Bezšķirnes / Non-breed

Dog Breeds

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby pixy » 02 Jan 2017, 11:48

Henriete, paldies :) . Tas, cik šeit atzīmējamies, patiesībā ir ļoti maz, bet man galīgi nav ideju, kā vēl popularizēt to, ka sportot var arī ar bezšķirnes suņiem. Cilvēki vispār uzzin ļoti maz informācijas, neskatoties uz tās nenormālo apjomu. Šodiena tam ir bēdīgs pierādījums, kad FB lenta atkal pilna ar salūta laikā panikā aizmukušiem dzīvniekiem, kas vieniem pazuduši, citiem atradušies. Nu acīmredzot tak līdz saimniekiem nav nonākusi informācija par to, ka ir šausmīgi jāuzmanās, neskatoties uz to, ka par to tik daudz pirms tam bija rakstīts, stāstīts un citādi izplatīts. Nedzird, neredz, neattiecina uz sevi? Tas pats ar krancīšiem - atkal un atkal tiek uzdots jautājums jau apgalvojuma formā - nu man jau bez papīriem, tāds jau neko nevar darīt, vai ne? Var un vajag, suns ir suns un viņam pašam patiesībā ir pilnīgi vienalga, vai ir šķirnes, bezšķirnes, viņam gribas tikai to, lai viņu mīl un viņš ir jo laimīgāks, ja ar viņu nodarbojas :pedinja: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby Henriete » 02 Jan 2017, 13:43

pixy, kā jau vienmēr, problēma ir saknē. Uzskatu, kā šķirnes tā bezšķirnes suņiem informāciju sniedz suņa devējs ("audzētājs", "tirgotājs", "uzturētājs") utt. Ja sākumā neiedod ,kā saka, full package ar informāciju, visbiežāk cilvēks tā arī pat neuzzina, ka ir iespēja darboties.

Tā visa, protams, ir popularizācija, un būtu nepieciešami šādi pasākumi, kas pulcina vienkopus cilvēkus ar dažādiem suņiem, vai pa sekcijām. Mani jau arī tas interesē ;) Savā blogā rakstīju par pasākumiem, kurus kādreiz taisīju, un vēl nesen - zeltainajiem vai retrīveru diena, caur to , uzskatu, daudzāk cilvēkus aizsniedz un tas nenāk strauji.

Tāpēc priecājos skatīties, kā patversmes rīko akcijas, talkas - cilvēkiem, sacensības, oreintēšanās utt. Tas ir forši, bet paralēli tam varētu pievienot info, vai paraugdemonstrējumus kādās citās nozarēs, kur arī bezšķirnes suņi izpauž savu "ES".
Tajā ziņā man patīk skatīties sacensības, piemēram,
https://www.youtube.com/watch?v=rzNn3-SQu0c
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby Imagine » 02 Jan 2017, 17:25

Kaut gan jāteic, ka tendence, salīdzinot ar to, kā bija pirms vairākiem gadiem, tomēr ir drusku uzlabojusies. Kaut vai paskatoties blogu sadaļā, ir tomēr prātīgi cilvēki, kas, suni paņemot, saprot, ka ar viņu ir jāstrādā un to arī dara.
Man liekas, ka otra problēma ir maldīgais uzskats, ka apmācība vajadzīga tikai sporta/dienesta/citiem īpašiem suņiem un ka tas, ko apgūsti laukumā, sadzīvē nav praktiski pielietojams, lai gan tikai darbojoties cilvēks tiek pie kontrolējama un nosvērta kustoņa.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby Spigana » 02 Jan 2017, 17:48

Man šķiet, ka Imagine domā pareizā virzienā par to, ka cilvēkiem šķiet - tās apmācības nav ikdienā pielietojamas. Es arī par Mio un agility, un trikiem daudz esmu dzirdējusi komentārus, ka es jau laikam gan savu suni uz cirku taisoties vest. :aizsvilstas: Un pēc tam turpina stāstīt, ka viņiem jau vajag tikai majas sunīti, kam nav jāprot nekādas smalkas gudrības. Un nekā un ne par kādu cenu nav ar mieru saprast, ka visas apmācības un sportošana uzlabo ikdienas sadzīvi ar suni.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby peecis » 03 Jan 2017, 10:58

Spigana wrote:Man šķiet, ka Imagine domā pareizā virzienā par to, ka cilvēkiem šķiet - tās apmācības nav ikdienā pielietojamas. Es arī par Mio un agility, un trikiem daudz esmu dzirdējusi komentārus, ka es jau laikam gan savu suni uz cirku taisoties vest. :aizsvilstas: Un pēc tam turpina stāstīt, ka viņiem jau vajag tikai majas sunīti, kam nav jāprot nekādas smalkas gudrības. Un nekā un ne par kādu cenu nav ar mieru saprast, ka visas apmācības un sportošana uzlabo ikdienas sadzīvi ar suni.

man ir tieši pretēji - ja kādam pasaku, ka nē, suns nav vienkārši paklausīgs, es to mošķi mācīju, tad dažkārt palūdz parādīt, ko tad tur iemāca :D
noskatījušies vispārējās paklausības figūras, cilvēki mēdz būt mazliet vīlušies, tieši gaida cirka trikus :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby Magdalena » 26 May 2017, 10:00

Jāatsvaidzina krancīšu sadaļa, citādi te tik kluss...

Mana meitene... :samilejies:
Image

Image

Image

Image

Image
Vērojam bites.
Image

Image
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby Magdalena » 26 May 2017, 10:11

Un vēl dažas bildes...
Image

Image

Image

Image

Uzminiet, kurā pilsētā mēs esam? :)
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby Henriete » 26 May 2017, 11:42

Skaista meitene :)
Par pilsētu, nav ne jausmas, pēc pēdējās bildes uzreizi iešāvās prātā Talsi, nezinu kāpēc :D
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby Magdalena » 26 May 2017, 11:50

Tūlīt ievietošu vēl vienu bildi, tā gan droši vien pateiks priekšā. Jo, kaut gan ir redzami arī samērā simboliski kadri, atpazīt pēc esošajām varēja arī nebūt tas vieglākais uzdevums. :)
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby Magdalena » 26 May 2017, 12:08

:latvija: :pastaiga: :rej:
Image
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby Henriete » 27 May 2017, 06:11

Oho, lai gan Kuldīgā esmu diez gan daudz bijusi, tik sīkumaini to nepārzinu :D
:samilejies:

Man vienīgi kaut kas no ziemas iekrājies :D
Image
Image
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby Magdalena » 27 May 2017, 16:46

Henriete, izskatās, ka Jūsu Semam arī Kuldīga piestāv. :jaa:

Iepriekšējās bildes ir Kuldīgas pilsētas dārzā. Pilnīgāka aina šeit.
Image
Image

Image
User avatar
Magdalena
Baby
Baby
 
Posts: 54
Images: 2
Joined: 02 May 2016, 15:52

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby Henriete » 29 May 2017, 13:08

Magdalena, šī baigi labā, tik dzīvelīga. :sirsninas2:
Būs jāaizbrauc speciāli uz Kuldīgu, kad būšu LV :)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby nezinīte » 06 Oct 2017, 15:30

Šī sadaļa kaut kā baigi pieklususi. Bet jāpierakstās. Šī ir Rozālija.
Image
Nesaprotu, kāpēc neieliekas lielā bilde. :(
3425
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby pixy » 01 Nov 2017, 20:22

Apmācība pieder visiem! Tā es te rakstu katru gadu pirmajā janvārī, bet šodien, lai arī nav pirmais janvāris, ir iemesls to atkal atkārtot. Šodien nāk gaismā mana mājas lapa, kurā akcents likts uz suņu apmācību un sportu. Tā kā absolūti saprotu, ka lielā mērā pateicoties savai bezšķirnes sunei Keli esmu tur, kur esmu un daru to, ko daru, man ļoti gribas, lai cilvēki, kam pieder krancīši, nedomā, ka viņu suņi ir nevērtīgāki, ka viņiem nav tiesību piedalīties kaut kur un, ka neko jau daudz nevar darīt, lai viņu gudrais suns kļūtu vēl gudrāks. Mēs varam, drīkstam un mums vajag! Laipni lūdzu, iedvesmai un drosmei - https://www.gudriesuni.com/
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby nezinīte » 02 Nov 2017, 09:00

Paldies par informāciju!
Man uzreiz jautājums: RO (Rally obedience jeb Paklausības rallijs); OB (Obedience jeb Paklausības sports) - kā šie abi atšķiras? Tas ir, es sapratu, ka kaut kā atšķirīgi tiek skaitīti punkti. Bet es ar atšķirībām domāju - kā atšķiras pēc tā, kas jāprot sunim.

Mēs dzīvojam laukos, īpaši daudz apmācību mums nav pieejams. Bet skoliņā ejam (kas gan nav laikam saistīta ar nekādiem sporta klubiem, cik zinu). Vai mums ir cerība satrenēties un startēt kādās sacensībās?
Last edited by nezinīte on 02 Nov 2017, 09:21, edited 1 time in total.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby pixy » 02 Nov 2017, 09:19

nezinīte, kā diena pret nakti. Nē, nu labi, kā diena pret vakaru vai rītu :D . Izlasi kaut vai tos aprakstus, kas tai lapā ir par katru sportu, jau priekšstats radīsies. Un paskaties kādus video, arī būs skaidrs. Tie ir divi pilnīgi dažādi sporta veidi :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby nezinīte » 02 Nov 2017, 09:23

kā diena pret nakti. Nē, nu labi, kā diena pret vakaru vai rītu

Ā, nu tad jāteic, ka ir ļoti neveiksmīgi izvēlēti nosaukumi. :kanepe:
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby pixy » 02 Nov 2017, 09:42

Nepiekrītu, tad jau arī basketbols, futbols un handbols ir neveiksmīgi izvēlēti nosaukumi. Abiem šiem sporta veidiem ir saistība ar paklausību, tāpēc nosaukumā tas ir pieminēts. Normatīvs atšķiras un ļoti, tieši tāpat kā manis nosauktie visi ir saistīti ar bumbu, bet katrs pavisam savādāk. Angliski Obedience nozīmē vienkārši paklausību, tāpēc tam nevajadzētu izklausīties kā terminam, kuram būtu jāapzīmē kaut kas ļoti konkrēts ;) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Bezšķirnes / Non-breed

Postby Bonny Rain » 02 Nov 2017, 10:02

pixy, Superīga lapa. Lai izdodas arī ar šo popularizēt suņu apmācību LV.
Starp citu, nezinīte, šajā pixy lapā ļoti labi aprakstīts, kā tad atšķiras OB no RO. Galu galā, youtube var sameklēt gan vienu, gan otru un paskatīties uz aci. ;)
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests