Sargsuņa audzināšana

Dogs Teaching

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby fedelta » 03 Mar 2017, 16:15

Tur jau vairs nav jautājums par socializēšanu, bet gan par atbildīgu pārošanu. Un ko var gribēt, ja ir cilvēki, kas kucēnus ražo naudas dēļ un ne tikai "šķirnes" ietvaros. Un es jau minēju - bailīga suņa atstāšana savă vaļā ir bumba ar laika degli. Komunicējot un vismaz elementāru paklausību mācot, problēmu saprast un risināt ir vieglăk. Nevis paļauties uz to, ka sēta droša un viss būs labi.
Katram ir iespēja izvēlēties savu suni, attiecīgi - ńemt to, kas makam izdevīgăk, vai tomēr suni ar stabilu psihi, ko apliecina vecākiem veiktas pārbaudes utt.

Manuprāt, tēmas autors ir atradis savu atbildi uz to vai arī apmācīts suns sargās gana labi ;)
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby ash » 03 Mar 2017, 16:20

Nu jau te plēšas kā nesocializēti suņi….

Es gan gribētu iebilst, ka kucēnam svešās vietās un situācijās nobīties ir normāli. Par problēmām ar psihi varētu runāt tad, ja neizdodas saradināt ar šādām situācijām. Ja baidās arī pieaugušā vecumā. Kucēna attīstībā ir divi tā saucamie baiļu periodi: apm. 8-11 nedēļu vecumā un apm. 6-14 mēnešu vecumā, šķirne un individuālas īpatnības nosaka cik intensīvi un ilgstoši būs šie periodi.
Var jau arī pameklēt informāciju un palasīt, nevis uzreiz pieņemt, ka šāds kucēns baidās tāpēc, ka māte bailīga. :akes: :akes:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby fedelta » 03 Mar 2017, 16:25

ash wrote:Nu jau te plēšas kā nesocializēti suņi….

Es gan gribētu iebilst, ka kucēnam svešās vietās un situācijās nobīties ir normāli. Par problēmām ar psihi varētu runāt tad, ja neizdodas saradināt ar šādām situācijām. Ja baidās arī pieaugušā vecumā. Kucēna attīstībā ir divi tā saucamie baiļu periodi: apm. 8-11 nedēļu vecumā un apm. 6-14 mēnešu vecumā, šķirne un individuālas īpatnības nosaka cik intensīvi un ilgstoši būs šie periodi.
Var jau arī pameklēt informāciju un palasīt, nevis uzreiz pieņemt, ka šāds kucēns baidās tāpēc, ka māte bailīga. :akes: :akes:


Uzskatu tieši tāpat,kā Tu.

Neuzskatu, ja suns baidās ieiet veikalā,viņam tagad ar psihi problēmas.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 03 Mar 2017, 16:27

fedelta wrote:Tur jau vairs nav jautājums par socializēšanu, bet gan par atbildīgu pārošanu. Un ko var gribēt, ja ir cilvēki, kas kucēnus ražo naudas dēļ un ne tikai "šķirnes" ietvaros. Un es jau minēju - bailīga suņa atstāšana savă vaļā ir bumba ar laika degli. Komunicējot un vismaz elementāru paklausību mācot, problēmu saprast un risināt ir vieglăk. Nevis paļauties uz to, ka sēta droša un viss būs labi.
Katram ir iespēja izvēlēties savu suni, attiecīgi - ńemt to, kas makam izdevīgăk, vai tomēr suni ar stabilu psihi, ko apliecina vecākiem veiktas pārbaudes utt.

Manuprāt, tēmas autors ir atradis savu atbildi uz to vai arī apmācīts suns sargās gana labi ;)

Un cik daudz situācijas var izstrādāt? Un ar tām strādāt? Ok ikdienu, mēs tā kā sakārtojām. Bet problēma ir tur pat kur ir NS joprojām ir tik pat vāja. Ikdienišķās pastaigas laikā, pēkšņi bērni uzspridzina gaisa balonu blakus latenti bailīgajām sunim. Suns izraujas no kakla siksnas, panikā nav sasaucām, izskrien uz ceļa un viņu notriec mašīna. Jūs zināt, kas ir panikas lēkmes? Es zinu. Kur ir drošāk un labāk dzīvs suns pagalmā, vai izsmērēts uz asfalta pilsētā?
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 03 Mar 2017, 16:30

fedelta wrote:
ash wrote:Nu jau te plēšas kā nesocializēti suņi….

Es gan gribētu iebilst, ka kucēnam svešās vietās un situācijās nobīties ir normāli. Par problēmām ar psihi varētu runāt tad, ja neizdodas saradināt ar šādām situācijām. Ja baidās arī pieaugušā vecumā. Kucēna attīstībā ir divi tā saucamie baiļu periodi: apm. 8-11 nedēļu vecumā un apm. 6-14 mēnešu vecumā, šķirne un individuālas īpatnības nosaka cik intensīvi un ilgstoši būs šie periodi.
Var jau arī pameklēt informāciju un palasīt, nevis uzreiz pieņemt, ka šāds kucēns baidās tāpēc, ka māte bailīga. :akes: :akes:


Uzskatu tieši tāpat,kā Tu.

Neuzskatu, ja suns baidās ieiet veikalā,viņam tagad ar psihi problēmas.

Bet ar ko atšķirās tas kas baidās, no tā kas nebaidās, vai tam kas nebaidās citas fāzes? :jautri:
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby fedelta » 03 Mar 2017, 16:32

Cik garš, tik plats šis temats. Tikpat labi var jautāt, kur garants, ka kāds pie sētas kaut ko neuzspridzina, suns panikā neizbēg no sētas un nepazūd ar galiem...

Vienīgais ieteikums - nepirkt cilvēkiem tik traki paniski bailīgus suńus un neatbalstiet tos, kas tādus vairo.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby ash » 03 Mar 2017, 16:34

begemot, es īsti nesapratu - vai runa ir par bailīgu kucēnu vai bailīgu suni??? ir būtiska atšķirība. kucēnam baidīties ir normāli. normāli nav tad ja baiļu periods ieilgst, nepāriet.
ja runa ir par pieaugušu suni, kurš baidās - jā, pastāv iespēja, ka kucēns ir piedzimis ar nestabilu psihi. bet lielāka iespēja gan, ka saimnieks aiz nezināšanas pats to psihi sunim ir sabojājis. protams - vieglāk jau vainot pilnīgi jebko, tikai ne sevi, piemēram kucēna vecākus, audzētāju. taču ņemot suni ir jāuzņemas arī atbildība par to, ko izaudzina, tieši tāpat kā ar bērniem - tikai un vienīgi vecāki ir atbildīgi, ne skola, skolotājs, bērnudārzs vai kaimiņš!
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Linda B. » 03 Mar 2017, 16:55

Ļoti uzskatāms piemērs, ka suņa nesocializēšana sabojā dzīvnieku, bija mans C metiens. Konkrēti 3 kucēni, divi no tiem dzīvo privātmājā ar slēgtu pagalmu, viens dzīvoklī. Tas, kurš dzīvoklī, ļogiski tika vests staigāt ārā, vēl pirms bija pilnībā vakcinēts devās ar saimnieci izbraukumos ar riteni, sēžot slingā uz pleca - super draudzīgs, komunikabls un droš kucēns, nekas viņu nesatrauca. Tie 2 tā arī nosēdēja līdz 4 mēnešu vecumam privātmājas pagalmā, no tā ārā nekad neizvesti, nav laika, slinkums un vispār - priekš kam. Abi sēdēja sarāvušies zem krēsla un baidijās vispār kustēties, ja kāds cits suns līda klāt - rūc. Abi šie kucēni pie manis bija pilnīgi droši un komunikabli, savam vecumam atbilstoši socializēti un skrēja pretī jebkam un jebkuram, bet tad no 2 mēnešiem līdz 4 mēnešiem bija logs, kur viņi tika turēti pilnīgā izolācijā no pasaules, socializācija netika turpināta, šis ir laiks, kad suns būtu aktīvi jāved pasauli rādīt, lai viņš zin, ka ir tādi citi cilvēki, citi suņi, riteņbraucēji, skrituļotāji, spiedzoši bērni un viss pārējais, kas pie pasaules piederas.
Man arī būtu bail, ja man pretī nāktu citplanetietis ar taustekļiem, jo es tādu nekad nebūtu redzējusi un nezinātu, ka tādi pasaulē ir normāli. Tas nenozīmētu, ka man ir problēmas ar psihi, tas nozīmētu, ka man ir normāla psihe, jo ir dabiski baidīties no lietām, kuras nepazīst. Suns nezin, ka vilciens nav kaut kāds baiss briesmonis,viņam pretī brauc kaut kas nezināms, kas šaušalīgi rūc, viņš nekad tādu nav redzējis - kā lai viņš zin, ka tas nav bīstams? Nenormāla psihe ir tad, ja suni no kucēna vecuma ved pastaigās pa pilsētu, bet viņam joprojām ir bail no lietām, kuras viņš redz katru dienu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 03 Mar 2017, 18:18

ash wrote:begemot, es īsti nesapratu - vai runa ir par bailīgu kucēnu vai bailīgu suni??? ir būtiska atšķirība. kucēnam baidīties ir normāli. normāli nav tad ja baiļu periods ieilgst, nepāriet.
ja runa ir par pieaugušu suni, kurš baidās - jā, pastāv iespēja, ka kucēns ir piedzimis ar nestabilu psihi. bet lielāka iespēja gan, ka saimnieks aiz nezināšanas pats to psihi sunim ir sabojājis. protams - vieglāk jau vainot pilnīgi jebko, tikai ne sevi, piemēram kucēna vecākus, audzētāju. taču ņemot suni ir jāuzņemas arī atbildība par to, ko izaudzina, tieši tāpat kā ar bērniem - tikai un vienīgi vecāki ir atbildīgi, ne skola, skolotājs, bērnudārzs vai kaimiņš!

Gan, gan. Piemērs no maniem suņiem viens 6.men. vecumā atnāca dzīvot pie manis, līdz tam dzīvoja ar audzētāju, privātmājā pārsvarā, ikdienas pastaigas nav bijušas. Audzētāja dzīvo privātmāju rajonā, diezgan klusā. Suni savācu pie audzētājas darba Pārdaugavā, uzliku siksnu un gājām mājās pa Slokas ielu, tramvaji, mašīnas, cilvēki - pilnīgi pofig. Viņa pat nepievērsa uzmanību tiem, kaut tik blīvā satiksmē piedalījusies nekad nebija. Tanī pašā dienā viņa absolūti mierīgi iekļāvās mūsu ikdienā ar pastaigām uz parkiem un. t.t. un t.p. Pašlaik viņai ir trīs gadi, tā ir pašparliecināta kuce, pieņem mājas likumus, konfliktus nedz ar mani, nedz ar pārējiem suņiem savā barā neuzsāk. Sveši cilvēki viņu neinteresē nemaz, nekad pati neuzsāk komunikāciju, ja cilvēks pie viņas vēršas atbild ar mīļumu. Ir pabijusi daudzās izstādēs, lidojusi ar lidmašīnu, kuģoja ar prāmi, brauca sabiedriskajā transportā. Ir staigājusi salūta laikā, vasarā dzīvo laukos, pēc tam atgriežas pilsētā bez problēmām.
Jaunākais variants, suns 4.mēn vecumā no Eiropas laukiem pārceļas uz Latvijas laukiem sava teritorijā nebaidās ne no kā, ārpus žoga ir uzmanīgs un pārāk vērīgs, mēdz uzkārties uz priekšmetiem vidē. Sākotnēji raustījās no garam braucošām mašīnām, tagad jau vairs ne. Nepatīk atrasties burzmā, bet ir iespējams pārslēgt uz sevi, pēc laika nomierinās, bet joprojām var just saspringumu. attieksme pret svešiem cilvēki bailīgi argesīva, izvairās un rūc.
Vienojošs faktors Es, tie ir mani suņi audzināti vienādi, noteikumi vienādi, vide vienāda, vot tikai nervu sistēmas reakcijas uz šo vidi ir citādas. Man labpatīk vairāk pirmais variants. Kā es to saucu, tas ir muļķizturīgs suns, nu nevar viņu sačakarēt. Otro variantu sačakarēt var viens un divi.
Vel ir arī trešais un ceturtais (bija) bet tur apmēram vienādi un nav tik krasu atšķirību.
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 03 Mar 2017, 19:06

A ne par trešo - pirmo, tomēr arī jauzraksta, tas dzirdīgām ausīm izskaidros manu skepsi pret socializāciju )
Tātad, trešais variants ir pirmais kucēns, kas tika paņemts apzinīgā vecumā, ka suns konkrēti man. Paņemta 3 mēn. vecumā, no 4 mēn. apmeklē paklausības skolu, dzīvo pilsētā, aktīvi piedalās visās dzīves norisēs, pirmā pastaigā izrādīja nedrošumu un bailes. Tas viss tika norakstīt uz slavenajām fāzēm.. pusaudžu vecuma sāka ķert gļukus - neizskaidrojamas panikas lēkmes, tramvaji un makšķernieki ) Tas viss tika cītīgi koriģēts, praktiski laužot suni, kas panikā, mēģināja aizmukt no nepatīkama objekta, bet man tak vajag. rezultāts ļoti minimāls,un labi, ka tie ir tādi gļuki kuri nav ikdiena, un no kuriem var izvairīties. Ikdienā super mīļa, draudzīga, gatava komunicēt ar visiem cilvēkiem, kas tikai paskatās viņas virzienā ar nosacījumu tam cilvēkam nav makšķere )) Tāda veida panika, kas bija viņai nav apturama, tas ir aptumsums pilnīgs un galīgs, suns cieš no ļoti smagām nervu un ķermeņa pārslodzēm, nu ziniet, nevienam to nenovēlu. Un mēģināt tādus gļukus ārstēt ar pieradināšanu ir ļoti cietsirdīgi. Ok ja tas būtu bailes, es nezinu, no kokiem, tad jā mērķis attaisno līdzekļus, bet tas ir ļoti smags darbs, gan cilvēkam, gan sunim.
Un atgriežoties pie sarg suņu tēmas, vislabākais sargs ir otra- pašparliecināta kuce, jo viņa nepakļaujas spiedienam, nav mīļa pret svešiniekiem bez saimnieka klātbūtnes, viņu nav iespējams nobaidīt. Rezumējot sargsuns kurš būtu jasocializē ir s...s nevis sarg suns )) Jo ja ir nepieciešamība pēc pastiprinātas socializācijas, tā ir zīme, ka paurīti kāds tarakāns ir iedzīvojies.
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Spigana » 03 Mar 2017, 19:15

begemot, ticu, ka ar tādu suni sadzīvot ir smagi, bet nevajag jaukt cēloņus ar sekām. Neba nu socializēšana vainīga pie tā, ka (iespējams) audzētājs neadekvāti sapārojis suņus. Un vispār jau socializēt nenozīmē lauzt suni.
Un tas, ka vienam ir mega stabila nervu sistēma, vēl nenozīmē, ka visiem tāda būs, lai tik droši iestātos par to, ka suņu socializācija esot lieka.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 03 Mar 2017, 19:23

Spigana wrote:begemot, ticu, ka ar tādu suni sadzīvot ir smagi, bet nevajag jaukt cēloņus ar sekām. Neba nu socializēšana vainīga pie tā, ka (iespējams) audzētājs neadekvāti sapārojis suņus. Un vispār jau socializēt nenozīmē lauzt suni.
Un tas, ka vienam ir mega stabila nervu sistēma, vēl nenozīmē, ka visiem tāda būs, lai tik droši iestātos par to, ka suņu socializācija esot lieka.

Ne nav smagi, nu vairs nav, p.d makšķernieki nav ''pirmās nepieciešamības prece'' ) Bet var tak lolot sapņus par pasauli, kur suns ar stipru nervu sistēmu ir nevis vienradzis, bet parasts zirgs. Socializācija nav slikta lieta, ja saprot, ka tas nenormālu nepadara par normālu, it īpaši ja tas attiecās uz mājas mīluļiem. Es esmu pret dzīvnieku izmantošanu vaislā kurus vajadzēja aktīvi socializēt. Un cik tad ir to godīgu un apzinīgu, ek, ek.. )
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Spigana » 03 Mar 2017, 19:32

Ja pēc socializēšanas ir izaudzis suns ar veselīgu psihi, tad sākotnējā problēma nav bijusi nestabilā nervu sistēmā un neredzu iemeslu šādu normālu suni nevairot pēc audzētāja ieskatiem. No vaislas vajadzētu izslēgt tos suņus, kas arī pieaugušā vecumā ir nervozi, nevis vienkārši visus, ar kuriem ir strādāts. Reāli nesaprotu begemot loģiku.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 03 Mar 2017, 19:45

Spigana wrote:Ja pēc socializēšanas ir izaudzis suns ar veselīgu psihi, tad sākotnējā problēma nav bijusi nestabilā nervu sistēmā un neredzu iemeslu šādu normālu suni nevairot pēc audzētāja ieskatiem. No vaislas vajadzētu izslēgt tos suņus, kas arī pieaugušā vecumā ir nervozi, nevis vienkārši visus, ar kuriem ir strādāts. Reāli nesaprotu begemot loģiku.

un no tāda ''salabota'' piedzimst vel viens kucēns ar reakcijām, un trāpās k.kādās rokās kuras nav īpaši advancētas, un tas rokas viņu sabeidz.. nevis socializē, sit, lamā, nu nesaprot, neba visiem ir vēlme uzzināt un mācīties. Rezultāts - viena sabojāta dzīvība, kuras varētu nebūt, ja audzētājs viņu neradītu. Tas ir risks. Ja audzētājs ir atbildīgs un ir gatavs uzņemties atbildību, vai pat paņemt to suni atpakaļ, ja saimnieks netiek galā, viss ir ok. Vai ja tā ir k. kāda super retā šķirne uz izmiršanas robežas un riski ir attaisnot, jo tas sadalījums kucēnos nebūs vienāds, vienmēr būs kāds normāls kuru varēs pavairot tālāk. Bet pārsvarā problēmas jau ir tajās populārajās, kur suņi tiek ražoti tikai komerciālos nolūkos. Un tā tas vis aiziet tālāk. Nervu sistēmas īpašības iedzimst, tas jau sen ir pierādīts, savādāk darba suņu mums vispār nebūtu. Un tas tik pat ātri pazūd, ja neveic atlasi par labu tam. Vai ja nenostiprina. Nemaz neiedziļinoties tālāk, hormonos, un iekšēja orgānu darbībā.
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby Spigana » 03 Mar 2017, 19:59

Begemot Jūs reāli nonākat pretrunās ar sevi - vispirms apgalvojat, ka ar socializāciju par normālu nevienu suni nepadarīsi, bet pēc tam ņematies stāstīt, ka ar socializāciju salabo suņus, no kuriem dzimstot nestabili suņi. Nu tak izlemjat varbūt.

Bet kā jau iepriekš vairāki ir rakstījuši - kucēna vecumā "reakcijas", kā to nosaucāt, nav nekas nenormāls un nevēlams. Tā ir normāla atbilde uz svešu pasauli, nevis pazīme par nestabilu nervu sistēmu. Socializācijas uzdevums ir kucēnu iepazīstināt ar pasauli, nevis "labot".
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby begemot » 03 Mar 2017, 20:11

Spigana wrote:Begemot Jūs reāli nonākat pretrunās ar sevi - vispirms apgalvojat, ka ar socializāciju par normālu nevienu suni nepadarīsi, bet pēc tam ņematies stāstīt, ka ar socializāciju salabo suņus, no kuriem dzimstot nestabili suņi. Nu tak izlemjat varbūt.

Bet kā jau iepriekš vairāki ir rakstījuši - kucēna vecumā "reakcijas", kā to nosaucāt, nav nekas nenormāls un nevēlams. Tā ir normāla atbilde uz svešu pasauli, nevis pazīme par nestabilu nervu sistēmu. Socializācijas uzdevums ir kucēnu iepazīstināt ar pasauli, nevis "labot".

Salabo ārēji nevis ģenētiski, kas tur nav skaidrs 8-) Vairāki var rakstīt ko grib, man no tā ne silts ne auksts.
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby pixy » 04 Mar 2017, 07:00

Par socializācijas lietderību un tieši ko tā labo, var diskutēt. Bet, ja suns jau ir "uztaisīts" un palaists dzīvē, viņam ir jāredz viss kas, lai saprastu, ka pasaule nav tikai pagalms un tas, kas tajā dzīvo. Vai, ja suns no kaut kā nobīstās, jāizdara secinājumi par viņa nestabilo psihi, gan negribēšu piekrist. Habī psihe ir stabila, viņa jau no paša sākuma bija droša, atvērta sadarbībai un priecīga par jebkuru avantūru. Bet, kad pēc 1500km pārvarēšanas iebraucām makša mājā un viņa ieraudzīja divus lēkājošus un kliedzošus (mamma mājā, mamma mājā) čirneko, viņas acīs parādījās patiesas šausmas. Viņas dzīvnieku arsenālā bija lendzīri, kaķi, ēzelis, zirgs, vistas un kas nu vēl laukos gadās pa ceļam. Bet kaut ko TĀDU viņa nebija stādījusies priekšā, citplanētieši un vēl taisa tādu troksni :soks: . Tajā reizē viņa tā arī īsti neatjēdzās, ka tie ir suņi, vēlāk, kad laukumā bija satikusi visādus "brīnumus", vairs nekādu izbrīnu neizrādīja. Bet tas bija tad, kad viņa bija satikusi dažādus citas konstrukcijas, krāsas un uzvedības suņus. Man tomēr būtu jāizdara secinājumi, ka viņas psihe ģenētiski ir nestabila un ar šo socializāciju tikai salabota? Es pati pārbītos, ja ieraudzītu pārīti zaļu cilvēku ar septiņām rokām un acīm kaut kur pie nabas, kas izdala kaut kādas nesaprotamas skaņas. Nu jā, es gan par savu psihi neesmu tik pārliecināta, kā par Habī :D . Bet par pārošanu gan - man šķiet, ka jebkurai atlasei uz to būtu jābūt daudz daudz kritiskākai, no visiem tiem suņiem, ko pāro, būtu normāli pārot labi ja 50%. Nebūtu tādas pārprodukcijas un nebūtu tik nenormāli daudz suņu ar dažādiem putniem galvā, korpusā, kājās un visur citur... Šī industrija ir aizgājusi pilnīgā ausgustā, fakts :aknee: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby NARDICUM » 04 Mar 2017, 09:07

Spigana
Protams, protams. Un apmācīt arī suņus vispār nevajag

Citātu, lūdzu, kur es esmu to rakstījusi? :soks: :akes:
Jūs mani vispār pazīstat?
Da ja mani rīt pēkšņi ievēlētu par LKF prezidentu :kanepe: , man jau uz 18-o gadu neviens bez darba diploma nepārotos! Dekorācijai- psiholoģiskais tests, tiem, kas bez darba pārbaudēm, bet lielāki par čivavu- BH, citiem- atkarībā no šķirnes specifikas katram savs diploms. Un LVCH noformēšanai, tāpat, kā INTCH, minimāli 75 punkti. :kanepe: :kanepe: :kanepe:
Silma
Tā nu gan nav, ka socializācija ir nekam nevajadzīgs idiotisms. Drīzāk, ka to nevajag pataisīt par kaut kādu pasākumu "per se", bet gan vienkārši tā iekļaujas normālā ikdienas suņa audzināšanā.

Nu bet es par ko? :sarkstosa:
Nekad nav bijušas kaut kādas "socializācijas grupas" , bet suņi, salīdzinot ar tiem, kas bija pirms 30 gadiem, ir psiholoģiski daudz nestabilāki :slima: :asaras: ;( ;( ;(
fedelta
Nu tad pus pasaules suńiem ar galvu laikam nav ok :kanepe:

Īstenībā- jā ;( , bet cilvēki, pārsvarā, nemaz nezin, kas ir normāls suns, tāpēc viņiem liekas, ka viss ir OK
Bet kāpēc , ja runājam par suņa pataloģisku uzvedību, ko tagad mēdz saukt modernā vārdā par "socializācijas trūkumu", uzreiz tiek runāts par nikniem, agresīviem suņiem? Ne mazāk nepatīkams ir neaudzināts labradors, kas, varbūt, nevienam nekož, bet visus nomin, nosmērē un izvārta pa zemi. Civēki, kas apzinās, ka viņu suns var iekost, parasti cenšas savu suni kontrolēt, vismaz no pavadas kur pagadās, vaļā nelaiž, daži pat uzpurni uzliek, bet tie, kam suņi ir draudzīgi, bet vienkārši neaudzināti, laiž tos vaļā, atsaukt nevar, suņi neklausa vispār. Tas arī ir VĀKS!!
fedelta
Viņi atšķiras ar pasaules uztveri. Varbūt tam, kas veikalā jūtas labi, baidīsies braukt auto, bet veikalā bailīgais iekāps bez prasīšanas un brauks. Vienam būs bail no apaļiem priekšmetiem,otram varbūt no kantainiem.

Tiešām- vāks! :aknee:
Protams, neviens neprasa no pekinieša, lai viņš nostājas starp saimnieku un ievainotu kuili, kas savu dzīvību negrib pārdot lēti, un lai viņš, kā tas notika ar manu pirmo taksīti, uz ilkni uzrauts, ar salauztām ribām, ceļas atkal un turpina cīņu līdz šāvienam, bet nu baidīties no kaut kādām patiesībā NEbīstamām lietām... tas laikam jau vispār nav suns... :aknee:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby pixy » 04 Mar 2017, 09:23

NARDICUM wrote:Da ja mani rīt pēkšņi ievēlētu par LKF prezidentu :kanepe: , man jau uz 18-o gadu neviens bez darba diploma nepārotos!
Vajadzētu par FCI prezidentu, pārošana "man smuks sunīts, tev smuks sunīts" ir krietni augstākā mērogā kā Latvija. Un moš beidzot arī lendzīriem būtu darba klase :dejosuns: . Patiesībā nav jēgas vienā valstī pieņemt kaut kādus striktus noteikumus attiecībā pret darba un temperamenta pārbaudēm, ja kopumā tādu prasību nav, mūsu ūdeņi ir sen par maziem... Tā, ka uz FCI prezidenta amatu, sarunāts? :velnins:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Sargsuņa audzināšana

Postby NARDICUM » 04 Mar 2017, 09:28

ash
ja runa ir par pieaugušu suni, kurš baidās - jā, pastāv iespēja, ka kucēns ir piedzimis ar nestabilu psihi. bet lielāka iespēja gan, ka saimnieks aiz nezināšanas pats to psihi sunim ir sabojājis.

Protams, gadās faķīri, kas pamanās sabojāt arī stabilu psihi, bet...
kaut kā gadu tūkstošiem suņi ir dzīvojuši blakus cilvēkam. Bez kinologiem, bez dresētājiem, bez suņu psihologiem.
Ir tāds labs sakāmvārds: " Kas ar *impi ielikts, to ar dūri nevar izsist" :jautri: ;)
99% vainīga iedzimtība, nevis suņa audzināšana.
Linda B.
Tie 2 tā arī nosēdēja līdz 4 mēnešu vecumam privātmājas pagalmā, no tā ārā nekad neizvesti, nav laika, slinkums un vispār - priekš kam. Abi sēdēja sarāvušies zem krēsla un baidijās vispār kustēties, ja kāds cits suns līda klāt - rūc.

Linda, man ir kucēns, šķirne tā pati, kas Tev ;), tikai asspalvains. Skrien pa sētu, ārā vēl nav izvests. Piedāvāju eksperimentu- es apņemos līdz nākamai apmācībai viņu ārā nevest un pie siksnas neradināt. Aizvedīšu uz apmācību, tas ir 200 km, ar mašīnu līdz tam nebūs braucis :ripo: . Tiekamies tur. Ja Tev ir videokamera, vari nofilmēt, kā uzvedīsies :foto: . Man pašai interesanti salīdzināt. :meitenedejo:
Pēc tam varēs izlikt te video.

Un Vēl gribu piebilst- visur par 250% piekrītu begemot !!!
:roze: :roze: :par: :par: :meitenedejo: :dejo:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

PreviousNext

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron