Suns dzīvoklī

Ask a question and get an answer

Suns dzīvoklī

Postby PikxelisLV » 15 Feb 2017, 22:06

Kādas šķirnes suņiem nevajag lielus pagalmus un telpas un ir neliela auguma.

Dzīvojam 3 istabu dzīvoklī, bija mums angļu kokerspaniels taču godam savu mūžu nodzīvoja, mīlēts un kā ģimenes loceklis. Gribam pēc 3 gadu skumšanas tomēr pieņemt jaunu ģimenes locekli. Negribam izstādes suņu atvases. Ir arī piemājas dārziņš kur izskrieties. Vairāk gan patīk garspalvainie
PikxelisLV
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 15 Feb 2017, 21:58

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns dzīvoklī

Postby Henriete » 16 Feb 2017, 00:25

Sveiki!
Laipni lūgti forumā, gan jau forumieši ar prieku palīdzēs Jūsu izvēlē. Pirmkārt, gribētu saprast, ko domājāt ar vārdiem "negribam izstāžu suņu atvases?" Tas ir kā šķirnes suns ,bet tomēr nē?
Mazliet izlasīju pretrunas,jo tekstu sākāt ar "kādas šķirnes suni..",tātad tomēr interesē šķirnes?
Lai saprastu precīzāk, šķirnes suns ir konkrētas šķirnes pārstāvis, ko apliecina viņa ciltsraksti. Un lielākoties šķirnes suņi, lai tiktu pavairoti, tiem nepieciešami izstāžu vērtējumi/atzīmes. Tas,ka šķirnes suns tiek izstādīts un parādīts ekspertiem, ir tikai bonuss. Izstāžu suņi procentuāli, lielākoties ,nodrošina šķirnes pēcnācējus, jeb pareizāk sakot - izstādes tiem ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, ja tie ir vaislas dzīvnieki. Ja ciltsraksti nav, tad tas nav šķirnes suns. Tam vajadzētu pieverst uzmanību. Un arī tiem,kam sludinājumos tiek piedāvāti ciltsraksti,jābūt uzmanīgiem, kas tos piedāvā, vai tie ir officiāli, vai metiens ir likumīgs, vai abi kucēnu vecāki ir šķirnes (ko atkal apliecina tie paši ciltsraksti), utt.
Pretējā gadījumā ,ja to visu nevēlaties, tad patversmēs ir daudz mīļu un saimniekus gaidoši ķepaiņi,kuri arī bez saviem papīriem un piederības būs īsti ģimenes locekļi un draugi.

Tad iesaku izsvērt, ko jūs īsti tad vēlaties, šķirnes suni vai bezšķirnes.
Ja tomēr šķirnes,tad tas arī ir rūpīgs lēmums meklējot kucēnu.Jo ir rūpīgi jāapzinās savas iespējas par suni rūpēties , vai tas ir liels vai mazs, dzīvoklī tam var nodrošināt attiecīgi labus apstākļus,ja suns tiek pareizi un effektīvi nodarbināts.
Jāapzinās,kurš un cik reizes dienā to var vest ārā + nodrošināt pietiekoši slodzi atbilstoši šķirnei.
Iesaku sākt ar kritēriju izvirzīšanu, ko Jūs savā sunī vēlētos no viņa izskata, no funkcionalitātes un rakstura iezīmes. Tad var attiecīgi censties piemeklēt savējo.
Visbiežāk cilveki vispirms vadās pēc izskata, un tad skatās raksturu. Ar to arī variet sākt.
Šķirnes tiešām ir dažādas,tāpēc vajadzētu papētīt kādas suņu šķirņu grāmatas vai internetā paskatīties šķirņu enciklopēdiju. Kur arī pēc izmēru atzīmēm var noteikt cik aptuveni liels tas izaugs.

Kad būsiet tikuši skaidrībā ar šķirnes vai bezšķirnes, liels/vidējs/mazs un aptuveni īpašības,kurām vajadzētu piemist, tad var doties tālāk audzētāju/saimnieku meklējumos konkrētai šķirnei.
Šķirnes suņiem tiešām ir dažādas specifikas un no tām arī atkarīgs,kāda slodze dzīvniekam jādod, kā labāk nodarbināt,ko vajag ņemt vērā, cik tas daudz ēdīs un ar ko rēķināties!
Un vēlos piebilst,ka tas,ka sunim ir šie papīri, nenozīmē,ka kāds spiež viņus iet uz izstādēm vai tos pavairot. Jūs esiet saimnieks,jūs izvēlēsieties tāpat,kādu kucēnu vēlesieties. Ja tam ir papīri,tad tas vien ir bonuss un apliecina šķirnes piederību. Un ja vecāki ir izstāžu uzvarētāji,tad arī pecnācējam piešķir lielāku vertību.
Dodiet ziņu,kā izdevās!
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suns dzīvoklī

Postby Creme de la Creme » 16 Feb 2017, 08:34

Ir TIK daudz maza/vidēja auguma šķirņu. Tai skaitā garspalvainu...Kā jau Henriete rakstīja, Jums jāizvērtē vai vēlaties tīršķirnes suni, vai arī šķirnei nav nozīmes. Tāpat nav mazsvarīga cenas amplitūda.
Man piem. ir takši. Arī maza auguma suns. Tam nevajag milzīgus plašumus iekštelpās un pietiek ar mazu pagalmu. Ja vien tiek nodrošinātas pilnvērtīgas pastaigas. Bet Jums jau ir bijis enerģisks suns, tā kā tas viss ir zināms.
Es ieteiktu izdomāt to, vai gribas tīršķirnes suni, vai nē. Ja tīršķirnes, tad cik aktīvu un ar kādām īpašībām apveltītu. Un tad var sākt ''rakt'' :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Suns dzīvoklī

Postby fedelta » 16 Feb 2017, 11:45

Henriet, es pēc autora rakstītā sapratu, ka šis ir no sērijas "gribu šķirnes Franću buldogu pa 10€, kas izaugs 5x lielāks un vetārsts būs mūsu labākais draugs"
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suns dzīvoklī

Postby Felix_PS » 16 Feb 2017, 13:24

Es gan neredzu, kur autors būtu ko tādu minējis. Man ir tikai prieks, ka šeit kāds ienāk un interesējas, nevis pagrābj pirmo, ko ierauga.
Suns ar ciltsrakstiem nozīmē ko - vecākiem ir veiktas kluba noteiktās veselības pārbaudes, tie atbilst šķirnes standartam (šī iemesla dēļ suņi tiek vesti uz izstādēm, lai saņemtu novērtējumus), sunim būs vairāk vai mazāk paredzamas rakstura iezīmes, kas atbilst konkrētai šķirnei. Katrā metienā būs kucēni ar perspektīvu izstādēm un Pet klases kucēni, kas nav paredzēti turpmākai izmantošanai vaislā - nepareiza ausu stāvotne, šķirnei neatbilstoša krāsā, izmērs. utt. Šāds kucēns vēl joprojām būs prognozējams gan vizuāli, gan raksturā, gan nepārmantos šķirnei raksturīgas veselības problēmas, kuru pārbaudes noteicis klubs. Atbildīgs audzētājs palīdzēs piemeklēt Jūsu vēlmēm piemērotāko kucēnu, jo viņam būs ļoti būtiski, lai jaunajās mājās gan saimnieks, gan suns ir viens otram piemēroti.
Bet arī pērkot suni ar papīriem ir droši jāuzdod interesējošie jautājumi par veselības pārbaudēm, vidi, kādā kucēni uzaug, apmācību un jebko, jebko, kas liekas svarīgs. Labs audzētājs nekad ne izvairīsies no atbildēm uz būtiskiem jautājumiem. Bet sliktu audzētāju, kam kucēnu ražošana ir tikai bizness diemžēl netrūkst.
Veiksmi jauna labākā drauga meklējumos!
Par šķirnēm gan - mazliet sīkāks vēlmju apraksts palīdzētu citiem ko ieteikt, suņu šķirņu gluži vienkārši ir pārāk daudz. Var padomāt vai patīk kaut kas takšveidīgs, miniatūrais šņaucers, šeltijs, kāds no spanieliem, špiciem, korgijs. Tas tā, mazliet idejas ko apskatīt.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Suns dzīvoklī

Postby pixy » 16 Feb 2017, 13:34

fedelta, cik zinoši un rūpīgi Tu pati izvēlējies suni? Šitāds uzbrauciens cilvēkam, kurš atnācis un savā zināšanu līmenī pateicis, ka izstāžu čempionu viņam nevajag, ir vienkārši neforšs :lamajas: .
PikxelisLV, par šķirnes suņiem ir tā kā te raksta - veselība un temperaments ir tas, ko Tu nopirksi un ar ko Tev būs jāsadzīvo. It kā šķirnes suns bez dokumentiem un veselības pārbaudēm ne ar ko neatšķiras no "uz dullo" paņemta krancīša. Drīzāk pat, ja sunīti ņem no patversmes, tās darbinieku zināšanas ļaus novērtēt, kāds sunītis labāk derēs un kurš noteikti nederēs. Lai veicas!
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Suns dzīvoklī

Postby Creme de la Creme » 16 Feb 2017, 14:34

pixy wrote:fedelta, cik zinoši un rūpīgi Tu pati izvēlējies suni? Šitāds uzbrauciens cilvēkam, kurš atnācis un savā zināšanu līmenī pateicis, ka izstāžu čempionu viņam nevajag, ir vienkārši neforšs :lamajas: .
PikxelisLV, par šķirnes suņiem ir tā kā te raksta - veselība un temperaments ir tas, ko Tu nopirksi un ar ko Tev būs jāsadzīvo. It kā šķirnes suns bez dokumentiem un veselības pārbaudēm ne ar ko neatšķiras no "uz dullo" paņemta krancīša. Drīzāk pat, ja sunīti ņem no patversmes, tās darbinieku zināšanas ļaus novērtēt, kāds sunītis labāk derēs un kurš noteikti nederēs. Lai veicas!

:par:
Esmu ''dzīvs piemērs'' tiem, kas saka ''šķirnes suni negribu''.................................Un kas tagad? :kanepe: Es gan šķirnes suni negribēju, jo uzskatīju ka tā ir milzīga atbildība (varētu padomāt ka bežšķirnes suns prasa mazāku...). Bet nu tajos, tālajos...neminēšu kuros gados :tikainesaki: , bija maz informācijas. Bes es vēl atceros cik ''zinoša'' biju, kad iegādājos savu pirmo taksi. :jautri:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Suns dzīvoklī

Postby Henriete » 16 Feb 2017, 15:28

Fedelta, es nebūt nedomāju, ka cilvēks ''pēc kaut kā izklausās''. Es labprāt un ar atplestām rokām palīdzētu izvēlēties kucēnu, izmantojot savas zināšanas. Un priecājos, ka cilvēks ir vērsies šeit, kur vismaz zinoši cilvēki spēj palīdzēt ar izvēli.

PikxelisLV , gaidīsim kādus komentārus par to, kā sokas ar izvēli. ;)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suns dzīvoklī

Postby fedelta » 16 Feb 2017, 15:48

Pixy, savu suni neizvēlējos, to izvēlējās vecāki manā vietā :)

Es negribeju uzbraukt cilvēkam, vienkārši tas salikums - gribam šķirnes, bet ne no šķirnei atbilstošiem vecākiem (to taču izstādes apliecina, ne tā?), tad kādēļ min, ka grib tomēr šķirni?

Vienmēr esmu domājusi, ka,lai pārotu suni izstādēs tomēr kādas atzīmes tomēr vajag no tiesnešiem, tad jau sanāk, ka šķirnes suņi dzimst tomēr vecākiem, kas izstādēs piedalās, ko autors nevēlas, sakot, ka nevelas izstāžu atvases. Tad paliek tikai "esmu šķirnei līdzīgs"un tur tomēr ir liela iespēja salasīt daudz visādas kaites nabaga sunim.
Tāpat tiek veiktas veselības pārbaudes, lai varētu pārot, un tas jau tajos papīros un izstāžu (škirnes) suńos iekĺaujas, vismaz līdz šim tā domāju.

Bet nu iespējams esmu ko pārpratusi ;)
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suns dzīvoklī

Postby Spigana » 16 Feb 2017, 15:56

fedelta wrote:Es negribeju uzbraukt cilvēkam, vienkārši tas salikums - gribam šķirnes, bet ne no šķirnei atbilstošiem vecākiem (to taču izstādes apliecina, ne tā?), tad kādēļ min, ka grib tomēr šķirni?


Ļoti daudzi ar šo domā nevis to, ka negrib šķirnei atbilstošu, bet gan, ka negrib ar suni iet uz izstādēm, ka nav būtiski, lai kucēna vecāki būtu super-puper čempioni, jo grib sev vienkārši mājas mīluli.
Un reāli paskatoties uz to, kādiem suņiem dažkārt tiek doti čempionu tituli, es nespēju vainot sabiedrību par to, ka uz izstādēm skatās šķībi un nekādā veidā nesaista tās ar kvalitatīviem šķirnes pārstāvjiem. Plus vēl bieži dzirdētais stereotips, ka uz izstādēm jau ved tikai izlutinātus pārlutinātus klēpjsunīšus arī nepalīdz.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Suns dzīvoklī

Postby fedelta » 16 Feb 2017, 16:01

Nu tad laikam esmu nepareizi to - nevēlamies izstāžu atvases interpretējusi, jo tāds salikums man liek domāt, ka nevēlas šķirnes kucēnus, kuru vecākiem ir pārbaudīta veselība un atbilstība šķirnei.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Suns dzīvoklī

Postby Felix_PS » 16 Feb 2017, 17:50

fedelta Cilvēkam parastajam tas, kas Tev liekas pašsaprotami var būt ķīniešu ābece. Tāpēc viņi nāk un jautā. Tie, ko aprakstīji Tu, parasti ir paši gudri - attaisa ss, dabū pirmo, kam smuka krāsa un mīlīga sejiņa, un brīnās nākošos padsmit gadus (ja ar veselību paveicas).
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Suns dzīvoklī

Postby ash » 16 Feb 2017, 18:16

Ne visi cilvēki zina, ko nozīmē šādas nianses. Es nebūt nekaunos par to, ka arī savulaik nezināju. Pirms daudziem gadiem mums bija divi “’šķirnes takši” bez dokumentiem. Viens bija ar putniem galvā, otrs kolosāls suns. Abi bija dzimuši no “takšu” vecākiem, kuri tika izmantoti medībās. Un es biju pārliecināta, ka viņi bija šķirnes suņi. Veseli, starpcitu. Un skaisti. Un izskatījās pilnīgi īsti. Tie bija tālie 90-tie.
Kad jau bija pienācis laiks īru terjeram, es, balstoties uz savu pieredzi, gribēju “īru terjeru, var bez dokumentiem, ne izstāžu suni”. Mana personīgā pieredze ar šādiem suņiem bija ļoti pozitīva un tā kā izstādes mani nekad nebija interesējušas, ne zināju, ne sapratu atšķirību, tik vien ka cena daudz augstāka. Man pat prātā nenāca, ka “bez dokumentiem” ir kaut kas slikts, slims, nekvalitatīvs, šķirnei neatbilstošs. Un es nebūt nenosodu cilvēkus, kas pērk kucēnus bez dokumentiem; ja cilvēks kaut ko nezin, visticamāk viņš arī nezin to, ka nezin.
Es arī šobrīd pazīstu vairākus šādus suņus, pati sev protams tādu neņemtu un citiem neieteiktu. Bet tie suņi nebūt nav pilnīgi slimi un “šķirnei” neatbilstošu temperamentu un izskatu. Un zinu suņus ar dokumentiem, kas diezgan slimo (arī LKF). Tad savelkot šo visu kopā un neizkožot suņkopības nozari līdz pamatiem – kā gan cilvēks var izprast dokumentu neesamības ļaunumu?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suns dzīvoklī

Postby LindaAndA » 22 Feb 2017, 13:45

Jauks lēmums. Un ir ļoti daudz b/šķ suņuku patversmēs un sludinājumos, kas meklē mājas.
Dzīvoklsi ir pilnīgi okei, manuprāt, ja ir piemājas dārziņš- pavisam okei :)
No šķirnēm, kas uz ir populāras ar pagarāku- spaniels, taksis, papiljons, jorks...
Ja nemeklējat šķirni- tad nemaksājiet vairākus simtus par it kā šķirnes, bet bez papīriem, neatbalstiet- ražotājus.
Valmieras patversmē patreiz mīt piemīlīgākais pūdelītis, ieteiktu paskatīt (sludinājums ir atrodams ss.lv), vai arī citur pameklet vnk spalvainu(matainu) draudziņu, kas ļoti novērtēs siltumu un gādību.
LindaAndA
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 03 Feb 2017, 10:49
Location: Rīga

Re: Suns dzīvoklī

Postby Henriete » 22 Feb 2017, 17:54

LindaAndA , es pievienojos lielākā mērā Tevis rakstītajam.

Vien gribētu norādīt uz to, ka arī ņemot suni no patversmes, tas varbūt atsver tikai izdevumus - kā par suņa iegādāšanos, bet nebūt nemazina vajadzīgo ieguldāmo darbu pašā sunī un pašos saimniekos.
Ļoti daudz stāstus esmu dzirdējusi no tiem jaunajiem saimniekiem, kuri paņēmuši patversmes sunīti, bet netiek ar to galā.
Reizēm es pat teiktu, ir grūtāk paņemt pieaugušu suni ar savu ES, ar raksturu, kas pārmantots no gēniem, suni ar dažādām traumām gan fiziski gan morāli.. Tur jāiegulda ne mazāk liels darbs, kā šķirnes sunī.
Tāpēc ņemot suni, ir jāsagatavojās tam, cik vien ir iespējams abos gadījumos :)
Ir ļoti ļoti daudz laimīgie un dažādie stāsti, tāpēc vēljoprojām gaidām jauno saimnieku idejas un izvēli.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Suns dzīvoklī

Postby Spigana » 22 Feb 2017, 18:07

Visvairāk man patīk tas, ka forumieši tik runā un runā, bet sākotnējais jautātājs gan kaut kur pačibējis. :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron