Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Blogs and Chats

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby fedelta » 13 Jul 2016, 07:52

lailamasa wrote:Man arī reāls prieks un Rufus man šķiet arī palika apmierināts, naktī arī nevienu miegā neķēra :).


Paies laiciņš kamēr apradīs, bet uz beigām jau drosme vairāk palika :jaa:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 13 Jul 2016, 20:13

Šodien bijām ik vakara pastaigā un man prieks, ka suncim interesē citi suņi, izrāda vēlmi iepazīties, priekšroka tiek dota tiem, kas ir viena auguma vai mazāki, kaimiņos mums vecs mopsis dzīvo, nu dikti jau pētīja un šams arī ieinteresēts, tik visu iztraucēja tai pašā sētā dzīvojošais kaukāzietis, tad gan spalva skaustā bija gaisā un rāviens prom.
Un arī bērni patīk, uz ielas, netālu no mājām mums saklupa virsū vesels bariņš ar bērniem, tik man nācās nedaudz piebremzēt bērnu sajūsmu, lai Rufus uzreiz nesabīstas. Mans puika ir no lēnajiem, vispirms kārtīgi jāapošņā, jāizpēta un tad var draudzēties.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 14 Jul 2016, 20:19

Jāpieraksta Rufusa niķi un stiķi, lai paliek atmiņai.

Tātad:
* kurpes negraužam (nu reizēm, maz drusciņ pagaršojam), bet patīk ar tām spēlēties, gulēt uz tām un iebāzt purnu kurpē, kaifo :). Jo dārgāks un firmīgāks apavs, jo labāk. Saimnieces (manus) apavus patīk arī stiept pa māju un reizēm kaut kur nogrūst.

* ar prieku izbauda augšanas prieku, jo pirms mēneša nevarēja vēl žurnālgaldiņu aplūkot, tagad jau var pat uzlēkt uz virtuves galda, tik saimniece diemžēl neļauj, ir klāt kā likts un atskan stingrs "Nē", kas viennozīmīgi nozīmē, ka nekādu makarēšanos gar galdiem. Tāpat labprāt pagulētu uz mīkstām mēbelēm, bet atkal neļauj :x

*Rufus ir tīrīšanas eksperts, tikko tiek izvilka birste, tā klāt, kā likts, pat ja guļ visciešākajā miegā, tikai neviens, nez kāpēc, neļauj procesā piedalīties :( , tas pats ar visām lupatiņām un citiem mājas tīrīšanas darbiem.

* mīļākā vieta mājā - vannasistaba, jo tur ir tualetes poda birste un miskaste :aptracis: , bet atkal neviens neļauj, tā kā atliek vaktēt brīdi, kad kāds ir aizmirsis aizvērt durvis, kas mājā, pilnā ar bērniem, gadās visai bieži.

*patīk palīdzēt trauku mazgāšanā, un kā pa brīnumu, te ļauj arī piedalīties, tikai tad ja runa iet par netīriem traukiem, tie noteikti visi ir jāapstrādā pirms mazgāšanas (lasi: jānolaiza), jo tik daudz labu lietu cilvēki vienkārši aizlaiž kanalizācijā. Piebilde: runa iet par trauku mazgājamo mašīnu.

Ir jau vēl daudz kas cits, ar tādu mazu suņupuiku ņesaskučesjai, bet nu tas ir tas, kas ienāk uzreiz prātā.

Rufus palīdz trauku mazgāšanā.

Image
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 10 Aug 2016, 07:28

Kaut gan Rufus labi visu mācās un mūsu saikne ar katru dienu kļūst ar vien ciešāka, ir lieta, kas mani uztrauc un pie kā būs vēl ilgi jāstrādā, suncis ir ļoti bailīgs, un vislielākās bailes izraisa sugas brāļi. Tāpēc man liels prieks, ka šajā nedēļas nogalē ledus sakustējās un Rufusam beidzot ir pašam savs suņdraugs - māsas ģimenes biglīņš, uz rotaļāšanos gan nebija piedabunāms, bet Rufus visu laiku aicināja.

Image

Image
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 10 Aug 2016, 11:25

Vai, cik liels jau! :) Jā, ka saikne ir ļoti svarīga, par to pārliecinājos arī ar savu kučuku. Pie manis ir vien nepilnas divas nedēļas, bet jau mums ir kontakts un to ievēro pat cilvēki no malas.
Ja ir saikne ar savu suni, tad var kopīgi pat kalnus gāzt.
Lai veicas pārvarēt bailīgumu un noteikti piesekoju jūsu blogam! :pastaiga:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 10 Aug 2016, 15:32

Paldies par apciemošanu :)

Jā, tieši tagad tik redzu, ka suncis arvien vairāk koncentrējas uz mani, arī vieglāk kļūst mācīt jaunas komandas, jo vairs nav tā, ka viss cits saista vairāk, tikai ne tas, ko es saku.

Pie tevis arī iegriežos palasīties, jo ir interesanti, kā citiem iet ar saviem suņu bēbjiem. Tā kā man suns ir pēc bērniem, tad teikšu godīgi, stress un pārdzīvojumi reizēm ir lielāki, nekā, kad abas meitas auga. Skatos, ka vīrs pat vairāk pārdzīvo par suni, nekā, kad bērni bija mazi, par ko es viņu reizēm pavelku uz zoba.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Māra » 10 Aug 2016, 15:49

lailamasa wrote: ir lieta, kas mani uztrauc un pie kā būs vēl ilgi jāstrādā, suncis ir ļoti bailīgs, un vislielākās bailes izraisa sugas brāļi.

Ui, ar šo jāstrādā dikti, citādi pēc tam būs daudz problēmu.
Suncim laikā līdz 16 nedēļu vecumam ir jāredz vismaz 50-150 citi suņi, lai vēlāk nebūtu problēmu. Iesaku ar steigu doties uz suņu skolu, suņu laukumiem vai nu citām suniskām un draudzīgām vietām! Socializācija ir pats pamats burvīgai suņa dvēselei.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 10 Aug 2016, 16:02

Mēs jau aktīvi rīkojamies, žēl, ka esam nedaudz nokavējuši laiku, jo ir jau pāri 16 nedēļām, bet nu ceru, ka ar pacietību viss būs labi. Patiesībā ir tā, ka ir bail, bet ir arī liela interese, bet baidās tieši no tādiem baigi aktīviem un uzreiz draudzīgiem suņiem un lielākiem par pašu. Suņu skolā kinoloģei ir labradors, hiperaktīvs, to arī izmantojam socializācijai, bet no tā ļoti baidās, tajā pašā laikā pavecs taksis, ar ko iepazināmies pilsētā, un kas pat pirmo reizi parādīja zobus, sak, nenāc klāt, otrā reizē jau raisīja ļoti lielu interesi un Rufus jau bija gatavs draudzēties. Taksis izskatījās arī, bet nebija tobrīd īsti laika.

Vispār Rufusam bija arī pirmais nopietnais izgājiens sabiedrībā, šajā nedēļas nogalē gājām pilsētas svētku gājienā kopā ar citiem suņu skolas skolniekiem. Sunim stress sākuma bija milzīgs, pluss vēl pilnīga panika iestājās no bungām, kas iesāka gājienu, knapi noturēju, citādi būtu tālēs zilajās. Bet beigās soļoja braši un pat jau atslāba un saprata, ka nekas jau briesmīgs nenotiek. Arī nākošā dienā paņēmām līdz uz pilsētu, kad paši gājām apmeklēt pasākumus. Reti jau mūsu mazpilsētā sanāk nonākt tikt pie ļaužu masām, jāizmanto.

Te var iečekot bildes, kā mums gāja, ja pameklē tad var ieraudzīt mūs starp vilciņiem, kas bija vairākums mūsu bariņā.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Māra » 10 Aug 2016, 16:23

lailamasa wrote:Sunim stress sākuma bija milzīgs, pluss vēl pilnīga panika iestājās no bungām, kas iesāka gājienu, knapi noturēju, citādi būtu tālēs zilajās

Drausmas! Kas organizatoriem prātā likt tuvumā bungas pie zvēriem! Piedošan, bet nu DEBĪLIĶI. Labi, ka noturējāt un cerams, ka no tā nebūs sekas suncim nākotnē. Veiksmi! (Bildēs forši visi izskatās, tikai rodas jautājums - jums tur VASi modē un citas šķirnes ne?? :jautri: )
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 10 Aug 2016, 18:06

Nu tur neviens par to nedomāja un vispār biju pārsteigta, bet Rufus vienīgais satrūkās, visi citi suņi bez emocijām to uztvēra. Bet izskatās, ka fobijas nav, šodien youtube atskaņoju bungu rīboņu, suns gulēja manā darbnīcā bez emocijām, domāju, ka panika bija no kopējā stresa, daudz cilvēku, suņu un tad vēl tas troksnis.

Mums kinoloģe fano par VAS, bet vispār mums te maza pilsēta, pat nezinu, kur te gājienā tie suņi saradās(no otras suņu skolas bija gan haskiji, mopši, viens vācu dogs un vēl citi), jo uz ielas reti kur redz suni. Limbaži ir tipiska privātmāju pilsēta un tad nu te ir tā, apmēram puse suņu aug sētās, neviens ar tiem nedarbojas un vienīgais prieks tiem ir izrieties uz garāmgājējiem, tad no otras puses, daļu tik fiksi izved pačurāt un atpakaļ mājā (dzīvoklī), tad nu uz ielas esam satikuši tik kādus 10 suņus par šo laiku. Un tik kādi 3 saimnieku labprāt ļāva Rufusam ar savu suni parunāt.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby fedelta » 10 Aug 2016, 18:24

Māra, man te paradīze :D jau kādu laiki katrā pastaigā vismaz 2 vai 3 VASiņus satiekam :kanepe: Ingai Zemītei te ir suńu skola, kā arī te ir VASu audzētava, vēl netālu Marenda Zapolska ar savām suņu dāmām dzīvo, kurām arī laikam jau otrais VASińu metiens ir bijis.

Kad atbraucu te ar Džoki, par šo faktu loti priecājos, jo tas nozīmē, ka mazāk niknu skatu uz "ļauno vilku".
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 10 Aug 2016, 18:48

Fedelta

Jā, te ir VAS audzētāja, viņa arī bija ar mums gājienā ar vienu no saviem vilciņiem, bet uz ielas man tiešām, bez tava VAS, neviena cita nav nācies satikt, mēs laikam citos laikos un pa citām vietām staigājām.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby fedelta » 10 Aug 2016, 18:56

lailamasa wrote:Fedelta

Jā, te ir VAS audzētāja, viņa arī bija ar mums gājienā ar vienu no saviem vilciņiem, bet uz ielas man tiešām, bez tava VAS, neviena cita nav nācies satikt, mēs laikam citos laikos un pa citām vietām staigājām.


Mēs katru rītu satiekam vienu VASiņu, kas skrien kopā ar saimniekiem, pa velocelińu un vakarpusē mums citreiz sakrīt pastaiga ar vienu aptuveni gadu vecu VAS meiteni. Citreiz garāmejot arī kāds ir manīts. Mūsējo pulciņš te gana kupls ir. Nodarbībās gan jau ir vēl vairāk, neesmu intetesējusies, par cik paši tik nesen esam te, neko par suńu aktivitātēm nezinu, tikai tik, cik kas no man pazīstamiem ir tuvākajā radiusā un ko parāda mans FB.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 11 Aug 2016, 06:56

fedelta

20. augustā Limbažos Noriņās (tas ir braucot laukā no pilsētas uz Tūjas pusi) būs suņu sporta svētki, kinoloģe mūs arī uzaicināja skatītājos, tusiņam un socializācijai. Ieeja bezmaksas, cik es atceros, bet varu vēl pārjautāt. Ierakstīšu tev te, noskaidrošu arī cikos precīzi sākas.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby fedelta » 11 Aug 2016, 08:50

lailamasa wrote:fedelta

20. augustā Limbažos Noriņās (tas ir braucot laukā no pilsētas uz Tūjas pusi) būs suņu sporta svētki, kinoloģe mūs arī uzaicināja skatītājos, tusiņam un socializācijai. Ieeja bezmaksas, cik es atceros, bet varu vēl pārjautāt. Ierakstīšu tev te, noskaidrošu arī cikos precīzi sākas.


Paldies :)
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Māra » 11 Aug 2016, 12:45

fedelta wrote: kā arī te ir VASu audzētava

Kā saucas audzētava?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lauva » 11 Aug 2016, 12:51

Vai tik nebūs Jolantas Bērziņas 'Lemiselburg'? Man liekas,ka Limbažos pat ir divas audzētavas,tik nezinu,kura bija tā otra.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 11 Aug 2016, 12:56

fedelta

Te būs info par sacensībām, izrādās sajaucu, būs 21. augustā. Nu skatītāji noteiktu dienas laikā var nākt un iet.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Re kur limbažnieku audzētava, ir, ir Lemiselburg, īpašniece Jolanta Bērziņa, es tik nesen suņu pasaulē, tā ka nezinu nevienu citu.

http://www.lemiselburg.lv/
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby fedelta » 11 Aug 2016, 13:28

Jap, Lemiselburg :jaa:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby fedelta » 11 Aug 2016, 15:38

lauva wrote:Man liekas,ka Limbažos pat ir divas audzētavas,tik nezinu,kura bija tā otra.



Tā otra, ko domā, iespējams ir, manis jau iepriekš pieminētās Marendas Zapoļskas audzētava "Marendeila", jo cik man zināms, citu te vairāk nav. Laiciņu atpakaļ FB priecājos par skaistajām kučuku bildēm.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests