Mio, manu Mio!

Blogs and Chats

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 09 Apr 2018, 12:35

Mums ir aizdomas, ka Mio varētu būt vēl lielākā sajūsmā nekā mēs paši - viņai saluki ir super labākie draugi. :jautri:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 12 Apr 2018, 10:38

Spigana wrote:Image


Skatos, Mio gatavojas brāļa uzņemšanai... Iejūtas desertiņu ādā. :D

Image
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby karolīna » 12 Apr 2018, 13:14

Māra wrote:
Spigana wrote:Image


Skatos, Mio gatavojas brāļa uzņemšanai... Iejūtas desertiņu ādā. :D

Image


Kāds skaists saluki :dejosuns: :rej:
Karolīna.
karolīna
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 0
Joined: 01 Feb 2018, 15:14

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 13 Apr 2018, 11:30

Māra, es tieši to pašu padomāju :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Lucia » 13 Apr 2018, 12:42

Sveikas! Vēlējos teikt, ka man ļoti patīk tie džemperīši, rudenī labprāt vienu pasūtīšu. Pagaidām mans puika vēl augošs, noteikti izmēri līdz rudenim mainīsies :)
Un Māras saluki kartiņas arī skaistas. Es arī no tām, kam redzot saluki aizraujas elpa :aptracis:
Lucia
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 08 Feb 2018, 12:38

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 13 Apr 2018, 22:13

Pozitīvas apmācības metodes arī sev, ne tikai sunim

Image

Kādu laiku šeit neko daudz neesmu rakstījusi par mūsu treniņiem vai vispār sadzīvi, jo pēdējo mēnešu laikā nopietni pārskatu savas un Mio attiecības, domāju par savu attieksmi, vairāk domāju par to, ko nozīmē būt komandai un vispār kā dzīvot un trenēties foršāk un patīkamāk.

Šobrīd manā galvā dzīvo divi pamudinājumi skatīties uz savu darbu un mūsu treniņu procesu (un pagātni) krietni pozitīvāk:
1. Pēc treniņiem pie Karīnas es mēdzu Mārai rakstīt šokētas vēstules par to, kā Mio izdarīja to vai šito, ko taču viņa nevarēja kaut kādā tur pagātnē. Un uz vienu šitādu izbrīna pilnu vervelējumu, Māra man atbildēja, ka nevar taču visu laiku ņemt un šokēties, tam visam pamatā ir milzīgs darbs (un nervi), ko esmu ieguldījusi Mio audzināšanā. Kas, protams, ir absolūta patiesība, bet man nezkāpēc ir tendence ļoti dzīvot pagātnē un nemitīgi atcerēties, kas mums nesanāca un kā mocījāmies ar to vai šito, aizmirstot, ka tas laiks mums ir aiz muguras un šobrīd man uz treniņiem ir jāiet ar domu, ka Mio var visu, nevis jādomā par to, kas mums agrāk nesanāca.
2. Es sāku klausīties Hannah Brandigan podkāstu "Drinking from the toilet", kas ir veltīts pozitīvām apmācības metodēm un balstīts autores pieredzē trenējot citus un nopietni tam visam piesaistot zinātni. Vislabākais šai podāstā ir tas, ka autore milzīgu daļu laika velta runāšanai par to, cik ļoti līdzīgi mācās suņi un cilvēki, un to, kā sev pašiem iemācīt mācīt suni un kā sevi pašu šai procesā trenēt pozitīvāk. Tai podkāstā ir neskaitāmas lieliskas idejas, kuras visas šeit uzskaitīt nu nekā nevarēšu, bet katrā ziņā no tām iedvesmojos arī pati sevi trenēt pozitīvāk, mazāk iespringt par kļūdām un vispār cerīgāk skatīties uz mūsu potenciālu.

Daļa no šī procesa ir arī vairāk vērtēt mūsu pašu progresu, nevis salīdzināt mūsu sasniegumus ar citiem vai mūsu sapņiem. Piemēram, pirms 2 nedēļām Šauļos divas dienas skrējām agility sacensības un noskrējām salīdzinoši slikti un mājās braucot bija sajūta, ka tas bija totāli katastrofāls vīkends un ka sliktāk jau vairs nav kur, bet pēc pāris dienām nomierinājos, paskatījos vēlreiz mūsu video un nonācu pie secinājuma, ka tās trases, ko šobrīd gribas saukt par pilnīgu katastrofu, vēl pirms kāda pusgada bija mans absolūtais sapnis un tobrīd šķita, ka mēs tik tālu nekad netiksim. Un tā pa maziem solīšiem mācu sev domāt pozitīvāk, kas, protams, lieliski palīdz arī Mio apmācīšanā, jo loģiski taču, ka vieglāk ir trenēt suni un priecāties par viņu, ja man nav nemitīgi galvā jācīnās ar domām par to, cik slikti viss ir.

Un galu galā - cik slikti viss var būt, ja šī gada pirmajos 3 mēnešos esam nopelnījušas vairāk sporta apbalvojumus, nekā visā manā iepriekšējā dzīvē? :kanepe:

Šodien savukārt atklājām agility āra treniņu sezonu un paredzami viss nesanāca tik forši kā varētu gribēties (jo angārā skriet ir vieglāk), bet pēc treniņa paskatījos video un secināju, ka ir gana daudz par ko priecāties. Nu, kaut vai piemēram tas, ka šodien treniņā veiksmīgi pamēģinājām jaunas pagriezienu tehnikas un sanāca fantastiski! :jautri: (Kas ir tas jaunais, ko izdarījām, gan nemēģināšu te aprakstīt; šodien trenere reāli ņēma mani aiz rokas un precīzi pa soļiem kustināja mani uz priekšu, lai man vispār pielektu, kur jāliek kājas un rokas :kanepe: )

Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 14 Apr 2018, 16:26

:aptracis: :aptracis: :aptracis: :aptracis: :aptracis: :aptracis: :aptracis: :aptracis:
Šorīt Šveicē ir piedzimuši 6 mazi jelly beans of love - 3 puikas un 3 meitenes.

Vēl ir par agru kaut ko izlemt un ar 100% pārliecību apgalvot, ka būs šitā, bet, kad skatījos visas bildes, pie šīs man sirds izlaida kādus pāris sitienus un vēl pat nezinot, vai tas rudais kunkulis vispār ir puika, man šķita - ŠIS! Šis ir mans suns. :samilejies: :samilejies: :samilejies: Un audzētāja drusku vēlāk apstiprināja, ka šis tiešām ir puika un viņa tieši esot nodomājusi, ka man šis patiks. Baltais mazulis, kas tiek izmantots par spilvenu, ir vēl viens puika un trešais puika nākamajā bildē.
Image

Trešais puika:
Image

No šiem trim man tieši pirmais rudais puika patīk visvairāk un ir lielas cerības, ka viņš tiešām būs mans sapņu suns. :samilejies: Audzētāja arī izteica pieņēmumu, ka pēc nedēļām viņa kažoks varētu kļūt vēl drusku tumšāks, tas nozīmē, ka man ticami varētu būt izteiksmīgi sarkans suns. :starkisp:

Manā galvā šobrīd ir salūts un skaļi spiedzieni, un mīlestība no pirmā acu skatiena un ak dievs, kā lai tagad līdz vasarai dzīvo...
Image

Image

Image
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Imagine » 15 Apr 2018, 18:00

Un uz vienu šitādu izbrīna pilnu vervelējumu, Māra man atbildēja, ka nevar taču visu laiku ņemt un šokēties, tam visam pamatā ir milzīgs darbs (un nervi), ko esmu ieguldījusi Mio audzināšanā. Kas, protams, ir absolūta patiesība, bet man nezkāpēc ir tendence ļoti dzīvot pagātnē un nemitīgi atcerēties, kas mums nesanāca un kā mocījāmies ar to vai šito, aizmirstot, ka tas laiks mums ir aiz muguras un šobrīd man uz treniņiem ir jāiet ar domu, ka Mio var visu, nevis jādomā par to, kas mums agrāk nesanāca.


Tev tā nav vienīgajai. Es visu laiku dzīvoju ar domu, ka man un Smaidiņam "blakus" nesanāk galīgi un uz balss komandām viņš vispār nereaģē. Un ar to pašu domu visu ziemu mēs virtuvē tās pašas komandas arī atkārtojām. Liels bija mans izbrīns, kad izrādījās, ka puika, drusku padomājot, prot i' blakus iet, i' pēc komandas gulēt, i' sēdēt un vēl šo to. Atliek vienīgi noticēt, ka arī tad, kad liekas, ka stagnējam, patiesībā viss notiek.

Un tev galu galā ar Mio progress ir milzīgs. :)

Apsveicu ar mazā saļuka bērneļa gaidīšanas laiku. Paies ļoti ātri, pat ja tagad liekas, ka priekšā bezgalība. Kaut vai Māras blogs tam par piemēru - kucēnu gaidīja mēnešus divus un nupat jau būs četri gadi, kopš suns mājās.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Mio, manu Mio!

Postby ligakrista » 15 Apr 2018, 18:20

Cik jauki par saluki kucēniem! Brauksiet uz Šveici paši pakaļ?

Šis man liek jautāt, a kāpēc mūsu audzētāja nesūta bildes un neko vairāk par acus atvērušās, astes taisnas nesaka, par bildēm nemaz nerunājot...
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Mio, manu Mio!

Postby Imagine » 15 Apr 2018, 19:08

Cilvēki ir dažādi un var pat neiedomāties, ka bildes gribētos redzēt. Tāpēc labākās zāles ir vienkārši pieklājīgi pajautāt. :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Mio, manu Mio!

Postby Felix_PS » 15 Apr 2018, 20:48

Es trīs mēnešus Aļasku gaidot katru informācijas drusku vilku ārā un diņģēju bildes. Katrs audzētājs ir citādāks.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 15 Apr 2018, 23:07

Man laba komunikācija bija viens no primārajiem kritērijiem audzētavas izvēlē, attiecīgi loģiski, ka ir gan bildes, gan informācija, gan personīgs vērtējums. Plus, ir bildes sejas grāmatā gan audzētājai, gan kuces īpašniecei, tur katru kucēnu no visām pusēm var aplūkot. :samilejies:

Piemēram, šodien audzētāja man vēl privāti atsūtīja bildīti, kur var redzēt, ka "manam" kucēnam uz krūtīm ir plankumiņš, kas atgādina Supermena trīsstūra simbolu, un vēl apspriedām, ka man suns-supervaronis būs tieši laikā. :kanepe: Un pie sevis nopriecājos ne tikai par mīlīgo bildi, bet arī faktu, ka man jau tiek atrādīts konkrētais kucēns (un neviens cits no metiena), kas principā liecina par to, ka visiem jau ir skaidrs, ka šis ir manējais kucēns, nav ko tur lieki domāt. :dejosuns:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Alpina » 16 Apr 2018, 01:18

ligakrista wrote:Cik jauki par saluki kucēniem! Brauksiet uz Šveici paši pakaļ?

Šis man liek jautāt, a kāpēc mūsu audzētāja nesūta bildes un neko vairāk par acus atvērušās, astes taisnas nesaka, par bildēm nemaz nerunājot...


Vai kucēnu jau esat rezervējuši?
Mans subjektīvais viedoklis, ja kucēns ir rezervēts (drošības naudas, līgumi utt), tad tā nav gluži "normāla" prakse. Manu kucēnu saimnieki saņem visu viņus interesējošo informāciju, kā arī foto un video gandrīz katru dienu. Kucēnos ir krietni vairāk arī bez zalomiem astēs. Nu jau drīz mani mazie dosies mājās un šobrīd jau saņemu bildes un info, kā jaunie saimnieki gatavojas kucēna ienākšanai. :samilejies:

Ja kucēns nav rezervēts, tad jau tā ir pavisam cita lieta ;)

Apsveicu ar supersuņa piedzimšanu un lai īss gaidīšanas periods :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Mio, manu Mio!

Postby nezinīte » 16 Apr 2018, 09:37

Ļoti mīlīgs mazais rižiks! Un vārdiņš jau ir?
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 16 Apr 2018, 10:59

Vārds teorētiski jau ir, bet to pagaidām laikam vēl neatklāšu, jo ir neliela iespēja, ka tomēr pārdomāsim. Ai, vārda došana sunim man vispār ir milzīga problēma, jo tam vārdam manā galvā ir jāatbilst tik daudz parametriem, ka faktiski nav nekādas izvēles. :kanepe: Toties forši, ka audzētāja ļaus arī ciltsrakstu vārdu izvēlēties mums pašiem, es ļoti gribēju, lai ciltsrakstos arī figurē mājas vārds.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Bonny Rain » 16 Apr 2018, 12:10

Spigana wrote:Vārds teorētiski jau ir, bet to pagaidām laikam vēl neatklāšu, jo ir neliela iespēja, ka tomēr pārdomāsim. Ai, vārda došana sunim man vispār ir milzīga problēma, jo tam vārdam manā galvā ir jāatbilst tik daudz parametriem, ka faktiski nav nekādas izvēles. :kanepe: Toties forši, ka audzētāja ļaus arī ciltsrakstu vārdu izvēlēties mums pašiem, es ļoti gribēju, lai ciltsrakstos arī figurē mājas vārds.

Aha. Es ar ļoti priecājos, ka varēju savējai ciltrakstos vārdu izdomāt, tikai sākuma burts bija obligāti B vajadzīgs. Bet pats Reinas vārds man jau bija prātā gadu pirms tam.
Nu tad gaidam! Lai mazais aug brašs un veselīgs! :rej:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 17 Apr 2018, 12:29

Pazīme, ka esi drusku apsēsts ar agility: esi gatavs no rīta celties 4, braukt 4.5 stundas uz citu valsti, pavadīt 7 stundas sporta angārā un pēc tam braukt 4.5 stundas atpakaļ; un tas viss tāpēc, lai noskrietu trīs agility trases, katru apmēram pusminūti. :kanepe:
Svētdien braukt uz Tallinu totāli bija vērts - pavadīju dienu foršā kompānijā, Mio nelegāli atklāja peldsezonu (ups), beidzot saņēmāmies skriet drusku labāk un vienu no trasēm noskrējām tīri un ar pirmo vietu. :labipadarits: Tagad līdz A3 mums vajag vairs tikai vienu tīru trasi.

Protams, bez piedzīvojumiem iztikt nevarējām. Viss sākās ar to, ka man nenozvanīja modinātājs un es kapitāli aizgulējos. Par laimi uz sacensībām es vienmēr iepriekšējā vakarā gan sakrāmēju somu, gan nolieku drēbes, ko vilkšu, tāpēc no brīža, kad pamodos līdz brīdim, kad izlidojām pa durvīm pagāja mazāk kā 5 minūtes, un ceļam bija ierēķināta laba rezerve, beigās tāpat Tallinā nonācām par agru. Pēc tam es pārīti igauņu nošokēju ar to, ka mans asinsuns grauž kaulus savā būrī. :kanepe: Mājās brokastīm, protams, laika nebija, pagrābu līdzi pīles spārnus un izbaroju angārā. cilvēki ļoti sašokējās. Nu jā, un tad vēl Mio nesankcionēti nolēma atklāt peldsezonu dienā, kad ārā ir +13 grādi un mēs tusējam neapsildītā angārā... Tallinas angārs ir forši nomaļā vietā un tur blakus ir superīgs mežiņš, kur suni droši palaist bez pavadas paskriet. Loģiski, ka es savu suni visu dienu būrī neturēšu, un pastaigas pie pavadas vien Mio neder, aizgāju tur pastaigāt un droši atlaidu Mio, jo pēdējā pusgada laikā nav problēmu ar viņas atsaukšanu. Bet, protams, šoreiz iestājās tieši tas gadījums, kad Mio galvā kaut kas noklišķēja un atgriezās vecie niķi ar bēgšanu no manis. Sākumā par to baigi neiespringu, jo nekur jāsteidzās nebija, citu suņu apkārt nav, nu lai jau skrien un ārdās mazā raķete, tāpat viņa turās manā redzeslaukā un mani pamest neplāno. Bet nu to, ka Mio ar ieskrējienu pilnā ātrumā ieleks dīķī un peldēs pāri gan es negaidīju. Divreiz pārpeldēja pāri un nu ir drusku ziepes - suns pamatīgi salst un pie pavadas attiecīgi negrib, bet man vajadzētu viņu maksimāli ātri dabū sausu un siltu, jo līdz mūsu startiem nav nemaz tik daudz laiks palicis. Par laimi pieredze man ar šādiem gadījumiem ir un es esmu iemācījusies, kas jādara un kā man jāreaģē, un patiesībā jau ātri ar spēli un kārumiem Mio dabūju atpakaļ, bet manā galvā šķita, ka mēs tur stundām ilgi ņemamies... Pēc tam angārā sēdēju ar drebošu, nelaimīgu raselu klēpī, ietinu viņu segā un cerēju, ka sasils un nožūs, bet nu ilgi tas gāja... Jau sāku baidīties, ka pēc šitādiem izgājieniem Mio vairs normāli neskries, bet neko, beigās noskrējām krietni labāk nekā pēdējās sacensībās.

1. trase. Ļoti patīk video dzirdamais komentārs par peldētāju Zuzannu. :kanepe:


2. trase. Tīra un 1. vieta :aptracis:


3. trase. Muļķīgs disks, toties pēc tam trasē varēju brīvi paeksperimentēt ar maiņu ar muguru un Mio atstāšanu slalomā un viss smuki sanāca.


Vispārējie secinājumi: baigi jāturpina strādāt ar fiksāciju uz zonām un jāpiestrādā pie tuneļiem; jāmācās vairāk izmantot maiņu ar muguru, jo tas mums ar Mio strādā vislabāk.

Image
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby Māra » 17 Apr 2018, 13:14

Milzu apsveikumi! Lielisks atskaites punkts jūsu maratonā. ^^ :alinji:

Spigana wrote: Pēc tam es pārīti igauņu nošokēju ar to, ka mans asinsuns grauž kaulus savā būrī. :kanepe: Mājās brokastīm, protams, laika nebija, pagrābu līdzi pīles spārnus un izbaroju angārā. cilvēki ļoti sašokējās.

Šo gan īsti nesapratu - šokējās par ko? Ka ēd būrī? Ka ēd pirms sacensībām? Ka ēd... gaļu? :apstulbis:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mio, manu Mio!

Postby Spigana » 17 Apr 2018, 15:10

Gan jau primāri sašokējās tāpēc, ka grauž kaulus un tas viss izskatījās ļoti asiņaini.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mio, manu Mio!

Postby lauva » 18 Apr 2018, 15:26

ohohohooo! apveicu ar mazā,rižā ierašanos pasaulē! :samilejies: tagad tik pacietību un vēlreiz pacietību, laiks paskries nemanot, it īpaši divām tik aktīvām čiksām kā Tu un Mio!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests