Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Blogs and Chats

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Spigana » 22 Feb 2017, 18:39

Māra wrote:
Spigana wrote:Es tādu springeri iepirku Depo par 27 eiro laikam.

Bez atsperes, kā Marta rādīja?


Nea, kāreiz tādu, kāds Rūsam ir.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 22 Feb 2017, 18:49

Spigana wrote:
Māra wrote:
Spigana wrote:Es tādu springeri iepirku Depo par 27 eiro laikam.

Bez atsperes, kā Marta rādīja?

Nea, kāreiz tādu, kāds Rūsam ir.

Ok, ta pirms Zooplusa jāiet Depo iečolēt :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 25 Feb 2017, 17:34

TIRGUS DIENA

Image
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Alpina » 25 Feb 2017, 20:15

Es arī gribu lielu saldētavu :( Man tikai uz raw tuvu pie 2kg dienā iet :pagalvu: bieži vienu ēdienreizi dodu sauso, tad vēl kaut cik varu ar tirgus apmeklējumiem saorganizēties :) Ceru, ka kādreiz man radīsies vieta mīīīlzīgai saldētavai ^^ Un tad, ja atradīšu, kas izdara netīro darbiņu, tad arī kādu trusi suņiem izaudzēšu, būs vispār pa glauno :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 25 Feb 2017, 20:19

Alpina wrote:Es arī gribu lielu saldētavu :( Man tikai uz raw tuvu pie 2kg dienā iet :pagalvu: bieži vienu ēdienreizi dodu sauso, tad vēl kaut cik varu ar tirgus apmeklējumiem saorganizēties :) Ceru, ka kādreiz man radīsies vieta mīīīlzīgai saldētavai ^^ Un tad, ja atradīšu, kas izdara netīro darbiņu, tad arī kādu trusi suņiem izaudzēšu, būs vispār pa glauno :)


Īstenībā,visiem par brīnumu,man to visu izdevās ierūmēt ledusskapja saldētavas 2 atvilktnēs un viena palika brīva! Te redzami nepilni 30Kg
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 10 Mar 2017, 18:58

Nu tā, kurš man kaut ko gudru varēs pateikt?
Paulai pēdējo nedēļu istabā uz lamināta nenormāli slīd ķepas, tik ļoti,ka ja nestaigā super uzmanīgi, ķepas izslīd un suns nokrīt! :asaras:
Līdz šim tā nebija, skrēja un leca, viss bija forši! Kas var būt pie vainas? :jaut:
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby begemot » 11 Mar 2017, 17:49

MartaK wrote:Nu tā, kurš man kaut ko gudru varēs pateikt?
Paulai pēdējo nedēļu istabā uz lamināta nenormāli slīd ķepas, tik ļoti,ka ja nestaigā super uzmanīgi, ķepas izslīd un suns nokrīt! :asaras:
Līdz šim tā nebija, skrēja un leca, viss bija forši! Kas var būt pie vainas? :jaut:

Nagu garums?
begemot
Baby
Baby
 
Posts: 45
Images: 2
Joined: 16 Feb 2013, 00:31

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Imagine » 11 Mar 2017, 19:43

Man vecajam sunim līdzīga problēma bija, kad nagi pārauga, tad uz lamināta pārvietoties bija kā uz ledus. Nogrieza - palika labāk.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 12 Mar 2017, 09:51

Nagus griežu regulāri, bet var jau būt,ka pa gariem atstāju, aiz bailēm iegriezt dzīvnadzī. Pamēģināsim noīsināt maksimāli... Vakar jau iepirku paklājiņu, lai vismaz no gultas var normāli izlekt!
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 13 Mar 2017, 18:46

Nagi apgriezti-ķepas slīd.
Kas ir interesanti, čamdot pēdas jūtu stipru atšķirību, agrāk spilventiņi bija raupji, tagad gludi,kā nopulēti! Tiešām slideni,pat uz tausti! Tas ir normāli? Bieži neaizraujos ar suņu ķepu spilventiņu taustīšanu,bet kaut kā atmiņā nav palicis,ka tie ir teju vai spīdīgi no gluduma! :shock:
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 14 Mar 2017, 18:40

Šodien Paula pirmo reizi dzīvē satika zirgus. Brīnumi Paulai bija lieli! :soks:
Ceru, kādu dienu viņai zirgi patiks tik pat ļoti cik man. :sirsninas2:

Man brīnumi bija lieli, kad aizgājām paskraidināt suni uz milzīgu, uz aci, kādus 4 hektārus lielu pļavu, kuras malā ir 3 iežogotas jaunbūves...Kad suns izskrējies, un devāmies jau prom, uz vienas mājas balkona iznākusi sieviete mums sauc:"Labdien! Vai tas ir tā forši, laist suni skriet bez pavadas? Vai tas suns nav agresīvs? "
Tie,kas manu suni satikuši, zin, ka tas raibais ļempausis vienmēr sprinģo pa pļavu un neklapē ne ar ausīm, kad tuvojās kāds svešinieks, arī uz šīs dāmas replikām suns nereaģeja nekā un vispār, manuprāt, jebkuram viņu ieraugot ir uzreiz jātop skaidram, cik nekaitīga Paula ir :kanepe:
Pieklājīgi atbildējam dāmai, ka suns nebūt nav agresīvs un vispār ir extra miermīlīgs kucēns, bet uz to saņēmām atbildi, ka vienu dienu te esot garām skrējis kaut kāds mizlīgs suns, kas norāvies no ķēdes un tas nepavisam neesot forši, ka mēs šitā, šis tak arī esot liels suns! :o

Domāju, nabaga cilvēks, ja tam no suņa ir bail, pat atrodoties aiz žoga, uz 2. stāva balkona... Grūta dzīve noteikti. Vīrs gan viņai ieteica nesalīdzināt normāli audzinātu suni, kurš klausa viņam uz vārda, ar no ķēdes norāvušos klaidoni, bet diez vai tas viņas bažas būs mazinājis. Nu vairs pat pļavā suni nevar laist bez pavadas.
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 14 Mar 2017, 20:03

Uh, jā. Šī ir tā otra puse, netīkamā, kad ir suns.
Man joprojām nākas grūti saprast, ka lopiņi, par ko es esmu stāvā sajūsmā, varu ēst no viena šķīvja un gulēt uz viena spilvena, citiem izraisa bailes vai riebumu, vai absolūtu vienaldzību, vai kaitina...
Problēma arī, ka cilvēki īsti neprot komunicēt. Uzreiz kliedz, nevis nāk normāli parunāt.
Tas, ko varu ieteikt - ir zināt visus likumus par suņa vaļā laišanu konkrētajās vietās un vispār visu par un ap suni. Jo sākumā daudz kur mulsu par tiem kliedzējiem, varbūt tiešām kaut ko ne tā daru, jo aizvainotie jau ir svēti pārliecināti, ka zina labāk, bet kad tagad zinu, kur ko drīkstu, daudz mierīgāk tādus var uztvert. Tad var arī mierīgi atbildēt, pastāstīt, bet ja nu dikti kādam grūti saprast, var piedāvāt, ka lai sauc policiju. Zinot, ka likums ir manā pusē. Protams, speciāli kaitināt kādu negribu, bet nu visiem neizdabās, fakts.
Un tev jau pavisam jauks suns, tāds kurš nāk, kad sauc :kanepe: Man pat te forumā jau piedēvēts, ka palaižu savus suņus nepieskatītus mežos izskrieties (pati pa to laiku gan jau sēžu kādā kafejnīcā :alinji: ), un tie ir cilvēki, kuriem pašiem ir suņi, tā ka pat savējo vidū ne obligāti ir sapratne.
Suņa ierašanās man prasījusi daudzus pieraudātus spilvenus un nervu tabletītes, bet nu jau ir labāk :D Rūdos. Cerams.
Izturību arī jums!
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Imagine » 14 Mar 2017, 20:39

Es par tām gludajām ķepām paskatījos internetā - veterinārārsti maz ko raksta, bet forumos ne tavs suns tāds vienīgais, kuram spilventiņi kā spoguļi un slīd. Varbūt tiešām vajag kādu laiku pa asfaltu pastaigāt un dabūt smilšpapīra konsistenci, lai ir saķere, un problēma varbūt atrisināsies.

Laikam jau nozīme ir arī suņa izmērā - man, kopš ir Smaidiņš, nevienā vietā, kur viņš laists vaļā no pavadas, neviens nav aizrādījis, komentējis vai jautājis - kāpēc tāds zvērs nestaigā, striķa galā iesiets, un bez uzpurņa. Cilvēka prāts kaut kā saslēdz, ka mazs automātiski nozīmē, ka nav bīstams. Ar lieliem suņiem savukārt nostrādā tas, ka svešais jau nezina, ka suns nav bīstams. Kas reizē ir labi un reizē rada tādas situācijas kā šīs, kur vienīgās zināšanas par suņiem aprobežojas ar to, ka tas var iekost.

Manuprāt, labs ir Māras padoms, vēl labāk ir neņemt viņus galvā. Patīkami nav, bet tu jau pati zini, ka tavs suns ir labs un miermīlīgs. :pastaiga:
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby ash » 15 Mar 2017, 09:53

man pašai ir suņi, bet tas neizslēdz to, ka ir citi suņi, kas man riebjas. un ka man riebjas, ja viņi ir palaisti bez pavadas. un es nezinu vai svešais suns ir kucēns, miermīlīgs, paklausīgs, vai no meža izsprucis mežonis. tā arī nav mana atbildība - to zināt. man arī varētu rasties situācijas, ka es kādam kk aizrādītu, nu protams, saprāta robežās.
un savus zvērus es cenšos maksimāli savākt, lai netraucē citiem. jo lai arī cik ļoti forši ir mani suņi, tas ir normāli, ka kādam citam viņi riebjas,nepatīk, ir bail, vnk kaitina.
tāpat ar bērniem. mans ir mans, kopumā man bērni patīk. bet daži nepatīk.
tas galīgi nav nekas tāds, par ko būtu jāuzvelkas vai jāpārdzīvo. :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby Māra » 15 Mar 2017, 11:12

ash wrote:tas galīgi nav nekas tāds, par ko būtu jāuzvelkas vai jāpārdzīvo. :)

Ui, esmu nenormāls pārdzīvotājs! Man nav variantu :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby ash » 15 Mar 2017, 12:54

viena no manām mīļākajām klišejām - tas ko citi domā par tevi (tavu bērnu, suni, utt) nav tava darīšana. ar šo dzīvot ir krietni vien vieglāk. vēl jo vairāk tāpēc, ka visiem tāpat nekad neizdabāsi, nepatiksi. :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 15 Mar 2017, 18:15

ash wrote:man pašai ir suņi, bet tas neizslēdz to, ka ir citi suņi, kas man riebjas. un ka man riebjas, ja viņi ir palaisti bez pavadas. un es nezinu vai svešais suns ir kucēns, miermīlīgs, paklausīgs, vai no meža izsprucis mežonis. tā arī nav mana atbildība - to zināt. man arī varētu rasties situācijas, ka es kādam kk aizrādītu, nu protams, saprāta robežās.


Tās saprāta robežas jau arī ir ļoti stiepjams jēdziens un individuālas. Tu gribi teikt, ka uzskati, suns no pavadas brīvs drīskt būt TIKAI savā sētā?

Es esmu pret suņiem bez pavadas pilsētās, vai apdzīvotās vietās. Čuhņā, kur nav nevienas dzīvas dvēseles pie apvāršņa, uzskatu, sunim ir visas tiesības paskriet. Ja redzu nākam kādu cilvēku, vai citu zvēru, vienmēr piesaucu suni pie sevis vai pielieku pie pavadas. Šajā gadījumā aizrādītāja bija vienīgā dzīvā būtne perimetrā un atradās aiz žoga, uz balkona.

Lūk, tur mēs bijām, šķiet,tieši no minētā balkona bilde ir uzņemta.
Image
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 15 Mar 2017, 18:18

Imagine wrote:Es par tām gludajām ķepām paskatījos internetā - veterinārārsti maz ko raksta, bet forumos ne tavs suns tāds vienīgais, kuram spilventiņi kā spoguļi un slīd. Varbūt tiešām vajag kādu laiku pa asfaltu pastaigāt un dabūt smilšpapīra konsistenci, lai ir saķere, un problēma varbūt atrisināsies.


Tad saki Smaidiņam, ka nākamā kopējā pastaiga būs pa asfaltu. Varētu iet pa dambi, uz vienu pusi lai izskrienās, atpakaļ pie pavadas pa trotuāru.
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby ash » 16 Mar 2017, 14:10

nē, es gribu teikt, ka šis ir tas gadījums, kuru nevajag ņemt galvā. ;) pašiem vieglāk dzīvot. viņa nevar zināt, ka tavs suns draudzīgs, tu nevari zināt vai viņai pa to ceļu nevizinās bērns ar velosipēdu (varbūt ne šajā mirklī, bet visumā).
mans viedoklis - lai riešana paliek suņu ziņā, saimnieki bez tā var iztikt. :)

p.s. mani suņi arī visur kur tiek laisti no pavadas. ir bijuši gadījumi, kur nepaspēju savākt. tad atvainojos cilvēkiem, un man parasti laipni atbild, ka tas tak nekas traks.
ir bijuši gadījumi, kad es citiem lūdzu savākt viņu suni, jo mans nav draudzīgs. te nav par ko kreņķēties. :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Paula. Mans DALMĀCIETIS.

Postby MartaK » 19 Mar 2017, 21:01

Šodien bijām Tallinā, ciemos pie Paulas audzētājas, mammas un brāļa. Bildes perfekti atbild uz jautājumus, kāpēc izvēlējos tieši Dalmācieti.

Diemžēl, Paulas mamma ir nolēmusi, ka biedrosies tikai ar vīriešu kārtas suņiem, tāpēc bildēs ir tikai Paula ar brāli Pongo.

Mūsu mazie klauni:
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron