Jau paliela kucēna iegāde.Par un pret.

Want to Buy a Dog

Jau paliela kucēna iegāde.Par un pret.

Postby Uko25 » 02 Apr 2016, 16:19

Labdien!
Sakiet,lūdzu,vai var pirkt kucēnu,kurš jau ir krietni paaudzies? Nu,teiksim, 10 mēnešus vecs? Cik saprotu,tas jau ir tāds paliels suns. Vai tik lielam kucenam nebūs problēmas pierast pie jaunas gimenes un mājām,vai suns nekļūs agresīvs?
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Jau paliela kucēna iegāde.Par un pret.

Postby jesavinka » 02 Apr 2016, 19:11

Viss jau atkarīgs no ta ko ar viņu darija tajos 10 menešos un no šķirnes.
jesavinka
Baby
Baby
 
Posts: 25
Joined: 23 Mar 2016, 12:58
Location: Riga

Re: Jau paliela kucēna iegāde.Par un pret.

Postby Uko25 » 02 Apr 2016, 22:58

Jā,bet kā lai saprot,kas ir darīts? Vienkārši ticēt uz vārda?
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Jau paliela kucēna iegāde.Par un pret.

Postby Uko25 » 03 Apr 2016, 09:38

Aizmirsu pieminēt šķirni- garspalvainais kollijs.
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Jau paliela kucēna iegāde.Par un pret.

Postby Linda B. » 03 Apr 2016, 09:52

Aizbraciet ciemos un pakomunicējiet ar suni, izvediet pastaigā. Būs skaidrs, ir kaut kas darīts vai nav. Paskataties, kur suns dzīvo, ja jums vajag mājas suni, tad viņam ir visu šo laiku jābūt augušam iekšā mājā, nevis voljērā, jo voljērā sanāk tikai voljēra suns.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Jau paliela kucēna iegāde.Par un pret.

Postby Henriete » 03 Apr 2016, 21:24

Esmu ņēmusi pie sevis uz audzināšanu arī lielākus suņus. 7-10 mēnešus un pat gadu vecus.
Es, tāpat kā augstāk minēja, ieteiktu suni personīgi satikt, vairākas reizes. Pirms pieņemiet lēmumu, ir jāiepazīstas un rūpīgi jāpārdomā visi fakti.
Pirmkārt, vai Jums visam tam ir laiks. Vai ir laiks ar suni nodarboties katru dienu, viņu ķemmēt katru nedēļu,mazgāt, kad nepieciešams un žāvēt viņa spalvu (tomēr kollijs). Par viņu gādāt arī finansiāli. (medicīniskie izdevumi, vajadzības, siksnas, pavadas, trauki ēsanai, kvalitatīva pārtika!, uzsvēršu, ka tas ir ļoti svarīgi'; dažādas aktivitātes - iespējams maksas, suņu skola, ja būs nepieciešams un daudz kas cits).

Tas Jums ir pirmais suns?

Parasti vecāks suns prasa daudz vairāk rūpju, jo pie viņa attīstības gan vispīgi, gan Jūsu jaunajā dzīves vietā un apstākļos, būs nepieciešams ieguldīt vairāk darba. Sunim jau izveidojusies sava uztvere par lietām, manieres, raksturs utt. Jums jāsaprot arī tas, vai esiet gatavi ar suni strādāt, nepieciešamības gadījumā pārmācīt un pie pirmām grūtībām nepadoties.
Caur vārdiem tas viss skan, kā tas skan... tāpēc reāli jāpiejiet pie darbiem un jāredz tas dzīvē.
Paņemiet suni pastaigāties, vai pie sevis uz vienu diennakti, izdzīvojiet to kopā ar šo suni un tad taps skaidra reālā situācija.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Jau paliela kucēna iegāde.Par un pret.

Postby Maija_Dakota » 04 Apr 2016, 16:50

+1
Man ir pieredze ar 9 mēn. suni, ļoti laba pieredze, ātri iekļāvās manā grupā, bet tas, protams, prasa papildus attieksmi un rūpes, apmācību un darbošanos.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Jau paliela kucēna iegāde.Par un pret.

Postby Uko25 » 04 Apr 2016, 17:04

Paldies par atbildēm!
Šis nebūtu mūsu pirmais suns. Mūsu gimenes mīlule,takšu meitene Keita, diemžēl,jau gadu nav kopā ar mums. Zinu visu,cik kas maksā un kas ir vajadzīgs,laika pietiek-esmu mājsaimniece. Keita mums bija loti labi audzināta,paklausīga un gudra,kaut speciālās skolās nevedām. Ljoti daudz pastaigājāmies un kucēns,jau no 4 mēnešu vecuma,kārtojās tikai ārā.Protams,bez dažām takšiem raksturīgām kaprīzēm neiztikām,taču minimāli.
Suni gimenē gribam.Nav man vienas favorītškirnes. Domājam par kolliju, vācu issp.putnu suni un īru setteru. Arī taksītim vienmēr būs vieta manā sirdī, bet man tik loti bail,ka atkal būs problēmas ar muguru. Finanšu suńa uzturēšanai pietiek,diemžēl,par tūkstošiem nopirkt,gan nevaru. Īru setters,tādēl atkrīt.
Sunja iegāde noteikti nebūs no gaisa pakjerts lēmums,tam briestam jau sen.Arī kad mainījām auto,rekjinājāmies ar lielāka sunja pārvadāšanu.
Bet par to 10 mēnešus vecā kucēna iegādi,laikam tomēr gribam suni līdz 5 mēnešus vecu.
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Jau paliela kucēna iegāde.Par un pret.

Postby seila » 04 Apr 2016, 22:25

Nu nez, pie manis ir nokļuvis gan 8 mēn. kucēns, gan 5 gadus kucīte, nevarētu teikt, ka ir bijušas baigās problēmas...cik ieguldīsi sunī, tik nāks atpakaļ, tas nav atkarīgs tikai no vecuma. Piemēram, mēs ar to 5 g. kucīti, par cik ņemta no patversmes ar saviem niķiem un stiķiem, nodarbojāmies diezgan, tika aicināts instruktors, lai mēs zinātu kā panākt vēlamo uzvedību, līdz ar to suns izdevās paklausīgs un ļoti gudrs, pierada pie mums cilvēkiem - varētu teikt uzreiz, vairāk laika aizņēma vides iepazīšana - kāpnes, balkons, lifts, elementāri karogi pie mājām. Mans personīgais viedoklis, ja mājās ir mazi bērni, tas suns no sākuma ir kārtīgi jāiepazīst pirms vest mājās, taču ar pieaugušu jābūt daudz mazāk klapatu nekā ar kucēnu, pirmkārt, jau vajadzētu prast nokārtoties ārā, arī, ja neprot - pieaudzis vieglāk notur sevī un iemācīt būs vieglāk. Nebūs tāda ņemšanās kā ar pilnīgu kucēnu.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Jau paliela kucēna iegāde.Par un pret.

Postby Retrīvers » 04 Apr 2016, 23:54

10 mēneši nekas nav.. 5m vai 10m - nav nekādas atšķirības. 5 mēn vecs kucēns kas turēts tikai voljērā un nav socializēts daudz neatšķirsies no 10 mēnešu veca kucēna. Bet izskatās, ka šajā gadījumā tā nav problēma.
Vajag braukt - apskatīties, sarast, iepazīties, sadraudzēties!
Ātri ieradīs ģimenē. Tam nevajadzētu būt šķērslim. Arī - Kolliji ir ļoti gudri, uzticami, mīļi un gādīgi. Man ģimenē arī bijis kollijs - fantastisks suns!

Ir taču arī patversmes suņi, kaut 8 gadus veci, kam dzīvē nav paveicies, viņus ir mocījuši, pametuši.. Sunīši no ļoti sliktiem stāvokļiem ir atkopušies, atguvuši uzticību cilvēkā un dzīvo labās ģimenēs un viss ir kārtībā.

Man, personīgi, patīk pieaugušāki kucēni, bet ir cilvēki, kam patīk :pukudupsis: periods.
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Jau paliela kucēna iegāde.Par un pret.

Postby ingucel » 06 Apr 2016, 16:12

Man arī liekas, ka nav starpība vai 5 mēn. vai 10 mēn. Svarīgāk kādos apstākļos suns ir audzis. Vai pietiekami socializēts. Ļoti svarīgs vecums ir līdz 4 mēneši, lai līdz tam kucēns būtu iepazinis pēc iespējas vairāk un dažādākus cilvēkus, citus mājdzīvniekus, sadzīves priekšmetus un skaņas, mašīnas u.t.t.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01


Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests