sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Miscellaneous

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby Māra » 04 Dec 2016, 23:32

Lielākoties gadījušies tikai pāris šoferi, kuri pārjautā par biļeti, vai dzirdējuši pareizi, kad prasu sunim. Un kontrolei katrreiz sniedzu suņa biļeti ar e-talonu, bet suņa biļeti apskatījuši ir tikai vienreiz. Par uzpurni neko, par potēm - arī. Manā rajonā ar stafikiem vietējiem braukā tāpat... :D Par brīvu.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby peecis » 05 Dec 2016, 10:14

mjā, man no ~10 braucieniem RS sabtransportā 2 ir bijusi kontrole, pirmajā sen sen nosmējās, ka "suns nav zaķis" :D
žetona man nav, jo esmu latents lauķis un manā deklarētājā dzīves vietā nekādu suņu nodokļu nav, pošu pasi nekad neviens saptransportā nav prasījis, uzpurni arī nē (vilcienos un starppilsētu autobusos ir braukāts vairāk).
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby Henriete » 05 Dec 2016, 12:38

Māra, par potēm man nekad nav jautājuši. nekad nav prasījuši pasi vai žetonu nevienā no sabiedriskajiem, lai gan noteikumos tie ir uzskaitīti.
Vienīgais ir uzpurnis un pavada. Bet pat par pavadu nav man piekasījušies nekad. Jo es lieku sunim nogulties un pavada aplikta ap kaklu līdz ar kaklasiksnu, lai nekur neaizķeras.

Un jāsaka, ka mājdzīvnieka pārvadāšanas biļeti. Vai dzīvnieka bagāža. Jo bagāžas biļetes cena un veids atšķirās no mājdzīvnieka pārvadāšanas biļetes.
Parastā biļete (kuru reizēm izsit) ir 2 eiro, bet mājdzīvnieka biļete ir 1,50 eiro.
Bagāžas biļetei, ja nemaldos, ir vēl cita cena.
Un ja iekāps kontrole, šoferīti jau nevainos, ja nepaskatījies līdzi, ko Tev izdod ;)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby Henriete » 05 Dec 2016, 12:41

Turklāt, es vienreiz nesamaksāju, jo šoferim neesot bijuši 0,50 centi, ko izdot :D
Devu naudu, viņš teica, ka nav ko izdot. Es jau tā devu mazākās monētas, kas man bija, t.i. 2 eiro monētu.
Zvanīju uzreizi uz R/S un nosaucu autobusa kārtas nr. un paskaidroju, ka šim konkrētajam autobusam šoferim nav sīknaudas, līdz ar to es nemaksāšu par biļeti, lai viņš varētu paturēt 0,50 centus. Ne jau tāpēc, ka man ir žēl , bet tāpēc, ka grib krāpties ;)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby peecis » 05 Dec 2016, 13:49

suņu saimnieki laikam mazliet ņurņaki, velosipēdisti ātri vien izcīnīja tiesības vest velosipēdu sabtransportā bez maksas, ko esmu izmantojis vakarā mājup braucot ar "puteņa biļeti" :D
it kā jau nekas netraucēja mīties, bet ja akurāt piedāvā bez maksas ar visu velo aizvizināt brīdī, kas nav sastrēgumu... :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby lauva » 05 Dec 2016, 15:18

ja velo stulbs saimnieks pagadījies no tā necietīs cilvēki sabiedriskajā transportā. sliktākajā gadījumā aizņems tās x vietas un nebūs kādam,kur piesēst. bet ar suņiem jau cita dziesma, vienam kārtīgs un godīgs, otram nē. Un es esmu par uzpurni VISIEM suņiem sabiedriskajā transportā, mani absolūti neinteresē, cik tas suns savam saimniekam liekas labs un socializēts,jo kaut kas notikt var vienmēr un pati tam esmu bijusi lieciniece. Uzpurnis,siksna un tad pat tā biļetes būšana vai nebūšana mani neinteresē.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby peecis » 05 Dec 2016, 15:49

lauva wrote:ja velo stulbs saimnieks pagadījies no tā necietīs cilvēki sabiedriskajā transportā. sliktākajā gadījumā aizņems tās x vietas un nebūs kādam,kur piesēst. bet ar suņiem jau cita dziesma, vienam kārtīgs un godīgs, otram nē. Un es esmu par uzpurni VISIEM suņiem sabiedriskajā transportā, mani absolūti neinteresē, cik tas suns savam saimniekam liekas labs un socializēts,jo kaut kas notikt var vienmēr un pati tam esmu bijusi lieciniece. Uzpurnis,siksna un tad pat tā biļetes būšana vai nebūšana mani neinteresē.

man savukārt šķiet ka vajag nevis obligāti uzpurni, bet obligātu apmācību saimniekiem un suņiem, kā arī suņu OCTA neskādētu :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby Felix_PS » 05 Dec 2016, 16:22

Šveicē starp citu bija obligāta apmācība suņiem un saimniekiem, bet to atcēla. Situācija lielos vilcienos neuzlabojās, neviens to lāga nekontrolēja un gala rezultātā saradās vien kaudzēm "fiksie" treneri, kas nebūt nav augsta līmeņa profesionāļi, jo pieprasījums ievērojami pārsniedza piedāvājumu.
Protams, ka LV situācija globāli ir daudz skumjāka, bet domāju, ka galarezultāts būtu līdzīgs - likumiem sekotu sakarīgie suņu īpašnieki un audzētāji, bet tos, kas arī tagad ignorē likumus, neizmācīs nekas.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby peecis » 05 Dec 2016, 17:22

Felix_PS wrote:Šveicē starp citu bija obligāta apmācība suņiem un saimniekiem, bet to atcēla. Situācija lielos vilcienos neuzlabojās, neviens to lāga nekontrolēja un gala rezultātā saradās vien kaudzēm "fiksie" treneri, kas nebūt nav augsta līmeņa profesionāļi, jo pieprasījums ievērojami pārsniedza piedāvājumu.
Protams, ka LV situācija globāli ir daudz skumjāka, bet domāju, ka galarezultāts būtu līdzīgs - likumiem sekotu sakarīgie suņu īpašnieki un audzētāji, bet tos, kas arī tagad ignorē likumus, neizmācīs nekas.

Es tieši Tavā emuārā par to izlasīju :)
Mjā, dīvaini, ka Šveicē nespēja nodrošināt obligātus kursus noteiktā kvalitātē.

Agrāk auto vadīšanai arī nevajadzēja kursus, Beļģijā tikai 1977. gadā ieviesa obligātu braukšanas eksāmenu un, ja nekļūdos, 80-to gadu vidū ieviesa obligātu autoskolu, bet Beļģija galīgi nav labākais piemērs - tieši lai atdzīvinātu pusmirušo reģionu Briselē izvietoja daudzas Eirokrātu mītnes.
Pirms legāli sāku vadīt auto, biju nobraukājis labu laiku bez tiesībām (nebija pietiekoši gadu), uz autoskolu gāju ķeksīša pēc, bet to 2 nedēļu laikā tomēr daudz ko uzzināju.
Sākotnēji ņēmu suni kā "dārza rūķi", informācijas par suņiem nebija praktiski nekādas. Šobrīd ir šis tas pa druskai no dažādiem avotiem (relatīvi ļoti daudz no šī foruma) un labprāt apmeklētu kursus iesācējiem, kur uzzinātu, kā labāk saprast, prognozēt un ietekmēt suņa darbības, bet neko tādu nemana. Var, protams, meklēt grāmatas un padomus internetā, tomēr reāls instruktors būtu daudz noderīgāks.

Skatoties uz reizēm apkārt notiekošo murgu, obligāti kursi šķiet visnotaļ laba doma. Protams, līdzīgi kā autoskolas, tie būtu dažāda līmeņa - "iztikas minimums" vai paplašināti - katrs pats var izvēlēties.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby Spigana » 05 Dec 2016, 17:43

Obligāti kursi būtu vērtīga prasība tikai tad, ja kāds būtu spējīgs izkontrolēt šo kursu kvalitāti un ja tie tiktu normāli sertificēti.
Bet vispār šāds likums lv šobrīd neietu cauri - tantītēm laukos tādi kursi pieejami nebūtu, bet sargsuņus tak vajagot obligāti un kurš nu spēs izkontrolēt to, vai katrā mājā kāds ir izgājis tos obligātos kursus, lai suni turētu.

Tā nu normāliem suņu saimniekiem nākas vien pieciest visu. :neparliecinats:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: sabiedriskā transporta biļete Rīgā

Postby peecis » 05 Dec 2016, 18:14

beidziet te runāt blēņas - ir neskaitāmi obligātie kursi, kā piemēram autovadītāju, pirmās palīdzības, darba drošības, suņu pavairotāju, domes apmaksātu aukļu un vēl daudzi. jā, kaut kur pa vidu gan jau kāds kaut ko noblēda, bet dēļ atsevišķiem gadījumiem tos neviens negrasās atcelt.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Previous

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron