Pastāstīšu par Rozāliju

Blogs and Chats

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 21 Jan 2018, 20:22

Rozei skolā uzradušies divi pielūdzēji - kaukāzietis un rotveilers. :D Piekrišana meitenei. Trenere izteica tādas aizdomas, ka vai tik viņa jau tūlīt nesāks meklēties, kaut kā tā izskatoties. Bet nu mani tas jau vairs neuztrauc - jau piektdien mums ir pieraksts uz operāciju. Pēc tam varēs tusēt ar kaukāziešiem un rotveileriem uz veselībām.
Uz pavasara pusi pamēģināsim arī to otru treneri. Tad jau redzēs, kurš variants mums piemērotāks.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 31 Jan 2018, 09:45

Šorīt FB pamanīju, ka igauņi meklē filmēšanai suni - gaišu kranci, augumā nedaudz virs ceļa. Nodomāju, ka mums tak viss atbilst, aizsūtīju bildes. Bet man atbildēja - paldies, bet neder, jo pārāk atgādinot vācu aitu suni. Phi! Kādu vācu! Viņa nevis vācieti atgādina, bet beļģi. Bet kāda starpība, ko atgādina - ja nav papīru, tad tas ir krancis, paprasi jebkuram sunistam. Eh, nepiepildījās mans godkārīgais sapnis, ka mana Roze būtu filmā.

Caur FB mēģināju arī atrast kādus mūsu brāļus vai māsas, bet tas arī pagaidām nav izdevies. Žēl, tur tak bija vesels bariņš un zinu, ka daudzus (ceru, ka visus) paņēma.

Labā ziņa ir tā, ka sterilizācija nu ir garām, un suns ir atkal atdzīvojies. Vēl tik priekšā diegu izņemšana...
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Imagine » 31 Jan 2018, 11:30

Ir jau cilvēki, kuriem suņi vēl joprojām dalās vāciešos un visos pārējos. :)

Kādai filmai krancīti meklēja - to teica vai arī tas ir komerciālais noslēpums?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 31 Jan 2018, 11:42

Kādai filmai krancīti meklēja

Igauņi uz savu simtgadi ekranizē Tamsāres slavenāko romānu, to, kas latviski tulkots kā "Zeme un mīlestība". Tur par aptuveni 18./19. gs. mijas zemnieku dzīvi.
Nu ja, varbūt kādam citam ir atbilstošs krancītis?
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Māra » 31 Jan 2018, 12:14

Ja skatās pēc formām, tad Roze tiešām ir vairāk vāciska, nekā beļģiska. Beļģisks ir tikai viņas krāsojums.

VAS
Image
https://cdn.pixabay.com/photo/2017/02/05/12/39/german-shepherd-2039840_960_720.jpg

Malinois (ausis, acis, deguna izliekums!)
Image

Bet degunu gan nevajag nokārt, jo ir tāda opcija kā pieteikt suni kastinga aģentūrai(-ām?), kurās tēlus filmām meklē visupirms.
Piemēram, https://www.balticcasting.com/lv/database/item/dzivnieki/

:pukudupsis: :foto:
Last edited by Māra on 31 Jan 2018, 12:30, edited 1 time in total.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 31 Jan 2018, 12:26

Māra, diemžēl man nerāda pirmo bildi, tikai kaut kāds uzraksts...

Paldies par linku! Pamēģināšu pieteikt. A ja nu. :)
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Māra » 31 Jan 2018, 12:31

nezinīte wrote:Māra, diemžēl man nerāda pirmo bildi, tikai kaut kāds uzraksts...

Paldies par linku! Pamēģināšu pieteikt. A ja nu. :)


Pieliku linku zem bildes, varbūt tas strādās.
Noteikti vēlu veiksmi, jo filmēties ar suni varētu būt lielisks piedzīvojums.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 06 Feb 2018, 08:39

Atkal pafočējāmies. Man parasti baigi slikti sanāk bildes, bet šī man patīk:
Image
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Felix_PS » 06 Feb 2018, 14:14

Interesanti, kā viņa augot izmainījusies. Cik maziņa izskatījās pēc Beļģa kucēna, tik tagad no Beļģa ne miņas. Izskatīga lēdija izaugusi. :jaa:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby madja » 06 Feb 2018, 15:47

Felix_PS wrote:tik tagad no Beļģa ne miņas. Izskatīga lēdija izaugusi. :jaa:


savstarpēji izslēdzošie elementi - beļģis un smuks? :kanepe:
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 06 Feb 2018, 16:00

savstarpēji izslēdzošie elementi - beļģis un smuks?

Vot vot! Beļģi tak ir tādi smukulīši! Nu manējā, protams, arī, tas pats par sevi. :D

Nu bet spītība un ietiepība - tā tak mums varētu būt beļģiska, koe? :kanepe:
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Felix_PS » 06 Feb 2018, 16:17

madja wrote:
Felix_PS wrote:tik tagad no Beļģa ne miņas. Izskatīga lēdija izaugusi. :jaa:


savstarpēji izslēdzošie elementi - beļģis un smuks? :kanepe:


Es to tā kopējā kontekstā nebiju domājusi, bet vispār, piemēram, malinua man neliekas nekādi skaistuma kalngali, lieliski darba suņi gan. Nu pūkainie jau ir cita lieta :samilejies:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Felix_PS » 06 Feb 2018, 16:19

nezinīte wrote:Nu bet spītība un ietiepība - tā tak mums varētu būt beļģiska, koe? :kanepe:


Man beļģis nekad nav bijis, bet man šī šķirne nebūt nešķiet spītīga un ietiepīga, gluži otrādi. Spēj tik nodarbināt. Bet par to vairāk spētu komentēt tie, kam ar beļģiem ir vairāk sakara.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Spigana » 06 Feb 2018, 16:52

Mja, tieši gribēju rakstīt - spītība un ietiepība galīgi nav beļģu rakstura arsenālā. Tieši otrādi - tie suņi ir mega tendēti uz darbu, mācīšanos un savu cilvēku.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 06 Feb 2018, 17:02

Ā, pareizi -stūrgalvīgs ir tas vārds, ko lasīju šķirnes raksturojumā. Nu jā, kas ar to tieši domāts, to es nezinu.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Spigana » 06 Feb 2018, 17:03

Kas tas par šķirnes aprakstu?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 06 Feb 2018, 17:32

Kas tas par šķirnes aprakstu?

Tas, ko gūgle izmet. :D Citus neesmu pētījusi. Bet lai nu paliek tie beļģi.

Mums lielākā problēma šobrīd ir nagu griešana. Gudri cilvēki saka - saimnieks sunim var (t.i. jāvar) izdarīt visu - kaut vai gaļas gabalu atņemt. Nerunājot par pārējo. Okei, es domāju, ka to gaļas gabalu es pat arī atņemtu, ja ļoti vajadzētu. Un man pat izdevās šuves izņemt, sune nemaz neprotestēja! (pilnīgi brīnos). BET tikai ne nagus TIKAI ne nagus. Nagus griezt mēs neļaujam ne ar labu, ne viltu. Citā forumā izlasīju - sunim kut. Patiešām - tas varētu būt izskaidrojums.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby nezinīte » 06 Feb 2018, 20:43

Vispār pasmadzeņoju drusku par to jautājumu, kā suns (vai tikpat labi cilvēks) var būt reizē uz sadarbību vērsts, bet stūrgalvīgs. Un man šķiet, ka var gan - grib sadarboties UN grib arī šajās attiecībās dominēt. Ja otra puse (suņa saimnieks) uzreiz skaidri nostāda lietas un parāda, kurš ir alfa, tad sunim īpaši nekāda spītēšanās nesanāk. Bet ja saimnieks nav tik morāli un visādi citādi stiprs, tad suns parādīs savu stūrgalvību visā krāšņumā. :) Nu tāda ir mana interpretācija par tēmu. Vismaz Rozes stūrgalvības iemeslu es saprotu šādi.
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Spigana » 06 Feb 2018, 21:03

Šī saruna strauji draud pāraugt valodniecības diskusijā par vārdu nozīmēm :kanepe: , bet manā skatījumā šis nekādi nekvalificējas kā stūrgalvība. Sunim nav skaidri ģimenes un sadzīves likumi un suns mēģina šai haosā ieviest kaut kādu kārtību. Vēlme sakārtot savu dzīvi diez vai būtu uzskatāma par stūrgalvību.
Un no personīgās pieredzes varu teikt, ka brīdī, kad saimnieks skaidri nosaka sadzīves likumus, dzīve ar suni kļūst krietni patīkamāka.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Pastāstīšu par Rozāliju

Postby Imagine » 06 Feb 2018, 22:07

Ja otra puse (suņa saimnieks) uzreiz skaidri nostāda lietas un parāda, kurš ir alfa, tad sunim īpaši nekāda spītēšanās nesanāk. Bet ja saimnieks nav tik morāli un visādi citādi stiprs, tad suns parādīs savu stūrgalvību visā krāšņumā.


Šis un piekrītu Spīganai. Jo vienkāršāk un skaidrāk saprotami ir visi "tabu", jo sunim dzīve mājās kļūst krietni vien vienkāršāka. Suņu barā līdersuns ir tas, kurš ir mierīgākais, kurš skaidri pasaka, ko nedrīkst darīt un kuram vajag pielikt vismazāk pūļu, lai panāktu vēlamo rezultātu, un par kura kompetenci dažādās situācijās nevienam nav jautājumu. Tas ir reizē gan ierobežojošais, gan atbalstošais spēks. Tikko suns jūt, ka uz saimnieku nevar paļauties, tad suns šo robu cenšas aizpildīt. No otras puses - varbūt par stūrgalvību tā nepārdzīvo, jo tev suns tomēr vēl jauns, augs un prātā pieņemsies.

Attiecībā uz nagu griešanu - es vairāk skaidroju ar nepatīkamo sajūtu, kad nags tiek saspiests. Ir gadījies kādreiz pašai sausus nagus griezt?Nav sāpīgi, bet nav arī patīkami.

Vai Rozei nagus mēģini nogriezt viena pati? Vai arī ir kāds, kurš palīdz suni pieturēt?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests