RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Re: RAW/BARF

Postby Linda B. » 09 Mar 2017, 21:36

Labi, norezervēju jums abām ar ash vienu pus aitu. Par to dalīšanu no manas noguruma pakāpes atkarīgs :D Varu mēģināt sadalīt
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: RAW/BARF

Postby MartaK » 10 Mar 2017, 08:01

Cik tās aitas smagas? Es ņemtu pusi,ja tie Spīgana man to atvestu... Kas nelīdīs saldētavā,padalīšos ar kādu!
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: RAW/BARF

Postby Sisija » 10 Mar 2017, 08:39

Cik aptuveni liela ir tā pus aita?
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: RAW/BARF

Postby ash » 10 Mar 2017, 11:13

Ak pareizi, tā aita jau standartā nenāk safasēta maisiņos pa 250 gramiem. Sadalīšana skan biedējoši. Es vēl apjautāšos māsai, viņas suns arī raw ēd.
Bet tiešām būtu interesanti, cik apmēram sver viena aita.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 10 Mar 2017, 11:26

Dārgie RAWisti.... Lai gan jau kādu laiku par to domāju, tad tā lenteņa lieta spēcīgi aktivizēja vēl vairāk par šo štukot un cerams, ka iespējams kko darīt. Tātad jautājums - kā jūs uzturat virtuvi barojot suni ar RAW? Ok, noteikti, ka jēlai gaļai ir savs dēlītis. Vai arī nazis speciāli tikai gaļai? Ar ko tīrāt virsmas pēc tās ņemšanās ar gaļu? Kas no galda, dēlīšu, nažu virsmām TOČ iznīdētu visu, kas pēc tam var nonākt manos salātos?
Vai tomēr tirgū pirktais gaļai drošs, ka nav šitie metrīgie lopi un citi līdzīgie?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 10 Mar 2017, 11:37

Es tomēr esmu diezgan pārliecināta, ka tirgū pirktā gaļa ir droša un tanī to draņķu nav.
Par virtuves uzturešanu - atzīstu, ka baigi grēkoju un pat dēlīši man nav sadalīti pēc lietojuma. Bet man gan arī visu mazgā trauku mašīna - tur ūdens temperatūra ir augstāka, nekā cilvēka rokas iztur, pats mazgāšanas process arī ilgāks.
Faktiski vienīgais, ko es ļoti ievēroju, ir - cītīgi beržu rokas ar fairy vai labām ziepēm.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby madja » 10 Mar 2017, 12:36

Sisija wrote:Cik aptuveni liela ir tā pus aita?

jā,es arī gribētu zināt. kā piedzīvojums tāda pusaita varētu būt interesanta :kanepe:

Māra wrote:kā jūs uzturat virtuvi barojot suni ar RAW? Ok, noteikti, ka jēlai gaļai ir savs dēlītis. Vai arī nazis speciāli tikai gaļai? Ar ko tīrāt virsmas pēc tās ņemšanās ar gaļu? Kas no galda, dēlīšu, nažu virsmām TOČ iznīdētu visu, kas pēc tam var nonākt manos salātos?


pašā sākumā es vēl nedaudz tam pievērsu uzmanību, tagad jau vairs nešķiroju.
kas tās par virsmām un par kuru ņemšanos Tu runā? lielo griešanu es izveicu istabā uz stikla žurnālgaldiņa, skatoties filmu. ikdienā pirms ēdienreizes esmu secinājusi,ka sliņķim ērtākais veids ir gaļas gabalus samazināt ar šķērēm - nav jāmazgā dēlītis :D

nenoliedzami,tas ka mēs te daži tik nenopietni pret lietu atnesamies, nenozīmē,ka tā darīt ir labi. bet visumā, kāda starpība,vai es "iegriežu salātos" vai dabūnu bučā no suņa.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby ash » 10 Mar 2017, 12:38

es laikam vispār esmu kukū, nebiju par šādām lietām aizdomājusies. :apstulbis: turpmāk uz gaļas dēļa būs tikai gaļa. un vairāk piedomāšu, kā visu iztīrīt. trauku mašīna arī pēc virtuves remontā būs.
bet no tārpiem tagad rīktīgi bail. vienīgais mierinājums, ka tādi lenteņi skaitās ļoti reta slimība.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 10 Mar 2017, 12:54

Atzīšos, ka es arī neko no rakstītā neievēroju.
Par to lika aizdomāties veģetār/vegāndraugi ciemos atbraucot un paprasot dēlīti uz kura nav griezta gaļa un ēm..... Man ir trīs dēlīši, katram divas puses un nebija vieta, kur nebūtu griezta gaļa, jo kas tuvāk, to ķer un lieto. Tāpat ar nažiem. Zem pakarsta ūdens noskalo un griež salātu :sarkstosa:
Un virsmu, madja, domāju galda virsmu virtuvē. Es kā reiz pārāk slinka lai visu nestu uz istabu un dalītu tur. Tad svari jānes, paciņas, ledusskapis tālu, bļodas utt tālu, baigā skraidīšana, bet gan jau procesu esmu sarežģījusi. :D
Un man nazis neķer, piem, kuņģi, jāzāģē - kas tev par šķērēm???
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby madja » 10 Mar 2017, 13:25

dēlīšus suņiem gan es izmantoju tikai plastmasas divus, kuri ir parastajai gaļai un zivīm, paši vairāk koka lietojam.

Māra, katram jau tas slinkums savādāks :D es,kad atstiepju savus 20+ kilogramus no tirgus, uzlieku filmu, sakrauju sev apkārt tukšas bļodas un pa vienai no lieveņa nesu gaļu iekšā un griežu pa bļodām (tipa,katru zorti savā) un tad,kad viss sagriezts, salieku bļodas virtuvē uz grīdas un krāmēju pa maisiņiem uz svariem

šai sakarā esmu aizdomājusies,kā būs vasarā,kad ārā būs karsts, kur to gaļu grūst,kamēŗ sagriež,lai nesāk bojāties. kā arī - šobrīd es izlieku vakarā brokastu maisiņu un,ejot uz darbu, vakariņu - izlieku uz virsmas virtuvē,lai atlaižas. bet vasarā būs siltāks, mani biedē smak - šobrīd maisiņu uzreiz izskaloju un,ja nav saplīsis, nolieku žāvēties atkārtotai izmantošanai, bet,ja reizēm iemet miskastē neskalotu, māja ož pēc iemaitājušās gaļas..

Image

p.s. kunģi nazi ātri atgriež, tāpēc es tikai sašņikāju tādos plaukstas izmēra gabalos un ar parastajām šķērēm pēc tam Bertai ssagriežu, Frīda pati smuki kožļā, viņai dodu,kā ir
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby Sisija » 10 Mar 2017, 14:35

madja, Tev gan varen glauni tie maisiņi. Es izmantoju RIMI nopērkamos sviestmaižu maisiņus. Ļoti ērti un lēti, pēc lietošanas uzreiz izmetu miskastē, pirms tam gan izskaloju.
Man tā atsaldēšanas kārtība ir nedaudz cita. Ledusskapī visu laiku ir divas porcijas. Tā kā cenšos gaļu atsaldēt pēc iespējas lēnāk, tad viena porcija ir uz augšējā plaukta, otra uz apakšējā. Lietošanai tiek paņemta tā kura ir uz augšējā, bet tā, kura bija apakšā, pārceļo uz augšējo plauktu. Savukārt nākamā porcija no saldētavas uz apakšējo. Un tā visu laiku :kanepe:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: RAW/BARF

Postby madja » 10 Mar 2017, 14:46

kāpēc tā? ir kautkāda zinātniska nozīme tam,cik ātri atsaldē?

vienreiz kāds bija nenopircis maisiņus un dabūju likt "kaku" maisos, man nepatika,ka viņi tik plāni un tā. šitie ir no ikea, aizvelkami, līdz ar to atkārtoti izmantojami. man ir mazliet novirzes uz plastmasas iepakojumiem, nemetu ārā,kamēr vien var :D (nu,izņemot kaku maisus :D)
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby ash » 10 Mar 2017, 15:02

Un madja vēl apgalvo, ka ir slinka :kanepe: mazgāt gaļas maisiņus??? :noliedz: :noliedz:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 10 Mar 2017, 15:38

ash wrote:Un madja vēl apgalvo, ka ir slinka :kanepe: mazgāt gaļas maisiņus??? :noliedz: :noliedz:


Tieši manas domas, visu šo lasot.... :D

Man mājās pavisam cita sistēma - virtuvē sagriežu ēdamo vajadzīgajos lielumos, tos izlieku saldētavā, lai sasalst un tad pa zortēm saldētavā salieku maisiņos (aknas atsevišķi, gaļa atsevišķi, kauli atsevišķi; lopu veidu nešķiroju, to uz aci varu pateikt) un pēc tam uz katru ēdienreizi izvelku ārā, ko nu Mio tobrīd vajag un atkust lieku pa taisno Mio bļodā. Tad nav ar maisiņiem jāķēpājas, jo tos gandrīz neizmantoju. Un attiecīgi arī darīšana ar to gaļu sanāk maz. Uz virtuves virsmām tā nekur nenonāk, tikai uz dēlīša. Nu, un pēc ņemšanās ar gaļu rokas automātiski prasās nošrubēt, tad nu īpaši neiespringstu. Un sejas laizīšana man vispār riebjas, sev neļauju to darīt. Attiecīģi nejūtos baigā stresā par tiem briesmoņiem, kas varētu gribēt iemitināties manās aknās.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby madja » 10 Mar 2017, 17:09

labi,labi, ir kautkādas jomas,kur aBzinība prevalē pār slinkumu. suņu barošana ar gaļu ir viens no tiem, un vārgi centieni mazākpiesārņot planētu arīdzan :pilnmeness:

Spīgana, mēs te atkal nonākam pie tā,ka Tev jau ir kniepadata ne suns. sasaldēt 20+ kilogramus atsevišķi un tad izņemt to puskilo,ko vienai ēdienreizei vajag,laikam nesanāks :D
uz dēlīša bez maisiņiem saldēju vienīgi galvas/kājas/kaulus un tad gan saberu kastītē

sejas laizīšana man arī nepaīk,bet tāpat gadās, un - pēc suņa samīļošanas es neskrienu mazgāt rokas, tā,ka cik garš,tik plats.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 10 Mar 2017, 17:30

madja zinātniski skaitās, ka gaļa vismazāk uzturvērtības zaudē, ja ātri sasalst un lēni atkūst. Patiesībā ne tikai gaļa, jebkurš saldējams produkts.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby ash » 10 Mar 2017, 17:41

man cita shēma.
es sapērku 1-2 nedēļu ēdamo. visu sagriežu gabalos un fasēju maisiņos - tā teikt asortus. no visa pa gabalam. saldēt atsevišķi man nebūtu iespējams, jo pat brīvdienās nepavadu tik daudz laika pa mājām, lai varētu tos 7-15 kg atsevišķi sasaldēt un tad safasēt, jo gaļai ir atvēlēta tikai 1 atvilktne.
man arī sejas laizīšana nepatīk :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Linda B. » 10 Mar 2017, 22:14

Aitu svars svārstās no 35-60kg. Tā kā, ļoti dažādi.

Par dēļiem un virsmām. Dēlis man suņiem ir savs, jo es negriezīšu sev gaļu vai jebko citu uz dēļa, kur iepriekš griezti kuņģi, iesmirdis liellops vai spalvaina kaza :D Nazis tas pats, ko lietoju sev un vispār es nebaidos ne no kādiem mošķiem. Ir gadījies pasūtīt jēru aknas, no saimniecības, ar fasciolu pildījumu (var uzgooglēt kam interesē), kad attapos, ka viss gaļas dēlis ir tārpos, bija tā šķērmi, pēc tam sāku šos pētīt. Aknas bija iepriekš saldētas, tārpi attiecīgi beigti. Vairs nav gadījies sastapt. Un meitenes, kas no manis to aitu ņem - es priekš jums to aknu izpreparēšu un pārliecināšos, ka mošķu nav. Nekādus lenteņus sastapt nav nācies. Galda virsmu noslauku ar mitru lupatu un viss. Nemirstam, ar salmonellām neslimojam un tārpaini arī neesam. Es neiespringstu
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: RAW/BARF

Postby Imagine » 10 Mar 2017, 23:40

Vai tomēr tirgū pirktais gaļai drošs, ka nav šitie metrīgie lopi un citi līdzīgie?


Gaļai, kas nonāk tirgū/veikalu plauktos, veterinārā ekspertīze tiek veikta jau kautuvē, tāpēc par šādu gaļu satraukties nevajag. Pārtikas drošībai pie mums tomēr pieiet diezgan stingri un nevienam nevajag nepatikšanas, ja konstatēs tīšas neatbilstības.
Ehinokoku cistas atkarībā no sugas starpsaimniekam veidojas iekšējos orgānos - smadzenēs, aknās, plaušās u.c. (kam stipri nervi, variet par parazītu izlasīt un apskatīt, kā izskatās šeit - http://parasitipedia.net/index.php?opti ... temid=2857 ), ir redzamas un palaist garām nevar.

Drīzāk piesardzīgi ir jāizuras pret mājās kautu mājlopu gaļu, kurai veterināro ekspertīzi kompetenta persona nav veikusi. Ne tikai ehinokoku, bet arī citu parazītu dēļ. Vēl vairāk, ja saimniecībā dzīvo brīvi staigājoši suņi/kaķi vai arī meža zvēriem ir piekļuve ganību vietām.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: RAW/BARF

Postby Sisija » 12 Mar 2017, 19:00

pixy wrote:madja zinātniski skaitās, ka gaļa vismazāk uzturvērtības zaudē, ja ātri sasalst un lēni atkūst. Patiesībā ne tikai gaļa, jebkurš saldējams produkts.

Nu re, pixy jau atbildēja :) . Tieši tā arī daru ar visu, kas domāts savam uzturam.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests