Dārzs - stādi, darbi, raža...

Miscellaneous

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 07 Jun 2017, 12:32

Magnolijas ir dabūnamas Baltezerā. Tur arī var apskatīt augošu koku. Un stādi tur ir labi. Depo nu gan neiesaku pirkt - tur šogad ir vienreizēji panīkuši stādi. Es pat paņēmu dažas panīkušās ģerānijas uz atdzīvināšanu - redzēs, kas sanāks. Bet magnolijai gan laikam vajag saulainu un aizvējainu vietu. Man gan viņa patīk tikai ziedēšanas laikā, jo pārējā viņa ir pēc tādas panīkušas mežābeles :velnins:
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby madja » 07 Jun 2017, 16:06

es domāju,ka šogad ar stādiem daudzkur ne tā - jo cik ļoti ilgi neviens neko nepirka,jo sniegā tak nevar stādīt :D

es ar pusdzīvās ģerānijas paņēmu, noplēsu dzeltenās lapas un ieaugušās ļoti labi
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Creme de la Creme » 08 Jun 2017, 08:54

Mani gan šogad pārsteidz Saulkrastu stādu tirdziņš. Cenas ļoti labas! Tas pats kas depo, tikai stādi skaisti, spēcīgi un veselīgi.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 22 Mar 2018, 11:14

Sveikas, meitenes, nākošajā pavasarī! Vai kāds dārznieks ar' šogad atsauksies? Es, kā vienmēr gribēšu padalīties ar puķēm. Un šogad esmu nolēmusi pilnīgi un galīgi atteikties no dālijām, tā ka padomājiet, varbūt gribat dot tām jaunas mājas. Arī ar mārtiņrozēm varēšu padalīties.
Savukārt, vēlos savā dārzā smukus krūmus un ziemcietes. Vai ir idejas?!
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby madja » 22 Mar 2018, 11:31

Elbe, pastāsti sīkāk, kādas Tev dālijas, man pagājušo vasar dikti nīkulīgas bij un nesanāks pilna dobe.
un kādā krāsā mārtiņrozes?

es no ziemcietēm arvien vairāk mīlu astilbes, gliemeži neēd un maz rūpes prasa, un smukas.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 22 Mar 2018, 13:53

Lieku bildes:
mārtiņrozes
Image
Image
dālijas
Image
Image
Image
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 22 Mar 2018, 13:56

Vēl mana vissmukākā dālija
Image
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby pixy » 22 Mar 2018, 14:09

Elbe, es kaut ko varētu atkal paņemt, lai nobendētu :velnins: . Man mārtiņrozes dikti patīk, bet nevaru viņas pārziemināt nu nekādi :( . Un dālijas atkal laikam pagrabā tomēr nosalušas, vismaz lielākā daļa. Tā, ka garām braucot kaut kad jāsarunā piestāt, zeme gan vēl pilnīgi sasalusi, bet laiks jau iet ātri...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby madja » 22 Mar 2018, 14:18

Bendētāja varētu garāmbraucot paņem arī sašam un pašam kādu kādu dāliju, mārtiņrozes man šitai krāsā neder par laimi, bet dāliju dobē ir kišmiš jau tāpat

Elbe, izdomā,ko Tu gribi pretī
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Varbūt » 22 Mar 2018, 14:42

Varbūt kādam būs saaugušas astilbes, kuras gribētos paretināt. Varu piedāvāt vecā tipa hortenzijas, man krūms no vīramātes mantojumā palika, aizpagājušo gadu sadalīju mazākos stādos, šogad varētu stādīt jaunā vietā. Vēl gan jāpārliecinās, kā būs šogad pārziemojušas. Pagājušo vasaru bija labi saaugusi šokolādes piparmētra (ar mentolu), šogad, ja būs labi pārziemojusi, arī varu dalīties. Atrodos Rīgā (varu aizbraukt ciemos). :)
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Spigana » 22 Mar 2018, 15:09

Vai kādai no jums nav sniegpulkstenīšu plantācija, ar ko padalīties? Šausmīgi gribu savā pagalmā, bet līdz šim iepirktie sīpoli ir man spītējuši un augt netaisās. Vai varbūt ir ieteikumi, kur labāk iepirkt pašmāju audzētos sniegpulkstenīšu sīpolus? Priekšroku dotu nepildītajiem pulkstenīšiem.

Ziedus pretī piedāvāt nevaru, vienīgi kādu suņu fotosesiju. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby madja » 22 Mar 2018, 15:17

Spigana izlasīju Tavu jautājumu un pieķēru sevi pie domas - vai tad sniegpulksteņi vienkārši nedzīvo zālienā? :D

man gan nav daudz,vairāk zilsniedzītes vai kā tur viņas, bet aizdomājoties vēl par tēmu, tas varētu būt ļoti sarežģīti rudenī atrast,kur tos sīpolēnus izrakt,lai Tev iedotu, jāzīmē karte ar norādēm...
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Spigana » 22 Mar 2018, 18:53

Madja, izrādās, ka Lielbritānijā esot veseli selekcionāru klubi, kas veltīti sniegpulkstenīšiem un eksistē vesela plejāde šķirņu, bet Latvijas apstākļos labi aug vien pāris. Un, ja es neko nepārpratu, tad šamos varot pārstādīt pat ziedēšanas laikā, tā ka izrakt Tavu dārzu varu jau tagad. :kanepe: Un tās zilās man arī traki patīk, ja ļausi, pieķeršu klāt. :jaa:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 22 Mar 2018, 20:22

O! Forši ,meitenes, par atsaucību! Vēl jau agrs un dālijas pagrabā, bet kad sāksies lielie darbi, nebūs laika meklēt gribētājus.
madja, neko pretī īpašu nevajag, ja nu vienīgi astilbes tev tā daudz, tad varētu padalīties. Man gan ir, bet gribas vairāk - man viņas tā grūti aug.
Pixy, nu iebrauc iebrauc, sen neesmu lielus suņus pačubinājusi :)
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 22 Mar 2018, 20:33

Spīgana, man te uz robežas katru gadu viens sniegpulksteņu cers kuplo, bet tā kā es par viņiem nejūsmoju, jānotrāpa laiks un jārok ārā. Un arī zilpulkstenītes man ir pilns dārzs - kā nezāles.
Varbūt, kāda tev tā hortenzija ir? Man ir baltā un vairojas šausmīgi, bet , ja tev kāda cita krāsa, tad es atļautu viņai vairoties pie sevis.
Un varbūt kāds zina, kur palikusi Māra? Viņa man kādreiz solījās ņemt visu, ko došu un tad nu gribētu turēt pie vārda. Reiz gribēju pakomunicēt ar Rūsu, bet šis blenza uz mani apaļām acīm: "kā tu, villaskušķu tanta, zini, kā mani sauc" :kanepe:
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Varbūt » 22 Mar 2018, 20:41

Nu man hortenzija arī baltā un vairojas arī braši, tāpēc arī piedāvāju. Ja tiek labā siltā stūrītī aug un zied uz vella paraušanu.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Varbūt » 22 Mar 2018, 21:00

Pie manis jau vispār izdzīvo tikai tādi augi, kurus nekas nevar nobendēt. Manas pavasara sīpolpuķes vidusāzietes kucēnības vecumā ziemas vidū pārstādīja, kopš tā laika pavasarī zied tikai viens parastās sarkanās tulpes sīpols, narcises acīmredzot neiekļāvās manu suņu dārza dizaina redzējumā. Tika izrēķināts arī svaigi iestādītais ābeļdārzs, nograuztas pusmežonīgas krūmu rozes. Pēc tam laikam dārza izskats bija sasniedzis savu augstāko skaistuma punktu un stādījumu "veidošanas" darbi apstājās, toties aktīvi tika piestrādāts pie reljefa. Bet nu tas viss tikai līdz piecu gadu vecumam. Tad uzvarēja slinkums, bet man bija nepieciešams ilgs rehabilitācijas kurss, kamēr tagad atkal esmu gatava kaut ko iesākt.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Varbūt » 22 Mar 2018, 21:04

Atkal telefons cūkojas-nevis izrēķināja, bet izretināja.
Varbūt
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 07 Jul 2017, 08:09

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Spigana » 22 Mar 2018, 22:19

Elbe, es kaut kad drīzumā uzprasīšos ciemos pie Māras un tad jau pie vienas braukšanas varētu arī Tavu dārzu izrakņāt. :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 23 Mar 2018, 08:48

Jauki! Varbūt mana Pata varēs turēt līdzi Mio un patusēt pa suniskam, citādi mums te tā ļoti tibetāniski viss notiek. Taču mums vēl ir sniegs un tā rakņāšana pagaidām nevar notikt. Kaut kur aprīļa vidū varētu.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests