Sāc ar sevi. Māras blogs.

Blogs and Chats

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Spigana » 07 Jun 2017, 16:28

Varbūt kāds kaut kur ciemos aizbraucis? Neticami izklausās, ka pie mums pa kluso būtu parādījies vēl kāds saluki. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 07 Jun 2017, 16:49

ash, Spīgana - lai tas izrādītos saluki... 1% iespējamība, jo pirmkārt saluki un jaunieši Latvijā? :kanepe: Kurš ņems saluki, ja var paņemt kko "normālu un stilīgu". Tagad, piem, VASus Latvijas audzētavas pat dāvina... :sajucis: Saluki maksā nepilnus 2000 eur, kamēr Latvijā šķirnes suns tomēr vidēji(!) turas ap 1000 eur. Un saluki arī nav laižams no pavadas (kuram tusiņos der suns, kurš vislaik jāvaktē?), nebūs pārāk draudzīgs ar čomiem (snobisms un tā)... Un ja tie būtu tūristi, tad visdrīzāk 'labākajos' gados :D
Bet ja pie sakarīgakiem faktiem pieķeras - īsspalvainie jeb smooth saluki pasaulē vispār ir krietni retāki, nekā garspalvainie jeb feathered. USA laikam minētu kā vietu, kur smūtiji varētu būt proporcionāli visvairāk. Plus vēl black&tan, kas nemaz tik bieži nav dobermaņkošajā versijā.... Uh. Tā būtu tev bijusi reāla MILJONA laimēšana loterijā, ja tas izradītos smooth+black&tan+saļuks. :roze:
Bet nākamreiz tuvāk tai vietai turi sagatavotu kameru gatavībā, sarunāts? :kanepe: :foto:

Image

Image

Image

Image

Un šis ir saļuks USA, kurš manuprāt ir viens no perfektajiem saluki. No audzētavas Impala.
Čalis vārdā Outlaw (noteikti viņu te jau esmu kkur likusi), īpašniece un audzetāja: Lois-Ann Snyder.
Image
:pedinja:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby ash » 07 Jun 2017, 17:56

Man nebūtu iebildumu pret miljonu :kanepe:
Es vispār domāju ka vai nu esmu nepareizi sasktījusi,vai drīzāk ka tas ir kāds kurta jauktenis, varbūt atvests no uk. Bet viņam nebija tas noapaļojums uz muguras kāds ir vipetam, mazāks kā greihaunds, suns izskatījās jauns, varbūt nepieaudzis.
Būs jāiet meklēt :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 13 Jun 2017, 13:42

Aicinājums madjai un citiem interesentiem (ash?).


"Dārgie draugi,
18.06.2017 Notiks kursinga treniņš Inčukalnā.
Pierakstīšanās pa e-pastu līdz 15.junija (ieskaitot) : kurti@kurti.lv (norādiet savu tālruņa nr. un suņu šķirni).
Skirņu saraksts un aptuvenais laiks katrai šķirnei būs pieejams 16-17.junija Latvijas Kurtu Kursinga treniņi Facebook lapā!
Un lūgums pirms izbraukšanas pārliecināties vai Facebook lapā nav izliktas kādas izmaiņas sakarā ar sliktiem laikapstākļiem vai tehnikas lūzuma!
Ja nav iespējams apskatīties Facebookā , tad ir iespēja piezvanīt organizatoriem:
Oksana 29344779
Elena 22114237
Paldies par sapratni un tiekamies treniņā ;) "


https://www.facebook.com/groups/1024649014286988/permalink/1372199839531902/
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby ash » 14 Jun 2017, 16:53

ouch! šis gan būtu foršs pasākums. bet ... Brīze sastrādāja muļķību (atkal iekļuva kaimiņu pagalmā pie vas, kurš vēljoprojām grib viņu nogalināt :histerija: :histerija: :histerija: ). par laimi gan brūces nav dikti nopietnas un tā kā nekavējoties sākām dot antibiotikas, dzīst labi. bet vēl kāds laiks ir ar ierobežotu fizisku aktivitāti. un budžetā robs. :(
žēl tik ka Akim arī šis ies gar degunu. :neparliecinats:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 15 Jun 2017, 11:38

ash, ku bēdīgi dzirdēt! Ceru, ka dāma tuvākajam laikam savu adrenalīna devu dabūjusi. Ja ne, jums viņai izpletņlēkšana jāorganizē :kanepe:
Lai drīza veselība un cerams, ka vēl šovasar drīkstēs izskrieties ar kurtiem (ar falšiem zaķiem vai bez). ^^
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 15 Jun 2017, 11:53

Saluki un agility

Es visu laiku jums te sajūsminos kā ASV saļukus darbina gan OB, gan rallijā, kā arī agility. Tik ļoti, ka viņiem saļukiem pat ir atsevišķas sacensības šajās disciplīnās.
Vakar tika piedāvāta iespēja internetos skatīties dzīvajā saluki agility sacensības ASV.

Ko tur riņķī un apkārt - esmu mežonīgi vīlusies. :asaras:
Rādās, ka viņiem tiešām jārīko atsevišķas sacensības, jo nu ar "normāliem" suņiem sacensties viņi nevar. 2 no 3 suņiem darīja zūmijus (zoomies) pa laukumu. Un viss. Varbūt vienu barjeru pārleca. Un labi, ja to, ko rāda hendleris.
Un tā jau forši, ka darbojas. Bet nu.... Man pat īsti nav ko teikt. Varbūt - kāpēc brauc uz sacensībām? Taču šobrīd to pārmest nevaru, jo nezinu kā Rūsa reaģētu uz sacensībām, jo pagaidām darbojies tikai angārā, zināmā kompānijā un vietā. Varbūt sacensībās arī skrietu riņķīšus un mani ignorētu... Tad viņiem visiem tur Amerikā piedošu. :kanepe:

Ja kādam gribas pašausmināties, lūk kanāls, kurā ielikti video no vakardienas sacensībām (vajadzētu būt pieejamai jebkuram interesentam):
https://www.facebook.com/groups/227370677753415/

Vēl arī diezgan nejēdzīgi šķita Amerikas agility noteikumi. Kurus nesaprotu. Vispār. Varbūt ka nesapratu, tā ka ja kāds zin USA agility noteikumus, ļoti priecāšos, ja izklāstīs galvenās atšķirības vienkāršā valodā.
Internetos atradu nedaudz ieskicētas atšķirības no somu dāmas, kura salīdzināja Amerikas noteikumus (un citas atšķirības organizācijā un attieksmē) ar Somijas agility, kas ticu, pa lielam, ir tāds pats kā pie mums. Labojiet, ja kļūdos.

https://www.oneminddogs.com/article/Agility-Competitions-In-USA-And-Finland/?lang=en

:apstulbis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 15 Jun 2017, 11:59

Un lai kaut kas mazliet pozitīvs pēc lielas vilšanās.

Iepriekš jau publicēju par kurtiem, ar kuriem darbojas sportos. Tur bija arī somiete ar afgāņiem.
Lūk, viens no pēdējiem video viņas kontā.
Esmu uz pakaļas, jo šis nu ir WOW!!! Un saimniece raksta, ka suns kursingu arī skrien un skrien labi. Tā ka dubults WOW WOW! :rej:
https://www.facebook.com/salla.kuikka/videos/10213107405705943/

Lūk, tas pats suns kursingā:

:pedinja:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Spigana » 15 Jun 2017, 12:40

Viņai afgānis guļ IZTURĪBU, kamēr blakus citi suņi skrien pakaļ ĻURAI?!?!?! Kā to vispār var dabūt gatavu? :apstulbis:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 15 Jun 2017, 12:41

Spigana wrote:Viņai afgānis guļ IZTURĪBU, kamēr blakus citi suņi skrien pakaļ ĻURAI?!?!?! Kā to vispār var dabūt gatavu? :apstulbis:

Jep! Un nav ne mazākās jausmas kā. Salauzts kurts :kanepe:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby ash » 15 Jun 2017, 16:47

varbūt viņš ir vas sirdī... :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Spigana » 15 Jun 2017, 16:48

ash wrote:varbūt viņš ir vas sirdī... :kanepe:


Gribi teikt, ka ne man vienīgajai ir suns ar šizofrēniju? :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby fedelta » 15 Jun 2017, 17:32

ash wrote:varbūt viņš ir vas sirdī... :kanepe:



Mans šito diezvai darītu :kanepe:
Bet viņš sirdii ir drusku no visa - "nedzirdiitis", "neklausiitis","aizmārśītis" un īpašā šķirne viņā ir "atpakaĺnenācītis" :kanepe:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Imagine » 15 Jun 2017, 20:34

Ko tur riņķī un apkārt - esmu mežonīgi vīlusies. :asaras:


No skatītāja viedokļa nav gan sevišķi interesanti, tāpēc saprotu vilšanos. Ej nu tu sazini, kādā veidā mācās un cik daudz tie suņi zina. Kā afgāņa saimniece rakstīja - daudzi gadi darba un visdažādākās metodes. Tā ka šo nevajag uztvert kā normu, drīzāk par motivāciju latiņu tomēr biš' pacelt augstāk, ja iespējams. :)

Kā Rūsam ar "zoomies" - kā sokas adžiliti treniņos?

Video redzamā kursinga trase vispār super - no karjera uztaisīja sacensību laukumu.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 20 Jun 2017, 21:22

Imagine wrote:Tā ka šo nevajag uztvert kā normu, drīzāk par motivāciju latiņu tomēr biš' pacelt augstāk, ja iespējams. :)

Es gan tomēr sāku tieši domāt, ka varbūt tā ka reiz (varbūt) ir norma un man mājās ir viena ne-norma :kanepe: Kas gan noteikti tikai liek celt latiņu augstāk, tas gan.

Imagine wrote:Kā Rūsam ar "zoomies" - kā sokas adžiliti treniņos?

Paldies, Rūsam ka jau nenormai iet lieliski ar zoomies - to nav. Ir, protams, atslēgšanās brīži reizēm un nenāk kad saucu, vai kas cits, bet šādi zūmiji nu jau vairs nav. Varbūt sakritība un kāds posms, bet es ceru, ka viņš to ir izslēdzis kā opciju agility. Nezinu gan vēl, kā būtu sacensībās - svešā vietā, svešas smakas un suņi, cita atmosfēra. Attiecīgi, vispirms būs jānoskrien kādas sacensības, lai es varētu atbildēt uz šo. :D
Kopumā treniņos iet lieliski. Nu jau pat vienreiz trasē tika iepīts slaloms, kuru gan viņs iet lēni un ne vienmēr precīzi, tacu funktieri ir sapratis. Šūpoles joprojam ir sātana radītas un mega baisas. Turpinu uz tam vilkt. Lai, cerams, ar laiku vnk pierod.
Lieliskā ziņa ir tā, ka šo 1dien Rūsam pirmo reizi bija treniņš ārpus ierastā angāra - smaržīgā zālienā, ar vēja pūsmām, kas atnes dažādas smaržas, taču skrēja viņs bezmaz pat vēl labāk nekā angārā, tādēļ cerības lieku jo lielas, ka šovasar varētu pat noriskēt uz sacensībām vēl ārā.
Plus, baidījos, ka viņš, kā jau jokains suns daudzās jomās, varētu akceptēt tikai ierastās barjeras un tuneļus, ko pazīst un citas igonrēt, baidīties, nesaprast. Bet tā, vismaz ar šīm āra barjerām, nebija problēma nemaz.
Vēl arī Rūsam nomainīju motivāciju. Agility čalis tagad skrien uz atalgojošo bumbiņu (pīkstošu), kas strādā daaaaaudz labāk par našķiem, kuri bija kļuvuši pavisam pavisam neinteresanti. Pa vidu vēl mēģināju plēšamo mantu, bet bumbiņa saglabā līderes pozīciju. :D Plus ērti skrienot trasi papīkstināt, lai dabūu viņa uzmanību, kas ne vienmēr ir pievērsta man.
Man agility iepatīkas arvien vairāk un vairāk un arī pamazām ieguldītā pacietība ar Rūsu sāk atmaksāties, ko tiešām izbaudu reizēs, kad nedusmojos uz viņu par manis ignorēšanas mirkļiem :kanepe:
Tagad tikai maliņā pastumts OB rallijs, jo ēdiens galīgi nerullē, Rūsasprāt, bet tur vajadzīgās komandas izpilda tikai sekojot kārumam. Kad mēgināju ar roku vest, neizdevās. Tā ka jāštuko, ko te lai dara, lai arī to varētu turpināt, jo man ļoti patika efekts, ko uz Rūsas pauri atstāj rallija treniņi.

Imagine wrote:Video redzamā kursinga trase vispār super - no karjera uztaisīja sacensību laukumu.

Ui jā. Ir gan redzēti arī nelāgi video ar nepareizi sataisītu trasi, kur suņi šādā trasē gūst nejaukus savainojumus lecot lejā no augstumiem (kad daži mēdz nogriezt trases līkumus). Bet pie tā piedomājot, es pat zinātu vietu, kur LV varētu sataisīt šādas burvīgas sacensības/treniņu, jo man ar šķiet, ka fantastiski! Saluki arī ikdienā manu īpašu uzvedības maiņu, kad tie iekāpj smiltīs, uzreiz tādi dzīvāki, gatavi skriet, lekt, darīt. Tur kaut kas ir! ^^
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Imagine » 20 Jun 2017, 22:25

Man agility iepatīkas arvien vairāk un vairāk un arī pamazām ieguldītā pacietība ar Rūsu sāk atmaksāties, ko tiešām izbaudu reizēs, kad nedusmojos uz viņu par manis ignorēšanas mirkļiem.


Tās dusmas un sarūgtinājums par ignorēšanas brīžiem ir tik, tik pazīstamas... :neparliecinats:

Agility čalis tagad skrien uz atalgojošo bumbiņu (pīkstošu), kas strādā daaaaaudz labāk par našķiem, kuri bija kļuvuši pavisam pavisam neinteresanti. Pa vidu vēl mēģināju plēšamo mantu, bet bumbiņa saglabā līderes pozīciju.


Lasīju, ka pīkstuļmantas atgādina suņiem skaņas, ko izdod medījums, kad tas tiek noķerts un... piebeigts. Rūsam uzspēlēji pa instinktu stīgām, pareizo mantu izvēloties. :D

Saluki arī ikdienā manu īpašu uzvedības maiņu, kad tie iekāpj smiltīs, uzreiz tādi dzīvāki, gatavi skriet, lekt, darīt. Tur kaut kas ir!


Smiltis vispār lielākajai daļai suņu patīk. Kad pabiju patversmē ārzemēs, tad viņiem lielākā daļa voljēru bija klāti ar smiltīm, jo tās motivē suņus skriet, kustēties un būt aktīviem. Bērniem jau arī labāk smiltiņās patīk dzīvoties nekā uz betona.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 23 Jun 2017, 14:45

Ja kāds Teikā pazīst gaišmatainu meiteni ar taksīti Gabi, pasakiet, ka viņa ir **** un ka suni dauzīt (!) par nenākšanu ir debīli un ļauni. Pietam - šurp, blakus, nāc, fiksi utt noteikti nepadara skaidrāku to vienu lietu, ko sunei prasa.
:aizsvilstas:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby komisars » 28 Jun 2017, 14:55

Māra wrote:Ja kāds Teikā pazīst gaišmatainu meiteni ar taksīti Gabi, pasakiet, ka viņa ir **** un ka suni dauzīt (!) par nenākšanu ir debīli un ļauni. Pietam - šurp, blakus, nāc, fiksi utt noteikti nepadara skaidrāku to vienu lietu, ko sunei prasa.
:aizsvilstas:


Gadījumā nav Teikas VIdusskolas apkārtnē ?
komisars
 

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 28 Jun 2017, 16:23

komisars wrote:
Māra wrote:Ja kāds Teikā pazīst gaišmatainu meiteni ar taksīti Gabi, pasakiet, ka viņa ir **** un ka suni dauzīt (!) par nenākšanu ir debīli un ļauni. Pietam - šurp, blakus, nāc, fiksi utt noteikti nepadara skaidrāku to vienu lietu, ko sunei prasa.
:aizsvilstas:


Gadījumā nav Teikas VIdusskolas apkārtnē ?

Gāja gar Linezera slimnīcu. Tālu jau nav.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 06 Jul 2017, 18:25

FCI European Coursing Championship 2017 jeb braucam paskatīties, kā īstie suņi skrien.

Šveice.
Aizbraucām un atbraucām.
Uzreiz praktiskās lietas - neviens nekur mūs nepārbaudīja. Suņi būrī nebija neviens, gaļa līdzi tā, ka nepietiek visam laikam (bet atļautais daudzums - 1kg uz cilvēku) un pēc tam bij škrobe. Bet nu sodi bargi, labāk neriskēt.
Konservus manējie atteicās ēst. Atceļā cietās līdz Polijai, kur nopirku lieveikalā vistu ekstremitātes.
Visādi citādi mani puikas pārsteidza ar mazo stresu, gulēja bagāžniekā ceļu, neīdēja, ēda lielākoties visas maltītes. Pat ja ne visu porciju, tad ēda. Lieliski.

Poētiskā daļa. Šveice skaista. Kalni jau vispār pasaka, kā vienmēr. Viņi brauc skatīties mūsu horizontus, man kaifs no klintīm un ledājiem/sniegiem kalnu virsotnēs, mazām kalnu upītēm, ūdenskritumiem uttt

Image

Ciemats, kurā nakšņojām savu Šveices laiku. Fluhli.
Image

Kā jau parasti - kalni un to laikapstākļi. No karstas dienas līdz pērkona negaisam - viens acumirklis.
Image

Suņi nelaimīgi iepozē pie sūnainas strūklakas Fluhli ciematā.
Image

Mazāk nelaimīgi iepozē. Jo šeit nedomā, ka es viņus mēģinu iegrūst strūklakā. :D
Image

Mājiņa, kuru apdzīvojām 4 cilvēki un 5 suņi - 2 saluki, 2 vipeti un 1 levrete.
Image

Lūk, šādā suņu komplektācijā.
Image

Pirmā diena mums bija brīvāka, tad nu ļāvu Rūsam pakustēties. Teritorijā ieejot gan zīme, ka suņiem jābūt pie pavadas, bet satikta vietējā dāma ar austrāļu kuci teica, ka dzīvo te visu mūžu, te staigā 3x dienā un redzot brīvus suņus regulāri, nekad - kontroli, un iedrošināja suņus tomēr palaist. Tā nu uz 2 min noriskēju, jo suņi tomēr iiiiiilgi bija braukuši, bet citas vietas palaist nebija. Rūsa gan arī smuki turējās pie manis, paspēlēja bumbu un tad jau devāmies nopelst.
Image

Image

Kajs, kā parasti, ar ūdeni piesardzīgi un līdz potītēm.
Image

Nu ja. Un tad jau pasākums. 3 dienu garumā skrēja kurtu plašs klāsts. Greihaundi, vipeti, levretes, afgāņi, azavaki, īri un skoti, ungāri, poļi un citi. Saluki bija 111. Protams, nebiju redzējusi TIK daudz saluki un tik dažādus. Daudzi gan pēc saluki izskatījās pamaz. Arī apskatot saluki sarakstu, audzētavas nezināmas, suņi galīgi ne šova audzētavu... Ļoti interesanta pieredze. Ļoti.
Nepatīkams pārsteigums visā pasākumā bija secināt, ka (ne tikai saluki, protams) suņi ne tikai neatbilst šķirnes izskatam, bet arī temperamenti ir vienkārši drausmīgi. Agresīvi suņi. Agresīvi KURTI :ieraujpoda: Un es neiebilstu, ka suns jaunā vietā, tādā barā ir apjucis, loģiski tak, ka piesardzīgs, bet pat ja ejot ar līkumu garām, tie siekalām šķīstot mēģina nokost visu kas kustas... Uh. Bet tie jau nebija pamatsastāvs. Tikai tāds novērojums, ka novērojams. Patīkamā daļa, ka vairāki saimnieki man nāca klāt, apjautājās un komplimentēja suņu mierīgo dabu, uzvedīgumu un tā. Un man līdz šim šķita, ka man ir divi mežoņi :kanepe:

Uz vietas arī beidzot iepazinos arī Rūsas māsu Zalu (Red Hawk's Mahzala Delisha https://saluki.breedarchive.com/animal/view/red-hawks-mahzala-delisha-4d7ee3e2-7d17-4b7a-a625-64ffd398bdf1), kura galīgi nebija līdzīga Rūsam un bija supersuper maziņa, ar viņas saimniekiem un baru.
Zala gan bija diezgan piesardzīga, jo satikām viņu vakarā pēc saluki skrējieniem un viņai finišā bija uzbrukusi cita kuce un saplēsusi kaklu. Tā, ka jāšuj. Bet bik piesargājās un pēc mirkļa jau bija gatava ar brāli dauzīties. Žēl, ka suņus uz vietas laist vaļā nedrīkstēja.
Tāpat arī Kaja brāli Qasimu satikām un viņa saimnieku, kuram kopā 4, drīz 5 saluki (sacensību laikā Zviedrijā piedzima viņa piektais saļuks, jūhū).

Lūk, es ar Q brāļiem.
Image
Aizmugurē Rūsa, pa kreisi Qasim (https://saluki.breedarchive.com/animal/view/red-hawks-qasim-samir-e53cc416-bee8-48d9-873b-0f9f36130ac4)un pa labi - Kajs.

Tāpat satiku arī daudz citus saļukus, audzētājus un īpašniekus un tas bija burvīgi burvīgi burvīgi!
Ā, un 4dienā vēl arī bija atklāšana ar milzu vēju un nepatīkamu vēsumu. Tā kkā.
Image

Skriešana.
Vetkontrole notiek dienu iepriekš, tā lai paspēj sākt stresot jau laikus :kanepe: Klīda jau runas, ko tik viņiem tur nepārbauda, bet kad maniem pienāca kārta tikt apčamdītiem, neko daudz nedarīja un galveno - sirdi, vetārste (?) pārbaudīja pieliekot vien roku pie krūtīm. :D Nu tā, īzī. Atkārtota vetkontrole pēc pirmā skrējiena bija jāveic suņiem, kuri jaunāki par 2 gadiem vai vecāki par 6 gadiem. Uz maniem suņiem neattiecās.

Pirmais skrējiens tika lozēts - kurš suns ar kuru skries. Un kādā secībā. Sakrita ļoti neērti - mani abi skrēja viens pēc otra. Un vienādas krāsas krekliņos. Tā nu nācās izmantot komandas atbalstu, gan Latvijas, gan Zviedrijas, jo vienai tikt galā būtu neiespējami. Toties ērti, ka suņus iesildīt un atsildīt var kopā. ^^
Kamēr notiek skrējiens, nākamie trīs pāri jau gatavojas un gaida.
Lūk, manējie gaidot tik drīzo skriešanu. Pirmais skrien Kajs, otrais gaida, dīdās un čīkst Rūsa.
Image

Rūsa tiek palaists startā ar Krievijas īsspalvainu baltu suni, kurš Rūsam finišā uzbruka un dzina pa lauku. Viss beidzās labi.
Image

Image

Te var redzēt vienu no trim trasēm pasākumā, kas atšķirās no pārējām divām, klasiskajām. Parasti ļura tiek vilkta pa zemi, šeit sistēma to velk pa augšu. Kā tāds ļuras trolejbuss. Ļoti ātrs trolejbuss :D
Image

Image

Finišssss
Image

Te vēl piebildīšu, ka šī trolejbusa trase ir ar ļoti lēzeniem līkumiem un pa lielam iziet tieši uz ātrumu. Trase gandrīz 1km gara, baidījos, ka ja ne abi, tad Kajs varētu sagurt uz beigām, bet abi puikas bija savā ampluā un parādīja sevi no labākās puses.


Kāpēc bildēs neredz otru suni, ar ko skrien manējie? Jo tie bija pārāk lēni, lai ielektu kadrā :kanepe: Nopietni.
Pēc pirmā skrējiena paliku pie divām domām - vai nu izlozējām ļoti sūdīgus suņus kā partnerus vai arī manējie ir ūber ātri suņi.
(Izrādījās otrais varians. :alinji: )

Otra trase, gandrīz kā pretstats pirmajai, bija mežonīgi zigzagaina un bezgala sarežģīta. Zinot, ka Rūsa viegli saslīd, nesavācas un nav pārāk labs manevros, tikai ļoti ātrs, sašļuku. Liku cerības uz Kaju, kurš ir zemāks, manevrētspējīgāks.
Otrais skrējiens arīdzan nu jau vairs netiek lozēts, bet tiek salikti pāri pa rezultātiem - 1. ātrākais ar 2., 3. ar 4. utt.... Tikai samaisa startu secību, lai tiesneši nezin.
Pēc pirmā skrējiena rezultātiem Rūsa bija 6. vietā (un Kajs kkādā padsmitajā) no 58 saluki puikām, kas ir nereāls sasniegums un pārspēja visas manas ekspektācijas, attiecīgi, Rūsam nu jau blakus skries 5. labākais suns, kas spriedzi uzdzina vēl vairāk. Mēgināju neko daudz negaidīt, jo galu galā, Rūsa galīgi jauns suns bez pieredzes, skrējis tikai kopā ar Kaju un vispār - tādi sportisti mums apkārt, ka bail. Bet izradījās, ka gan zigzagainā trase, gan 5. labākais suns kā partneris Rūsam vēl bija sīkums.
Kamēr mīņājāmies ap startu, novēroju vienu no saļukiem, kurš bija mežonīgi uzvilcies, trakoja pie pavadas, rāvās uz visām pusēm kā tāds sagūstīts meža zvērs un metās virsū visiem suņiem, mēģinot tos sadalīt reizinātājos. Brrr. Arī maz pēc saluki izskatījās, mazs un kompakts, kā kuce, kas manevrējošai trasei ideāli. Īsts konkurents. :apstulbis: (lūk, mežoņsuns interesentiem. iesaku uzmest aci ciltsrakstiem!!!!! https://saluki.breedarchive.com/animal/view/levar-7af99258-c439-440f-9386-5018d7a0e8d6)
Vēl spriedām, ka nabadziņš tas, kura suns skries ar šo kopā.

Uzminiet nu, ar ko šim sunim bija jāstartē kopā? Protams, ka Rūsam!!! :sajucis:
Kad mūs salika blakus, man nosirmoja mati, sākās aizdusa un sirds pārstāja sisties. Rokas trīcēja. Jau Kaja starts bija stresa pilns, jo bija radušās tehniskas problēmas un nevarēja zināt, vai suņi varēs trasi noskriet. Un tad vēl šis psihs.
Bet nu varianti nebija. Psihais suns ārdījās, Rūsa absolūtā mūka mierā stāvēja un gaidīja.
Pie starta es jau vispār ģību nost, jo baidījos, ka tik tas suns neuzmetas Rūsam virsū startā, skrienot un finišā...
Un tad mēs abus palaidām.
Mana sirds nekustējās un plaušas arī līdz pat finišam.
Psihais suns skrēja kā psihs, nekoordinets, kļūdaini un brīžiem pat pretējā virzienā. Rūsa skrēja perfekti.
Nonācu no trases ar Rūsu, raudot. Laikam no nervu atslābuma, ka visssss. Viss ir cauri, manam sunim nekas nekaiš un plus vēl viņš noskrēja skaisti.
Klusi cerēju, ka ar šo skrējienu Rūsa tomēr tiks uz pjedestāla (apbalvo pirmās 6 vietas).

Apbalvošana.
Es tiešām nesaprotu neko un nesapratīšu, bet Rūsa kaut kā izdomāja, ka būs ne tikai uz pjedestāla, bet dabūs vienādu punktu skaitu ar pirmās vietas ieguvēju. Attiecīgi - man viņš ir 1. vietas ieguvējs.
(Sadalījumu pie vienāda punktu skaita nosaka otrās trases punktu skaits, kur Rūsam bija par 1 punktu mazāk nekā uzvarētājam)
Pēc apbalvotas 6., 5., 4. vietas pat īsti jau vairs neklausījos, jo skaidrs, ka zaļais gurķis tur nevar būt, bet te pēkšņi mikrofonā "Latvia!!!!!!" un tam seko "Red Hawk's Mabrouk Daylam".

Un tā Rūsa aizbrauca, noskrēja un uzvarēja. Rūsam 2. vieta 58 saluki konkurencē, Kajam 9. vieta, kas arī ir absolūti neticams panākums. Un visas krutās kursinga suņu audzētavas pret maniem diviem šova suņiem iet nervozi stūrī tagad uzpīpēt. :kanepe:

Laime neaprakstāma. Nekad neko tādu nebiju jutusi. Tādu pacilātību, prieku, laimi... visas labākās sajūtas kopā. :samilejies:

Image

Image

Katru reizi, kad ierunājās mikrofonā, gaidīju, ka teiks, ka kļūda. Bet nekā, kļūda gan bija, bet to pieļāva 4. vietai un notika atkārtota saluki puiku apbalvošana, lai nebūu apcelts kļūdainais suns.
Nākamajā dienā gan pat par 5% nebija tā sajūta, kāpjot uz pjedestāla vēlreiz, toties novilku Rūsam lietus praķi, jo iepriekš kāds babulis bija protestējis, ka Rūsam redz eksterjeru neredzot. Nu, nav jau nekāda izstāde, bet lai jau viņai tiek (ja viņa tur klāt vispār bija :D ).

Image

Tādi mums emocionāli piedzīvojumi un lai gan tituls netika, tikai ResCACIL, sasniegums mazajai Latvijai ar pāris saļukiem ir neiedomājams un esmu lepna lepna lepna! :latvija:
Un izrādās, ka arī ar otro vietu pietiek. Rūsam jau ir divi precību piedāvājumi :kanepe:

:pukudupsis: :latvija: :pukudupsis:
Last edited by Māra on 07 Jul 2017, 11:36, edited 9 times in total.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests