Franču buldogs / French Bulldog

Dog Breeds

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Māra » 13 May 2017, 16:14

felichitavomraershof wrote:Cik noprotu nevienam nav neviana metiena un nav planots??
Vienigie kuceni, kurus varu atrast nak no LKBA jeb ka jau visiem zinamais favorits, bet paldies ne, nevelos no turienes risket...

Uzmetu aci, ko piedāvā Latvijas kluba lapa - trīs audzētavas (norādīts, ka FCI). Var aizrakstīt/piezvanīt tām.
http://www.bulldog-club.lv/audzetavas.htm

Te uzrāda pat par pāris vairāk: http://www.dogs.lv/lv/klubi-un-audzetavas/audzetavas/
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Boulevard » 13 May 2017, 20:30

felichitavomraershof wrote:Sveiki! Vai kadam ir informacija par pieejamiem francu bulldoga kuceniem, vai ari par kadu metienu gaidamu tuvakaja laika?

Paldies

Audzētava 'Renuar' https://www.facebook.com/mila.ferubko
'Delkatina' https://www.facebook.com/nadezhda.krilova

Abās audzētavās ir lieliski franču buldogi, audzētājas ir ar lielu pieredzi, šķirnes entuziastes, un arī, kas nav mazsvarīgi, var paļauties, ka pēc kucēna iegādes katrā laikā sniegs padomus.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby felichitavomraershof » 13 May 2017, 21:04

Boulevard wrote:
felichitavomraershof wrote:Sveiki! Vai kadam ir informacija par pieejamiem francu bulldoga kuceniem, vai ari par kadu metienu gaidamu tuvakaja laika?

Paldies

Audzētava 'Renuar' https://www.facebook.com/mila.ferubko
'Delkatina' https://www.facebook.com/nadezhda.krilova

Abās audzētavās ir lieliski franču buldogi, audzētājas ir ar lielu pieredzi, šķirnes entuziastes, un arī, kas nav mazsvarīgi, var paļauties, ka pēc kucēna iegādes katrā laikā sniegs padomus.



Tiesam liels paldies, ka sanemu atbildi uz savu izmisigo jautajumu, nevareju pat sazinat bulldogu klubu, jo neviens no turienes vienkarsi neatbildeja...
felichitavomraershof
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 07 May 2017, 00:37

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby NatalyV » 22 May 2017, 18:10

Labdien! Mes meklejam kucenu ar LKF ciltsrakstiem pagajusgad. Es apzvaniju visas francu buldogu audzetavas, kas bija sis skirnes sadala LKF majaslapa. Jautaju ne tikai vai viniem ir, bet ari, kadu audzetaju vini var ieteikt. Mes panemam kucenu pie audzetajas Liepajas regiona. Varu iedot vinas koordinates, bet nezinu, vai sobrid vinai ir kuceni. Vinai ir besas krasas suni vai balti ar rudiem plankumiem.

Ja es mekletu kucenu tagad, es interesetos ari regionalajos klubos. Piemeram, Liepajas Dzivnieku audzetaju biedriba.
NatalyV
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 22 May 2017, 17:30

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Varbūt » 07 Jul 2017, 08:23

Labrīt visapkārt.
Varbūt varat palīdzēt - divi franču buldogi (kuces) kaujas savā starpā. Vienai vecums gads un mēnesis, otrai nepilns gads. Kamēr otra bija mazāka, tikmēr sadzīvoja labi. Vecākā ir ļoti privātīpašnieciska un valdonīga, mazākā it kā ir diezgan pakļāvīga, bet tagad dod pretī lai gan tiek stipri sakosta kamēr atkabinu abas vienu no otras vaļā. Mazā ar citiem suņiem draudzīga, lielākā grib visus pakļaut. Citādi sadzīvē abas diezgan paklausīgas, bet, kad kaujās, tad neko nedzird un neredz.
Kā risināt situāciju?
Varbūt kādam ir pieredze?



P.S. Tiem, kas ar pārmetumiem - jā, esmu stulba, ka paņēmu vairākus suņus.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby fedelta » 07 Jul 2017, 09:38

Varbūt wrote:Labrīt visapkārt.
Varbūt varat palīdzēt - divi franču buldogi (kuces) kaujas savā starpā. Vienai vecums gads un mēnesis, otrai nepilns gads. Kamēr otra bija mazāka, tikmēr sadzīvoja labi. Vecākā ir ļoti privātīpašnieciska un valdonīga, mazākā it kā ir diezgan pakļāvīga, bet tagad dod pretī lai gan tiek stipri sakosta kamēr atkabinu abas vienu no otras vaļā. Mazā ar citiem suņiem draudzīga, lielākā grib visus pakļaut. Citādi sadzīvē abas diezgan paklausīgas, bet, kad kaujās, tad neko nedzird un neredz.
Kā risināt situāciju?
Varbūt kādam ir pieredze?



P.S. Tiem, kas ar pārmetumiem - jā, esmu stulba, ka paņēmu vairākus suņus.



Nevajag jau uzreiz sevi par stulbu saukt, suñu skaits jau nepadara par stulbu. Vienkārši suņi nesaprot savu vietu "barā", kur galvenajai būtu jābūt Jums. Bet izskatās, ka par galvano sevi uzskata vecākais suns.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Varbūt » 07 Jul 2017, 10:23

Jā, par to jau es pakonsultējos, pamēģināju arī ieteikumus un tiešām apmēram mēnesi bija miers un laime un tad pamazām viss atsākās no gala.
Tagad, protams, ir izmisuma variants - abi pa dienu aiz restēm, vakarā pavadās utt.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Varbūt » 07 Jul 2017, 10:29

Restes (nošķiršana) nav tas labākais, sadalās bars, bet ļoti baidos, ka lielākais mazo var stipri saplēst. Esmu arī lietas kursā par "nekas šai pasaulē nav par velti" - pirms tiek barotas, visām tiek prasīts izpildīt komandas. Ēdienu dabū pēc secībā vecumiem (man ir vēl divi vecāki lielie suņi), visi gaida savu rindu, kad tiks pasaukti.
Bet šobrīd ir pavisam nolaidušās rokas.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Bonny Rain » 02 Aug 2017, 12:54

Sveiki visiem francūžu vecākiem!

Es arī beidzot varu pievienoties laimīgo suņu īpašniekiem :jiihaa:
Mums mājās tagad ir 4 mēnešus veca / jauna franču suņu meitenīte Reina. Pēc papīriem Bonny Rain. Mums gan nav LKF, bet LKBA. :tikainesaki:
Reina ir superīga suņu meitene. Esam uzsākuši jau grupu apmācības. Apķērīga meitene. Diezgan paklausīga.
Reina ir gatava visiem cilvēkiem pielīst, lai tikai pabužina. Tas man bišķi nepatīk. Protams, labi, ka suns nebaidās no cilvēkiem, ir draudzīgs, bet labāk gribētos, lai mana Reina ir MANA un viņai vislabāk būtu ar mani (un pārējiem ģimenes locekļiem). Saprotu, ka tā ir šīs šķirnes īpašība - cilvēkdraudzīgums. Nu un protams, cilvēkiem ļoti patīk šādi sunīši. Nu tik ļoti, ka dažreiz pat tas apgrūtina :aizsvilstas:
Bez Reinas mums vēl ir siāmas kaķene, kurai nu jau 7 gadi. Dāma ar raksturu, kurai mazā sīkuča uzbāšanās riebjas. :pagalvu: Cenšamies kaķeni paglābt no mazā superaktīvā spridzekļa, bet ne vienmēr sanāk. Un tad ir boksa mačs - kaķene ar ķepām boksējas. Nagus apgriežam abām, tāpēc nav tik traki. Bet sīkā nepārtraukti cenšas uzlīst kaķenei virsū. Burtiski :jautri: Nez, kad tas aktīvais kucēnisms pāries? :jaut:
Un bez tam, Reina ir diezgan smalka, es teiktu - tieva. Lai gan mēs viņu barojam pat vairāk nekā viņai pienāktos. :shock:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Alpina » 03 Aug 2017, 22:29

Pēc kā ir ņemts "pienākas"? Ja pēc sausās barības tabulas, tad droši uz to vari neiespringt, jo tā ir tikai aptuvena. Man viens 35kg suns sauso barību (labas, nevis lielveikalu sū***) ēd kā 80kg "pienākotos", otrs 25kg veļas, ja dotu pēc tabulas - jāizbaro mazāk.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Bonny Rain » 04 Aug 2017, 09:02

Nu ja - tieši pēc tās tabulas, kas uz pakas rakstīts. :huh:
Visur par francūžiem tiek pieminēts, ka nedrīkst pārbarot, ka francūži ir tendēti uz palielinātu svaru, ja tiek baroti par daudz, utt. :neparliecinats:
Nu ja pēc barības pakas viņai vajadzētu 24 stundās dot kādus 160g, tad reāli viņai tiek dots 180g sausās un vēl 90g konservi tiek iemaisīti klāt.
Vispār, ar ēšanu mums ir īpašs stāsts - Reina ap 3 mēnešu vecumu pēkšņi atteicās normāli ēst. Pirms tam devām tikai sauso, ko viņa ēda jau pie audzētāja. Bet te pēkšņi vairs negrib ēst. Ko tik mēs neizmēģinājām! Vienu reizi pat sunce 24 stundas neko nebija ēdusi :soks: Nu, īsumā, nonācām pie vieniem konserviem, kurus nedaudz piemaisot klāt sausajai, viņa ēd. Un pati. Diezgan ilgu laiku barojām suncīti no rokas. Bet nu jau kādas 2 nedēļas pati smuki izēd visu. Tajā laikā, kad viņa neēda, reāli izskatījās vieni kauli un āda. Skrēju pie veta svērt bērnu, attārpojām utt.
Nu tagad arī vēl joprojām ribas smuki redzamas, bet vismaz vēders nav kā smalkajiem greihaundiem un viņiem līdzīgajiem :jautri:
Nu, jebkurā gadījumā, visi, kuri ir redzējuši mūsējo saka, ka viņējais gan bijis lielāks. Lai gan, es i-netā uzgāju svara tabulu it kā paredzētu tieši franču buldogiem un manējā smuki ierakstās svara līknē. Tā kā vairs neko nepārdzīvoju. Tikai brīnos, ka citiem tiešām tie francūzīši resnāki. Varbūt mazkustīgāki, tāpēc resnāki. Mūsējai ļoti patīk skriet. Joņo pa dārzu. Arī pa māju, kad uznāk skrienamais garastāvoklis. Izliek enerģiju. Nu, tad spriežu, ka vesels kucēns. :rej:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Felix_PS » 04 Aug 2017, 10:07

Nesatraucies, aptaukojušies dzīvnieki un to uzskatīšana par normu ir milzīga mūsdienu sabiedrības problēma. Dzīvnieciņš taču ir laimīgs norijies kā sardele un vienkāršs, jo palicis kusls un mierīgs. :sajucis:
Man arī janvārī, ar Ziemassvētku ekstra kg, gribas čučēt dīvānā un, lai pakasa muguriņu. :kanepe:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby ash » 04 Aug 2017, 11:59

Man abi suņi kucēna vecumā bija ņergas, meitene jo īpaši. Zinu gan barošanu no rokas, gan stresu, kad kucēns jau diennakti nav neko ēdis. :pagalvu: Arī jaucām sauso ar konservu, tas darbojās labi. Un samērā agri atklājām, ka ļooooti labprāt ēd raw pārtiku, ar ko barojām lielo suni. Kad paaugās, tad pārlikām no sausās uz gaļu – bija otra galējība – rija kā negudra, kaulus rija nost veselus, nesagraužot. Nācās mācīt ēst lēnām. Pēc pirmās meklēšanās atsākās neēšanas periods – šito es negribu, šitas man negaršo un vispār es te tagad neēdīšu. :apcelta: :noliedz: Pēc kāda laika pārgāja arī tas, un beigu beigās bija suns, kas ēd pilnīgi normāli visu, ko dod un beidzot ieguva skaistu, sportisku kondīciju. Protams tas nevilkās ilgi, jo nāca nākamā meklēšanās … :kanepe:
Man abi suņi ir sportiski – slaidi, man patīk šāda kondīcija. Un es visu laiku dabonu dzirdēt, ka esot pārāk tievi.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Spigana » 04 Aug 2017, 12:01

Par to, ka citi suņi lielāki, nudien nav ko pārdzīvot, mūsdienās drīzāk jau par to jāpriecajas, jo izskatās, ka šobrīd modē ir vājprātīgi pārbarot savus suņus. Plus vēl jau kucēni tomēr attīstās dažādi un kucītes parasti ir mazākas/vieglākas/smalkākas. Un ja kucēns dzīvespriecīgs un patīk skriet, tad jau vispār nav ko satraukties. Pārejos vispar nav ko klausīties; es par savu sporta kondīcijas raselu esmu dabūjusi dzirdēt tik daudz, ka anekdošu grāmatas varētu rakstīt. :kanepe:

Starp citu, ja ir problēma ar ēšanu - vai neesat domājuši par pāriešanu uz RAW barošanu? Man sākumā ar savu raselu bija problēma, ka viņa atteicās ēst, viss atrisinājās, kad raw sāku barot.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Bonny Rain » 04 Aug 2017, 12:45

Vai, meitenes, aš gandrīz apraudājos :aizlaimes:
Kā man šos vārdus vajadzēja dzirdēt neēšanas periodā! Es visādi izmeklējos i-netā par neēšanām, bet neko sakarīgu neatradu toreiz. Kādu laiciņu vēlāk atradu, ka kucēnam šāda neēšana vispār var beigties letāli :soks: (labi, ka šito izlasīju jau tad, kad Reina beidzot sāka ēst)
Pašlaik esmu tīri apmierināta ar viņas ēšanas paradumiem. Mēs arī kaķenei dodam sauso un konservus. Ir ērti. Kas man patīk sausajā barībā - ceļojumu laikā tas ir ērtāk.
Kas ir RAW barošana? Saprotu, ka tam ir sakars ar jēlu gaļu. Kur var palasīt kādu info par šo?

Ak jā, par izmēriem: vienā pasākumā satikām kādu pusmēnesi vecāku francūzieti. Viņa bija galvastiesu lielāka un protams arī druknāka. (bet man tomēr aizdomas, ka varētu būt pie vainas kāds kreisais metiens - meitene nu galīgi neizskatījās pēc tipiskas francūzietes, bet ko es varu zināt... :stiligs2: )
Nu jā, un mēs esam stingri vecāki - mums ne kaķene, ne sunce neko no mūsu galda neēd. Uz mani neiedarbojas tās skaistās ačteles ar kliedzošo skatienu: ja ņejel šestj dņej. Bet tās acis, tās acis... Nu tik... :flirts:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Spigana » 04 Aug 2017, 12:59

Kucēnu vecumā jau krietni ātri aug, atšķirības var izlīdzināties vēlāk. Un nudien - nevar jau zināt, no kādiem metieniem ir tie satiktie suņi.

Raw ir barošanas sistēma, kas iekļauj tikai jēlu gaļu, kaulus un orgānus. Ieskatu var gūt te: https://animalsraw.jimdo.com/sākums/suņi/
Tepat forumā pie barošanas arī ir raw tēma, vienīgi tur ir daudz čata un info ar kritisku aci jāpēta.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Bonny Rain » 04 Aug 2017, 13:20

paldies par info, papētīšu. :kompisbietee:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Varbūt » 08 Aug 2017, 11:47

Jā, franču buldodziņš ir izvēlīgs pat tad, kad pats nevēlas tāds būt. Man pēc vidusāziešiem (ēd visu, ko dod, un viņiem nekas nekaiš) vispār bija izmisums paikas ziņā. Maz ko drīkst, jo bail no alerģijām, maz kas no tā paša mazumiņa paliek, jo vēl arī ne visu ēd (lai neteikt, ka neko neēda bez garduma piedevām). Tika izmēģinātas gan sausās barības, gan konservu piedevas (ņemot vērā, ka ir ļoti alerģiski radījumi, tas viss maksāja ne mazu naudu, jo bija jāņem dārgais gals). Esam nonākuši pie dažām sausajām barībām (sausajai barībai leju klāt pašvārītu plaušu un sirds buljonu konserva vietā - tak tomēr mazāk visādu nevajadzīgu piedevu un garšo suņiem arī stipri labāk, plaušas un sirdi izķeksēju, sagriežu un izmantoju kā gardumu mācībās) un svaigas izsaldētas gaļas un subproduktiem. Ir jāņem vērā, ka daudzi francīši ir ļoti tendēti gabalus norīt veselus, jo zobi (kādus nu Dieviņš devis) tādi maznoderīgi, jādod tādi kauli, kurus nevar norīt pat kārtīgi pagraužot vai arī tādi, kuri nevar iesprūst rīklē. Tā kā man ir 2 frančuki, tad varu salīdzināt, auga un attīstījās katra sune dažādi, lai gan ir abas ļoti tuvas radinieces.
Tātad doma viena - iespringt par neēšanu nevajag, gaļu ēd vienmēr. Galvenais veselības mērs ir suņuka dzīvesprieks.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Bonny Rain » 08 Aug 2017, 13:18

O, vēl kāds franču īpašnieks. Vispār te baigais klusums. Vai nu nevienam nav ko teikt, vai arī visi kaut kur citur pārvākušies :apstulbis:
Nu tikko salielīju savējo, ka ēd pati un vakarrīt atkal no rokas dabūju barot. Nedrīkst lielīt :akes:
Bet nu pusdienās jau atkal ēda pati. Tā kā ceru, ka iet jau uz labo pusi. Kaut ko nostabilizējāmies ar to ēdiena izvēli. Kad gatavoju mādziņas treniņam, buļjonu arī atstāju un leju klāt nedaudz ēdienam.
Starp citu, nemāku vēl īsti noformulēt, ko tieši gribu, bet ... Man ir doma, vai nevajadzētu savu buldogmeiteni vest arī uz aizsardzības apmācību. Nu, ar domu, lai iemācās arī sargāt? :paukojas: Pašlaik ejam uz pamata apmācību elementāras komandas iemācīties, paklausību utt. Nu, doma, lai nav tikai tāds smukumsuns, bet lai arī māk aizstāvēt saimnieku, ja tāda vajadzība pēkšņi gadās (nedod Dievs, protams) :shock:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Franču buldogs / French Bulldog

Postby Varbūt » 08 Aug 2017, 15:18

Bonny Rain wrote:Starp citu, nemāku vēl īsti noformulēt, ko tieši gribu, bet ... Man ir doma, vai nevajadzētu savu buldogmeiteni vest arī uz aizsardzības apmācību. Nu, ar domu, lai iemācās arī sargāt? :paukojas: Pašlaik ejam uz pamata apmācību elementāras komandas iemācīties, paklausību utt. Nu, doma, lai nav tikai tāds smukumsuns, bet lai arī māk aizstāvēt saimnieku, ja tāda vajadzība pēkšņi gadās (nedod Dievs, protams) :shock:

:jautri: Nu šito mani vidusāzieši visiem var samācīt!
Ar manu tagadējo pieredzi - katrā franču buldodziņā snauž maziņš Napoleoniņš - varbūt nevajag viņu modināt!? Suņuks augs un saimnieki viņam kļūs arvien svarīgāki un mīļāki, viņš priecāsies par ciemiņiem, bet ar prieku viņus pavadīs, kad tie dosies mājās, jo tad viņam atkal būs neierobežota iespēja pavadīt savu laiku ar saimnieku. Tas ir tikai laika un mazliet arī Jūsu darba (kopā ar suni) jautājums. Neaudziniet no suņa briesmoni, viņš pats lieliski tiks ar to galā, audziniet visdraudzīgāko kompanjonu, tas atvērs Jums visas durvis kopīgai laika pavadīšanai jebkurā laikā un vietā, domāju, ka tieši to Jūs arī visvairāk vēlaties - būt kopā visur un vienmēr ar savu mīluli.
Es tiešām vēlos draudzīgu suni. Jo es zinu, kā ir ar tādu, kurš sargā vai ir kaut vai tikai nedaudz piesardzīgs un neuzticīgs pret svešiem. Man ir viens fanātisks saimniekmīlis, kurš necieš nevienu citu (ne suņus, ne cilvēkus), tikai saimniekus, neko citu viņam nevajag. Teikšu godīgi - ļoti grūti (ņemot vērā, ka man ir vēl 3 suņi, kuri arī grib kādu kripatiņu saimnieka uzmanības). Ja būtu vienīgais suns, varbūt to tā nemanītu.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests

cron