RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Re: RAW/BARF

Postby Vēja sune » 13 Mar 2017, 00:59

Es laikam tāda paranojiskāka gadījusies. :D Man ir atsevišķs dēlis un nazis gaļai, turklāt visi instrumenti un trauki tiek noskaloti vārošā ūdenī, kā arī apsmidzināti ar etiķi, kas atjaukts ar ūdeni. Arī grīdu ar etiķi notīru, ja sunim kas trāpījies garām ēdamdvielim. Etiķis ne tikai mošķus nokožot, bet arī smaciņas noņem.
Mazgājamos līdzekļus suņa traukiem gan nelietoju. Tur paranoja, ka var palikt kādi nosēdumi uz traukiem, ko suns var pēc tam salaizīties.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: RAW/BARF

Postby madja » 13 Mar 2017, 09:28

aizdomājos par šo temu brīvdienās un nonācu pie secinājuma, ka nav jēgas stresot - jo mazgā,ko mazgādams virtuvē, Berta savas ēdienreizes dabū tikai par darbu,kur katrs gabaliņš iet caur manu roku, nemaz nerunājot par treniņiem,kur iet tā pati gaļa,tikai smalkāk sagriezta. reizēm pēc tam es noslauku roku ar mitro salveti,reizēm nē, un treniņa laikā tāpat izšņaucu vai pakasu degunu , respektīvi,man neizbēgami ir ciešs kontakts ar to gaļu, izstiepies vai saraujies.

nopirku saldētas brētliņas. Frīda un kaķis šķin iekšā ar sajūsmu, princese Berta saka " fuipēkaka", lai cik smalki nesagrieztu un iekš kā neiemaisītu, izlasa laukā un neēd :D
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 18 Mar 2017, 20:23

Skatoties kā Mio pusstundas laikā iznīcina manas cerības, ka kaltētā kazas kāja būs viņai ilgspēlējošs našķis, man radās jautājums par kaltējumiem: Kaltējumi neskaitās termiski apstrādāti un ir droši ēšanai? Šo konkrēto kāju Mio grauza smuki un nekas tur nost nelūza, bet tomēr uz brīdi aizdomājos par to, ka vienmēr lasu - kaulus tikai jēlus, bet te pati dodu Mio kaltētu kāju. Ir ok?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby Linda B. » 19 Mar 2017, 09:41

Nav ok. Tie kauli arī kļūst trausli.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: RAW/BARF

Postby MartaK » 20 Mar 2017, 19:26

Mums svētki! Atklājām Salaspilī gaļas veikalu, kurā ir atsevišķa vitrīna suņiem, kauli un visvisādi orgāni-plaušas, aknas, nieres, sirds vārstuļi, sirdis, trahejas, kunģi, plēves, noteikti vēl kas,ko aizmirsu pieminēt... Un vakaros pārdevējs ir īpaši vēlīgs, iedeva man visam tādas atlaides! :apstulbis:
Viss maksāja 0,30 -0,90Eur kg, samaksāju 3Eur par maisu,ko knapi pastiept varēju :meitenedejo:
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 20 Mar 2017, 19:37

Āaaaaa, Marta, mēs braucam pie jums ciemos! No kādiem lopiņiem tur var dabūt labumus?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby MartaK » 20 Mar 2017, 20:04

Spigana wrote:Āaaaaa, Marta, mēs braucam pie jums ciemos! No kādiem lopiņiem tur var dabūt labumus?


Pārsvarā liellops, ne suņu gaļas ir arī jērs dabonams. Es nākamreiz noskaidrošu,kas vēl ir pieejams,jo viņš teica, ka varot arī pasūtīt speciāli kaut ko suņiem! Nedēļas vidū došos turp vēlreiz!
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: RAW/BARF

Postby MartaK » 22 Mar 2017, 19:51

Mans suns šodien nolēma, ka plaušas nav ēdamas. Aplēju ar olīveļļu, tomēr izrādījās, ka ir ēdamas! :jautri:
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: RAW/BARF

Postby madja » 28 Mar 2017, 09:41

ko jūs dariet ar taukiem,kurus nogriež no kunģiem/sirdīm?
vakar tāda labi trekna govs bij gadījusies, vairāk kā kilograms sanāca. ziemā liku dārzā zīlītēm, bet tagad jau tikai vārnas piebarošu, bet to man tāpat pietiek.
dzīvus taukus ēst jau laikam nevienam nav labi,ne?
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 28 Mar 2017, 09:43

madja wrote:ko jūs dariet ar taukiem,kurus nogriež no kunģiem/sirdīm?
vakar tāda labi trekna govs bij gadījusies, vairāk kā kilograms sanāca. ziemā liku dārzā zīlītēm, bet tagad jau tikai vārnas piebarošu, bet to man tāpat pietiek.
dzīvus taukus ēst jau laikam nevienam nav labi,ne?

Es negriežu. :kanepe: Jo ceru, ka tie tauki aizķersies, skrienot cauri kārņiem.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby madja » 28 Mar 2017, 09:45

par Tevi es nešaubos :D
bet man Berta dāma ar noslieci uz apaļumiem, savukārt Frīdas aizkunģis par taukiem nepriecājas :pilnmeness:
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 28 Mar 2017, 09:46

Es nesu uz mežu lapsiņām. Bet pilsētā laikam tādas iespējas nav :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 28 Mar 2017, 09:46

MartaK wrote:Mans suns šodien nolēma, ka plaušas nav ēdamas. Aplēju ar olīveļļu, tomēr izrādījās, ka ir ēdamas! :jautri:

Cik tev vienkārši! Manējie nu dikti nemīl. Lai nebūtu jāizmet - novārīju. Tad apēda. Vērtība no tā, protams nekāda. Reizēm palīdz, ja saldētas un gana mazos gabaliņos. Jo šķiet, ka viņiem tieši tas pufīgums/gaisīgums traucē. Jo mazāk to jūt, jo labāk ēd. Un tad vēl apvārtīts olā. Bet nu jā, plauša galīgi nav lieta, ko plānoju iepirkt turpmāk.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 28 Mar 2017, 09:47

Tā kā mēs vairāk esam pilsētas meitenes, es vienkārši metu ārā.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby Sisija » 28 Mar 2017, 10:53

Es arī metu ārā, citu pielietojumu neesmu atradusi. Reizēs sanāk diezgan daudz :(.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: RAW/BARF

Postby ash » 28 Mar 2017, 11:46

Nost neko negriežu. Arī ceru ka tie tauciņi varētu aizķerties kk ribu apvidū.

Man atkal raize par barības daudzumu. Tātad Akim +/- normāls svars ir 17 kg, vairāk nekad nav svēris. Es viņam konstanti dodu 0.5 kg dienā, kas ir 3% no normālā svara. Kaut kad biju palielinājusi dienas normu uz 0.6 kg, bet tad viņš pasāka daļu gaļas ierakt manās dobēs :pilnmeness: , tāpēc atgriezāmies pie 0.5 kg porcijas.
Līdz ziemai viss bija ok, tad izauga ziemas kažoks un es nepamanīju, ka viņš sāk izkāmēt. Pagājušā nedēļā nosvēru – tikai 15 kg. Visu ziemas kažoku vēl neesmu notrimmējusi, bet ir manāms, ka suns ir pārmēru tievs. Brīzei dodu nedaudz mazāk, ap 0.4 kg dienā – viņai ir normāla tieva kondīcija.
Ieteikumi – kā visātrāk suni uzbarot? Vai mēģināt dot pa kādiem 0.6-0.7 kg gaļas dienā? Mēģināt piebarot ar kādām putrām (es zinu, ka putra nav suņa ēdiens, bet jādabon kāda miesa uz tiem kauliem)? Vai no cūkgaļas varētu ātrāk uzbaroties?
Vienu mirkli domāju, varbūt tārpi? Bet Brīze nemaz tieva neizskatās, un diez vai varētu tārpi būt tikai vienam no abiem. Profilaksei gan attārpošu. Varbūt ir vēl kādi ieteikumi, ko darīt ar tādu kārni? Bija doma stiept pie ārsta, taču citas vainas sunim nav – aktīvs, dzīvespriecīgs, kaku izmēri un konsistence arī atbilst agrākajiem parametriem.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 27 Apr 2017, 12:14

Vēl gan pāris mēneši laika, bet satraukties man neviens nevar aizliegt jau tagad....
Vasarā plānojas garš brauciens ar auto līdz Šveicei. Ar suņiem. Tātad arī - ar ēdmaņu viņiem. Neviens no auto pārējā satura suņus ar RAW nebaro (tātad neieinteresētas personas, pasai jātiek galā, kas logiski, protams) un arī gan jau nebūs ar mieru meklēt pa nepazīstamām vietām sastāvdaļas, pietam, tas paņem laiku un nez cik arī izmaksā, tā ka atkrīt.
Konservi it kā variants, atrodot sakarīgākos, bet tā kā braucam startēt ar suņiem kursingā, kur suns atdod sevi par 100% negribētos pirms lielākā Eiropas iznāciena iedot suņiem kko, no kā izrādās, ka parauj pļutka, suns novārgst vai vēl sazin kas. Gribas tomēr to pašu līķi stiept līdzi, kas punčiem un enerģijas uzņemšanā ierasts. Vietas auto arī maz. Aukstumsoma? Vasarā cik ilgi tāda sasaldētas porcijas noturētu?
Kāds ir ko tādu veicis? Kādi rezultāti? No kaltējumiem jau ar diez vai suns paēdīs un vai vispār vērtība pietiekama tur?
Īsāk sakot - labrāt uzklausītu ieteikumus un idejas, ko ar diviem lopiem vasarā izbraucot darīt ar ēšanu.
Sanāk prom laikam nedēļu būt, tā ka apjoms normāls. :sajucis: Un 4 dienas vismaz ceļā (turp-atpakaļ).
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby lauva » 27 Apr 2017, 12:26

Nopērc to mazo mašīnas ledusskapīti/aukstumsomu,ko var saslēgt ar mašīnu - tas būs padārgs prieks. Vai arī izmēģini dažādus konservus pirms visa tā pasākuma,lai zini,kas der un kas nē - laicīgi, testējot kas der suņu vēderam un kas nē, ko vajag pievienot un ko nē,lai sanāk pilnvērtīga maltīte. Vai nāksies vien pirkt gaļu pa ceļam, sanāks bik dārgāk, tas gan.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: RAW/BARF

Postby madja » 27 Apr 2017, 12:30

nez, man liekas,ka nevarētu bū komplicēti atrast pa ceļam pārtikas veikalu un tur nopirkt dajebkadas vistas/liellopa daļas. nedomāju,ka pa nedēļu kautkas kritiski suņiem veselība var nobojāties,ja ēdīs nesabalansētus vistu spārnus vai filejas.
kaltējumi,man šķiet, lielākoties ir patrekni,bet ja suņiem caureja nepiemetas, tad kādā ēdienreizē var iedot arī tādus. (un aukstumsoma 24 stundas noteikti ka puslīdz ēdamu noturēs, suņiem jau tas standarts - kāda ir un kāda nav ēdama gaļa, no mūsējiem krietni atšķiras, tik Tev pašai deguns jāaispiež)
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 27 Apr 2017, 12:39

Nu jā, es par to aukstumsomu domāju, ka varētu pat kkas sanākt vismaz daļai pasākuma, jo pat no saldētavas porcijas izņemot un ieliekot ledusskapī, kūst vaļa 2 dienas un i tad vidū ledu var atrast.
Un maniem no treknajām lietam ne silts, ne auksts, tā ka par laimi vismaz šī problēma atkrīt.
Kāds ir pircis gaļu Polijā un Vācijā? Cenas nav tādas, ka jāsirmo?
Protams, salīdzinājums slikts, bet uzzināju cik līķu subprodukti maksā Zviedrijā un sajutos kā tāda miljonāre savus ar gaļu barojot :kanepe:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests