Suņu saimnieku bezatbildība :(

All About Dogs

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 09 Feb 2016, 18:40

Aizpļāpājos nupat par šo ar vīru, nonācām pie secinājuma, ka vislabākais ir neiet ārā no mājas. :kanepe:
(Jo visas versijas, kā ar šo cīnīties, kāda no situācijām tomēr var izgāzties (piem, elektrošoks un pufīgs suns, gāzes baloniņš un vējš nepareizs utt...)).

Beigās atsūtīja linku:

http://www.gards.lv/lv/product/category/148 :koslene:

Sanāk, ka visas minētās un šīs http://www.gards.lv/lv/product/category/147 var tā vnk pirkt, nēsāt un acīmredzot lietot jebkurš mirstīgais. Ja nepārsniedz 12 džoulus, virs kā jau nepieciešama ieročatļauja.
Mazliet sālīti, toties suns un pats sveiki un veseli.
(Šīs arī kā variants: http://www.gards.lv/lv/product/category/147)

Šāda drastiskā versija, protams, man smaida tikai pie minētā suņu bara satikšanas temata, ne gluži tagad vislaik nēsāt tādu, kad iziet pa rajōnu gar dažiem mazvankšķiem. Negribētos kļūt par Biķernieku meža šāvēju gluži...

Vēl arī nesen man tika izteikta versija, ka gāzes baloniņa līdzi nēsāšana un lietošana nav atļauta, tāpēc beidzot to iegūglēju, tur arī par gāzes pistolēm (visus šos drīkst, galvenais - atbilstošs vecums):

"V nodaļa
Tiesības un ierobežojumi
16.pants. Fiziskās personas, kurām ir tiesības saņemt ieroča atļauju, iegādāties, glabāt, nēsāt un pārvadāt ieročus un speciālos līdzekļus
(1) Fiziskajai personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu, ir tiesības iegādāties, glabāt un nēsāt pašaizsardzībai paredzētus gāzes baloniņus un pielietot tos pašaizsardzībai.
(2) Fiziskajai personai, kas sasniegusi 18 gadu vecumu, ir tiesības:
1) iegādāties, glabāt un pārvadāt aukstos ieročus, mazas enerģijas pneimatiskos ieročus un to munīciju un izmantot šos ieročus treniņos un sporta sacensībās;
2) iegādāties, glabāt un nēsāt pašaizsardzībai paredzētas elektrošoka ierīces un pielietot tās pašaizsardzībai;
3) iegādāties, glabāt un nēsāt gāzes pistoles (revolverus) un to munīciju un pielietot tās pašaizsardzībai."

http://likumi.lv/doc.php?id=221384
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 10 Feb 2016, 10:13

Māra wrote:Aizpļāpājos nupat par šo ar vīru, nonācām pie secinājuma, ka vislabākais ir neiet ārā no mājas. :kanepe:
(Jo visas versijas, kā ar šo cīnīties, kāda no situācijām tomēr var izgāzties (piem, elektrošoks un pufīgs suns, gāzes baloniņš un vējš nepareizs utt...)).

Beigās atsūtīja linku:

http://www.gards.lv/lv/product/category/148 :koslene:

Sanāk, ka visas minētās un šīs http://www.gards.lv/lv/product/category/147 var tā vnk pirkt, nēsāt un acīmredzot lietot jebkurš mirstīgais. Ja nepārsniedz 12 džoulus, virs kā jau nepieciešama ieročatļauja.
Mazliet sālīti, toties suns un pats sveiki un veseli.
(Šīs arī kā variants: http://www.gards.lv/lv/product/category/147)

Šāda drastiskā versija, protams, man smaida tikai pie minētā suņu bara satikšanas temata, ne gluži tagad vislaik nēsāt tādu, kad iziet pa rajōnu gar dažiem mazvankšķiem. Negribētos kļūt par Biķernieku meža šāvēju gluži...

Vēl arī nesen man tika izteikta versija, ka gāzes baloniņa līdzi nēsāšana un lietošana nav atļauta, tāpēc beidzot to iegūglēju, tur arī par gāzes pistolēm (visus šos drīkst, galvenais - atbilstošs vecums):

"V nodaļa
Tiesības un ierobežojumi
16.pants. Fiziskās personas, kurām ir tiesības saņemt ieroča atļauju, iegādāties, glabāt, nēsāt un pārvadāt ieročus un speciālos līdzekļus
(1) Fiziskajai personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu, ir tiesības iegādāties, glabāt un nēsāt pašaizsardzībai paredzētus gāzes baloniņus un pielietot tos pašaizsardzībai.
(2) Fiziskajai personai, kas sasniegusi 18 gadu vecumu, ir tiesības:
1) iegādāties, glabāt un pārvadāt aukstos ieročus, mazas enerģijas pneimatiskos ieročus un to munīciju un izmantot šos ieročus treniņos un sporta sacensībās;
2) iegādāties, glabāt un nēsāt pašaizsardzībai paredzētas elektrošoka ierīces un pielietot tās pašaizsardzībai;
3) iegādāties, glabāt un nēsāt gāzes pistoles (revolverus) un to munīciju un pielietot tās pašaizsardzībai."

http://likumi.lv/doc.php?id=221384

Te taču skaidri rakstīts - pniematiskos ieročus nav paredzēts izmantot pašaizsardzībai :)
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Robins » 10 Feb 2016, 11:51

peecis wrote:Te taču skaidri rakstīts - pniematiskos ieročus nav paredzēts izmantot pašaizsardzībai :)


Nu jā, ej tu ar savu pneimatisko pistoli (varbūt sanāks patrenēties), uzbrūk suņu bars, izvelc jau pistoli, tūlīt bliezīsi virsū un tad .... bāc, 16. pants taču.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 10 Feb 2016, 12:23

Robins wrote:
peecis wrote:Te taču skaidri rakstīts - pniematiskos ieročus nav paredzēts izmantot pašaizsardzībai :)


Nu jā, ej tu ar savu pneimatisko pistoli (varbūt sanāks patrenēties), uzbrūk suņu bars, izvelc jau pistoli, tūlīt bliezīsi virsū un tad .... bāc, 16. pants taču.


Nē, varēt jau var daudz ko, bet es tikai brīdinu, ka pēc šaušanas pistoļetu vēlams noslēpt un ar to nevajag plātīties, jo legāli tas nav. Mani kaut kāda tante lamāja par to, ka pagrābu suni aiz kakla siksnas, viegli purināju un lamāju suni par no zemes paceltu ēdienu (ļoti nopietns pārkāpums). Tante sacēla brēku, ka es sitot suni :D Ieraudzīs tāds babulis kāda izdarības ar gaiseni, izsauks policiju, nebūs labi.

Tālākais, ko rakstīšu, "notika sen un vairs nav patiesība, visi personāži ir izdomāti".

No savas niecīgās pieredzes varu teikt, ka co2 gaisene nav arī īpaši efektīva :D
Kārtīgs pinkainis nemaz sākumā nesaprot kas un kāpēc notiek.

Konkrētā gaisa pistole varbūt nav spēcīgākā, jo tika pirkta ar mērķi šaut tieši pa suņiem. Cilvēkam bija sekojoša problēma - auto turēja slēgtā teritorijā, kurā skraidīja nemācīti suņi. Kad atvēra vārtus lai iebrauktu auto, suņi mēdza izmukt. Risinājums - nopērk pneimatisko pistoli, piebrauc pie vārtiem, pašaudās pa suņiem. Pēc pāris reizēm piebraucot pie vārtiem visi suņi pazuduši, auto var normāli iebraukt, neviens ārā nemūk :D

Pēcāk tā pistole nonāca manā lietošanā, pāris reizes izmēģināju īpaši uzmācīgo kavalieru aizbiedēšanai no pagalma, bet rīks netika atzīts par gana efektīvu un man arī vairs nav būtisku pretenziju pret mierīgiem suņiem pagalmā. Tāpat meklēšanās periodā sune tiek turēta iekšā un pārējā laikā īpaši uzraudzīta.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 10 Feb 2016, 12:55

Paldies, peecis, kkā skrēju pāri, i nepamanīju.
Tad varbūt ir ieteikumi no tavas puses, ko nēsāt līdzi vai kā labāk rīkoties?
Kā ir ar "airsoft guns"? Domāju, tieši efekts - vai to justu vairāk?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 10 Feb 2016, 14:05

Māra wrote:Paldies, peecis, kkā skrēju pāri, i nepamanīju.
Tad varbūt ir ieteikumi no tavas puses, ko nēsāt līdzi vai kā labāk rīkoties?
Kā ir ar "airsoft guns"? Domāju, tieši efekts - vai to justu vairāk?


Airsoftu manuprāt nav jēga apskatīt - tas ir pavisam vārgs salīdzinot ar co2 pneimatisko pistoli.

Airsofts ir paredzēts lai ar to šautu pa cilvēkiem, pneimatiskie ieroči tam nav paredzēti. Esmu "atrāvies" no co2 gaisenes - ir sāpīgi, caur džinsām paliek normāls zilums, mazliet pārsista āda, nevar salīdzināt ar airsoftu.

Nez, droši vien gāzes baloniņš varētu būt efektīvāks, īpaši ja to prot lietot. Ja man būtu jāizvēlas co2 gaisenes šāviens pa biksēm vai gāze sejā, izvēlētos co2 gaiseni :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby magnola » 10 Feb 2016, 15:10

Elektrošokers ir visefektīgāk, parasti suņi jau no skaņas vien mūk prom... :) Man tāds ir lukturītis ar elektrošoku, praktiska manta :)
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ash » 10 Feb 2016, 15:14

Situācijas ir dažādas, atvairīt uzbrūkošu suni var dažādos veidos – mest akmeņus, mēģināt iespert, iesist, biedēt ar pistoli, pūst gāzi… esmu pat lējusi no termokrūzes karstu tēju vas kucei, kura par katru cenu gribēja klupt virsū manam suņam. Bet visbiedējošākais bija gadījums, kad braucot ar velo pa lauku ceļu no aizmugures bez brīdinājuma sunim uzklupa virsū 2x lielāks mežonis un sāka plosīt manējo, rezultātā es ar riteni grāvī (auch) un ko tad vairs – ne gāzes baloniņš (kas man bija līdzi), ne akmeņi, abi suņi pa nogāzi uz leju, mēģināju uzsviest tiem virsū velosipēdu, netrāpīju, zvetēju ar koku šamam pa muguru – ar nekādas jēgas. Pēc brīža uzradās saimnieks un savu suni ar speršanu novāca no mana, labi ka tā, jo pati es to nebūtu varējusi izdarīt. Kopš tā gadījuma vairs ar velo nebraucu, baidos no līdzīgiem gadījumiem. Vēljoprojām nezinu, ko varētu darīt šādā situācijā, kad kāds jau ir uzbrucis. Varbūt stulbi, bet man patiešām ir ļoti bail no svešiem, lieliem un agresīviem suņiem, kurus neviens nepieskata. :histerija:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Māra » 10 Feb 2016, 15:33

Tur tai linkā (http://www.forcenecessary.com/force-necessary-combatives/articles/article-how-to-survive-a-dog-attack/), ko iepriekš liku par suņu uzbrukumiem, sapratu, ka variants ir novirzīt suņa uzbrukumu uz ko citu, jo ja suns uzbrūkot, viņš esot gatavs iekosties viskur/jebkur, tai skaitā - lielā kokā, ko tam "pasniedz" pirmo, vai ja ir biezs apģērbs, to aptin ar roku un laiž suni tur, bet nu tur tiešām jābūt drosmei, lai aicinātu psihu suni uz sevi... Laikam jābūt vai nu masīvam tēviņam vai mātei ar mazu bērnu blakus, lai nostrādātu kas tāds, man domāt. Vēl varot iekacināt tādam mutē savu somu (labāk tomēr, nekā dzīvs organisms). Bet tās visas ir tikai teorijas.

Mans "masīvais tēviņš", lasi - vīrs, ir mācījis, ka svarīgi sagrābt suni-uzbrucēju un iekraut šim mutē dūri, cik dziļi vien var. Un nevilkt ārā. Suns vairs nespēj sakost žokļus, protams košļā, bet nevar sakost. Tādu tad nospiest uz zemes un tad pēc visiem alfas tēviņa principiem suni nomierināt/pakļaut savai alfas būtībai. Khemm.
Skatoties uz viņu, kā viņš tiek galā ar visvisādiem suņiem, tas liekas absolūti reāls padoms, bet nu... Es nav viņš. :D Es mīkstā. Pietam - kādam spēkam jābūt, lai to suni nogrābtu... Adrenalīns ja nu vienīgi var līdzēt.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby julika » 10 Feb 2016, 15:51

Māra, tici man, ja nedod dievs kāds suns bruks virsū tavam, tu sajutīsies ka māte, aizstāvot bērnus un adrenalīna tev būs pilnas bikses.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby ash » 10 Feb 2016, 17:03

julika , ne vienmēr. es parasti šādās situācijās sastingstu un nespēju pat loģiski izdomāt, kā rīkoties. daudzkārt esmu vēlējusies, kaut man šādās situācijās ieslēgtos tas adrenalīns un es spētu kaut kā, rīkoties. man līdz rīcībai paiet zināms laiks. bez tam - es nejūtos spējīga mesties VAS izmēra un tipa sunim virsū, sagrābt viņu. patiesībā, es nedomāju, ka es fiziski ar kailām rokām varētu tikt galā ar šādu monstru. cita lieta, ja uzbrucējs būtu apmēram mana suņa augumā, izmērā vai puslīdz ar mana suņa temperamentu (mans suns sakaujoties nekad nekļūst tik zvērīgs un ja kāds viņam iekrāmē ar kaut ko, palej krūzi ūdens, vai pat vienkārši es skaļi nobrēcos - viņš reaģē un no kautiņa atkāpjas). tāpat no manas pieredzes, kad manam suņam uzbruka liela izmēra AAS, es redzēju to elles mašīnu darbībā. ja es mēģinātu viņu sagrābt un noraut no sava suņa nost, es noteikti pati pamatgi ciestu. iespējams pamatīga auguma vīrietis tādu varētu savaldīt, bet diez vai sieviete, kaut vai tāpēc ka tas suns sver krietni vairāk par 50 kg.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 10 Feb 2016, 17:40

nez, tur vajag ūberlabu reakciju, lai ar rokām sagrābtu suni, kurš grasās tev iekost. varbūt esmu īpaši tizls, bet pat ja kaujās divi suņi, saķert suni aiz kakla siksnas galīgi nav viegli, kur nu vēl ja niknais suns ir visu uzmanību koncentrējis uz mani.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Henriete » 11 Feb 2016, 12:08

Māra wrote:Aizpļāpājos nupat par šo ar vīru, nonācām pie secinājuma, ka vislabākais ir neiet ārā no mājas.

:par: :D Tāpēc labāk nedomāt, vienkārši rīkoties. man bija tāpat :D
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Henriete » 11 Feb 2016, 12:19

peecis wrote:Nez, droši vien gāzes baloniņš varētu būt efektīvāks, īpaši ja to prot lietot. Ja man būtu jāizvēlas co2 gaisenes šāviens pa biksēm vai gāze sejā, izvēlētos co2 gaiseni :D

Tad nu secinājums, jāiet kaut kur, un jāiemācās šaut :D

Bet mani nepamet galīgi doma, ka šādu klaiņojošu baru.. labi, Tu ej un šauj. Bet ej nu pierādi to brīžos, kad saimnieks ir ar savu suni.. un tagad viņa suns pēkšņi uzbrūk. Esiet tikai jūs 2 un jūsu katra suns.. ej nu pierādi, ka tas suns Tev uzbruka, ja nav liecinieki. Tu esi tam sunim iešāvis vai iešļācis gāzi u.c. Un kuram tagad taisnība, ja otra puse izdomās saukt policiju vai nāks vīrsū un spers, sitīs par to, kas nodarīts viņa sunim?! Kuram tagad taisnība?
Tas , manuprāt, iesit PAMATĪGU robu likumos un taisnībā, kā pierādīt taisnību?

Esmu ļoti daudz saskārusies ar to, ka ir tikai 2 puses, nav liecinieki, un neko nevar pierādīt pat tad, kad saukta policija. Nav liecinieku, nav pierādījumu. Ir tikai kostas brūces un trauma. Un pēdējais gadījums - tad man bija bildes, bet par tās nelīdzēja, jo saimniecei nebija redzama seja.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Henriete » 11 Feb 2016, 12:21

peecis wrote:nez, tur vajag ūberlabu reakciju, lai ar rokām sagrābtu suni, kurš grasās tev iekost. varbūt esmu īpaši tizls, bet pat ja kaujās divi suņi, saķert suni aiz kakla siksnas galīgi nav viegli, kur nu vēl ja niknais suns ir visu uzmanību koncentrējis uz mani.


Zinot savu suni, es vienmēr grābšu pretējo pusi! Tikai tā kašķi var izbeigt, un kautiņu apturēt.
Man suns pats par sevi nekausies, kas nozīmē, tiklīdz atraušu svešo suni - tā kautiņš pārstāsies, man suns atkāpjas. Bet tas laikam katram sava pieredze.
Uzbrukums vienmēr ir nācis no sveša suņa puses! Manējie nekad kautiņos neielaižas, kas nenozīmē,ka neaizstāvas.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby karalislauva » 21 Nov 2016, 03:06

Pārlasīju tēmu, jāsaka, nav svarīgi - tā ir Latvija vai Itālija, bezatbildīgi saimnieki ir visur. Varbūt vienīgi Šveicē kaut kas tāds neatgadītos, varbūt. Vakar pašas sunim uzbruka viens labradors/labradorveidīgais, bez brīdinājuma, bez iemesla, un atradās bez pavadas, saimnieks tobrīd nebija blakus. Nostājos starp svešo un savējo, nedomājot, ka man pašai var uzbrukt. Par laimi, neuzbruka un pietika ar manu dusmīgo zābaku sitienu no visa spēka pret zemi, lai suns nedaudz apstulbtu. Tikai pēc tam izdomājos, ka patiesībā, ja mans suns būtu guvis ievainojumu - ko es varu darīt šādā gadījumā? Šķiet, neko. Šejienes dzīvnieku aizsardzību no likuma viedokļa nepārzinu, liecinieki tā kā būtu bijuši, bet, cik ieienteresēti smērēties, zinot itāļu "es neko neredzēju", nevaru spriest. Laikam vieglāk ir ļaut lai mani sakož, lai būtu iemesls saukt policiju un kaut kas tiktu darīts?

Nu kaut kāds stulbums. Un ne pirmā reize, kad bez pavadas suns uz ielas, manai uzbrūk. Es tiešām negribu spert otram sunim, esmu pret vardarbību pret dzīvniekiem un uz ielas šaudīties arī netaisos, turklāt, neticu, ka spētu laicīgi noreaģēt. Staigāt pa ielu ar koku rokās? Lielam sunim tāds zars bijis nebijis...
Kāpēc daži labi iedomājas, ka viņu suns drīkst atrasties bez pavadas pilsētā uz ielas? Un neiet runa par Mazsalacas izmēra pilsētu. Ka pietiek ar to "varu atsaukt, zem mašīnas riteņiem neskrien un cilvēkiem neuzbrūk". Ko darīt šādos gadījumos - foķēt saimnieku un suni, atrodoties uz ielas bez pavadas, un teikt, ka uzbruka? Man šķiet, ka Itālijas policija (un vispār policija kā tāda) mani pasūtītu trīs mājas tālāk, viņiem nopietnākas lietas ar ko nodarboties. Ja es spertu vai ko citu darītu tam otram uzbrucējam sunim, manu pašu tā otra suņa saimnieks/garāmgājējs varētu apsūdzēt par "vardarbību pret dzīvniekiem". Kamēr nav noticis suņa uzbrukums pret otru cilvēku, tikmēr lielākajai daļai sabiedrības vienalga.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Henriete » 21 Nov 2016, 14:55

karalislauva wrote:Pārlasīju tēmu, jāsaka, nav svarīgi - tā ir Latvija vai Itālija, bezatbildīgi saimnieki ir visur. Varbūt vienīgi Šveicē kaut kas tāds neatgadītos, varbūt. Vakar pašas sunim uzbruka viens labradors/labradorveidīgais, bez brīdinājuma, bez iemesla, un atradās bez pavadas, saimnieks tobrīd nebija blakus. Nostājos starp svešo un savējo, nedomājot, ka man pašai var uzbrukt. Par laimi, neuzbruka un pietika ar manu dusmīgo zābaku sitienu no visa spēka pret zemi, lai suns nedaudz apstulbtu. Tikai pēc tam izdomājos, ka patiesībā, ja mans suns būtu guvis ievainojumu - ko es varu darīt šādā gadījumā? Šķiet, neko. Šejienes dzīvnieku aizsardzību no likuma viedokļa nepārzinu, liecinieki tā kā būtu bijuši, bet, cik ieienteresēti smērēties, zinot itāļu "es neko neredzēju", nevaru spriest. Laikam vieglāk ir ļaut lai mani sakož, lai būtu iemesls saukt policiju un kaut kas tiktu darīts?

Nu kaut kāds stulbums. Un ne pirmā reize, kad bez pavadas suns uz ielas, manai uzbrūk. Es tiešām negribu spert otram sunim, esmu pret vardarbību pret dzīvniekiem un uz ielas šaudīties arī netaisos, turklāt, neticu, ka spētu laicīgi noreaģēt. Staigāt pa ielu ar koku rokās? Lielam sunim tāds zars bijis nebijis...
Kāpēc daži labi iedomājas, ka viņu suns drīkst atrasties bez pavadas pilsētā uz ielas? Un neiet runa par Mazsalacas izmēra pilsētu. Ka pietiek ar to "varu atsaukt, zem mašīnas riteņiem neskrien un cilvēkiem neuzbrūk". Ko darīt šādos gadījumos - foķēt saimnieku un suni, atrodoties uz ielas bez pavadas, un teikt, ka uzbruka? Man šķiet, ka Itālijas policija (un vispār policija kā tāda) mani pasūtītu trīs mājas tālāk, viņiem nopietnākas lietas ar ko nodarboties. Ja es spertu vai ko citu darītu tam otram uzbrucējam sunim, manu pašu tā otra suņa saimnieks/garāmgājējs varētu apsūdzēt par "vardarbību pret dzīvniekiem". Kamēr nav noticis suņa uzbrukums pret otru cilvēku, tikmēr lielākajai daļai sabiedrības vienalga.


Pirmkārt, piekrītu. Negadījumi var atgadīties visur pasaulē, dažādos apstākļos un suns kā suga, nemainās. Viņi ir un paliek neprognozējami un dzīvas radības, lai kur arī atrastos.
Latvijā tikai visai uzkrītoši suņi tiek atlaisti vaļā, un staigā bez pavadām diez gan lielos apmēros dažādās pilsētās un vietās, vai tur atļauts vai nē.
Pati nez cik reizes par to esmu rakstījusi un cietuši no uzbrukumiem un negatīvām emocijām.
Šādos gadījumos, principā, Tu vispār neesi pasargāts. Iedomājoties piemēru, ka būtu tikai Tu ar savu suni un svešais cilvēks ar savējo. Nav liecinieku, nekā. Esiet tikai jūs 4, tātad pierādīt neko nevarēs.
Visbiežāk šie briesmoņi pēc tam bēg prom, un kamēr izsauc policiju, ir jau par vēlu, īpaši, ja uzbrukumam nav īpašas sekas. Nelielas traumas sunim un izbīlis pašam. Policijā esmu vērsusies ar šādiem gadījumiem, diemžēl, policija neko nav spējīga panākt pēc tam, parasti "pasūta". Iesniegumu uzrakstīt vari, bet bez pierādījumiem švaki.
Un pat, ja ir kāds liecienieks, ne vienmēr viņi vēlas gaidīt ar Jums policiju, vai vispār to redz, bet pajiet garām. Un kamēr savu suni nosargā, tikmēr liecinieks jau aizsoļojis.

Es šādās situācijās tikai ieteiktu domāt pirms! Parūpēties, lai ir gāzes baloniņš vai elektrošoks līdzi, ar ko briesmoņus aizbaidīt vai sodīt.
Kā policisti man paskaidroja, ja man uzbrūk, vai apdraud mana suņu dzīvību, es drīkstu izmantot jebko, lai pasargātos. Ja Tev būtu ieroča nēsāšanas atļauja, tad uzbrukuma gadījumā - pat nošaut. Galvenais, ka esi pasargājis sevi.
Es domāju, šādiem cilvēkiem jāsniedz mācība, kaitējot viņiem pašiem, lai nekad prātā vairs neienāk atstāt suni bez uzraudzības un ļaut klaiņot. Tas īpaši raksturīgi ir mežos.

Turklāt, ko es bieži esmu novērojusi, saimnieki uzskata, ka ja viņu suns nav agresīvs, tad var laist virsū visiem. es vienmēr jautāju "Un par sava suņa veselību nebaidieties? Un ja nu man ir agresīvs suns?" Cilvēki nedomā ar galvu, tiešām nē.

Mans ieteikums nr1. pasargā sevi un savu suni! Ņem līdzi steku, koku, gāzes baloniņu vai elektrošoku. Tiešām ir tā vērts.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby karalislauva » 21 Nov 2016, 15:05

Henriete
Turklāt, ko es bieži esmu novērojusi, saimnieki uzskata, ka ja viņu suns nav agresīvs, tad var laist virsū visiem. es vienmēr jautāju "Un par sava suņa veselību nebaidieties? Un ja nu man ir agresīvs suns?" Cilvēki nedomā ar galvu, tiešām nē.

Jā, šis labs sakāmais.

Es tiešām apsveru gāzes baloniņa iegādi, iepriekš kaut kur patrennējoties tā lietošanā un laicīgā izvilkšanā no kabatas. Par iepriekš rakstīto vēju - mums lielākoties bezvējš.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby peecis » 21 Nov 2016, 15:43

karalislauva wrote:....

Kāpēc daži labi iedomājas, ka viņu suns drīkst atrasties bez pavadas pilsētā uz ielas?
...

:kanepe:
man gan patīk, ka ik pa laikam vakara pastaigas laikā nāk kāds pretim ar suni bez pavadas, abi pasaucam blakus, paejam viens otram garām, dodam komandu "brīvi" :)

man nepatīk, ka pretim nāk sieviete ar lielu suni, kuru viņa knapi spēj noturēt, tas suns, ieraudzījis manu suni, to sievieti rausta uz visām pusēm un, lai izvairītos no konflikta, es pamainu maršrutu, bet viņa vēl nobļauj nopakaļus "savāciet sauvu suni", kaut suns man ir 30 cm attālumā no kājas :D
Last edited by peecis on 21 Nov 2016, 17:10, edited 1 time in total.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suņu saimnieku bezatbildība :(

Postby Sisija » 21 Nov 2016, 16:15

peecis wrote:..."savāciet saucu suni"...


Nesen man tika piedāvāts cits variants, "ejiet apkārt"... :lamajas:
Nez kāpēc man būtu jāiet kaut kur apkārt, ja es savus trīs varu savākt, bet kāds cits ar savu vienu galā netiek :?
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests