lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Blogs and Chats

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 24 Jan 2017, 00:08

kaut kur vienā no blogiem runājām par suņu kaušanos un ko darīt/nedarīt.
Vakar, Aslana nakts pastaigā, viņam uzklupa otrs suns. Tā kā tumšs, neko jau nevar redzēt, vīrs tikai dzirdēja kautiņu. Gāja abus suņus šķirt, tā šķīra,ka vienu pirkstu salauza (to mēs tikai šodien no rīta piefiksējām). Otra suņa saimnieks, protams, neko lietas labā nedarīja, savu suni nekontrolē, pašam,laikam biksiņas bija slapjas. Esmu tik neprātā dusmīga, ka ja satikšu to vīrieti, dabūs no manis iekšās. Aslanam, nekas nekaiš, vīrietim divas nedēļas brīvas un roka ieģipsēta, bet es bez maz vai raganu medības esmu uzsākusi,haha.

Nav pirmā reize,kad to vīrieti satiekam (ne satiekam, bet dzirdam), viņš ar suni tikai pa naktīm iet laukā staigāt (tagad zinu iemeslu,kāpēc), nekad to suni neesam redzējuši, jo tas čalis konkrēti to suni savākt nevar, viņš tur pa to mežu skrien, līdz apnīk, saimnieks pilnā balsī sauc, līdz sunim apnīk. Nekādas gaismas tam sunim piekarinātas nav, līdz ar to, kur viņš ir nezin neviens. Ja satikšu, likšu pie siksnas klāt un saukšu policiju. easy peasy. Lai "saimnieks" iemācās.

Tā nu mums te iet.
Pa lielam Aslans ir ticis pie draudziņiem un uzvedas kā jau sunim pienākas. Ir viņam nereālākie rasista gājieni, bet tas ir Aslans. Te daudziem ir borderi un pat austrālijas aitu suņi, kas mani pārsteidz, bet suņi ir super draudzīgi un jauki.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Henriete » 24 Jan 2017, 13:33

Jau drebuļi noskrēja, lasot. Riebjas šādas situācijas, kur būtībā esi bezspēcīgs, vien klusībā ceri, ka sunim pēc šitāda jandāliņa nebūs ilgi un dikti jāārstējas. Tāpat pašiem!
Veselību vīram, lai ātri atveseļojās!

Vienmēr esmu bijusi par to, lai šādus pārmāca, vispār uz visiem laikiem..
Tavā vietā gan, es sava miera labada, necenstos viņu vēlreiz satikt, bet ja nu tomēr, tad pēc pilnas programmas... :paukojas:
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 17 Mar 2017, 14:36

Tam čalim paveicās,ka es viņu nesatiku, bet mans vīrs. haha.
Suns atkal klupa Aslanam virsū, šoreiz neviens nekur iekšā nejaucās. Sadeva pa ķobi, aizskrēja pie saimnieka, saimnieks atnāca skaidroties, dabūja iekšās. Tagad tam sunim esot gaismiņa piekarināta, pēc tam,kad vīrs lekciju nolasīja. Labākais,ka tas vīrietis ir spānis! Protams,ka bija jābūt spānim,lai būtu tik bezatbildīgam. Suns esot baigi lecīgs, bet jauns un ātri aplaužas. Neaudzināts, tas gan.

Mums pa nakti te visādi brīnumi gadās, Aslans pats neko neuzsāk, kāmēr netiek izprovocēts.
Ko esam atklājuši - kakla siksna un iemaukti ir pasargājuši Aslanu ne pa jokam. Iemauktos jau divi suņi, kautiņa laikā savus zobus ieķēruši un palikuši karājoties, kāmēr viņus atkabinam (un ne jau saimnieki! tiem pašiem bail no saviem suņiem!). Tie iemaukti ir bijuši labs pirkums, tagad gan mazliet pacaurumoti, tas gan.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby eldberg » 21 Mar 2017, 22:59

lauva wrote: Te daudziem ir borderi un pat austrālijas aitu suņi, kas mani pārsteidz, bet suņi ir super draudzīgi un jauki.

Frisbiju viņi spēlē? :)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 26 Mar 2017, 21:51

eldberg wrote:
lauva wrote: Te daudziem ir borderi un pat austrālijas aitu suņi, kas mani pārsteidz, bet suņi ir super draudzīgi un jauki.

Frisbiju viņi spēlē? :)



kur nu!
Ir tikai viens, kuram saimnieces ir jaunas meitenes,un tas nodarbosies ar agility. Tam sunim ir super temperaments un azarts!
Pārējie ir parka suņi, deso apkārt,nezin,ko lai iesāk ar savu enerģiju, dažiem saimnieki deso pakaļ, jo suņus rokās dabūt nevar.
visiem ir ball is life attitude un tas ir arī vienīgais,ko tie suņi dara. Bik žēl, bet nevaru nevienam neko aizrādīt, mans jau ar tagad tikai bumbai pakaļ deso.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 01 May 2017, 12:41

Nu tad beidzot dabūjām randiņu pie speciālista un aizbraucām noskaidrot,kas tad Aslanam kaiš. Pēdējos divus gadus, pēc lielākas slodzes, Aslanam bija problēmas ar pakaļkājām,bijām pie vetiem un tā arī pie skaidrības netikām. Manas lielākās bailes par displāziju,paldies Dievam, neattaisnojās, bet nevarētu teikt,ka rezultāts ir kaut kas ūber labs, Izrādās Resnajam ir artrīts - pēdējos divos jostas skriemeļos, mild/viegls gan. Pēc pastiprinātas slodzes tiek saspiesti nervi un tāpēc sāp. Neko dižu viņa labā darīt nevaram, kā tikai samazināt slodzi, neļaut lēkāt un skatīties,lai nepieņemas svarā. Rentgens uzrādīja lielisku pārējo locītavu un skriemeļu stāvokli,dakteris atzina,ka vienīgais,kas liecina par gandrīz 10 gadiem ir tas pleķītis ar artrītu bildē.
Tas izskaidro,kāpēc nekādas barības un vitamīni neko neuzlaboja (ak šī vējā izsviestā nauda pie nezinošiem vetiem). Labi gan ka tas viņam netraucē baudīt dzīvi kā jau visiem opīšiem - papeldēt,padesot apkārt,utt. Tik jāaizmirst par 20km riteņbraukšanu un lekšanu kokos.

Tā kā vets ir otrā BE malā (ok,ok, Brisele ir pa vidu), palikām tur visu ned nogali, izbraucām ar kajaku (15 km - never ever again :noliedz: ), protams, ar visu suni. Jāsaka,ka skats noteikti bija uz 'urrā', žēl,ka nevienas bildes nav. Opis kajakam pa visu, kritiski ievērtējot apkārt notiekošo un mēs airējoties pa upi uz leju. Šodien gan kājiņas pasāpēja visiem (Resnais piekliedza visu hoteli,kāpjot pa kāpnēm lejā, bet tas apmēram stundas laikā pāriet). Tā nu mēs dzīvojamies, tagad ar skaidru bildi par to kas ir kas.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Henriete » 01 May 2017, 15:49

lauva, lasīju un tiešām žēl Aslana. Jebkuras sāpes ir mokošas, protams, īpaši, ja nezini, kas kaiš.
Labi, ka Tev bija iespēja to noskaidrot. Kā pati raksti, reti kad īstos iemeslus izdodās noskaidrot uzreizi, un izdota nauda un lietots viss kas..
Galvenais normāls dzīvesveids jums tagad, ar maziem ierobežojumiem, bet suns vismaz var dzīvot normāli būt laimīgs :)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 01 May 2017, 21:20

Sirds bišķiņ salūza, kad pateica diagnozi, tas gan. Kaut kā cerējām,ka tas varētu būt saistīts ar muskuļiem,to ir iespējams gan ārstēt, gan apturēt. Citreiz aizmirstam,ka tas sīklopiņš arī noveco,it īpaši tāds,kā Aslans, kuram enerģijas nekad neaptrūkst, tikai mazliet īgnāks palicis. Tāds back to the reality brīdis.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Henriete » 02 May 2017, 13:23

lauva wrote:Sirds bišķiņ salūza, kad pateica diagnozi, tas gan. Kaut kā cerējām,ka tas varētu būt saistīts ar muskuļiem,to ir iespējams gan ārstēt, gan apturēt. Citreiz aizmirstam,ka tas sīklopiņš arī noveco,it īpaši tāds,kā Aslans, kuram enerģijas nekad neaptrūkst, tikai mazliet īgnāks palicis. Tāds back to the reality brīdis.


Jā, es arī nevaru panest, ja Semam kaut kas atgadās, vai ir kāda vaina. Tagad, kad tas ir zināms, var mēģināt daudz ko palīdzēt. Samazināt slodzi, dot vitamīnus, kalciju, kaut ko papildus.
Tas jau nemaina viņa dzīvesprieku. ;) Viņš tāpat ir laimīgs.
Jā, par to novecošanu saprotu, es arī nesen atskārtu, ka Sems vairs nav puišelis, bet jau savā briedumā, un daudz kas mainās.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 10 Jul 2017, 13:12

Savu 10ito dzimšanas dienu un atkaltikšanās priekus ar Susi nesagaidīja Aslana sieviņa Emija.
Bijām plānojuši vasaras atvaļinājumā izmest līkumu līdz Grieķijai un ļaut suņa bērniem izballēties pa savam, bet Emucis bija pārāk nogurusi no piedzīvojumiem. Lai viņai vieglas smiltiņas, gan jau abi kaut kad satiksies otrā pusē, kur neviens vecāks nepaliek nekad.

Image


Pēdējā laikā diezgan daudz Aslana vienaudži ir atvadījušies no saviem saimniekiem un es pirmo reizi, tā pa īstam, saprotu,ka viņš vienmēr nebūs tepat, man blakus. Ptfu, Ptfu, Ptfu, viss ir kārtībā, bet sirds lūzt par tiem draudziņiem un viņu saimniekiem.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 31 Aug 2017, 13:31

Fui,Suni, tev smird kājiņas! jeb kā mēs atvaļinājumā braucām.

Oriģinālais plāns gan bija bez suņa, by the way, bet gribējām kā labāk un sanāca kā vienmēr,ka beigās Aslans savam ceļojumu sarakstam varēja pievienot vēl 3 valstis.
Braucām no Beļģijas līdz Horvātijai, īsti bez plāna, bez bookingiem, ar Waze (labākā aplikācija ever!), ar māsu un ar suni. Mašīna līdz augšai pilna (tetris katru reizi,kad kaut kas jāņem ārā no mašīnas), teltis, suņa orto matracis (pieredze rāda,ka vajag, viņš jau neprasīja,lai viņu līdzi ņem...) un pretsāpju zāles,ja nu tas reimatisms sunim mēģina šačakarēt brīvdienas.

Austrija - palikām Halstatt, super duper pasaku cienīga vieta. Ciematiņš ar milzīgu ezeru, paslēpts kalnos. Palikām tikai vienu dienu, bet noteikti izbaudījām ga ezeru, gan ēdienu, gan viesmīlību.

Sunis un Halstatt ezers (ohh, kā man gribētos iemācīties fotografēt kā normālam cilvēkam!)
Image
Image

Horvātijas plāns bija vienkāršs - tikt līdz turienei un apskatīt visu,ko var apskatīt,līdz mums apnīk. Plāns? Plitvicas ezeri, Krka dabas parks un random lietas,kuras ienāk prātā.

Plitvicas ezeri bija viens piedzīvojums:
1-tas, ko es nebiju gaidījusi bija tie 42 grādi un bezvējš. Dzīvojot Beļģijā, citreiz aizmirstu,ka citiem ir normālas vasaras, nu tādāk,kādām tām ir jābūt. Bijām ekipējušies ar ūdens pudelēm priekš mums pašiem un suņa, labā ziņa - lai gan cilvēki ezeros nedrīkst peldēt, suņiem neviens neko neteica. Tā nu Resnais ik pa laikam tika ielidināts kādā no ezeriem, lai atvēsinās. Bet, līdz ar 42 grādiem un klinšaino zemi, sunim bija grūti iet. Tās 8h, ko pavadījām parkā suns ļoooti nogura, kājiņas sapampa, nācās daudz apstāties un atvēsināt suni. Tika nolemts,ka tiks pirkti suņu zābaciņi, jo atvaļinājums nav domāts, lai staigātu ar tulznām, pa karstu zemi.
2-cilvēku pūļi! Parkā bija ap 10tkst cilvēku, tas ir tas,ko mums teica reindžers, nekad parkā nebiju stāvējusi rindā, sastrēgumos,ko rada cilvēki taisot pašiņus. Note to myself - nekad nebraukt augustā.
3-Suņi parkā drīkst atrasties, tikai ar vienu noteikumu (kas man liekas tikai loģisks) - pie siksniņas.
Bija vairāki drošie saimnieki, kuri savus mīluļus bija palaiduši vaļā un kuri desoja kur nu deguns rāda. Tas beidzās ar Aslana un viena veimārieša sakaušanos, kur, protams, vainīgs bija mans suns, ne jau veims bez siksnas, kurš neatšujas ne par ko, nereaģē uz saimnieku saucieniem.
4- mēs atradām sunīti. Tūktošiem cilvēku katru dienu viņam ir gājuši garām un nevienam pat prātā neienāca viņu izvest no parka. Kāds bija viņam uzlicis lentīti ap kaklu "Help me! take me home!" un beigta balle. Pēc suņa fiziskā stāvokļa spriedām,ka viņš tur kādu nedēļu varētu būt klaiņojis, pazaudējis saimnieku, izsalcis un tik pārguris,ka knapi staigāja. Mans vīrs viņu pus ceļu uz rokām nesa no parka laukā, pabarojām un uz 5min bijām gatavi ņemt sev līdz uz Beļģiju, vai māsa uz Hāgu. Bet skatoties uz suni un loģiski domājot - saimnieks ir kāds no tiem gudrīšiem,kurš suni tāpat laidis skriet un suns pazaudējies, suns atsacījās atstāt vienu parka daļu, pieņemam,ka tur arī pazaudējies. Parka darbinieku attieksme gan bija zem katras kritikas, atteicās suni vest uz izeju, tad nu mans vīrs viņu aizveda līdz izejai, atrada reindžeru un izstāstīja kas un kā. Apbrīnojami, cik tas suns uzticējās manam vīram un pacieta Aslana greizsirdības uzplūsmi (tad gan vairs kājiņas nesāpēja un saule nebija par karstu)

Plitvicas ezeri ir fantastiski skaista vieta, noteikti iesaku aizbraukt un redzēt, ne-sezonā, gan.
Image

Image

Image

Image

Image


Krkas dabas parks ir vienlīdz skaists, bet daudz lielāks un citādāks. Labā ziņa - arī cilvēki drīkst mesties tirkīzzilajos ūdeņos un atveldzēties, ko tie pāris tūkstoši arī darīja. Vislabākais veids kā redzēt Krka ir ar mašīnu, jo parks ir liels un lai tiktu no viena skatu punkta līdz otram vai nu jāņem autobuss vai jābrauc ar mašīnu.
Image

Krka ir slavena ar saviem ūdenskritumiem, ir klosterītis, skatu punkti, bet tie pāris tūkstoši,kas katru dienu tiek ielaisti parkā tā arī paliek pie ūdenskritumiem.
Image

Krka parkā Aslans jau joņoja apkārt ar jaunajiem zābaciņiem, uzjautrinot cilvēkus. Man,kā jau suņa saimniekam, likās normāli darīt visu,lai mans seniors var staigāt apkārt nemocoties, nācās skaidrot cilvēkiem,ka sunim jau tā ķepa ar ir jūtīga. 'Take off your shoes. Walk 5m and back. How does your skin feels? Hot? Imagine a dog walking like this all day long...' Es neesmu nekāda suņu ģērbšanas fane, ja nav nepieciešamība, Aslans ar ne, bet pat ar visu sākotnējo diskomfortu, buciņš lēkāja apkārt kā maziņais.

Image


Splitā mēs noīrējām mazo motorlaiviņu un devāmies apskatīt salas ap Hvar salu. No sākuma gan jātiek līdz Hvar, ar prāmi, uz kura, protams,ka suņi drīkst. Tikai - suņi paliek uz klāja, speciālos būros. No sākuma man likās tā mazliet aizdomīgi, kad tikām līdz tiem būriem, vēl joprojām likās aizdomīgi, bet būri salīdzinoši lieli, sunim atnesa svaigu ūdeni, un beigās tas 40min brauciens bija tā neko.
Tikt uz motorlaiviņas gan nebija Aslana plāns, bet ja jau saka,jādara vien ir un pat arada veidu,kā iekārtoties.
Image

Aslans, iespējams,ir kompaktākais un easy going suns,ko man nācies satikt un priecājos,ka manējais. Viņš vienkārši pieņem lietas tādas,kādas tās ir. Tu gribi braukt ar mazo motorlaiviņu,kuru mētā pa viļņiem? Labi. Tu gribi šķērsot Eiropu ar mašīnu? Labi. Tu gribi braukt ar prāmi? Labi. Gulēt teltī? Labi. Vazāties no vienas vietas uz otru? Labi.

Horvātijas essentials - ūdens apavi un uzmanīties no melnajiem jūras ežiem. Vīrs vēl arvien velk ārā adatas no plaukstas, manējās nāca ārā lēni un sāpīgi, bet nu vairs neviena nav.

Image


Pa lielam Horvātija ir suņu draudzīga vieta, ir daudz klaiņojošo kaķuļu, bet suņus neredzējām. Pludmalēs, gandrīz visās, suņi ir aizliegti, bet nu... mēs tur bijām, daudz uzmanības centāmies nepievērst (grūti gan,ja tev ir rotveilers zābaciņos,kurš staigā kā tāds parādes zirdziņš).

Slovēnija bija vienlīdz skaista,zaļāka gan, draudzīga un iedvesmojoša.
favorīts - Bohinj ezers, blakus slavenajam Bled, bet daudz, daudz,daudz skaitāks.

Image

Image


bildes ir daudz, tām vēl jāķeras klāt.
Ceļojums bija jauks, Aslana pretsāpju zāles nācās izmantot kādas 3 reizes, kad suns bija visu dienu pavadījis ūdenī un desojot apkārt.
Kad atbraucām mājās, Resnais pa taisno devās gulēt uz citu istabu, liekas,ka viņam ar mums jau bija par daudz.
Image

Image

Note to myself:
nākamreiz ņemt līdz īstas metāla bļodiņas, jo silikona ir parocīgas tikai tad,kad jāstaigā apkārt.
Aslans ceļojumos gandrīz neēd, nāksies vien pirkt svaigu gaļu,lai vismaz no kaut kurienes tā enerģijas rastos.
iemācies fotografēt
nopirkt labākus suņu zābaciņus
Suņiem smird kājiņas,kad visu dienu nostaigāts zābaciņos.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Spigana » 31 Aug 2017, 13:50

Nu dikti foršs jums brauciens bijis! :)
Vai Slovēnaijā mēģinājāt arī kādas kalnu takas? Internetos esmu salasījusies, ka Slovēnija esot super suņu draudzīgā valsts, drusku sapņoju par roadtrip uz Slovēnijas kalniem ar Mio.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 31 Aug 2017, 13:57

Spigana wrote:Nu dikti foršs jums brauciens bijis! :)
Vai Slovēnaijā mēģinājāt arī kādas kalnu takas? Internetos esmu salasījusies, ka Slovēnija esot super suņu draudzīgā valsts, drusku sapņoju par roadtrip uz Slovēnijas kalniem ar Mio.

tā kā Slovēnija bija ceļojuma beigās,jau bijām saguruši un kalnu takas nepamēģinājām, bet mums ir doma izplānot vienu braucienu un ar visu suni pamēģināt. Ja kas,mana mamma brauks Oktobrī uz Slovēnijas kalniem, paprasīšu viņas feedback par to kā gāja un kā bija.

Slovēņi vispār ir ļoti draudzīgi cilvēki, mums nekas netika atteikts suņa dēļ, nevienam tā nebija problēma, nekāds uzpurnis nevienam nebija vajadzīgs. Man ļoti patika, noteikti atgriezīsimies.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Dylan » 31 Aug 2017, 14:11

Ak, kā sakārdināji mani ar Horvātiju. Bezmazvai jāsāk pakot mantiņas : )
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 01 Sep 2017, 19:19

Dylan wrote:Ak, kā sakārdināji mani ar Horvātiju. Bezmazvai jāsāk pakot mantiņas : )

noteikti ir tā vērts! gan skaista vieta, gan garšīgs ēdiens,sirdssilti cilvēki un neviens neko par sīklopiņiem nesaka! ja nu vienīgi pludmalē mums uzrūca,ka nedrīkst tak!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 01 Sep 2017, 19:35

Aslans pēc diviem mēnešiem būs 10 gadus vecs.
Mūžīgais jaunietis gandrīz katru vakaru skrien pie riteņa, šodienas laiks (lietū gan) 3.7km 16 minūtēs. Būtu skrējis ātrāk, bet nu nācās samierināties ar agresīviem suņiem,kuri mums desoja pakaļ rejot un viens pat iekoda Aslanam (nākošreiz neatsaukšu, šis jau ir 2. incidents ar šo pašu kuci), nokritušu riteņa ķēdi un citiem minor šķēršļiem.

Kopš ieliku RR sadaļā,ka meklēju papildus info par šķirni,ļoti daudz cilvēku man uzrakstīja vēstulīti, kas īstenībā iepriecina un izbrīna,nebiju gaidījusi. Viena gan mani uzjautrināja, jo vēstules rakstītājs izteica bažas,ka netikšu ar RR enerģijas līmeni galā, jo nav jau rotveilers. Aizspriedumi,ka rots ir lēns sliņķis vēl arvien eksistē, nezinu gan kāpēc, tepat forumā ZZK lieliski parāda,ka suns ir tanks - iet,skrien un neapstājas, tik viegli nogurdināt to lopiņu gan nav, plus vēl tā galva jānodarbina,lai nesāk pats uz savu galvu brīnumus strādāt.

Aslans (to es sapratu pavisam nesen, lasot par working dogs and their characteristics) ir ļoti high drive suns. Kad ņēmu suni, neviens no viņa vienaudžiem, brāļiem vai māsām nebija TIK aktīvs. Un tā nav vienkārši aktivitāte, tā ir vajadzība darīt un tagad, un ātri, un bez apstājas, veinlaicīgi dažādas lietas. High drive suņiem ir raksturīga destruktivitāte, jo viņi ļoti ātri 'atkož' uzdevumu un nogarlaikojas, enerģija atjaunojas zibensātrumā un ja saimnieks,kā es, nav bijis blakus vai gudrāks, tas beidzas ar caurumu sienā/grīdā/durvīs vai sēdēšanu uz kaimiņa terases. Citreiz domāju,ka Aslans būtu bijis ļoti labs darba suns, fiziska darba suns - policija, robeža, etc. Es neesmu mācējusi izmantot viņa potenciālu un mazliet pašai žēl, jo mācīties viņam patīk, ļoti orientēts uz cilvēku un uzdevumu, bezbailīgs un motivēts.

Nākošajam sunim jau tiek sastādīts plāns, iziet cauri tam,kam izgāju cauri ar Resno, noteikti negribu. Redzēsim kā Aslans uzņems ideju par mazu audzēkni, kurš neliksies mierā un atņems viņa cilvēku nedalīto uzmanību.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Imagine » 01 Sep 2017, 20:09

Skaists ceļojums bijis - man sevišķi patīk tā bilde ar laimīgo suni mašīnā un cilvēciņu, kas kaut kur maliņā iespiests. :)
Par zābaciņu valkāšanu sākumā neprotestēja? Mans knēvelis pat zābaciņu (bija savainojis ķepu) vienā kājā necieta - rāva nost vai arī sēdēja uz vietas ar mocekļa izteiksmi sejā.

Citreiz domāju,ka Aslans būtu bijis ļoti labs darba suns, fiziska darba suns - policija, robeža, etc. Es neesmu mācējusi izmantot viņa potenciālu un mazliet pašai žēl, jo mācīties viņam patīk, ļoti orientēts uz cilvēku un uzdevumu, bezbailīgs un motivēts.


Varbūt lietas būtu bijušas savādākas, varbūt ne - cik gan nav daudz rotveileru redzēts, kas sēž tikai savas sētas robežās un lielākais dienas notikums ir, kad kāds paiet garām un to var apriet. Dažās mājās tā pat veselas paaudzes nomainās. Tā ka cilvēks jau var nožēlot, bet Aslans, manuprāt, nenožēlo neko no tā, kas nav bijis. :) Turklāt laba dzīves skola, lai saprastu, ko gribi paveikt ar nākamo suni.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 05 Sep 2017, 13:12

Imagine wrote:Skaists ceļojums bijis - man sevišķi patīk tā bilde ar laimīgo suni mašīnā un cilvēciņu, kas kaut kur maliņā iespiests. :)
Par zābaciņu valkāšanu sākumā neprotestēja? Mans knēvelis pat zābaciņu (bija savainojis ķepu) vienā kājā necieta - rāva nost vai arī sēdēja uz vietas ar mocekļa izteiksmi sejā.

Citreiz domāju,ka Aslans būtu bijis ļoti labs darba suns, fiziska darba suns - policija, robeža, etc. Es neesmu mācējusi izmantot viņa potenciālu un mazliet pašai žēl, jo mācīties viņam patīk, ļoti orientēts uz cilvēku un uzdevumu, bezbailīgs un motivēts.


Varbūt lietas būtu bijušas savādākas, varbūt ne - cik gan nav daudz rotveileru redzēts, kas sēž tikai savas sētas robežās un lielākais dienas notikums ir, kad kāds paiet garām un to var apriet. Dažās mājās tā pat veselas paaudzes nomainās. Tā ka cilvēks jau var nožēlot, bet Aslans, manuprāt, nenožēlo neko no tā, kas nav bijis. :) Turklāt laba dzīves skola, lai saprastu, ko gribi paveikt ar nākamo suni.


Protestēja, līdz saprata,ka zābaciņi viņam atvieglo pārvietošanos tajā briesmīgajā karstumā un ļauj staigāt apkārt nesavainojot ķepas un neatlaužot nagus. Laimīgs noteikti nebija, vilkām nost katru reizi,kad bija tāda iespēja, bet Aslans ir tāds - mkay, whatever, suns. Ja IR! jādara, tad darīs.

Aslans noteikti neko nenožēlo un man ir milzīgs prieks,ka mēs viens otram esam un man ir bijusi tā fantastiskā iespēja ar to suni kopā uzaugt un mācīties. Es esmu viss,ko Aslans saprot, viņš pilnīgi atslēdzas no realitātes, kad neesmu blakus. Pamazām tā situācija uzlabojas, pateicoties manam vīram, bet Aslanam pasaule neeksistē, ja manis nav. Neviens neeksistē. Ja neesmu blakus, neēd un nedzer (tagad ir labāk, vismaz kaut ko uzgrauž un dzer), mantas un cilvēki neinteresē. Mūsu ģimenē nekad tāds suns nebija bijis, tā ka visi mācamies ar viņu kopā.
Aslans mani uzmana kā neviens suns mani nekad nav uzmanījis, viņam garām nepaslīd nekas, lai gan liekas,ka suns nekam uzmanību nepievērš. Viņš manis dēļ sakož zobus un dara ko tādu,ko labprātīgi nedarīs. Mans vīrs smejas,ka Aslans ir manī iemīlējies, Ass citreiz no rītiem sēž man pie gultas un vienkārši skatās virsū, pārbauda vai es vēl elpoju un turpina savu 'Guna, I love you' meditāciju.

Nākošais suns noteikti būs pārdomātāks, aktivitātes izplānotas, vēl tik līdz sunim jātiek. Vīram pat vārdi jau ir, tik ļoti sapriecājies viņš ir. Viņam beidzot būs savs suns :medos:
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby eldberg » 05 Sep 2017, 19:34

lauva wrote:Viņam beidzot būs savs suns :medos:

wow, bērnu saukt par suni :koslene:
Bet ja nenopietni, kāda šķirne plānojas?
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 18 Sep 2017, 17:14

eldberg wrote:
lauva wrote:Viņam beidzot būs savs suns :medos:

wow, bērnu saukt par suni :koslene:
Bet ja nenopietni, kāda šķirne plānojas?


hahaha, man sajūta tāda,ka bez maz bērnu plānojam :dejosuns:
uz doto brīdi izvēlētā šķirne ir Rodēzijas Ridžbeks,bet tas ir testa variants, iepazīstamies, domājam,meklējam.
Uz doto brīdi esmu sapratusi,ka mans vīrs,kad runa ir par suņiem un to raksturiem, dzird tikai katru trešo vārdu un brīnās,kāpēc neesmu pateikusi vienu vai otru lietu. Vajadzēs viņu ar apmācīt uzturēt acu kontaktu,kad runājam.Bijām uz RR meeting Beļģijas klubā un liekas,ka manam vīram lielākā daļa info bija kas jauns. Protams,ar visu kultūr(suņu)šoku. Redzēs,kā mums ies.

Anyways, mums vakardien bija viena jauka diena bez briesmīgām lietusgāzēm un Brisele mūs pat pagodināja ar saulīti, tā manam gandrīz 10gadniekam dažas bildes,kas nu jau tapušas par tradīciju.

Mans mūžīgais jaunietis Aslans:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron