RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 28 Nov 2017, 18:42

madja wrote:šī grāmata nebūs gluži tolerants veids (lasījusi neesmu, viedoklis ir :kanepe: man diezko nepatīk tie,kas skaļi bļauj a A ir slikts, nāc,pērc pie manis B.
Moš tomēr izlasi grāmatu, pirms bļauj? :kanepe: Viņa galīgi neiesaka barot suņus ar sausi auksto, tas tiek pieminēts tikai kā alternatīva, ja nu RAW liekas galīgi sarežģīti un nepieņemami. Un par to, ka pie viņas kaut kas jāpērk, tur vispār nav runas... Mājas lapa un pasen rakstīta grāmata nav viens un tas pats, var jau būt, ka nekas nespēj Tevi "konvertēt", bet interesanti padiskutēt PĒC grāmatas izlasīšanas būtu gan :lasu: .
ash, krieviski viņu varēja nopirkt kaut kādā krievu grāmatu saitā, man pašai nav, pajautā varbūt Sisijai, viņa pirka.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4008
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: RAW/BARF

Postby DesignedForDog » 28 Nov 2017, 19:34

DD_cavaliers
Pamatā tā ir termiski apstrādāta pārtika - griķi + tītars/zivs + dārzeņi. Lai būtu laba vēdera izeja, dodu linsēklas. Tās īpaši iesaku! Manam sunim der izcili.
Tītaru kaklus un trusi (pilnā augumā) dodu jēlus. Vistu tikpat kā nedodu. Nav uzticības tai veikalos pērkamajai mantai.
Un tad plašā spektrā visādi nieki - biezpiens, medus, āboli, bumbieri, kefīrs utt., utjpr.
Izteikta alerģija no cilvēku pārtikas ir pret olām un liellopu. Abi var būt jēli vai vārīti, alerģijas simptomi būs klāt kā likts.
Tā kā neesmu droša, vai viņš dabū visus vitamīnus, dodu Canine Plus, Omegu. Kursu veidā. Par laimi, pret tiem viņam nav alerģijas:)
DesignedForDog
 

Re: RAW/BARF

Postby Alpina » 28 Nov 2017, 22:21

Pa lielam jau mēs te visi (nu tie - puslīdz aktīvie, vai vismaz aktīvie klusie lasītāji :D ) ļoti labi saprotams, ka katra suņa ēdienkarte un optimālais variants tomēr ir individuāls pasākums :) Varam tik padalīties ar savu pieredzi, pārliecību utt, bet skaidri zinām, ka globāli tam nav pilnīgi nekādas nozīmes :kanepe:
User avatar
Alpina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 397
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: RAW/BARF

Postby Toshiro » 29 Nov 2017, 15:36

Paldies liels meitenes par viedokļiem un ieteikumiem!
Grāmatu atradu un e-formātā noliku priekšā vīrām, kaut ko iesāka lasīt, bet nu cerams izlasīs it īpaši par barošanu. Pēc garām diskusijām piekrita, ka var barot ar mājas ēdienu tikai ne jēlu, tiesa termiski apstrādātam vajag pievienot papildus vitamīnu / minerālvielas utt. Pati nesaprotu, kādēļ viņš ir tik šausmīgi kategoriski pret, lai gan zinu- suņkopības "eksperti" vīra vecāki pateica, ka suni barot ar jēlu gaļu ir slikti, smirdēs elpa utt. un komerciālā barība ir sabalansēta un vislabākā. Tas jau nekas, ka viņiem pašiem suns bija 30 gadus atpakaļ+ vetārsts ar saviem izcilajiem argumentiem- kādreiz suņus baroja ar mājas ēdienu un viņi dzīvoja 5-6 gadus tikai, tagad pateicoties komerciālajai pārtikai viņi dzīvo padsmit :soks: Es nezināju man smieties vai raudāt par šo izcilo pērli. Maniem vecvecākiem laukos bija suņi, kurus baroja ar ēdienu paliekām no galda ne jau ar jēlu gaļu, ar visu to viņi stabili nodzīvoja ilgāk par tiem 5-6 gadiem. Es teiktu, ka vnk. ir uzlabojusies cilvēku izpratne par dzīvnieku labturību, t.sk. veterinārārstu pieejamība un pareizākā barošana, ne jau no sausās barības.
Problēma arī ir tāda, ka tik ļoti neiespringtu par raw barošanu, ja varētu nopirkt kādu no kvalitatīvajām komerciālajām barībām, kaut to pašu Orijen. Bet es nedzīvoju Latvijā un manā galā labākais, ko var nopirkt ir Royal Canin vai Pro Plan, no konserviem tikai 2 veidi un viens no tiem Pedigree. Tā kā izvēle ir nekāda un ir jāmeklē alternatīva.
Es pati arī pagaidām vēl meklēju informāciju, būtu labi atrast kādu vetu, kas specializējas uztura jautājumos un nevis RC ir laba un sabalansēta pārtika, jo, ja nebaroju ar jēlu gaļu, tad, cik un kādas papildus vielas ir nepieciešamas. Pagaidām cenšos vēl iemānīt to pašu RC, jo dotajā brīdī nav skaidra plāna kā barot suni.
Dabūju grāmatu "Mājās gatavota barība kaķiem un suņiem", skatīšos, kas no tur rakstītā ir izmantojams, tiesa tur arī ir pārsvarā termiski neapstrādātas gaļas receptes.
Toshiro
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 10 Nov 2017, 04:11

Re: RAW/BARF

Postby ash » 29 Nov 2017, 17:39

Jā, ja nedzīvojat LV, tad varētu būt diezgan grūti atrast iespēju sagādāt sunim piemērotu gaļu (vienalga vai raw vai parastajam māju ēdienam) – mums jau Latvijā veicas, ka viegli pieejami ir gan subprodukti, gan visādi pārpalikumi un pārējais trash ar ko barot zvērus. Taču civilizētajās valstīs tā varētu būt problēma.
Jums jāmeklē sev piemērotākais variants, varbūt var sākt ar to, ka 1x dienā sunim dod sauso, 1x – kaut ko citu – gaļu vai kādu mājās pagatavotu ēdienu. Tas, protams, var veicināt to, ka suns pavisam atsakās no sausās, taču diez vai tas būtu tas sliktākais variants, vienkārši būsiet spiesti ātrāk ieviest citu diētu. :kanepe:
Vēl ir variants pārtiku pasūtīt internetveikalā – būs gan plaša izvēle, gan pieņemamas cenas – tiesa gan, tad jāpērk lielie iepakojumi, bet meklējot to kas der, prātīgāk vienmēr sākt ar mazo paku.

Kas attiecas uz elpu, parasti jau ir tieši otrādi – atsakoties no sausās barība, situācija ar elpu un zobiem uzlabojas. Arī manam sunim elpas problēmas bija tikai kāmēr ēda graudiņus. Bet ja runa ir par vīra vecākiem tad, kā liecina mana pieredze – labāk neko pat neteikt, bet es tik un tā daru pa savam :velnins:
Image
Image
User avatar
ash
Champion
Champion
 
Posts: 911
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Alpina » 29 Nov 2017, 21:38

Lai kur Jūs atrastos, papēties zooplus.de (vai .co.uk vai vēl kko citu, kas sanāk ērtāk un izdevīgāk). Vienu, vēl jo vairāk, ja nelielu, suni drošvien būs grūti palikt zem bezmaksas piegādes, bet izvēle krietni plašāka par divu veidu sausajām un divu veidu konserviem :)

Ha, ha.. vīrs un viņa vecāki :D Mans vīrs sākumā bija kategoriski pret raw, jo no jēlas gaļas suņi paliekot agresīvi :pagalvu: A viņa vecāki mums regulāri piespēle visādus linkus uz rakstiņiem, kur kāds suns kaut ko sakodis un vienalga - vai tie būtu Babītes bordo dogi, kāds Amerikas video ar pitbulu vai dajebkas cits, tie visi taču ir tā pati šķirnes, kas mums mājās :apstulbis: :pagalvu:
User avatar
Alpina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 397
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: RAW/BARF

Postby ash » 30 Nov 2017, 09:13

nez vai cītīga ābolu graušana nevar liecināt par to ka suņa organismam kaut kas trūkst? mani zvēri mēneša laikā iztukšojuši milzīgu grozu ar āboliem - katru dienu noēda pa pārītim. tagad āboli beigušies, domāju, vai nevajag gādāt kādus dārzeņus papildus gaļai? :apcelta:
Image
Image
User avatar
ash
Champion
Champion
 
Posts: 911
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby madja » 30 Nov 2017, 11:02

tā nevar būt parasta rijība? šovasar Berta kā traka rija kaukāza plūmes, bet es domāju,ka tā bija negausība.

mēs esam pieļāvušo baisu kļūdu, uzcienājot sardeli ar mandarīniem; tagad nevar apēst mandarīnu mājās,lai blakus nesēdētu nosiekalojies suns. protams,es varu uz viņu Paskatīties, un viņa aizies kautkur prom, bet siekalošanos tas neaptur...
Image
Image
User avatar
madja
Veteran
Veteran
 
Posts: 1737
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby ash » 30 Nov 2017, 13:04

Nē, nu viss jau var būt, bet suņi nav badā, Brīze pat ne vienmēr apēd savu gaļas porciju un šitie abi drīzāk ir uz ņergu nekā uz rīmu pusi. Protams sekoju līdzi arī kaulu un orgānu proporcijām uzturā. Bet nu ābolus grauza gardām mutēm, ej nu saproti, vai tāpēc, ka trūkst kādi vitamīni, vai tāpēc ka garšo, vai tāpēc ka jāapēd, lai otram mazāk paliek :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Champion
Champion
 
Posts: 911
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Linda B. » 01 Dec 2017, 12:38

Spīgana, no kuriennes tev galvas maisiem rodas?
User avatar
Linda B.
Veteran
Veteran
 
Posts: 2149
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 01 Dec 2017, 12:50

Linda B. wrote:Spīgana, no kuriennes tev galvas maisiem rodas?


Man ir mazs suns, galvu maisus iepirku teju pirms gada, bet joprojām nav noēsti :D Pīļu un vistu galvas pirku tirgū, savukārt trušu galvas man laiku pa laikam piegādā no zemniekiem.
User avatar
Spigana
Veteran
Veteran
 
Posts: 1188
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby Linda B. » 01 Dec 2017, 13:40

Kur tu tirgū tās galvas atrodi? Cik es eju, nekad neredzu
User avatar
Linda B.
Veteran
Veteran
 
Posts: 2149
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: RAW/BARF

Postby Elbe » 01 Dec 2017, 14:51

Padalīšos es arī ar savu barošanas metodi. Proti, man vecākā sune vienmēr ir bijusi ņerga uz ēšanu, un kārumi(nekādi) kā motivators absolūti nestrādāja. Kopš dzimšanas ir barota ar Advance sauso un piedevām. Grūsnības laikā un pēc tam tika izmēģināts viss iespējamais bez rezultātiem. Tika pirktas Platinum, Orijen utt. barības, gaļa, subprodukti - nekā. Tad pamazām atmetu ar roku cīniņiem un sāku sauso atjaukt ar konserviem. Tā kā man sunes mazas, nav pārāk dārgi. Un tā nu jau gadus 5 ēdam to pašu Advance ar konserviem. Kopš esmu mājas cilvēks, manas sunes ēd 3x(!!!) dienā. Tā kā dienas deva ir 130 g, sadalu to tā, ka no rīta un vakarā sadalu pusi no devas un devā tātad ir Advance sausā un konservi, bet pusi devas viņas man apēd pēcpusdienā, kas ir galvenā ēšanas reize un tad dodu mazliet sauso - "tekstūrai" un kaut ko no gaļas. Gaļas mums ir vistu aknas, kuņģi, arī stilbi vai šķiņķi, gadās arī pa filejas gabalam, tad liellopu gaļa, vai nu atgriezumi, stilbi ar kaulu smadzenēm vai arī aknas, ko nu kuru brīd var dabūt. Bet es to visu vāru. Pie tam sagriežu sīkos gabaliņos, nepietiekami smalki sagriezta gaļa neapēdas. Reizēm esmu pirkusi malto gaļu veikalā, bet tas tāds krīzes variants, jo sunēm tā negaršo- laikam tomēr kaut kas nelabs piemalts klāt. Jēlu dodu tikai liellopa gaļu kā tādu. Un tā mums skaitās svētku mielasts. Vakara ēšanas reizi manas dāmas reizēm izlaiž, par to neuztraucos, jo no rīta viss ir kārtībā un sunes ēd. Sausās un gaļas proporcijas ir "uz aci". Manas sunes nav rīmas un vairāk par vajadzīgo neēd, no galda nefenderē un nediedelē.
Nav man tā nekāda sistēma vai zinātniski pamatota metode, vienkārši esmu atradusi, kas maniem suņiem der un pie tā arī pieturos.
User avatar
Elbe
Veteran
Veteran
 
Posts: 1586
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 01 Dec 2017, 15:07

Linda, galvas ir jāprasa, tās nekad nav izliktas. Ir viens putnu gaļas stends, "Jaunzvirbuļi" ja nemaldos, viņi tirgo zosis, gaiļus un pīles, viņiem bieži ir gan galvas, gan pēdas. Vienīgi pēdām viņiem ir baisas cenas, labāk pirms tam pie citiem tirgotājiem apjautāties, vai viņiem nav.
User avatar
Spigana
Veteran
Veteran
 
Posts: 1188
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby Toshiro » 13 Dec 2017, 14:39

Es jau te rakstïju par savām ēdināšanas problēmām un nespēju vienoties ar vīru. Tad nu esam panākuši kompromisu- dienas pirmajā pusē, t.i. 2 maltītes dodu raw un vakariņās sausā RC. No gaļas: sataisīju kotletes no samaltas liellopu gaļas, vistas kājas, liellopa aknas, vārīta burkāna, bišķi rukola, 1-2 olas, pile rapšu eļļas un tējkarote medus, pieliku vēl sasmalcinātu olu čaumalu (iedvesmojos no suņu ēdienu recepšu grāmatas), to visu sadalu porcijās un katru dienu dodu vienu jēlu kotleti. Nākamajā maltītē ir kaut kas no kauliem, pagājušajā nedēļā izbaroju pusi truša, šonedēļ manā liellveikalā nopirku safasētus vistas subproduktus- kakliņi, māgas un aknas, tad nu dodu kakliņus ar māgām (kakliņi aizgāja uz urrā). Mani gan māc šaubas, vai ar šādu barośanu nenodarīšu skādi zvēram, jo lasīju, ka vajag pieturēties pie vienas barošanas shēmas, t.i. tikai raw vai tad sausā un termiski apstrādātā pārtika, jo atšķiras pH līmeņi un sunim var būt grūti sagremot. Neesmu gan eksperts un gribēju zināt arī jūsu viedokli.
Toshiro
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 10 Nov 2017, 04:11

Previous

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests