Sunshine terrier Dylan

Blogs and Chats

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 13 Jan 2017, 01:32

Tas gan laikam neatiecas uz Dilliju. Viņš citus suņus vienkārši dievina, ja kaut kur pie apvāršņa ir suns, cilvēki, tajā skaitā saimnieki, ir pilnīgi neeksistējošs lielums.
Humanoīds viņš mums ir tādā ziņā, ka tiešām domā, ka ir cilvēks. Ļoti skatās un kopē mūsu paradumus. Viņš guļ ar galvu uz spilvena, piedalās visās sarunās, runā līdzi (tās smieklīgās, nesaprotamās skaņas. Citreiz šķiet, ka viņš reāli kaut ko grib pateikt, bet mutes anatomija īsti neļauj) saprot gandrīz visu, ko savā starpā runājam, mīļākā komanda ir "samīļoties", utt.

Reiz lasīju un smējos par suni, kurš citādāk neēd kā tikai, ja saimnieks baro to ar karotīti, tik tālu mēs vēl neesam tikuši, bet tas līmenis nav tālu : )
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Imagine » 27 Jan 2017, 13:41

Attiecībā uz runāšanos Smaidiņš arī pēdējā laikā pasācis būt vokālāks. Viņš nesmilkst, bet tā īpatnēji pukst, kad nav ar kaut ko apmierināts. Izklausās pēc tāda "ū-ū-ū", ko saka ar aizvērtu muti. To var dzirdēt, kad viņš ir ielikts mašīnā, vai arī, kad viņam nav pārāk ilgi pievērsta uzmanība. Tad vēl ir tādi urkšķi/rukšķi, kad viņš priecājas, jo zina, kad ies ārā. Un gandrīz rējiens/šķaudiens, kad viņš satiek kādu pazīstamo.

Komanda "samīļoties" Smaidiņam labi strādā brīžos, kad viņu vajag morāli atbalstīt. Piemēram, pastaigas laikā viņš apstājas vai apsēžas, paliek uz mani skatoties. Tad ir tikai jāpieliecas, jāpiesauc un kārtīgi jāsabužina, jāsamīļo (un viņš pats, uz pakaļkājām pastiepies, apņēmīgi nolaiza saimniecei pusi sejas un degunu), tad ir gatavība skriet tālāk. Pareizi teici - paši mīļākie sunīši. :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 27 Feb 2017, 14:22

Lūk, arī pirmā nopietnā trauma Dilanam.

Vakar mežā skrienot ar kociņu mutē, kaut kas samisējās un kociņš iedūrās augstslējās, cauri audiem. Visa mute asinīs un izskatās, ka ticis pietiekami tālu, jo arī acs uzpampusi liela, sarkana. Metāmies uz tuvāko/vienīgo Akut punktu mūsu pilsētā, kur draugs dabūja divas anestēzijas (no pirmās viņš neatslāba) un pēc tam atsāpinošos medikamentus.

Šorīt devāmies atpakaļ uz klīniku, tika nolemts, ka rengentu netaisīs, jo izskatās, ka jau jūtas labāk, ārā ir priecīgs, gatavs skriet un arī dzer un ēd.
Tagad 5 dienas, 1x dienā dzers Metacam. Redzēs kā nu būs. Būs jau labi!

Ārste mums pagadījās meitene no Lietuvas. Maza pasaule : )
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby pixy » 27 Feb 2017, 14:58

Galvenais, lai kāda skabarga kaut kur iekšpusē nepaliek. Tā teorētiski var sākt par sevi likt manīt tikai pēc vairākām dienām. Novēlu, lai nav, veseļojaties :dejosuns: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 27 Feb 2017, 17:56

Paldies!

Kā varētu izpausties, ja kāda skabarga būtu palikusi iekšā brūcē?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Māra » 27 Feb 2017, 19:01

Dylan wrote:Paldies!
Kā varētu izpausties, ja kāda skabarga būtu palikusi iekšā brūcē?

Pateikt to varēs tikai tad, ja sāks kkas pamt, iekaist, asiņot. Jāvaktē tikai.
Uz veselību! Lai tās daudz un drīz. :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 27 Feb 2017, 22:08

Skaidrs, paldies. Vērīgi vērošu Dilliju. Šobrīd viņš ik pa laikam (2x jau šovakar) itkā rīstās, itkā sēc, itkā atkrēpo. Īsti nevaru nosaukt skaņas, ko izdod. Aptuveni 10-15 sekundes ļoti skaļi to dara. Ceram, ka tas ir pēctraumas simptoms, varbūt asinis vai gļotas sagājušas rīklē..
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby ash » 28 Feb 2017, 09:01

veselību Dillijam!
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 01 Mar 2017, 00:03

Paldies visiem!

Šovakar paskatījāmies drauga mutē (viņš vairs neļauj rakāties pa muti, tas nu ir jāsarunā), izskatās, ka viss jau atpakaļ oriģinālajā izskatā/krāsā. Asiņu nav, nu tagad tikai ceram, ka nav kāda skabarga ieaugusi. Actiņa gan vēl drusku sārta un šķība, bet gan jau tā arī nostāsies savā vietā. Ēd, dzer kā iepriekš. Pats jau kāpj arī dīvānā un dzīvo gandrīz jau pa vecam.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Spigana » 10 Mar 2017, 16:18

Šodien uzdūros labam materiālam par suņu nagu griešanu, atceros, ka Dylan kādreiz jautāja:

Dylan wrote:Es skatos blogā, ka pēdējā laikā aktuāli, suņiem tīrīt zobus un griezt nagus. Dilanam nekad neviena no šīm procedūrām nav veikta, vai ir kas tāds, ko es nezinu, vai suņiem patiešām ir jāgriež nagi? Vienīgais kā es uzfrišinu savu suni ir reizēm (reizi mēnesī-divos), Dilanu izķemēju. Domāju, ka nagus griezt ar Dilanu varētu sarunāt, jo ar viņu var sarunāt praktiski visu. Sliktākais, kas var notikt ir, ka viņš apvainojas un kā jau humanoīdi to dara, viņš to dara ļoti cilvēcīgi: ielien dīvānā un speciāli skatās uz citu pusi, kad viņu uzrunā. Un tad nelīdz pat "iesim ārā". Viņam vajag pabūt ar sevi minūtes 5, līdz Tu vienkārši pieej pie viņa un sarunā, ka viss atkal kārtībā.


http://susangarrettdogagility.com/2013/08/cutting-your-dogs-nails-how-important-is-it-really/
Labi izskaidrots gan tas, kāpēc vispār sunim jābūt īsiem nagiem, gan kā pamazām iedzīt dzīvnadzi atpakaļ.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 12 Mar 2017, 21:51

Spigana, paldies par linku.
Mans suns gan neskrien agility, ne citādi sporto. Kā reiz video bija minēts, ka ikdienā viņi nagus izmanto skrienot, lai ieķertos un atspertos augsnē. Dilanam pārsvarā sanāk tieši skriet pa mežiem, kur tas varētu būt noderīgi. Tas man itkā šķiet loģiski.

Bet bija moments, kas man palika prātā, par to līdzsvaru. Tas kaut kā man saslēdzās ar to, ka Dilanam nepatīk iet publiskās vietās. Sākot ar mūsu jaunās mājas koridoru/liftu un kafejnīcām, kurās viņš esot kucēns ir diezgan daudz laika pavadījis bez problēmām. Man vienmēr šķita, ka problēma ir kaut kāds mazgājamais līdzeklis, ko visi izmanto vai flīzes. Varbūt problēma ir tieši nagos!! Varbūt viņš ar tiem nagiem nejūtas droši uz nepazīstamām virsmām. Jo tā negribēšana iet publiskās iekštelpās sākās tikai kaut kādā momentā, varbūt tas bija moments, kad nagi izauga pārāk gari.

Apskatoties viņa nagus, man gan nešķiet, ka tie būtu ļoti gari, bet nu, skrienot pa grīdu, nadziņus var dzirdēt. Izmēģināšu nogriezt un aizvest uz kādu publisku telpu, varbūt, ka tas visu atrisina. : )
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 13 Mar 2017, 12:59

Šodien attīstīju filmiņas. Brīnumainā kārtā, Dilans nav iekļuvis daudz kadros. Tad nu daži mirkļi Dilana dzīvē kopš Janvāra.

Janvāris 2017.
Brauciens no Cēsīm uz Tallinnu, ārā bija tik skaista migla, ka nevarēja neapstāties šosejas malā pabildēties
Image

Latvijas/Igaunijas robeža, Ainažu mols
Image

Zaļā pietura kaut kur Igaunijā
Image

Marts 2017.
Zviedrijas ziemeļi, Tavelsjön.
Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Imagine » 13 Mar 2017, 20:40

Fantastiskas fotogrāfijas!
Man sevišķi patīk tā, kur Dilans ar saimnieku atrodas uz mola.

Kā Dilanam ar traumu beidzās - viss kārtīgi sadzija?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 14 Mar 2017, 09:31

Imagine, paldies!
Draugam viss vislabākajā kārtībā. Skrien, lec, smaida, žāvājas, mīļojas tā itkā nekas nebūtu noticis. Tas ir patīkami dabūt savu veco suni atpakaļ.

Viens kuriozs, gan mums ir sanācis. Šeit veikalā atklāju, ka suņiem var iegādāties safasētas Raw bumbiņas, kas man šķita diezgan kolosāli. Tad nu es iepirku tā pavairāk paciņas un kaut kā izlasīju, ka uz 16kg 400gramix2 dienā, kas ir vesela paciņa. Un tā nu man viņš ēda. Līdz šorīt vīrs pamanīja un teica, ka izskatoties krietni par daudz. Jep, izrādās, ka Dilans pēdējās dienās ir ēdis dubultā. Bet viņš jau arī neko nesaka. Vēl pēc vakara pastaigas dabū savu dentastiku un pa vidam kādu kaltēto našķīti...
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Spigana » 14 Mar 2017, 09:50

Aha, man ar sākumā Raw ļoti galvu jauca ar to, ka devu no svara sarēķina uz dienu, nevis maltīti. :D
Tīri intereses pēc - kas ir iekšā tādās gatavās paciņās? Un kā pie jums tur vispār ar gaļas dabūšanu sunim?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 14 Mar 2017, 17:56

Jā, dzīvojot Latvijā, Dilans ēda Barf, arī tad es laikam sanāk devu 2x vairāk. Bet viņš ir caurbira. Viņš var ēst un ēst, bet labumā nekas neiet, tas gan laikam saistīts ar drausmīgajiem dzīves apstākļiem, ko viņš piedzīvoja mātes vēderā un pašā sākumā atrodoties tajā zaņķī. Tagad pat atnākot mājās viņš apēda vecos graudiņus, kas viņam stāvēja bļodiņā (no rīta viņš apēda dienas porciju ar tām gaļas bumbiņām), gan jau, ka vakarā vēl ēdīs gaļas bumbiņas ka nemetās : ) Parasti uz graudiņiem viņš gan ir ļoti jāpierunā, viņš vislaik nāk klāt un aicina, lai eju apskatīties kā viņš ēd. Viens pats neēd, gaida, kad kāds atnāks mājās. Ar gaļu, protams, problēmu nav. Tagad foruma iespaidā pasūtīju tās auksti-presētās granulas, kas atnāks šoceturtdien. Redzēs kā tās ēdīs.

Ar gaļu šeit ir švaki. Varbūt, ka citās (lielākās) pilsētās ir citādāk, bet mums šeit nav gaļas veikali, tirgus vai kas tamlīdzīgs. Mazo veikaliņu te arī nav. Tikai četras lielveikalu ķēdes (kā Rimi, Tops, Mego, Maxima). Veikalos viss nopērkamais ir safasēts un sagriezts (pārsvarā karbonādes utt). Nav ne iekšiņu (akniņu, kuņģīšu, nierīšu, mēļu utt), ne atgriezumi, ne arī tādi zupas kauli. Vienā Zooveikalā atradu, kur var saldētus kaulus uz svara nopirkt. Tas maksā aptuveni 5-6eur/kg.

Par tām gaļas bumbiņām. Tās izskatās šādi: http://purenaturalpetfoods.com/produkter?id=126 Pārdod arī tikai vienā zooveikalā, sasaldētas. Maksā 55kronas, aptuveni 5,5eur. Bija pieejamas 3 dažādu veidu.

Cūkas sirds & lasis - Cūkas sirds, cūkas gaļa, lasis, ledus salāti, cūkas aknes, brūklenes, gurķis, alus brūvēšanas raugs, sasmalcinātas linsēklas, auksti spiesta dārzeņu eļļa, jūras zāles.
Cālis & tītars - Cāļa gaļa, tītara gaļa, ledus salāti, cāļa aknas, brūklenes, gurķis, alus brūvēšanas raugs, sasmalcinātas linsēklas, auksti spiesta dārzeņu eļļa, jūras zāles.
Cālis, cūka & iekšiņas - cāļa un cūkas gaļa, iekšas (nav atšifrēts tieši kas), cāļa stilbiņš, ledus salāti, cūkas aknas, brūklenes, gurķis, alus brūvēšanas raugs, sasmalcinātas linsēklas, auksti spiesta dārzeņu eļļa, jūras zāles.

Visiem vēl pievienots glukazomīns, d-vitamīns un cinks.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Imagine » 14 Mar 2017, 20:45

Prieks dzirdēt, ka viss atrisinājies bez sarežģījumiem!

Sastāvu palasot, rodas iespaids, ka tas ir interesants kompromiss kompleksajai sausajai un svaigajai, dabiskajai barībai.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 16 Mar 2017, 16:14

Vakar man arī atnāca tā auksti presētā barība, ko šeit apsprieda blogā.
Šeit links: http://www.zooplus.se/feedback/shop/hun ... ral/347141

Forši, ka atveda pie pašām durvīm, nekur nebija jābrauc pašai. Iepakots bija lielā kartona kastē. Pašas barības iepakojums gan mani nepārliecina. Tā paka izskatījās, ka reiz jau ir taisīta vaļā. Kas mani nepārsteigtu, jo cik zinu Zooveikaliem Zviedrijā ir prakse, ka, ja suns nēed barību, kas iegādāta to var atgriest veikalā atpakaļ. Varbūt man patrāpījusies atgriestā paka. Materiāls tai tāds kā no papīra. Tas labi, bet grūti aiztaisīt ciet un uzturēt vakumu. Laikam būs jādomā par speciāla konteinara iegādi. Vai varbūt ir kādi ieteikumi kā citi uzglabā sauso barību?

Pagaidām izskatās, ka šo barību Dilans ēd salīdzinoši labprātīgi. Patīkama izmēra tie gabaliņi, nav lipīgi. Izmēģināju arī komandas uz tiem, gausi, bet tomēr pilda. Izskatās, ka šobrīd pāriešu uz raw-bumbiņām un šo barību. Tas priecē, ka dzīves kvalitāte lēnām sunim atgriežas vecajā līmenī. Diemžēl, Gaujas Nacionālos Mežus ar sūnu paklājiņiem nespēju nodrošināt ar stabilu regularitāti, bet vismaz reizi nedēļā izbraucam līdz īstai dabai.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 30 Mar 2017, 06:56

Varbūt kāds no jums zin kādas suņu apmācības metodes tiek pielietotas Berlīnē? Sanāca kādu ilgāku laiciņu tur padzīvoties, un praktiski neredzēju suņus siksniņās. Pārsvarā suņi paši skrien pa ielu, vislaik uzpasē, kur ir saimnieks. Pie citiem suņiem un cilvēkiem neiet pat saostīties, ja pat viens otram noskrien blakus (vai manā gadījumā, ja pat paaicināju). Totāls kultūršoks. Izstāstīju Dilanam, ka tā arī varot dzīvot, viņš saka, ka tā ir zinātniskā fantastiska...

Runa ir par visādu izmēru, šķirņu un dzimuma suņiem
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Spigana » 30 Mar 2017, 08:12

Prāgā esot es gribēju to pašu jautāt. Uz ielas gan suņi bija pie pavadas, bet visos parkos tur atļauts ar suņiem iet bez pavadas un ilgstoši staigājot pa parkiem es neredzēju nevienu suni, kas skrietu kaut kur ne tur par spīti tam, ka apkārt tusiņš. Man it kā šķiet, ka es savu suni audzinu, bet nu līdz tādam līmenim mums vēl tālu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests

cron