Meklēju plušķīti

All About Dogs

Meklēju plušķīti

Postby veejameita » 02 Apr 2017, 14:29

Sveicināti!

Varbūt kāds var pateikt suņu šķirni (varbūt tā ir bezšķirne?!) tā saucamajiem plušķīšiem? Mēģināšu šeit ievietot attēlu, jo zinu, ka katrs ar "plušķīti" saprot ko citu. Šāds suns ir mans bērnības sapnis, un nu beidzot dzīvoju mājā, sunītim būs kur skriet.

Paldies!

User avatar
veejameita
Baby
Baby
 
Posts: 29
Images: 1
Joined: 02 Apr 2017, 14:05

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Meklēju plušķīti

Postby veejameita » 02 Apr 2017, 14:33

Image
User avatar
veejameita
Baby
Baby
 
Posts: 29
Images: 1
Joined: 02 Apr 2017, 14:05

Re: Meklēju plušķīti

Postby Boulevard » 02 Apr 2017, 16:41

Ir vairākas ''plušķīšu'' šķirnes.

Bildē, ko ielikāt, visdrīzāk redzami krievu krāsainie zīda sunīši (russkaja cvetnaja bolonka). Nezinu, vai šobrīd Latvijā tos kāds audzē.
Piemēram, ne tik tālu esošajā Sankt-Pēterburgā ir šāda audzētava http://www.rusbolonka.com/our-news Var sazināties, uzdot jautājumus.
Saprotu, ka vest suni no kaut kurienes var šķist ļoti sarežģīta lieta, bet īstenībā - visu iespējams nokārtot, ja vien ir interese un vēlēšanās.

Tepat Latvijā bez grūtībām iespējams atrast tādus ''plušķīšus'' kā Maltas zīda sunītis, ši-tcu, bišons-frize, iespējams, ir arī kāds lhasa apso, Tibetas terjers, mazais lauvas sunītis, skaiterjers. Diezgan ''plušķaini'' ir arī Jorkšīras terjeri, kuru Latvijā ir melnais tūkstotis. Nu, un tad jau, protams, visādi gadījuma pēc sanākuši bezšķirnes ''plušķīši''.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Meklēju plušķīti

Postby veejameita » 22 Apr 2017, 12:54

Liels paldies par informāciju, ļoti noderīgi!
User avatar
veejameita
Baby
Baby
 
Posts: 29
Images: 1
Joined: 02 Apr 2017, 14:05

Re: Meklēju plušķīti

Postby NARDICUM » 23 Apr 2017, 09:58

Latvijā krāsainos zīda sunīšus audzēju es :sarkstosa:
Pašlaik audzētavā ir gaidāmi kucēni.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Meklēju plušķīti

Postby NARDICUM » 24 Apr 2017, 06:29

Boulevard
Un vēl, tikai, lūgums, neapvainoties... bet nevajaga uzreiz ieteikt cilvēkiem visu, ko Google izmet pirmo. Cilvēki, ja kas, paši var paguglēt, diez vai viņi ir nobanoti visos populārajos interneta meklētājos. Ja vajadzēs, paši atradīs to, kas pa augšu peld. :stiligs2:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Meklēju plušķīti

Postby Boulevard » 24 Apr 2017, 09:38

NARDICUM wrote: Boulevard
Un vēl, tikai, lūgums, neapvainoties... bet nevajaga uzreiz ieteikt cilvēkiem visu, ko Google izmet pirmo. :stiligs2:


Es neapvainojos. Bet tas, ko es iesaku nav gluži tas, ko Google izmet pirmo. Es nedaudz orientējos tajā, ko izmet, bet cilvēki, kas pirmo reizi mūžā meklē kucēnu, nē.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Meklēju plušķīti

Postby NARDICUM » 24 Apr 2017, 17:37

Ja tie audzētāji tos spēkus, ko viņi pieliek interneta piāram, pieliktu suņu selekcijai, būtu labi.
Es, būdama šķirnē jau 13 gadus, laikam kaut kā orientējos, kur kas ir un ko kur var ņemt
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Meklēju plušķīti

Postby Boulevard » 24 Apr 2017, 17:59

Var jau būt, ka manis ieteiktās audzētavas 'Ņevskaja Uslada' īpašnieks - kam ir veterinārārsta izglītība, doktora grāds bioloģijā, specializējoties selekcijā un ģenētikā, kas ir izstāžu eksperts un ar krievu krāsainajiem zīda sunīšiem nodarbojas 17 gadus - var jau būt, ka viņš īsti labi nesaprot, ko viņš dara, un tas viss ir tikai PR, viss var būt. Nestrīdēšos.
http://www.rusbolonka.com/contacts
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Meklēju plušķīti

Postby NARDICUM » 25 Apr 2017, 10:15

Boulevard
Un Jūs rakstījāt, ka protat filtrēt to, ko google izmet :kanepe: :kanepe: :kanepe: :kanepe:
Nebūtu slikti, ja tas cilvēks atcerētos (vai pierakstītu) ko ir melojis pusgadu atpakaļ :kanepe: :kanepe: :kanepe: Pat tie, kas ir šķirnē viņa melos sen ir sapinušies.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Meklēju plušķīti

Postby Creme de la Creme » 25 Apr 2017, 11:28

Nu jā, bet kā ''cilvēks parastais'', kas neorientējās visās audzētāju ''virtuvēs'' ,var zināt to, ka tur kaut kas nav labi?
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Meklēju plušķīti

Postby veejameita » 25 Apr 2017, 11:48

Nu jā,man kā "cilvēkajam parastajam", kuram nekad nav bijis suns un kurš no tā pilnīgi neko nesaprot, tiešām šis forums ir super noderīgs. Tādus kā es ir ļoti viegli apmānīt, diemžēl.
User avatar
veejameita
Baby
Baby
 
Posts: 29
Images: 1
Joined: 02 Apr 2017, 14:05

Re: Meklēju plušķīti

Postby NARDICUM » 25 Apr 2017, 11:51

Baiba!
cilvēks parastais, protams, nevar zināt, bet viņam nevajadzētu:
1. ieteikt citiem iesācējiem pirmo audzētavu, kas izlec googlē,
2.nevajadzētu ar putām uz lūpām strīdēties ar tiem, kas ir iekšā šķirnē, aizstāvot savu taisnību.
Jo tie, kas ir šķirnē iekšā zina visu virtuvi un viens otru personīgi daudzus gadus pazīst.
Piemēram , es +/- zinu, kur var dabūt darba līniju standarta taksi, bet par miniatūru varu ieteikt vien LV audzētavas, kuru īpašniekus es pazīstu. Un man pat prātā nenāks ieteikt kādam, kas meklē miniatūru, piedāvāt to, ko googls izmet pirmajā lapā. Man vispār nepatīk kādam kaut ko ieteikt, jo es esmu cilvēks, un, kā jebkurš cilvēks, varu kļūdīties pat savās šķirnēs, kur nu vēl svešās šķirnēs!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Meklēju plušķīti

Postby NARDICUM » 25 Apr 2017, 11:53

veejameita
Nu, vairums audzētāju tomēr necenšas nevienu apmānīt!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Meklēju plušķīti

Postby Creme de la Creme » 25 Apr 2017, 11:56

A Tu iemet google ''asspalvaino miniatūro takšu audzētava'' :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Meklēju plušķīti

Postby NARDICUM » 25 Apr 2017, 12:13

Iemetu!
Tavējie izlēca pirmie! Neticami! :kanepe: :kanepe: :kanepe: :kanepe:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Meklēju plušķīti

Postby Boulevard » 25 Apr 2017, 16:54

NARDICUM wrote:nevajadzētu ar putām uz lūpām strīdēties ar tiem, kas ir iekšā šķirnē, aizstāvot savu taisnību.


NARDICUM

Jūs tomēr mīlat pārspīlēt, atļaušos piebilst :)
Var jau gadīties, ka, ja tic jūsu vārdiem, 'Ņevskaja Uslada' ir pēdējie blēži un intriganti, bet, piekritīsiet, viņu mājas lapā ir iespējams iegūt diezgan daudz informācijas par šķirni. Labas un noderīgas informācijas.
Jūs sakiet, ka ļoti nemīlat interneta pr, bet jebkāds pozitīvs interneta pr (līdz pat ar rotaslietām apkārtiem leļļu ratiņos iesēdinātiem kucēniem utml.) ir daudz reižu jēdzīgs par negatīvo ar ko jūs šobrīd nodarbojaties, tas ir, visādu šaubu ēnu mešanu uz konkurentiem, tā arī tiešos vārdos nepasakot, kar par problēmu ir ar viņu suņiem. Un bieži ir tā, ka, jo veiksmīgāka audzētava (suņi uzvar izstādēs, kucēni ir pieprasīti, laba mājas lapa internetā), jo vairāk runu kuluāros par to, ka, nē, es jau neko, bet tur jau nu notiek visādas tādas lietas... Citreiz audzētavu īpašnieki viens par otru izplata tādas runas, ka ausis novīst klausoties.

NARDICUM, jūs tikai, lūdzu, neapvainojieties, bet potenciāliem jūsu kucēnu pircējiem daudz interesantāk un jaukāk būtu aplūkot jūsu suņu bildes, palasīt, kā jūs nonācāt līdz šai šķirnei, no kurienes nāk jūsu audzētavas suņi, kādi bijuši jūsu selekcijas mērķi izvēloties konkrēto pārojuma kombināciju utml.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Meklēju plušķīti

Postby NARDICUM » 26 Apr 2017, 07:04

Boulevard
Visu informāciju par maniem suņiem var bez piepūles atrast FB ;)
Un nevajag jau atkal uztvert visu caur ļauno konkurentu uzbraucieniem godīgajiem audzētājiem :medos: Man pa 13 gadiem ir bijuši 5 metieni, metienā vidēji 2 kucēni, pāroju tad, kad sev kaut ko plānoju atstāt, tā kā kaut kādus lielražotājus es par konkurentiem neuzskatu, un arī es viņiem konkurents neesmu :jaa:
Jā, varu piekrist, ka skaistas bildes internetā ir laba reklāma. Tieši tāpēc jau visskaistākās bildes ir tieši kucēnu fermām. Slavenajām audzētavām mājaslapas bieži vien vienkārši nav vispār. Mēs jau parasti nepārbaudam internetā pieejamo informāciju. Ja cilvēks ir uzrakstījis, ka viņš ir Romas Pāvests, tātad mēs tam ticam. Galvenais, lai neaizmirst, ko melojis un pēc pusgada neraksta, ka ir daļņeboiščiks :kanepe:
Tik daudz, cik Kudrjavcevs ir norējis VISUS citus audzētājus, mēs pat visi kopā viņu, nabadziņu, noriet nespēsim!
Nu kāds viņš konkurents? Interneta pļāpa. Par kādām uzvarām izstādēs vispār ir runa? Kur viņš ir izstādījies? :jaut:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Meklēju plušķīti

Postby Boulevard » 26 Apr 2017, 21:24

NARDICUM wrote:Visu informāciju par maniem suņiem var bez piepūles atrast FB ;)


Apskatījos, bet tur maz par bolonkām, informāciju par gaidāmo metienu neredzēju. Nevēlaties šeit forumā šķirnes lapiņu uztaisīt? :sarkstosa:

NARDICUM wrote:Mēs jau parasti nepārbaudam internetā pieejamo informāciju. Ja cilvēks ir uzrakstījis, ka viņš ir Romas Pāvests, tātad mēs tam ticam.


Pilnīgi jums piekrītu, ka grūtākais ir to visu informācijas gūzmu izvērtēt. Nelaime tāda, ka arī 'īstajā' dzīvē cilvēki tāpat daudz ko pārstāsta tendenciozi, emocionāli, dala 'savējos un svešajos'. Dažreiz, ja internetā pieejams pietiekami plašs dažādu faktu materiāls, no tā izdodas gūt labāku priekšstatu, objektīvāku, kā no tā, ko atbilstoši savai situācijas izpratnei ir stāstījuši dažādi cilvēki.

Uzgāju diezgan jauku Krievijas televīzijas raidījumu par krāsainajiem zīda sunīšiem. Tur arī 'Ņevskaja Uslada' suņi redzami.
https://www.youtube.com/watch?v=DCwDdemyj_s

Cik saprotu, dažādas audzētavas dod priekšroku dažādu nokrāsu un spalvas struktūras suņiem, vienkrāsains vai ar sudrabu, sprogains/mazāk sprogains?
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Meklēju plušķīti

Postby NARDICUM » 27 Apr 2017, 06:36

Boulevard
FB ir tāda problēma- ja kaut ko uzkarina uz sienas, tas drīz jau aizpeld tālu uz leju un, ja vēl kādu albumu var atrast bez problēmām, tad tekošo informāciju atrast nav viegli. Būtu jāpieliekas un visas bildes no izstādēm jāsaliek pa albumiem :)
Šeit gan laikam vajadzētu uztaisīt atsevišķu tēmu par šķirni, jā. Bet tā tēma jau ir jāuztur regulāri, nezinu, vai man pietiks apņēmības.
Nekādu informāciju par gaidāmiem metieniem es nekur nelieku, es taču nedzīvoju Serbijā :kanepe:
Ja runā par krāsām, tad , tāpat kā visās šķirnēs, kur ir krāsu dažādība, katra audzētava dod priekšroku kādai noteiktai krāsu gammai un tā ir tikai un vienīgi audzētāja personīgā gaume. Personīgi man patīk sudrabs! :sirsninas2: :samilejies: :sirsninas2:
Image
Image

Ar apmatojuma struktūru gan standartā ir viss skaidri un gaiši aprakstīts, ja kādam neizdodas iegūt labu apmatojumu, tad tā nav gaumes lieta, bet problēma un nevajag stāstīt, ka ir tāda gaume, ka patīk vilna kā jorkam vai ši-tcu :pagalvu: , tad ir jātur jorks vai ši-tcu, ja tāds patīk! Un jābeidz metizēt :parojas: ar šīm šķirnēm, tad arī problēmu būs mazāk :velnins:
http://bestgav.narod.ru/olderfiles/11/R ... pdog_7.jpg
http://pitomecdoma.ru/dog/bolonka/bolonka6.jpg
http://bestgav.narod.ru/olderfiles/11/R ... pdog_2.jpg
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron