Sunshine terrier Dylan

Blogs and Chats

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Ainava » 22 Aug 2017, 19:16

Skaisti foto, droši vari taisīt savu Instagram kontu angļu valodā. Būs daudz sekotāji arī ārzemēs.
Paldies par dalīšanos.
Ainava
 

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Imagine » 26 Aug 2017, 10:18

:sirsninas2:

Dilans vairāk no pasaules redzējis nekā dažs labs cilvēks. :) Man sevišķi patīk tā bilde ar virsrakstu "Garais ceļš uz Itāliju" - ērti puisis iekārtojies.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 31 Aug 2017, 14:15

Ainava paldies! Instagram konts gan Dilanam nav paredzēts, pārāk grūti uzturēt jau esošos :D

Imagine jā, ceļš bija patiešām garš & bez ērtas iekārtošanās nu nekādi. Dilans gan vienmēr arī ir mācējis to darīt. Bīstami jau ir braukt ar nepiesprādzētu suni, bet tajā karstumā negribējās nekādas papildus siksnas likt klāt. Nākamreiz domāsim par citu risinājumu. Uz bīstamajiem/nezināmajiem ceļiem jau gan viņš tika piesprādzēts. Īpaši, ja pa naktīm braucām.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Imagine » 01 Sep 2017, 20:31

Es tikai nupat piefiksēju, ka Dilanam jau ir četri gadi! Likās tikko vēl kucēnu paņēmāt. :)
Ja iegadās būt Rīgas pusē, es ļoti priecātos šo viesatiņu satikt klātbūtnē. Es nesaku, ka Smaidiņš par to būs sajūsmā (lai gan, ko var zināt - līdzīgs, līdzīgu atpazīst), bet ir interesanti redzēt, kā katrs no viņiem izaudzis.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 02 Sep 2017, 19:04

Jā, tas būtu vareni! Mēs gan tagad tik nezinām, kad būsim Latvijā (Cēsīs). Noteikti, ka nākamā gada Augustā, par Ziemassvētku laiku vēl tikai domājam. : )
Par Dilana prieku es gan arī nevaru komentēt, viņam ar puikām ir kā ir. Bet, ja, cik saprotu, Smaidiņš ir kastrēts, tad problēmām nevajadzētu būt.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 29 Sep 2017, 15:06

Jau reiz minēju, ka Dilans, kad bija mazs iemaucās kronvalda parka kanālā un netika atpakaļ krastā, un turpat arī bija bebrs, kas uzsita ar asti, kad skrēju glābt puiku. Izskatās, ka Niko, Dilana bērnības draugs, gan ir norāvies no berba: http://jauns.lv/raksts/zinas/255549-rig ... sakoz-suni

(pieļauju, ka tas ir Niko nevis Riko, jo cik tad borderīši mums Latvijā ir)
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 07 Oct 2017, 15:29

Atkal viens neliels bilžu birums. Man gan jāsaka, ka jau trešo vasaru pēc kārtas man sanācis bilžu "feils", jo esmu pārbildējusi kārtējo filmiņu, kas reizēm ir forši, bet reizēm ne tik ļoti. Paradoksāli, bet vienmēr, tās bildes, kas man nesanāk ir no draugu/draudzeņu kāzām. Trešās vai ceturtās kāzas, kas nav izdevušās, Dilana bildes gan tas galīgi neietekmē. Tātad centīšos visu sakārtot hronoloģiski.

Dilana 4. dzimšanas diena tika svinēta kaut kur starp Malmi un Gēteborgu, mājupceļā no mūsu vasaras "road tripa".
Image

Beidzot mājās & beidzot var izskrieties kā cilvēks pēc nogurdinošā, garā ceļa.
Image

Mūsu mazais, "smilšanais" pludmales pleķītis & "Miami dreams".
Image

Portretiņš uz Baltijas jūras fona.
Image

Šo bildi man nevajadzētu likt, bet lai tā kalpo par atgādinājumu, cik ļoti Dilanam patīk jūra un akmeņi. Viņš vienmēr lēkā no viena akmens uz otru, patīk, ka pūš vējiņš (todien gan bija vētra) un viņš priecīgs. Bildē gan neizskatās, jo filma, ja nemaldos bija 16o un jau ir aptuveni 18.00 vakarā...
Image

Mums rudens jau iestājās augusta sākumā, krāsas brīnišķīgas - virši, ķērpji, brūklenes, gaismas.
Image

Dilans ir ātrs. Zviedri vienmēr brīnās, kur var būt tik ātrs suns, bet tas tāpēc, ka viņš pieradis dragāt pa dabiņu. Tiesa gan, forma nu jau ir drusku zaudēta, jo nedzīvojam vairs blakus Gaujas Nacionālajam parkam.
Image

Un te sākas bildes, ka pārbildētas uz 17 gadus vecas filmas. Dilans & kociņš.
Image

Dilans postenī. No augšas vislabāk var pārvaldīt savu karaļvalsti un ieraudzīt lielākās sēnes.
Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Imagine » 07 Oct 2017, 18:50

Sveicieni Dilanam jubilejā no Latvijas, kur rudens pamazām lavās klāt visa septembra garumā. Vai nu es dzīvoju vietā, kur gadalaiks, slinki un nesteidzoties, kokus krāso vai arī īstais apogejs vēl nav pienācis.

Man kā bilžu neekspertam patīk visas - sevišķi ar Zibeni Makvīnu mežā. :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 07 Oct 2017, 21:45

Imagine

paldies! Jā, mums vajadzētu biežāk braukt uz mežu. Un doties garākos pārgājienos. Pagājušo nedēļu bijām 3 reizes, bet laikam pastaigas par īsu, jo tāpat nākamajā dienā Dilans ļoti enerģisks. Pēdējo mēnesi mums te līst katru dienu, tapēc tumšs/liela krēsla paliek jau plkst. 16.00 (mums gan arī tuvojas polārā nakts) un vēl grūtāk visu paliek nomenedžēt. Agrāk varējām pēc darbiņa vismaz aizbraukt, bet ar šo tumsu vairs nekur. Pēdējā laikā arī nesanāk satikt suņu draugus ar kuriem varētu noskriet trakumu.
Man tāda sajūta, ka mums drīz jau sniegs būs. Pagājušo nedēļu bijām iebraukuši dziļāk vidienē, tur ļoti skaists rudens, koku lapas visās varavīksnes nokrāsās, vienīgi staigājot neko nevar pačaukstināt, jo lapas slapjas. Bet nu es vēl ceru uz kādām dienām ar saulīti un bez nokrišņiem.. Skatos gan, ka nākamnedēļ arī katru dienu līs.. nesaprotu, kā var tik daudz līt!
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Imagine » 07 Oct 2017, 21:58

Par sniegu varētu būt taisnība - te 300 km aiz polārā loka pirmais sniegs jau ir bijis. Skatīti 5. oktobra ierakstu (https://www.facebook.com/HettaHuskies/). Par tumšo laiku arī man ir sāpe - sevišķi darba dienu rītos un vakaros. Pa tumsu vien - Smaidiņš gan nesūdzas, bet pašai ir tāda vilšanās, kad darba dienas laikā pa logu ārā redzi vienīgos retos saules starus. Nāks 31. oktobris, pārgriezīs laiku un tad ziemas tumšajā režīmā līdz nākamā gada aprīlim. Eh... skaists rudens, bet tumšie vakari varēja vienkārši nebūt. :grr:
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 08 Oct 2017, 00:07

ak vai! Ir jau oktobris! Tad sanāk, ka septembris bija pagaidām pirmais mēnesi bez sniega mums 2017. gadā!! Krusa jau neskaitās, vai ne?

Oj jā, vēl tuvāk Ziemeļpolam, vēl jautrāk! Tādā ziņā mums vēl ir paveicies. Šķiet, ka mums gan pirmā "salna" jau bijusi, vienu rītu, ja nemaldos bija 2 grādi, bet, pieļauju, ka naktī bija vēl mazāk. Katrā ziņā pusi dienas bija ļoti skaista migla. Žēl, ka nesanāca sabildēt. Bet gan jau, ka būs vēl.

Mēs tikko atgriezāmies no pastaigas, pilnīgi izmirkuši. Tiešām, jāpaskatās, vai septembrī un oktobrī šogad nav lijis katru dienu. Visas balkona puķes nopuvušas, bet Dilans priecīgs, jo var dzert no peļķēm un puķupodiem : )
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 03 Nov 2017, 14:11

Vakar, 2. novembrī apritēja 4 gadi kopš Dilans ir mūsu ģimenes loceklis. Itkā maz, bet tajā pašā laikā - kas tik nav pieredzēts:

Esam dzīvojuši:
divās pilsētās Latvijā,
izceļojuši visu Latviju,
nomainījuši 7 dzīves vietas,
pārvākušies uz Zviedriju,
pabijuši 13 dažādās valstīs

un visur viņš ir juties kā mājās, pieņēmis visus jaunos apstākļus, jutis un dzīvojis līdz. Un vēl lielāki plāni priekšā. Saturamies!

Attēlā nesenāks kadrs no Zviedrijas vēl-tālākiem-ziemeļiem.

Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Imagine » 03 Nov 2017, 20:41

Hip, hip urā Dilanam un viņa aktīvajai ģimenei! :alinji:

Es tagad, kad tinu filmu atpakaļ par laiku, kad strādāju patversmē, no kuras Dilanu paņēmāt, šķiet, atceros visus trīs mazos kunkuļus. Un es varu maldīties, taču, manuprāt, man stāvot blakus galdam, pie kura kārtojāt adopcijas dokumentus, jautājums no jūsu puses bija: "Vai būs gudrs?" Uz ko mana kolēģe atbildēja: "Kādu audzināsiet, tāds būs." Kā ir - sanāca gudrs? :)

Ir bijis patiesi aizraujoši sekot līdzi jūsu piedzīvojumiem četru gadu garumā, un no sirds novēlu jums tikpat daudz brīnišķīgu piedzīvojumu! :dejosuns:
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 03 Nov 2017, 22:17

Ha ha, paldies Imagine!

Jā, tas adopcijas process mums bija ļoti ātrs, atceros, ka ieskrējām 15 min. pirms patversmes slēgšanas, teicām, ka pie Dilana, jo vienīgais vārds bija, ko ātrumā atcerējos no mājaslapas, par laimi Bella bija rezervēta, jo šis kunkulis nenormāli baidījās un palīda zem būra. Par gudrību toreiz neatceros, ka būtu uztraukušies kā vairāk par to, vai varēs mums turēt līdzi, jo esam aktīvi dabas mīļotāji un mums teica, ka turēs un vēl pārspēs, tāpat teica, ka spriežot pēc radiniekiem diži lielāks neizaugs.
Tā arī ir, Dilis ir nenormāli aktīvs (un gribētu vēl vairāk būt dabiņā), izaudzis gan krietni lielāks kā mums teica, bet tas ir lieliski & par gudrību ir tā, ka viņš ir ļoti radošs, pats ar savu galvu uz pleciem, saviem dullumiem un idejām. Noteikti tā ir mūsu vaina, jo nekādas pieredzes suņu audzināšanā mums nebija, bet arī instruktors teica, ka viņš ir ļoti gudrs, ar to domājot, ka viņš pats visu zin un ir jāpieliek lielas pūles, lai darītu kā mēs gribam. Tas nu galīgi nav sanācis : ) Pārsvarā viss notiek kā viņš grib, izstrādā visādus jokus, ir pigors, nezina robežas, grūti atsaucams, iet blakus nemāk, velk un rauj. Tapēc visvieglāk man ar viņu ir iet bez siksnas, tad vismaz manas rokas paliek vietā un man nav jāgaida stundu, kamēr visi kakti būs izošņāti.
Bet visam pa virsu ir vismīļākais suns pasaulē un ne pret ko citu nemainītu nemūžam.

Te vēl dažas bildītes no rudens 2017

Klasiska rudens bilde upes malā, šoreiz gan ne Gaujas, bet novembrī noteikti uzņems vēl vienu, jo tas mums ir atskaites punkts.
Image

Viltīgs skatien, jo gribas skriet, bet ir jāfočējas (tikko nopeldējies aukstajā upē)
Image

Atkal pamanīju glītas gaismas un draugs drusku apvainojies, ka pamodināts
Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Imagine » 03 Nov 2017, 22:40

Dilis ir nenormāli aktīvs (un gribētu vēl vairāk būt dabiņā), izaudzis gan krietni lielāks.


Vitamīnus ēdis. :D Bet visi viesatiņu kucēni, kas mājās nonāca, ar retiem izņēmumiem izauga lielāki par izņemtajiem pieaugušajiem šuneļiem.

Bet visam pa virsu ir vismīļākais suns pasaulē un ne pret ko citu nemainītu nemūžam.


Un tas ir pats, pats svarīgākais! Man prieks par jums. :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 03 Nov 2017, 23:27

Jep, ja nemaldos, kad paņēmām viņu, viņš svēra 3 vai 4 kg, tagad ir stabili 16kg. Bet viņš ir caurbira, uzbarot viņu nesanāk, un kas interesanti, viņam ēdiens arī nemaz neinteresē. Agrāk man teica, ka viņš vienmēr būs rīma, kāds viņš pirmos mēnešus/gadu arī bija, bet tagad viņš jau pat reizēm uz gaļas bumbiņām ir jāpierunā. Neēd, ja uz viņu neskatās. Vajag, lai visa ģimene sapulcējas un prasa, kas viņam tur garšīgs, ja kāds izdomā aiziet, skrien pakaļ un velk atpakaļ pie bļodiņas. Tāds lūk draudziņš. Viss plūst un mainās.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 03 Nov 2017, 23:33

Un vēl šim vakar vienu svinīgāku bildi no 4. gadu jubilejas Malmē

Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 15 Feb 2018, 21:13

Neliela atskaite kopš pagājuša gada rudens.

Precīzi neatceros, bet pieļauju, ka aptuveni oktobris/novembris. Bija ļoti skaistas krāsas, diemžēl, filmā tā noskaņa nav, kas tika bildēta.

Image

Image

Image

Image

Pārsvarā kopš novembra beigām mums ir sniegs līdz ceļiem un vēl drusku augstāk.

Decembra vidus

Image

Image

Decembra izskaņa ar vienīgo saulaino dienu
Image

Janvāris - aptuvenais sniega segas biezums (Dilanam, patiesībā tas ir pāri galvai).

Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 26 May 2018, 00:15

Neticami, ka visas šīs bildes ir uzņemtas aptuveni pirms mēneša. Arī mums ir sācies pavasaris netipiski karsts un sniegs jau ir pazudis.

Neatceros konkrēti kā šo kadru bildēju, bet acīmredzot Dilijam bija prieks par sniegu. Ja nemaldos šīs gan bija marta beigas : )
Image

Aprīļa sākumā, savukārt, aizstaigājām pa aizsalušu jūru uz vienu saliņu ar jancīgām bākām.
Image

Aprīļa beigās ar prāmīti aizbraucām uz citu saliņu, kur pastāvīgi dzīvo ap 30 ģimeņu.
Image

Superīga saliņa
Image

Dillijs ar savu draudzeni
Image

Nē, mums nav vēl viens sunītis ģimenē. Šis ir draugu, bet ļoti mīļš : ) Ar fonā, iespējams, skaistāko bāku Zviedrijā.
Image

Uz saliņas sastapām arī citus suņus
Image

Maija sākumā ezeri vēl bija aizsaluši
Image

Pikniku sezonu šogad atklājām tā arī nebeiguši iepriekšējo:)
Image

Ezeri joprojām aizsaluši, bet mežā sniegs jau nupat mazāk palicis
Image

Maija vidus un upes jau ir vaļā, tik pa retam kāda pīle pasērfo garām uz kāda vientuļa ledusgabala
Image

Bilžu no pēdējām dienām gan man nav, bet varu apliecināt, ka sniegs pat tālākajos meža nostūros ir gandrīz jau izkusis. Un tas viss nenormālākajos tempos.
Sveika vasara 2018! <3
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 12 Jun 2018, 17:58

Vēl viena čupiņa ar bildēm no pēdējiem mēnešiem

Arī Zviedrijā ir vājprātīgs sausums, tuvējā apkārtnē mežu ugunsgrēki jau kļuvuši par normu, krasts kļuvis par dūņu peldvietu. Kāds par to ir tikai sajūsmā.
Image

Dažu minūšu attālumā no pilsētas mums ir lieliskākie pastaigu maršruti. Viens no iemīļotākajiem ir gājiens apkārt ezeram.
Image

Sen nebija taisīts neviens National Geographic kadrs, moments starp brīdi, kad ir uzosti meža zvēri.
Image

Cits ezers, cita pastaigu vieta. Skats no klints pāri tuvējam ciematam.
Image

Straujās ziemeļu upes.
Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron