Francu buldoga edienkarte

Grooming and Feeding of Dogs

Francu buldoga edienkarte

Postby DoraBella » 31 Mar 2016, 21:50

Cauuu visiem!

Audzinu franču buldogu meiteniti, 8 menesi jaunu.
Baroju ar Royal Canin 2xdiena, jautajums ir tads, kadus darzenus, auglus, utt varu dod vel ..slapjo baribu isti negribas dod, jo parak daudz udens tur ir un liela iespejamiba mikstai vedera izejai. Vel ir doma varit mazliet liellopu un likt pie sausas baribas.
Kaut gan mans veterinars teica lai dodu sauso vai liellopu, bet ne kopaajo tsd suns beigs est sauso.
Bet maz galigi negribas vinam visu muzu stumt ieksa to sauso :(

Ko jus dodat saviem francu buldogiem? :chura:
DoraBella
Baby
Baby
 
Posts: 10
Images: 6
Joined: 31 Mar 2016, 21:33

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Francu buldoga edienkarte

Postby Linda B. » 31 Mar 2016, 21:56

Šeit ir vesela tēma par barībām un tēma par dabīgo barošanu raw. Meklētājs atradīs. Ja suns atsakās ēst sauso, tad viņš ir ļoti gudrs suns, es tādu arī neēstu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Francu buldoga edienkarte

Postby DoraBella » 31 Mar 2016, 22:09

Daudz lapas parskatiju, bet neko sev interesejosu neatradu :) man vairak interese francu buldogu saimnieku pieredze :)
Esmu izaudzinajusi rotveileri bet tam ir pavisam cita edienkarte un negribas pielidzinat francu budogam kursh ir 5x cimperligaks :)
DoraBella
Baby
Baby
 
Posts: 10
Images: 6
Joined: 31 Mar 2016, 21:33

Re: Francu buldoga edienkarte

Postby Alpina » 31 Mar 2016, 23:07

DoraBella wrote:Daudz lapas parskatiju, bet neko sev interesejosu neatradu :) man vairak interese francu buldogu saimnieku pieredze :)
Esmu izaudzinajusi rotveileri bet tam ir pavisam cita edienkarte un negribas pielidzinat francu budogam kursh ir 5x cimperligaks :)


Kurš no viņiem nav suns?
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Francu buldoga edienkarte

Postby Spigana » 01 Apr 2016, 09:04

Es arī sākumā domāju "negribas barot tikai ar sauso, padošu kaut ko klāt", bet tas vienalga rezultējās ar to, ka pārgāju tikai uz raw barošanu, jo kucēns vispār atteicās ēst sauso.
Ar variantu sausā+kāda nebūt gaļa ir vēl viena problēma - nevar dot vienā maltītē, jo kuņģī pārstrādājas dažādi.
ja nu tomēr paliek pie sausās barības, var klāt dot biezpienu, kefīru, burkānus uzgraušanai. Manējā ļoti labprāt ēd visus suņiem at;lautos dārzeņus (zaļus kartupeļus, tomātus, avokado needrīkst).

Bet par šķirnēm gan iespringt nevajag - ja suns ir cimperlīgs ēšanā, tad suns ir cimperlīgs ēšanā un ar šķirni tam maz sakara, bet jāmeklē individuāls risinājums konkrētajam sunim un jāskatās, ko ēd, ko nē.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Francu buldoga edienkarte

Postby ingo » 01 Apr 2016, 11:01

Par zaļiem kartupeļiem, ko nedrīkst dot suņiem- tie ir tādi, kas tiešām gaismā zaļi palikuši un nav izmantojami pārtikā. No parastiem nevārītiem kartupeļiem nekas slikts nenotiks (nu protams, ne jau lielā daudzumā, bet kādu šķēlīti).
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Francu buldoga edienkarte

Postby Spigana » 01 Apr 2016, 11:03

ingo wrote:Par zaļiem kartupeļiem, ko nedrīkst dot suņiem- tie ir tādi, kas tiešām gaismā zaļi palikuši un nav izmantojami pārtikā. No parastiem nevārītiem kartupeļiem nekas slikts nenotiks (nu protams, ne jau lielā daudzumā, bet kādu šķēlīti).


Oho, šo es nemaz nezināju. Biju pārliecināta, ka aizliegums "zaļš kartupelis" nozīmē nevārītu kartupeli. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Francu buldoga edienkarte

Postby Robins » 01 Apr 2016, 13:16

Spigana wrote:... ir vēl viena problēma - nevar dot vienā maltītē, jo kuņģī pārstrādājas dažādi.


Tā, izrādās. Kā lai es tagad apēdu brokastīs desmaizi? Sanāk 3 maltītes, bet īsti laika nepietiek... Būs jāceļas 4os. :tikainesaki:
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Francu buldoga edienkarte

Postby Alpina » 01 Apr 2016, 21:27

Jau iepriekš par šo diskutējām, kā jau arī teicu, man dzīvesveids neļauj barot tikai pēc raw. Tad nu mans gala variants ir sabalansēts raw + ik pa laikam kādu ēdienreizi aizstāju ar labu sausu. Kapēc - pavisam vienkārši. Lai pie nepieciešamības dot sauso, man nebūtu jātaisa pāreja. Daudz esam ceļā un tad neatsverama priekšrocība ir sausajai. Uz mazāku suni, pieņemu, ka risinājumu ir vieglāk piemērot, bet man alternatīvu nav. Arī šobrīd esam prom no Lv un lai cik stūlbi tas arī nebūtu, te pārtikais veikalā visa fasētā gaļa ir ar sāli. Johaidī, pat saldēti vistu stilbiņi jau ir ar sāli :o Gan jau ir kāds gaļas veikals vai sazin kas, kur varētu arī meklēt kaut ko nesālītu, bet neesmu nevienam tādam veikalam uzskrējusi virsū.

Ja grib labai sausajai dot aut ko klāt, tad tā pat kā plikam raw ir jādomā par pilvērtīgu sadalījumu, jo teorētiski sausajā vajadzētu būt visam nepieciešamajam un dodot kaut ko vienu klāt, šis līdzsvars tiek izjaukts. Nu un tad ņemot vērā to ņemšanos ar raw, daudz ērtāk (man, nezinu kā citiem) ir vienreiz visu iepirkt, sasvērt, salikt maisiņos un saldētavā iekšā. Pēc tam ņem tik pa vienam ārā un nekāda vaina :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Francu buldoga edienkarte

Postby Linda B. » 01 Apr 2016, 21:41

Suns ir suns. Nav nekādas speciāli īpašās vajadzības tieši franču buldogiem. Viņa suga ir suns un vajadzības viņam tādas pašas, kā jebkuram citam sunim.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Francu buldoga edienkarte

Postby Spigana » 01 Apr 2016, 21:46

Alpina, es būtu makten priecīga, ja man strādātu Tavs variants - paralēli dot sauso un raw. Sākumā tā arī biju plānojusi un man vispār tas šķiet viens no ērtākajiem risinājumiem, bet mana princese galu galā atteicās ēst sauso. Un tagad nu sākas zināms satraukums - vasarā gribētos uz kādu nedēļu vai vairāk paceļot, bet nebūs iespējas visu laiku nodrošināt jēlo gaļu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Francu buldoga edienkarte

Postby Linda B. » 01 Apr 2016, 21:49

S'pigana, dod Dailes kaltējumus. Tos taču ēd? Vai konservus?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Francu buldoga edienkarte

Postby Alpina » 01 Apr 2016, 23:04

Spigana wrote:Alpina, es būtu makten priecīga, ja man strādātu Tavs variants - paralēli dot sauso un raw. Sākumā tā arī biju plānojusi un man vispār tas šķiet viens no ērtākajiem risinājumiem, bet mana princese galu galā atteicās ēst sauso. Un tagad nu sākas zināms satraukums - vasarā gribētos uz kādu nedēļu vai vairāk paceļot, bet nebūs iespējas visu laiku nodrošināt jēlo gaļu.


Es arī ļoti novērtēju sava suņa ēdiena izvēli, jo šobrīdējo sauso bļodā gaida gandrīz tā pat kā gaļu :) Jā, arī vasarā šis būs noderīgi, jo svaigu gaļu kaut uz divām dienām jau ir sarežģīti saplānot. Vienīgi, ka Lv to vēl varētu risināt ar iepirkšanu pēc nepieciešamības, jo pat rajonu topiņos ir vistu muguras, sirdis utt Īstenībā, jā, šādu variantu pat iepriekš nebiju iedomājusies :) Bet nu zinot mazo veikalu preču klāstu un apriti, uz to tomēr 100% paļauties nevar.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests