RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 02 Nov 2017, 15:39

Sejas grāmatā viena dāma tirgo jēru un aitu gaļu, var dabūt arī subproduktus un solās arī piegādat. Man par jēra aknām cenu nosauca 2 eiro, par pārējiem subproduktiem 1.50.
https://www.facebook.com/diana.berzina.96

Image
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: RAW/BARF

Postby ruu » 02 Nov 2017, 15:57

Šodien uzdūros informācijai, ka arī pie mums ir pieejama fasētā barība: http://www.rafusmenu.lv/ Kaut kad biju līdzīgu skatījusies zooplus.de, bet baidījos sūtīt, jo tomēr 2 dienas ceļā... Man, kā slinkam saimniekam, šis liekas tāds ērts un parocīgs variants. Kādas ir jūsu domas - par sastāvu, uzticamību un vēl citiem zemūdens akmeņiem, ja tādi varētu būt?
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 02 Nov 2017, 16:04

ruu wrote:Šodien uzdūros informācijai, ka arī pie mums ir pieejama fasētā barība: http://www.rafusmenu.lv/ Kaut kad biju līdzīgu skatījusies zooplus.de, bet baidījos sūtīt, jo tomēr 2 dienas ceļā... Man, kā slinkam saimniekam, šis liekas tāds ērts un parocīgs variants. Kādas ir jūsu domas - par sastāvu, uzticamību un vēl citiem zemūdens akmeņiem, ja tādi varētu būt?


Man šai lietā nepatīk sekojošas lietas:
1) norāde, ka nav paredzēts cilvēkiem pārtikai. Kāpēc? Nav pārbaudīta gaļa? Tādu es savam sunim arī negribu dot.
2) pilnvērtīgam Rawam vajag vismaz 4 dažādu lopiņu proteīnus, bet no tām pakām labākajā gadījumā var salasīt 3.
3) nepatīk, ka nav norādīti aknu/kaulu/gaļas procenti, plus orgānus neredzu vispār.
4) Dārgi. Mans limits suņa diētai ir 2 Eur/kg, retu reizi ko īpašāku paņemu līdz 3 eiro, bet ne vairāk.
5) Vismaz manam sunim sadalījums pa pakām ir slikts. Vieņa vienā maltītē ēd 100 gramus, ko man ar tādu 2.5 kg paku darīt?

Var jau bū, ka nav tik slikti, kā izskatās, bet man uzticību nevieš.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby madja » 02 Nov 2017, 16:47

es neesmu tik skeptiska kā Spīgana, jo pārsvarā baroju ar liellopu un vistu, ļoti reti kādu zivteli vai zoss galvu piemetot, tā,ka arī neizturu kritiku par tiem daudzlopu proteīniem. Par to ne-cilvēkiem, es domāju,ka tas tāda drīzāk atruna, muļķudrošs,lai kāds kotletes nezidomā cept,ja reiz tur asakas un kauli iekšā. bet kas zin.

vairāk iebildumi pret to,jā,ka nav skaidrs par orgāniem un kauliem (man,piemēram,kaķis neēd nekāda veida aknas un būtu svarīgi zināt,kas ir iekšā) + izskatās malts + man liekas,ka ļoti daudz tauki

no citas psuses skatoties, ir labi,ka kautkas tāds ir piedāvājumā, jo ne visi grib izklaidēties ar gaļas griešanu.

dārgi? jā,salīdzinot ar paša tirgū pirkto. salīdzinot ar to,cik maksāja Frīdai sausā veterinārā barība? ļoti ok.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 02 Nov 2017, 16:50

"Pēc barošanas, mēs rekomendējam sunim dot grauzt svaigu kaulu vai kādu citu kārumu."

Izskatās malts un gan jau kauli jādod pēc tam, lai neparauj šķidro, plus tomēr kādu zobu patīra. Jo man viens no visiem RAW bonusiem ir negriezt mazos gabalos, bet dot lielus, lai tik pucē zobus ar visu, kas nu tur ir.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 10 Nov 2017, 16:12

Svētdien man uz mājām atveda to jēra gaļu, par kuru te iepriekš biju rakstījusi un esmu dikti apmierināta. Paņēmu ceturtdaļu jēra, ceturtdaļu aitas, jēra galvu un jēra subproduktus. Visu man sacirta pa gabaliem pēc manām vēlmēm manā klātbūtnē (sacirta kaulus, pārējo pati ar nazi dalīju). Un pārdevēja teica, ka pirms Ziemassvētkiem plāno vismaz vēl vienu gaļas piegādi; es noteikti tad taisos pasūtīt vēl, 2 citi cilvēki arī un, ka vēl kādam būs vēlme, varēs pievienoties pirkumam.

Mio par šo iepirkumu bija ne mazākā sajūsmā - galu galā gandrīz puse no tā visa ir paredzēta viņai.
Šis man bija pirmais eksperiments ar jēra galvas barošanu Mio, pirmos divus vakarus viņa tikai drusku paņergājās ar graušanu un jau nodomāju, ka tik mazam sunim tomēr nebūs piemērota tā galva, bet trešajā vakarā beidzot nopietni ķērās pie lietas, notīrīja visu gaļu no kauliem un iekšas, un sagrauza lielāko daļu galvaskausa. Turpmāk gan domāju, ka tāda izmēra galvas ņemšu tikai tad, ja man tās sacirtīs uz pusēm, jo ar daļu kaulu Mio tomēr galā netika vienkārši tāpēc, ka nevar savus žokļus dabūt vaļā tik plaši, lai sagrauztu lielākās daļas; plus Mio tā galva tiešām ir nedēļas norma un ar laiku tomēr sāktu bojāties.
Bet vispār es laikam tomēr neesmu normāla - ar milzu sajūsmu skatījos, kā mans suns ieslēdza instinktus un uzklupa galvai un izdomāja labākas metodes tikšananai pie gaļas - Mio savam arsenālam tagad pievienojusi ne tikai pieturēšanu ar ķepām, bet arī izdomāja, ka visādas ķeskas no galvas var atdalīt tad, ja paņem zobos to ķesku, pakāpjas drusku augstāk savā migā un pāri malai galvu krata augšā lejā, kamēr aiz smaguma vajadzīgais gabals pats noplīst.
Un es pat nesākšu runāt par to, cik brīnišķīgi šitādas vakariņas manu suni nodarbina uz pusotru divām stundām.

Image
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby Bonny Rain » 10 Nov 2017, 16:20

skaissssti :pilnmeness:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: RAW/BARF

Postby ash » 10 Nov 2017, 18:21

tā galva :pilnmeness: :pilnmeness:

es regulāri vietējā tirgū noskatos uz jēru galvām, bet neriskēju pirkt, jo skaidrs, ka maniem suņiem tas nebūtu vienas dienas pasākums, bet viņi man ir divi, un es neņemos viņus novaktēt, ka nesakaujas krūmos paslēptas galvas dēļ. bez tam, bez pašu bērna, mājās regulāri viesojas arī radu mazgadīgie bērni, lai arī kā es nepriecātos par sunīšiem kas ēd visādas nejaucības, bērnu psihe arī jāsaudzē. :velnins:
bet es labprāt pievienotos nākamajam pirkumam un iegādātu kādu drusku kaut ko saviem šakāļiem.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby DD_cavaliers » 11 Nov 2017, 18:33

Spigana wrote:
Man šai lietā nepatīk sekojošas lietas:
1) norāde, ka nav paredzēts cilvēkiem pārtikai. Kāpēc? Nav pārbaudīta gaļa? Tādu es savam sunim arī negribu dot.
2) pilnvērtīgam Rawam vajag vismaz 4 dažādu lopiņu proteīnus, bet no tām pakām labākajā gadījumā var salasīt 3.
3) nepatīk, ka nav norādīti aknu/kaulu/gaļas procenti, plus orgānus neredzu vispār.
4) Dārgi. Mans limits suņa diētai ir 2 Eur/kg, retu reizi ko īpašāku paņemu līdz 3 eiro, bet ne vairāk.
5) Vismaz manam sunim sadalījums pa pakām ir slikts. Vieņa vienā maltītē ēd 100 gramus, ko man ar tādu 2.5 kg paku darīt?

Var jau bū, ka nav tik slikti, kā izskatās, bet man uzticību nevieš.


Mēģināšu atbildēt, tā kā esmu ar šo saskārusies, maņi suņi jau divus gadus ēd šo barību. Visu laiku vedām no Lietuvas, tagad ir arī LV pieejama.

1. Uz visiem dzīvnieku pārtikas, produktiem, jābūt šim tekstam, par to ka nav paredzēts, cilvēkiem, savādāk, vel kāds izdomās no maltā produkta kotletes uzcept :) nekas traks jau nebūs, bet diez vai garšos. Bet šo nosaka likumdošana cik saprotu ( PVD).
2. Jā, ražotājs ( Rafus Lietuva) iesaka mainīt produktus, nebarot visu laiku ar vienu un to pašu, viņiem ir tādi produkti, kur ir arī 4 proteīni sajaukti, pagaidām starp Latvijas produktiem nav, bet Lietuvā ir. Iespējams vēlāk arī Latvijā būs.
3. Pie aprakstiem, ir gan orgāni pierakstīti, gan gaļas/ kaulu/ orgānu attiecība. Gatavo viņi pēc Prey receptes, kas ir viena no pamat-receptēm BARF barošanas sistēmā.
4. Dārgi?, ja Jūs pērkat 2-3 eiro/kg, tad 2.62eiro/ kg gatavam produktam, man nemaz nešķiet dārgi :) vel jo vairāk, ja barību salīdzina ar augstas klases sauso barību, kas ir aptuveni 6 eiro/ kg
5. Ir taču pieejamas mazās pakas pa 500gr. Un barību drīkst atkārtoti sasaldēt, ja ir tāda nepieciešamība.

Varbūt es cilvēks izlutināts, bet man šķiet ļoti labs produkts par tādu naudu. Pie tam uz maniem suņiem redzamas izteiktas pārmaiņas, kas man liek domāt ka produkts ir ļoti labs.
DD_cavaliers
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 11 Nov 2017, 18:06

Re: RAW/BARF

Postby zeida » 15 Nov 2017, 08:42

madja wrote:no citas psuses skatoties, ir labi,ka kautkas tāds ir piedāvājumā, jo ne visi grib izklaidēties ar gaļas griešanu.

Es kā reiz esmu tāda, kas negrib izklaidēties ar skriešanu pa tirgiem:-( Tāpēc manējie pārsvarā dabū gaļu + speciālos vitamīnus. Kāda akniņa un kauli arī neizpaliek, bet veikalos, kur iegriežos, nav nekāda orgānu izvēle, tikai tas, ko ēd cilvēki.

Bet gribētos sākt barot pareizāk. Varbūt kāds (protams, par godīgu samaksu) varētu uzņemties sagādes pienākumus vēl pāris zvēriem?

Tāds rafusmenu priekš manis būtu labs piedāvājums, bet, cik sapratu, tad tā ir malta/smalcināta masa, kas īsti neder, jo man viens tāds porainu zobu īpašnieks, kam ļoti ātri veidojas aplikums.
zeida
Puppy
Puppy
 
Posts: 113
Images: 4
Joined: 14 Sep 2010, 12:00

Re: RAW/BARF

Postby DD_cavaliers » 16 Nov 2017, 11:12

[/quote]Tāds rafusmenu priekš manis būtu labs piedāvājums, bet, cik sapratu, tad tā ir malta/smalcināta masa, kas īsti neder, jo man viens tāds porainu zobu īpašnieks, kam ļoti ātri veidojas aplikums.[/quote]

Rafus menu, tīra zobus ļoti labi, kauli ir sasmalcināti tā, lai tie tīrītu zobiņus. Bet, kāpēc papildus nepieciešams kaut ko grauzt ir, lai stimulētu gremošanas sistēmu, labāk izdalītos kuņģa sulas, fermenti utt. Var dot grauzt kaut burkānus, protams atkarībā no suņa.

Tos nav nekādu problēmu piepirkt klāt, bez smagu maisiņu stiepšanas. :)

Man suņi grauž, nagus, ragus ( tie nesmird un nav jēli), astes, trahejas, lieli skrimšļi, kauli no "zupas izlasēm" ( svaigi produkti).
DD_cavaliers
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 11 Nov 2017, 18:06

Re: RAW/BARF

Postby madja » 16 Nov 2017, 17:17

DD_cavaliers wrote:Rafus menu, tīra zobus ļoti labi, kauli ir sasmalcināti tā, lai tie tīrītu zobiņus


noteikti,ka nav slikti reklamēt pieejamu alternatīvu sausajai barībai, bet gribētos ieteikt darīt to saprātīgāk. kā malta gaļa var tīrīt zobus? :pilnmeness:

Zeida stipri šaubos,ka atradīsies brīvprātīgais, nedomāju,ka kādsķer kaifu no šīm izklaidēm :D es reizi mēnesī braucu uz tirgu,izstiepju 30-35kg un pavadu stundas 3-4griežot un tad fasējot pa porcijām. Tas ir stipri tālu no mana ideālā sestdienas rīta, nemaz nerunājot par riebīgo gaļas smaku,kas visu dienu mājā ož.
bet kas zina, varbūt atrodas kāds

vakar pie kāda FB posta uzcepās karstas diskusijas par sauso vs gaļu, mans secinājums, ka mēs, gaļbarotāji satraucamies,ka, ja mūsu aprindas augs, visiem tās gaļas nepietiks :kanepe:
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 16 Nov 2017, 18:12

madja wrote: kā malta gaļa var tīrīt zobus? :pilnmeness:

:apstulbis: mani arī ļoti interesē

madja wrote:Zeida stipri šaubos,ka atradīsies brīvprātīgais, nedomāju,ka kādsķer kaifu no šīm izklaidēm :D es reizi mēnesī braucu uz tirgu,izstiepju 30-35kg un pavadu stundas 3-4griežot un tad fasējot pa porcijām. Tas ir stipri tālu no mana ideālā sestdienas rīta, nemaz nerunājot par riebīgo gaļas smaku,kas visu dienu mājā ož.
bet kas zina, varbūt atrodas kāds

:sarkstosa: Man patīk. Goda vārds. Ja naži uzasināti.
Ļoti neparasts veids, kā baudīt vakaru, bet nekad neesmu apgalvojusi, ka esmu normāla. :kanepe:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 16 Nov 2017, 22:24

Jāatzīst, ka man arī tas gaļas gādāšanas un dalīšanas process aizdomīgi patīk. :D Kaut kādi neriktīgie tarakāni man. :D

Ja man ikdienā būtu pieejams auto, es arī ļoti labprāt palīdzētu, bet šobrīd diemžēl īsti nav tādu iespēju.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby madja » 16 Nov 2017, 22:36

Spīgana, Tu baro kabatas formāta suni, Tu neskaities (pagaidām)

Māra,ok, Tu esi dīvaina.

nē, es jau nesūdzos, es redzu,ka tas maniem lopiem nāk par labu, bet... nu taču smird tā gaļa!! ar visu to,ka izlietoju n pārus gumijas cimdu, es tos nemitīgi sagriežu, āda uz rokām momentā sačervelējas un paliek par skrāpi, utt utjp. Un smird,es jau teicu,ka smird?

p.s.Māra, Tev kādi īpaši naži? jo es reizes piecas griešanas procesā asinu.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 16 Nov 2017, 22:42

madja wrote:p.s.Māra, Tev kādi īpaši naži? jo es reizes piecas griešanas procesā asinu.

Mīkstajām lietam, kā plauša utml, keramikas nazis, bet lielākoties visu ar Fiskaru.
BET - es negriežu mēnesim, bet nedēļai. Varbūt, ja grieztu mēneša apjomus, tad arī būtu atkārtoti jāasina. Bet pagaidām saldētava neatļauj.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby madja » 16 Nov 2017, 22:57

lūk. un man tomēr jāgriež gana smalki, jo vienā ēdienreizē kaķim un Bertai ir ~100 grami,un tajos jāietiplst visam no klāsta. Ja man būtu 2 Frīdas,noteikti būtu vieklāk (Frīda arī ir malacis, jo kaut nedaudz sakožļā, B visu laiž dzīvu, kaķis arī. ja par Bertu vēl neuztraucos,tad kaķis pie lielāka gabala rīstās kā anakonda un atvemj un tad mēģina sakost rūpīgāk; tā rīstīšanās traumē vīru :D)
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby Imagine » 19 Nov 2017, 19:52

Mīkstajām lietam, kā plauša utml, keramikas nazis, bet lielākoties visu ar Fiskaru.


Fiskara šķēres arī ir labs variants, ja jāgriež plaušas, kuņģi vai nieres.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: RAW/BARF

Postby Rotija » 23 Nov 2017, 10:53

Jautājums pieredzējušām RAWistēm – vai ir ok vienkārši dalīt uz pusēm RAW dienas devu,ja baroju suņus 50/50 (sausā/RAW)? Resp., pēc RAW aprēķiniem maniem suņiem vajag dienā ap 900g gaļas/subproduktu.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: RAW/BARF

Postby Toshiro » 23 Nov 2017, 19:27

Visu laiku domāju, vai nepāriet uz Raw, varbūt tad ņēdzgulis sāks jēdzīgāk ēst, savādāk katru ēdienreizi zīlēt, vai suns ēdīs un kā piedabūt kaut ko notiesāt, ir nogurdinoši. Dodu pamatā sauso barību un / vai piemaisu klāt vistu ar sieru. Sajūsmā ir tikai par sieru un našķiem (dodu maz), viss pārējais ir ar gariem zobiem vai nemaz. Ņēdzgulis ir 4 mēn. vecs. Tad man jautājums par raw, cik lasīju, tad pārejot uz raw pirmās 2 nedēļas dot vieglāk sagremojamu gaļu- vistu, tītaru, trusi utml., tad var pāriet uz liellopu u.c. Kas man galīgi nav skaidrs, tie ir kauli. Ja es sāku barot ar vistu, tad, ko no kauliem varu dot- stilbiņus, spārniņus, muguriņas, kakliņus? Vai tad stobrkauli nav bīstami suņiem? Vai arī kauli pirms došanas tiek sasmalcināti, samalti?
Toshiro
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 10 Nov 2017, 04:11

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests