Laimes lācis - samojeds

Blogs and Chats

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby ingo » 06 Apr 2016, 13:47

Danutei ir ne tikai cepure, bet arī cimdiņi un džemperītis :) . Der gan samojedu, gan špicu, gan vēl visādu garu un/vai biezu kažoku īpašnieku devums :jaa: Latvijā var atrast, kas pārstrādā vilnu pavedienā, arī citviet pasaulē ir tādi entuziasti.
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby seila » 06 Apr 2016, 13:49

Arī man gaidāmais kucēns bija lielākais stimuls dabūt tiesības :jaa:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 07 Apr 2016, 00:28

Spīgana
Man šķistu dievīgi forši uzadīt kādu džemperi vai zeķes no sava suņa vilnas. :)

Jā, man ar'!

ingo
Danutei ir ne tikai cepure, bet arī cimdiņi un džemperītis :) . Der gan samojedu, gan špicu, gan vēl visādu garu un/vai biezu kažoku īpašnieku devums :jaa: Latvijā var atrast, kas pārstrādā vilnu pavedienā, arī citviet pasaulē ir tādi entuziasti.

Viss. Tagad man ir vēlme iemācīties ne tikai braukt, bet arī adīt. :kanepe: Nu cimdi ir adīti seeeeen senos laikos, būs jāsaņemas kaut ko tādu atkārtot. Džemperis jau būtu Advanced level! ^^
Starpcitu, ja es pareizi atceros, Ķoņu dzirnavās (Naukšēnu novads) tiek vērpta suņu vilna. :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Silma » 07 Apr 2016, 07:57

Es katru dienu eju uz darbu pa Avotu ielu Rīgā, un tikai šodien pamanīju, ka tur sen esošajā filcēšanas izstrādājumu veikaliņā skatlogā ir ielikta bildīte ar samojediem. Acīmredzot no viņu vilnas var ne tikai adīt, bet arī filcēt lietiņas.
User avatar
Silma
Baby
Baby
 
Posts: 22
Images: 1
Joined: 04 Dec 2015, 15:13

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 07 Apr 2016, 11:04

Nu ko - gandrīz universāli suņi! :pukudupsis:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 07 Apr 2016, 11:47

Runājot par filcu, rokdarbiem un suņiem -

Image

Image
Te ar filcēšanas adatām radīts samojeds.
Vispār, iekš http://www.etsy.com/ JanetsNeedleFelting taisa tiešām skaistus un gandrīz dzīvi izskatošos filca suņus un citus zvērus

Image
Samojedus, tibetas spanielus, miniatūros šnaucerus uc. No kurtveidīgajiem gan bija apskatāms vien īru vilku suns.

Image

Image

Image

Image

Image
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Danute » 08 Apr 2016, 06:14

karalislauva wrote:Bet vispār nobrīnījos, ka haski šoreiz nebija, Latvijā jau visai aktīvi viņi darbojas.

Mēs paši arī līdz pēdējam brīdim šaubījāmies vai tik tiešām sniegs būs. Domāju, ka sniega neesamība citos LV rajonos atturēja daudzus gribētājus. Nākošgad Baltijas posms kamanu suņu sacensībām arī notiks turpat Smeceres Sporta bāzē. Un ņemot vērā šī gada pieredzi par sniega esamību, vajadzētu būt krietnam pulciņam sportot gribētāju.
Noskrēja pusi no trenniņa distances bremzējot visu pārējo pajūgu. Kad mušers izņēma viņu no pajūga un palaida brīvsolī līdzi pajūgam atlikušo distanci,tad gan skrēja ar milzīgu sajūsmu. Nolēmām ļaut viņai sacensībās nepiedalīties.


Bet tā pirmoreiz gadījās, jeb Čikitiņai tomēr īsti nav komandas gara?

Čikitiņa ir ļoti labs komandas suns, taču pajūga vilkšana viņai nav īsti asinīs. Mēs respektējam to. Čiksīte kamanās sāka iet tikai, tad kad Pērļausīti arī jau varēja sākt trennēt un šis domājams ir viens no galvenajiem iemesliem kāpēc viņai reizēm nav azarta un vēlēšanās. Viņai jau bija 5 gadi kad viņa sāka kamanas vilkt. :estevisamilosu:
Last edited by Danute on 08 Apr 2016, 06:28, edited 2 times in total.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Danute » 08 Apr 2016, 06:26

ingo wrote:Danutei ir ne tikai cepure, bet arī cimdiņi un džemperītis :) . Der gan samojedu, gan špicu, gan vēl visādu garu un/vai biezu kažoku īpašnieku devums :jaa: Latvijā var atrast, kas pārstrādā vilnu pavedienā, arī citviet pasaulē ir tādi entuziasti.


Džemperis un cepure
Image

Ir vēl cimdi no vilku špiciņa un vestīte no samojediņa. :pukudupsis:
Tas viss no manām meitenēm Umas un Čikitas un pašas adīts. Pārējā vilniņa ir piekrājusies,taču gaida savu kārtu uz savērpšanu.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 11 Apr 2016, 18:52

Danute
Ir vēl cimdi no vilku špiciņa un vestīte no samojediņa. :pukudupsis:
Tas viss no manām meitenēm Umas un Čikitas un pašas adīts.


Izskatās jau nu ļoti, ļoti forši! Noteikti, ka ir arī supersilti. :) Vai tā ir 100% suņu vilna, jeb jauci kopā ar aitu vilnu? Gribēju zināt, cik "kodīgi" ir ar suņu vilnu adīti izstrādājumi.. Nav nācies taustīt dzīvē.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby fedelta » 11 Apr 2016, 18:57

karalislauva wrote:
Danute
Ir vēl cimdi no vilku špiciņa un vestīte no samojediņa. :pukudupsis:
Tas viss no manām meitenēm Umas un Čikitas un pašas adīts.


Izskatās jau nu ļoti, ļoti forši! Noteikti, ka ir arī supersilti. :) Vai tā ir 100% suņu vilna, jeb jauci kopā ar aitu vilnu? Gribēju zināt, cik "kodīgi" ir ar suņu vilnu adīti izstrādājumi.. Nav nācies taustīt dzīvē.



Aptaustot daļu Danutes meistardarbu, man jau nu liekas, ka mīksti, pat ļoti. Pavisam citādāka nekā aitu vilna liekas.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 11 Apr 2016, 19:04

Saņēmos uzrakstīt Sanna Gourska samojediem un portugāļiem no Samspring ar jautājumu, kad varētu būt sagaidāms nākamais metiens un, kad tiktu plānots metiens kucītēm X (ar kuru bildēm jau padalījos iepriekš). Pie itāļu audzētavām nav bijis laika pieķerties. Un ne visi viņi arī publicē radurakstus katram konkrētam sunim (jebšu viņi ir, bet es vienkārši nemāku nolasīt kodēto informāciju :D), kas man nedaudz sarežģī pētniecību. Tad man vēl papildus būs jāraksta un jājautā, kādi ir radu raksti iepatikušajai sunei X. Saprotu, ja grib iegūt kāroto, ir jāpārkāpj pāri sev. Ar to komunicēšanu man dzīvē ir kā ir. Parasti jāsaņemas un tad jau aiziet. Vismaz prieks, ka mūsdienās viss caur epastiem/sejasgrāmatu kārtojams. Jā, tieši tik ļoti man nepatīk veikt telefona zvanus. :D
Ja atkārtošana - zināšanu māte, tad komunikācija - tēvs. Vai vismaz vectēvs.

Vēl uzrakstīju diviem dažādiem cilvēkiem iz Itālijas samojedu grupas FB, ar tekstu, ka man ļoti patīk viņu suņi pēc eksterjera, vai varētu uzzināt, no kurienes ir vecāki (ceru, ka nebija pārāk uzbāzīgi). Bet nav vēl atbildējuši. Jo noteikti nav ievērojuši, ka ziņa ir aizgājusi pie "Others", ja sūtītājs nav tavā draugu lokā, nevis pie pārējiem ziņojumiem iesūtnē.. Nu ne ko. Neko citu izdarīt nevaru, jo rakstīt uz "sienas" vai komentāru arī nevaru privātuma iestatījumu dēļ. Atliek cerēt, ka kādreiz tiks izlasīta. :D
Es pašlaik uzmundrinu sevi ar vārdiem: "Mums ir skaidri zināms mērķis un mēs uz to ejam.." Vai kā tur bija tai dziesmā.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby ingo » 12 Apr 2016, 07:46

karalislauva wrote: Jā, tieši tik ļoti man nepatīk veikt telefona zvanus. :D


Oi, izrādās neesmu vienīgā, kam no komunikācijas veidiem vismazāk tīkamās ir telefona sarunas :velnins:

Lai veicas mīluļa meklējumos, pacietību un noteikti atnāks īstais suns :jaa:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby seila » 12 Apr 2016, 09:09

Neesat, neesat jūs vienīgās :kanepe:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 12 Apr 2016, 10:26

Es arī biju domājusi, ka es tāda vienīgā! :D :velnins:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 12 Apr 2016, 10:49

Mamma, zinot par mūsu gaidāmo suni, jokodama atsūtīja vienu ilustrētu linku "Dzīve pirms un pēc suņa ienākšanas dzīvē", te spilgtākie:

Image

Image

Image

Image

Haha, jā. Tā viņš ir :)
Last edited by karalislauva on 12 Apr 2016, 11:51, edited 1 time in total.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Alpina » 12 Apr 2016, 11:00

karalislauva wrote:Image


Ja paši sunim neierādīsiet tādu ēšanu, suns arī nediedelēs ;) Te lieti noder atcerēties ciemiņiem atgādināt/piekodināt suni nebarot, jo citiem nez kāpēc liekas, ka suns ir miskaste, kur būtu jānogrūž sava šķīvja pārpalikumi. Man gan ar ciemiņiem tā nav gadījies, bet, pašiem ciemojoties pie vīra radiem, ir bijis, ka taisās dot līdzi cepeša kaulus un vēl sazinko :D

karalislauva wrote:Image


Šis arī nav standarts, bet tiešā veidā no saimnieka atkarīga lieta :)

karalislauva wrote:Image

O, šis toč par mani :kanepe:
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Spigana » 12 Apr 2016, 11:15

Telefonzvani kā nemīļākā komunikācija ir absolūta standarta parādība un laiku pa laikam pat uzpeld runas, ka mūsdienās vairs nav pieklājīgi zvanīt par jautājumiem, kas nepieprasa tūlītēju atbildi. Un patiesībā jau informācijas uzzināšanai telefons nemaz nav tik labs - rakstītu info var pārlasīt vēl un vēl, bet pateiktais saglabājas tikai atmiņā un i r krietni lielāks potenciāls pārpratumiem.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby karalislauva » 12 Apr 2016, 11:49

Spīgana
laiku pa laikam pat uzpeld runas, ka mūsdienās vairs nav pieklājīgi zvanīt par jautājumiem, kas nepieprasa tūlītēju atbildi. Un patiesībā jau informācijas uzzināšanai telefons nemaz nav tik labs - rakstītu info var pārlasīt vēl un vēl, bet pateiktais saglabājas tikai atmiņā un i r krietni lielāks potenciāls pārpratumiem.


Tieši manas domas. Bet itāļi tā vis nedomā.. Cik man reizes sanācis, ka, lai iegūtu vairāk informācijas par kaut ko, bieži ir jāatstāj sava kontaktinformācija - gan telefonu, gan epastu, taču viņi jau, protams, tev zvanīs, ne rakstīs epastu :lamajas: Jo, lai arī ar valodu problēmu vairs nav, tomēr man būtu gribējies saņemt informāciju rakstiskā veidā, kas ir pārskatāmāk un izlasītu bez steigas un stresa (man telefonsarunas izraisa stresu - ka tik kaut ko svarīgu nepalaižu garām, vai ne tā saklausu, dialekti un tā).
Vienreiz man no Itālijas vēstniecības Rīgā vajadzēja apstiprinājumu kādam dokumentam un, pirms braukšanas uz Latviju, gribēju noskaidrot, vai man vajag vēl vienu dokumentu līdzi vai nē - es jau, protams, uzrakstīju epastu, jo nodomāju - ai, ko es zvanīšu uz Latviju, kā arī neatstāju savu telefona nr. Kas to būtu domājis - uz epastu neatbildēja vēl līdz šai baltdienai! :D Visu, ko man vajadzēja, rakstiski noskaidroju no Latvijas vēstniecības Romā, kaut arī kārtojams bija ar itāļiem.
Es nezinu, vai tas tā tikai dienvidniekiem, ka dod priekšroku zvaniem rakstīšanas vietā.. bet šejienes draugi uz īsziņu mēdz atbildēt ar zvanu. Arī tajā pašā Whatsappā bieži izmanto balss ieraksta opciju. :kanepe:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Māra » 12 Apr 2016, 12:00

Alpina wrote:Ja paši sunim neierādīsiet tādu ēšanu, suns arī nediedelēs ;) Te lieti noder atcerēties ciemiņiem atgādināt/piekodināt suni nebarot, jo citiem nez kāpēc liekas, ka suns ir miskaste, kur būtu jānogrūž sava šķīvja pārpalikumi. Man gan ar ciemiņiem tā nav gadījies, bet, pašiem ciemojoties pie vīra radiem, ir bijis, ka taisās dot līdzi cepeša kaulus un vēl sazinko :D

Ui, jā! Kopš palaidām debesu medību laukos manu vecīti Boni, kurš dzīvoja pie vecākiem un ēda pa lielam visu, kas pa rokai un bija jau citi, kas pieveda zupu-pārpalikumus, kaulus, ādas (termiski apstrādātus, ar garšvielām, ballīšpārpalikumi..), tad tagad to visu vislaik piedāvā mums. Vecākiem ir ļoooooti grūti saprast - Bonītim taču visu varēja dot, kāpēc citiem nevar un tādā veidā arī kultīvējas stereotips, ka šķirnes suņi izvēlīgāki, cimperlīgāki, lai gan šamie jau apēstu visu, tikai kādas tam sekas. :sajucis: Un tāpat arī citur. Suņu gandrīz visur ņemam līdzi ciemos, kur tas iespējams, un neviens nesaprot - kāpēc nevar? kas tad notiks no viena... Tas gan vairāk par veselības daļu. Bet nesen ciemojāmies pie draugiem ar četriem bērniem un maniem sunčiem sveša vieta plus bērni (ak, tie ir kkas brieeeesmīgs, manu suņuprāt), tad nu tā bija viena reize, kad atļāvu, ka bērni viņiem visu dod (tur nemaz nevarētu izkontrolēt, ko šamie tur dod...) un suņie tiešām iejutās krietni labāk un vieglāk baisajā atmosfērā, jo mīla caur vēderu, acīmredzot, bet tas noveda tieši pie tā, ko vajag vismazāk - vecākais suns iemācījās bēbim visu no rokām izraut vai no galdiņa nozagt un deguni bieži atradās uz galda. Par laimi, manējie klusi diedelē, bet tāds liels garš deguns uz ga;da ne visur der un neba suns sapratīs, kur var un kur nevar... Vai nu var vai nevar.

Spigana wrote:Telefonzvani kā nemīļākā komunikācija ir absolūta standarta parādība un laiku pa laikam pat uzpeld runas, ka mūsdienās vairs nav pieklājīgi zvanīt par jautājumiem, kas nepieprasa tūlītēju atbildi. Un patiesībā jau informācijas uzzināšanai telefons nemaz nav tik labs - rakstītu info var pārlasīt vēl un vēl, bet pateiktais saglabājas tikai atmiņā un i r krietni lielāks potenciāls pārpratumiem.

Tu kkādā citā vidē laikam dzīvo. Cik es apkārt klausos, dzirdu, ka īsziņā ne tu intonāciju vari vienmēr uzķert (sarkasms?, apvainojums?, prieks?, vienaldzība? - reti kurš prot izteikties tik daiļi, ka tas tāpat saprotams, pietam - tas prasa plašāku rakstīšanu, lai nodotu auriņu ar ziņu), plus jautājums īsziņā tev uzliek pienākumu atbildēt, kamēr to vajag tieši sūtītājam. Ar domu - ja tev vajag zināt, piezvani, tērē savu naudu, nevis liec sūtīt sms otram par savu naudu, lai gan info vajag tev. Pietam bieži atbilde nav uzrakstāma īsziņā un atbildētājam beigās tik un tā ir jāzvana un sanāk kkā nesmuki. Un vēl visvisādi aspekti, atkarīgi no sitācijām, bet tieši esam nonākuši pie fakta, ka cilvēki galīgi vairs neprotas uzvesties ar tām īsziņām, bet uzreiz atzīstos, ka arī es esmu pulciņā, kam problēmas zvanīt/runāt, kā arī - tik ļoti nepatīk telefoniskā saziņa, ka bieži ignorēju svešus numurus... :kanepe:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Laimes lācis - samojeds

Postby Spigana » 12 Apr 2016, 12:31

Māra, es vairāk par e-pastiem, nevis sms. Sms ir gandrīz tikpat nejēdzīgs pasākums kā telefonsarunas. :D
Mani, piemēram, šausmīgi kaitina visādi pakalpojumu sniedzēji, kas nav spējīgi norādīt savu e-pasta adresi vai atbildēt uz e-pastiem un, ja man būs jāizvēlas starp vairākiem, priekšroka stabili būs tiem, kuriem ir norādīts e-pasts. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests