Mio, manu Mio!

Blogs and Chats

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 09 Mar 2018, 14:12

ligakrista wrote:un ko nozīmē: "kažoka krāsa nav svarīga"? :aizsvilstas: ir! :kanepe:

Krāsa ir svarīga, taču vēl svarīgāks ir atbilstošs temperaments, un neviena krāsa neatsvērs nesaderīgu raksturu sunim un saimniekam.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mio, manu Mio!

Postby ligakrista » 09 Mar 2018, 15:12

Māra wrote:
ligakrista wrote: bet pieņemot, ka viņu cenas ir Austrijas līmenī, nemaz neriskēju apsvērt.

Vai nav tā, ka cena ir ārkārtīgi individuāla, atkarība no audzētavas? Vācijā, piemēram, zinu audzētavas, kur par saluki prasa 1200, citā - 1800. Arī Zviedrijā audzētavās, kurās interesējos, cenas par vairakiem simtiem atšķīrās. Attiecīgi, gan jau no audzētavas popularitātes, prestiža un suņiem atkarīgs, plus arī individuālie apsvērumi, ne valsts.


Mana mazaja pieredze Vacija, Austrija no visiem dabuju vienadas pluss miinus cenas. Tapat no visiem Polijaa/Slovaakijaa ari savaa starpaa vienaadas. Un Krievijaa/Baltkrievijaa arii. Varbut no skirnes atkarigs, par maz man pieredzes, lai zinaatu, kaapeec taa.
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Mio, manu Mio!

Postby ligakrista » 09 Mar 2018, 15:15

Māra wrote:
ligakrista wrote:un ko nozīmē: "kažoka krāsa nav svarīga"? :aizsvilstas: ir! :kanepe:

Krāsa ir svarīga, taču vēl svarīgāks ir atbilstošs temperaments, un neviena krāsa neatsvērs nesaderīgu raksturu sunim un saimniekam.


Es tak saprotu, es tikai jokojos par savu iesaceja attieksmi ;)
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Mio, manu Mio!

Postby ligakrista » 09 Mar 2018, 15:49

Spigana wrote:Ūja, kur Tu tik daudz saluki esi satikusi, lai riebtos? :kanepe: .


Es tada esmu, emocionala. :medos:
Tikai uz ielam redzejusi, pietiek ar pariiti..
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 09 Mar 2018, 16:01

ligakrista wrote:
Spigana wrote:Ūja, kur Tu tik daudz saluki esi satikusi, lai riebtos? :kanepe: .


Es tada esmu, emocionala. :medos:
Tikai uz ielam redzejusi, pietiek ar pariiti..


Kur tad Tu dzīvo? Man līdz šim bija radies iespaids, ka ne jau vietā, kur var saluki tā brīvi uz ielas novērot. :D
Un tīri intereses pēc - kas saluki ir tāds, ka uz ielas ieraugot sāk riebties šķirne?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby ligakrista » 09 Mar 2018, 16:17

Spigana wrote:
ligakrista wrote:
Spigana wrote:Ūja, kur Tu tik daudz saluki esi satikusi, lai riebtos? :kanepe: .


Es tada esmu, emocionala. :medos:
Tikai uz ielam redzejusi, pietiek ar pariiti..


Kur tad Tu dzīvo? Man līdz šim bija radies iespaids, ka ne jau vietā, kur var saluki tā brīvi uz ielas novērot. :D
Un tīri intereses pēc - kas saluki ir tāds, ka uz ielas ieraugot sāk riebties šķirne?


Man skiet, ka es te tagad labak atvainoshos,ka lietoju taadu vaardu un beigta balle :jautri:

Vai ari izdarisju pienemumu, ka tie bija nevis saluki, bet kadi lidzigi, kurus tads kaa es vispar neatskir. LV neesmu daudz redzejusi, bet SWE un DE gan. DE gan bija jau loti sen, SWE nesenāk.



peace :estevisamilosu:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 09 Mar 2018, 16:32

ligakrista wrote:LV neesmu daudz redzejusi, bet SWE un DE gan.

Latvijā viņu ir ap 10.
Bet nav jau nekāds kašķis, arī man, tapat kā Spīganai, interesē (jo mēs, protams, to redzēt nespējam) - kas tieši izraisīja šo domu par saluki vai viņiem līdzīgo. Tiešām - tīri intereses dēļ.
Man diezgan daudzi, kuriem nepatīk, teikuši, ka tieši tievums ir tas, kas nepatīk, bet tas jau tad attiecas uz kurtiem vispārīgi, ne saluki, tādēļ būtu interesanti zināt.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Felix_PS » 09 Mar 2018, 17:09

Man ir gana daudzas šķirnes, par ko visi jūsmo, bet man nu galīgi nekur un nekad nepatīk. Es labāk te skaļi neteikšu, kas 100procentīgi ieņem šajā topā pirmo vietu. :kanepe:
Bet nu gaume katram savādāka, labi, ka ir tik daudz šķirņu, no kā izvēlēties. Gan suņu, gan zirgu pasaulē. :-)
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Mio, manu Mio!

Postby Imagine » 09 Mar 2018, 17:31

Māra wrote:Man diezgan daudzi, kuriem nepatīk, teikuši, ka tieši tievums ir tas, kas nepatīk, bet tas jau tad attiecas uz kurtiem vispārīgi, ne saluki, tādēļ būtu interesanti zināt.


Es te piebalsošu, ka man saļuki savukārt ar personību paņēma - pirmo reizi Rūsu satiekot, bija skaidrs, ka tajos suņos kaut kas ir, un tas jau ir daudz, jo man maz kura šķirne vispār tā uz sitiena iepatīkas. :D

Man no krāsu variācijām topa augšgalā ir balt-meln-raibā kombinācija.

Bet, atgriežoties pie raksta sākotnējās tēmas, man patiess prieks, ka saluki plāni jau ir ieguvuši teju taustāmus apveidus.

pati ir kādreiz saluki visādās dīvainās lietās trenējusi (attiecīgi ne aci nepamirkšķināja par maniem agility plāniem

:D

Pēc tam audzētāja apsvēra domu par pārojumu, kas mani īpaši nesaistīja, bet par laimi beigās tomēr mainīja domas un februārī sapāroja divus fantastiskus kursinga suņus ar lielisku temperamentu un eksterjeru, pie kam šim metienam iekšā būs tuksneša asinis, kas nozīmē, ka suns ticami būs drošāks un atvērtāks pasaulei, vairāk tendēts ar mani sadarboties (nu saluki kontekstā :kanepe: ).


Kas ir ar tām tuksnešu asinīm - kādā no iepriekšējām diskusijām par šo tēmu es sapratu, ka nav vēlamas vai arī ar šo apzīmējumu ir domāts kaut kas cits?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 09 Mar 2018, 17:47

Imagine wrote:Es te piebalsošu, ka man saļuki savukārt ar personību paņēma - pirmo reizi Rūsu satiekot, bija skaidrs, ka tajos suņos kaut kas ir, un tas jau ir daudz, jo man maz kura šķirne vispār tā uz sitiena iepatīkas. :D


Aww. Šis silda manu sirdi. Paldies, ka padalījies. ^^ :sirsninas:


Imagine wrote:Kas ir ar tām tuksnešu asinīm - kādā no iepriekšējām diskusijām par šo tēmu es sapratu, ka nav vēlamas vai arī ar šo apzīmējumu ir domāts kaut kas cits?

Jā, bijām ļāvušies stereotipiem un pāris nenozīmīgiem viedokļiem, nenoskaidrojot lietas realitātē. Kādā no saluki FB forumiem, tieši šīs audzētavas tuksnesīguma dēļ, ierosināju diskusiju, kur lūdzu padalīties ar info cilvēkiem, kuriem bijusi saskare ar abiem - gan tuksneša asinīm, gan Eiropas saļukiem un rezultāts pēkšņi bija pavisam cits. Īsumā - tā kā šie suņi tiek praktiski arī pielietoti, tad tie ir drošāki, vairāk uz sadarbību tendēti, aktīvāki gan arīdzan, tacu nezaudējot dīvāndelētājpusi. Arī instinkti gan ir stiprāki, bet nu saļukiem tie ir gana spēcīgi jebkurā gadījumā. Attiecīgi, ja ir labi audzetāji, kas spēj izvērtēt un izprast, kādus tuksneša suņus ieved un iepāro, tad tas kā reiz pat ir bonuss. Protams arī, skatoties - ko tieši no saluki vēlas.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 09 Mar 2018, 18:56

Felix, ja tā top netīkamā šķirne ir rasels, tad šis blogs kāreiz ir īstā vieta. :kanepe: Man pašai rasels ir diezgan topa augšgalā un tas nav nekāds noslēpums. :D

Imagine es te varu atstātstīt tikai to, ko man citi teikuši, bet saprotu, ka ar tuksneša asinīm ir divējādi. (Ar tuksneša asinīm tiek domāti suņi, kas dzīvo un strādā oriģinālajā izcelsmes vietā un ir "darba instruments" nevis mājas mīlulis). Ja ņem no nezinoša audzētāja vai tāda, kam ir citi mērķi, ir risks tikt pie agresīva suņa, ko nevar laist kopā ar citiem dzīvniekiem un bērniem. Manā gadījumā šis risks atkrīt, jo tuksneša asinis nav tiešajos senčos un esmu veiksmīgi atradusi ļoti pieredzējušu un saprātīgu audzētāju. Labais, ko no tuksneša asinīm var dabūt ir mazāks bailīgums, vairāk pasaulei atvērts suns ar augstāku enerģijas līmeni un lielāku tendenci sadarboties ar saimnieku. Kas ir tikai loģiski, jo "tuksneša saluki" ir darba instrumenti un nevienu neinteresē bailīgs darba suns vai tāds, kas nenāk atpakaļ pie saimnieka.
Attiecīgi manā gadījumā - ar lielisku audzētāju un to, ka augstāks enerģijas līmenis mani ne tikai nebiedē, bet ir pat vēlams, - šīs tuksneša asinis senčos ir liels bonuss.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 10 Mar 2018, 21:50

Šodien samērā veiksmīgi noskrējām agility sacensības Zaķumuižā - open trasi galīgi salažoju, toties abās A2 trasēs 2. vieta. :meitenedejo:

Vispār jau šodien viss mega pozitīvi - mēs ar Mio labā noskaņojumā, Mio pieslēgusies man, skrien skaisti (un kas svarīgi - atkal pilnā ātrumā) un šodien iztikām vispār bez diskiem. :jaa: Slikti, ka Mio vispār nestājas uz zonām un man šobrī nav iespēju tikt pie individuāliem treniņiem, lai atsrādātu tieši zonas, bet citādi vis uz priekšu un progress notiek gaismas ātrumos. :meitenedejo:
Šodien gan sacensībās sanāca kuriozs, par kuru man jau kādu laiku bija aizdomas, ka kādreiz jau tā notiks. Es vienmēr ārpus trases aiz finiša atstāju savu treniņu jostas somu, kur iekšā ir kārumi un manta Mio, un trase mums beidzas nevis ar pēdejo barjeru, bet gan ar pieskriešanu pie somas, kur Mio dabū savu atalgojumu. Es cenšos to somu nolikt uz kāda krēsla vai apmales, bet ne vienmēr ir tāda iespēja un šoreiz bija tā, ka atstāju vienkārši uz zemes. Pirmajās divās trasēs veiksmīgi, bet, kamēr es skrējo pēdejo trasi, kāds apzinīgs cilvēks bija manu somu pievācis (jā, nu kāpēc gan nepieskatītai somai jāmētājas zemē?) un nokārtojis nost; mēs ar Mio atskrienam no trases un es šokā blenžu uz tukšu grīdas pleķi un Mio neizpratnē, kāpēc es viņa vēl neesmu izsniegusi nopelnīto kārumu maisu. :kanepe:

Open trase. Šo es galīgi salažoju, jaucu komandas, neko nerādīju un vispār liku Mio nodarboties ar minēšanas spēlēm. Bet šī arī man bija dīvaina trase - nezkāpēc bija šausmīgi grūti iemācīties, nepaspēju visās vietās līdz galam pārdomāt hendlingu un vispār uz startu izgāju ar sajūtu, ka nezinu, ko daru. Un tad vēl Mio pašā sākumā nogāza barjeru, kas ir tik rets gadījums, ka es totāli sašokējos un tad jau tālāk viss izira. Tikām līdz beigām gan bez diska, un dikti iepriecina arī, ka ļoti organiski pirms kalna sanāca "aklā" roku maiņa ar muguru, tas mums ir salīdzinoši svaigs un nepārbaudīts paņēmiens.


A2 1. trase. Par šo trasi no abām trenerēm dabūju pa ausīm par startu - par to, ka neuzstāju uz to, ka Mio ir jāsēž, un neriktīgu hendlinga izvēli. Attiecīgi tuneļa atteikums mana vaina. Savukārt nolektās šūpoles gan ir Mio pakaļisms. Šis bija gadījums, kad jutu, ka mums abām vēl ir ļoti maz pieredzes, bet gribas skriet kā ar nobriedušāku agility suni un šī disonanse bieži jauc mums trases.


A2 2. trase. Lūk, par šo gan žēl, ka neizcēlām tīru trasi, jo ļoti uz to gājām, un es beidzot biju skaisti saņēmusies, nekur nenočammājos un visas komandas bija laicīgi. Bet Mio noraustījās no šūpolēm, velns viņu zina, kas tai mazajā galviņā darās, bet nu ar pirmo piegājienu nenoskrēja, attiecīgi 5 soda punkti. Bet visādi citādi šī man ļoti, ļoti mīļa trase, jo viss skaisti un izdevās labi noskriet vairākas vietas, par kurām vēl pirms pāris mēnešiem biju pārliecināta, ka šo jau gan nevaram.


Un mans noslēguma mini prieciņš - Mio ir tik ātrs suns, ka pat par spīti visiem atteikumiem, kur tirinoties zaudējam laiku, Mio abās trasēs bija visātrākā. :dejosuns:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby madja » 12 Mar 2018, 21:57

apsveicu ar to,par ko pašai prieks! :alinji:

es atkal šoreiz sajutos kā pilnīga dura; pirms 2 nedēļām Paņevežos maziņā konkurencītē skaisti paņēmām pirmo vietu, ātrums bija foršs,sajutos visa tāda baigā skrējēja, un ka nu tik šas iesim uz viennieku, tik tas bums..

nu, un tad sestdien izpildījos - pirmajā trasē iegāju pilnīgi negatava, jo man likās,ka man vēl kādi 3 suņi priekšā, skrēju kā pa miglu,Berta neko no manis nesaprata, bet vismaz izskrējām tīri.
Otrajā viņa manuprāt skrēja tik ātri,ka samulsu un ievadīju nepareizajā caurumā.

vārdsakot, saprotu,ka vispār neko no tā adžilitī nesaprotu

iesūksies zemē viss šitas dranķis, varēs atsākt dārzā ko patrenēties,lai gan, taisnība ir manai trenerei, kura saka,ka jāiet un jāiet uz sacensībām nullītēs, jo pati es galīgi neesmu gatava, lai kā arī Berta skrietu....

Vienniekā vismaz pluss varētu būt tas,ka uz starta laiku es,mož, būšu pamodusies...
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 13 Mar 2018, 00:20

Man ar šķiet, ka sacensības ir lielisks treniņš (dārgs un dažkārt emocionāli sāpīgs gan), bet man par A0 skriešanu nav tādu ļoti siltu atmiņu, jo tās trases galīgi nav piemērotas lēniem hendleriem. A1 gan uzreiz bija cita runa un es piepeši sāku tikt līdzi savam sunim, jo viņai jādara krietni vairāk. :kanepe:

Man šoreiz bija līdzīgi ar Open trasi kā Tu raksti - pēc iepriekšējās foršās uzvaras jau biju paspējusi drusku par daudz sacerēties un arī trase šķita tāda pieveicama, bet ņēmu un atkal iedzīvojos vecajās kļūdās...

Un ar starta "nokavēšanu" vispār ir baisi. Kopš vienām sacensībām, kad knapi paspēju apavus pārvilkt, jo biju pārliecināta, ka man vēl laiks kā jūra, 5x pārbaudu starta sarakstu un rūpīgi plānoju, kurā brīdī man suns jāņem ārā no būra. Un savas A2 trases vispār gandrīz nekad nedabūju mācīties pilno laiku, jo small vienmēr pirmie un sportistu nav tik daudz, bet Mio vajag laiku, lai nomierinātos, pieslēgtos un sāktu domāt ar mani.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 28 Mar 2018, 11:35

Kamēr es vēl marinēju savu agility stāstu, nolēmu, ka jāpadalās savā priekā par instagram. Es jau te iepriekš rakstīju, ka Mio tagad ir savs instagram konts, bet es uz šo nu mega ilgi nevarēju saņemties un vispār drusku šķībi skatījos uz šo domu, bet šobrīd esmu diezgan lielā sajūsmā, jo man tak beidzot atkal ir iedvesma bildēt un izdomāt jaunus kadrus, nevis vienkārši noķert pārīti skrienošās bildes mežā. Protams, tusiņbildes arī ir foršas, bet pozētajām bildēm ir vēl viens bonuss - katra bildēšanas reize izvēršas par treniņu Mio. Vai nu triks skaisti jāparāda, vai izturība jānosēž vai vienkārši jāsaprot, kas ir tā random lieta, ko es gribu. Un Mio ļoti ātri sasaistīja manu kameru ar super pozitīvu pieredzi, tagad lēkā pa gaisu aiz sajūsmas katru reizi, kad es kameru rokās paņemu. :kanepe:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 07 Apr 2018, 21:38

Šodien uzzināju divas jaunas lietas:

1. Likums "suns izžūs un viss nobirs" neattiecas uz gadījumiem, kad suns nopeldās māla vannās; tad viss izžūst un turpat uz suņa arī paliek. :kanepe:
2. Mums ar vīru nav pilnīgi nekāda koncepta par normāliem suņiem. Mio šodien pilnā ātrumā nodragājusi savus 40-50 kilometrus, tai skaitā pa dubļiem un stāviem kāpumiem, bet vīrs vakarā satraucās, ka Mio tāda lēnīgāka mājās un negrib spēlēties. Un man vajadzēja vismaz stundu, lai saprastu, kas tieši nav kārtībā ar šo satraukšanos. :kanepe:

Image

Īsumā - bijām Amatas ģeotakā, brīnišķīgs pasākums, vasarā atkārtosim. Kalnu kaza arī bija sajūsmā - izdomāja nolēkt kādu 20 metru augstu nogāzi, ielidoja mālainos dubļos, izpeldējās tur un pēc tam lielā kaifā kāpa atpakaļ pa pilnībā vertikālu sienu. Un kā jūs pavadāt brīvdienas? :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby ligakrista » 08 Apr 2018, 18:25

Spigana wrote:Šodien uzzināju divas jaunas lietas:

Mio šodien pilnā ātrumā nodragājusi savus 40-50km

Īsumā - bijām Amatas ğeotakā.

Un kā jūs pavadāt brīvdienas? :kanepe:


1. Foršs trackera papildbonuss :)

2. Kas un kur tas ir?

3. Galda spēles, purva pārgājiens un bīgla.pieskatīšana
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 08 Apr 2018, 21:28

Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Imagine » 09 Apr 2018, 09:30

Smaidiņš vakar tieši Mio garā iepērās dubļainā peļķē - atklāja sezonu, ieguļoties pavisam un vēl priecīgi pajoņojot riņķī. Atlikušo pastaigas daļu man bija pa pusei melns šunelis. Un atmazgāt viņu - vai dieniņ... Es nebūtu domājusi, ka vienā netīrā ūdens lāmā var būt tik daudz smilšu. :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Mio, manu Mio!

Postby nezinīte » 09 Apr 2018, 12:20

Cik jauki, ka Mio gaidāms brālītis... :starkisp: Lai būtu vēlamajā krāsā un temperamentā! Tik nez, ko viņa pati par to teiks... :)
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests