lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Blogs and Chats

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 25 Oct 2017, 15:51

10! gadi! 10!
Image


Paskrējuši vēja spārniem, bet te nu mēs abi esam. Kucēns un pusaudze, suns un sieviete. Es tiešām katru reizi domāju,kā man paveicās ar Aslanu, un cik mums labi tomēr ir kopā būt. Samīļoties,kad ir grūti, iet iekarot jaunas virsotnes un ballītes, draudzēties un pūcēties, rāties un jokoties.
Mans Sirdssuns. Pirmais Mans Suns. Suns,kuram viss ir skaidrs, bez vārdiem.

Ak,Susi, es ceru,ka mums vēl vismaz 10 gadi priekšā nolemti.


---------

Šodien Kaķītis bezgal labā omā jau no paša rīta,kā zinādams,ka gaļiņa ledusskapī priekš viņa, ka suņi parkā tikai tie,kuri ir cool, nelīst un zālīte svaigi nopļauta,lai var pa kalniņu ripināties uz leju.
Vakars gan mums paies studējot, varbūt,ka ar ričuku izmetīsim kādu līkumiņu, jo opim patīk piebaurot visu mežu un kājiņas izlocīt.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Imagine » 29 Oct 2017, 15:41

Novēloti sveicieni Aslanam lielajā dzīves jubilejā! Lai vēl daudz skaistu un kopīgu gadu kopā! :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Māra » 30 Oct 2017, 17:49

Jubilāram, protams, veselību un vēl tikpat gadus ar saimniekiem! :dzimene: Bet mani tirda arī RR jautājums. Kā jums ar to? ^^
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 09 Nov 2017, 22:03

hehe, RR nebūs mūsu. Tas tika lemts un izlemts. Šķirne tika iztirdīta un apskatīta no visām pusēm, ļaudis tika izjautāti, suņi satikti un apčamdīti. Vizuāli - Mūsu, raksturā - ne par visiem 100.
Kāds te vienā no blogiem bija labu tekstu ierakstījis par to,ka jāmeklē suns ikdienai, nevis ambīcijām, nu tas tā - mana interpretācija. Un mēs saprotam,ka,laikam, tomēr, nebūs.
Vīrs, beidzot, pats pieķērās un paskatījās, pameklēja info un viņam viena no galvenajām lietām ir tas,ka suns ir kontrolējams. No jebkura attāluma un labākajā gadījumā,ka tas suns nemaz tik tālu neaizmaldās savās darīšanās. Kas ar medību suni ir diezgan pagrūts pasākums un tas,kas notiek viņu galvās tomēr ir jārespektē. Nebūs RR kā rotveilers, to es viņam teicu no paša sākuma, informācija ir dažāda un viņam likās,aij,ko nu viņa te. Pat pēc suņu saimnieku satikšanas un izrunāšanās. Kurā brīdī viņam pieleca man nav ne jausmas, bet pieleca. Medību suns mums nebūs, vismaz ne uz doto brīdi. Varbūt kādu dienu tas lauvu mednieks pievienosies mūsu baram, bet ne tagad.

Līdz ar to esam palikuši pie varianta,kas ļoti silda manu sirdi - rotveilers. Un pie man interesējošiem sporta veidiem - IPO, piemēram. Beļģijas rotveileru klubs ir ļoti aktīvs, cerams,ka būs laiks uz kādu no viņu pasākumiem aizbraukt un ar viņiem klātienē iepazīties.

Pēc visu pros and cons izpētīšanas, un jau zinot, cik super suns ir Aslans, mums būs rotiņš. Paliksim pie pārbaudītām vērtībām. Kas arī ir svarīgi - Aslans ir mazāk rasists pret rotiņu kucēniem, varbūt,ka sīcim tas atvieglos dzīvi :stiligs2: Plus,kurš suns labāk sapratīs manu grumpy grandpa, ja ne otrs rotveilers?

Lieki teikt - es gavilēju.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Spigana » 09 Nov 2017, 22:19

Cik forši! No Taviem tekstiem vien uzreiz var just, ka ļoti cerēji uz šo iznākumu. :)
Audzētava jau noskatīta? Kad plānojat kucēnu? Kobeli vai kuci?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 09 Nov 2017, 23:27

Noteikti,ka būs kobelis, tas ir mūsu abu variants, es īsti nemaz nevaru iedomāties,kā būtu,ja būtu kučele mājās :-)
audzētava akurāt noskatīta tav, ir noskatīti daži suņi, bet te arī atlase būs jātaisa, jo es ļooooti sen neesmu nekam sekojusi līdz. Kas jāsaka godīgi - suns nebūs no Beļģijas, man šeit viņu rotveileri nepatīk. Mazi, strupi suņi, cik nu redzēts. Liekas,ka priekšroka varētu būt darba suņiem, bet tam arī kārtīgāk jāpievērš uzmanība,lai neiebraucam auzās.

Viss, pa liela, ir miglā tīts, ja neskaita to,ka mums būs vēl viens rotveilers. :jiihaa:
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 03 Dec 2017, 15:34

Kad pārvācāmies uz Briseli, es uz pilsētu atvedu mežoni Aslanu. Kurš pusotru gadu bija pa 'laukiem' nodzīvojies, ne ar vienu suni normāli nebija komunicējis, līdz ar to uzvedās agresīvi. Pirmie mēneši bija pagrūti, jo Aslanam likās,ka viņam 'pa ķobi jāsadod' teju katram kobelim,kuru satikām parkā, es suni ierobežoju, liku pildīt komandas, kad 'uzvilkās', lai neizceltos kautiņš. Par laimi, lielākā daļa suņu un to saimnieku ir dikti draudzīgi un saprotoši. Aslans izveidoja savu 'baru', nostabilizēja savu pozīciju parkā un nu esam nonākuši pie miera perioda, kur suns ir pa jaunam iemācījies citu suņu uzvedības kodeksus, maksimāli pats izvairās no liekiem kašķiem un (kas manai sirdij liek gavilēt) pieņem kucēnus viņu kucēnībā!

Ir daži suņi, ar kuriem pat var paspriņģot, ir jaunuļi, kuri mēģina Aslanu izprovocēt, ir ieviesta kārtība ar agresīvajiem suņiem, kurus saimnieks nekontrolē (Aslans jau kopš kucēna vecuma sev ir piešķīris 'policista' statusu, līdz ar to, neadekvāti kautiņi Aslana klātbūtnē vairs nenotiek).

Mēs pamazām gatavojamies kucēnam, meklējam audzētavas un trenerus, iepazīstamies ar rotveileristiem tepat Beļģijā un vienkārši priecājamies par savu opi Aslanu, kurš jau atkal uzvedas kā adekvāts suns. Tie, kuriem ir domainanti suņi, sapratīs,ka kontrolēt suņa dominanci, nepazemojot suni, bet ļaujot viņam būt, nav vienkārši. Vismaz man nebija, jo jautājums ir 'kā lai izvairās no kautiņa, ja suns sastop sev cienīgu konkurentu, bet vienlaicīgi ļaujot sunim pārvietoties un darīties bez ierobežojumiem?' Kā neļaut sunim 'uzvilkties' vai kā viņu ātri pārslēgt no konflikta situācijas uz kaut ko citu? Mums tā ir spēle vai komada, atkarībā no situācijas.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby nezinīte » 03 Dec 2017, 17:25

Varu iedomāties, cik tas ir skumji, kad mīļotais suns drīz aizies... Bet no otras puses - pašam sunim labāk tā nekā otrādi.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 03 Dec 2017, 17:33

nezinīte wrote:Varu iedomāties, cik tas ir skumji, kad mīļotais suns drīz aizies... Bet no otras puses - pašam sunim labāk tā nekā otrādi.


:jaut:

Aizies,kādā brīdī jau visi aiziet, bet es tiešām, no sirds domāju,ka mums vēl pāris gadi priekšā ir, jo Aslans ir aktīvs - peld, skrien pie riteņa, skrien ar mums, spēlējās un dauzās vēl aizvien. Neviens, pat vets, viņam nedod 10 gadus. Visas veselības pārbaudes ir lieliskas, visi zobi ir vietā, acis un ausis darbojas bez problēmām. tas, priekš 10 gadīga rotveilera ir lielisks rādītājs, ņemot vērā, ka suņu vidējais mūža ilgums ir 10-12 gadi. Viņa enerģiskums liek mums domāt,ka viņa nervi varētu izturēt jauno paaudzi mājās, ierādīt kucēnam kas ir kas.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 12 Feb 2018, 12:03

Vecums nenāk viens, jeb kā rītos tiek mežs piebaurots - jo sāp.
Mēs no savu aktivitāšu listes varam izslēgt peldēšanos vietās, kur krasts ir augstāks par 20cm. Jo, kāpšana laukā no ūdens vertikalā pozīcijā sunim kairina atrīta ietekmēto pakaļgalu. Lai gan likās,ka baigā ņemšanās 6dien nebija, 7dienas rīts mums bija dramatisks - Aslans nevarēja piecelties no guļvietas. Lai gan vakarā biju iedevusi diezgan spēcīgas pretsāpju un anti-inflamācijas zāles, ko vets izrakstīja, pa nakti biju cēlusies,lai izmainītu Aslana gulēšanas pozīciju, Aslans vienalga pret rīta pusi bija ar stīvām kājām. Vienīgais,kas palīdz ir staigāšana, bet kāmēr līdz tam tiekam, tiek visi kaimiņi piecelti. Jo, aiz sāpēm, suns bauro kā nelabais. Tas nenotiek bieži, jo skatamies, lai nebūtu nekādas lekšanas vai karāšanās kokos, etc, bet gadās. Plus,kas ir mana teorija, vēdera muskuļi, kad ir saspringti, to situāciju padara vēl sliktāku. Kāmēr suns nav atvieglojies, viņš nevar atbrīvoties. Vakardien mums pagāja visa diena, kāmēr sunim normāli atslāba muskuļi un kājas vairs nebija stīvas.

Plus vēl,žēl,ka citi suņu saimnieki nerespektē mūsu lūgumus, pieturēt savus suņus, kāmēr paejam garām, lai tie nelec manam opim virsū. Kā var nesaprast,ka otram sāp? Un sāp tik ļoti,ka ir gatavs kost, ja otrs suns uz viņa muguras uzliek ķepas/galvu/etc?

Šodien jau opis kā opis, deso un ripinās lejā pa kalniņu, nekas nevienam nesāp un citi suņi vairs nav potenciālie pāri darītāji.

Mazliet pārdomājam visu kucēnu ņemšanas plānu, jo ir grūti iedomāties,kas notiktu,ja tāds sīcis Aslanam, sāpju dullumā, uzlektu virsū. Skatamies uz lopu un domājam.

Jūlijā uz 3 ned būsim Latvijā, skatīsimies,kāda ir viņa muguras situācija. Bet pagaidām - mierīgas peldes ezerā vai jūriņā, skriešana pie riteņa un ripināšanās pa kalniņu paliek kā vienīgās aktivitātes.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Alpina » 12 Feb 2018, 12:21

Neuztraucies, šīs lietas viņi parasti ļoti labi paši sakārto ;) Lielākoties sīkie nemoka večukus, ja viņiem tajā brīdī ir kādi saasinājumi veselības jomā ;)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 12 Feb 2018, 12:28

Alpina wrote:Neuztraucies, šīs lietas viņi parasti ļoti labi paši sakārto ;) Lielākoties sīkie nemoka večukus, ja viņiem tajā brīdī ir kādi saasinājumi veselības jomā ;)

uff, es ceru. Mani tas patiešām satrauc.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Alpina » 12 Feb 2018, 12:34

Mans dominantais kobelis pat nereaģēja uz to, ka večuks vilka uz kašķi ;) Šad tad vienīgi uz masu paņēma, ja večuks stāvēja uz taciņas, kur lielais bija uzņēmis kursu, bet Tev šis nedraud, jo Aslans nebūs uz pusi vieglāks par jaunieti, kā tas bija manā variantā :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 27 Feb 2018, 13:37

Tas neveiklais brīdis,kad aizved savu suni pie veta, jo liekas,ka suns sāk zaudēt redzi, bet atklajas,ka viņš vienkārši ir dundaks un speciāli ignorē pa ceļam esošos šķēršļus - cilvēkus, lietas, mašīnas. Paldies, tie 40 eiro par vizīti nekam citam noderēt nevarēja.
Redze ir perfekta, Aslans vienkārši izvēlas iet tikai un vienīgi taisni,lai tas arī nozīmētu bradāt pari mazākiem suņiem un dusmoties,ka viņi tur it, skriet cilvēkiem kājās un pukstēt par to (cilvēkiem paliek zilumi), grūst mazus bērnus, jo viņi atrodas Aslana ceļā (taisnē vai saulainajā pusē).

Otrs feils - nopirku zaķi. Veselu zaķi, redzēju par labu cenu un nodomāju,ka opim garšos. Opim negaršo. Un man ir vesels zaķis. Cool.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Māra » 28 Feb 2018, 15:19

Ļoti labi izsmējos par to redzi :D
Smieklīgs zvērs.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 01 May 2018, 18:27

Lietas,kuras tiks mācītas otram sunim:
-gulēt guļammaisā
-gulēt šūpuļtīklā
-nest pašam savu paiciņu pārgājienos
-čillot pa dzīvi tā,kā to dara Aslans

Lietas, kuras jāgādā Aslanam, lai varam turpināt savus piedzīvojumus:
-siltu mantelīti aukstām dienām (vecums nenāk viens)
-saliekamo suņu gultu (aukstums no zemes ietekmē artrītu, guļammaisā un tīklā gulēšanai tikai uzburkšķēts)

Bijām 3dienas Normandijā, Francijā, noteikti visiem iesaku aizbraukt un izbaudīt to trako jūru, skaistos skatus un arhitektūru, sidru un kalvadosu un skarbo Ziemeļnieku viesmīlību.
Esmu sajūsmā, lai gan laiks bija diezgan briesmīgs - ļoti vējains (oranžais bīstamības līmenis), lietus un auksts. Bet dienas beigās tas tikai piedeva savu šarmu Normandijai.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby Dylan » 02 May 2018, 15:47

Hah, Normandija kā reiz ir plānā! Kas ir tās must see vietiņas, izņemot Mont St Michel klosteri?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 10 Jun 2018, 20:23

Dylan wrote:Hah, Normandija kā reiz ir plānā! Kas ir tās must see vietiņas, izņemot Mont St Michel klosteri?

ohh, pats krasts kā tāds! ir tik skaista tā Normandijas 'pludmale' ar tām iespaidīgajam klintīm! Un pilsētiņas apkārt dikten romantiskas un mīlīgas. Mēs tādā 'buij duij'braucām, kur patika, tur aptsājāmies, bet Saint Mišela un Etretat klintis ir man palikušas atmiņā,kā visskaistākās vietas.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 10 Jun 2018, 20:30

Domu spēks.

Aslans, skrienot pie riteņa, savainoja vienu kāju. Liekas,ka muskulis mazliet sastiepts. Gluži raudama kaite nav, bet vecis klibo un ne-omā. Ja neskaita dramatisko klibošanu,kad ejam ārā, pa lielam viss ok. Saku, 'labi, vecīt. Līdz Latvijai likšu tevi mierā, lai sadzīst. Neņemšu tevi skriet. Viss cool, ārstējies!' Tā nu mēs pastaigās tenterējam, paglūnam uz jauniešiem (suņiem), kuri deso apkārt un kacina opi, bet neko, kāja sāp un nekas nenotiek.
Šodien no rīta, izejam no mājas un 'voila!' mūsu parkā uzradies jauns suns! Un ko jūs domājat? Vai tad kāds kliboja? Kāda kāja sāpēja? Vajadzēja aizskriet un izrādīties, kurš ir saimnieks Briselē. Izrādamies, apejam ap stūri, viss, atkal klibojam un dzīvei nav krāsu.
Atbrauc vīrs mājās, izved suni laukā un saka, ka vecim kāja vēl sāp. Sāp gan, zinu, ka netēlo. Vēlāk, tajā pašā dienā, pēc piedāvajuma, vai Aslans brauks līdzi uz veikalu, kurš sevi pārliecināja,ka ja līdz mašīnai aizskries, tad tiešām tiks ņemts līdzi? Opis, protams.
Redz,kā. Ja motivācija ir laba, tad nekas nekad nevienam nesāp!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: lauva,Aslans un visādi nedarbi.

Postby lauva » 28 Oct 2018, 11:14

Reizi gadā atskaitamies: 11 gadi ir sagaidti! Smejos,ka Aslans BEIDZOT! ir pusaudzis, padsmitos iebraucis.
Lopiņam dzīve laba, veselība ir kārtībā, ja neskaita parastās suņkaites,kas ik pa laikam uzrodas - sastiepta kāda kāja, kaut kas ne tā apēsts, etc. Pilnīgi brīnos - ne katarakta, ne artrīts saasinājies, ne apetīte vai enrģija zudusi. Vakardien, par godu dimpenei, noskrējām aplīti - 3km 15min kā nieks!
Var just, ka Aslans pats savu slodzi regulē, ja liekas, ka nebūs, vienkārši aiziet maliņā pačillot. Esmu pasākusi garākus gabalus skriet, bet ja sanāk vairāk par 6km diet, tad Resno līdz neņemu. Šamais pie 6tā km apstājas un vienkārši iet mājās :medos: Viņš pats zin,ka labāk vairāk neskriet.

11itnieku gan sagaidījām mierīgi, ar maltās gaļas porciju un oliņām, dažām vistu sirsniņām un mums - aliņu, nosvinēt,ka mums ir paveicies - suns ir sveiks un vesels, un viss ir labi. Ticis pie pirmajām baltajām spalvām 'apkaklē', bet tas jau viss ir ok.

Es te biju dabiskās 'medicīnas' meklējumos. Tā,kā Aslanam ir viegls artrīts, tad, lai nebūtu jādod zāles dienās,kad sasāpas, izlasīju,ka labāk pie paikas likt dabiskos anti-inflamācijas produktus. Labākais,ko visi iesaka - tumeriks jeb kurkuma. Salasījos par visiem labumiem un domāju, vo! šito gan mēs varētu pamēģināt! Sataisījām gaļas bumbiņas ar tumeriku un oliņu, bet sunim tas viss ir fuj pē. Plus viņam rauj uz augšu :apcelta: tagad atliek domāt, kuram lai es izbaroju tās gaļas bumbiņas, kuras stāv ledusskapī?
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Previous

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron