Kādu šķirni izvēlēties?

Want to Buy a Dog

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby Unkas » 29 Mar 2010, 12:24

:soks: Ja Bernietis nav piemērots dzīvošanai ārā :hih: , tad kādas funkcijas viņš pilda kā ganu suns tikai iekšā? Trušus gana un sargā istabā? :medos:
Unkas
 

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby sidzeja » 29 Mar 2010, 12:29

Unkas wrote::soks: Ja Bernietis nav piemērots dzīvošanai ārā :hih: , tad kādas funkcijas viņš pilda kā ganu suns tikai iekšā? Trušus gana un sargā istabā? :medos:

:par: :hih:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Mar 2010, 12:34

tanaya wrote:Bernes ganu suns noteikti nav sargs un nav paredzams dzīvošanai ārā.
Viņi pārsvarā pat nerej, un pirmie kauties nekad nesak.
Ganu suns, kas nemaz, nemaz nesargā? A ko tad šis dara, kad vilks aitās nāk? Palīdz iekurt ugunskuru šaslikam? Berne, lai gan uz dienvidiem, bet atrodas apvidū, kur ir sniegoti kalni, ledāji utt. Tiešām šķirnes veidotāji tādos apstākļos pamanījās izveidot ganu suni, kas nevar ārā?
Es teiktu, ka suns, kas maz rej un pirmais nesāk kauties tieši ir labāks par tādu, kas žvankst bezjēgā, vai tur vārna pārlido vai zaglis nāk, un nevis pieskata savu māju, bet lien kauties ar kaimiņu suņiem un brokastīs uzkož pastnieku. Turklāt vairāk rej tie suņi, kas netic saviem spēkiem, baidās, ka vieni netiks galā ar briesmām un sauc savējos palīgā.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby tanaya » 29 Mar 2010, 12:53

Ganu suņi nesargā no vilkiem. To dara aitu suņi - nejauciet.
Ar teikumu "pirmie kauties nekad nesak" es domāju to, ka kamēr cits suns vai cilvēks nekodīs vai nesitīs, bernietis neaizsargāsies, un mājā varēs ienākt jebkurš.
Bernieši paredžeti dzīvošanai blakus cilvēkiem, gulēšanai mājā, nevis ārā.
Protams, ir cilvēki, kam ārā dzīvo pat dekoratīvas šķirnes vai suņi ar nepietiekošu mūsu laika apstākļiem apmatojumu, bet tas ir slikts piemērs, kuru, diemžēl, pēdējā laikā ir daudz.
Tas nenozīmē, ka tā jādara arī pārējiem.
User avatar
tanaya
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Joined: 19 Feb 2010, 21:52

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Mar 2010, 13:19

Ganu suņi nesargā no vilkiem. To dara aitu suņi - nejauciet.
Bet kā tad tur tai Šveicē viņi darīja - viens suns pieregulē lopu virzienu, otrs atgaiņājas no vilkiem?
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby BaibaB » 29 Mar 2010, 13:26

tanaya wrote:Ganu suņi nesargā no vilkiem. To dara aitu suņi - nejauciet.

varbūt es stipri maldos, bet man liekas, ka Šveicē vilku nav jau vairākus gadsimtus. :nadzinji:
un diez vai Kristes vecmāmiņa gribētu suni, kas iet ar vilkiem kauties. lai gan... ko var zināt. ir visādas spicās vecmāmiņas. bet tad viņai jāņem īru vilks. :hih:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Mar 2010, 13:31

Principā 19. gs vēl bija.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby Gabo » 29 Mar 2010, 16:50

Neesmu tik informēta par Bernes suņiem, taču paziņai viens tāds eksemplārs ir, kā reize dzīvo privātmājā - visos gada laikos ārā, kažoks biezs, tikai pie mīnusiem laiž iekšā gulēt. Un sargs labu labais, pret savējiem (ieskaitot bērnus) ļoti pakļāvīgs un mīļš, taču sētā ieet, nepazīstot šo suni, es neriskētu :rej:
User avatar
Gabo
Puppy
Puppy
 
Posts: 316
Joined: 14 Jan 2010, 09:18
Location: Latvia

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby Unkas » 29 Mar 2010, 17:43

Gabo :par: .Manai draudzenei arī ir kā reiz laukos, otru labāku suni - sargu, ganu, bērnaukli nezinu. Sargs ne tai ziņā ka kādam mestos pie rīkles rēkdams, bet tai ziņā ka svešu redzot rej un riedams skrien pretī. Ar to pilnīgi pietiek lai pārdomātu vai man maz tur vajag iet,svešais droši netiks ielaists teritorijā.Dzīvo tikai ārā, pilda arī gana funkcijas. Viens veselīgs un labs suns, kas nav agresīvs vai cimperlīgs. :pastaiga:
Unkas
 

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby maksis » 29 Mar 2010, 17:56

Unkas wrote:Sargs ne tai ziņā ka kādam mestos pie rīkles rēkdams, bet tai ziņā ka svešu redzot rej un riedams skrien pretī. Ar to pilnīgi pietiek lai pārdomātu vai man maz tur vajag iet,

Tie, kurus es pazīstu, arī ir tādi paši (skat. iepriekš), bet var jau būt, ka mēs visi kaut kādus ne tādus berniešus satiekam... :huh:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby Unkas » 29 Mar 2010, 19:30

:medos: Man liekas mes esam normālāki par normāliem, tāpat kā mums zināmie Bernieši.
Unkas
 

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby Kriste » 29 Mar 2010, 20:01

BaibaB wrote:un diez vai Kristes vecmāmiņa gribētu suni, kas iet ar vilkiem kauties. lai gan... ko var zināt. ir visādas spicās vecmāmiņas. bet tad viņai jāņem īru vilks. :hih:


:kanepe: Pārsmējos... Bet īstenībā to lietu der apsvērt, jo netālu no viņas mājas pēdējā laikā arī mana vilkus... A vecmāmiņai ir kaziņas :riima: ....
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby maksis » 29 Mar 2010, 20:44

BaibaB wrote:un diez vai Kristes vecmāmiņa gribētu suni, kas iet ar vilkiem kauties. lai gan... ko var zināt. ir visādas spicās vecmāmiņas. bet tad viņai jāņem īru vilks. :hih:

Oi... šo es nebiju pamanījusi. Es ceru, ka tas ir joks? :neparliecinats:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kādu šķirni izvēlēties?

Postby Kriste » 29 Mar 2010, 21:23

maksis wrote:
BaibaB wrote:un diez vai Kristes vecmāmiņa gribētu suni, kas iet ar vilkiem kauties. lai gan... ko var zināt. ir visādas spicās vecmāmiņas. bet tad viņai jāņem īru vilks. :hih:

Oi... šo es nebiju pamanījusi. Es ceru, ka tas ir joks? :neparliecinats:


Nē, Maksi - Baiba to domāja nopietni un mana vecmāmiņa pirks īru vilku un ies dzenāt vilkus! :nadzinji: :velnins:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Previous

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron