Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

All About Dogs

Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Uko25 » 19 Sep 2016, 09:19

Sveiki!
Pāris dienas atpakaļ iegādājāmies labradora jauktenīti-pēc skata 100% labradors. Saprotams, ka ne par kādiem klubiem runa neiet, vienkārši, sludinājumos sameklēts kucēns. Problēma ir kucēna vecums-1mēnesis un 7dienas. Sakumā, gan bija teikts, ka 1,5 mēnesi vecs. Viss, jau būs labi, kucēns burvīgs, nav mums 1.suns. Taču man nav skaidrības, ar ko un kāda režīmā viņu barot. Lūdzu izpalīdziet ar kadu tabuliņu, vai kā. Barošu ar veikalā pirktu pārtiku-sauso un konserviem. Varbūt, tik mazam, jādod kucēnu piena maisījums? Saimniece teica, ka kucēns, jau ēd sauso barību, biezpienu, kādu frikadeļu zupiņu....nu nezinu....sauso kucēnu barību, nemaz nesakož, bet sarij "dzīvu". Izvēma tādu pašu ārā. Tagad apleju ar vārītu ūdentiņu. Konservi aiziet uz urrā. Devu sauso kucēnu barību-Taste of the wild-vai tā ir laba? Cik bieži kucēns jābaro, kad kas jādod, cik daudz? Varbūt, ieteiksiet zoo veikalos nopērkamu, labu barību? Būšu milzīgi pateicīga!

Un šodien parādījās vēl viena traka lieta-kucēns sāka est savas kakas! Vienkārši, noēd pa tīro! Kad ņemu viņu nost, raujas atpakaļ. Es varu ar visu sadzīvot, bet sūdu ēšana un izsmērēšana man liekas kautkas galīgi nelāgs....vai kaut ko var līdzēt? Pirmās dienas savas kakas neēda.
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Uko25 » 19 Sep 2016, 09:47

Gribēju ielikt sunīša video, bet neizdevās...
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Linda B. » 19 Sep 2016, 14:04

Kucēns ir krietni par agru atrauts no mammas un visticamāk to vēl zīda. Kakas ēd, jo pārtika slikti pārstrādājas un šo principā visticamāk novērstu atbilstoša diēta plēsējam, kas noteikti nav izkaltēti krekeri. Taste of the wild ir ok, bet man pēc sastāva labāks šķiet Carni Love. No konserviem Bentley (šķiet, ka tā saucās), gaļas procents liels un iekšā tiešām arī gaļu redz.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Uko25 » 19 Sep 2016, 14:26

Jā, ka par agru atrauts, tas nu ir skaidrs. To izjūtu ļoti, nav man pirmais suns.
Tur tā dumji sanāca, ja zinātu uzreiz , cik patiesībā kucēns mazs, neņemtu.
Bet, ko nu vairs! Jāauklējas ir. Kas ir plēsēja diēta? Jēla gaļa? Šodien suņam pamīksts vèders, sāk likties ka tā barība galīgi viņam neder. Tagad, kad aizdomājas, atceros, ka mans iepriekšējais suns no tās Wild barības arī vēma.
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Linda B. » 19 Sep 2016, 15:43

Jēla gaļa, protams! Savus 4 takšus baroju pēc raw un tā kā esmu arī audzētāja, tad arī kucēni tiek pamatā baroti tieši pēc šīs metodes un sauso barību tikai pagaršo, jo es diemžēl navaru viņiem apsolīt, ka jaunie saimnieki dos viņiem to, kas viņiem vislabāk garšo un ko es uzskatu par vispareizāko variantu. Viņu pirmo maltīti sastāda vesela, ar visiem kauliem samalta vista. Man ir arī lapiņa animalsraw.jimdo.com, ja interesē, iesaku izlasīt mītu sadaļu, kas varētu paskaidrot manu nostāju, kāpēc sausajām barībām nē un suņu sadaļā apskatīt pašā apakšā kucēnu barošanu. Jūsējais ir aptuveni tajā vecumā, kad varētu tikai saņemt savu pirmo maltīti, tāpēc, ja jūs sekotu norādījumiem tur, visam būtu jābūt kārtībā. Caureja, starp citu, varētu būt no pārāk straujas barības maiņas, ja nedodat to pašu, ko deva pirmie saimnieki, pluss ja vēl kucēns zīda arī mammu, tad viņam ir strauji noņemts nost arī tas, jo mammas piens ir būtisks barības maiņas periodā (tā pat kā mainot sausās barības tas ir jādara pakāpeniski, tāpat arī kucēni pakāpeniski pāriet no mammas piena uz īstu ēdienu). Un vai viņš ir attārpots? Arī cērmju dēļ var rasties caureja. Tas būtu pirmo reizi jādara 3 nedēļu vecumā, atkārto katras 2 nedēļas līdz 3 mēnešu vecumam, tad līdz pusgadam reizi mēnesī un tālāk var reizi pusgadā.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Uko25 » 19 Sep 2016, 15:56

Paldies par info!
Vīrs bija vetaptiekā, nopirka citu barību, zāles vēderiņam un špricīti ar prettārpu līdzekli. Sieviete, no kuras pirkām, teica, ka tagad esot 2.reizi jātārpo, 1x tas esot izdarīts. Bet nezinu gan...Jāatsaldē gaļa, jāsamaļ.

Starpcitu, par taste Of the Wild atradu ļoti daudz bēdu stāstus- suņi vemjot, caureja un pat mirstot! Info bija citvalstu forumos. Vetaptiekā, arī teica,ka daudz līdzīgu sūdzību par šo barību.
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Linda B. » 19 Sep 2016, 16:15

Sausajās es tiešām švaki šobrīd orientējos. Taču Carni Love ir tā viena, kuru esmu izvēlējusies kā to ar kuru iepazīstināt kucēnus. Ēd it kā tīri normāli un nekas slikts arī nenotiek, bet cik tad es viņu tur izbaroju.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby karalislauva » 19 Sep 2016, 20:21

Uko25 wrote:Sveiki!
Sakumā, gan bija teikts, ka 1,5 mēnesi vecs. Viss, jau būs labi, kucēns burvīgs, nav mums 1.suns.
(..)
sauso kucēnu barību, nemaz nesakož, bet sarij "dzīvu". Izvēma tādu pašu ārā.

Es, personīgi, nemaz neskatītos uz tādu kucēnu, kur sludinājumā teikts, ka ir 1,5 mēnesi vecs un jau dod prom.

Par ēdināšanu. Cik lasīts, Raw ir ļota laba lieta, taču es pati to vēl neuzņemos, jo pašreiz nav ne tādu iespēju, nedz atbilstoša mūsu dzīvesveidam. Noteikti iesaku visu kārtīgi izlasīt, pirms uzsākt, lai vēl vairāk nemocītu kucika punci.
Mūsējai arī ir niķis visu paiku pāris kampienos aprīt, it sevišķi, kad ir izsalkusi un jo ļoti garšo, un tad uzreiz pēc apēšanas tā tiek atvemta. Risinājums - maltīti izbaroju pa daļām, no rokas vai izkaisīta uz viņas paklājiņa, kas atrodas zem dzeramtrauka. Tādējādi ēdot tiek aprīts mazāk gaiss un siekalu. Kad iemācīsies nerīt, pāriešu atpakaļ uz barošanu no ēdamtrauka.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Felix_PS » 19 Sep 2016, 21:21

Kopš dzīvoju Šveicē domu par raw esmu atmetusi, nereāli ar šejienes gaļas cenām. Jau labu laiku baroju tikai ar Platinum - izmēģināju daudzas. Tikām gan pie iekaisušām pēdām, gan niezoša kažoka, gan drausmīgas elpas un smakas. Zinu arī citus alerģiskus suņus, kam problēmas ar Platinum nav. Manējais arī maziņš visu rija burtiski sekundēs. Izauga, vēl joprojām rij. :kanepe:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Linda B. » 20 Sep 2016, 07:25

Es nesaprotu kāpēc jums tur tās problēmas raw dabūt. Tak viņiem pat interneta veikali piedāvā jau gatavus maisijumus. Par Šveici nezinu, taču Vācija ir tur pat blakus un tā savā zooplus.de piedāvā un ved arī ārpus Vācijas.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Felix_PS » 20 Sep 2016, 12:24

Es vēl neesmu savu miljonāru atradusi un apprecējusi, lai varētu atļauties barot 40 kg suni ar gaļu, kas maksā desmitiem euro kilogramā. :kanepe:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby lauva » 20 Sep 2016, 13:39

tāds mazliet offtopic, bet man liekas,ka variantus jau var atrast vienmēr. Veikalā gaļa nav jāpērk, populāri ir pirkt jau sasaldētas porcijas, kuras piegādā uz mājām. Tas ir variants, kuru es šobrīd apsveru. Tas tā, btw.
Par to kucēnu barošanu,man liekas,ka nekas labāks kā RAW nav, sorry. Ja es varētu mainīt lietas, tad no paša sākuma tikai un vienīgi būtu savu teļu ar RAW barojusi,nevis tikai 50/50. Un barojot ar gaļu suns arī mazāk patērē, pa lielam.
Par tiem miljonāriem, Tu esi nepareizajā Šveices daļā, felix? :kanepe:
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Felix_PS » 20 Sep 2016, 13:55

Ujj, es esmu tāāādā ģerevņā, ka manā 400 iedzīvotāju pilsētā pat nav pārtikas veikala. :kanepe:
Vēl man ir superīgs suns, kas no problēmām cenšas atbrīvoties nu tā, kā viņam šķiet pareizāk. Respektīvi sākt klabināt zobus pret saimnieces draugu, kad tas atļaujas zagt pārāk daudz mīļotās saimnieces uzmanību. Malacis Fēli, malacis... :pagalvu:
Bet globāli - man šobrīd nav ne iespēju ilgstoši uzglabāt, ne iespēju bieži tikt uz veikalu, priekšā studijas un kaudzēm citas vēlmes, tā kā kamēr spalvainais jūtas uz izskatas perfekti, es nesūdzos.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Uko25 » 20 Sep 2016, 14:11

Sveiki!
Šodien suncim iedevu prettārpu suspensiju. Kaka vēl aizvien pamīksta( sū.... vairs neēd,tpu,tpy,tpu) . Pirmajā čupiņā bija tādi kā tārpu pārpalikumi,mazi un otrajā bija vesels ,pagarš , balts tārps- fuuuuu! Ko tagad jādara? Vienkārši pēc 2 nedēļām atkal attārpot?
Un vēl viens jautājums, vai pēc tārpu zāļu iedzeršanas, kucēns var sākt biežāk čurāt un arī lielākos daudzumos? Paldies!
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Māra » 20 Sep 2016, 14:12

Felix_PS wrote: kamēr spalvainais jūtas uz izskatas perfekti, es nesūdzos.

Es par to pašu. Graužu mazliet sevi par pārak mazo saldētavu, slinkumu un pārejo, bet pagaidām sausajā esam atraduši optimālāko, suņi smuki, veselīgi, pat ēd, tad vēl var paciesties un cerams tomēr, nobriest tam RAW.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby lauva » 20 Sep 2016, 14:18

Felix_PS wrote:Respektīvi sākt klabināt zobus pret saimnieces draugu, kad tas atļaujas zagt pārāk daudz mīļotās saimnieces uzmanību. Malacis Fēli, malacis... :pagalvu:

Pazīstama situācija...

Nu labā lieta ar tiem sasaldētajiem, vismaz tie,kuri ir zooplus piedāvājumā, ka tev visu atved uz mājām. Bet tavs variants ir arī mans, šobrīd nav laika iet uz visiem 100...
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Uko25 » 20 Sep 2016, 16:15

:aptracis: hē-ei! Jūs aizmirsās par mani!
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Linda B. » 20 Sep 2016, 16:53

Attārpo vēlreiz pēc 10 dienām (tā daru es, ja tārpus tiešām redz). Neko citu darīt nevari, vienkārši jāizdzen viņi un viss. Bet jūtu līdzi :D Man pēdējais metiens bija "satārpējis", vemstīdamās vācu aiz viņiem pēc katras attārpošanas.
Par čurāšanu gan nezinu, neesmu novērojusi tādus brīnumus
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Uko25 » 20 Sep 2016, 18:05

Paldies, skaidrs. Nesaprot, cik ilgi tā caureja turpināsies :jaut: Vakar devu rīsu putru ar nelielu gaļas konserviņa piejaukumu, kaka kaut nedaudz kļuva stingrāka. Šodien rīsus vairs neēd-apnika. Dodu Hills sauso barību kucēniem. Ļoti labi ēd, grauž ka skan vien. Novārdzis neizskatās, ir aktīvs, bet caureja turpinās :neparliecinats: Jā, vēl 2. dienu dodu Enteroferm.
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Help-kā, ar ko barot labradora kucēnu?

Postby Linda B. » 20 Sep 2016, 19:13

Jūs par strauju mainat tās barības, tāpēc arī caureja. Nupat nomainijāt no tā, ko deva audzētājs un TOTW, tagad jau Hills. Barības maiņai būtu jānotiek 7-10 dienu laikā, vecajai pakāpeniski pieajucot jauno, nevis tā - ras un gatavs! Un Hills noteikti nav laba barība, neadekvāti dārgs mēsls, kukurūza tādu naudu nemaksā, jūs to naudu maksājat par reklāmu. Minēšu - vetārsts ieteica?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests