Kucēna iepazīstināšana ar suni

Ask a question and get an answer

Kucēna iepazīstināšana ar suni

Postby ingari » 05 Mar 2017, 17:41

Labdien! Ļoti vajadzīga jūsu palīdzība. Mājās ir 5 gadus vecs vācu aitu šķirnes suns. Pastaigās ļoti draudzīgs pret citiem suņiem - uzrej, bet nav agresīvs.
Pieņēmām lēmumu iegādāties kucēnu.Šobrīd esam dzīvoklī ar kucēnu. Devāmies uz māju, lai pirmo reizi iepazīstinātu ar suni.
Darījām ārpus suņa sargājamās teritorijas. Pavadā bija abi. Bet lielais suns rāvās klāt, trīcēja, klabināja zobus, rēja. Pātraucām, jo mazliet tomēr nobijāmies.Varbūt kāds padoms ;(
Varbū uzpurni lielajama likt un bez pavadas palaist ādā neitrālā teritorijā?
ingari
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 05 Mar 2017, 17:32

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēna iepazīstināšana ar suni

Postby ash » 06 Mar 2017, 09:23

ingari wrote: lielais suns rāvās klāt, trīcēja, klabināja zobus, rēja. Pātraucām, jo mazliet tomēr nobijāmies.Varbūt kāds padoms ;(
Varbū uzpurni lielajama likt un bez pavadas palaist ādā neitrālā teritorijā?


mēģināt vēlreiz. es ieteiktu vispirms ar lielo suni kārtīgi izstaigāties, nogurdināt. tad pa ceļam "satikt kucēnu" un ja viss labi - kopā ar kucēnu atgriezties mājās. uzlikt uzpurni un palaist pie kucēna - manuprāt, kucēnam šāda iepazīšanās varētu būt traumatiska.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēna iepazīstināšana ar suni

Postby Alpina » 06 Mar 2017, 10:52

Lielākoties pieauguši suņi kucēniem pāri nedara :pukudupsis:
Mans ieteikums varētu būt lielo nosēdināt un ļaut mazajam ar viņu iepazīties.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Kucēna iepazīstināšana ar suni

Postby ash » 06 Mar 2017, 11:12

Alpina wrote:Lielākoties pieauguši suņi kucēniem pāri nedara :pukudupsis:


uz to nevajadzētu paļauties. mums kaimiņos pieaudzis VAS, reiz dabūja zobos mūsu sīko - kucēnu, kuci. nebūtu kaimiņš paspējis paglābt, būtu nokodis. :histerija: es nepārspīlēju.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēna iepazīstināšana ar suni

Postby Alpina » 06 Mar 2017, 12:12

ash wrote:
uz to nevajadzētu paļauties. mums kaimiņos pieaudzis VAS, reiz dabūja zobos mūsu sīko - kucēnu, kuci. nebūtu kaimiņš paspējis paglābt, būtu nokodis. :histerija: es nepārspīlēju.



Uzsvars uz lielākoties :) Bet, ja lielais klausa saimniekus, tad arī tam nevajadzētu sagātāt problēmas. Jā, prasīs ilgāku laiku un darbu :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Kucēna iepazīstināšana ar suni

Postby ash » 06 Mar 2017, 13:34

es saprotu, ka uzsvars uz lielākoties. bet padalos ar savu pieredzi.

mūsu pašu lielais suns kucēnu pieņēma normāli - pirmajā vakarā uzņerkstēja 1x, dabūja pa mizu, tad gan saprata, ka ja jau saimnieki atvilkuši tādu sīkaļu, būs jāsamierinās. nebija iespējas ceremonēties ar neitrālu teritoriju, iepazīstināšana notika mājās.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēna iepazīstināšana ar suni

Postby Māra » 06 Mar 2017, 13:46

Pielieku arī no sevis, ka lielie aiztiek mazos. Seviški jau kobeļi, kuri vnk nesaprot, kas tas ir un kāpēc tas te ir. Nedomāju, ka uzpurnis līdzēs, jo ja siekalaini rēkdams tas metīsies virsū arī ar uzpurni, sīkajam trauma tikpat liela un tad uz lieliem suņiem nekad nespēs normāli skatīt. Arī lielā turēšana nepalīdzēs, jo radīs saspringtu vidi. Ieteiktu konsultāciju pie kinologa-trenera, lai neatgriezeniski kko nesabojātu. Labāk viena privāta konsultācija pie profesionāļa, toties atlikusī dzīve ar abiem mierīga :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests