Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Dog Breeds

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby Spigana » 05 Jul 2016, 13:59

Man šķiet, ka sunim mājās vispār nav nekāda vajadzība ar kaklasiksnu staigāt - to liek tikai ārā ejot. Un tās apaļās kaklasiksnas man dikti tīk pat samērā īsspalvainiem suņiem - tā nospiestā spalva ap kaklu nav nekas glīts, neatkarīgi no tā, vai ved vai nē uz izstādem.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby karalislauva » 05 Jul 2016, 14:22

Tad droši vien kaklasiksnai jābūt ērti noņemamai un uzliekamai, ar klipsi vai ko taml.? 2-3x dienā viņu ņemt nost un vilkt atpakaļ ar sprādzi liekas neērti un laikietilpīgi (it sevišķi, kucēnam pirms tā čura iztek dzīvoklī, ne ārā). Bet var jau būt iemanās ar laiku pa fikso. Katrā ziņā, pagaidām apaļo esmu redzējusi tikai sprādzējamu. Nez, to apaļo arī ir tik maziem suņiem kā kucēniem (un maza auguma)? Šeit vienā vietējā dzīvnieku internetveikalā atradu, bet tā bija vidēja/liela izmēra suņiem.
Es arī negribēju, lai nēsā mājās dēļ tā paša kažoka, bet visiem draugiem suns arī mājās dzīvo ar kaklasiksnu, un jautājot, kāpēc - lai nejauši izskrienot pa durvīm, un pazūdot būtu tā kontaktinformācija. Man jau liekas, ka sunim būtu jāiemāca, ka par atvērtām durvīm nedrīkst mesties laukā. Bet nu tiem, kam ir savs pagalms, visādi izmukšanas gadījumi var atgadīties, dzīvoklī tas tomēr savādāk (un nav jau 1. stāvs).

Ash, o, jā, pieturēšanas opcija izklausās laba! Jau noskatījos uz Akim bildi kalnos tavā blogā. Bet gaidu kādu komentāru arī no samijiem par iemauktu nepieciešamību, jeb tas vairāk kā optional. Man tie tiešām ir jaunums - agrāk manīju vien haskijiem, bet pēdējos gados ievēroju, ka tos nēsā arī citas šķirnes, piemēram, labradori, bokseri.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby Alpina » 05 Jul 2016, 19:40

Sporta iemaukti un pastaigu iemaukti ir divas dažādas lietas :)
Par pastaigu iemauktiem ir jāizlemj, pa lielam ne šķirnes bet savu simpātiju/vēlmju/viedokļa ietvaros.
A par sporta iemauktiem pavisam vienkārši - suns izaugs un tad ja gribēsiet un vajadzēs, tad to arī risināsiet, jo līdz tam tik un tā savs gadiņš jāpaaugas, jo kucēnam sporta slodzi likt nevar :)

eemm... man arī īsspalvainie suņi ikdienā staigā bez kakla siksnas, mājās viennozīmīgi, laukā pie mājas lielākoties arī :) Braucot kaut kur sabiedrībā gan, protams, tiek liktas kakla siksnas. Pirmi izņēmumi, kas nāk prātā - kucēnam šad tad uzlieku, lai pierod pie tāda aksesuāra esamības :pukudupsis: lielajam iepriekš periodiski liku, kad kaimiņu kuce uz meklēšanās laiku vazājās apkārt.. :lamajas:
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby Māra » 05 Jul 2016, 22:44

Alpina wrote:Sporta iemaukti un pastaigu iemaukti ir divas dažādas lietas :)
Par pastaigu iemauktiem ir jāizlemj, pa lielam ne šķirnes bet savu simpātiju/vēlmju/viedokļa ietvaros.
A par sporta iemauktiem pavisam vienkārši - suns izaugs un tad ja gribēsiet un vajadzēs, tad to arī risināsiet, jo līdz tam tik un tā savs gadiņš jāpaaugas, jo kucēnam sporta slodzi likt nevar :)

ļoti :par:

Par kaklasiksnu ikdienā.
Pa māju bez, noteikti, gan suņiem ērtāk, gan jaukāk tos glaudīt. Nu jau reizēm ņemu nost arī, kad laižam dabā skrieties, jo viņi skrien cauri visādiem džungļiem - lai neaizķeras, vai kaujotiesspēlējoties nesaplēš, ar zobiem neaizķeras, kas laikam nebūs gluži aktuāli tev :D
Par to pazušanu, kad izskrien pa durvīm... Nu tas jau absolūti no pašiem atkarīgs, cik uzmanīgi ar suni, sevišķi jau 5tajam stāvam nekas nedraud. Plus vēl galvenās ārdurvis pieņemu neviens vaļā netur, un gan jau ātri vien visi kaimiņi zinās, kam suns un speciāli ārā nelaidīs, gluži otrādi, vedīs atakaļ, JA NU nemanīti izsprucis būs.
Kucēnvecumā lietojām martingale kaklasiksnu - kad brīvi skrien, ir vaļīga, attiecīgi nekas nenospiežas, kad pavelk pavadu, savelkas, bet tikai tiktāl, cik uzstatīts, tātad kucēns nežņaudzas, bet izsprukt arī nevar, bet tomēr ir tas, ko te minēja - ja nu pazūd, ir kaklasiksna ar telefona nr klāt.
Tātad pūku dupsim, kad jau liels un vietās, kur kakla siksnu tā kā nevajag, spēju iedomāties kko tādu - kaut kas ir ap kaklu, bet plāns, taču kontaktinfo vismaz var piekārt: https://www.etsy.com/listing/274210518/premium-round-leather-8mm-dog-tag-collar?ref=shop_home_active_2
Reiz biju uzdūrusies arī vēl plānākai, bet nu šis domai - maza ādas siksniņa, kas brīvi karājas, neko nenospiež.
Manā gadījumā gan neder, ja mani uztrauc aizķeršanās, jo vienalga kas ir ap kaklu, tas var aizķerties.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby karalislauva » 06 Jul 2016, 00:13

Nu, paldies visām! Ļoti noderīgs sākuma punkts. :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby lauva » 06 Jul 2016, 21:33

Māra wrote:Par to pazušanu, kad izskrien pa durvīm... Nu tas jau absolūti no pašiem atkarīgs, cik uzmanīgi ar suni, sevišķi jau 5tajam stāvam nekas nedraud. Plus vēl galvenās ārdurvis pieņemu neviens vaļā netur, un gan jau ātri vien visi kaimiņi zinās, kam suns un speciāli ārā nelaidīs, gluži otrādi, vedīs atakaļ, JA NU nemanīti izsprucis būs.

Es uz šo it nemaz nepaļautos. Labāk,lai tā siksna ir, jo nekad neko nevar zināt. Ir redzēti un dzirdēti visādi brīnumi. Un tikai estētisku iemeslu dēļ nelikt sunim siksnu man neliekas loģiski, tas tā.
Siksniņa kucēnam var būt vienkārša, ar klipsi,lai viegli uzlikt un noņemt,nevar izvilkt galvu, viegli regulējama,etc.
No tā,ka siksniņa tiek uzlikta pastaigās nevienam spalva nav nspiedusies, tas reāli notiek,ja tā siksna ir 24/7 ap kaklu.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby Felix_PS » 06 Jul 2016, 21:52

Mazliet ne pa tēmu, bet es lasu kā brīnumu.
Man nekad neienāktu prātā, ka sunim vajag kaklasiksnu, lai pa durvīm izskrienot nepazūd. :kanepe: Man laikam ir kaut kāds dīvainītis, kuru pat tekoša kuce pretējā ielas pusē no mājām vairs neaizvils.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby Māra » 06 Jul 2016, 22:19

lauva wrote:
Māra wrote:Par to pazušanu, kad izskrien pa durvīm... Nu tas jau absolūti no pašiem atkarīgs, cik uzmanīgi ar suni, sevišķi jau 5tajam stāvam nekas nedraud. Plus vēl galvenās ārdurvis pieņemu neviens vaļā netur, un gan jau ātri vien visi kaimiņi zinās, kam suns un speciāli ārā nelaidīs, gluži otrādi, vedīs atakaļ, JA NU nemanīti izsprucis būs.

Es uz šo it nemaz nepaļautos. Labāk,lai tā siksna ir, jo nekad neko nevar zināt. Ir redzēti un dzirdēti visādi brīnumi. Un tikai estētisku iemeslu dēļ nelikt sunim siksnu man neliekas loģiski, tas tā.
Siksniņa kucēnam var būt vienkārša, ar klipsi,lai viegli uzlikt un noņemt,nevar izvilkt galvu, viegli regulējama,etc.
No tā,ka siksniņa tiek uzlikta pastaigās nevienam spalva nav nspiedusies, tas reāli notiek,ja tā siksna ir 24/7 ap kaklu.

Es laikam nesapratu - siksnu netur 24/7, bet mājās tik un tā tur ap kaklu? Tad kurš ir tas brīdis, kad suns ir bez kakla siksnas? :neparliecinats:
Un nav jau jāpaļaujas, ka ar-mums-jau-nekad-nekas-nenotiks, bet nelielu atbildības sajūtu vienmēr sevī paturot, negadījumu risks samazinās. No tādas pārāk lielas piesardzības visā - ta jau suni vislaik jātur būrī, ka tikai kaut kas nenotiek, jo visādi brīnumi dzirdēti. :sarkstosa:
Pastaigās noteikti siksna nenospiedīs spalvu, tur es :par:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby karalislauva » 07 Jul 2016, 01:10

Felix_PS wrote:Mazliet ne pa tēmu, bet es lasu kā brīnumu.
Man nekad neienāktu prātā, ka sunim vajag kaklasiksnu, lai pa durvīm izskrienot nepazūd. :kanepe:

Oiii, ko tik nav nācies dzirdēt! :D ...ka smukāk izskatās AR; ka nez, tā pierasts.. :D
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby lauva » 13 Jul 2016, 18:25

ok, es Tevi mazliet pārpratu, Māra.
Doma bija, ka siksna tiek uzlikta,kad iet laukā kaut vai tikai uz pagalmiņu pačurāt,kaut vai visa rajona uzraudzībā, bet tā siksna tomēr ir (es biju sapratusi no Tevis,ka nav vērts. nevermind :sarkstosa: )
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby Māra » 13 Jul 2016, 18:44

lauva wrote:(es biju sapratusi no Tevis,ka nav vērts. nevermind :sarkstosa: )

Ups, te noteikti mana vaina, jo es pēdējā laikā piefiksēju, ka manā galvā viss ir super saprotami un lōģiski, bet kad izsakos/izrakstos citiem... Ne vienmēr visiem viss ir saprotams. Ideālā variantā ir pārlasīt sevis uzrakstīto pēc laika un palabot, bet fōrumā diskusija iet uz priekšu un tad sanāktu visu palaist garām, tā ka vnk jāmācās būt sakarīgākai un sakārtotākai izteikumos :sarkstosa:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby karalislauva » 24 Sep 2016, 14:07

Sveiki. Ceru, ka kāds te ar ienāk. :D Man jautājums balto pūkaiņu saimniekiem. Kad jūsu samojeds bija kucēnvecumā, kā kopāt un cik bieži mazgājāt kažoku, vietā, kur sačurājas? Paralēli tam, ka ir kucēns un bieži čurā, viņa vēl čurinās aiz emocijām. Kad satiek citus suņus, kad pārnākam mājās vai satiek sen neredzētus cilvēkus. Tāpat mēdz pasprukt, kad kāds svesš pārāk draudzīgi glauda. Tā nu viņa mums regulāri ir sačurājusies un gandrīz vienmēr pēc katras pastaigas tiek aptīrīta ar mitrajām salvetēm vai apmazgāta kājstarpe. Taču... Viņas čurājamais aparāts, sauksim to tā :D, ir viss rižīgi brūns un nelīdz nekāda mazgāšana. Un nu jau reizēm stipri oda, pēc skābas urīna smaržas. Šampūns nelīdz, maskēju aromātu ar salvetēm. Kādi ieteikumi?
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby Feldmanee » 27 Nov 2016, 18:57

Sveiciens visiem suņu mīļotājiem 1. adventē! Ļoti vēlaimes iegādāties sev Samojedu kucēnu, taču uztrauc 2 lietas 1) kā šīsti šķirnes suņi sadzīvo ar siltajām grīdām un 2) vai visa māja nav ar spalvām? Vienā vietā rakstīts, ka spalvu met maz, citviet, ka daudz un no tām āda zeķes. Priecāšos, ja padalīsiesieties ar pieredzi. Paldies!
Feldmanee
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 23 Nov 2016, 09:17

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby karalislauva » 28 Nov 2016, 21:09

Feldmanee wrote:uztrauc 2 lietas 1) kā šīsti šķirnes suņi sadzīvo ar siltajām grīdām un 2) vai visa māja nav ar spalvām?


Pusotru nedēļu sanāca padzīvot mājā ar siltajām grīdām. Pēc mūsu pieredzes teikšu, ka atkarīgs, kāds grīdas segums. Uz parketa bija ok. Jā, suns biežāk mainīja gulēšanas vietas un pozas un mazāk deva priekšroku grīdas flīzētajai daļai, jo tā sasilst vairāk. Bōnuss siltajām grīdām - mitrs suns ātrāk izžūst! :kanepe:

Jā, visa māja būs vienās "spalvās", ja grīda netiks katru dienu tīrīta un suns - regulāri ķemmēts. Bet viss atkarīgs no tā, kas jums šķirnē patīk. Kā jau kaut kur kāds teica ja šķirni jūti kā "savējo", tad tas atsver tās "trūkumus". Tā varam teikt arī mēs: draugs, kurš sākumā bija skeptisks par garspalvainiem suņiem dzīvoklī, nevienu brīdi nav nožēlojis, ka mūsu dzīvē ienāca samojeds. Stapcitu, pats suņa ķemmēšanas process man patīk, tāpēc no manas puses tas netiek uzskatīts kā "trūkums". :)
Lai veicas!
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby Māra » 29 Nov 2016, 00:43

Par siltajām grīdām tikai te pabūšu viena-tante-teica.
Ja atminos pareizi, siltas grīdas nebija pārāk labas nevienam suņam, sausina degunus, nav iespēja padzesēties uz grīdas un tml. Bet to der pagūglēt. Ja ir arī kāds vēsāks stūris, ko suns var izvēlēties, tad noteikti neredzu problēmu, jo suns jau jutīs, ko viņam vajag/prasās.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby kenventaki » 25 Jan 2017, 23:48

mums ir mazi kucēni ,viens sammijpuika gaida saimnieku :)
Image
http://www.kenventaki.lv
owner Ramona Kārkliņa
User avatar
kenventaki
Puppy
Puppy
 
Posts: 140
Joined: 19 Jan 2011, 17:54
Location: kennel''Kenventaki''. Smēķēšana nodara ļaunumu Jūsu veselībai !!!

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby seneka » 20 Feb 2018, 10:13

Sveiki, samojedu mīļotāji! Meklēju pet- klases samojedu kucēnu - meitenīti. Varbūt ir zināms kāds labs audzētājs, kam tagad ir metiens?
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby karolīna » 25 Mar 2018, 17:49

kenventaki wrote:mums ir mazi kucēni ,viens sammijpuika gaida saimnieku :)
Image

Mana mīļākā suņu šķirne ir samojeds
Piedod es nezināšu kur var tagad dabūt samojeds kucēnu
karolīna
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 0
Joined: 01 Feb 2018, 15:14

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby karolīna » 25 Mar 2018, 17:50

kenventaki wrote:mums ir mazi kucēni ,viens sammijpuika gaida saimnieku :)
Image

Mana mīļākā suņu šķirne ir samojeds
Piedod es nezināšu kur var tagad dabūt samojeds kucēnu
Karolīna.
karolīna
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 0
Joined: 01 Feb 2018, 15:14

Re: Samojeds / Samoyed / Samoiedskaia Sobaka

Postby karolīna » 25 Mar 2018, 17:53

Es nevarēšu atbildēt kurā vietā var dabūt samojeds kucēnu
Karolīna.
karolīna
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 0
Joined: 01 Feb 2018, 15:14

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests