Sāc ar sevi. Māras blogs.

Blogs and Chats

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Imagine » 09 Nov 2017, 20:59

No sportistiem, suņcilvēkiem un citiem, kas seko līdzi. Man vislaik likās, ka esam kkādi nesaprastie, atstumtie "lai jau tā ar saluki tur ņemās", bet tas, cik daudzi nāca klāt, apsveica, uzmundrināja, deva padomus, iedrošināja - lika ieraudzīt, ka esmu kārtējo reizi kaut ko neesošu izdomājusi.


Man liekas, ka tur jau ir tas šarms un skaistums, ka jūs abi mācāties sadarboties, ka nemaz nav viegli, ka tas prasa daudz laika un pacietības, un ka beigās IR! :)
Arī es pievienojos sveicēju pulkam un lai medaļu krājums turpina augt!
Vispār ir prieks, ka suņu "tautas sportam" aug popularitāte un iespēju ir daudz vairāk nekā iepriekš.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Varbūt » 09 Nov 2017, 21:17

Nu es klusiņām, bet neatlaidīgi sekoju šim blogam. Lūdzu uztvert to kā atbalstu.
Tas ir tik labi, ka cilvēki atļaujas darīt to, kas viņiem patīk un sagādā prieku.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby lauva » 09 Nov 2017, 21:42

Jūs abi esat malači! Prieks par jums abiem! Un Rūsa tajā bildē izskatās nu TIK lepns, ka pilnīgi gribas teikt,ka pārsprāgs no lepnuma! Un ir jau par ko ar! Mentāli ar jums paceļam glāzīti un saskandinam, par jaunām uzvarām un kopā būšanu!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby madja » 16 Nov 2017, 22:51

1) Berta vairāk nedraudzēsies ar saluki, tas ir kaitīgi, iemācās lamāties un skatīties multenes nē, bet ---->

svētdien pa dienu, izgājām staigāt (pēc tam,kad nolikām mājās Frīdu pēc mazā loka) uz savu "laukumu"- topošajām Mežaparka rezidencēm. Satikām VAS jaunekli, ar kuru skrienoties Berta manam sirdsmieram nodemonstrēja, to,ko es jau tiku teikusi, ko viņa dara,kad viņai tiešām nepatīk,kā ar viņu spēlējas - leca man virsū, lai ņemu rokās. pametām jaunekli un gājām mētāt savā nodabā kociņu. visu laiku līņāja pretīgs lietelis un es teicu B,ka jāiet mājās,viņa sāka bremzēt. tad pēkšņi aizostījās,domāju,ka meklē kociņu. ostīšanās ieilga un suns sāka attālināties,mani vispār neievērojot.

man palika interesanti, jo tāda uzvedība ir bijusi tikai meklēšanas un glābšanas treniņos,kad B uzodusi cilvēku. laukumā cilvēku nebija, nekā nebija.tā nu es sekoju un brīnījos,kas manam sunim lēcies,ka iet tāds ar degunu pa zemi un lēkšo prom. un TAD bija babammmm pa manām smadzenēm,jo es ieraudzīju kā no zāles izceļas divas pelēlbrūnas ausis un aizļepato prom, un mans paklausīgais suns pakaļ. Pirmo reizi ar Bertu izjutu tādas šausmas, jo viņa nekad nav pazudusi no redzesloka, kur nu vēl - aizskrējusi pakaļ zvēram. Pixy saka,ka tas bija ļoti ātri,ko viņa atskrēja atpakaļ. Bet es to zvērēnu nevarēju atdabūt mentāli, viņa aiznesās vēlreiz prom, atsaucu, pieliku pie pavadas, bet visu laiku mani vilka atpakaļ, ostījās, beigu galā es viņu mājās nesu ( hail manai mugurai)

Ierakstīju kardiganu forumā, nepaliku priecīga- izrādās, daudziem suņiem ir tāds medību instinkts, ka viņus vispār neatlaiž no pavadas ārpus pagalma! ok,tā jau atkal ir Amerika, tur,iespējams, ir kas savādāk ar audzināšanu, bet tāpat es biju šokā,jo galīgi nebiju ierēķinājus mednieka instinktus savam sunim....


2) šovakar pēc OBD nodarbības Dino Zoo arēnā satiku divus 7mēn afgāņus. totāls monamūrs tužūrs, tādus es būtu gatava nest mājās tūliņ un daudz.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 17 Nov 2017, 14:14

madja wrote:1) Berta vairāk nedraudzēsies ar saluki, tas ir kaitīgi, iemācās lamāties un skatīties multenes nē, bet ---->
Ierakstīju kardiganu forumā, nepaliku priecīga- izrādās, daudziem suņiem ir tāds medību instinkts, ka viņus vispār neatlaiž no pavadas ārpus pagalma! ok,tā jau atkal ir Amerika, tur,iespējams, ir kas savādāk ar audzināšanu, bet tāpat es biju šokā,jo galīgi nebiju ierēķinājus mednieka instinktus savam sunim....

Iegūglēju kardiganus. Nekur (pirmajos divos linkos :D ) nebija minēts par medību instinktu, tikai sarga un herding funkciju.
Atticīgi skaidrs uzreiz ir tikai viens - ļaunie saluki.
Varbūt varu piedāvāt (maksas) pakalpjumu - cilvēkiem, kuri grib savos suņos medību instinktus, pat ja nav paredzēti. Savest ar saluki un Voilā! :kanepe: :velnins:

madja wrote:2) šovakar pēc OBD nodarbības Dino Zoo arēnā satiku divus 7mēn afgāņus. totāls monamūrs tužūrs, tādus es būtu gatava nest mājās tūliņ un daudz.

Ā, tie fifīgi Ventspils kuciki. :samilejies: Viņi tur nāk mācīties būt klausīgi?
Bet es vispār šobrīd esmu staigājoša afgāņu reklāma, jo manuprāt nelietīgi piemirsti. Cilvēkiem, kuri ķip grib kurtu, bet nezin, ka nemaz negrib, jāņem afgāņi, jo tur ir krietni spēcīgāks un drošāks raksturs, lielāks sadarbības potenciāls, draudzīgs, aktīvs...karoč normāls suns, ar nelielu spītības devu, kurta ādā un kad skrien, žoklis jāpietur pie tās dailes.

Image
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby madja » 17 Nov 2017, 14:24

Māra wrote: lielāks sadarbības potenciāls, draudzīgs, aktīvs...karoč normāls suns, ar nelielu spītības devu, kurta ādā un kad skrien, žoklis jāpietur pie tās dailes.


es gribētu,lai viņi paliek ar tādu 7 mēnešu garuma spalvu, tad,kad noauguši,tad vairs man tādu mājās negribsas

bet,ja nopietni, baidos,ka pēc 1.grupas tomēr man nepietiktu pacietības cīnīties. tas,ko Tu dari ar Rūsu...es nemūžam nesaņemtos.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 17 Nov 2017, 14:26

madja wrote:es gribētu,lai viņi paliek ar tādu 7 mēnešu garuma spalvu, tad,kad noauguši,tad vairs man tādu mājās negribsas

Oi jā, man arī tā kucēnpūka vislabāk patīk. Un tie pūkainie bārdainie vaigi :D

madja wrote:bet,ja nopietni, baidos,ka pēc 1.grupas tomēr man nepietiktu pacietības cīnīties. tas,ko Tu dari ar Rūsu...es nemūžam nesaņemtos.

Ai, tas jau sīkums... tikai 3 gadi darba un suns var reizēm startēt A0 :kanepe:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 19 Nov 2017, 00:42

Ja jau Spīgana ieliek kompleksu ar Mio, ar ko es sliktāka? Ņemu Kaju un sēdinu sev priekšā... :kanepe:



Tādi pīrādziņi.
:pedinja:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Spigana » 19 Nov 2017, 00:50

Prieks redzēt arī otru jaunēkli darbībā! Ceru, ka būs vēl video. :dejosuns:
Un goda vārds, ar katru Tavu video arvien vairāk priecājos par savu saluki izvēli un kļūst arvien grūtāk gaidīt. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 22 Nov 2017, 01:45

Agility un sekss

Šodien agility treniņš bija ļoti seksuāls. Rūsas dziedājumi noteikti pieskandināja ne tikai angāru, bet arī tuvāko apkārtni. Jo netālu bija VIŅA (tekoša kuce)! :soks: :sirsninas: :parojas:
Sen nebija sanācis tik lielā spriedzē strādāt ar savu suni. Un man bija liels prieks par to, ko izdarījām.
Protams, ka ļoti daudz no viņa smadzenēm bija pieslēgušās viņa dzimumorgāniem, un zinot, ka ir suņi, kas rokas cauri betona sienām, lai tiktu pie kuces, jūtos ļoti lepna par Rūsu un viņa spēju (gandrīz) savākties.
Lai gan viņš skrēja vairāk koncentrējies uz savu sapņu dāmu, dažas reizes arī izskreja no trases veikt pielūgsmes dejas, tad bija divas lietas.
1) viņš mazāk domāja. Izklausās nejēdzīgi, bet tieši tādam jutelīgam lopam pārāk daudz domāšana reizēm nāk par sliktu un viņš vienkārši darīja, nedomājot, ka var kkur atsisties, nobīties vai ko nu mazā galva štuko. Kustējās brīvāk pie šķēršļiem, kas citādi tika darīti ar piesardzību.
2) viņš pieslēdzās. Skaidrs, ka suņa instinkti ir vareni. Un Rūsam hormoni trako īpaši izteikti. Ar visu to viņš spēja skriet tur, kur rādu (lielākoties) un ir bijuši treniņi bez smaržīgu kuču klātbūtnes, kur viņš ir skrējis sliktāk.

Nezinu kā ir ar citām šķirnēm, bet manuprāt mums šis ir fantastisks sasniegums. Prieks, ka ir iespēja šādos apstākļos strādāt. Lai gan ja tā būtu vienmēr, es būtu bez balss... Bez nerviem mazliet arī. Taču šādos apjomos tas ir pat veselīgi.
Toties šodien mazliet apjautu, kur ir tā burvība, kad tev ir kuce, nevis kobelis. Daudz noteikti atkarīgs gan no šķirnes, gan suņa personības, bet tieši sportā sāku apjaust tos kuču bōnusus. Prātā nejūkošs suns, piemēram :kanepe:

Rūsam papliķēju pa plecu par to, ka viņš tik gādīgs par demogrāfijas jautājumiem, bet lai gan borderluki skan interesanti teorijā, tas noteikti nav nekas tāds, ko es gribētu piedzīvot reāli, un paziņoju jaunietim sliktos jaunumus, ka nespīd... :kanepe:
Lai visi suņu dievi nogrābstās pie šādām kombinācijām.

:pedinja:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 22 Nov 2017, 13:08

Rīta pastaigas pārdomas

Šodien jauki maz cilveku ielās, laikam notrāpīju pareizajā brīdī iziet.
Bet nu tantukiem brīvā (pensijas) režīmā dzīvojot, sanāk uz ielas gadīties. Tā nu nāk mums pretī viena kundzīte ļoti labākajos gados. Man jau iekšā ņuhs, ka viņai i gaita, i seja ziņo, ka ja būs iespēja, būs saruna vai kāds komentārs. Tā nu skatos visriņķī apkārt, bet tikai ne uz viņu. Ķip esmu ļoti aizņemta. :D Tas, protams, nepalīdz un kā mums jāiet garām, tā hops viņa uzsāk sarunu. Sāk uzreiz ar to, ka lai es neuztraucos. Viņu suņi не трогает. Lieki piebilst, ka mani suņi pat galvu nepagrieza viņas virzienā un grib ātrāk tikt līdz nākamajam punktam, kur jālasa pīmeils.
Saku, ka lieliski un gribu iet tālāk, bet tante tā nedomā. Viņa sāk izklāstīt, ka suņi jūt, ka viņa ir labs cilvēks, tāpēc. Un stāsta kaut ko arī par bērniem (manas sliktās krievu valodas zināšanas plus niecīgā interese par viņas stāstījumu man aizlaiž šo versiju gar ausi).
Kad ar tiešām lielām grūtībām esmu no tantes tikusi vaļā (viss absolūti pieklājīgi un smaidīgi), tālākajā ceļā aizdomājos un labprāt dzirdētu jūsu versijas - par to vai suņi jūt ļaunu cilvēku? Mans iekšējais racionāliķis saka, ka nē. Ka suns vienkārši jūt saimnieku, kustības, reakciju un no tā nolasa attiecīgi patiku vai nepatiku pret cilvēku. Liekot klāt vēl šķirni (piemēram, paredzēta sargāšanai) un socializācijas apjomu un dažādību, protams, kur sunim var nepatikt kustības vai smaržas, ko tas nepazīst. Attiecīgi, tu vari būt pats jaukākais cilvēks uz pasaules, bet jocīgi smaržot un kustēties un nu nepatiksi tu tam sunim, sit vai nost.
Kā domājat jūs, kāda ir jūsu pieredze?

:pastaiga:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby fedelta » 22 Nov 2017, 13:14

Māra wrote:Rīta pastaigas pārdomas

Šodien jauki maz cilveku ielās, laikam notrāpīju pareizajā brīdī iziet.
Bet nu tantukiem brīvā (pensijas) režīmā dzīvojot, sanāk uz ielas gadīties. Tā nu nāk mums pretī viena kundzīte ļoti labākajos gados. Man jau iekšā ņuhs, ka viņai i gaita, i seja ziņo, ka ja būs iespēja, būs saruna vai kāds komentārs. Tā nu skatos visriņķī apkārt, bet tikai ne uz viņu. Ķip esmu ļoti aizņemta. :D Tas, protams, nepalīdz un kā mums jāiet garām, tā hops viņa uzsāk sarunu. Sāk uzreiz ar to, ka lai es neuztraucos. Viņu suņi не трогает. Lieki piebilst, ka mani suņi pat galvu nepagrieza viņas virzienā un grib ātrāk tikt līdz nākamajam punktam, kur jālasa pīmeils.
Saku, ka lieliski un gribu iet tālāk, bet tante tā nedomā. Viņa sāk izklāstīt, ka suņi jūt, ka viņa ir labs cilvēks, tāpēc. Un stāsta kaut ko arī par bērniem (manas sliktās krievu valodas zināšanas plus niecīgā interese par viņas stāstījumu man aizlaiž šo versiju gar ausi).
Kad ar tiešām lielām grūtībām esmu no tantes tikusi vaļā (viss absolūti pieklājīgi un smaidīgi), tālākajā ceļā aizdomājos un labprāt dzirdētu jūsu versijas - par to vai suņi jūt ļaunu cilvēku? Mans iekšējais racionāliķis saka, ka nē. Ka suns vienkārši jūt saimnieku, kustības, reakciju un no tā nolasa attiecīgi patiku vai nepatiku pret cilvēku. Liekot klāt vēl šķirni (piemēram, paredzēta sargāšanai) un socializācijas apjomu un dažādību, protams, kur sunim var nepatikt kustības vai smaržas, ko tas nepazīst. Attiecīgi, tu vari būt pats jaukākais cilvēks uz pasaules, bet jocīgi smaržot un kustēties un nu nepatiksi tu tam sunim, sit vai nost.
Kā domājat jūs, kāda ir jūsu pieredze?

:pastaiga:


Ja man nepatiks - sunim nepatiks. Man nepatik pretim nákoši,iereibuši vírieši, baidos no lieliem melniem kobeĺoem, sliktas pieredzes déĺ. Un ja nesanák izvairíties - suns jútami uzvelkas lidz ar mani. Ir gadíjies, kad ziemá no muguras nák vírietis ar kapuci galvá, raitá solí tieši aiz manis, suns bez teikšanas neatkápás no manis. Un domaju, ka nevis tádéĺ, ka vińš "slikts", bet tádéĺ, ka es baidos.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Elbe » 23 Nov 2017, 15:03

Nu, a tāds variants: mana Pata, kas ir gatava sabučot jebkuru (gandrīz) pretīmnācēju, ierauga ļooti jaunu, ļooti garu un tievu jaunekli šortos un ar niknumu sāk riet - grebene gaisā un pati stāv kā zemē iemieta un neganti rūc un rej. Parasti viņa grib ar jauniešiem gan kapuces, šortos, ar muzoniem , bumbām utt. tusēt, bet uz šo rej. Kas viņai nepatika? Es tikai nodomāju, ka puikam noteikti salst, bet ne mazākā nepatika pret viņu nebija. Tā kā šis bija Patas pilnīgi individuāls lēmums. Savukārt, Mišuks tikai tā gari noskatījās puikam pakaļ, bet neko. Savukārt, man ir viena tantele, kuru es ciest nevaru, jo viņa ir viena vienīga nelaimju savāktuve, bet Patai tā ir labākā tanta.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Felix_PS » 23 Nov 2017, 16:03

Es ne tikai domāju, bet zinu, ka suņi jūt un zin vairāk nekā mēs varam iedomāties. Man draudzenei ir aziāts, kas visā visumā ir pat ļoti draudzīgs un mīļš suns, bet viņam dikti nepatika viens strādnieks. Viņš darīja labu darbu, bija akurāts, bet suns vienmēr bija gatavs viņu paņemt uz kārā zoba un plosījās. Pāris nedēļas vēlāk tur norisinājās divu dienu sacensības un otrās dienas rītā mēs atklājām, ka pie laukuma ir aptīrīts viss - tehnika, nauda, saldējums un pat bulciņas. Policija protams bija "uzdevuma augstumos", tā nu paši spēlējām detektīvus un sekojot saldējumu papīrīšiem krūmos nonācām kur nekur, bet attiecīgā strādnieka pagalmā.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 26 Nov 2017, 16:33

Mūsmājās šī ir klusa nedēļas nogale

Tādēļ nolēmu atskaitīties, ka pirms nedēļas bijām nobraukuši Paņevežos, agility paskriet 18. novembrī.
Latvija sevi kopumā lieliski parādīja Lietuvā, bet mēs bijām tikai maza daļiņa no tā.
Taču, lai gan "tikai" 3. vieta iekš A0 Large, tad gribu piefiksēt, jo tas bija 1) citā valstī. Nu ok, kaimiņi, bet braukšana agri no rīta, svešā auto, kopā ar citu suni, nevis brāli. 2) jocīga sporta zāle, kur laukumā varēja iziet tikai kad izsauc, citādi pārējais laiks gaitenī vai citur. Ne suns var iepazīties ar jauno vietu, bet arī šaurie gaiteņi, kuros jāgaida, staigā garām, rej, trokšņo, stress... Es brīnos, ka Rūsa nenoģība startā :D

Un Rūsa rullēja. Pēc ilgas sēdēšanas bagāžniekā, otrajā skrējienā jau redzēju, ka čalis grib vilkt riņķīšus, taču paskrēja garām tikai vienam tunelim un bija pēc tam uzreiz dabonams atpakaļ trasē bez zoomijiem. Esmu super lepna par savu saluki.
Un vēl man pienāca klāt dāma un jautāja, kas par šķirni. Vai saluki? Saku jā, ir ir saluki. Viņa - ā, esot redzējusi dalībnieku sarakstā, bet tādu šķirni nezin. Nu super - prieks iepazīties. ^^

Kā arī joprojām ļoti priecājos par lielo atbalstu, uzmundrinājumiem un līdzi jušanu no sportistiem. Tas tiešām dod drosmi. :latvija:

Image



Sīkums, bet svarīgs sīkums - Rūsam 3!


Daudz laimes, mans kucēn! Man vēl daudz būs jāstrādā pie sevis, lai aprastu ar to, ka viņš galīgi vairs nav kucēns un arī neuzvedas kā tāds, bet man viņš, protams, joprojām ir mazais mīļais Rūsa. Daudz laimes! :svecipusam:

3gadnieka jubilejas rīta mīļošanās.
Image

Mani abi nezvēri stutē dibenus.

Image

:pedinja:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Imagine » 26 Nov 2017, 18:39

Sveicu ar panākumiem! Un daudz laimes tavam darbonim dzimšanas dienā! Te vietā daudz lietotā frāze - kā tas laiks skrien! Vēl bloga sākumā pirmajās Rūsas bildēs viņš ir tāda maza, neveikla klimpiņa un paskaties tik - kur tagad! :)

Rūsam ir domubiedri:



Izskatās tīri priecīgs pastrādāt. :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 29 Nov 2017, 20:06

Medību suņi

Man ar katru reizi sastopot foto plašajās FB ārēs, rodas arvien vairāk jautājumi par šķirnes mērķi un tā izskatu izstādēs.
Visupirms es nesaprotu apgrieztus suņus, kas izskatās kā no papīra izgriezti, nedabīgi. Un tad no tā izrietošais otrs jautājums - kāpēc tad viņiem tāda spalva, ka jāgriež? Un vai tādu palaižot mežā, tas iznāks ārā bez zariem vilnā, bez izrautiem gabaliem, kas palikuši krūmos, kokos utt..?
Ir jau tā, ka bieži zināšanu trūkums liedz izprast kādus aspektus jomā, tādēļ varbūt šim visam ir jauks izskaidrojums un es caur virspusēju spriedelēšanu to neredzu?

Bildes no FB, pieejamas publiski Rita Kadike Skadina profilā no izstāes USA, attiecīgi atļaujos aizņemties. Ceru, ka nedusmosies.

Image

Image

un kā šāds suns
Image

var(ētu) darīt ko šādu?


:jaut: :neparliecinats:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Imagine » 29 Nov 2017, 21:45

Medību suņiem ir divas līnijas - darba un šova. Cik ir lasīts, tad par izstāžu suņiem mēdz jokot, ka tie savā dzīvē medības vispār nav redzējuši.
Salīdzinājumam - darba īru seteri:

Image

Image


Tādas pašas atšķirības ir starp darba springerspanieliem, kokerspanieliem.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 29 Nov 2017, 22:15

Imagine, tieši zinot par darba šķirnēm, manī radies šis jautājums, jo ja izstādē tiek novērtēts labākais ŠĶIRNES pārstāvis, kas medījamo redzējis tikai pa tv, guļot dīvānā, tad... kāpēc?
(video, kur kokeris medī, ir darba kokerspaniels)
Kādēļ suns, kurš spēj veikt šķirnei paredzēto uzevumu, izstādē dabon diskvalu?
To gribu saprast.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Sāc ar sevi. Māras blogs.

Postby Māra » 29 Nov 2017, 22:17

Imagine wrote:Rūsam ir domubiedri:
Izskatās tīri priecīgs pastrādāt. :)

Paldies par šo video, BURVĪGI! :sirsninas:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests