Kucēna ausīm pazuda forma

All About Dogs

Kucēna ausīm pazuda forma

Postby Uko25 » 31 Oct 2016, 22:01

Sveiki! Man atkal ir,ko jautāt:). Lieta tāda,ka Leo(labradora jauktenis) noļuka abas ausis. Tagad pats smuks,bet nu ausis pilnīgi nekādas. Pirmstam bija austiņas kā austiņas, tādas kā labradoram uz priekšu. Tad viena aizmugurē uz iekšu ielocījās,tad atkal sāka smuki stāvēt,tagad abas noļuka un neizskatās,ka mainīsies.Ielocījušās uz iekšu aizmugurē, tieši vietā kurai jāstāv uz āru. Kā Jums šķiet, vai tur vēl kas varētu mainīties,varbūt var kautkā to formu izlabot? Sunim nepilni 3mēneši,ēd Josera kucēnu barību. Neliekas,ka kautkas trūktu,spalva spīd vien.
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby Spigana » 31 Oct 2016, 22:22

Man šķiet, ka jums ar Leo vajag pašiem savu blogu tērzētavu sadaļā - ar prieku sekotu jūsu piedzīvojumiem. :)

Par ausīm speciālists neesmu, bet daudzi saviem suņiem ausis līmē, lai skaisti stāvētu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby karalislauva » 31 Oct 2016, 23:31

Piekrītu par savu tērzētavu! :)
Par ausīm - kucēna zobu maiņas laikā ausu skrimsļi ir mīksti un elastīgi, un ausis var gan mainīt formu, gan noļukt kā viena tā abas (jau piecēlušās) ausis.

Teorētiski tam vajadzētu atrisināties pašam no sevis (neesmu dzirdējusi par labradoru ar nesmukām ausīm), bet, kā jau arī Spigana teica, varbūt vari pamēģināt tās līmēt, lai atgrieztos stāvēt vēlamajā formā, pirms skrimslis nostiprinās.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby lauva » 01 Nov 2016, 00:30

Līmēt. Aug zobi, aug suns, ausis pazaudē formu. Rotveileriem gadās,labjiem gadās, lielausainajiem citreiz gadās. Var masēt, bet visefektīvāgais ir līmēšana, rotweiler.lv man liekas,ka ir pat kā pareizi līmēt, lai stāvētu smuki. Jābūt uzmanīgiem,lai neiekaist bet tā pa lielam diezgan vienkārš process.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby Uko25 » 01 Nov 2016, 15:53

Paldies par atbildēm! Apskatījos ausu līmēšanu. Teikšu tā,gan vienkārši,gan ne. Ar parasto izolenti līmē? Pie auss taču lipīgo pusi nelīmē? Suns nenokasa tās trubiņas nost?
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby Creme de la Creme » 01 Nov 2016, 16:25

Man varbūt dumjš jautājums - ko Jūs ''piesējāties'' tām ausīm? Saprotu ka suncis nav tīršķirnes. Turklāt labradora gēni arī piejaukti. Labradoriem nestāv ausis. Viņu bērniem arī nestāvēs. Kāpēc sunci lieki mocīt? Nu labi, mocīšana tā varbūt nav, bet diskomforts. Jums tik svarīgi lai austiņas stāvētu?
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby Uko25 » 01 Nov 2016, 17:24

Ne jau lai stāvētu kā VAS, bet smuki uz priekšu. Tādas tās vislaik bija,bet tagad vienkārši nokarājās uz leju. Ļoti bojā suņa izskatu.Saprotu, ka jauktenis, taču tāpat gribas glītas austiņas.
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby karalislauva » 01 Nov 2016, 18:20

Uko25 wrote:Ar parasto izolenti līmē? Pie auss taču lipīgo pusi nelīmē? Suns nenokasa tās trubiņas nost?

Izoleni viņš nokasīs. Ja nemaldos, ir speciāla līme šim nolūkam. Kur to iegādāties Latvijā, noteikti zinās ieteikt, piemēram, Ash. :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby Spigana » 02 Nov 2016, 00:21

Te prasās pēc kādas bildes. :D
Bet es tā iedomājoties sevi - man lielāku diskomfortu radītu pēc tam vienmēr skatīties uz suni, kuram, manuprāt, ir nepareizas ausis, nekā sunim pieciest to līmēšanu. Nu un kas, ka bezšķirnes? Vai ta tāpēc nedrīkst glītas ausis gribēt?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby karalislauva » 02 Nov 2016, 00:40

Spigana wrote:Nu un kas, ka bezšķirnes? Vai ta tāpēc nedrīkst glītas ausis gribēt?


Šis man atgādina nesen lasīto par ausu līmēšanu (http://www.blogher.com/why-i-glued-my-dogs-ears-his-head), kur cilvēki nosodīja viņas rīcību un pat mētājās ar tādiem vārdiem, kā "cietsirdība pret dzīvniekiem"... :soks:
Starpcitu, jā, arī bezšķirnes suņa "nepareiza" ausu forma traucē un gribas, lai tās ir smukas. Atceros, manai laikas jauktenei Fidži, spēles karstumā 5 mēnešu vecumā tika sabojāts vienas auss skrimslis un tā arī palika ar vienu noļukušu ausi. Protams, mīlestību pret suni tas nemazina, bet skats gan bija jokains. Tāpēc es ļoti sargāja Yuki ausis, viņai spēlējoties ar citiem suņiem vai cilvēkiem glaudot.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby lauva » 02 Nov 2016, 02:17

es ar leikoplastu līmēju, nekādas līmes. Ja pareizi salīmē,tad diskomfortu nerada, visu laiku tikai jāuzmana,lai nesasut.
Plus no paša sākuma var sākt ar masēšanu, ir dzirdēts,ka tas daudziem ir palīdzējis. Manam nē, jo viņam mazas tās ausis priekš rotveilera, bet tiem,kuriem lielākas un smagākas - jā.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby pixy » 02 Nov 2016, 09:06

Man rodas jautājums - kas jauktenītim ir "pareizas ausis"? Ja nu tajā sajaukuma daļā ir suns ar pilnīgi nokarenām, smagām ausīm, tad tāda veida pārmantots skrimslis ausi nenoturēs, pat, ja vizuāli tā vairāk līdzinās pusnokarenai ausij. Pamēģināt jau var, bet attiecībā uz bezšķirnes suni ir jāsamierinās ar to, ko tas mantojis no visiem saviem senčiem, tāpēc jau tas ir jauktenis, nevis tīršķirnes suns ar konkrētu izskatu un gēniem. Labradoriem vispār ausis līmē? Bet, ja tomēr gribi līmēt, izpēti gan tieši kur un kā tas jādara, lai nav tā, ka izskatās vēl špācīgāk nekā dabiski noļukušas. Lai veicas :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby Creme de la Creme » 02 Nov 2016, 10:15

pixy wrote:Man rodas jautājums - kas jauktenītim ir "pareizas ausis"? Ja nu tajā sajaukuma daļā ir suns ar pilnīgi nokarenām, smagām ausīm, tad tāda veida pārmantots skrimslis ausi nenoturēs, pat, ja vizuāli tā vairāk līdzinās pusnokarenai ausij. Pamēģināt jau var, bet attiecībā uz bezšķirnes suni ir jāsamierinās ar to, ko tas mantojis no visiem saviem senčiem, tāpēc jau tas ir jauktenis, nevis tīršķirnes suns ar konkrētu izskatu un gēniem. Labradoriem vispār ausis līmē? Bet, ja tomēr gribi līmēt, izpēti gan tieši kur un kā tas jādara, lai nav tā, ka izskatās vēl špācīgāk nekā dabiski noļukušas. Lai veicas :) .

Man bija tieši tāds pats jautājums - kā var zināt kādām jābūt ausīm...
Nē, labradoriem ausis nelīmē. :kanepe: Var jau mēģināt, bet šaubos ka tas līdzēs.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby karalislauva » 02 Nov 2016, 11:04

e
pixy wrote:Man rodas jautājums - kas jauktenītim ir "pareizas ausis"?

Man domāt - ka tādas ausis, kādas bija pirms zobu maiņas. Ja ausis, kas stāv kā VASam, pēkšņi noļūk vai smuki "labradoriski" novietotas ausis nošļūk uz sāniem kā lidmašīnu spārni.. Tad tā nav viņu dabīgā forma. Bet protams, kā pixy teica - ar jauktenīšiem tur nav nekādas garantijas.
Es gan nezinu, vai 3 mēneši skaitās "adekvāts" vecums, kad spriest, vai izveidojusies ausu forma bija "pareizā".
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby lauva » 02 Nov 2016, 11:42

pag, tāpēc,ka krancīts, nedrīkst būt smukas ausis? tā ir tikai šķirnes suņu privilēģija? ja ausis smuki stāvēja pirms tam un tagad nē, tas nozīmē, ka tās var koriģēt tieši tāpat kā to dara šķirnes suņiem. ps. ir redzēti šķirnes labji ar nepareizi stāvošām ausīm.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby ash » 02 Nov 2016, 13:20

Es līmēšanai izmantoju gan leikoplastu, gan līmi (parasta tekstila līme, jebkurā k-rauta, depo). Noteikti var arī iztikt ar vienu vai otru, bet man Binija pamanās noraut visu nost pat ar visu apkakli.
Par diskomfortu – pamēģiniet paši sev nedaudz piekoriģēt ausi un piefiksēt – tas nesāp. Tikai neērti. Suņi mēdz plēst nost tās pielīmētās ausis, bet ne jau tāpēc ka sāp, bet tāpēc ka viņiem nav skaidrs, kāpēc šāda neērtība jāpacieš. Ja suns plēš, var lietot apkakli.
Tā nav mocīšana. Šis pasākums ir pagaidu un periodisks. Suns nestaigā ar salīmētām ausīm mēnešiem ilgi. Parasti pietiek ar pāris nedēļām. Reizēm ar pārtraukumiem.
Protams, ka cilvēks var gribēt jaukteni ar glītām ausīm. Ja ausij ir ielocījies skriemelis un auss sevi netur pareizi formai paredzētajā pozīcijā, kāpēc nepiekoriģēt?
Varbūt variet ielikt sunīša bildes – ka austiņas izskatījās agrāk, kā tagad?
Mūsu kucēns ir tikai dažas dienas staigājis ar salīmētām austiņām, skriemelis ātri auss uztrenējās. Kādas 3 nedēļas stāvēja ļoti labi, šobrīd atkal ir pamainījušās – abas ausis stāv glīti un pareizi, bet nesimetriski – viena augstāk, otra zemāk. Un protams ka es koriģēju, ne jau tikai izstāžu pēc, bet arī tāpēc, ka gribu lai ausis ir glītas un vienādas, jo tās būtiski ietekmē purniņa izteiksmi.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby pixy » 02 Nov 2016, 15:23

Krancītim var gribēt smukas ausis, tikai šajā gadījumā, ja tas ir labradora krancītis, kā tās ausis ir jālīmē? Labradoram "pareizums" vairāk attiecas uz novietojumu, nekā stāvēšanu. Palasījos kaut kādā forumā - tur runa ir tieši par to, ka labradoram nepareizi stāv ausis, ja tās nav pareizi novietotas, konkrēti bija gadījumi, kad novietotas par augstu, bet teorētiski droši vien var būt arī kaut kā savādāk. Galviņa aug, austiņas arī, grūti pateikt, vai tas, ka 2 mēnešu vecumā bija smuki, nozīmē to, ka 'pēc tam to var dabūt mākslīgi. Un, ja reiz tīršķirnes labradoriem mēdz būt problēmas ar ausīm, tad vēl jo vairāk tas ir iespējams, ja sunītim "piejauktas" kādas citas ausis. Tā, ka es vēlreiz saku, ka neuzskatu, ka bezšķirnes sunim jābūt nesmukām ausīm, tikai, ja zin, ko grib, ir jāsaprot, vai tas ir iespējams un, ja ir - ar kādu metodi to panākt.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby ash » 02 Nov 2016, 18:19

jā, kardināli ausis izmainīt nevarēs. ar līmēšanu var panākt tikai to ka auss skriemelis veidojas pareizs - tas ir - tam nav ieloces tur, kur tām nav jābūt, vai arī ka ausis nepaceļas stāvus, ja tām jābūt nolocītām uz priekšu vai nokarenām.
iegūglēju, ka labjiem mēdz izveidoties tā saucamā rozes auss, kas ir neatbilstoša standartam. par labjiem nezinu, bet īru terjeriem arī tādas var rasties bet nav gluži tā ka tas veidojas no nepareiza ausu izvietojuma (labradoriem gan varbūt ir savādāk, es vados no informācijas par terjeriem) - vienkārši ja ausis ir lielākas skriemeļa aizmugurējā daļa paliek mīksta un ausī izveidojas ieloce (rozes auss), vai arī auss ir tik smaga, ka locījuma vieta neveidojas vispār un auss nokarājas uz leju gar galvu.
metodi noteikti varētu ieteikt kāds labradoru speciālists, kam ir bijusi pieredze ar labradoru ausīm. lai gan no otras puses - tā nav ne augstākā matemātika ne kvantu fizika - piefiksēt ausis uz laiku, kāmēr skrimslītis paliek cietāks. un ja reiz runājam par to ka tas ir bezšķirnes sunītis - ko tad tur var vispār sabojāt?
bez tam pielīmēšana pakoriģē auss stāvokli, bet ja auss no dabas ir pilnīgi citādāka, līmē kā gribi, nu nestāvēs viņa uz priekšu vai augšu, vai pussalocīta.

nezinu gan kādas jums konkrētajam kucēnam ausis, bet ieskatieties, vai šis nenoder http://raevon.net/TAPING.html
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby Uko25 » 28 Nov 2016, 13:57

Sveikas!
Paldies par atbildēm un viedokļiem. Kopš pēdējās reizes,kad te rakstīju, Leo ausis, jau 2x ir mainījušas formu. Kādu nedēļu stāvēja smuki uz priekšu, tad atkal abas nošļuka, tagad 1 smuka, otra nošļukusi. Neko, tomēr, nelīmēju, jo izskatās, ka ausis pašas nostāsies kā vajag.
Kopumā, mums viss ir OK. Istabā piečurā ļoti reti, kakā tikai ārā. Kakāt prasās, čurāt,gan nē. Ja nevar paciesties, ielien kur neviena nav un pielaiž peļķi. Mašīnā brauc labi, smuki guļ uz segas, bagāžniekā.(mums minivens). Dīvānā vairs neļaujam lekt, tagad guļ savā vietā. Ar nagu griešanu gan iet traki, dabūju muti aizsiet, citādāk nekādi. Tagad atkal vajadzētu, bet nevaru saņemties. Leo nagi pilnīgi melni. Man tā bail iegriezt, kā pēctam baldirjāni jādzer.
Uko25
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 13 Oct 2015, 16:00

Re: Kucēna ausīm pazuda forma

Postby karalislauva » 28 Nov 2016, 20:27

Prieks, ka suns jūtas labi un arī ausis pašas nostājas savā vietā.

Par to čurāšanu, tur, kur neviens neskatās. Tā kā mums sākumā gāja līdzīgi, iesaku kucēnu neatstāt bez uzraudzības pa visu dzīvokli, turēt tikai vienā telpā, kad jūsu nav (jo suņi parasti nečurā, kur guļ), un sekot kucikam, kad tas maina telpu. Visbiežāk tiek palaists garām brīdis, kad tiek ošņāts un meklēts, kur pačurāt un tāpēc netiek novaktēts. Ar laiku telpu skaitu palielina, līdz kucēns kā savu "migu" apzinās visu dzīvokli. Pēc manas pieredzes ar šo metodi Yuki ļoti ātri iemācījās prasīties ārā un tās pāris peļķes no rīta vien bija manas tūļāšanās dēļ.

Par nagiem. Sunim jāiemāca, ka zobu tīrīšana, apskate un nagu griešana (tāpat kā mazgāšana, žāvēšana, ķemmēšana) būs daļa no viņa dzīves. Ja suns ienīdīs to tiktāl, ka tam jāaizsien mute vai process jādara ar vēl viena vai divu cilvēku palīdzību, būs ļoti grūti dzīvot ar tādu suni. Bet saprotu, ar tumšiem nagiem nav viegli, nejauša iegriešana sunim noteikti asociēsies ar kaut ko baismīgu. Man, kā gaišu nagu suņa īpašniekam, nav īsti ko ieteikt.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron