Sarakste ar audzētāju

Want to Buy a Dog

Sarakste ar audzētāju

Postby Olive » 09 Apr 2017, 21:01

Sveiki!
Sākšu ar to, ka pēc ilgām pārdomām un arī pārrunām mana ģimene, šķiet, beidzot ir gatava, ka mājās ienāktu suns. Šķiet, ka esam arī atraduši kompromisu šķirnes izvēlē, tad nu lēnām sāku meklēt kucēnu. Šķirne gana populāra (varbūt LV ne tik ļoti, bet kopumā audzētavu daudz), sāku rakstīt uz tām FCI audzētavām, par ko ir kaut kāda nebūt informācija pieejama. Nekādu lielo ambīciju izstādēm mums nav, līdz ar to neko šausmīgi smalku un skaistu īpaši nemeklējam, bet zināt jau nevar, varbūt bērns pēkšņi safanojas par izstādīšanu, tāpēc galīgs pet arī nederēs. Katrā ziņā- mēs nekur nesteidzamies, varam gaidīt to īsto un vienīgo, ko arī rakstu tiem audzētājiem, bet nu atbildes, ko pašalik saņemu ir... hmm.. diezgan nekādas. Tāpēc arī radās jautājums, ko izlēmu uzdot šeit- cik daiļrunīgai man jābūt pirmajā e-pastā, lai saņemtu normālu atbildi? Vai varbūt e-pastot audzētājam vispār neskaitās smalki, jāizmanto kāda cita saziņa?
User avatar
Olive
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2017, 20:46

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Henriete » 09 Apr 2017, 21:34

Sveiki, prieks, ka esiet nolēmuši tikt pie kucēna. Jauki lasīt, ka apzinieties gan c/r vērtību, gan nopietni pieejiet šajai lietai.
Vai šķirni jau esiet izvēlējušies? Ja nav noslēpums, tad kādu?

Audzētāji/ šķirnes pavairotāji arī ir tikai cilvēki un visbiežāk nesēž pie datora, lai varētu ātri un gari atbildēt katram, kurš raksta, jo suņi/kucēni, to aprūpe un viss pārējais prasa nežēlīgi daudz laika un uzmanības. Ieteiktu labāk piezvanīt (ja tas ir Latvijā). Vai uzprasīties ciemos. Tā ātrāk var noskaidrot sev visus interesējošos jautājumus, kā arī klātienē pārliecināties par apstākļiem, kuros suņi tiek turēti, par vecākiem un citiem šķirnes brāļiem/māsām. Vislabākais variants ir klātienē, tad visu var arī apskatīt, izvērtēt, uzzināt utt.
Ja klātienē nevar vai tās ir ārzemes, tad var izlīdzēties sākumā ar e-pastu vai telefonsarunu. Domāju, ka daiļrunība nav nepieciešama. Audzētājiem svarīgākais ir nopietni ieinteresēts pircējs, kurš apdomīgi ir pieņēmis savu lēmumu, izvērtējis kucēna iegādi un visas prasības. Jebkurš nopietns pircējs arī audzētājam ir pa prātam.
Liela daļa man pazīstamu audzētāju ir teikuši, ka ļoti daudz raksta un zvana neobjektīvi cilvēki, kuri kucēnu iegādei ne pavisam nav gatavi, vai suni izvēlējušies tikai izskata pēc. Bieži arī tādi, kuri saka, ka ņems, bet beigās notinās ar galiem. Domāju , ka tāpēc arī audzētāji lieki laiku netērē ar visiem čatojot e-pastos. Tāpēc saku, ka vislabākais ir klātienē un izrādīt savu interesi un gatavību jaunam ģimenes loceklim, domāju, ka to novērtēs jebkurš audzētājs.
Turklāt, pat, ja neesiet līdz galam izlēmuši par konkrēto mīluli, šķirni vai audzētavu, tāpat var braukt skatīties, izvērtēt un iepazīties. ;)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Spigana » 09 Apr 2017, 22:08

Mana minimālā pieredze ir tāda, ka audzētāji ļoti grib redzēt to, ka potenciālais pircējs būs labs, atbildīgs saimnieks, tāpēc iesaku uzrakstīt par sevi un to, kāda sunim būs ikdiena. Kā nodarbināsiet, cik daudz laika veltīsiet, kāpēc izvēlējāties šo šķirni, kāda ir pieredze ar suņiem.
E-pasts no sērijas "dzimums, laiks, krāsa nav svarīgi" var radīt pavirša pircēja iespaidu, labāk būtu rakstīt, ka esat gatavi gaidīt savu īsto suni un to labāko metienu, ka vienādi mīlēsiet gan puiku, gan meiteni utt.
Nedomāju, ka vajag diži izplūst daiļliteratūrā, bet svarīgi radīt atbildīgu cilvēku iespaidu, kas nopietni vēlas iegādāties suni un ir izsvēruši šo lēmumu.

Visi, protams, neatbildēs, bet arī tas ir labs atlases veids - man personīgi bija svarīgi labs kontakts ar audzētāju un tas automātiski izslēdz neatbildošos.

Lai veicas kucēna meklējumos, ceru, ka forumā vēl dzirdēsim stāstus par jauno dzīvi. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Creme de la Creme » 10 Apr 2017, 08:43

Nu audzētāji jau arī ir tikai cilvēki...man pašai ir bijusi dažāda pieredze. Viens sarakstīs garu un izsmeļošu atbildi, cits tikai 5 vārdus (sevišķi somi :kanepe: ).
Es cenšos atbildēt uz visiem uzdotajiem jautājumiem. Ja man uzraksta ''vai Jums ir kucēni'', es arī tā atbildu ''ir'' vai ''nav''' :kanepe: Ja audzētājs ir tepat LV, tad labāk uzzvaniet. Jārēķinās ka daudzi audzētāji ''iesēcējam'' neatdos labākos kucēnus. Var mēģināt atrast LV kādu labu audzētāju un palūgt palīdzību kucēna meklēšanā.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby NARDICUM » 15 Apr 2017, 04:32

Nu pilnīgi noteikti vajadzētu šeit uzrakstīt, kas par šķirni tiek meklēta. Jo katrai šķirnei ir savi "tarakāni" pērkot kucēnu.
Daudzus audzētājus dara uzmanīgus pārāk garas vēstules, jo internets ir pilns ar troļļiem.
Man, piemēram, vissakarīgākie pircēji ir bijuši tie, kas uzraksta vidēji garu vēstuli (3-5 teikumi) ar konkrētiem jautājumiem un konkrētām vēlmēm. Tie pārāk daiļrunīgie parasti nav tie nopietnākie, bet tie, kas prasa 333 bildes atsūtīt vispār nekad neko nav nopirkuši!
Es nezinu, no kurienes mums ir radies tāds viedoklis, ka, ja grib kucēnu, noteikti vajag uzrakstīt audzētājam opusu uz 55 lapām, bet es vienmēr esmu rakstījusi īsi un konkrēti un pa visiem gadiem neesmu dabūjusi tikai vienu kucēnu, ko gribēju, jo to dienu pirms manis bija jau aizrunājuši.
Svarīgi ir arī, uz kuru valsti raksta, jo somi, piemēram, ir ļoti lakoniski, viņus garas vēstules, domāju, šokē, bet vācieši nelabprāt kontaktē ar nevāciešiem.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Linda B. » 15 Apr 2017, 08:46

Es principā atbildu uz visu. Bet priekšroku došu cilvēkam, kas vēstuli sāks ar sasveicināšanos un iepazīstinās ar sevi. Es tā pat to visu gribēšu zināt, gribēšu zināt kāpēc grib suni vispār, tāpēc ir baigi forši, ja man to visu izstāsta jau uzreiz un nav lieki jātērē laiks jautājumiem. Un man nepatīk, ka man zvana. Ērtāk ir atbildēt uz vēstuli kaut kad, kad man ir brīvs brīdis.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Creme de la Creme » 18 Apr 2017, 08:11

Un jau atkal - visi kaut ko raksta, cenšas palīdzēt. Bet pats palīdzības lūdzējs - pačibējis. :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Spigana » 18 Apr 2017, 08:57

Creme de la Creme wrote:Un jau atkal - visi kaut ko raksta, cenšas palīdzēt. Bet pats palīdzības lūdzējs - pačibējis. :kanepe:


Vienmēr jau var cerēt, ka šis kādam nākotnē noderēs. :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Henriete » 18 Apr 2017, 11:29

Creme de la Creme wrote:Un jau atkal - visi kaut ko raksta, cenšas palīdzēt. Bet pats palīdzības lūdzējs - pačibējis. :kanepe:


Vai tad tas ir kāds jaunums? Procentuāli, manurpāt, 70 % vai vairāk reižu, tā notiek. :jautri:
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Olive » 18 Apr 2017, 11:56

Nav, nav pačibējis. Lasa, bet neatbild gan.
Un ko tad tur daudz atbildēt- šķirne, ko esam izvēlējušies, ir Stafordšīras bulterjers, pie tam negribam ne melnu, ne zilu, ne brindle, un vēl kucīti... laikam jau nav tas vieglākais uzdevums. Cik nu internets saka, šķirne nav ļoti populāra LV, tāpēc rakstīju lietuviešiem un poļiem (tomēr salīdzinoši viegli aizbraucamas valstis). Un ne jau tā, ka kucēnu vajag tagad uzreiz, bet gan ar jautājumu, kad audzētavā varētu būt pieejama kucīte. Mani secinājumi- laikam jau angļu valoda nav pareizā, kurā uzrunāt šo valstu audzētavas. Un šķirne laikam arī nav pati intelektuālākā izvēlēta.

Bet paldies jums visām par atbildēm!
Tā kā mana ģimene ar suņa iegādi īpaši nesteidzas, meklēsim vēl un gaidīsim īsto. Un atradīsim. Varbūt beigu beigās tas īstais sunītis nāks pavisam no citas puses.
User avatar
Olive
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2017, 20:46

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Spigana » 18 Apr 2017, 12:57

Oi jā, poļiem ar angļu valodu ir galīgi čābīgi, bet pie viņiem arī krievu valoda nelīdz. Gribi komunicēt ar poli - mācies poļu valodu. :D

Bet re, nu jau ir skaidrākas prasības, tas varētu atvieglot meklēšanu. Un tepat forumā ir šīs šķirnes īpašnieki, varat palūkot arī foruma šķirnes sadaļā, varbūt kas palīdzīgs atrodas.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Henriete » 18 Apr 2017, 18:07

Olive, paldies par atbildi un prieks uzzināt šķirni.
Labi, ka nesteidzieties. Uzprasieties vismaz ciemos tepat Latvijā, kas šo šķirni popularizē. Lai var apsveicināties, izzināt vai patīk.
Nav no tām vieglākajām, pie tam, ja nav pieredzes vismaz ar ko līdzīgu, tad vajadzētu kārtīgi tam pieiet.

Uz abām valstīm var mēģināt krieviski, cik man ir bijusi saskarsme, labi saprot šo valodu.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Boulevard » 18 Apr 2017, 20:42

Nav no tām vieglākajām, pie tam, ja nav pieredzes vismaz ar ko līdzīgu, tad vajadzētu kārtīgi tam pieiet.


Vai nav mazliet par smagnēju teikts tomēr? Mazais stafītis gan svara, gan rakstura ziņā ir apmēram vienā svaru kausā ar franču buldogu. Jā, var būt drusku spītīgs, kaķim pakaļ aizskriet, ar svešu suni nedraudzēties, bet nesaprotu, kādēļ vajadzētu kādu īpašu pieredzi 'ar ko līdzīgu'. Tad jau drīzāk tādas šķirnes kā bīgls vai rasels nav no tām vieglākajām - kā jau mednieki, kam ir 'īpašās vajadzības'.

Olive Vai mēģinājāt rakstīt uz šo audzētavu? http://www.penn-staff.pl/ Viņiem ir apmēram tas, kas Jūs interesē. Man personiski interesē stafītis kā potenciāls nākamais suns (galvenokārt tāpēc, ka ar viņiem ir tik ļoti viegli :D ), un šo audzētavu turu savā redzeslokā.

Par sazināšanos ar audzētājiem. Kad vajadzēja rakstīt holandiešiem, izmantoju google-translate - bet jāņem vērā, ka sakarīgu tulkojumu var dabūt, ievadot tekstu - īsi vienkārši teikumi - angliski. Sākumā labi norādīt - Jūsu valodu diemžēl neprotu, tulkojums caur internetu, atvainojiet, ja drusku jocīgi. Var pajautāt, vai viņi neiebilstu, ja turpmāk saziņa būtu angliski. Pirmajā epastā nevajag gari rakstīt - ja audzētājs būs ieinteresēts komunikācijā, pats pajautās. Varbūt nav slikti, izskatot audzētavas suņu info, painteresēties, kad būs pēcnācēji konkrētai kucei, kura vairāk iepatikusies. Un varbūt nebūtu īsti labi uzreiz teikt, ka interesē kucēns x krāsā - to var vēlāk precizēt. Labi audzētāji var būt atturīgi pret kucēna izvēli pēc krāsas. Un vispār - citreiz ir tā, ka it kā gribi kucēnu noteiktā krāsā, bet, ieraugot visa metiena bildes, saproti, ka īstenībā gribi to, ko sākumā negribēji.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Henriete » 18 Apr 2017, 21:45

Boulevard wrote:Vai nav mazliet par smagnēju teikts tomēr?


Noteikti nē. Kāpēc lai būtu par smagnēju, ja šķirne, kurai nepieciešama izteiktāka fiziskā nodarbošanās, kā arī pietiekoši aktīva un pareiza socializācija?
Nevajag izlasīt tur to, kas tur nemaz nav rakstīts. ( Ja tika padomāts par tematu "cīņas suņi").
Es neesmu no tiem, kas šķirnes nodala šādos stereotipos, tāpēc to nebiju domājusi, rakstot savu postu.

Neesmu stafa īpašnieks, taču esmu pietiekoši daudz par tiem interesējusies un bijusi saskarsme ar tiem, lai pateiktu, ka sunim ir vajadzības, kuras prasa kaut kādas zināšanas.
Tas ir tikai labi, ja ir ''pieredze ar kaut ko līdzīgu". :jaa:

Turklāt, vairumam šķirņu nepieciešama īpaša pieeja un šķirnes izpratne, lai suni vispār iegādātos. Tāpēc uzsveru, ka aizbraukt ciemos, iepazīties, apskatīties, izzināt ir pat ļoti vēlams. ^^
Tas ir kaut kā smagnēji teikts?
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby NARDICUM » 19 Apr 2017, 06:12

Henriete
Pilnīgi piekrītu!
Neviens jau te nerunā par t.s. "cīņu suņiem" žurnālistu izpratnē, jo šajā izpratnē vienīgais suns, kas radīts cīņai ar citu suni ir pitbulterjers. Bet nedrīkst aizmirst, ka jebkurš "zemessuns" savā būtībā ir cīnītājs. Vairums suņu, ja tiem neaizliedz, trenkā kaķus, bet, ja panāk, sekas ir ļoti dažādas. Neviens terjers nav viegls suns, daudzi pat ar jorkiem galā netiek.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Creme de la Creme » 19 Apr 2017, 07:30

NARDICUM wrote: Henriete
Pilnīgi piekrītu!
Neviens jau te nerunā par t.s. "cīņu suņiem" žurnālistu izpratnē, jo šajā izpratnē vienīgais suns, kas radīts cīņai ar citu suni ir pitbulterjers. Bet nedrīkst aizmirst, ka jebkurš "zemessuns" savā būtībā ir cīnītājs. Vairums suņu, ja tiem neaizliedz, trenkā kaķus, bet, ja panāk, sekas ir ļoti dažādas. Neviens terjers nav viegls suns, daudzi pat ar jorkiem galā netiek.

:par:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Alpina » 19 Apr 2017, 07:58

Te jau runa nav par staffu - Amerikāņu stafordšīras terjeru, bet par staffiju - stafordšīras bulterjeru.


Par to iepriekšējo pieredzi, es pirmo staffu paņēmu praktiski vispār bez jebkādas pieredzes ar suņiem saprātīgā vecumā. Pietam kobeli un jau pusaudžu vecumā. Nu neko, tagad viņš vairs nav vienīgai staffs ģimenē. Vairāk runa ir par saprašanu uz kuru pusi iet un ko darīt, kam prasīt padomu, ja tāda vajadzība rodas, nevis ir/nav pieredze. Arī tā pieredze ir kaut kur jādabūn, piedzimstot tā nevienam netiek dota pūriņā. Manuprāt, jebkuras šķirnes suņa ienākšanai ģimenē - iepriekšēja pieredze ar suņiem ir vēlama. Bet nereti tas bez pieredzes ir ar daudz lielāku atdevi, par citu ar n-gadu pieredzi un vēl sazin ko :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Alpina » 19 Apr 2017, 08:04

Un ja par tēmu :D

Tas gan nav saistīts ar suņiem, bet ar zirgiem - es arī neatbildu uz plikiem epastiem "atsūtiet bildes" vai vēl kko no tās sērijas. Ja ir normāli jautājumi par tēmu, jā, tad atbildu. Bet ja cilvēks pazvana, izrunājam kas un kā, tālāk var pāriet uz e-pastu - bildes, video utt. Laigan arī šo lauciņu nereti aizvieto whatsapp, messenger :)

Man gan darbs ir e-vidē un sanāk uz visādiem brīnumiem atbildēt. Bet dzīvnieka iegādē tomēr pirmo saziņu e-pastā neuztveru nopietni :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Sisija » 19 Apr 2017, 08:18

Alpina wrote: Bet dzīvnieka iegādē tomēr pirmo saziņu e-pastā neuztveru nopietni :)

Un kāpēc nē? Kādu variantu tad Tu piedāvā, ja izvēlētās audzētavas atrodas Luksemburgā, Holandē vai ,piem., manā gadījumā Ungārijā? Zvanīt?
Meklējot savu pēdējo suni sanāca rakstīt diezgan daudz, pirmās vēstules bija vienādas, daži atbildēja un labprāt komunicēja, daži neatbildēja, bet ar dažiem pašai nebija vēlmes vairs komunicēt.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Sarakste ar audzētāju

Postby Spigana » 19 Apr 2017, 08:28

Alpina wrote:Bet dzīvnieka iegādē tomēr pirmo saziņu e-pastā neuztveru nopietni :)


Šis laikam ir gaumes jautājums, arī audzētaji ir cilvēki ar savām vēlmēm. Bet es neturpinātu komunikāciju ar audzētāju, kurš ar mani grib sazināties pa telefonu, kaut vai tīri tā iemesla dēļ, ka e-pastā visa informācija saglabājas tieši tādā formātā kā audzētajs ir pateicis, nevis kā es atceros, dažreiz tas tomēr ir svarīgi (es, piemēram, biju sajaukusi, kādā vecumā vācu audzētāja dod saluki jaunajiem saimniekiem, bet e-pastā noskaidroju pareizo bez pārprasīšanas). Un ja vēl audzētajs dzīvo citā valstī, tad telefoniska saziņa vispār nav praktiska, nemaz nerunājot par gadījumiem, kad kādai pusei grūtāk iet ar valodu un ir ilgāk jāpiedomā pie sakāmā.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests