Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Ask a question and get an answer

Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Bonny Rain » 08 Nov 2017, 10:54

Sveiki visiem! Palasīju portālā, bet skaidrāka bilde netapa. Īsumā, problēma: īsspalvains suns un aukstums. Vai vajag sunim apģērbu ziemā, vai nevajag? Jā vai nē? Plusi / mīnusi.
Šeit portālā ir diametrāli pretēji viedokļi, tāpēc man skaidrāks tā arī nepalika. Man pirmais suns un tas pats īsspalvains un gandrīz īskājains. Kā saprast, ka tiešām būs vajadzība pēc kāda apģērba gabala. Visumā ņemot laikam neesmu īsti par suņa ģērbšanu pat ziemā. Bet varbūt tomēr vajag. Varbūt sunim sals mīnusos. Šodien no rīta zeme bija apsarmojusi. Pie zemes acīmredzot bija 0 vai pat neliels mīnusiņš. Un man nemaz neizskatījās, ka sunei saltu. Bet priekšā ziema. Negribas pēkšņi vienā aukstā dienā konstatēt, ka nevaram ārā iet, jo sunei salst. Gribas laicīgi sagatavoties (ja vispār vajag). Nu nedabūšu es uz sitiena sunim apģērbu. Tad, kad sapratīšu, ka sunim salst, jau būs bišķi tā kā par vēlu.
Un JA vajag, tad kādu? Adītu vai mitruma necaurlaidīgu (neilona)? Kur pirkt? Kādu fasonu?
Kāda ir jūsu pieredze?
P.S. ja kas, tad runa ir par franču buldogu.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Varbūt » 08 Nov 2017, 12:56

Es slapjā un drēgnā laikā uzvelku saucamās "paponkas", jo ikdienā visu dienas lielāko daļu viņi sēž istabā, manuprāt sanāk pārāk krasas temperatūras svārstības. Mums arī patīk garas pastaigas. Un manas francītes nemaz pret šādu sağērbšanu neprotestē, bet man tās paponkas tādas mīkstas un kustības neierobežo. Domāju, ka Jums pašai jālemj. Es arī pastaigas laikā, ja ļoti aktīvi skraida, tad novelku, ja sāk mierīgi staigāt, tad uzvelku. Man jau šķiet, ka galvenais stiltumam ir sausums, nu tad vismaz muguriņas nesalīst zem paponkām.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Varbūt » 08 Nov 2017, 13:00

Es savējām pirku DEPO, tādas ar flīsiņu no iekšpuses un divām "ļipučkām" - vienu uz krūtīm, otru zem vēdera, nosedzas tikai mugura un mazliet sāni. Citādu pirkt neriskēju, jo manas sīkaļas vēl auga, nu un francītim jau tās platās krūtis, viss jālaiko, jo maz kas derēs.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Varbūt » 08 Nov 2017, 13:03

Ja siltumu vajag uzreiz, tad var smuki uzsiet savu šalli. Domāju suncīte nebūs pret.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Varbūt » 08 Nov 2017, 13:08

Es no sākuma arī domāju, ka suni neğērbšu, man tā likās tāda niekošanās. Bet vērojot nonācu pie secinājuma, ka tomēr prasās. Tā ka vērojiet savu meitenīti un nepakļaujaties stereotipiem.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Bonny Rain » 08 Nov 2017, 13:17

Nu ja, es jau arī domāju skatīties. Ja sals, tad ģērbšu. Ja nesals, tad lai skraida tāda, kā no mātes klēpja nākusi :jautri:

Izstāsti man gan to noslēpumu, kas tās paponkas tādas ir? Man google tādu brīnumu nemeklē :kompisbietee:
Vispār es ar adāmadatām uz tu esmu brīžiem, kad nav slinkums. Tā kā nebūtu jau grūti kaut ko uzmeistarot pa fikso. Bet man šķiet, ka adīts tomēr mūsu laika apstākļiem nebūs īsti piemērots. Ja izmirks, tad būs vēl sliktāk nekā bez. Bet varbūt, ja ļoti auksts (nu teiksim -10), tad ir labi arī adīts?

Man vispār bija doma kaut ko no aliexpress paņemt, ja vajadzēs. Bet tur gan uz izjūtu jāņem...
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Spigana » 08 Nov 2017, 14:32

Godīgi? Es nekad nesaprotu, kā šī ir problēma. Ja sunim salst, viņu ir jāģērbj. Ja nesalst - nav jāģērbj.

Un par dabūšanu - pilni zooveikali un Depo ar suņu apģērbiem, nebūs problēmu arī vienā dienā dabūt. Baigi iepriekš pirkt neredzu jēgu, jo kucēns vēl augs un salīgums vēl nav zināms. Ja vēl pati vari uzadīt, tad elementāri - nopērc Zvaigznē biezo vilnas dziju un būs sunim mega silts džemperis. Es Mio tādu uzadīju pāris stundu laikā.

Bet nu labi, kad es forumā pieminēju to, ka taisos ģērbt savu kucēnu, nez kāpēc cilvēkiem ar to bija problēmas arī pēc tam, kad noskaidrojām, ka man ir netipiski salīgs rasels.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Bonny Rain » 08 Nov 2017, 15:11

Zvaigzne - tas ir domāts, izdevniecība, grāmatnīca Zvaigzne?

Man nudien tā IR problēma, jo no sava sūnu ciema uz pilsētu braucu labi ja reizi mēnesī. Ar pilsētu domāju Rīgu, protams. Bet pie mums neko tamlīdzīgu nopirkt nevar. Tāpēc arī domāju skatīties uz aliexpress. Bet tur kādu mēnesi iepriekš jāpasūta. Es dzīvoju un strādāju savā sūnu ciemā. Esmu pavisam iesūnojusi. :kanepe:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Spigana » 08 Nov 2017, 15:17

Jā, Zvaigznes grāmatnīcās ir vislabākā cena Limbažu vilnas dzijām. Un ātrai nepieciešamībai sunim apģērbu var fiksi uzšūt arī no veciem džemperiem.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Bonny Rain » 08 Nov 2017, 16:33

Tev kāda piegrieztne ir saglabājusies? Vai tu uz aci taisīji? Un vai kājām arī vajag piedurknes/staras, vai arī pietiek siltuma tikai rumpim nodrošināt?
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Spigana » 08 Nov 2017, 17:27

Adīju uz aci, šuvu pēc kaut kāda interneta parauga (pilns ar tādiem), bet konkrēti vairs neatceros. Ā, vienreiz nopirku Burdas piegrieztni, tā bija galīgi garām.

Mio pietiek ar džemperi bez starām, bet, piemēram, Dobijai prasās kaut ko, kas nosedz arī kājas pavisam aukstajam laikam. Domāju, ka pirmajam džemperim pilnīgi pietiek ar variantu bez starām, tas arī uzmargojams krietni vieglāk un ātrāk. Ja nu suns aukstākā laikā tomēr vēl sals, tad varēs domāt par otru džemperi.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Māra » 08 Nov 2017, 18:51

Sākumam džemperis āsam, bet es tik gribu atgādināt kāds kļūst adīts apģērbs, kad tam klāt tiek sniegs, attiecīgi uz sniega laiku varētu kko mazāk pievelkošu :D

:logs:
Last edited by Māra on 08 Nov 2017, 20:59, edited 1 time in total.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Varbūt » 08 Nov 2017, 20:04

"Paponka" tas ir no krievu valodas попона. Uzspied guglē, atradīsi kā izskatās. Izmēru viegli pielāgot un arī pats var uzmeistarot. Adītam tiešām ļoti ķeras klāt sniegs.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Spigana » 08 Nov 2017, 21:59

Nezinu, man nekad nav bijusi problēma ar Mio adīto džemperi sniegā. Un Mio dievina sniegu. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Bonny Rain » 09 Nov 2017, 09:20

Hm, nu man domāt, ka manējai to džemperi vai jebkuru citu apģērba gabalu vajadzēs tikai kādos -5 grādos un aukstākā laikā. Un tad jau pēc idejas sniegam vajadzētu nebūt baigi mitri-slapjam. Ja ir sauss sniegs, tad jau nevajadzētu lipt klāt adījumam. Vai arī es kļūdos? Nu jebkurā gadījumā, uzadīt es tā kā kaut ko varētu. Galu galā, ja nevajadzēs, var arī izārdīt.
Sākoties rudenīgajam slapjajam draņķim ar dubļu jūrām (vismaz mūsu sūnu ciemā) jau domāju, ka moš kādu lietus mēteli vajadzētu. Bet laikam jau nevajag. Ja ļautu, manējā to tik vien darītu, kā pa dubļu peļķēm dzīvotos. Viņai peļķe nudien nav šķērslis. Domāju, ka arī par sniegu viņa būs sajūsmā. Tikai mans suņa dvielis gan par dubļainu slapju suni nav sajūsmā. :kanepe:
Nu, dzīvosim, redzēsim, kā būs. Laikam tiešām sākšu ar adījumu. Ja vajadzēs. Un tad jau redzēs. Ja tomēr sapratīšu, ka suns slapjš paliek, tad štukošu, ko tālāk.
Varbūt - skaidrs, kas tas tāds par zvēru popona. Man kaut kā likās (nu es pa cilvēciskajam spriežu), ka ja jau nopakot, tad līdz ar galiem. Nu tas ir tā pa riktīgam - tā lai vēders un ķepas ar siltumā.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Sisija » 10 Nov 2017, 08:20

Lietus laikā es savas visas trīs ģērbju. Ne tāpēc, ka viņām baigi tas būtu vajadzīgs, izņemot, pinčeru, jo Laxmi lietus ne īpaši patīk, bet gan tāpēc, ka man tā ir ērtāk, jo 3 slapji suņi dzīvoklī, no kuriem viens ir garspalvains un viens ar vidēju spalvu, man galīgi nav vajadzīgi. Šim gadījumam mums ir pēc pasūtījuma uzšūti lietus mētelīši, un tā kā visas trīs ir kuces, tad tādi, ka viss vēders ir pilnībā nosegts. Līdz ar to, slapjas ir tikai ķepas, galva un astes, kam tādas ir :kanepe: .
Kas attiecas uz aukstu laiku, tad pinčeru agrāk sāku ģērbt tad, kad ārā bija aukstāk par -10, -12 grādiem, ar noteikumu, ka suns visu laiku kustas. Pagājušajā ziemā sāku ģērbt agrāk, jo jūtu, ka viņai sāk salt, iespējams tas saistīt ar vecumu vai ko citu, nezinu. Ziemā viņa sākusi arī notievēt, tā ka "oderes" zem ādas arī nav.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Bonny Rain » 10 Nov 2017, 13:35

Nu no tā viedokļa arī es sākumā gribēju to lietusmēteli pirkt. Bet kaut kā nenopirkās. Nu un pie netīra, dubļaini-slapja suņa pēc pastaigas laikam jau pierod. Dvielis vienmēr pa rokai pēc atnākšanas mājās. Ja man būtu garspalvains lopiņš, tad gan laikam par šādu variantu daudz nedomātu. Man patīk tīrība.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby DD_cavaliers » 11 Nov 2017, 18:34

Mēs savus Stafiņus lielā salā apģērbjam, ja paredzētas garākas pastaigas.
DD_cavaliers
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 11 Nov 2017, 18:06

Re: Īsspalvaina suņa ģērbšana aukstā laikā: JĀ vai NĒ

Postby Monami » 24 Nov 2018, 21:02

Sveiki visiem!
Dzīve iegriezusies tā, ka esam nu kļuvuši par saimniekiem 11 gadus vecai toipūdelītei. Tā kā ar šāda kalibra suņukiem nekad nav bijuši darīšana, iepriekš bija labradors, kuram nekad nesala, tad tagad mēģinu saprast, ko un kā ģērbt suņukam tad, kad paliks aukstāks. Vispār neesmu suņu ģērbšanas fane, bes saprotu, ka ja tādam mazam suņukam salst, tad droši vien labāk apģērbt. Mētelītis mums ir, bet to pašlaik nevelkam, jo manuprāt ir vēl silts un suņuks arī nekādi neizrāda, ka viņam saltu. Bet šorīt bija uzsnidzis sniedziņš un tad nu bija tā, ka ārā negribēja staigāt, cēla ķepas gaisā - sapratu, ka laikam salst.Tāpēc gribētu apjautāties, vai velkat suņukiem zeķītes pa ziemu un ja jā, tad kur un kādas labāk pirkt ?
Monami
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 22 Nov 2018, 15:02


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests