Pastāstīšu par Rozāliju

Blogs and Chats

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Bonny Rain » 14 Nov 2017, 14:05

Šitā visa sakarā es sāku domāt, ka man laikam vajadzētu ieviest kaut kādu terminu ikdienas blakus iešanai, lai nejauc un nebojā obidience "blakus" komandu.
"Gaidi" vietā man ir "paliec", lai nebojātu obidience komandu.
Kā ir jums? Ir kādas labas idejas, kā lai tā normāli nosauc to komandu? Man pagaidām vienīgais, kas nāk prātā, ir "pie kājas", kas man nepatīk. Kaut kur redzēu / dzirdēju vēl vienu variantu, bet neatceros, kur.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Spigana » 14 Nov 2017, 14:15

Man priekš Mio ir dažādas komandas sportam un ikdienai. Piemēram, "paliec" ir sporta komanda, suns paliek precīzi kā nosēdināts/noguldīts, gaida atbrīvojošo komandu; savukārt "gaidi" ir ikdienas komanda - nedrīkst izlket no bagāžnieka, gaida, kamēr aizslēdzu durvis utt., bet nav būtiski, lai suns pilnībā nekustās. Tāpat arī iešanai: "blakus" ir sporta komanda kreisajā pusē, "heel" labajā pusē; savukārt pastaigām izmantoju "ejam smuki", kas nozīmē, ka pavadu raut nedrīkst un prom skriet nedrīkst (ja nav pie pavadas), bet nav jāievēro konkrētā pozīcija, drīkst brīvāk pārvietoties ap mani.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Bonny Rain » 14 Nov 2017, 14:43

"Ejam" man neder. To es izmantoju, lai vienkārši norādītu, ka nav ko tur čammāties, jāiet. Un viņa iet brīvi. Tā kā šī komanda jau sačakarēta :medos: . Vai derēs "ejam smuki" nezinu.
Nu kaut kur es toč lasīju par citu vārdu. Bija kaut kas neslikts. Bet kas? "Šurp" vietā lieto "pie manis". Bet tas ir drīzāk tad, kad suni steidzami vajag piedabūt pie kājas blakus. Iešanai tas laikam nederēs.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Spigana » 14 Nov 2017, 15:02

Sunim tak reāli ir vienalga, kādu vārdu saimnieks izmanto. Saki kaut vai "zemenes" un "ogles", ja vien atceries, kas ir kas.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby dagi » 14 Nov 2017, 15:08

Man Alisei kopā iešanai ir "reizē". Ja neaizmirstu un nesāku lietot -nevelc, jo viņai tendence iet pa priekšu un pašai noteikt tempu. Lasīju, ka suns neuztver prievārdu "ne" un saprot tikai to, ko dzird. Ja kas, pārbaudīts dzīvē:) Bet tāpat ai, kā aizmirstās reizēm.
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Felix_PS » 14 Nov 2017, 15:20

Man ļoti vienkāršs liekas vācu valodas "Fuss", to es lietoju Fēliksam treniņiem un ikdienai bija "Blakus". Aļaskai treniņiem ir "Heel" un ikdienai "Fuss", jo principā visu mācu vācu valodā.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 14 Nov 2017, 15:20

Vai dieniņ, cik jums sarežģīti! Nē, nē, tik daudz vārdu, cik jums tur, es nespēju iegaumēt. :ieraujpoda:

Man ir tikai vairāki vārdi pie "nedrīkst". Nedrīkst tipa oficiālais, tad "Nēēē!!!", kad taisās ņemt kādu man svarīgu mantu, un "Fu!", kad ir kaut kas riebīgs, kaut kāds sūds uz ceļa. Bet es to neesmu tā apzināti izdomājusi, man kaut kā ir sanācis, ka es viņus nodalu. Vīrs gan saka, ka jābūt obligāti vienam vārdam.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Bonny Rain » 14 Nov 2017, 15:26

Spigana wrote:Sunim tak reāli ir vienalga, kādu vārdu saimnieks izmanto. Saki kaut vai "zemenes" un "ogles", ja vien atceries, kas ir kas.

:jautri:
Bet patiesībā, teikuma beigās ir lietas būtība. Galvenais pašam piešķirt jēgu konkrētajam vārdam. Un vēl svarīgāk to vārdu atcerēties tad, kad tas nepieciešams. Lai nesanāk tā kā man te brīžiem baroties uz kaķi, apsaukt suni, vai vīru nosaukt meitas vārdā... :jautri:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 14 Nov 2017, 15:31

Nu piemēram, man Roze iet blakus (vai apmēram blakus), kad man rokā ir kārums, vai vismaz viņa domā, ka man varētu būt kārums. Ja viņa ir sapratusi, ka man kārumi beigušies, es varētu teikt "blakus" vai "smuki", vai "ejam", vai "soļojam" - viņai pilnīgi pofig.

Par to iešanu, mēs ejam bez pavadas, jo te ir lauki un nav īsti vajadzības pēc tās. Un atpakaļceļā viņa mēdz skriet krietni pa priekšu. Bet tad, ja es kādu brīdi apstājos, viņa momentā pagriežas atpakaļ un lēkšo pie manis. Es pat brīnos, kā viņa pa tik lielu gabalu dzird, ka es apstājos.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Felix_PS » 14 Nov 2017, 15:31

Vienā stallī, kur agrāk dzīvojos ar savu lielo četrkājaini, bija sunene, kas pēc komandas "Kā guļ palaistuves?" bija gar zemi ar ķepām gaisā, lai viņu pakasa. :kanepe:

Aļaskai man pagaidām komandu maz, bet saprot viņa daudz, tikai man īsti neatrodas laiks darboties (vai arī laikapstākļi neizvelk mani ārā). Strādāt mājās mums īsti nav opcija, jo viņa ir liels lempītis, kam slīd ķepas un vienīgā reize, kad strādāju mājās rezultējās ar to, ka viņa pagriezienā nolikās uz acīm un sasita ķepu. Tā nu mūsu treniņš beidzās ar dikti vainīgu saimnieci aijājot savu 30+kg kucēntiņu un dodod ņammas ne par ko. :kanepe:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Bonny Rain » 14 Nov 2017, 15:43

nezinīte wrote:Vai dieniņ, cik jums sarežģīti! Nē, nē, tik daudz vārdu, cik jums tur, es nespēju iegaumēt. :ieraujpoda:

nu redz, ja tomēr ir doma par sportu, tad tur ir svarīgi super precīza komandas izpilde. Piemēram, par to pašu komandu "blakus" - tur neder, ka suns apsēžas tev blakus šķībi vai pusmetru tev priekšā vai aiz tevis vai metru nost no tevis. Obidience un RO šī komanda pieprasa ļoti precīzu tās izpildi. Tāpat kā pārējās. Tāpēc arī, lai nebojātu sporta komandas, ikdienā labāk izmantot kaut ko citu. Nu uz ielas tev diez vai būs baigi no svara, vai suns apsēžas tev precīzi blakus pozīcijā, vai nē.
Bet man tomēr nu ļoti gribas ar to savu suncīti kaut ko pasportot. It īpaši redzot to, ka viņai laikam tomēr patīk treniņi. Kāds man bija prieks pēdējā treniņā! Kā viņa mani pārsteidza (pozitīvā nozīmē)! Mūsu trenere šoreiz bija ārzemēs un treniņu vadīja pixy. Mēs bijām tikai 4 suņi, no kuriem manējā bija ne tikai jaunākā, bet arī mazākā un nepieredzējušākā, varētu teikt, iesācēji. Un man bija liels prieks, ka manējā sīkaļa tik cītīgi pildīja komandas. Tik smuki gājām blakus pieredzējušajiem sportistiem! Tā ir TĀDA sajūta. Nu tāds gandarījums par to, ka viņa pieslēdzas un strādā. Protams, man vēl ir grūti noturēt viņas uzmanību visu laiku. It īpaši, kad vienkārši ir jāsēž blakus un jāgaida nākamā komanda. Bet tas nav salīdzināms ar to, kā bija vēl mēnesi atpakaļ, vai vēl mēnesi iepriekš. Progress ir redzams. Un tas ļoti iedvesmo.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Spigana » 14 Nov 2017, 15:46

nezinīte wrote:Nu piemēram, man Roze iet blakus (vai apmēram blakus), kad man rokā ir kārums, vai vismaz viņa domā, ka man varētu būt kārums. Ja viņa ir sapratusi, ka man kārumi beigušies, es varētu teikt "blakus" vai "smuki", vai "ejam", vai "soļojam" - viņai pilnīgi pofig.

Par to iešanu, mēs ejam bez pavadas, jo te ir lauki un nav īsti vajadzības pēc tās. Un atpakaļceļā viņa mēdz skriet krietni pa priekšu. Bet tad, ja es kādu brīdi apstājos, viņa momentā pagriežas atpakaļ un lēkšo pie manis. Es pat brīnos, kā viņa pa tik lielu gabalu dzird, ka es apstājos.


Bet kāda ir jēga mazu kucēnu mēģināt apmācīt bez kāruma? Kāda sunim motivācija kaut ko darīt? Un "apmēram blakus" nav tas pats, kas sporta "blakus".
Savukārt paskriešanās savā nodabā ir apsveicama lieta, īpaši ja jau suns tik naski atgriežas pie saimnieka pēc vajadzības.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Bonny Rain » 14 Nov 2017, 15:49

Felix_PS wrote:Vienā stallī, kur agrāk dzīvojos ar savu lielo četrkājaini, bija sunene, kas pēc komandas "Kā guļ palaistuves?" bija gar zemi ar ķepām gaisā, lai viņu pakasa. :kanepe:

Aļaskai man pagaidām komandu maz, bet saprot viņa daudz, tikai man īsti neatrodas laiks darboties (vai arī laikapstākļi neizvelk mani ārā). Strādāt mājās mums īsti nav opcija, jo viņa ir liels lempītis, kam slīd ķepas un vienīgā reize, kad strādāju mājās rezultējās ar to, ka viņa pagriezienā nolikās uz acīm un sasita ķepu. Tā nu mūsu treniņš beidzās ar dikti vainīgu saimnieci aijājot savu 30+kg kucēntiņu un dodod ņammas ne par ko. :kanepe:


Man mājās ir linolejs. Mīlu šo izstrādājumu. Un nejaukt ar padomju laiku briesmonību. Man ir smuks linolejs, ko lielākā daļa ciemiņu notur par laminātu. Bet sunei nenormāli slīd uz tā. Bet tas netraucē mums mājās trenēties. Parasti jau tie treniņi ir vairāk kā mīņāšanās uz vietas. Nu tur pagrieziens pa labi, pa kreisi, priekšā, apkārt. Vai nelielas distances blakus iešanas normālā un lēnā tempā. Bet ir jāredz, kā Reina skrien pakaļ kaķenei. Tas ir neaprakstāmi. Kaķenei nez kāpēc neslīd tik ļoti.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Bonny Rain » 14 Nov 2017, 15:54

Spigana wrote:
nezinīte wrote:Nu piemēram, man Roze iet blakus (vai apmēram blakus), kad man rokā ir kārums, vai vismaz viņa domā, ka man varētu būt kārums. Ja viņa ir sapratusi, ka man kārumi beigušies, es varētu teikt "blakus" vai "smuki", vai "ejam", vai "soļojam" - viņai pilnīgi pofig.

Par to iešanu, mēs ejam bez pavadas, jo te ir lauki un nav īsti vajadzības pēc tās. Un atpakaļceļā viņa mēdz skriet krietni pa priekšu. Bet tad, ja es kādu brīdi apstājos, viņa momentā pagriežas atpakaļ un lēkšo pie manis. Es pat brīnos, kā viņa pa tik lielu gabalu dzird, ka es apstājos.


Bet kāda ir jēga mazu kucēnu mēģināt apmācīt bez kāruma? Kāda sunim motivācija kaut ko darīt? Un "apmēram blakus" nav tas pats, kas sporta "blakus".
Savukārt paskriešanās savā nodabā ir apsveicama lieta, īpaši ja jau suns tik naski atgriežas pie saimnieka pēc vajadzības.


Jā, nu cik es noprotu, tad kārums palēnām iet prom tikai krietni pēc gada vecuma. Vismaz cik es redzu treniņos, tad tie suņi, kuriem kārums palēnām iet prom, ir 1,5 gadu veci un vecāki.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Bonny Rain » 14 Nov 2017, 16:12

Bonny Rain wrote:"Ejam" man neder. To es izmantoju, lai vienkārši norādītu, ka nav ko tur čammāties, jāiet. Un viņa iet brīvi. Tā kā šī komanda jau sačakarēta :medos: . Vai derēs "ejam smuki" nezinu.
Nu kaut kur es toč lasīju par citu vārdu. Bija kaut kas neslikts. Bet kas? "Šurp" vietā lieto "pie manis". Bet tas ir drīzāk tad, kad suni steidzami vajag piedabūt pie kājas blakus. Iešanai tas laikam nederēs.

Es atcerējos! Tas bija "ar mani". Vai tik es to nelasīju tepat pixy blogā.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 14 Nov 2017, 16:45

tad kārums palēnām iet prom tikai krietni pēc gada vecuma

Mani laikam maldina tas, ka manējā izskatās jau stipri nobriedusi priekš sava vecuma. Skatos (video un dzīvē), kā citi suņi dara un sāku domāt, ka mēs esam atpalikušas attīstībā, kā jau no laukiem. Bet labi, tad neuztraucos, un mierīgi turpinām rīt kārumus.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Felix_PS » 14 Nov 2017, 16:56

Bonny Rain wrote:
Felix_PS wrote:Vienā stallī, kur agrāk dzīvojos ar savu lielo četrkājaini, bija sunene, kas pēc komandas "Kā guļ palaistuves?" bija gar zemi ar ķepām gaisā, lai viņu pakasa. :kanepe:

Aļaskai man pagaidām komandu maz, bet saprot viņa daudz, tikai man īsti neatrodas laiks darboties (vai arī laikapstākļi neizvelk mani ārā). Strādāt mājās mums īsti nav opcija, jo viņa ir liels lempītis, kam slīd ķepas un vienīgā reize, kad strādāju mājās rezultējās ar to, ka viņa pagriezienā nolikās uz acīm un sasita ķepu. Tā nu mūsu treniņš beidzās ar dikti vainīgu saimnieci aijājot savu 30+kg kucēntiņu un dodod ņammas ne par ko. :kanepe:


Man mājās ir linolejs. Mīlu šo izstrādājumu. Un nejaukt ar padomju laiku briesmonību. Man ir smuks linolejs, ko lielākā daļa ciemiņu notur par laminātu. Bet sunei nenormāli slīd uz tā. Bet tas netraucē mums mājās trenēties. Parasti jau tie treniņi ir vairāk kā mīņāšanās uz vietas. Nu tur pagrieziens pa labi, pa kreisi, priekšā, apkārt. Vai nelielas distances blakus iešanas normālā un lēnā tempā. Bet ir jāredz, kā Reina skrien pakaļ kaķenei. Tas ir neaprakstāmi. Kaķenei nez kāpēc neslīd tik ļoti.


Nu pagaidi, tev ir mazs sunītis, man ir milzu lempis. Kad viņa norauj uz acīm, tad tur grīdā ir krāteris līdz zemes centram. :kanepe:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Bonny Rain » 15 Nov 2017, 10:31

:kanepe:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 26 Nov 2017, 13:59

Šodien pēc divu nedēļu pārtraukuma bijām atkal uz suņu skolu, un mums ir savi mazie panākumi. Pirmais tas, ka pirms braukšanas pati ielēca mašīnā. Agrāk vienmēr bija ienesama. Un otrs - mums iepriekš daudzas reizes galīgi nesanāca laipiņa. Kaut kad pavisam sen sanāca, tad es sapriecājos, bet pēc tam ne un viss. Roze negāja ne ar kārumiem, neko. Pilnīgi tā kā baidījās kāpt virsū (tā laipiņa galīgi zema). Bet šodien tā pārbizoja, vispār nekādus kārumus nevajadzēja. Bet ir arī gļuki. Blakus šodien bija tik slikti kā vēl nekad. Jo interesēja viss apkārt, bija jāošņā zeme, jāvelk pavada, un nekāds blakus. Otrs vēl trakāks moments. Roze tālumā ierauga kaut ko tikai viņai zināmu un sāk riet. Trenere uzreiz: "Jūs neļaujiet viņai riet! Jūs novērsiet uzmanību un neļaujiet riet!" Neļaujiet riet! Varbūt es varu arī apturēt ciklonu virzīšanos?!?
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Imagine » 26 Nov 2017, 18:36

Roze tālumā ierauga kaut ko tikai viņai zināmu un sāk riet. Trenere uzreiz: "Jūs neļaujiet viņai riet! Jūs novērsiet uzmanību un neļaujiet riet!" Neļaujiet riet! Varbūt es varu arī apturēt ciklonu virzīšanos?!?


Pateikt, lai apklust, nevar, taču jūs varat aiziet projām no aprejamā objekta.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests