Pastāstīšu par Rozāliju

Blogs and Chats

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 28 Nov 2017, 08:57

Viens labs moments. Varbūt šoreiz izdosies bildi ielikt...
Image
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 28 Nov 2017, 09:00

Paskatījos tagad pirmo bildi un... nesaprotu, vai tas ir tas pats suns. :kanepe:
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby ash » 29 Nov 2017, 17:47

liela un skaista suņu dāma :) un nudien, ļoti līdzīga malinua 8-)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 30 Nov 2017, 16:27

Paldies! Jā, tādas skaistas mēs esam. :D Nu bet augšanā vēl neesam teikušas galavārdu. Tā ka pat nezinu, kāds zvērs man būs vēl pēc pusgada.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Imagine » 30 Nov 2017, 21:04

Kā bērnelis ir izaudzis! Smuka meitene!
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 03 Dec 2017, 14:34

Šodien atkal skola. Nu lūk, es jau stāstīju, ka beidzot suns pats ielēca mašīnā. Tad nu šoreiz bija pat tā, ka nemaz nepaspēju sakārtot sedziņu uz sēdekļa, kad jau lēca mašīnā. Nu tas viss par suni, kas vēl pirms mēneša bēga no mašīnas (kad saprata, ka būs jābrauc) un bija ienesams ar varu.
Bet atkal turpinājās pavadas vilkšana un nereaģēšana uz “blakus”. Mājās mums iet puslīdz ciešami, bet uz laukuma ir jāinteresējas par visu citu. Trenere man rāda, ka es kaut kā tur nepareizi kārumu turu un ko tur (“jūs viņu ieinteresējiet, piedāvājiet iet ar jums”), bet kāda tam nozīme, ja viņa jau iet tam kārumam pa priekšu un vispār neskatās uz viņu. Kad gājām atpakaļ uz mašīnu (šī atkal velk), es izlēmu tā – vot stāvēšu uz vietas, kamēr tu vilksi. Nu un tad tā arī notiek – es stāvu, Roze velk. Nu un cik tad ilgi mēs tā māžosimies uz autostāvvietas laukuma? Neko darīt, bija vien jāiet.
Toties ļoti labi pildīja daudzas citas komandas, par ko dabūjām uzslavu. Bet nu kas ir ar to iešanu, kā jāiet, tā uzmanība visur citur, tikai ne uz paklausību. Interesanti mums gāja ar “nedrīkst”. Trenere katru reizi dara tā – dod sunim pirmo kārumiņu, to viņš var paņemt. Tad dod nākamo un saimniekam jāsaka “nedrīkst” un par komandas izpildi jāiedod cits kārums. Nu lūk, un kad atnāk līdz mums, tā trenere dod to pirmo kārumiņu, bet Roze jau zin – ā, šitā bija vieta, kur tipa nedrīkst, bet pēc tam vienalga dabū. Nu un viņa griež jau galvu prom un no treneres neņem. Ļoooti labi tas esot, lai es viņu apbalvojot. (Tikai neprasiet, kā mums iet mājās, kad kaut ko patiešām nedrīkst.) :kanepe:
Nu jā, vārdu sakot, ir jomas, kur ir progress, un ir jomas, kur iet uz leju - viss ir līdzsvarā. Suns ir gudrs, bet saimniecei gan reizēm nepielec.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby lauva » 03 Dec 2017, 15:26

sen atpakaļ suņu skoliņā bija neskaitāmi kuriozi ar "nedrīkst'' un kārumu neņemšanu no zemes/svešiem/etc. Bija suņi, kuri bēga pa gabalu, kad redzēja,ka svešie sāk kārumus piedāvāt, manējais bez maz vai galvu bāza smiltīs un žmiedza acis ciet, tikai lai to kārumu, dies' pasarg', viņam mutē neiebāž. Suņi ļoti labi zin,ka laukums ir darba vieta, bet kad saimnieks sāk atkārtot to pašu pigoru ne tikai uz laukuma, tā izpratne par komadu mainās un uzlabojas.

Vilkšana un pavadas raušana ir bijis sāpīgs jautājums teju visiem suņu saimniekiem, jo tas nu ir pasākums,kur vajadzīga milzu pacietība visu laiku. Ir suņi,kuriem tas saimieks ir interesantāks no pirmās dienas, ir otri, kuriem tas saimnieks ar laiku paliek interesants, jo saimnieks ar to 'būšanu interesantam' sāk strādāt. Mums bija dienas,kad sunim ne skatīties uz mani nebija interesanti, bija dienas,kad neviens cits par mani interesantāks nebija. Tā,ka pacietību,pacietību un vēlreiz pacietību. Darbs atmaksājas, suns vēl izzina pasauli, tas ir jāpieņem kā fakts, līdz ar to pacietība ir zelta vērtē.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby DesignedForDog » 03 Dec 2017, 15:48

Par pavadas vilkšanu laikam daudziem saimniekiem ir savi stāsti.
Es kaut kā nepamanīju vai nokavēju to mirkli, kad vilkšana jau bija kļuvusi hroniska. Šunelis relatīvi neliels (9 kg), bet trakoti aktīvs un ziņkārīgs. Bija jau pāri gadam, kad man ļoti, ļoti apnika jozt aiz viņa ar izstieptu roku. Tad nu ķēros pie darba. Laikam jau kaimiņiem bija jautri:) Lietū vai vējā stāv kundzīte 5-10-15 minūtes un atkārto: "Nedrīkst vilkt! Nedrīkst vilkt!" A suns... Ko tik viņš sākumā nedarīja! Skrēja pa apli, ietinot mani savā pavadā, kauca tā, it kā es viņu bez narkozes graizītu, vienkāršu raustīšanu varu pat nepieminēt... Neizpušķojot teikšu, ka ar labākām un sliktākām dienām bija jāpaiet 1/2 gadam, lai zellis saprastu, kurš te ir uzvarētājs.
Arī tagad viņam šad tad tas aizmirstas, bet atliek tikai apstāties uz 5 sek., pateikt maģisko: "Nedrīkst vilkt!" un viņš liekas mierā. Ka nav, ta nav:)
Kā jau te tika teikts - pacietību, pacietību un vēlreiz pacietību!
DesignedForDog
 

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 03 Dec 2017, 17:00

Mums jau ar to pavadu ir tā, ka neesam daudz trenējušās ar viņu staigāt. Jo ikdienā, kad tāpat vien pastaigājamies, nav vajadzības pēc pavadas. Būs tad jāsāk biežāk patrenēties.
Bet par būšanu interesantai - es labprāt gribētu būt neinteresanta naktīs, kad eju uz WC un man pakaļ, skaļi žāvādamies, velkas samiegojies suns. :D
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby lauva » 03 Dec 2017, 17:26

Nu tad jums, mīļās prakses dēļ, pastaigāt biežāk ar pavadu.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 03 Dec 2017, 17:34

Nupat mēģinājām apgriezt nagus. Es pat aicināju iekāpt gultā ar domu, ka šādai reizei par godu var. Saucu palīgā meitu pieturēt. Bet nē. Es nezinu, cik stiprus vīrus tur vajag. Trenere teica, ka vajag griezt pēc suņuskolas, jo tad suņi ir tiiiik noguruši, viņi tāāāā guļot, ka tad ar viņiem varot izdarīt jebko. Es nesaprotu, par ko viņa runā! Kur ir tie nogurušie suņi? Man tādu nav. Ja es gulošai Rozei mēģinātu sākt kaut ko griezt, viņa momentā būtu stāvus augšā un ar zobiem man rokā.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Spigana » 03 Dec 2017, 18:00

Godīgi sakot - es lasu stāstus par Rozālijas apmācību un nesaprotu, ko jūs no tā suņa gribat. 4 mēnešu vecumā suns perfekti zinās komandu nedrīkst un to, ka nedrīkst raut pavadu? To, ka kucēnam nebūs interesanta pārējā pasaule?

Ja trenere ierāda kā pareizāk turēt kārumu, varbūt ir vērts to klausīt? Un, ja neinteresē kārumi, ir saimnieka pienākums suni ieinteresēt. Pirmkārt jau domāt par to, kādā veidā saimnieks šādā vidē būs interesantāks par visu pārējo (un tas nenotiek stāvot uz vietas un domājot "Ai, nu es tak ciklonu nevaru apturēt.") vai mainot kārumus, vai mainot taktiku. Ir jāiemāca sev būt interesantākam par pārējo. Tas, protams, mēdz būt ļoti sarežģīti, bet bez tā iztikt nevar.

Savukārt pavadas neraušanai ir nepieciešama konsekvence. Šoreiz Rozālija uzvarēja (rāva tik ilgi, kamēr tika pie iešanas tālāk), nākamreiz to noteikti atcerēsies. Jo vairāk kucēna vecumā šo iemāca, jo mazāka iespēja, ka pēc tam pieaugušu suni varēs pārmācīt.
Es ar iešanu pie pavadas pieļāvu precīzi šādu kļūdu un tagad smagi nožēloju to, ka ar kucēnu rāvos vairāk socializēties un uz tusuņiem, un ar visu šo nepacietību neiemācīju neraut pavadu, jo vienreiz uz autobusu jāsteidzas, citreiz līst, tad vienkārši slinkums stāvēt un mācīt neraut pavadu. Un ar lielu suni tā ir vēl jo sliktāka doma.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 03 Dec 2017, 18:40

Mēneši nu jau gandrīz 5. Bet nē, es negaidu, ka perfekti zinās, vienkārši agrāk mums ar to blakus iešanu skolā gāja labāk. Tagad tāds nepatīkams pārsteigums. Treneri, protams, cenšos klausīt uz vārda, bet nu no malas izskatās vieglāk nekā pašai izdarīt. Kaut kā nošļūk man tā roka vienmēr nepareizā leņķī, nezinu. Agrāk viņa gāja uz kārumu labi, bet, ņemot viņu, briesmīgi asi koda. Trenere mācīja, kā dot, lai nekož. Nu to mēs kaut kā izcīnījām, tagad košana mazinājusies. Bet trenere uzskata, ka es vēl joprojām instinktīvi baidoties no košanas, tāpēc kaut kā raustos vai kā. Varbūt, ka arī tur ir vaina. Kad ir kaut kādas komandas uz vietas - sēdi, stāvi, guli, tad mums veicas gluži labi, un arī kārumi garšo, un uzmanība ir pie manis. Tā ka lielākā problēma ir tieši ar iešanu. Varbūt nākamreiz paņemšu bumbiņu un mēģināšu ar to ieinteresēt.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 25 Dec 2017, 20:21

Dažas bildītes svētku noskaņā arī no mums.
Image
Image
Image
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Imagine » 26 Dec 2017, 17:54

Skaista meitene izaugusi! Cik aptuveni liela augumā?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 26 Dec 2017, 20:27

Paldies! Jā, mēs mājās arī sakām - nu smuka pēc suņa! :D
Muguras augstums tā apmēram 60 cm šobrīd. Tāda neko mazulīte mums sanākusi. :)
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 07 Jan 2018, 08:15

Lūk, kā mums vakar izgāja. Vakar braucām ciemos uz visu dienu, bet Rozi atstājām pieskatīt. Mums netālu dzīvo viena sieviete, kas pārsvarā strādā ar zirgiem, bet vispār nodarbojas arī ar suņiem. Sarunāju, ka varu atstāt pa dienu sunīti pie viņas. Vakarā aizbraucam pakaļ. Viņa jau atvedusi suni ceļa malā, abas gaida. Skatos un nepazīstu savu suni - Roze nolikta blakus un nekustīgi sēž, pilnīgi kā policijas suns filmās. :D Vispār neizrāda pat nekādu tieksmi skriet pie manis vai ko tādu. Njā, ir redzams, ka ar viņu ir pastrādāts. Parunājamies, un šī trenere man saka, ka esot pēdējais laiks sākt domāt par suņa apmācīšanu. Es tā taisnojos, ka mēs jau sen apmeklējam skoliņu un tā. "Nu nezinu, kaut kas tur nav kārtībā jums ar to skoliņu". Viņa - vai suns ir mācīts iet blakus, viņai izskatoties, ka neesot. Es atbildu - nu uz kārumu. "Nē, nē, bez kāruma." Vai suns mācīts komandu sēdēt utt. Es tikai atbildu, ka uz kārumu, mēs skoliņā visu uz kārumu. "Nē, nē, jūs man nestāstiet vairs par tiem kārumiem, es par tiem kārumiem neko negribu dzirdēt". :D Nu jau sāku saprast, ka te saduras divas pilnīgi dažādas pieejas. Kārums esot tikai priekš tam, lai iemācītu kaut ko jaunu, bet tā vispār sunim viss jādara tāpat. Un blakus jānosēžas perfekti, perfekti, un blakus, kad iet, tad nekāda skatīšanās uz malām utt. Tad nu apjautājos, vai viņa varētu pastrādāt ar manu suni. Jo, protams, ka gribas jau to skaisto rezultātu. Bet pati vēl nezinu, kāda veida apmācība mums der labāk. :jaut:
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Imagine » 07 Jan 2018, 10:27

Teorētiski strādā jebkura apmācības metode, ja to bieži atkārto un konsekventi ievēro visos apstākļos. Cilvēki bieži iekrīt uz vai nu pirmo vai otro, vai abiem diviem un brīnās, ka nekas nesanāk vai ka suns neklausa. Tāpat kā bērnus nevar audzināt tikai ar pozitīvām metodēm, arī suņiem ir jānoliek robežas. Mācās tikpat labi kā no pozitīvas, tā no negatīvas pieredzes.

Tev es iesaku padomāt labi, kas īsti no apmācības Rozei ir vajadzīgs sadzīvē? Parasti tas ir "šurp!", neraut pavadu, nelekt virsū ne sev, ne svešiem, nerotaļāties ar zobiem un nagiem, un mācēt savākties stresa situācijās. Sunim viss nav jāzina un viss arī nav vajadzīgs, tāpēc sastādi sarakstu ar to, ko tu gribi, lai tavs suns zina ļoti labi un uz visu mūžu, un ar to arī strādā.

Ja gribi pie tās treneres pāriet - sākumā palūdz, lai viņa parāda, kā viņa ar tavu suni vai ar saviem suņiem strādā, un vai tās metodes, ko viņa lieto, tev ir pieņemamas. Turklāt rēķinies, ka suņi ļoti labi jūt, ar kuru cilvēku labāk nejokoties un kuru var "pa visiem krūmiem izvilkt" un neņemt pierē.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Felix_PS » 07 Jan 2018, 11:37

Kad es mācu jaunas lietas vai slīpēju to, ko jau zinām, viss ir ar našķiem. Bet sēdi, guli, šurp, Fuj, nē un blakus ir komandas, ko viņa izpilda arī bez našķiem un man tas ir svarīgi ikdienas situācijās.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 07 Jan 2018, 15:05

Parasti tas ir "šurp!", neraut pavadu, nelekt virsū ne sev, ne svešiem, nerotaļāties ar zobiem un nagiem, un mācēt savākties stresa situācijās.

Jā, tas jau būtu tas svarīgākais. Ar "šurp" mums klājas gluži labi jau no paša sākuma, pie pārējā vēl jāstrādā. Jautājums tikai par metodēm. Grūtākais ir pēdējais uzskaitītais, jo to nevar tā iemācīt ar vienu komandu.

Bet sēdi, guli, šurp, Fuj, nē un blakus ir komandas, ko viņa izpilda arī bez našķiem

Mums apmēram tāpat, izņemot blakus. Un izņemot to, ka"sēdi" izpildīšanu vai neizpildīšanu katrs, kā izrādās, saprot savādāk. Vot neder, ka vienkārši pakaļa tiek pielikta pie zemes. To mēs varam. Bet vajadzīgs sēdēt tieši tieši blakus - nu labi, sadzīvei tas būtu pofig -, bet otra lieta, ko vajag gan tai sadzīvei - ka ne tikai jāapsēžas, bet jāsēž, kamēr netiek dota cita komanda. Un izrādās, ka mans suns to vispār prot izdarīt. :rej: Tikai ne ar mani. :D
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron