Laimes lācis - samojeds

Blogs and Chats

Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 04 Apr 2016, 14:42

Tas brīdis laikam ir pienācis. Būs jāsāk arī man kaut ko rakstīt. Nevis gluži blogu, nevis rakstīšanas pēc, bet jūtu, ka reizēm ir ko teikt un gribas padalīties ar bildēm, un tas vairs galīgi neietilpst manis uzsāktajā tēmā "Gribam suni. Nezinam kādu.." Jo tagad: gribam suni un kādu - zinām.

Tas ir, es laikam vienmēr zemapziņā esmu jutusi, kādu. Tā klusi, bet nepārliecinoši. Vienmēr noskatījos uz šiem suņiem ar sapņainu skatienu, bet pati par vienu tādu (vai diviem..) neuzdrīkstējos sapņot. Likās - liels un spalvains, vai jutīsies labi dzīvoklī un mūsu vasarās.. Vai es spēšu fiziski pietiekami nodarbināt..
Tēma "Gribam suni, nezinam kādu" palīdzēja - sadūšoties parunāt ar tiem, kam ir mājās šie suņi, un atklājās, ka manis uzburtā aina par lauku māju pie meža ar hektāru lielu pagalmu nav absolūta nepieciešamība, ka viņi itin labi jūtas arī pilsētas dzīvoklī, galvenais - tuvāk pie saimnieka, ar norunu - pietiekamas aktivitātes (bet tas jau, kā zināms, ir vitāli nepieciešamība visiem suņiem). Šī diskusija tikai uzjundīja to, ko sen jau jutu - manu mīlestību pret špicveidīgajiem.

Ar špicveidīgajiem pati arī sāku. Ar laiku jaukteņiem. Laikam jau ziemeļnieku skatiens, kuplās apkakles un pār muguru pārmestā aste vienmēr likusies simpātiska. Arī, ja tikai viens no vecākiem bija "tīra laika". Mīlēts jau tāpēc netika mazāk. Suņi pāragri aizgāja, bet vēlme atkal pēc sava suņa palika. Šoreiz - nu jau pēc šķirnes suņa.
Īsumā - mani trīs pusaudzes laika suņi, no kuriem 2 tika "atstiepti" mājās pa kluso un viss beidzās ar vecāku pierunāšanu un kucēns palika uz palikšanu. Jā, zinu, bezatbildīgi, bet ko tik nesastrādā tajā vecumā, it sevišķi, ja ar kaimiņa suni Lāci nepietiek un TIK ļoti gribas savu suni, ka vai beidzies nost. :D Vispār, nesaprotu tos pieaugušos suņu saimniekus, kuri deva trīspadsmitgadīgam bērnam kucēnu, bez vecāku klātbūtnes. :aizsvilstas:
Trešais, austrumeiropas aitusuņu jaukteņkucīte bija mammas pašas sarunātais kucēns "no zināmiem cilvēkiem".
Bet es ar suņiem neesmu bijusi veiksmīga. Tas vai nu tika nozagts vai pāragri aizgāja tajā saulē.. Ar kaķiem man gāja labāk, pie tiem arī paliku. Mana kaķu meitene, lutekle, vēl joprojām dzīvo pie mammas Latvijā. Pašlaik ir 12 gadi.
Nolēmu, ka suns man būs kādu dienu, kad būšu vecāka un "gudrāka". Suns tiks vests uz apmācībām, vecākiem būs veiktas veselības pārbaudes, kucēnam - potes... Pati apguvusi informāciju, lai vairs nepieļautu kļūdas. Tās, protams, būs. Bet savādākas un ceru, ka mazāk. :)
Liels palīgs ir šis suņu forums, kuru kā klusais lasītājs lasu nu jau vairākus gadus, piereģistrējos diezgan nesen.

Tagad esmu nobriedusi ilgi gaidītajam samojedam. Kā mēs abi ar draugu viņus saucam - baltie lāči, lāčsuņi vai laimes lāči. Jo, ieraugot samojedu, manuprāt, nevari kaut mazlietiņ nepasmaidīt. Man, personīgi, ar samojediem tiek iepotēta laimes vakcīna. ^^ Samojedu klātbūtnē man ir TĀ sajūta, esi pacilāts, septītajās debesīs, ko spēcīgi novēroju pagājušajās brīvdienās. Bijām ciemos pie diviem samijiem, no kuriem viena ir mamma septiņiem baltiem kamoliem.

Image

Image

Image

Es vienkārši iekšēji lidoju aiz laimes. Zinātāji laikam teiks - tā ir sajūta, ka tā ir Tava šķirne. Tad laikam. :)
Un beidzot būšu "aplipinājusi" arī draugu. Viņš iemīlējās vienā no kucēniem. Un tik daudz bužinām suņus, kā abas pieaugušās samijmeitenes, nebiju viņu vēl redzējusi. Tomēr vēl joprojām rit diskusija par garo, balto spalvu visur un, ka mans pienākums būs samija ķemmēšana un cītīgāka mājas tīrīšana..

Tagad tikai sākas ilgais gaidīšanas laiks. Kas jau velkas no pagājušā gada sākuma... Un turpināsies vismaz līdz rudenim, jo visu laiku ir bijuši kaut kādi neparedzēti šķēršļi.
Tā gribējās kucēnu jau tagad. Kopīgu vasaru. Bet tas, kuru mēs būtu gribējuši, ir jau aizrunāts, un patiesībā no vienas puses sagatavosim māju kucēndrošu, iegādāsimies vajadzīgo bez steigas, con calma, kā teiktu itāļi.
Es ticu, ka īstais kucēns atnāks pats, bez spriedzes un īstajā brīdī.
Šī ciemošanās pie samijiem un kucēniem tikai lika saprast - jā, tas ir suns, kuru gribu. Un ne vien kažoka kupenas dēļ, bet arī rakstura. Jo ar draudzēšanos uz ielas un suņu laukumos vien nepietiek, lai iepazītu labāk.
Tagad tikai rakt un rakt audzētājus, pētīšans process vēl priekšā, lai gan es jau apmēram esmu sapratusi anatomiski kāds man patiktu visvairāk. Darbs priekšā. :)
Last edited by karalislauva on 04 Apr 2016, 15:52, edited 1 time in total.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Spigana » 04 Apr 2016, 14:59

Apsveicu ar saņemšanos piepildīt sapni un ar bloga uzsākšanu! Te mīlestība pret samojediem pa visām vīlītēm spiežas ārā un jau pa gabalu skaidrs - tā ir īstā šķirne. :)
Ceru, ka rakstīsi, kā klājas ar īstā kucēna meklējumiem un mēs ar Mio jau laicīgi piesakāmies raudzībās, jo man ar tie baltie laimes lāči šķiet pagalam simpātiski. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 04 Apr 2016, 15:40

Paldies! :)

Mēs gan neesam Latvijā, bet noteikti kādreiz atbrauksim, jo pasēņot, paogot Latvijas mežos tāpat kādreiz atbraucu. Un kur nu vēl labāk - ar suni pa mežu... :) Un tad obilgāti gribu piebiedroties jūsu suņtusiņam - socializēt savējo un citu sunčus ^^ Kā notiks ceļojums ar 25-30 kilogramīgu lāci, vēl neesmu domājusi tik tālu. :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Spigana » 04 Apr 2016, 16:29

O, tas jau pavisam smalki - socializēties ar laimes lāci no Milānas. :stiligs2: (Pirms tam man, protams, neienāca prātā aplūkot to ailīti "atrašanās vieta")
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 04 Apr 2016, 17:24

Hehe, gadās. :)

Katrā ziņā - nākamajā braukšanā uz Latviju noteikti paķeršu līdzi vīrieti, kurš ir ārkārtīgi liels raselu fans. :) Un, ja vien es samojedu jautājumos nebūtu bijusi pietiekami uzstājīga (un viltīga :velnins: ), iespējams, mums būtu līdzīgi kā tev ar Mio - ģimenē ienāktu raselu meitenīte, bet kas galīgi nav mans suns. Patikt jau patīk, bet tas nav objektīvi - jo man jau visi suņi patīk :D Un mīlestību pret suni jau tas nemaina, taču uz savu šķirni cilvēks skatās ar citādākām acīm.
Rasels mums tagad tiek pieļauts tikai un vienīgi kā otrais suns.. :dejosuns:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 04 Apr 2016, 18:51

Skatos un sapņoju. Bet ne par sevi. Es laikam kam tādam būtu par nesportisku, taču kas zin.. Tas iz operas - When life gives you lemons, make lemonade. Ja viss sakristu tā, ka būtu tie citroni, t.i., lauku māja netālu no meža, iespēja (uz)turēt vairāk par 2 samojediem UN iespēja (vieta un laiks) trenēties, noteikti neatteiktos nodarboties ar ko šādu

https://www.youtube.com/watch?v=GI08H_jOQ88

un nemaz nevajag sniegu https://www.youtube.com/watch?v=Z_WlLJEjOuM

Haskiju vilkts pajūgs jau klasika, bet priekš manis samojedu vilktas kamanas izskatās neparasti un nedaudz amizanti, galvenokārt jau aiz pieraduma pajūgā redzēt haskijus. Bet, man par pārsteigumu izrādās samīši ir ne mazāk sportiski un azartiski, kā nekā darba suņi.

Tiešām žēl, ka sanāca palaist garām Itālijas Samojedu biedrības un Itālijas Ziemeļu Šķirņu kluba rīkotās kamanu suņu sacīkstes, kas norisinājās 27. februārī Monte Bondone kalnā (Trento province, Alpu priekškalnēs), bija citas darīšans tajā dienā.

Kamēr rakstu šo, dzirdu kā man aiz sienas dzīvojošais itāļu špics ik pa laikam aiz garlaicības ierejas. Bet viņš rej arī no negaidītiem trokšņiem, piemēram, man reiz kāpņu telpā nogāzās birste uz grīdas.. Kā viņš tur aiz sava dzīvokļa durvīm rēja.. Ir ierējies trijos naktī, kad viens pats mājās. Vispār skaļš tipiņš - paši saimnieki, kad riešana par-neko kļūst pārāk traucējoša mēdz uzkliegt viņam, lai aiztaisa muti, kas gan arī nav pareizs risinājums, bet vecam [un fiziski nenodarbinātam] sunim jaunus trikus neiemācīsis un atliek vien sadzīvot. Njā, gribētos šo riešanas paradumu izskaust no sava suņa. Darbs, darbs, un vēlreiz darbs. Tagad jau viegli runāt, bet redzēsim, vai slinkums neņems virsroku. :D Katrā ziņā esmu redzējusi klusus samojedus. Neierējās nemaz, kad pie mājas piebrauca svešas automašīnas vai pa vārtiem ienāca sveši cilvēki. Modrs sargs noteikti nebūs, bet to arī negaidām, savādāk būtu domājuši par VAS vai dobermani. Kaut kur vēl lasīju, ka samojedi ne vien neaizsargās īpašumu pret zagļiem, bet vēl parādīs, kur noglabātas ģimenes sudrablietas. :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Danute » 04 Apr 2016, 20:37

Nu forši, forši, forši. Lai izdodas!
Kamēr jūs nokavējāt kamanu suņu sacensības 27. februārī Monte Bondone kalnā, tikmēr mēs 27.-28.februārī ar savējiem startējām Smeceres sporta bāzē netālu no Madonas tepat LV Baltijas sacensībās. Gribējām parādīt startējošu sammiju četrinieku,taču parādījām trijnieku. :) Čikitiņa atteicās startēt. Uzmanības no cilvēkiem pārpārēm. Brīžiem pat pārāk daudz un nācās lūgt, lai ļauj suņiem atpūsties.
Man līdzīgi kā Spīganai, nu jau tās uzmanības ir daudz par daudz un gribas būt vienkārši nemanāmai. Ar samojedu tas nav iespējams, un kur nu vēl ar diviem.

Tā kā neslinko un droši raksti. Apsolos lasīt. :pukudupsis:
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 04 Apr 2016, 22:23

Danute, man jau jāpasakās paldies arī tev, ka veltīji man savu laiku un nedaudz izglītoji. :)

Par atteikšanos startēt tieši vienu video noskatījos šodien https://www.youtube.com/watch?v=e_iFBo0mywg Sasmējos. Bet, ja pats piedalies un tavs suns atsakās startēt, tad jau, protams, nekā smieklīga nav.

Kuru vietu dabūjāt? :) Tev ir 2 samojedi, tad trešo aizlienēji? Tieši par to iedmājos - vai visi pajūga suņi parasti ir viena saimnieka suņi?

nu jau tās uzmanības ir daudz par daudz un gribas būt vienkārši nemanāmai. Ar samojedu tas nav iespējams, un kur nu vēl ar diviem.


Jā, jau sāku pamazām pieņemt domu, ka no uzmanības neizbēgt, arī negribunevienusatikt dienās, it sevišķi, kucēnu vecumā, kad visi gribēs aptaustīt. Un, samojeds ir balts... Naksnīgā pastaigā nesanāks nozust divvientulībā. :kanepe:

Apsolos rakstīt. Cik nu bieži, bet noteikti rakstīšu - par audzētavu/-āju meklējumiem, kucēna gaidībām un ar samojediem saistītām pārdomām.
Visbrīnišķīgākais noteikti būs brīdis, kad varēšu ielikt mana pūkdupša pirmo bildi... :samilejies:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Danute » 05 Apr 2016, 09:11

karalislauva

Ko nu par mani. :sarkstosa: Es tik tā. Pašai interesanti kā jūs nonāksiet pie SAVA samojeda.

Kuru vietu dabūjāt? :) Tev ir 2 samojedi, tad trešo aizlienēji? Tieši par to iedmājos - vai visi pajūga suņi parasti ir viena saimnieka suņi?


Startējām Nordic klasē kā vienīgie ziemeļnieki. :kanepe: Sīvā konkurencē paši ar sevi izcīnījām godpilno 1. Kopvērtējumā palikām kurie tur (jāprasa mušerim).
Mūsu gadījumā bija plānots abas manējās + 2 samojedu puikas ar kuriem manējās draudzējās un kopīgi ietusēja un trenējās ik pa laikam.Tieši pirms sacensībām iepriekšējā dienā mana Čikitiņa pateica visu ko domā par tālāko sportošanu. Noskrēja pusi no trenniņa distances bremzējot visu pārējo pajūgu. Kad mušers izņēma viņu no pajūga un palaida brīvsolī līdzi pajūgam atlikušo distanci,tad gan skrēja ar milzīgu sajūsmu. Nolēmām ļaut viņai sacensībās nepiedalīties. Sacensībās startēja 2 samojedu puikas (pieder vienam saimniekam) un Čikitas meitiņa Pērļausītis.

Es tikai priecāšos,ja arī turpmāk tu mani ģīmju grāmatā gazīsi riņķī ar saviem jautājumiem par sava sammija pareizo izvēli. :pukudupsis:
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 05 Apr 2016, 14:33

Danute
Sīvā konkurencē paši ar sevi izcīnījām godpilno 1.

Jā, šis labs :jautri: Lasu, ka arī izstādēs tā mēdzot notikt, ka savā grupā vienīgie, tad nu sīva konkurence. :D

Lai nu kā - apsveicu!

Bet vispār nobrīnījos, ka haski šoreiz nebija, Latvijā jau visai aktīvi viņi darbojas.
Noskrēja pusi no trenniņa distances bremzējot visu pārējo pajūgu. Kad mušers izņēma viņu no pajūga un palaida brīvsolī līdzi pajūgam atlikušo distanci,tad gan skrēja ar milzīgu sajūsmu. Nolēmām ļaut viņai sacensībās nepiedalīties.


Bet tā pirmoreiz gadījās, jeb Čikitiņai tomēr īsti nav komandas gara?

Es tikai priecāšos,ja arī turpmāk tu mani ģīmju grāmatā gazīsi riņķī ar saviem jautājumiem par sava sammija pareizo izvēli.

Noteikti, noteikti! :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 05 Apr 2016, 15:23

Te vēl bildītes no metiena, kuru aplūkojām dzīvajā un kuram pateicām Nē.
Kucēni visi mīļi un bezgaljauki. Kurš nu aktīvāks, kurš mazāk, bet vēl jau maziņi.

36 dienu veci
Image
puikas

Image
meitenes

Pavasarīga fotosesija
Image

Image
Bildes no audzētājas FB profila.

Nedaudz par šo metienu, lai varu ar mierigu sirdi pāršķirt jaunu lappusi.
Kucēns, kurš mums visvairāk patika no šī metiena, ir jau aizrunāts. Vēl jau kucēns augs un attīstīs raksturu, bet bija visdrošākā un komunikablākā no meitenēm, pie cilvēkiem vien un pa rokām tusēt gribēja. Arī izmērā mazāka salīdzinājumā ar otru māsu un brāļiem. Otra meitene, lielākā, izmērā gandrīz ar brāļiem, bija visaktīvākā. Gara aste, jau iztēlojos, cik skaisti tā vēlāk tiks pārmesta pār muguru un nokarāsies. Trešā meitene bija visvismierīgākā (iespējams, derētu kanisterapijai) un rezervētākā.
Mamma ir slavenākās itāļu audzētavas Casa Kaly suns.
Bijām tikai raudzībās, bet bija tāpat nedzaudz smeldzīgi teikt, ka no šī metiena tomēr neņemsim. Esmu cilvēks, kuram grūti pateikt Nē. Zinu, ar šo pamatīgi jāstrādā, ja gribu izaudzināt sevi par labu suņa saimnieci.
Prāts saka, ka vēl jāpagaida, jo jāpārvācas uz jauno dzīvokli, jāpastudē vairāk audzētavu (jo, lai arī patika, tomēr kur kur pakrūtē klusi kņudēja, ka šis tomēr nav mans samojedu tips, bet par to vēlāk..) un nav jāņem pirmais, ko ieraugu, taču sirds atkal bija gatava jau ņemt kaut vai tūlīt. Ir reizes, kad laikam jāklausa prātam, kaut grūti.

Nākošais plānotais pārojums būs šovasar šīs samojedmammas 2 gadīgajai meitai, kura dzīvo blakus un brīnišķīgi veic aukles pienākumus gan 7 samijbēbjiem, gan jauktenīša mazsunim. Meita Nebja (itāliski "Nebbia", tulkojot - migla, un Migla, manuprāt, ir ļoti skaists vārds) ir nedaudz smalkāka un mazāka augumā, bet visumā līdzinās mātei, ar tādu pašu lācisko galvas formu, taču acis "ķīniskākas". Ļoti mierīga, lai neteiktu, ka "neuzbāžas" cilvēkam ar savu mīlestības-došanu-gribēšanu-saņemt. Es jau neko, man jau patīk tā suņu uzbāšanās ar cilvēkmīlestību, un, it sevišķi, ja to dara samojeds. :D Tas tik tāds novērojums no malas. Kā nosmēja pati saimniece - atstāja šo kucēnu, jo likās - būs visaktīvākā, kucēna vecumā tāda bija, taču izaugot ir īsta miera mika.
Dzīvosim, redzēsim. Gaidīšu ar nepacietību, kas būs tēvs, kā arī ziņas par grūtniecību. Jau pateicu audzētājai, lai tur mani interesentu sarakstā. Skaidrs ir viens - kucēnus izķer ātri. Mūsu ciemošanās dienā bija vēl 2 kucēnu apskatītāji, kas arī pēc apskates abus uzreiz aizrunāja.

Viss, ir jāsāk aktīvi rakstīt sev interesējošiem audzētājiem. Tā kā man vizuāli ir ļoti iepatikušies dāņu audzētavas Cabakas suņi, vēlmju sarakstā ir atrast itāļu metienu, kur vismaz vienam no vecākiem ciltskokā ir kāds no šīs audzētavas.
Starpcitu, šī te metiena tēvam vecvecmamma pa mātes līniju ir no Cabakām.

Par anatomisko uzbūvi runājot, vispār liekas kaut kā neērti būt bez lielas pieredzes suņos, kur nu vēl samojedos, bet jau ar savu viedokli un redzējumu - kādu gribu savu suni. Jo, ir taču tik pierasts, ka pirmo šķirnes suni parasti paņem bez ilgas apcerēšans. Cik man sanācis pārmīt vārdus ar saimniekiem - pirmo samojedu izvēlējušies pilnībā paļaujoties uz audzētājas ieteikumiem (otro pēc principa - izdomāja atstāt/palika viens no pirmā metiena kucēniem, trešo jau rūpīgāk apzinot, ko vēlas).
Kā šī audzētāja - pirms četriem gadiem ieraudzīja samojedu, iemīlējās, atrada audzētavu, aizbrauca apskatīt kucēnus, iepatikās un viss, neko ilgi negudrojot paņēma. Otrā ir viņas meita.

Par paļaušanos uz audzētājas ieteikumiem. Es, iespējams, tā arī tieši būtu darījusi, ja vien laiks nebūtu ļāvis sakārtot domas, salikt visu pa plauktiņiem (jo tobrīd, kad izlēmām tieši samojedu, nevarēju paņemt kucēnu uzreiz), sāku vairāk pētīt bildes FB samojedu forumos, parunāt ar zinātājiem, izkristalizēt kāda tad eksterjera suņi man labāk patiktu. Tāpēc arī nebiju vairs droša, ka gribu ņemt pirmo iepatikušos kucēnu no pirmā atrastā metiena, tikai tāpēc, ka gribas jau tagad kucēnu.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Spigana » 05 Apr 2016, 15:45

Aaaah, tā bilde ar lācīti maagnolijās... :sirsninas:

Bet man šķiet pareizi neņemt no pirmā metiena, ja šķiet, ka kaut kas līdz galam nepatīk. Un par ekspertu arī neviens vēl nav piedzimis, informācija un pieredze nāk tikai ar laiku. Savukārt tas, ka ir viedoklis un daudzmaz noformulētas vēlmes kāreiz ir izcili - ir daaaudz lielāka iespēja dabūt izsapņoto suni, nevis pirmo, kas nāca pretī.

Piemērs iz manas dzīves - Mio ir absolūti brīnišķīga un es viņu dievinu, bet vienalga iekšā kaut kas mazliet grauž par to, ka nevarēju izvēlēties (pareizāk sakot - padevos spiedienam, jo savs viedoklis līdz galam vēl nebija noformulēts).
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 05 Apr 2016, 16:23

Tagad tikai atliek atrast metienu no vecākiem, kas mani ļoti simpatizē, ņemot vērā faktu, ka esmu nepazīstama un netautiete (t.i., bez pozitīvām atsauksmēm no vietējiem suņiniekiem), var būt rindas kārtība, kur priekšroka tiek dota tiem, kas veidos izstāžu karjeru, tas, ja skatos uz slavenām audzētavām.
Es neesmu vēl pārliecināta, vai spēšu pavilkt izstādes (ne gluži finansiāli, lai gan arī, bet pavisam vienkārša un smieklīga iemesla dēļ - esmu vēl joprojām bez autoautovadītāja apliecības...jo gluži vienkārši līdz šim pēc tās nekad nav bijusi vajadzība). Tā teikt, neesmu neatkarīga transporta jautājumos, ja izstādes (kā arī adžiliti sacensības, treniņi) norisinās vietā, kur nekursē sabiedriskais transports, vilcieni. Smejos, un saku draugam - laikam jau suņa dēļ būs tomēr jānokārto beidzot.
Taču interese pamēģināt piedalīties izstādēs ir. It sevišķi, ja gadītos dabūt tiešām skaistu, perspektīvu suni.

Joprojām palieku pie idejas, ka suns būs no Itālijas, lai arī tika apsvērta doma vest no Latvijas vai mest acis uz pašām Cabakām. Vēl atradu vienu audzētavu Francijā ar skaistiem samojediem,

piemēram, šī meitene
Image

Varu vien iztēloties, cik burvīgs metiens sanāktu.. Viņai ir gan Casa Kaly, gan krievu samojedi asinīs.

Tad Portugāles audzētavas "Samspring", konkrēti šī te kucīte ir mans absolūts favorīts Image
Image
Un jau atkal tās pašas Cabakas dominē asinīs.

Taču vēl joprojām neesmu sagremojusi to 3 mēnešu ievešanas likumu, gribas kucēnu 60 dienu vecu, vismaz pirmo suni.

Es gribētu uzrakstīt šīm abām audzētavām, bet kā man pareizāk noformulēt jautājumu?
"Kad jums ir plānots nākošais metiens?" vai arī "kad varētu būt gaidāms metiens konkrēti šai kucei?" Vēl esmu uz jūs komunikācijas jautājumos ar audzētājiem.

Šodienas pozitīvie jaunumi. Brīvdiena, dzeru kafiju un priecēju acis samojedu audzētāju lapās un profilos FB. Padalos ar visvairāk iepatikušajām bildēm ar draugu. Uzjokoju -ja jau tu domā, ka kuplais kažoks būs problēma dzīvoklī, tad jāņem suns no šāda tipa līnijas

Image
(bilde no Lynette Blue galerijas)


...šādas staigājošas vilnas fabrikas vietā (bet man atkal - jo spalvaināks, jo labāk :D)
Image

Uz ko viņš atbildēja, ka -bildē nr. 2 IR pārāk spalvains :D Bet vārdi - "jo vairāk es skatos samojedu bildes, jo vairāk man viņi patīk" tiešām lika justies pacilātai! Dzirdēt to no cilvēka, kurš sākumā nebija pārliecinās par samojeda izvēli, ir kaut kas tik, tik... Yesss! Būšu laikam tomēr pavilkusi arī Viņu... :sirsninas:

Taču, par lielu bonusu es uzskatu pagāšnedēļas tikšanos dzīvajā, viņu vidē. Jo redzēt uz ielas, kamēr es bužinu un runājos ar saimnieku ir viens, redzēt "savā dabiskajā vidē", ģimenes lokā ir kas cits. Viņš redzēja, cik mierīgi (salīdzinot ar citām šķirnēm), draudzīgi, gudri, mīlīgi un pārpārēm simpātiski ir samojedi, ka tas nav tikai staigājošs pūkudupsis (piemēram, čau čau, akitas, haskiji, šiba inu viņam patīk pēc izskata, bet ne pēc rakstura.. Pārāk neatkarīgi (skaidrs: kurts mums nekad nebūs :kanepe: )


Vispār, man tā liekas pavisam jauna, vēl līdz galam neiepazīta pasaule - izrādās, cik dažādi mēdz būt samojedi: it kā visi balti un pūkaini, garu kuplu kažoku, tipisko smaidu un tumšajām, draudzīgajām acīm.. Bet nē. Izrādās, ka ir dažādas līnijas, ko vēl līdz galam nemāku atšķirt. Bet es mācos.

Šai pašai audzētājai, kuras kobelis tika izmantots, trešais suns ir vests no ASV, pilnīgi cita tipa samojeds: īsāku kažoku, lielāka augumā, garākām kājām, masīvākām ķepām un "vilka" purniņu. Redzēta un apčamdīta dzīvē. Pilnīgi cits samojeds liekas.

Image

Image


Vispār sāk likties, ka tieši šāda tipa samojedi jūtas vislabāk karstā klimata apstākļos.
Last edited by karalislauva on 05 Apr 2016, 16:32, edited 1 time in total.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Māra » 05 Apr 2016, 16:30

Skaistas mākoņu bildes. ^^
Bet vai tā spalvainība nav atkarīga arī kur nu katrs suns dzīvo (silta/auksta valsts), plus vēl pēc meklēšanās nomestais kažoks vai citi apstākļi? Vai tāds šis konkrētais suns (īsāk-spalvainais) ir visu savu dzīvi? :pukudupsis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 05 Apr 2016, 16:39

Māra wrote:Skaistas mākoņu bildes. ^^
Bet vai tā spalvainība nav atkarīga arī kur nu katrs suns dzīvo (silta/auksta valsts), plus vēl pēc meklēšanās nomestais kažoks vai citi apstākļi? Vai tāds šis konkrētais suns (īsāk-spalvainais) ir visu savu dzīvi? :pukudupsis:



Cik es sapratu, gan - gan. Bet ar īsāku akotu viņš pluss mīnuss saglabājoties vienādā garumā, tikai uz gada aukstajiem mēnešiem paliek biezāka pavilna. Super-kupl-garspalvainajiem mākoņiem garums arī nemainās, tikai uz meklēšanos, sezonas maiņu utt. paliekot plānāks.

Lai mani palabo zinātāji, ja es nepareizi esmu sapratusi. :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby ingo » 06 Apr 2016, 11:40

Forši, ka ir atrasta sava šķirne :jaa: Sammiji ir ļoti simpātiski un tiešām forši, lai arī ne mana šķirne (man labāk patīk "pārāk karstā ūdenī izmazgātie samojedi"- japāņu špici un dažādu izmēru vācu špici :) )

karalislauva wrote: esmu vēl joprojām bez autoautovadītāja apliecības...jo gluži vienkārši līdz šim pēc tās nekad nav bijusi vajadzība)
-

suns ir labs un pārbaudīts iemesls, lai tiktu pie vadītāja apliecības (arī ja pāri 40 :velnins: )
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Māra » 06 Apr 2016, 11:46

If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 06 Apr 2016, 12:04

ingo
"pārāk karstā ūdenī izmazgātie samojedi"- japāņu špici


Šis labs :D

Nu, mani otrie favorītsuņi ir vilkušpici, absolūti burvīgi, bet izvēle krita par labu baltajiem (kas zin, varbūt nākotnē..? :) )

Māra
Ieskatam jūsu nākotnes rutīnā... :kanepe:
https://www.facebook.com/15165887553136 ... 504365284/


Jā, jau rēķinos :D Bet tur sanāktu zeķes vai visai famīlijai! :kanepe:

Video publicētājs saucas "Happiness is Contagious" - to varētu attiecināt arī uz samojediem. :velnins:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Spigana » 06 Apr 2016, 12:28

Māras ielliktais video superīgs. :D Vai no samojedu vilnas mēdz vērpt dziju? Man šķistu dievīgi forši uzadīt kādu džemperi vai zeķes no sava suņa vilnas. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Māra » 06 Apr 2016, 12:33

Spigana wrote:Māras ielliktais video superīgs. :D Vai no samojedu vilnas mēdz vērpt dziju? Man šķistu dievīgi forši uzadīt kādu džemperi vai zeķes no sava suņa vilnas. :)

Jā, vērpj un ada, arī no haskijiem. Bet tā vērpšana diezgan čakarīga esot un neesot lēts prieks, ja vispār atrod kādu kas dara. Vai tik Danutes cepure ar nebij gatavota no smukajiem pūkaiņiem? ^^ :pukudupsis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Next

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests

cron