RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Re: RAW/BARF

Postby Liana » 27 Apr 2017, 12:53

Māra wrote:Vēl gan pāris mēneši laika, bet satraukties man neviens nevar aizliegt jau tagad....
Vasarā plānojas garš brauciens ar auto līdz Šveicei. Ar suņiem. Tātad arī - ar ēdmaņu viņiem. Neviens no auto pārējā satura suņus ar RAW nebaro (tātad neieinteresētas personas, pasai jātiek galā, kas logiski, protams) un arī gan jau nebūs ar mieru meklēt pa nepazīstamām vietām sastāvdaļas, pietam, tas paņem laiku un nez cik arī izmaksā, tā ka atkrīt.
Konservi it kā variants, atrodot sakarīgākos, bet tā kā braucam startēt ar suņiem kursingā, kur suns atdod sevi par 100% negribētos pirms lielākā Eiropas iznāciena iedot suņiem kko, no kā izrādās, ka parauj pļutka, suns novārgst vai vēl sazin kas. Gribas tomēr to pašu līķi stiept līdzi, kas punčiem un enerģijas uzņemšanā ierasts. Vietas auto arī maz. Aukstumsoma? Vasarā cik ilgi tāda sasaldētas porcijas noturētu?
Kāds ir ko tādu veicis? Kādi rezultāti? No kaltējumiem jau ar diez vai suns paēdīs un vai vispār vērtība pietiekama tur?
Īsāk sakot - labrāt uzklausītu ieteikumus un idejas, ko ar diviem lopiem vasarā izbraucot darīt ar ēšanu.
Sanāk prom laikam nedēļu būt, tā ka apjoms normāls. :sajucis: Un 4 dienas vismaz ceļā (turp-atpakaļ).

Я в поездках кормлю беззерновым кормом, но у моей собаки нет проблем туда-обратно менять.
Как вариант просто в продуктовых магазинах по дороге брать что-то из курицы + например салат овощной.
Liana
Baby
Baby
 
Posts: 69
Joined: 02 Nov 2010, 16:29

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 27 Apr 2017, 13:33

Polijā gaļas cenas ir tik fantastiskas, ka gribas raudāt par to, kā mūs šeit aplaupa. Pie kam, veikalos ir brīvi dabonami dažādi putni. Polijā noteikti iesaku piestāt lielveikalā un nopirkt gaļu.
Vācijā, Šveicē cenas nezinu, bet pieļauju, ka kaut ko atrast var. Drīzāk jautājums par to, vai viesnīcā ir pieejams ledusskapis.
Aukstumsoma turpceļam ir variants - pēdējā brīdī iemetīsi saldētu gaļu un kaut cik izvilks. Bet vienkārši gaļai no ledusskapja tas nelīdzēs, īpaši jau vasarā.
Mazie ledusskapji - no auto forumiem sapratu, ka nav vērts vispār. Lētākie varianti pietiekoši nedzesē, savukārt dārgais gals ļoti piekarsē mašīnu - Tu negribēsi tādam karstam ledusskapim blakus suni turēt.

Es ceļojumos lielākoties izbraucu uz kaltējumiem, nav nekādas vainas. Ja sanāk, piepērku klāt vistu spārnus, un sunim nekas nenotiek, ka nedēļu padzīvo uz nesabalansētas diētas.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby Sisija » 27 Apr 2017, 13:53

Mēs vasarā ļoti daudz braukājam. Man ir mašīnā pieslēdzama aukstumsoma, tajā var ielikt pirmajām pāris dienām jau iepriekš sasaldētu gaļu. Bet vispār baroju ar labas kvalitātes konserviem un nesaspringstu, nevienai no trim dāmām nekad nekādu problēmu ar tiem nav bijis. Ja ir ļoti bail, tad iepriekš var izmēģināt. Paļauties uz to, ka pa ceļam varēs visu nopirkt, gan nav prāta darbs. Nekad nezini kā un kur īsti sanāks braukt. Ir gadījies uz bāņa nostāvēt līdz 6 stundām, un "ievelties" viesnīcā uz rīta pusi, par kādu veikalu vēl domāt... iekrīti gultā uz pāris stundām lai pēc tam brauktu tālāk, sevišķi ja visā kompānijā esi vienīgais kam tas veikals varētu būt aktuāls, nu vai arī, ja iepriekš labi zināms kur un ko var nopirkt.
Pēc tam aukstumsomu izmantoju ka ledusskapi viesnīcās, ja tur nav ledusskapja, bet atpakaļceļā salieku tur dažādus produktus, kurus tradicionāli iepērkam Polijā :kanepe: .
Par gaļas cenām Šveicē nezinu, bet Luksemburgā pat ūdens pudeli pirkt negribējās :kanepe:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: RAW/BARF

Postby Felix_PS » 27 Apr 2017, 14:57

Gaļas cenas Šveicē :kanepe:
Ja nedzīvotu pie Vācijas robežas, visticamāk jau būtu veğetāriete piespiedu kārtā. Ir variants Vācijā pirkt pre made raw, ar to man kaimiņiene savus VAS baro, gaļai arī cenas sakarīgas, bet rēķinies, ka Šveicē ievedot vairāk nekā 1kg jebkādas gaļas, obligāti jāmaksā nodokļi uz robežas, kas nav mazi, bet sodi ir milzīgi un kontrolē gana bieži. Izņēmums ir suņiem paredzēta gaļa, kāpēc pieminēju šīs pre made "desas".
Uz kuru Šveices galu tēmējat? :jaa:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: RAW/BARF

Postby Felix_PS » 27 Apr 2017, 16:41

Aizmirsu piebilst, ka ir atļauts katrai personai ievest 1kg, tā kā, ja jūs tur braucat bars, tas ir reāli ar aukstumkasti vai ko tml.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: RAW/BARF

Postby Linda B. » 28 Apr 2017, 21:52

Es, paraati, izbraucu uz kaltējumiem, nav ideāli un nekad nespēju saprast cik daudz dot, bet nu īslaicīgi der!
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: RAW/BARF

Postby Linda B. » 28 Apr 2017, 21:52

Es, paraati, izbraucu uz kaltējumiem, nav ideāli un nekad nespēju saprast cik daudz dot, bet nu īslaicīgi der!
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: RAW/BARF

Postby Vēja sune » 29 Apr 2017, 18:20

Par tiem taukiem - savam mazās devās izbaroju visu, kas nāk klāt sirdij vai cūciņai. Cik esmu sapratusi, tad taukiem jābūt teju 20% no uztura, tā kā dot tos var. Tik jāskatās, cik daudz un kā kurš suns to panes.

Pie uzbarošanas parasti iesaka vai nu palielināt barības devu vai tieši piesekot, lai netrūkst tauku barībā.

Idejiski jau tārpi var arī būt tikai vienam sunim mājās. Mazums imunitāte savārgusi vai tml.
Es gan izvēlos aizdomu gadījumā nodot mēsliņu analīzes, nevis vienkārši drošības pēc grūst to ķīmiju iekšā. Biorā analīzes kādus 8 eiro laikam maksāja.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: RAW/BARF

Postby Sisija » 29 Apr 2017, 19:35

Linda B. wrote:Es, paraati, izbraucu uz kaltējumiem, nav ideāli un nekad nespēju saprast cik daudz dot, bet nu īslaicīgi der!

Mums tāds variants neder, 10 dienas, no kurām dažas ir sacensību dienas ar pietiekami lielu gan fizisku, gan psiholoģisku slodzi, barot ar kaltējumiem nav iespējams.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 29 Apr 2017, 19:52

Sisija wrote:
Linda B. wrote:Es, paraati, izbraucu uz kaltējumiem, nav ideāli un nekad nespēju saprast cik daudz dot, bet nu īslaicīgi der!

Mums tāds variants neder, 10 dienas, no kurām dažas ir sacensību dienas ar pietiekami lielu gan fizisku, gan psiholoģisku slodzi, barot ar kaltējumiem nav iespējams.

Njā, es ar domāju, ka ne labi sportistiem, ne manējie ēstu tik ilgi. Man jau princeses. Plus pieliek satraukumu klāt, ēšana būs īpašs izaicinājums jebkurā variantā.
Bet jā, paldies visiem par viedokli, pastīšos intereses pēc to piespraužamo aukstumsomu, ko Sisija iesaka. Un varbū kāds pētījis, kuri no konserviem tādi sakarīgāki rādās? Piem, no Zooplusā pieejamiem?
Felix_PS, par Šveici - nav pat mazākā doma tur kko pirkt. :kanepe: Jau gulēšana izmaksā tur ui-ui-ui. Tāpēc jau prasīju par Poliju un Vāciju tikai :D Un nudien, mēs tak bars. Gaļu sadalīšu uz visiem :D Katram maisiņš ar vārdu klāt :D
Tēmējam uz Lotzwil Šveicē. ^^
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby kamilla_a » 07 Jun 2017, 09:39

MartaK wrote:Mums svētki! Atklājām Salaspilī gaļas veikalu, kurā ir atsevišķa vitrīna suņiem, kauli un visvisādi orgāni-plaušas, aknas, nieres, sirds vārstuļi, sirdis, trahejas, kunģi, plēves, noteikti vēl kas,ko aizmirsu pieminēt... Un vakaros pārdevējs ir īpaši vēlīgs, iedeva man visam tādas atlaides! :apstulbis:
Viss maksāja 0,30 -0,90Eur kg, samaksāju 3Eur par maisu,ko knapi pastiept varēju :meitenedejo:


Vai varētu padalīties ar sīkāku info kur tieši Salaspilī? :meitenedejo: :rej:
kamilla_a
Baby
Baby
 
Posts: 13
Joined: 11 Mar 2014, 16:59

Re: RAW/BARF

Postby kamilla_a » 07 Jun 2017, 09:53

Ja nu kādam nakas braukt uz lielo kaimiņzemi, šo vietejā ražojuma barību dikti slavē https://petdiets.ru/ varbūt kāds ir arī LV redzējis?
Kā arī, vai kādam ir bijusi darīšana ar šādām "desām"? http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundef ... ste/555845 tā ir dabīga barība, resp. nav konservs? Varbūt LV arī ir kas tāds redzēts? :pastaiga:
kamilla_a
Baby
Baby
 
Posts: 13
Joined: 11 Mar 2014, 16:59

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 01 Aug 2017, 11:09

Dārgie RAWisti, esošie un bijušie, palīdzam apkopot datus somiem par šo barošanas veidu un tā bīstamību:
https://elomake.helsinki.fi/lomakkeet/80691/lomake.html
:pukudupsis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby madja » 21 Sep 2017, 15:38

man vajag kādam palielīties

mans Kaķis ēd vistu galvas!! pirms kāda laika sāka normali skriukšķināt nost vistu kaklus, bet es nudien neticēju,ka šāds progress būs iespējams. protams,mazliet tur japagraiza,lai viņam ērtāk, bet tikuntā!!

un vispār, RAW izrādās ir metode,kā atturēt māti no lopu pārbarošanas - sasaldēts ir tik,cik esmu iesvērusi un instrukcijā strikti atrunāts,cik kuram jādod - pa 8 dienām Berta nav pieņēmusies svarā ne grama! man likās,ka atbraukšu mājās un tas suns ripos :D
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby madja » 04 Oct 2017, 10:07

Kaulu buljons
Kāds entuziasts veicis analīzes, lai noskaidrotu,vai tiešām tur ir tik daudz noderīgu minerālu... kā izrādās, nekas tik īpašs nav;
Ja vāra 24 stundas nevis 12 (augstspiediena katlā), rezultāti ir labāki,bet tikuntā - sanāk,ka ta nav nekāds brīnumlīdzeklis , jo pat nātru zupā minerālu ir vairāk. Varam nefunktierēt par vārīšanu.

http://www.alive.com/health/bone-broth- ... -research/
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby ash » 04 Oct 2017, 13:19

Man vajag padalīties priekā.
Akim – 6,5 gadu vecumā pirmo reizi dzīvē ir sasniedzis normālu kondīciju. Šobrīd sver nedaudz pāri 20 kg un ir milzīgs īru terjers. Lai slava raw!
Brīze arī vairs neizskatās kā izlaista no koncentrācijas nometnes un kopš vasaras sākuma ir uzēdusi 2 kg.
Pozitīvās svara izmaiņas nāca, kad pārgāju uz barošanu 1 reizi dienā (kāmēr baroju 2x dienā, vienu no ēdienreizēm viens vai otrs bieži nenoēda, jo nejutās vēl izsalkuši. Brīze gan vēljoprojām ņergājas bieži. bet vismaz vairs negrab tie kauli tik skaļi. Prieciņš! :aptracis:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 04 Oct 2017, 16:12

ash, apsveicu!

Es kāreiz vakar pagalmā skatījos uz savu Mio un galīgi nevarēju saprast, vai tomēr uz tiem kauliem nebūtu vairāk masai jābūt. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby ash » 06 Oct 2017, 13:53

Pie lēmuma, ka ir jāuzbaro suņi, es nonācu, jo:
1. sveši cilvēki sāka jautāt, vai es tos suņus kādreiz arī baroju, nepārtraukti to vien dzirdēju, cik sunīši tievi. Eeee, bet man nav kurti. :apcelta:
2. Akim pavasarī, notrimmējot ziemas kažoku, pakaļgals izskatījās kā vecai govij – izspiedušies tie krustu kauli vai kā tos sauc, pat redzami, ne tikai sataustāmi. Ribas arī jau bija saskatāmas. Un suni glaudot, bija sajūta, ka viņš kļūst trausls, nezinu kā savādāk raksturot.
Šādā kondīcijā Akim svars bija virs 16 kg. Iepriekš svars bija 17-18, tātad it kā nemaz tik daudz mazāk. Bet dūšīgi barojot esam tikuši pie iepriekš nebijuša rekorda – 20 kg. Šobrīd viņa kondīciju es raksturotu kā atlētisku, suns uz tausti ir stingrs, ribas ir sataustāmas, bet ne kā veļas dēlis. Neesmu eksperts, bet domāju, ka tāda ir pareiza īru terjera kondīcija.
Brīze gan vēl joprojām ir trausla, ļoti smalka, bet viņai tik nedaudz pāri gadam – vēl jābriest.

kāda Tev Mio liekas uz tausti?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 06 Oct 2017, 14:34

Spigana wrote:Es kāreiz vakar pagalmā skatījos uz savu Mio un galīgi nevarēju saprast, vai tomēr uz tiem kauliem nebūtu vairāk masai jābūt. :D

Es gan sen Mio neesmu redzējusi, bet kā reiz man prasītos kkas nost, nevis klāt :kanepe: Vismaz pēdējai viņās redzētajai versijai.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 06 Oct 2017, 18:49

Māra, par šādiem tekstiem pa galvu var dabūt. :pagalvu: :kanepe:

Pēdējā pusgada laikā Mio ir ļoti nobriedusi, viņai tagad ir krietni lielāks krūškurvis un proporcionāls kakls, tāpēc varbūt izskatās lielāka, bet reāli viņai diezgan bieži var redzēt kaulus, un uz tausti tur nekā bez kauliem un drusku muskuļiem toč nav.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests