Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Blogs and Chats

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 19 Sep 2016, 20:09

fedelta wrote:Ir jau arii valodu variācijas - krieviski, angliski, kaut vai vāciski ;)


Tieši tā. :) Tā mums ir komandas gan itāliski, gan latviski (kā nu man vieglāk vai labskanīgāk), bet, kad nonāksim līdz trikam beigC, man labāk patīk kā skan Play dead.

Arī Yuki ir viens no tiem daudzajiem suņiem, kam nekas "ar varu" nepatīk. Tā kā sākumā ar kārumu dūrē nekas mums nesanāca - viņa pārprata un metās guļus, mēģināju ķepu mācīt ar tās pacelšanu. Ķepas cilāšana bija nesekmīga, jo viņa nesaprata, ko es no viņas gribu. Nolēmu iepauzēt ķepas došanu un tā vietā noslīpēt komandu Guli (kas tomēr vēl līdz šim perfektumam nav nonācis - viņa vēl joprojām nesasaita ar vārdu, toties ir ļoti labi apguvusi žestus...bōnuss - varu dot sunim komandas arī tad, kad slinkums runāt :kanepe: ).
Nesen mēģināju vēlreiz ar dūri un apslēpto kārumu. Yuki aiz prieka vai kad grib mīļoties, pati no sevis mēdz dot ķepu. Tā nu izmantoju to, saslavēju un devu kārumu, izteicu komandu, tad atkārtoju ar dūri un pāris reižu laikā mums aizgāja. Reizēm pēc komandas sēdi automātiski tiek dota ķepa, cerībā uz kārumu. :D
Svešiem gan negrib izpildīt komandu "uz pasūtījuma", kad citi cilvēki vai bērni prasa, vai māk dot ķepu, parasti atbildu, ka māk, bet ne visiem dod. :D

Sekoju līdzi jūsu piedzīvojumiem un apmācībām, jo izskatās, ka Rufuss ir tāds pats stūrgalvis kā Yuki, tā kā man ir interesanti. :jautri:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 20 Sep 2016, 05:59

Rufus tiešām ir stūrgalvis :), mums ar to ķepu bija līdzīgi, mācīju jau pāris mēnešus atpakaļ un nekas nesanāca, laikam vēl prātiņš nebija tik tālu izaudzis. Bet vispār jau modernās suņu apmācības metodes (cik es gudri runāju :sarkstosa:) balstās uz to, ka suns izpilda komandu tāpēc, ka grib to izpildīt, nevis viņam to piespiež darīt. Un Rufusam šis ir konkrēti, ar varu nekas nebūs.

Sestdien saskatījos "Slepeno suņu dzīvi", tur bija sižets par to, ka suņi daudz ko mācās vērojot saimniekus, līdzīgi, kā mazi bērni un man radās ideja, kā mēģināt Rufusam vismaz mazināt bailes no dušas (mums nav vannas), jo patreiz ar to ir baigās problēmas, bet man viņš ir kakulācis. Ņemu suni līdzi, kad mazgājos, laikam jau izklausās dikti dīvaini, bet jau pirmajā reizē sākuma izmisīga smilkstēšana pie durvīm beidzās ar interesi, ko tā saimniece tur dara, apsēdās un vēroja, ka stāvu zem dušas un nemaz nebaidos :). Vispār šajā ziņā viņš tiešām skatās no manis, ja pastaigās gadās objekts, no kura vajadzētu baidīties (lielie puķu podi, baļķmašīnās, liels akmens u.c.), man atliek tikai pieiet tam klāt, pielikt roku, lai, jau arī Rufus nāktu klāt un iepazītos ar viņaprāt' bīstamo objektu.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 21 Sep 2016, 21:05

Mums ar Rufusu šodien piedzīvojums, kas iespējams tagad mums neļaus kādas dienas nekur doties, Rufusam ta nekas, viņš vienkārši skrēja pakaļ manis pamestajai bumbiņai, bet es sapinos vaļā palaistajā pavadā un izgriezu potīti un izskatās ka nopietni, rīt jāiet pie ārsta un ceru, ka lauzts nebūs, kaut sāpēja ļoti, es pat instinktīvi tā iebļāvos, ka man liekas puse pilsētas dzirdēja.

Un galvenais man ir tik daudz darba un tieši labā kāja, bet man taču ar to šujmašīna jādarbina, no vienas puses dusmas, no otras puses forši, varēšu ar visām tiesībām pagulēt gultā, sen tāds prieks nav bijis, pat jau nopirku amazon kindle grāmatu lasīšanai.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 21 Sep 2016, 21:21

Ja var pakustināt, lauzts nav. :D
Rufuss jau nu gan būs saskumis par garo pastaigu izpalikšanu.
Patiesībā nu pat aizdomājos.. Cik ļoti mūsu mīluļi ir atkarīgi no mums. Nē, nu nekas jauns tas nav. Bet, ja kādu dienu, tfu tfu tfu, kaut kaut kas atgadītos ar mani, teiksim, es uz gultas vai ar lauztu kāju.. Kurš tad izvestu Yuki ārā.. :sajucis:
Lai nu kā - veseļojies!! :pukudupsis:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 21 Sep 2016, 21:29

Mani jau glābj tēvs, kas ved Rufusu pastaigās vismaz no rītiem, es eju vakaros, mūsu jau te daudz mājās, bet tā reāli pastaigā klausa mani, savukārt ar tēvu ir tas gadījums, ka suns ved pastaigā vedēju, tāpēc ar nav problēmu, nu tas tā puspajokam, bet tētis tiešām iet tur kur suns un var pacietīgi gaidīt, kamēr Rufus izgulēsies pa ceļmalām un izlodās pa grāvjiem.

Nu mēs kādu jaunu triku pamācīsimies, ar Prasi mums galīgi neiet, aste traucē, baigi varena ir iedalīta, tāpēc jāmēģina kas cits.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 21 Sep 2016, 21:47

lailamasa wrote:tētis tiešām iet tur kur suns un var pacietīgi gaidīt, kamēr Rufus izgulēsies pa ceļmalām un izlodās pa grāvjiem.

Nu tad Rufusam atvaļinājums. :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby fedelta » 21 Sep 2016, 21:54

karalislauva wrote:Ja var pakustināt, lauzts nav. :D


Ūja ūja! Es trīs dienas cauri pus Jelgavai uz skolu ar lauztu kāju gāju. Kad palika tik sāpīgi, ka pa trepēm bija grūti uzkāpt, zvaniju mammai lai ved mājās, šī uz slimnīcu aizveda, tur uztaisija rentgenu un pateica, ka lauzta.
Lūzumu dabūju sporta stundā. Lecot izlecu uz potītes (ne tā kāju sašķiebu).
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 21 Sep 2016, 22:31

Nu tā man vienmēr stāstīts, kad biju ar kārtējo potītes sastiepumu pie ārsta (jo uz Latvijas slidenajām ielām ziemā visai bieži kritu). Izrādās, visādi gadās.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 22 Sep 2016, 09:48

Nu tā, biju pie ārsta, par laimi, lauzts nav un kauli visi veseli, ir spēcīgs sastiepums un asinsizplūdums, jāliek kompreses un jāguļ gultā, ko izskatās ar lielu prieku arī darīšu, Rufus izskatās arī nav apbēdināts, varēs arī laimīgi gulēt un neviens netraucēs, pastaigas kādas dienas laikam nāksies atlikt, būs jāiztiek ar manu tēti un mājas pagalmu. Esmu atvieglota, ka nav lauzts un nav ģipsis, jo jau naktī sadomājos, ka suncis pēdējās dienās mani tik labi klausa uz ielas un atsaucas un ka nu tagad nāksies izlaist pastaigas ilgāku laiku, ka neiestājas regress un ka nav atkal jāsāk viss no jauna.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 27 Sep 2016, 21:02

Nu tātad, jāpiezīmē mums atkal fakti piemiņai.

Protams Rufus aug, kad augšana apstāsies, nezinu, bet pieļauju, ka ir visi 30 kg un skaustā jau tuvu 60 cm, kad mērīju pirms pāris mēnešiem, bija ap 55 cm, izskatās, ka būs īsts sava tēva dēls, jo māte esot bijusi mazāka auguma. Bet man jau patīk, mans ideālais suņa izmērs :)

Esam divas nedēļas izlaiduši suņu skolu, vienu pati biju slima, otru kinoloģe, tā nu šonedēļ jāmēģina samenedžēt tomēr. Tāpat esam palaidušies slinkumā uz paklausības komandu speciālu mācīšanos, protams uz ielas, pastaigās, atkārtojam visus elementus, ielas jāpāriet tikai blakus pozīcijā, šis palīdz arī, ja vajag novērst uzmanību no, uz to brīdi interesējoša, objekta. Vakar jau bija sasniegums, ka blakus pozīcijā nogājām garām aiz sētas izmisīgi rejošam sunim, interesēja jau ļoti tas suns, bet mans atgādinājums par Blakus, pievērsa uzmanību man.

Bet Rufus mācās citas gudrības, māk dod Ķepu, ieņemt Beigts pozu (mums Gatavs), mācās atpazīt mantas pēc to vārda, šis pat ļoti ātri pielec, tik vēl jāatstrādā, ka paņem tieši nosaukto mantu, kad uz zemes ir vairākas citas, šodien pametu divas, vienu jau zināmu un otru jaunu, it kā piegāja pie zināmās, pabakstīja ar purnu, tad jau laikam saprata, bet pēc tam aizgāja pie jaunās, tā vairāk interesēja, es ar savu Atnes varēju iet ....


Tā kā esmu kļuvusi par Kong fani, tad nu Rufus ir ticis pie divām jaunām mantām.

Drakoniņā, jeb mums Kroko, lai sunim vieglāk uztvert. Galvenā fīča astē un galvā paslēptie pīkstuļi un lai tos atrastu, ir jāpieliek zināmas pūles, kas suni jo vairāk piesaista.

Image

Un lapsa. Te ir pīkstulis galvā, arī jāpameklē.

Image

Šim mantām neļauju mētāties pa pasauli, uzpasēju un savācu līdz ko sunim apnicis.


Un visu nobeidzot, tā kā agri satumst, tad nu vakara pastaiga jau sanāk pa tumsu un visa mūsu socializācija ir kaķim zem astes ... nu gandrīz. Rufusam viss pilsētā kā no jauna, šodien atļāvās pat sariet uz garāmgājējiem, visbiedējošākā izrādījās uz sētas pakārta jaka, ko tur kāds nejauši bija aizmirsis, pat spalva bij' gaisā, jāatzīstas, ka man pašai tā jaka pirmā brīdī likās biedējoša, ko tad var gribēt no suņa. Visu pastaigas laiku sunis bija tāds viegli sasprindzis un vienu brīdi pat gāja man smuki blakus, no malas jau izskatījās pēc paklausīga suņa, bet es jau sapratu, ka suns vienkārši sabijies. Jāiet mums tagad katru vakaru jau pa tumsu, lai pierod.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 27 Sep 2016, 21:20

lailamasa wrote:


Un lapsa. Te ir pīkstulis galvā, arī jāpameklē.

Image

Šim mantām neļauju mētāties pa pasauli, uzpasēju un savācu līdz ko sunim apnicis.

Vispār, esmu lapsu fans un šī ir baigi foršā! :elfs: Mums gan ir sabraukts leopards - pīkstuļtepiķis, tāds ar vairākiem pīkstuļiem uz muguras. Tad nu viņa baigi pluina, medī, pielavās, vicina un nes man. Un šo mantu arī savācu, kad apnīk. Mums tā ir īpašiem gadījumiem, piemēram, kad man vajag suņa uzmanību uz spēlēšanos, jo man kaut kas cits jāpadara vai pēc skaņas zinu, kur atrodas un ko dara, ja atrodos citā telpā. Var teikt, viena no viņas mīļākajām rotaļlietām.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 02 Oct 2016, 15:31

Atsaucu savas labās atsauksmes par abām piedējām divām Kong rotaļlietām, drakoniņu šodien jau izmetu, jo sāka irt pa vīlēm un Rufus sāka plūkt laukā pildījumu, lapsiņai vīle atirusi, ko ar steigu jāsašuj, lai nepaliek bez galvas un tas pie tā, ka Rufus nav ļoti aktīvs mantu grauzējs un plēsējs, tik nēsā mutē un pīkstina, tā kā kāds aktīvāks suns tās nolikvidētu dienas laikā. Tā kā vairs mīkstās mantas par tādu naudu nepirkšu, tikai gumijas, bet šī neveiksme man pameta ideju, pagatavot kaut ko līdzīgu pašai ar stingrāk nošūtām vīlēm, tikai jāpasūta pīkstuļi.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 04 Oct 2016, 21:33

Paldies par atsauksmi. Zināšu, ka nav vērts maksāt tādu naudu par Kong mīkstajām rotaļlietām.
Mūsējā ir vai nu Trixie vai vietējais kaut kāds, vairs neatceros. Bija uz pusi lētāk kā Konginieki. Neticēju, ka ilgi izdzīvos, bet redz kā.. Vēl ir pie laba sastāva, tik auss drusku ieplēsta, pēc nepilnu divu mēnešu mīcīšanas. Redz kā! Ne vienmēr dārgāk vienādības zīme ar labāk.
Es gan nezinu, kā Rufuss žļembā mīkstās mantas - Yuki grauž tikai gumijas mantas un bumbas, virves un mīkstās kaut kā izdzīvo.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 20 Oct 2016, 20:11

Blakus tēmas iespaidā gribu padalīties ar Rufusa panākumiem romantisko mīlētāju frontē :) un tieši romantisko, jo abus šķir sētas žogs. Gadu vecā sunīte - VAS jauktenīte - dzīvo mums netālos kaimiņos, kur pastaigu laika bieži ejam garām, tā nu abi sapazinās. Sune nemaz mūs vairs nerej, savējie tā teikt un katru reizi mīļi mūs sagaida un ar tādu acu skatu, ka man arī gribās viņu samīļot. Žēl ka neizdevās iemūžināt, kad abi skatījās kamerā.

Image

Image

Nezinu vai tā ir sakritība, bet uzreiz var redzēt, ka suns ir mācīts, parunājos ar saimnieku, ir vesta uz suņu skolu, ejot arī reizi dienā pastaigās, var redzēt, ka suns ir socializēts un ļoti atšķiras no citiem sētas suņiem mūsu rajonā. Būs kādā reizē jāuzjautā, vai nevaram kopā iziet pastaigā, lai tak var beidzot abi izdauzīties bez žoga.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Imagine » 21 Oct 2016, 12:36

Forši, ka Rufusam ir draudzene suņu vidū. Suņu attiecības savā starpā vērot ir ļoti interesanti, sevišķi, ja notiekošo drusciņ cilvēcisko.

Man vecajai sunei visā kvartālā bija vairāki draugi, ar kuriem regulāri piestāja paošņāties un parunāties, citreiz pat izrādīja iniciatīvu uz rotaļu - vienīgi žogs traucēja. Mēs vienmēr smējāmies, ka viņa ir nabaga Džuljeta, kuras Romeo atrodas redzamā, bet neaizsniedzamā attālumā.
Tāpat bija vismaz divas žogmales - vienā - vidusāziete, otrā - nabags ķēdes suns, kas neko vairāk kā riņķot un nemitīgi riet savā 2 m ķēdes galā vairs neprata. Pie pirmās - kamēr sētas iemītniece ārdās, manējai vienmēr vajadzēja viņai acu priekšā pačurāt. Savukārt pie ķēdinieka žoga viņa vienmēr kārtoja darīšanas pa lielam. Ja to nesauc par apcelšanos, tad es nezinu, kādā vārdā nodēvēt.

Ja izdodas randiņu sarunāt ar suņu meiteni - pastāsti, kā gāja! Kā iet Rufusam ar mācīšanos un bailīguma pārvarēšanu?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 21 Oct 2016, 16:28

Vauuuu, cik liels jau Rufuss! :pastaiga: Šādi kopā ar VASiņu var ļoti labi ievērot.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 21 Oct 2016, 19:59

Forši, ka Rufusam ir draudzene suņu vidū. Suņu attiecības savā starpā vērot ir ļoti interesanti, sevišķi, ja notiekošo drusciņ cilvēcisko.


Rufus vispār ir pārvarējis visas bailes šajā jomā un nu ir gatavs ar katru četrkājaino mesties rotaļā. Viņam ir vēl viena draudzene, ko šad tad satiekam pastaigā, tad abi suņi tiek palaisti vaļā un tad iet vaļā, šī draudzene ir patversmes sunenīte, jau daudz izcietusi savā neilgajā mūžiņā un ir ar raksturiņu, ne visus laiž klāt, bet Rufusu ir pieņēmusi un arī ar mani labprāt komunicē, it īpaši, ja varu piedāvāt kādu kārumu :)

Jā, ar bailēm nu mums lieta ir darīta, protams viss jaunais tiek uztverts ar piesardzību, un jo īpaši tagad, kad vakara pastaiga sanāk pa tumsu, tad visur viss spokojas, bet Rufus man uzticas, ja saku, ka Viss kārtībā, tad droši iet tālāk un zāģis uz muguras atslābst. Bet drošāk ir tomēr iet pie pavadas, vakar to īpaši novēroju, izgājām pastaigā vēl pa gaismu, uzspēlējām bumbu, Rufus paraka bedres un viss notikās, līdz ko sāka satumst, tā suns tik turas nelielā attālumā no manis un vairs negrib ne skriet, ne dauzīties, līdz ko paņēmu pavadā, tā suns pilnīgi atslāba un pavadas garumā bija gatavs atkal dauzīties. Pavada ir kā tāda drošības saite, ka nekur nepazudīs.

Vauuuu, cik liels jau Rufuss!


Tā sunene nav gluži tik liela, kā īsts VAS, bet, jā ir jau 30 kg un skaustā 60 cm un aste, kā pātaga, ja iet viesistabā gar žurnālgaldiņu, viss tiek noslaucīts.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 21 Oct 2016, 20:20

Bet vispār mums šodien bija gadījums, kas no vienas puses mani glaimoja, bet no otras puses, es uzskatu, ka Rufus tā nedrīkstēja rīkoties.

Šodien bija ienākušas ciemos draudzenes, nebiju klāt (izskrēju fiksi uz pilsētu), kad suņupuika paķēra vienas draudzenes meitiņas zābaku. Abas izmēģinājās visādi, bet Rufus apavu neatdeva, ne tikai neatdeva, bet atļāvās uzrūkt, kad abas centās to apavu atdabūt. Piebildīšu, ka suns bija norobežots koridorā ar sētiņu, tā kā reāli neko nodarīt draudzenēm nevarēja. Kamēr atnācu, tomēr bija izdevies zābaku atgūt un viss jau bija kārtībā, bet man tagad pārdomas, no vienas puses glaimo, ka es varu viņam atņemt visu (izņemot, lasīt zemāk :)) un nav nekādas rūkšanas, bet no otras puses, ideāli būtu, ja Rufus saprastu, ka nav pieļaujama rūkšana un zobu virināšana jebkura cilvēka virzienā.

Vienīgais, ko Rufusam nevaru atņemt, tas ir kauls un jebkas cits, ļoti garšīgs, ēdamais, iespējams tas nav īsti pareizi un arī vets man teica, ka jāmāca suns, ka viss ir jāatdod, ja saimnieks prasa, bet nu šeit mums ar Rufusu bija dažas domstarpības, kurās gan tika izvesta audzināšana, bet šo situāciju vairs neprovocēju, ja kauls ir iedots, tas ir tavs un viss un neviens nost neņems. Rufus neko nesaka, ja tiek glaudīts ēšanas laika, tāpat var brīvi samīļot purnu, tikai izvairos ar varu vilkt laukā kaulu. Tajā pašā laikā, ja ir paņemts mutē kas neēdams, varu mierīgi iebāzt rokas mutē, reizēm pat līdz rīklei, lai izvilktu to lietu laukā.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lauva » 21 Oct 2016, 20:41

mēs gandrīz pazaudējām suni, jo viņam nevarēja atņemt kaut ko ļoti, ļoti garšīgu. Aslans ir iemācīts atdot visu un visiem, ja vien nav dota komanda. Es no sirds dziļumiem iesaku iemācīt atdot garšīgās lietas. Tāpat, es personīgi, neredzu jēgu,tam,ka suns atdot lietas tikai un vienīgi saimniekam.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 21 Oct 2016, 21:43

lauva

Par šo es pilnībā piekrītu, bet godīgi, man laikam bērnības trauma, kad mācīja, ka neaiztiec suni, kad ēd, šī ir tā situācija, kad nespēju ielīst mutē un atņemt, jā, ir laikam bail un galvenais, iespējams suns jūt tās manas bailes un tieši tāpēc negrib atdod. Kaut visās citās jomās, tieši es spēju Rufusu savākt un nolikt pie vietas, jo robežu pārbaudīšana notiek regulāri.

Par to neatdošanu citiem, nebiju klāt, būtu bijusi, dabūtu no manis audzināšanas stundu, bet pēc tam jau kaut ūdensplūdi.
Rufus vispār ir privātipašniecisks, arī bumbiņas pienešana mums strādā tikai tad, ja man rokā ir cita bumbiņa, ko piedāvāju apmaiņai, kārumi šeit vispār nestrādā.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests