Hematoma/auss

Dog Health

Hematoma/auss

Postby lauva » 15 Oct 2016, 11:28

Sveiki!
Man ir jautājums,vai kāds ir saskāries sunim ar auss hematomu? Aslanam uzradās dažas dienas atpakaļ, pie veta tiekam tikai pirmdien.
Simptomi klasiskie - auss ļipiņa pilna ar šķidrumu, auss piepampusi. Sāpēt nesāp,ja vien ar savu ķobi kaut kur neatsit, infekcijas arī nav - ausis tīras.
Lasīju netā,ka ja nav daudz šķidruma var gaidīt,kad uzsūksies, bet tas nav mūsu gadījums. Un tad jau vēl par ārstēšanu - kas no jūsu pieredzes ir visefektīvākais veids? Skatījos dažādus variantus sākot ar šķidruma nosūkšana beidzot ar auss saskavošanu, lai šķidrumam nepietiek vietas,kur uzkrāties (šis man liekas kaut kas brutāls un aizvēsturisks).
Būšu pateicīga par jebkuru pieredzi un no worries, pie daktera mēs iesim,es tikai gribu zināt,kā citi ar šo ir cīnījušies.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Hematoma/auss

Postby Boulevard » 15 Oct 2016, 13:13

Manam bulterjeram 7 gadu vecumā, tas ir, pirms trīs gadiem, uznāca auss hematomu nedienas. Tāpat, šķietami bez kādiem ārējiem iemesliem. Tad vienā ausī, tad uzreiz otrā, tad atkal atgriezās pirmajā. Hematomas bija mazas, tikai ausu galos 'spilventiņi'. Suns neizrādīja, ka ļoti sāpētu, uzvedās kā parasti. Smērējām Lioton smēri, kas stiprina asinsvadus, bija arī kaut kāda homeopātija. Konsultējāmies ar kādiem trīs dažādiem vetiem, kuru viedokli respektēju, visi uzskatīja, ka neko darīt nevajag, hematomas uzsūksies pašas, kas tā arī notika. Abas ausis deformējās tikai nedaudz, noliecās ausu galiņi.

Vienīgā lieta, ko varēju iedomāties par hematomu iemeslu - vecuma izmaiņas asinsvados apvienojumā ar kaklasiksnu, kas pastaigu laikā var rīvēties un nospiest vai citādi traumēt asinsvadus tieši pie ausīm. Kopš tiem laikiem liekam tikai un vienīgi iemauktus, un hematomas vairs nekad nav atkārtojušās - nezinu, protams, vai tā ir tikai sakritība vai cēloņsakarība, bet uz priekšdienām noteikti atturēšos suņiem, kas pamatā staigā pie pavadas, likt kaklasiksnu.

Bēdu brālim - veiksmīgi tikt galā ar pārejošajām nepatikšanām :pedinja:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Hematoma/auss

Postby lauva » 15 Oct 2016, 13:36

Paldies,par info!
Es tieši domāju,vai ir kāda smēre, piemēram. Te visi uz katru sīkumu laiž iekšā antibiotikas, sunim tās jau bijušas 2x šogad,kas man liekas bik pa daudz.
Tā,kā Aslans ir traktors,mani nemaz nepārsteidz,ka viņam kaut kas tāds jau nav bijis agrāk.
Tā,kā auss ir pilna, tur laikam gaidīt,ka uzsūksies nav vērts, būs vien jāiet izsūkt to šķidrumu.
Par kakla siksnu nemaz neiedomājos,lai gan viņam tās ausis tik zemu ar netiek, bet iespējamību izslēgt nevar.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Hematoma/auss

Postby lauva » 17 Oct 2016, 11:54

Ja nu kādam interesē:

- ja auss nav iekaisusi un nerada sunim apgrūtinājumus, nesāp, tad var ļaut,lai hematoma uzsūcas pati no sevis, tikai jārēķinās, ka tas radīs auss deformējumus, āda paliks cietāka un mazliet sačeverlējusies. Tas ir mūsu gadījums, mēs ļausim visam uzsūkties, Resnais nav izstāžu suns un viņa komforts man ir svarīgāks kā vizuāli smuka auss. Tas process vidēji aizņemot mēnesi.

- ja negrib gaidīt vai arī auss rada problēmas, tad var operēt, kas nozīmē,ka ādu atgriež vaļā, saspiež/saskavo, lai šķidrumam nav kur uzkrāties , suns, protams, tiek uzraudzīts, staigā ar konusu, dzīšanas process aizņemot apmēram nedēļu. Ja suns to ausi saplēš, tad gan esot dimbā.

- ar adatu sūkt laukā to šķidrumu esot bezjēdzīgi, jo tas esot nebeidzas process un var beigties ar infekciju.

Protams,katrs suns ir individuāls un līdz ar to katrs gadījums, kas ir jāizskata atsevišķi.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Hematoma/auss

Postby Boulevard » 17 Oct 2016, 19:53

Par vizuāli smuko ausi runājot - tas bija tieši viens no jautājumiem, par ko tirdīju vetus - bet, ja griezīs, tad tā auss saglabāsies daiļa? Noteikti noteikti? (Man arī nav izstāžu suns, vienkārši gribējās zināt.) Man teica, ka auss var arī deformēties tikai minimāli, ja nedara neko (mūsu gadījums), bet griešana, savukārt, nedod nekādu garantiju, ka auss paliks ideāla. Nu, cik garš, tik plats. Bet, ja griež - narkoze, antibiotikas, Elizabetes I laiku apkakle - vesels komplekts lietu, kas suni traumē un apgrūtina vēl vairāk kā pati hematoma. Bet tā arī bija konkrēti mūsu pieredze, neuzdrošinos to pasludināt par vispārēju likumu.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Hematoma/auss

Postby Maija_Dakota » 18 Oct 2016, 19:09

viewtopic.php?f=3&t=6&p=200012&hilit=hematoma#p200012 mūsu pieredze
Asins vadu trauslums mūsu šķirnē tiek minēts kā iemesls, vieniem suņiem tas ir, otriem atkal nemaz nav.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944


Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests