Sterilizācija / kastrācija

Dog Health

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby čība » 07 Sep 2014, 11:54

AMBER BALTIC wrote:
Solo wrote:Sveiki. Manai kucītei ir problēmas ar viltus grūtniecību. Pagaidām tikai nedaudz piens, apvelšanās un "kucēnu" auklēšana. Painteresējāmies pie veta- nevarm sterelizēt jo sune neizturēs narkozi. Ļoti liels insulta risks. Mums jau ir bijis insults, par laimi nebija smagu seku. Ko darīt šādā situācijā? Kā labāk cīnīties ar viltus grūsnībām?


Уберите все игрушки,не разрешайте няньчить.Не давать много жидкости..Уменьшить питание.И все пройдет

+ palielināt slodzi
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Ljubopitnij » 06 Oct 2014, 19:39

Всем привет,

Кто что посоветует по поводу стерилизации собаки ( 6 лет псу, в матке начала вода скапливаться, советуют стерилизовать пока инфекция не попала) - пока основной вариант Агрис Илгажс, но вот думаю по поводу оснащения той клиники где он в Риге раз в неделю принимает.

Кто что посоветует?
Ljubopitnij
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 06 Oct 2014, 19:37

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Creme de la Creme » 07 Oct 2014, 07:44

Pirmo mūsu kucīti operēja dr.Drapče, bet visas pārējās - mūsu pašu Saulkrastu vetārsts. Mums te arī nav nekāds dižais aprīkojums. Galvenais lai vetārsts ir zinošs.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Ljubopitnij » 07 Oct 2014, 17:39

Creme de la Creme wrote:Pirmo mūsu kucīti operēja dr.Drapče, bet visas pārējās - mūsu pašu Saulkrastu vetārsts. Mums te arī nav nekāds dižais aprīkojums. Galvenais lai vetārsts ir zinošs.


Да я впринципе тоже так думаю - главное чтоб ингаляционный наркоз был, это все таки более щадящая анестезия, как я понимаю.

А что поводу dr.Drapče скажете - довольны результатом?
Ljubopitnij
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 06 Oct 2014, 19:37

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Creme de la Creme » 08 Oct 2014, 07:35

Drapče vispār ir ļoti labs ārsts...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby ash » 07 Apr 2015, 11:56

Vakar atkal aizdomājos – varbūt šņiki šņaki un griezt bumbas sunim nost… tāpēc labprāt uzklausītu viedokļus par/pret šādam solim.
Es zinu, ka operācija nedrīkst un nevar aizstāt audzināšanu, bet brīžiem tik ļoti apnīk tā vēlme mērīties ar krāniņiem, ka liekas, labāk bumbas nost un visiem mierīgāk. Nezinu, vai vispār var iemācīt sunim, ka nu nevajag vienmēr un visur parādīt ka viņš ir krutākais džeks ciemā. Šobrīd situācija ir tāda, ka man ir jāizšķiras – vai nu kastrēt vai nu stipri ierobežot sabiedrisko, sociālo dzīvi, nejūtos labi, ka aizbraucot ciemos, mans suns sāk visiem diktēt, ka viņš te tagad būs galvenais, ok, ja vēl kaut kur neitrālā teritorijā… bet ja jau svešā mājā sāk uzkundzēties, tas par traku.

Kā saprast, vai ir vērts? Kā saprast, vai pēc operācijas neradīsies veselības problēmas un vai suns nekļūs kaut kāds kūtrs?
Varbūt variet ieteikt kādu vetārstu, kas varētu visu sīki un smalki izskaidrot?

Vai varbūt labāks risinājums būtu neizšķirties par tik radikālu soli un vienkārši turēt suni mājās, neņemt līdzi ciemoties un censties maksimāli vairīties no citu suņu sabiedrības?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Elbe » 07 Apr 2015, 16:54

Mūsu takšukam atbumbošana likvidēja dāmu problēmas, taču džeku sāncensību neiespaidoja ne mazākā mērā. Tāpat ir krutākais čalis miestā.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby ingo » 08 Apr 2015, 10:58

Punduršpicam tas neizraisīja nekādas veselības problēmas, aptaukoties pat netaisās (nu jau 9 gadi Teucim). Mums tas palīdzēja beigt iezīmēšanu mājās, bet to, ka viņš ir boss, mēdz šad tad parādīt. Vinš gan nav izteikti agresīvs, bet ir par maz socializēts savā laikā.
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Spigana » 23 Apr 2016, 00:42

Manā galvā ir kārtējā drāma un apjukums.

Jau no paša sākuma zinājām, ka Mio sterilizēsim un tas nav apspriežams jautājums. Bet apjukums ir par to, KAD to darīt. No vienas puses ir tā, ka ļoti daudz kur iesaka sterilizēt pirms pirmās meklēšanās, samazina audzēju risku un man arī ir zināmas bažas, ka to pirmo meklēšanos varu palaist garām. Bet pat pie šādiem ieteikumiem domas dalās par vecumu - līdz šim daudz kur biju redzējusi ieteikumu par 8 mēnešiem, bet mazajām šķirnēm tomēr laikam iesaka to darīt jau no 6 mēnešu vecuma?

No otras puses ir tā, ka vetārste ieteica sagaidīt pirmo meklēšanos un sterilizēt pēc tam, jo hormoni varētu ietekmēt vispārējo suņa attīstību, bet izskatās, ka neviens to pagaidām nav spējis nopietni izpētīt un hormonu nozīme attīstībā vispār esot mazliet miglains jautājums

Mēs ar Mio tomēr regulāri dodamies ciemos pie pārējiem raseliem, tur kobelis neapgraizīts, un nav jau tā, ka katru sekundi tiktu suņi paturēti acīs. Tam vēl pievienojot šaubas par to, vai pamanīšu pazīmes, ka drīzumā būs griboša jaunkundze, sāku nosliekties par labu agrīnajam variantam, bet nekādas pārliecības vienalga nav. Ir kādam komentāri, ieteikumi vai norādes uz sakarīgiem pētījumiem?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby pixy » 23 Apr 2016, 06:18

Spīgana, man liekas, cik vetārstu, tik viedokļu. Man ir mana pieredze - kokerspaniela kuce Snorke, kuru kastrēju četru gadu vecumā dēļ ļoti smagas māņu grūsnības un Keli, kas kastrēta nepilnu 8 mēnešu vecumā pirms pirmās meklēšanās. Ar Snorki viss skaidrs, viņa jau bija pieaugusi un nobriedusi, kad kastrēju, konkrēti viņai šī operācija neradīja nekādas izmaiņas, neganta kā bija tā palika un pat riska grupā esošais mīkstais, garais kažoks neizmainījās ne par kripatu. Patiesībā es toreiz par tādu varbūtību vispār nezināju, droši vien būtu vairāk šaubījusies, vai vajag. Keli - kādu laiku pēc tam man tik daudzi norādīja, cik tas bija nepareizi, ka tik agri kastrēju, ka es arī tā sāku domāt. Bet tagad ar laika distanci, tomēr neesmu tik kategoriska, ka nedrīkst kastrēt pirms pirmās meklēšanās. Jā, Keli nobrieda lēnāk, iespējams, dēļ tā, ka dzimumorgāni neizstrādāja attiecīgus hormonus. Bet nobriešanas hormonus neizstrādā dzimumorgāni vien, līdz ar to kucēna prātā suns tomēr visu mūžu nepaliek. Apmēram trijos gados viņa bija jau pilnīgi nobriedusi un pieaugusi kuce. Tā kā ģenētiski viņa tomēr pa pusei pieder gigantiskajai šķirnei, grūti pateikt, vai nekastrēta būtu nobriedusi daudz agrāk un vai kastrēšana vēlāk nebūtu ietekmējusi kaut ko citu. Attiecībā uz Habī, ja domāju par tādu varbūtību - viņu laikam tik agri tomēr nekastrētu, jo viņa bija pilnīgs bēbis vēl pusotra gada vecumā, neskatoties uz to, ka pirmā meklēšanās bija 10 mēnešos. Tā, ka vismaz mana pieredze saka, ka tam jāpieiet ļoti individuāli. Par to, ka Tu pilnīgi varētu palaist garām meklēšanos - neticu, Tu esi pārāk ciešā kontaktā ar to suni, viņa tak nedzīvo pagalmā un Tu neej viņai reizi dienā garām galviņu paglaudot... Gan jau kāda asins pile kaut kur nopilēs un pavērojot cilpu arī izmaiņas izdosies ieraudzīt. Un arī kobeļi uz tekošu kuci reaģē savādāk, nekā vienkārši uz spēļu biedru.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Spigana » 23 Apr 2016, 09:04

No vienas puses es par nobriešanu it kā nesatraucos, jo Mio ikdienā ir tik prātīga un nopietna, ka es ļoti bieži aizmirstu to, ka viņa vēl ir kucēns. kucēns viņā ir redzams tikai tad, kad ar citiem suņiem dauzās. No otras puses - nu es jau nezinu, kāda viņa vēl pieaugs.

Par nemanīšanu savukārt ir satraukums tieši tajos gadījumos, kad aizbraucam uz brīvdienām uz otru māju pie pārējiem raseliem, jo tur tiešām viņi brīvi dzīvo pa pagalmu stundām ilgi bez īpašas cilvēku uzmanības. Pie kam, maija beigās mēs uz 5 dienām brauksim prom un ir plāns Mio atstāt auklēšanā tais mājās un nezinu, cik ļoti cītīgi tur var 4 suņiem izsekot situācijā, kad ir atkal ir ieradies foršais rotaļu biedrs un ir nemitīgi jādauzās. Ļoti iespējams, ka uz to laiku vēl nesāk meklēties, bet tikpat labi var arī sākt. Protams, tāpēc vien nesterilizēsim un varam arī citur atstāt auklēties Mio, bet ja citi tikpat iesaka sterilizēt pirms pirmās meklēšanās...

Pirmdien vēl zvanīšu tam vetārstam, pie kura taisos sterilizēt, redzēs, ko viņš teiks, bet nu apjukums vienalga.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Robins » 23 Apr 2016, 09:29

Spigana wrote:
Par nemanīšanu savukārt ir satraukums tieši tajos gadījumos, kad aizbraucam uz brīvdienām uz otru māju pie pārējiem raseliem, jo tur tiešām viņi brīvi dzīvo pa pagalmu stundām ilgi bez īpašas cilvēku uzmanības.


"stundām ilgi" ir absolūti nebūtiski. Ja būtu nedēļām ilgi, tad cita lieta. Līdz jebkādai "bīstamai situācijai" ir vismaz nedēļa laika "pamanīt", ja no pirmajām pazīmēm, tad parasti 2-3 nedēļas. Kucēm "auglīgās dienas" ir apmēram cikla 10.-14. dienās (gadās izņēmumi, bet ne pirmajā dienā) un īsspalvainam baltam sunim "nepamanīt" faktiski nav iespējams.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Spigana » 23 Apr 2016, 09:52

Par nepamanīšanu es vairāk domāju par to, ka ļoti daudz kur raksta, ka pirmā meklēšanās bieži var būt bez īpašām ārējām pazīmēm, īpaši mazajām šķirnēm.
Un ģimenē jau ir gadījums, kad rasela kucei neviena meklēšanās pazīme nav bijusi, kobelis ikdienā arī neko baigi neteica, tikai kucēni uzradās. :soks:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Robins » 23 Apr 2016, 10:32

Gadīties gan jau ka var visādi - piemēram, JRT-suns pavadonis vai arī "nezinājām, ka tā var būt, viņa taču vēl nemaz nav precējusies", bet, ja mazliet seko līdzi un pievērš uzmanību, tomēr palikšu pie sava - būs grūti nepamanīt.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Alpina » 23 Apr 2016, 13:11

Varu padalīties ar to, ar ko esmu saskārusies. Manam sunim kontaktā ar citiem suņiem ir tikai viena doma galvā, ka tik uzkāpt virsū. Suņu kompānijā ir kuce, kas sterilizēta uzreiz pēc brīvsoļa meklēšanās laikā - tai mans suns uz muguras vien varētu dzīvot. Ir viena kuce, kas ir sterilizēta pirms pirmās meklēšanās - mans suns viņu vispār ignorē kā kuci. Par šo pirmajā reizē biju "uz ausīm", jo biju jau atmetusi jebkādas cerības, ka mans suns varētu normāli uzvesties citu suņu kompānijā. Jā, šī kuce vēl savā gada un pāris mēnešu vecumā ir diezgan bēbīga, bet ja salīdzina kāds mans suns bija tajā vecumā un tagad, arī tomēr bija bebis lai kā tajā brīdi nebūtu licies. Nepretendēju uz visuma pareizāko viedokli, tikai padalos :) Katrā ziņā, ja man plānā būtu kuci sterilizēt, tad tas tiktu darīts pirms pirmās meklēšanās. Kaut vai aiz tā vien, lai normāli ar tādiem seksomāniem, kā mans kobelis, varētu patusēties :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Linda B. » 23 Apr 2016, 17:41

Noteikti pret sterilizāciju pirms pubertātes. Suns aug, viņam ir vajadzīgi tie hormoni, lai to izdarītu normāli. Es arī nesteigtos sterilizēt tūlīt pēc tās pirmās reizes. Ļaujiet tai meitenei vismaz izaugt pirms kaut ko griežat ārā. Tā dzemde tur ir ielikta ne tikai, lai vairotos. Nekas nav miglā tīts, sen ir pierādīts, ka dzimumhormoni veic aktīvu dalību suņa augšanā. Un es iesaku palasīt par sterilizēšanas mīnusiem, tādu ir gana daudz.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby madja » 25 Apr 2016, 09:25

Spigana wrote: pievienojot šaubas par to, vai pamanīšu pazīmes, ka drīzumā būs griboša jaunkundze


Palūdz info par pārējām metiena kucēm. Es astotajā mēnesī sāku gaidīt, vienai māsai sākās divas nedēļas ātrāk, Bertai 9arpus mēnešos. Patiesībā,pamanīju tieši to,ka viņa sāka sevi daudz laizīt, lai arī ik pēc dažām dienām skaījos cilpu - no biežas skatīšanāš vairs nesapratu,ir palielinājusies vai nav.
Un,kā jau te teica - līdz brīdim,kad var " iekrist" jau nu galīgi neticas,ka nepamanīsi.

par Alpinas teikto - protams,tikai mans subj.viedoklis, neesmu lasījusi pētījumus - bet ir kuces,kas ir neinteresantas un diez vai tas ir saistīts ar to,kad kastrē. Frīdai bija kādas 4-5 meklēšanās pirms izkastrēju, arī tad viņa nevienam neinteresēja,pat tekoša, kur nu vēl tagad.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Maija_Dakota » 25 Apr 2016, 12:22

Arī es pēc savas pieredzes (ar 3 savām kucēm) domāju, ka kastrēt vajadzētu pēc kuces morālas un fiziskas nobriešanas/izaugšanas, ja negribas vilkt garumā ar to ķēpu tad pēc 2 vai 3 meklēšanās. Hormoni veido suni un palīdz tam nobriest arī morāli, apzināties sevi un dzimumu.

Nepamanīt nevar (tas līdzīgi kā "es nezināju ka esmu stāvoklī").
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Maija_Dakota » 25 Apr 2016, 12:24

Maija_Dakota wrote:Arī es pēc savas pieredzes (ar 3 savām kucēm) domāju, ka kastrēt vajadzētu pēc kuces morālas un fiziskas nobriešanas/izaugšanas, ja negribas vilkt garumā ar to ķēpu tad pēc 2 vai 3 meklēšanās. Hormoni veido suni un palīdz tam nobriest arī morāli, apzināties sevi un dzimumu.

Nepamanīt nevar (tas līdzīgi kā "es nezināju ka esmu stāvoklī").


p.s. viens no biežākajām blaknēm kuces kastrācijai ir dēļ hormonu trūkumu - vājš tonuss un urīna nesaturēšana (ko novērš ar papildus hormonu uzņemšanu).
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Alpina » 25 Apr 2016, 21:34

madja wrote:par Alpinas teikto - protams,tikai mans subj.viedoklis, neesmu lasījusi pētījumus - bet ir kuces,kas ir neinteresantas un diez vai tas ir saistīts ar to,kad kastrē. Frīdai bija kādas 4-5 meklēšanās pirms izkastrēju, arī tad viņa nevienam neinteresēja,pat tekoša, kur nu vēl tagad.


Mans suns nevienai neprasa, tek viņa vai nē (lieki piebilst, ka pie tekošas viņš nemaz netiek laists), visas vajag tagad un tūlīt. Viena ir tāda, kas viņam saprotamā valodā pateica, ka nekas nebūs - tai pat tekošai klāt neiet vairs :D Bet var jau būt arī tikai apstākļu sakritība, jo citas tik spavainas draudzenes nav. Laigan... nē, tomēr ir gan viena, to nesmādēja :D
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Previous

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests