It is currently 07 Aug 2020, 14:47

All times are UTC + 2 hours
Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 08 Dec 2017, 18:44 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Posts: 77
Location: Adazi, Latvia
Sveiki visiem!
Vēlos arī šeit - suni.lv - iepazīstināt ar brīnišķigu suņu šķirni - šiperke jeb schipperke.
Latvijā šiperkes ir reti - pat ļoti reti sastopama šķirne - uz šo brīdi ir tikai pieci.

Image
FCI šķirnes standarts Nr.83

Šiperke (Schipperke)

Izcelsmes valsts Beļģija
Spēkā esošā oficiālā standarta publicēšanas datums 28.07.2009.
Pielietojums Mazs sargssuns un suns - kompanjons

FCI klasifikācija
1.grupa. Aitu un liellopu ganu suņi
1.apakšgrupa. Ganu suns
Bez darba spēju pārbaudes

Īss šķirnes vēsturiskais apraksts
No flāmu dialekta vārds „šiperke” (Schipperke) nozīmē „mazs ganiņš”. Beļģijas aitu suņu un šiperku sencis, iespējams, bija aitu suns „leuvenaar” – salīdzinoši neliels, melns suns. Šiperke kā šķirne veidojusies 17.gadsimtā. Šiperke bija iemīļots strādnieku un kurpnieku suns Briseles St.Gery kvartālā, kur bieži tika rīkotas dažādas sacensības ar šo suņu piedalīšanos. Šiperku aste tika pilnībā kupēta. Astes amputācijas mode nākusi no 15.gadsimta. Šie suņi bija pazīstami kā peļu, žurku, kurmju un citu parazītu mednieki. Izstādē šiperkes pirmo reizi tika demonstrēti 1882.gadā pilsētā Spa. Tā kļuva par pazīstamu šķirni, pateicoties Beļģijas karalienei Marie-Henriettei. Šķirne tika ieviesta Apvienotajā Karalistē un Amerikas Savienotajās Valstīs 1887.gadā. Pirmais standarts tika izstrādāts 1888.gadā Beļģijas šķirnes klubā, kas ir vecākais šķirnes klubs Beļģijā. Gadu gaitā tika ieguldīts liels darbs, lai apkopotu šķirnes tipiskās iezīmes, jo tajā laikā tika apspriesti dažādu veidu šiperkes gan no Anvers, gan no Louvain un no Briseles apgabaliem.

Kopējais iespaids

Šiperke - neliels ganu suns, bet ar ļoti spēcīgi veidotu ķermeni. Galvai ir ķīļa forma ar ļoti labi attīstītu galvaskausu un salīdzinoši īsu purnu. Viņa ķermenis ir ļoti labi sabalansēts, īss, bet diezgan plats un plecīgs, ekstremitātes spēcīgas un stabilas. Šiperkēm apmatojums ir ļoti raksturīgs: tas ir veidots ar taisniem, rupjiem akotmatiem, veidojot apkakli, krēpes ar volānu un bikses. Tas viss dod Šiperkēm patiesi unikālu izskatu. Atšķirība starp dzimumiem ir acīmredzama. Šipperku izcelsme ar ganu suņiem raksturīgajām iezīmēm un temperamentu, kā arī mazais izmērs veicinājis Šiperku lielo popularitāti ārpus Beļģijas robežām.

Svarīgākie izmēri

* augstums skaustā ir vienāds ar suņa ķermeņa garumu, formāts – kvadrātveida.
* krūšu kurvim jāsniedzas līdz elkoņu līmenim.
* purna garums ir acīmredzami īsāks nekā puse no galvas garuma.

Uzvedība/Temperaments
Lielisks mazs sargsuns, ārkārtīgi modrs, dzīvīgs, uzmanīgs pret svešiniekiem. Aktīvs un enerģisks, veikls un nenogurstošs, ir ļoti ieinteresēts visā, kas notiek apkārt. Spēj arī iekost (ja nepieciešams), lai aizstāvētu apsargājamo objetu. Ir ļoti maigs ar bērniem. Vienmēr ziņkārīgs uzzināt, kas notiek aiz slēgtām durvīm, ieinteresēts uz priekšmetu (mērķi), kas kustas. Reaģē ar īsu riešanu, piepaceltām krēpēm. Zinātkārs suns, vienmēr gatavs medīt žurkas un citus kaitēkļus.

Galva
Ir ķīļveida, bet ne pārāk gara un pietiekami plata, sabalansēta ar ķermeni. Uzacu loki un vaigu kauli mēreni izliekti. Pieres un purna pāreja ir labi saskatāma, bet nedrīkst būt pārāk izteikta.
Galvaskauss
Diezgan plaša piere, sašaurinājums uz acīm, nedaudz noapaļota profilā. Galvaskausa un purna līnijas ir paralēlas. „Stop” skaidrs, bet ne pārspīlēts.
Purns
Deguns - mazs, vienmēr ir tikai melns.
Purns - sašaurinās uz degunu - nosmailināts, bet ne pārāk saīsināts, nobeigums nav aprauts - garums aptuveni 40 procenti no kopējā galvas garuma - taisns.
Lūpas – melni pigmentētas.
Žokļi / zobi veselīgi, labi izveidoti. Sakodiens - šķērveida, pieļaujams arī taisns sakodiens. Pilns zobu komplekts. Ir pieļaujams, ka iztrūkst viens vai divi 1.premolāri (1PM1 vai 2PM1) vai viens 2.premolārs (1PM2). Lielie 3.dzerokļi (M3) - netiek uzskaitīti.
Vaigi nav izteikti, bet nav arī iegrimuši.
Acis tumši brūnas, mazas, mandeļveida, nedz izvalbītas, nedz iegrimušas. Modrs, dzīvs skatiens, acu plakstiņi melni pigmentēti.
Ausis vertikālas, ļoti mazas trīsstūrveida (maksimāli pietuvinātas vienādmalu trīsstūra formai), augstu novietotas, bet ne pārāk tuvu viena otrai, ir stingras un ļoti kustīgas.
Kakls spēcīgs, stingrs, muskuļots, vidēja garuma, šķiet apjomīgs dēļ kuplā apmatojuma. Stabili savienots ar plecu daļu, kakla novietojums ar nelielu izliekumu. Kaklu tur augstu, jo īpaši, ja suns ir uzmanīgs un saspiringts.

Ķermenis
Īss un plats, šķietami monolīts, bet ne liels un smags, izteikti kvadrātveida. Ķermeņa garums ir vienāds ar tā augstumu, t.i. attālums no pleca locītavas līdz sēžas pauguram ir vienāds ar augstumu no zemes līdz skaustam.
Muguras līnija taisna un stabila, bieži vien pieaug nedaudz no krustiem uz skaustu.
Skausts izteikts. Šķiet, vēl jo izteiktāks dēļ krēpēm.
Mugura īsa, taisna un spēcīga.
Viduklis īss, plats un spēcīgs.
Krusti īsi, plati un horizontāli. Krustu aizmugurējā daļa, t.i. savienojums starp gurniem un sēžas pauguru ir pievilcīgi noapaļots (šī forma ir zināma kā „jūras cūciņas stilbiņš”)
Krūtis - krūšu kurvis sniedzas līdz elkoņu locītavām. Platas gan no plecu priekšpuses, gan no aizmugures, ribu liekums pietiekami plašs. Profilā priekškrūtis ir labi izteiktas.
Apakšējā līnija, sākot no krūtīm, kas ir elkoņu līmenī, harmoniski paceļas līdz vēderam, ir stingra, nav ne nokarena, ne ievikta.
Aste augsti novietota. Daži suņi jau piedzimst bez astes vai ar rudimentāru astīti, vai daļēju, pusgaru asti. Par šo iezīmi suņi netiek sodīti. Aste gara, plata pie pamatnes, sašaurinās un sasniedz vismaz lecamo locītavu. Miera stāvoklī, vēlams, nokarājas, astesgals ir nedaudz izliekts uz augšu. Kustībā – asti var pacelt, bet ne augstāk par muguras līniju. Aste nedrīkst nosegt krustu līniju. Aste gredzenā vai nesta virs muguras līnijas ir pieļaujama, bet nav vēlama.

Ekstremitātes
Graciozi veidotas, labi novietotas zem korpusa.

Priekškājas taisnas, skatoties no visām pusēm, un absolūti paralēlas skatoties no priekšas, to garums no zemes līdz elkonim ir vienāds apmēram ar pusi no ķermeņa augstuma skaustā.
Pleci gari un nolaideni, ar normālu plecu leņķi.
Lāpstiņas garas, adekvāti nolaidenas.
Elkoņi spēcīgi, nekad nav izliekti vai izgriezušies.
Apakšpleci taisni, diezgan plati novietoti, uzskatāmi redzami pie frontālās apkates.
Karpālā locītava spēcīga, bet īpaši neizceļas.
Pēdvidus ļoti īss, pie frontālās apskates turpina apakšpleca līniju, profilā var būt ļoti nelielu slīpumu.
Priekšķepas mazas, apaļas un blīvas (kaķu pēdas), izliektiem pirkstiem, nagi īsi, spēcīgi, vienmēr melni.

Pakaļkājas. Kopējais skats: pakaļkājām jābūt novietotām stingri zem ķermeņa un pilnīgi paralēlām, skatoties no aizmugures.
Gurni gari, spēcīgiem muskuļiem, šķiet vēl platāki dēļ biezā apmatojuma.
Ciskas vienā līmenī ar gūžām, normālā leņķī.
Lecamā locītava novietota normālā leņķī, bez pārspīlēta izliekuma.
Pēda salīdzinoši īsa - rudimentārie pirksti nav vēlami.
Ķepas līdzīgi kā priekšķepas vai nedaudz lielākas.

Gaita/kustības
Kustības riksī elastīgas, stabilas, sabalansētas ar mēreniem soļiem un labu atspērienu. Gaitā saglabā ķermeņa horizontālo līniju. Ekstremitāšu kustības ir paralēlas, un priekšējām ekstremitātēm vajadzētu kustēties harmonijā ar aizmugurējām, elkoņi nedrīkst būt izvērsti. Pie lielāka kustības ātruma priekšējā un aizmugures kājās tiek liktas tuvāk.

Āda
Cieši pieguļoša pa visu korpusu.

Apmatojums
Struktūra: Akotmati bagātīgi, biezi, taisni un pietiekami raupji, ar ļoti noturīgu struktūru, (piemēram, saglabā savu formu pēc kontakta), kopā ar biezo un mīksto pavilnu veido lielisku aizsargslāni. Ļoti īsi mati uz ausīm, uz galvas, uz priekškāju priekšējās daļas un uz pakaļkājām virzienā uz leju no lecamās locītavas. Uz ķermeņa apmatojums ir vidēja garuma un ļoti biezs (sablīvēts). Ap kaklu apmatojums ir daudz garāks un neregulāra virziena: no ausīm uz leju veidojas kupla apkakle – īpaši tēviņiem, bet var būt arī kucēm - ar gariem matiem ap kaklu, it kā pušķiem katrā pusē - „krēpes” – gari mati, sākot no kakla augšas, var nosegt skaustu un pat plecus, un veido volānu „žābo” - gari mati zem kakla - uz krūtīm, starp priekškājām un zem krūtīm. Garš apmatojums uz gurnu aizmugurējās daļas, ap anālo atveri - veidojot raksturīgās „bikses”. Astes apmatojums tāda paša garuma kā pa visu ķermeni.
Krāsa pilnībā melna. Pavilna var būt tumši pelēka, galvenais, lai šī pavilna būtu pilnībā apslēpta zem akotmatiem. Pieļaujams vecuma sirmums, piemēram, uz purna.
Svars var būt no 3 līdz 9 kg. Vidējais svars 4 - 7 kg. Suns sver mazāk nekā 3 kg vai vairāk par 9 kg, nevar tikt uzskatīts par „izcilu”.

Trūkumi
Jebkuras novirzes no iepriekš minētā ir jāuzskata par trūkumiem, un kuru nozīmīgums ir tieši proporcionāls to izteiktības pakāpei un ietekmei uz suņa veselību un labklājību.
* Vispārējais iespaids: neveikls, nepietiekamas substances. Pārāk īsas vai pārāk garas kājas, garš ķermenis, taisnstūrains formāts.
* Galva: Pārāk gara vai pārāk īsa. Galvaskausa un purna līnijas nav paralēlas, purns kā lapsai. Pārāk izteiktas uzacis vai vaigu kauli.
* Galvaskauss: Pārāk šaurs, piere pārāk noapaļota vai kupolveidīga (ābols).
* Purns: Pārāk garš, nosmailinats; resns un aprauts; izteikts deguna izliekums.
* Zobu izkārtojums nevienmērīgs vai ir nepareizs sakodiens.
* Acis: Lielas, apaļas vai izvalbītas, gaišāki brūna krāsa pieļaujama (tā saucamais riekstu krāsa).
* Krutis: Šauras, plakanas, cilindriskas. Nav pietiekami dziļas.
* Krusti: Gari, slīpi, izvirzīti, neveido raksturīgo noapaļoto pāreju no krustiem uz aizmugures augšstilbu.
* Ekstremitātes: veido pārāk taisnus vai pārāk izliektus leņķus.
* Kustības: nav brīvas, šaura stāja, ir pārāk īss solis ar nepeietiekamu atspērienu, muguras līnija kustībā ir nelīdzena. Priekškāju izmetiens pārāk augsts; pārāk „lēkājošas” pakaļējās ekstremitātes.
* Apmatojums: pārāk īss (cieši pieguļošs ķermenim), pārāk garš, pārāk plāns, mīkstas vai pūkains, viļņains, pārāk cieši pieguļošs un nokarens; vāji izteikta apkakle, žābo vai bikses vai to pilnīgs iztrūkums (tas ir izteikts trūkums tēviņiem, īpaši apkakles neesamība). Nepietiekama pavilna.
* Krāsa: pelēks, brūngans vai sarkanīgs tonis akotmatos. Atsevišķi balti matiņi uz pirkstiem.
* Temperaments: apātija vai nedrošība.

Izteikti trūkumi:
* Zobi: viena griezējzoba (1I), trīs 1.premolāru (3PM1) vai divu 2.premolāru (2PM2) iztrūkums.

Diskvalificējoši trūkumi:
* Agresīvs vai bailīgs.
* Jebkurš suns ar skaidri redzamām fiziskām vai uzvedības novirzēm tiek diskvalificēts.
* Šķirnīguma trūkums.
* Pārkodiens vai nepilns sakodiens, pat bez kontakta zuduma (atgriezeniskā šķēru kodēšana), šķība mute; viena ilkņa (1C) vai viena 3.premolāra (1PM3), vai viena 4.premolāra (1PM4), vai viena apakšējā dzerokļa (1M1 vai 1M2, bet ne M3) trūkums, tāpat kā jebkuru citu zobu iztrūkums, bet kopā 4 vai vairāku zobu iztrūkums (izņemot četrus 1.premolārus).
* Pigmenta trūkums uz deguna, lūpām un acu plakstiņiem.
* Ausis: nokarenas vai pustāvošas.
* Garš, mīksts vai zīdains apmatojums, t.i., acīmredzami „garspalvains” kažokss; Garš apmatojums ausīm; uz ekstremitāšu aizmugējās daļas utt.; Pilnīgs pavilnas trūkums.
* Krāsa: jebkuras citas krāsas apmatojums, kas nav melna (izņemot pelēku, brūnu vai sarkanu tonējumu) vai ar maziem baltiem plankumiem - pat uz pirkstiem.
* Svars: acīmredzami ārpus noteiktajām robežām.

Piezīme: Vīriešu dzimuma suņiem jābūt diviem normāliem sēkliniekiem, kas pilnībā noslīdējuši sēklinieku maisiņā.

Sīkāku šķirnes aprakstu varat atrast te: http://elibird.lv/siperke/


Last edited by Elizabete on 08 Dec 2017, 20:09, edited 3 times in total.

Share on Facebook Share on Twitter
Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 08 Dec 2017, 18:59 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Posts: 77
Location: Adazi, Latvia
Mūsu pirmais šiperke Flešs (Noerkom Morions Krutoy Parnishka) ar savu šarmu un inteliģenci, enerģiju un mācītiesgribu atklāja šīs šķirnes burvību.
Flešs ieradās Latvijā no tāl-tālās zemes Kamčatkas - ar misiju - kļūt par kanisterapijas suni.
Flešiņš 3 mēnešu vecumā vēl savā dzimtenē:
Image

Flešs ir naturāls bobteils - jeb dzimis bez astes - šajā šķirnē ir "bezastes" gēns. Kucēni var piedzimt gan ar, gan bez astītēm.

Jau ar pirmajām dienām - ievēroju, ka šiperkiņš ar lielu aizrautību un interesi apgūst visu jauno, ātri adaptējās jaunajās mājās - sadraudzējās ar mājniekiem un citiem saimes suņiem. Liela uzmanība jāpievērš šiperku apmācībai un socializācijai - jo iedzimtais modrums un sargāšanas instinkts, neievirzīts pareizajā gultnē, vēlāk var radīt problēmas ar riešanu un bošanos uz citiem.

Flešs ir nokārtojis BH eksāmenu:
Image

Ar teicamu rezultātu startējis Obedience Nacionālajā klasē:
Image

Šobrīd cītīgi mācamies dejot, jeb trenējamies Canine Freestyle:
Image

Kā arī rūpīgi gatavojamies kanisterapijas eksāmena kārtošanai. :jaa:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 08 Dec 2017, 19:55 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Posts: 77
Location: Adazi, Latvia
Mīlestība pret šo šķirni dabiski un neatturami mūs saveda kopā ar Ritmi (Diva's Heroes Rhythm of Life) - šiperku mazulīti no Somijas.
Kad sunīte ieradās mūsmājās - ar pirmo dienu bija skaidrs, ka šis zvēriņš ir apbrīnojams - neatkarīgs, drosmīgs, gudrs un taisnīgs meitēns! :sirsninas2:
Image

Ritmi ir smalkāk veidota - atšķirībā no Fleša, kas ir loģiski :jaa: Ar fifīgu astīti, kas arvien ir kustībā - atsaucības un darba prieka barometrs :pukudupsis:

Kā jau tika pamanīts agrā bērnībā - apmācība virzījās uz priekšu lieliem soļiem - 1 gada un 2 mēnešu vecumā ar izcilu rezultātu Obedience Nacionālajā klasē pie tiesneša Uwe Wehner (GE) ieguvām pirmo vietu! Es biju neizsakāmi lepna :samilejies:
Image

Un nu uz šodienu jau divās sacensībās OB1 klasē ir teicams rezultāts - turpināsim iet uz priekšu un nākamreiz jau startēt OB2 klasē. Līdz tam gan liels darbs jāiegulda - bet mēs esam gatavas strādāt - roku rokā ar mūsu mentoru dresetajs un komandas biedriem pixy un laiga :sirsninas:

Paralēli Obedience Ritmi cītīgi startē Rally Obedience sacensībās - aizstartējušās esam jau līdz čempionu klasei :flirts:

Un lai nebūtu pārāk rimta mūsu OB sporta dzīve - ik pa brīdim izbaudām adžiliti priekus.
Pirmās un pagaidām vienīgās sacensības Zaķumuižas uzvarētājs 2017:
Image
3.vieta! Viena tīra trase - mums tas ir sasniegums :smarzas:

Vislielākais pierādījums tam, ka Ritmi ir apbrīnojami apķērīga un psiholoģiski stabila šiperku meitenīte, ir fakts, ka tik tikko saniegusi gada vecumu, Ritmi nokārtoja kanisterapijas eksāmenu pēc Slovāku metodes - šis tests pēc pieredzējušu speciālistu viedokļa bija īpaši drastisks. Bet Ritmi to paveica!
Image


Last edited by Elizabete on 09 Dec 2017, 06:42, edited 3 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 08 Dec 2017, 20:07 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Posts: 77
Location: Adazi, Latvia
Izstāžu karjera abiem mūsu šiperkiņiem arī virzās loģiski uz priekšu:
Flešs ir Latvijas, Lietuvas un Krievijas Jaunais čempions; Latvijas un Baltkrievijas čempions, 2 reizes ieguvis CACIB un 1 reizi RCACIB sertifikātus, 1x BOB, 3x BOO.
Ritmi ir Latvijas un Lietuvas Jaunais čempions, 1x CACIB un 3x BOB, 1x BOO

Svaigākā bilde no izstādes šoruden:
Image

Vairāk šiperkiņu foto var sameklēt te: http://elibird.lv/galerija/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 06 Jan 2018, 12:30 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Posts: 77
Location: Adazi, Latvia
:sirsninas2: Esmu neizsakāmi laimīga. Liels notikums LV šiperku saimē - pirmie Fleša un Ritmi mazulīši, pirmais šiperku metiens Latvijā!!! :latvija: Vakar, 5.janvārī ļoti ātri - 1 stundas ietvaros pasauli ieraudzīja 4 puišeļi braši :starkisp: :starkisp: :starkisp: :starkisp: . 2 mazuļi dzimuši ar astītēm, 2 - bez :) Visi jūtas labi - veseli, sprigani un enerģiski. Ritmi ir brīnišķīga māmiņa!!! :sirsninas2:

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 06 Jan 2018, 13:38 
Offline
Veteran
Veteran
User avatar

Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Posts: 2157
Images: 10
Location: Iecava
Apsveicu!!! :starkisp: :starkisp: :starkisp: :starkisp:

_________________
http://huntersparade.jimdo.com/


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 06 Jan 2018, 15:33 
Offline
Baby
Baby

Joined: 18 Jan 2015, 23:13
Posts: 46
Images: 0
Apsveicu ar pieaugumu. Burvīgi sunīši!


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 07 Jan 2018, 08:47 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Posts: 77
Location: Adazi, Latvia
Paldies Linda B. un Dagi ! :sirsninas:
Māmiņai Ritmi pieniņa gana - mazuļi jau dzimšanas svaram kādu "kapeiku" klāt piemetuši :)
Ar tēti Flešu un draudzeni - berniešu meiteni Dārtu mierīga līdzāspastāvēšana - visi viens otru respektē :sirsninas: un mājās ir harmonija :jaa:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 10 Jan 2018, 08:57 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Posts: 77
Location: Adazi, Latvia
Augam :sirsninas:
Image

Svars mazuļiem pieaug vienmērīgi un labi, līdz 33g diennaktī. Māmiņa Ritmi kļuvusi pavisam rimta, pilnībā nododas mazuļu aprūpei. :pedinja:
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 05 Feb 2018, 15:04 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Posts: 77
Location: Adazi, Latvia
Šodien mūsu šiperku ģimenītē pirmā nelielā jubileja - 1 mēnesītis! :sirsninas2:
No mazajiem, melnajiem kurmīšiem ir "izšķīlušies" braši suņupuikas :) - katrs ar savu raksturu, temperamentu un, neskatoties uz to, ka ir pilnībā melni, tomēr atšķirīgi arī pēc izskata. Zaļais puisēns - Ritmi pirmdzimtais - ir izcils pūku kamoliņš, ļoti līdzīgs mammai. Tirkīzzilais čalītis ir īsts bosiks - vissmagākais saimē, ļoti apķērīgs un enerģisks, kuram pirmajam izšķīlās zobiņi. Oranžais bezastītis ir visinteresantākais - bieži ieritinājies savā rotaļlietu midziņā saldi guļ, bet, kad sākas rosība, tad ir visdrosmīgākais jaunu iespaidu ieguvējs :viltigs: Violetais puisis - tēta Fleša kopija - liels zēns, apcerīgs un rotaļīgs reizē - un, protams, bezastītis - tāpat kā tētis, vecmāmiņa un vecaistēvs :jaa:

Dāvanā mazuļi saņēma "aktīvo centru" - brīnišķīga ideja ("nočiepta" no draugiem - OB sportistiem :) ), kā kucēnus iepazīstināt ar dažādiem sadzīves priekšmetiem no atšķirīgiem materiāliem. Kucēni uzreiz ar prieku un ieinteresetību uzņēma jauno rotaļlietu, izpētīja katru lietiņu, pamēģināja, kā tās "garšo" un kā ar tām darboties.
Image

Ja jau jubileja - tad arī ciemiņi - pirmā saskarsme ar ne tik pieaugušu cilvēkbērnu :sirsninas:
Image
Zaļais zēns :sirsninas:

Image
Oranžais zēns - bobteiliņš-bezastītis :sirsninas:
Image
Tirkīzzilais zēns - salda miedziņa pievarēts :sirsninas:
Image
Violetais zēns - bobteiliņš :sirsninas:

Informācija par kucēnu izcelsmi: http://elibird.lv/elibird-blackberry-schipperkes/
Divi kucēni pieejami rezervācijai :pedinja: :pedinja:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 06 Feb 2018, 20:22 
Offline
Champion
Champion
User avatar

Joined: 23 May 2013, 23:59
Posts: 582
Kādi simpātiski pintiķīši! Kuri no puisīšiem jau ir aizrunāti?
Dodas uz sportiskām mājām vai arī būs mājas mīluļi?

Lasīju gan tevis rakstīto mājaslapā, gan šeit, tā iepatikās, ka nolēmu šiperkes arī pievienot īsajam nākotnes suņu variantu sarakstam. Palika iespaids, ka ir balansā gan vēlme darboties, gan atpūsties. Turklāt izmēra ziņā tīri atbilstoši pašreizējam mīlulim. Būtu arī prieks kādreiz tuvāk klātienē iepazīties - pa gabalu redzēti ir. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 07 Feb 2018, 18:27 
Offline
Veteran
Veteran
User avatar

Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Posts: 4743
Location: Rīga, Ķengarags
Imagine wrote:
***

Lasīju gan tevis rakstīto mājaslapā, gan šeit, tā iepatikās, ka nolēmu šiperkes arī pievienot īsajam nākotnes suņu variantu sarakstam. ***


Tā nākotne varētu būt ļoooti tuvu - būtu tik vēlme :tikainesaki: :jaa: Bērni forši!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 07 Feb 2018, 18:38 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Posts: 77
Location: Adazi, Latvia
Imagine wrote:
Kādi simpātiski pintiķīši! Kuri no puisīšiem jau ir aizrunāti?
Dodas uz sportiskām mājām vai arī būs mājas mīluļi?

Lasīju gan tevis rakstīto mājaslapā, gan šeit, tā iepatikās, ka nolēmu šiperkes arī pievienot īsajam nākotnes suņu variantu sarakstam. Palika iespaids, ka ir balansā gan vēlme darboties, gan atpūsties. Turklāt izmēra ziņā tīri atbilstoši pašreizējam mīlulim. Būtu arī prieks kādreiz tuvāk klātienē iepazīties - pa gabalu redzēti ir. :)


Imagine, patiesi liels prieks, ka man tik mīļā šķirne ir "uzrunājusi" arī Tevi!!! Šiperkiņš būs patiesi laimīgs, ja savā saimē būs mīlēts, saprātīgi audzināts un kur nu vēl tā laime mācīties dažnedažādus trikus, interesantus vingrinājumus un visvisādas prāta spēlītes! Šī šķirne ir apbrīnojami atvērta sadarbībai! Un - ja Šiperkiņa Cilvēkam tas sagādā prieku - tad laime pilnīga :jaa:

Viens astainītis - Tirkīzzilais kamoliņš jau ir atradis savu ģimeni - vairāk kā mājas mīlulis būs. Bet - kas zina ;)
Interesanti - uz kuru no pārējiem trijiem tiks "uzmesta acs" pēc klātienes tikšanās? Tad jau drīz redzēsim :) Prieks, ka ģimenes ar bērniem izrāda interesi par šiperkiņiem! Bērni patīk visiem - gan Ritmi un Flešam, gan mazuļiem - kucēni jūtas absolūti komfortabli saskarsmē ar jauno paaudzi :smarzas:

Vai nav mazs šķelmis?! :viltigs: :foto:
Image

Šādi mēdzam "atlūzt" gadrīz vai rotaļas gaitā :jautri:
Image

Ja ir interese apraudzīt mazuļus - laipni aicināta! Ar Flešu un Ritmi gan jau, ka tiksimies kādās no Rallija sacensībām, visticamāk :jaa:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 07 Feb 2018, 20:46 
Offline
Champion
Champion
User avatar

Joined: 23 May 2013, 23:59
Posts: 582
dresetajs wrote:
Imagine wrote:
***

Lasīju gan tevis rakstīto mājaslapā, gan šeit, tā iepatikās, ka nolēmu šiperkes arī pievienot īsajam nākotnes suņu variantu sarakstam. ***


Tā nākotne varētu būt ļoooti tuvu - būtu tik vēlme :tikainesaki: :jaa: Bērni forši!


Man jau kādu gadu gribēšana ir, kārdinājums tagad liels, bet ar to vien diemžēl nepietiek.
Sevišķi, ja pavisam, pavisam maziņš ir mājās, bet pašai tālu uz darbu jābraukā. Nebūtu steigušies un tuvāk vasarai pasaulē pieteikušies, tad vēl varētu domāt, jo no skolas būtu brīvas un varošas aukles, kas var prombūtnes laikā gan ārā izlaist, gan samīļot.

Eh - dzīve... bet var jau būt, ka tā pilnīgi ideāli nav nekad. :aknee:

Elizabete - ņemšu vērā un apdomāšos.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 13 Feb 2018, 12:43 
Offline
Veteran
Veteran
User avatar

Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Posts: 1617
Images: 7
Location: Rīgas rajons
Elizabet, vai šiperkiņi ir tikai melnā krāsā? Paslinkoju standartu izlasīt :sarkstosa:


Top
 Profile Personal album  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 13 Feb 2018, 14:42 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Posts: 77
Location: Adazi, Latvia
Elbe wrote:
Elizabet, vai šiperkiņi ir tikai melnā krāsā? Paslinkoju standartu izlasīt :sarkstosa:


:) Jā, Elbe, - šiperkiņi ir tikai "melli kā velli" :pilnmeness: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 16 Feb 2018, 08:05 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Posts: 77
Location: Adazi, Latvia
Rīt 17.02.LTV1 raidījumā "Ķepa uz Sirds" būsim mēs - Elibird Blackberry Schipperkes :) Paldies raidījuma veidotājiem par to, ka mūs ieraudzīja, uzrunāja un izveidoja sižetu, lai "šiperkiņu vēstījums" nonāktu daudzās mājās mūsu zemītē :latvija: :sirsninas:
https://www.facebook.com/KepaUzSirds/po ... 5564149985


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 17 Feb 2018, 00:56 
Offline
Intermediate
Intermediate
User avatar

Joined: 20 Feb 2014, 20:57
Posts: 275
Elizabete wrote:
Elbe wrote:
Elizabet, vai šiperkiņi ir tikai melnā krāsā? Paslinkoju standartu izlasīt :sarkstosa:


:) Jā, Elbe, - šiperkiņi ir tikai "melli kā velli" :pilnmeness: .


Absolūti burvīgi velnēni.
Lielbritānijas kennelklubs, šķiet, ir vienīgais, kas pieļauj arī citas krāsas (varbūt arī Austrālija?). Viņu standarts runā par 'citām viendabīgām krāsām' (other whole colours permissible --> https://www.thekennelclub.org.uk/servic ... px?id=4100 ), bet, godīgi sakot, man gadījies redzēt vēl tikai krēmkrāsas (cream) šiperkes, vienu gadu arī Crufts BOB bija krēmkrāsas. Re, kur, kādas audzētavas lapā var aplūkot šo šiperku 'eņģelīšu versiju' http://www.komargo.co.uk/category/dogs/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 17 Feb 2018, 05:04 
Offline
Puppy
Puppy

Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Posts: 77
Location: Adazi, Latvia
Boulevard wrote:

Absolūti burvīgi velnēni.
Lielbritānijas kennelklubs, šķiet, ir vienīgais, kas pieļauj arī citas krāsas (varbūt arī Austrālija?). Viņu standarts runā par 'citām viendabīgām krāsām' (other whole colours permissible --> https://www.thekennelclub.org.uk/servic ... px?id=4100 ), bet, godīgi sakot, man gadījies redzēt vēl tikai krēmkrāsas (cream) šiperkes, vienu gadu arī Crufts BOB bija krēmkrāsas. Re, kur, kādas audzētavas lapā var aplūkot šo šiperku 'eņģelīšu versiju' http://www.komargo.co.uk/category/dogs/


Jā, Boulevard, gaišā versija šur tur pasaulē, arī ASV "parādās". Savdabīgi šie gaišie sunīši. Acij grūti pierast pie :pukudupsis: šiperkiņa.

Kad mūsmājās ieradās Flešs, ātri vien ieguva iesauku "Tasmānijas velns" - gan dēļ piķa mellā kažociņa, gan spoži baltajiem zobiņiem, kas ir ļoti spēcīgi neliela izmēra sunim, kā arī dēļ savdabīgā "runas veida" - tādas kā dziedāšanas.
Image
Tā "dziedāšana" laikam Kamčatkas līnijas īpatnība :jautri: , tāpat kā Fleša pusbrālītim Natijam, kas ir LV šiperkiņš Nr.4
Ritmi nekad nav "dziedājusi" - un arī ar Tasmānijas velnu nekad man nav asociējusies :jaa:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Schipperke (Šiperke)
PostPosted: 17 Feb 2018, 11:33 
Offline
Veteran
Veteran
User avatar

Joined: 28 Nov 2015, 18:28
Posts: 1313
Images: 279
Šodien visu "Ķepa uz sirds" noskatīties nedabūju, bet kamēr sēdēju pie frizieres, dzirdēju sākuma izvilkumus - dikti sapriecājos par uzsvērto domu, ka suns ir jāmāca iekļauties ikdienā, lai nekļūtu destruktīvs.

Vai būs iespēja kaut kur internetā raidījumu noskatīties?

_________________
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image


Top
 Profile Personal album  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group