Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Blogs and Chats

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 23 Nov 2016, 15:06

Nē, ne tāpēc, jā, viņš protestē, ka ņem pie siksnas, bet tas vēl man tik ļoti netraucē, ka tas, ka var vienkārši iemīties zemē un ne no vietas, ir tā bijis, protams, savu jau kaut kā panācu, bet nākošā reizē gāju uzreiz ar pavadu, ar pavadu nekādu problēmu, iet kā mīļais.

Nu jā, ir man tas raksturs maigāks, es gan cenšos sunim neļaut saprast, ka kaut kur varbūt noteicējs, bet tieši tāpēc es neradu situācijas, kurās viņam kaut kas tāds varētu ienākt prātā un ja neesmu pārliecināta, ka izturēšu līdz galam, labāk nemaz nesāku, nu man tāda filozofija, zobus gan ļauj man skatīt un arī mantas un nu jau ēdamo no mutes varu izņemt. Nu kaut kā tā mums iet, kopumā jau man liekas, ka mani labi klausa.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 23 Nov 2016, 15:50

lailamasa wrote:Nē, ne tāpēc, jā, viņš protestē, ka ņem pie siksnas, bet tas vēl man tik ļoti netraucē, ka tas, ka var vienkārši iemīties zemē un ne no vietas, ir tā bijis, protams, savu jau kaut kā panācu, bet nākošā reizē gāju uzreiz ar pavadu, ar pavadu nekādu problēmu, iet kā mīļais.

Nu re - te arī redzams, ka suns savu panācis (netiek ņemts un vests aiz siksnas), tāpēc arī iet kā mīļais pie īsās pavadas. Viņš jūt, ka kādā jomā tev pieklibo dominace un to arī tad izmantos.
Par to iemiešanu zemē un nekustību. Kad mana tā dara, jo es negribu iet viņas izvēlētajā virzienā, pielietoju kārumus vai mantiņu. Tas gan strādā, jo viņa ir rīma un vēl spēlēties gribošs kucēns. Un varbūt, jo man ir labas pārliecināšanas spējas. :D
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 23 Nov 2016, 16:09

Piekrītu, bet nedomāju, ka viņš to speciāli izmanto, vispār kāpēc arī necenšos vadāt pie siksnas, jo kādu laiku atpakaļ izlasīju grāmatu "Help your fearful dog", es te laikam jau rakstīju un tur autore arī ieteica neaizrauties ar turēšanu pie siksnas šādiem suņiem, kā mans suncis vismaz bija, bailīgs un hiperaktīvs (reizēm), šis grāmatas ietekmē arī iegādājos iemauktus.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby ash » 23 Nov 2016, 16:55

jūs esat malači, jo daudz strādājat un suns tiek mācīts. (ja es darītu kaut pusi no tā visa :viltigs: ).
taču piekrītu, ka suns visticamāk jūt, ka ir situācijas, kurās jūties nepārliecināta un tāpēc centies no tām izvairīties. iespējams, ka tavs suncis to neizmanto, bet mans pilnīgi noteikti to izmantotu. tāpēc kāmēr buciņš vēl mazs, iesaku pastrādāt ar sevi. noteikti ne visi cilvēki raksturā spēj būt izteikti dominanti, bet ja nu liktenis ir šādam cilvēkam devis suni ar raksturu pilnīgi noteikti ir vērts strādāt ar sevi.

karalislauva wrote:Par to iemiešanu zemē un nekustību. Kad mana tā dara, jo es negribu iet viņas izvēlētajā virzienā, pielietoju kārumus vai mantiņu. Tas gan strādā, jo viņa ir rīma un vēl spēlēties gribošs kucēns. Un varbūt, jo man ir labas pārliecināšanas spējas. :D


kad mana tā dara, tad Akim ir pilnīgi vienalga ka viņa tā dara, un viņš viņu vienkārši aizvelk, kur vajag. es suņus šobrīd vedu tandēmā - flekša galā divas īsas pavadas, tā ka starp suņiem ir neliels attālums. un ja Binijai uznāk niķis - tur iet negribu, vispār iet negribu, gribu iet kaut kur citur - tad Akis vnk nepievērš tam uzmanību un turpina iet savu saprātīgā, pieaugušā suņa trajektoriju. Binijai nekas cits neatliek kā pakļauties, jo Akis ir stiprāks. Pagaidām nevaru saprast, vai tas ir labi vai tomēr slikti. Bet šobrīd ir gada pats tumšākais laiks un nerodu iespēju doties pastaigās ar katru atsevišķi, bet vest katru ar savu pavadu ir neērti, jo tad Binija visu laiku sapinas. :neparliecinats:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 23 Nov 2016, 20:15

ash
jūs esat malači, jo daudz strādājat un suns tiek mācīts. (ja es darītu kaut pusi no tā visa :viltigs: ).

:par:

noteikti ne visi cilvēki raksturā spēj būt izteikti dominanti, bet ja nu liktenis ir šādam cilvēkam devis suni ar raksturu pilnīgi noteikti ir vērts strādāt ar sevi.


Man jau liekas, ka ar jebkādu suni ir jāstrādā ar sevi. Ar kādu vairāk, ar kādu mazāk. Bet jo sevišķi ar dominantiem un bailulīgiem suņiem lielāks darbs sevī un sunī jāiegulda. Taču tā ir - ja reiz tāds sunis rokās iekritis, tad noteikti ne bez iemesla. Tā jau saka - nekas nenotiekot bez iemesla. :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 24 Nov 2016, 20:03

Paldies, meitenes, par labiem vārdiem un uzmundrinājumu!

Nemaz jau es tik ļoti nemācu komandas speciāli, mācīšanas notiek visu laiku, ikdienā, ko drīkst, ko nē, kā ir jāuzvedas pilsētā, kā jāšķērso iela (smuki saimniecei blakus), cilvēkiem vispār nav uzmanība jāpievērš, velosipēdiem pakaļ skriet nedrīkst (šo jau sen ievēro), paklausība pieklibo kad ierauga suni vai kaķi, tad ir pilnīgs čau, bet nu te es ceru, ka pieaugot, paliks mierīgāks.

Bet šis suns man tiešām ir iedots, lai beidzot audzinātu rakstura stingrību, to es jau sen esmu sapratusi, jo, ja citiem var dot atlaides, tad nu sunim ne. Un vēl Rufus man pameta ideju jaunam biznesam. Jau vairākus gadus es etsy.com veiksmīgi tirgoju pašas šūtus apģērbus bērniem no lietotiem vilnas džemperiem, Rufusa ienākšana manā dzīvē pameta ideju par aksesuāriem suņiem, pamatā kakla siksnas no dizaineru audumiem, linkus te nelikšu, ka mani neizbano par spamu.

Pēc jūsu ieteikumiem, pēdējas dienas jau neizvairos ņemt suni pie kakla siksnas, kad ir nepieciešams, tīņa gadi patreiz, tad nu šad tad ir jāliek saprast, ko var un ko nē. Bet nu uz kaimiņu pagalmu (miskastnieki mums kaimiņos, sunim paradīze) es tomēr iešu ar pavadu, jo tā ir ātrāk, it īpaši darba dienas rītos. Bet vispār nu jau kādu laiku darām visu, lai Rufus pie kaimiņiem vispār netiktu.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 03 Jan 2017, 08:20

O, nav būts te vairāk, kā mēnesi, nav laika, darbs dzen darbu un vēl tas trakais svētku laiks.

Bet nu ļoti gribējās padalīties, kāds Rufus par skaistuli izaudzis un beidzot bija izdevībā tikt pie skaistas bildes.
Image

Kopumā mums iet labi, nu tā varētu teikt, patreiz Rufus iet cauri pusaudža laikam, kas nu rada savas problēmas, bet nav tik traki, cik baidījos, ka būs. Reizēm pazūd dzirde un vispār nedzird, ko es saku. Periodiski aizmirst, kā ir jāuzvedas uz ielas, gribas skriet klāt visiem cilvēkiem un mesties pakaļ mašīnām. Bija epizode ar rūkšanu pie kaula, bet uzreiz liku saprast, ka tā nedrīkst un vairs nav atkārtojusies. Uznāk graužšanas lēkmes, tās izdevās novērst, dodot vairāk kaulu un ierādot, ko drīkst un ko nedrīkst grauzt (tagad labprāt grauž malkas pagales, ja gribas) un, protams, ejam divreiz dienā pastaigās un diezgan daudz dzenājam bumbu pa pagalmu, lai nodzītu pusaudža trako enerģiju. Un Rufus jau diezgan labi ir iemācījies spēlēt bumbu, atdod bez lielas pretošanās un vairs tik ļoti neuzvelkas spēles laikā, necenšas man atņemt bumbu, lecot augšā un raustot mani.

Ejam regulāri uz suņu skolu, kur darbošanās notiek, kā kuru reizi, ir kad sanāk un ir, kad esam atnākuši tikai patusēt Rufusaprāt :) Arī smukā bilde ir no suņu skolas ZS pasākuma, kur nu Rufus varēja izvandīties un izdraudzēties uz nebēdu.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Spigana » 03 Jan 2017, 10:40

Prieks dzirdēt, ka Rufusam jauki klājas. Es kucēna un pusaudža vecumā teju biju atmetusi cerības, ka man kādreiz būs sakarīgs suns, bet izrādās, ka vajadzēja paciesties vien līdz gada vecumam. :) Izklausās, ka Rufuss ar uz ko līdzīgu mērķē. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby ruu » 03 Jan 2017, 12:32

Dikti, dikti skaists un stalts puisis :roze:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 04 Jan 2017, 07:44

Spigana

Es arī ceru, ka sasniedzot pieaugušu vecumu daudzas lietas nokārtosies pašas no sevis, jo jau tagad jūt, ka ir vairāk prāta.

ruu

Paldies :)
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby karalislauva » 05 Jan 2017, 21:11

lailamasa
patreiz Rufus iet cauri pusaudža laikam, kas nu rada savas problēmas, bet nav tik traki, cik baidījos, ka būs. Reizēm pazūd dzirde un vispār nedzird, ko es saku. Periodiski aizmirst, kā ir jāuzvedas uz ielas, gribas skriet klāt visiem cilvēkiem un mesties pakaļ mašīnām.

Jā, tad mums laikam līdzīgs vecumposms, pluss vēl viņai sākās meklēšanās, tad vispār reizēm siseņi galvā. :D
Arī ar interesi gaidu, kāda viņa man būs pēc gada vecuma. Protams - darbs, darbs, darbs ar suni. Man gan ne uz pusi tik liels tiek darīts kā dažiem forumā, bet tāpēc arī lielas lietas negaidu. :)

Uznāk graužšanas lēkmes, tās izdevās novērst, dodot vairāk kaulu un ierādot, ko drīkst un ko nedrīkst grauzt (tagad labprāt grauž malkas pagales, ja gribas)

Yuki arī uznāk graušanas lēkmes, smuki balkona durvis apstrādājusi, kartona kaates sadīrā, atstāta viena (pati vainīga, ka bērnībā ierādīju, ka tās var grauzt.. :D )
*
Pievienojos - skaists, stalts suņu puika aug!
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Imagine » 09 Jan 2017, 13:56

Rufuss ir tik tiešām par smuku suni izaudzis!
Būtu interesanti arī redzēt foto no suņu skolas - ko tur darāt, jau mākat un vēl apgūstat.

Kā ierādījāt viņam, ko drīkst un ko nedrīkst grauzt?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Henriete » 09 Jan 2017, 21:38

Tiešām liels un skaists izaudzis, pievienojos!
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 22 Jan 2017, 17:48

Paldies par labajiem vārdiem un, ka es saku saviem klientiem Sorry, ka tik ilgi nerakstīju.

Imagine

Par graušanu runājot, Rufus nekad nav bijis neatļautu lietu grauzējs. Apavus un vadus nav bijis jāslēpj, mēbeles nav jāsargā, bet sākoties tīņa vecumam, graušana sākās ar divkāršu jaudu un Rufus ķērās klāt koridora sienām. Te tagad nepieciešams remonts, bet lai visu nepārvērstu karalaukā, bija kaut kas jādara, tāpat ir skaidrs, ka graušana ir sunim vitāli nepieciešama, šis process nomierina un tērē arī enerģiju. Tad nu ko iesākām, pirmkārt pastaigas un rotaļas, kas patērē enerģiju, tad kauli tik cik lien un papildus ierādījām malkas pagales, kas atrodas turpat koridorā. Katru reizi, kad piefiksēju, ka tiek atkal skrubināta siena, tad teicu Nē un devu malkas pagali, pat pāri reizes naktī cēlos un gāju pie suņa, kad dzirdēju, ka grauž sienu. Tā nu sienas vairs negrauž.
Laikam par to labo iešanu, jāsaka, ka nevis suns ir kļuvis baigi paklausīgs, bet es esmu pieņēmusi, ka Rufus nav no tiem, kas klausīs uz vārda, skatīsies man acīs un ar prieku izpildīs visu, ko prasu, viņam ir savs funktieris un es mācos to izmantot savā labā.
Suņu skolā Rufus jau tiek dēvēts par īpašo suni, par to saņēma pat speciāli dāvanu ZS pasākumā. Jo Rufus nāk uz skolu tusēt, dauzīties, bet mācīšanās nāk pēc tam. Pēdējā laikā gan skolas nodarbības vairs nav pa tukšo, tāpat jau strādājam kopā ar citiem, bet nu visu laiku galvā jūtas tas dauzīšanās dullums.
Bet vispār neskatoties uz to ka Rufusam ir jaušamas zināmās dominances pazīmes, šad tad mēģina man runāt pretī (rejot un pat ir uzrūcis, kas gan tiek uzreiz izskauts) un pārbauda robežas, man ir prieks, ka Rufus ir draudzīgs un gatavs draudzēties ar visiem gan suņiem, gan cilvēkiem un jo īpaši bērniem. Ar suņiem vispār interesanti, ka viņš pat ar visniknāko, dusmās aiz sētas sēcošo, suni ir gatavs komunicēt un priekā lēkāt viņa priekšā, it kā neliekoties ne zinis par to, ka tas otrs negrib nekādu draudzību. Tāpat arī suņu skolā Rufuss prot būt diplomāts, ja kāds vecāks suns nedaudz paradīs vietu un uzrūks, Rufuss kašķi nemeklēs, bet pieplok pie zemes un padevīgi tomēr mēģinās pielabināties. Bet spēlēšanās maniere gan viņam ir diezgan hiperaktīva, pat agresīva, tāpēc mācu, kā jāuzvedas mazsuņu klātbūtnē un ar bērniem arī vienu atstāt nedrīkst.
Šī bilde parāda Rufusa būtību - brīvs, neatkarīgs un ļoti ātrs.
Image

Viena gan lieta mums iet secen pagaidām, tās ir pastaigas bez pavadas, diemžēl pēc tam, kad pāris reizes rāpoju uz ceļiem pie kaimiņu sētas, lai kaut kā noķertu savu, priekā lēkājošo, suni, kas izdomājis padraudzēties ar, aiz sētas esošajiem, suņiem, es sapratu, ka nu kādu laiku nekādu brīvo skrējienu. Tagad pastaigas notiek tik pie pavadas un trenējam piesaukšanu.
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Imagine » 22 Jan 2017, 20:58

Suņu skolā Rufus jau tiek dēvēts par īpašo suni, par to saņēma pat speciāli dāvanu ZS pasākumā. Jo Rufus nāk uz skolu tusēt, dauzīties, bet mācīšanās nāk pēc tam. Pēdējā laikā gan skolas nodarbības vairs nav pa tukšo, tāpat jau strādājam kopā ar citiem, bet nu visu laiku galvā jūtas tas dauzīšanās dullums.


Vismaz pozitīvas asociācijas ar suņu laukumu. :) Izskriešanās un izdauzīšanās tieši pirms nodarbības sākuma nestrādā?

Laikam par to labo iešanu, jāsaka, ka nevis suns ir kļuvis baigi paklausīgs, bet es esmu pieņēmusi, ka Rufus nav no tiem, kas klausīs uz vārda, skatīsies man acīs un ar prieku izpildīs visu, ko prasu, viņam ir savs funktieris un es mācos to izmantot savā labā.


Man savā ziņā ir līdzīgi ar Smaidiņu - viņam patīk strādāt, bet ne vienmēr tas ir tad, kad es esmu gatava to darīt. Tāpat viņš mani vēl aizvien var arī mierīgi "uzmest" - kārumi neinteresē, reti, bet ir tie "sorry, man nav ne jausmas, ko tu no manis gribi" vai arī "paldies, šodien ar "sēdi un guli" pietiks, padarām kaut ko citu". Arī es esmu samierinājusies, ka man vienkārši ir tāds suns, taču tas nenozīmē, ka reizēm man viņa funktieris nedara traku. :D

Malači, ka tā kopā darbojaties un ar citiem pieredzē dalāties!
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby fedelta » 03 Mar 2017, 19:32

Šovakar redzēju jūs abus, bijāt 2m no manis :kanepe: pie jaunā topa gājāt pa trotuāru, es tieši stāvvietas galā pāri gāju :) dikti galants puisis ^^
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby Māra » 04 Oct 2017, 15:04

Kā veicas suņam un saimniecei? Kā sokas ar apmācību un pārējo sadzīvi? Sen nekādas ziņas nav bijušas.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby lailamasa » 16 Jan 2018, 19:59

Sveiciens visiem!

Neesmu te bijusi veselu mūžību, ienāku un Māras jautājums priekšā. Tad nu pastāstīšu, kā mums iet.

Pēc pāris mēnešiem Rufim, kā es viņu saucu ikdienā, būs 2 gadi. Rufus ir izaudzis par tiešam skaistu un staltu suni, bet nu prāts un paklausībā stipri iepaliek, bet visu pēc kārtas.

Par paklausību runājot, suņu skolu vairs neapmeklējam, pavasarī bija pauze pēc kastrācijas un tā arī neatsākām, jo patiesībā mums gāja grūti un tā kā nekāds sacensību un cits pasākums no mana delvera nesanāks, nolēmu, ka nav ko sev bendēt nervus un turpināsim apgūt mājmācībā tās elementārās lietas, ka nepieciešama parastam mājas sunim. Kādēļ grūti gāja skolā? Man laikam ir paveicies, bet tas bieži sagādā arī galvas sāpes, Rufis ir ļoti draudzīgs suns, nu tik draudzīgs, ka pat tad, ja mums tuvojas zobus atņirdzis agresors, viņš priekā kustinās asti, klanīsies un neliksies ne zinis, ka es pēdējiem spēkiem cenšos novērst šo satikšanos. Par laimi izteikti agresīvs suns mums pagadījās tikai vienu reizi un tad arī saimnieks viņu fiksi savāca. Nu tad nu šī izteiktā vēlme komunicēt ar sugas brāļiem ļoti apgrūtināja mācības suņu skolā, jo tur tik viens prātā, kad tik ar kādu padauzīties. Tāpat pa šo laiku esmu piedzīvojusi nepatīkamus mirkļus, kad mans mīlulis, palaists brīvsolī, pēkšņi pamana pie apvāršņa citu suni un nesās ar to draudzēties, un tad es varu kaut uz galvas stāvēt, pilnīga nulle, jo tur taču ir suns, kas var būt labāks par otru suni..., bet tā otra suņa saimnieks pārbijies ne pa jokam, kad tāds, gandrīz VAS izmēra, suns skrien virsū viņa mazajam mīlulim.
Bet vispār, ja salīdzina, tad tomēr ir palicis nopietnāks mans suns, diezgan labi atsaucas, ja nav redzes lokā cits suns vai kaķis (tā vispār atsevišķa tēma). Prot salīdzinoši labi uzvesties mājās, nav vairs jāizolē koridorā, kad nav laika pieskatīt, labi saprot un klausa uz Nē un Nedrīkst. Grib reizēm pārbaudīt robežas rūceklējoties, bet, ja agrāk es par to ļoti uztraucos, tad nu jau vairs pat neiespringstu, ātri nolieku Rufi pie vietas un viss ir atkal kārtībā. Smejos, mums ir diskusijas, kurš mājas saimnieks. Rufis ir dominants suns, ne izteikti, bet ir, labi, ka tomēr diezgan ātri piekāpjas, ja jūt, ka kāds ir spēcīgāks, to es novēroju arī viņa attiecībās ar citiem suņiem.
Un nonākam pie paša svarīgākā, kas pa šo laiku noticis, Rufis ir ticis pie divām pastaigu biedrenēm, bet saimniece pie divām lieliskām draudzenēm (suņu saimniecēm), katru rītu ejam, kopīgā, divu stundu garā pastaigā un tad nu suņiem tiek visi suņu prieki, dauzīšanās, rakšana, skrējieni, kā ausis plīvo u.c. Viena draudzene ir zeltainā rertrīvera meitene, izteikt suņu lēdija, gracioza gan kustībās, gan raksturā un otra - izbijusi patversmes sunenīte - laikas jauktene, tāda pat pašpuika, ka manējais.
Un ir Rufim viens netikums, ko īsti suņinieki neatzīst un tas protams nav labi, bet es vairs neiespringstu, bet arī no tā nebaidos. Rufis reizēm grib sargāt ēdienu, bez rūkšanas, tā maigi, tik sastingst un ar baltu aci skatās uz mani, bet nu ir šis niķis, bet ne vienmēr un ne uz visu. Šādas reizēs stāvu blakus un gaidu kamēr atslābst un nomierinās un tad ņemu nost bļodu, bieži iemainu to pret kādu kārumu. Lai nebūtu problēmu, ēst dodu pagalmā, kur viņu arī neviens netraucē, lai nejauši negadās bērni.
Vispār visas mūsu attiecībās ar Rufi veidojas tīri intuitīvi, mēs vienkārši dzīvojam nepiedomājot, uznāk Rufim kāda palaidnība, dabū pa ausi (ne fiziski,bet pārnestā nozīmē), labi uzvedas - dabū kārumus un daudz mīļojienus. Esam ar suni tik organiski saauguši, līdzīgi kā ar bērniem, kad jau ikdiena nedomā kā būtu pareizi un kā tagad jārīkojas, bet rīkojies tā, ka tai brīdi jūti, kā vajag nu kaut kā tā.
Dažas bildītes:
Mans skaistulis, šī bilde man ļoti patīk.
Image

Ainiņas no mūsu rīta pastaigām:
Image

Image

Rufis aicina uz rotaļu, dzīvē tas izskatās ļoti amizanti, baksta ar ķepām savu draudzeni, kamēr viņai neiztur nervi un tad iet vaļā.

Image
Image
User avatar
lailamasa
Puppy
Puppy
 
Posts: 145
Images: 43
Joined: 27 Jun 2016, 08:45
Location: Limbaži

Re: Rufusa darbi un nedarbi un saimniece iesācēja

Postby nezinīte » 23 Jan 2018, 09:35

Feins puisis! Mums ir līdzīgi - man ir meitene skaistule, arī bezšķirnes. Krancīši rullē. :)
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Previous

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests