Burvis

Blogs and Chats

Re: Burvis

Postby ash » 02 Aug 2018, 13:11

piekrītu, ka suns fizioloģiski spēj paciesties gana ilgi, bet ne vienmēr saprot, kāpēc tas būtu jādara.
es arī esmu ļoti slinka, tāpēc abus suņus agri izdīdīju uz paciešanos. pirmais suns auga bez būra, bet ļoti ātri iemācījās (3 mēnešos neko istabā nešmucēja), otrais jau auga ar būri un tas arī palīdzēja. tiesa gan - uz nakti būrī neliku, jo naktī ar čurāšanu problēmas nebija, bet liku kad astājām mājās vienu, jo tad viņa laikam tīri principiāli negribēja ciesties.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Burvis

Postby ligakrista » 04 Aug 2018, 07:44

Heh, jums izrādījās taisnība, pusnaktī ieliku suni būrī un visu nakti gulēja pilnīgi bez čīkstēšanas un izvedu no rīta ārā, kad pamodos :soks:

Ash - tagad man jautājums, bet kā tad var śim iemācīt paciesties arī neguļot būrī pa nakti?

Suns laimīgs, ir brīvdiena un ticis uz rīta sapnīti dīvānā Image
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Burvis

Postby ligakrista » 04 Aug 2018, 07:46

Felix_PS wrote:Vienkārši viņam čurāt pie durvīm liekas normāli un nekas tāds, ko nevajadzētu darīt.


Izklausās ticami. Man gan nav ne jausmas, kā pateikt, ka tā nav :aknee:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Burvis

Postby Alpina » 04 Aug 2018, 20:29

Paaugsies un pats viss saliksies :) Pagaidām būris ir kā palīgs Tev. Mazais tur guļ savā namiņā, kamēr guļ saimnieki. Kamēr guļ, tikmēr arī čurāt nevajag/ja vajag, var paciesties.

Kā pateikt, ka pie durvīm nav wc.. Iesākumā vienkārši nedod viņam iespēju/iemeslu tā domāt. Pa nakti reku jau ir atrisināts ko darīt, lai tā nebūtu.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Burvis

Postby ligakrista » 04 Aug 2018, 20:54

Burvis jau vairākas reizes ir bijis mums līdzi uz kafejnīcām, parasti āra terasēs, bet šodien arī iekštelpās. Pagājušajā kucënskoliņā stāstīja, ka jādodot gardumi ik pa laikam, par to, ka mierīgs zem galda guļ. Līdz šim bija gulējis šā kā tā, bet tâ kā brokastis mazais vēl nebija dabūjis, izlēmu viņam ik pa brītiņam iedot graudiņu. KĻŪDA. KĻŪDA :aizsvilstas: tas viņu tikai uzvilka, padarīja aktīvu un klaiņojošu :sarkstosa:

Tikko kā kļūdu izlabojām, Burvis atkal mierīgi zem galda gaidīja

Image
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Burvis

Postby Alpina » 04 Aug 2018, 21:38

Manuprāt, kaut ko sunim dot, kamēr paši sēž pie galda un ēd - viena no lielākajām un tālākā sadzīvē neērtākajām kļūdām. Izņemot, ja saimniekam patīk diedelējošs un mutē lūrošs suns :huh:
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Burvis

Postby ligakrista » 06 Aug 2018, 13:39

Audzētājai esmu tā kā solījusi izstādes, un kopš reālais suns ir mājās, saprotu, ka man 100 gadi neinteresē tās izstādes (par to jau aizdomas bija iepriekš), tāpēc šodien aizrakstīju hendlerei, kamēr vasara, tikmēr varu veltīt neierobežotu laiku šitam visam. jamegina kautkads minimums izdariit, lai kaa negribas :sarkstosa:

Konkretas hendleres vieta mums ir super neerta, Zolituudee - ir kads forss, cilvecigs, pozitivs hendleris tuvak Salaspils - Jugla rajonaa iesakaams?

Vakardienas pastaiga pie jūras bija kolosāla!

Image
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Burvis

Postby ligakrista » 20 Aug 2018, 17:44

Viss tik strauji mainās, atrasts brīdis - pierakstīšu vismaz pēdējo dienu notikumus. Bildes, kā allaž, nekādā sakarā ar tekstu :sarkstosa:

Satikām savu audzētāju vakardien kluba šovā, tik aizskustinoši bija redzēt, kā Burvis viņu atpazina pēc 6 nedēļu neredzēšanas :samilejies:
Virtuālā komunikācija mums nevedas, bet klātienē allaž dod sakarīgus padomus. Apstiprināja daktera teikto, ka Burvis ir "drama king" un piebilda, ka tā ir šķirnes iezīme :foto:

Pilnībā atspēkoja visus ieteikumus no sērijas: "treniņiem pašiem jāgatavo speciālie našķi", viņa arī trennē ar parasto barību. Šo mēs, laikam, jau būsim nokavējuši klausot skolotājus, jo uz parasto barību ir tikai motivēts mājās, ne skolā - bāc, ka neklausīju intuīcijai :lamajas:

Image

Izteica ļoti interesantu apgalvojumu, kad es lielījos (paldies Māra), cik daudz dažādus suņus Burvis jau ir saticis, ka katrs satiktais suns priekš spēlēšanās samazina cilvēka ietekmi uz/ komunikāciju ar suni par .. izkrita no galvas mērvienība un cipars, bet nu doma tāda, ka lai ir daži suņi, ar ko spēlēties, bet lai vairāk trennējamies ignorēt suņus.. :huh: un labi, ka piebilda, ja mums interesē sporti. Interesēt jau interesē, bet tikai dēļ komunikācijas un zinot, ka es vienmēr izvēlos būt ar suni pastaigā nevis kur citur profesionāli, izvēlos nesatraukties par to, cik daudz suņus esam satikuši.

Image

Te jāpiemin, ka BonnyRain francūziete mani pārsteidza nesagatavotu pilnīgi visās jomās labā nozīmē - ak, žēl, ka nevaram ikdienā tikties! :sirsninas2:

Parādīja pāris vingrinājumus Burvja mugurai, kas man liek domāt, ka viens no kucēnu agility vingrojumiem mums jāizslēdz no saraksta, pagaidām.

Ar roku košanu un lekšanu (kas uz mani vispār gandrīz nemaz vairs nav, bet uz meitu gan) ieteica ignorēt, bet mēs nemākam ignorēt pāri darīšanu, tad ieteica kā suņu mammas - paņemt aiz čupra tā, ka sāp.

Un, kolosālās Ridžbeku audzētājas iespaidā esmu saņēmusies doties uz Ventspili uz āra izstādi. Tāpēc, ka āra un tāpēc, ka audzētājai solīju un tāpēc, ka maz Entlebuheru Latvijā :parojas: Pamēģināsim, viena paziņa apsolīja palīdzēt ar iesākumu, jo tie, kas nezina, ka viņa ir tikai īpašniecei, saka, ka ļoti laba hendlere :) Mums viņa jau ir ļoti daudz konsultējusi, es viņai pilnībā uzticos.

Image


Suns aug, baudu, kamēr nav tīņa posms, bet viņdien fotosesijas laikā pie jūras, pēkšņi izdomāja pilnībā neklausīt un tāpēc bildēs būs ar pavadu, ja vien fotogrāfe nenofotošopēs nost :sajucis:

Image

Pagaidām diezgan brīvi varam staigāt bez pavadas un esam sev atklājuši no jauna dambja burvību!

Izsaku cerību, ka līdz ar ziemu forums atdzīvosies :jaa:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Burvis

Postby Bonny Rain » 21 Aug 2018, 13:59

Bija liels prieks iepazīties ar mazo Entlebuherīti. Varētu vēl kādu reizīti satikties. Reina bija sajūsmā. Pēc 2 stundu socializēšanās viens bija bezgala piekusis, un tā nebija Reina. Tiešām nesaprotu, kur franču buldogam var būt tik daudz enerģijas!
Vienmēr esmu brīnījusies, kāpēc pēc grupu treniņiem visi tik ātri pazūd. Tad taču būtu pats foršākais laiks kopīgam suņu tusiņam kaut uz 5-10 minūtēm. Pirms treniņa noteikti nevar, bet pēc tam taču varētu ļaut suņiem kopīgi izskraidīties. Nu, vismaz manējai tas ļoti ietu pie sirds.
Jā, un man arī ļoti žēl, ka šis forums palēnām izdziest. Visi laikam pārvākušies uz facebook un instagramiem u.c. modernām saziņas vietām. Ļoti daudz vērtīgas informācijas šeit salasījos, vērtīgas atziņas, pieredzes stāstus. Arī par tagad sev tik ļoti mīļo Obedience sportu šeit uzzināju. Ja būtu iepriekš zinājusi, iespējams, mana suņa izvēle būtu bijusi pavisam cita. Bet ir, kā ir. Un man ir buldogs ar torpēdu pakaļā. :kanepe:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Burvis

Postby Māra » 21 Aug 2018, 14:05

Varu pielikt par to foruma kūtrumu, ka, manuprāt, pie vainas ir tas, ka visi tikai lasa, bet nekomentē. Nav tā sinerģija, sevišķi blogiem. It kā jau arī forši rakstīt tikai sev, bet beigās tas tomēr nemotivē pietiekami. Tā tomēr ir kā saruna, kur gribas dzirdēt viedokļus, emocijas.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Burvis

Postby Māra » 21 Aug 2018, 14:13

ligakrista wrote:ka katrs satiktais suns priekš spēlēšanās samazina cilvēka ietekmi uz/ komunikāciju ar suni par .. izkrita no galvas mērvienība un cipars, bet nu doma tāda, ka lai ir daži suņi, ar ko spēlēties, bet lai vairāk trennējamies ignorēt suņus..

Šis gan man nešķiet nekādā mērā loģiski. Protams, ka tajā brīdī, kad suns ālējas, saimnieks nav tik svarīgs, bet mana pieredze rāda (nu jā, man tā pieredze gana niecīga, bet tas neaizliedz man izteikties), ka tieši labi izdauzījies, labi un daudz socializējies, visu redzējis suns daudz labāk var pievērsties saimniekam, jo viss nav bijis aizliegtais auglis, viss nav svešs. Tas viss jau ir zināms, pārbaudīts.
Sākumā, kad sākām ar Rūsu apmeklēt agility, viņam vajadzēja pie visiem tiem suņiem. Pagāja laiciņš, viņš pierada, ka vienmēr ir apkārt bars ar visādiem, un sāka pievērsties man. (te mēs, protams, neskaitam smaržīgas kuces, tās vienmēr cieņā) Un var jau būt, ka tā ir tieši mana suņa šķirnes specifika. Vai mana suņa personības specifika. Bet tas vienalga nešķiet loģiski. Jo ignorēt suņus mācīties tāpat sanāks visos treniņos, pastaigās. Attiecīgi, manuprāt, ir tieši labi, ka ir ļoti daudz iespēju izālēties tad, kad ir iespēja.

Varbūt bija domāts, ka nevajag iet draudzēties ar visiem uz ielas?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Burvis

Postby Bonny Rain » 21 Aug 2018, 14:32

Māra wrote:
ligakrista wrote:ka katrs satiktais suns priekš spēlēšanās samazina cilvēka ietekmi uz/ komunikāciju ar suni par .. izkrita no galvas mērvienība un cipars, bet nu doma tāda, ka lai ir daži suņi, ar ko spēlēties, bet lai vairāk trennējamies ignorēt suņus..

Šis gan man nešķiet nekādā mērā loģiski. Protams, ka tajā brīdī, kad suns ālējas, saimnieks nav tik svarīgs, bet mana pieredze rāda (nu jā, man tā pieredze gana niecīga, bet tas neaizliedz man izteikties), ka tieši labi izdauzījies, labi un daudz socializējies, visu redzējis suns daudz labāk var pievērsties saimniekam, jo viss nav bijis aizliegtais auglis, viss nav svešs. Tas viss jau ir zināms, pārbaudīts.
Sākumā, kad sākām ar Rūsu apmeklēt agility, viņam vajadzēja pie visiem tiem suņiem. Pagāja laiciņš, viņš pierada, ka vienmēr ir apkārt bars ar visādiem, un sāka pievērsties man. (te mēs, protams, neskaitam smaržīgas kuces, tās vienmēr cieņā) Un var jau būt, ka tā ir tieši mana suņa šķirnes specifika. Vai mana suņa personības specifika. Bet tas vienalga nešķiet loģiski. Jo ignorēt suņus mācīties tāpat sanāks visos treniņos, pastaigās. Attiecīgi, manuprāt, ir tieši labi, ka ir ļoti daudz iespēju izālēties tad, kad ir iespēja.

Varbūt bija domāts, ka nevajag iet draudzēties ar visiem uz ielas?


Jā, nu par šo man vēl īsti nav tās skaidrības -kā labāk / pareizāk. Iespējams, ja ir runa par Obedience sportu, piemēram, tad šī te suņa nemācīšana ietusēt ar citiem suņiem un mācīšana sunim komunicēt tikai ar saimnieku, varētu dot savu rezultātu. Iespējams. Ir arī tādi mūsu grupas biedri, kuri ne reizi savus suņus nav laiduši pat tuvumā citiem. Droši vien tam ir savs iemesls. Bet nu manējā "es mīlu visus suņus un cilvēkus" grib draudzēties ar visiem. Un ir diezgan sarežģīti noturēt viņas uzmanību uz mani. Tagad, pēc gada vecuma, man pat izdodas viņu laicīgi apturēt gājienā pie citiem suņiem treniņu laikā. Bet es neredzu nekādu iemeslu, kāpēc man viņai neļaut ietusēt ar citiem pēc tam. Es viņu nevaru šitā izdzenāt, kā to var citi suņi. Un viņa tiešām to izbauda.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Burvis

Postby Bonny Rain » 21 Aug 2018, 14:36

Māra wrote:Varu pielikt par to foruma kūtrumu, ka, manuprāt, pie vainas ir tas, ka visi tikai lasa, bet nekomentē. Nav tā sinerģija, sevišķi blogiem. It kā jau arī forši rakstīt tikai sev, bet beigās tas tomēr nemotivē pietiekami. Tā tomēr ir kā saruna, kur gribas dzirdēt viedokļus, emocijas.

Es feisītim neredzu to potenciālu sarunai, kas ir iespējams šeit - pat gadiem tiek uzturētas tēmas, kas kādam var būt aktuālas. Es feisītī nebūtu atradusi daudz ko tādu, ko uzzināju šeit, lasot dažādas tēmas un blogus. Man tiešām negribētos, ka šis viss lēnām nomirtu sarunu bada nāvē.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Burvis

Postby ligakrista » 23 Aug 2018, 09:18

Sunim parādījušās blaugznas. Varbūt tā kasīšana ar purnu bija nevis dēļ kādas blusas, bet dēļ alerģijas?
Kamēr devām tikai graudiņus - viss bija labi - manas idejas, no kā varētu būt alerģija:
- eko šmeko tītara sirdis :jaut:
- parastās liellopu trahejas :jaut:
- veikalos pirktie (95%+ gaļas) našķi :jaut:

Sāku domāt, vai mana izvēle iet uz visiem interesējošajiem apmācību veidiem tomēr nebija kļūda. Kaut kā pamatpaklausība ar agility sāk aizvien vairāk konfliktēt, vai arī es kaut ko nesaprotu? :neparliecinats:

Tāds sīkums, bet sasmējos par sevi, kad beidzot pieleca, ka iekš kucēnu agility atpūta nozīmē mierīgi pasēdēt, bet iekš pamatpaklausības atpūta nozīmē izskraidīties. Ir jau loģiski, protams, bet vienu brīdi sajuka :koslene:

Un vēl man ir pirmā uzvedības problēma ar suni, kuru nezinu, kā risināt. Viņam, kad skrienu viņam pa priekšu (agility - laukā no tuneļa, paklausībā - atpūšoties) viņš nevis nesas pakaļ mantai, bet man un metas kājās un rokās :aizsvilstas:

Kad beidzot izdodas iemānīt mutē mantu, tad plēš un rauj ar rūkšanu un nu ļoti aktīvi.. Tas man atgādina, ko socializācijas trennere brīdināja par "aktīvās nogalināšanas" mantām.. ;(

Ja skatās, kā to iesaka risināt Agility trennere - padarīt mantu par interesantu un tā kā pat nedaudz spēlēt vilkšanu un kontaktā- tad kļūda bija mīļāko mantu padarīt pieejamu tikai trenniņos (paklausības ieteikums), jo tagad tā manta tādejādi ir kļuvusi vienaldzīga, jo reti satiek..

Vēl neesmu pajautājusi paklausības trennerei, ko viņa iesaka, bet atceros, kad atpūtas laikā reiz ar mantu spēlējos tā, kā rādīja Agility trennerem tad man tika norādīts, ka tā nav pareizi.

Noslēgumā viena bildīte no aizvadītās fotosesijas, kuras laikā pirmo reizi mūžā Burvis pie jūras nebija īsti atsaucams, kā rezultātā daudzās bildēs būs pavada, kas galīgi nav forši :akes:

Image
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Burvis

Postby ligakrista » 23 Aug 2018, 16:04

Oij, jāpiefiksē, milzu jaunums - Burvis vakardien pirmo reizi pats izmantoja būri kā patvērumu no nagu griezšanas. Tad jau sāk saprast, ka tā ir viņa drošā vieta :roze:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Burvis

Postby Bonny Rain » 24 Aug 2018, 14:04

ligakrista wrote:Sunim parādījušās blaugznas. Varbūt tā kasīšana ar purnu bija nevis dēļ kādas blusas, bet dēļ alerģijas?
Kamēr devām tikai graudiņus - viss bija labi - manas idejas, no kā varētu būt alerģija:
- eko šmeko tītara sirdis :jaut:
- parastās liellopu trahejas :jaut:
- veikalos pirktie (95%+ gaļas) našķi :jaut:

Ir pieredze ar alerģiju. Laikam būsim atraduši galveno vainīgo - vista. Man šķita, ka vista tāds maigāks un foršāks gaļas veids, bet izrādās, ka tas ir alergēns nr.1. Tā kā meklējiet savu vainīgo produktu. Var ar izslēgšanas metodi. Man kamēr aizgāja līdz smadzenēm atklājums par vistu, suns mocījās kādus 2-3 mēnešus.

ligakrista wrote: Ja skatās, kā to iesaka risināt Agility trennere - padarīt mantu par interesantu un tā kā pat nedaudz spēlēt vilkšanu un kontaktā- tad kļūda bija mīļāko mantu padarīt pieejamu tikai trenniņos (paklausības ieteikums), jo tagad tā manta tādejādi ir kļuvusi vienaldzīga, jo reti satiek..

Nu, ja treniņi būs katru dienu (mājās), tad jau nebūs tā, ka satiek reti. Mums ir speciālā manta tikai treniņiem. Un pagaidām tā darbojas ļoti labi. Bet man jau šķiet, ka problēma ir nevis mantā kā tādā, bet tajā, ka manta ir nosprāgusi - nu, citiem vārdiem sakot, mantas pasniegšanas veidā. Ja es to mantu došu tāpat, tad jau interese ne vienmēr būs, bet ja manta nebūs beigta, bet dzīva un muks prom, tad tā paliks interesanta.
Mana lielākā kļūda ir tā, ka es nespēju pasniegt savam sunim to, ka treniņš ir super fun, ka tas ir kaut kas tāds, ko gribas darīt kopā ar saimnieku. Un te ir vainojams mans temperaments. Es gan palēnām labojos, bet esmu jau gana sačakarējusi sunim priekšstatu par to, cik forši ir pildīt saimnieka komandas.
Ak, jā, vēl viena milzīga kļūda, ko nesen aptvēru: es pārāk bieži viņas vārdu lietoju noliedzošā formā. Tas ir, es mēdzu apsaukt viņu nevēlamajā darbībā nevis ar nē vai nedrīkst, bet ar viņas vārdu. Līdz ar to viņa uz savu vārdu pasākusi sliktāk reaģēt. Vēl precīzāk, viņa 100% reaģē uz skaļu komandu, bet, ja es viņas vārdu saucu klusu, uz mani neskatās ieinteresēts acu pāris vienmēr.
Un vispār, kā tur bija ar to teicienu par tiem kucēniem - ko tur ar viņiem darīja. Stulbs teiciens, bet doma skaidra: pirmais suns (nabadziņš) ir eksperiments. Ar otro jau parasti tik daudz kļūdu nepieļauj. Un es zinu, ka gribēšu arī otru suni. Kaut kad. Tagad tikai jātiek galā ar jau pielaistajām kļūdām sava pirmā suņa audzināšanā.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Burvis

Postby ligakrista » 11 Sep 2018, 14:01

Bonny Rain wrote:Ir pieredze ar alerģiju. Laikam būsim atraduši galveno vainīgo - vista. Man šķita, ka vista tāds maigāks un foršāks gaļas veids, bet izrādās, ka tas ir alergēns nr.1. Tā kā meklējiet savu vainīgo produktu. Var ar izslēgšanas metodi. Man kamēr aizgāja līdz smadzenēm atklājums par vistu, suns mocījās kādus 2-3 mēnešus.


izskatās, ka tās tītara sirdis bija pie vainas... :paukojas:

Bonny Rain wrote:
ligakrista wrote: Ja skatās, kā to iesaka risināt Agility trennere - padarīt mantu par interesantu un tā kā pat nedaudz spēlēt vilkšanu un kontaktā- tad kļūda bija mīļāko mantu padarīt pieejamu tikai trenniņos (paklausības ieteikums), jo tagad tā manta tādejādi ir kļuvusi vienaldzīga, jo reti satiek..

Nu, ja treniņi būs katru dienu (mājās), tad jau nebūs tā, ka satiek reti. Mums ir speciālā manta tikai treniņiem. Un pagaidām tā darbojas ļoti labi.


ha, dura es. biju sapratusi, ka "manta tikai treninniem" nozime, ka mantu redz tikai tad, kad aizbrauc uz nodarbibu. bet, saprotams tak, mājas trenninjs arii ir trenninjs..

Bonny Rain wrote:Bet man jau šķiet, ka problēma ir nevis mantā kā tādā, bet tajā, ka manta ir nosprāgusi - nu, citiem vārdiem sakot, mantas pasniegšanas veidā. Ja es to mantu došu tāpat, tad jau interese ne vienmēr būs, bet ja manta nebūs beigta, bet dzīva un muks prom, tad tā paliks interesanta.


jā, nav mīļākas mantas par putekļusūcēju vai slotu..

Bonny Rain wrote:Mana lielākā kļūda ir tā, ka es nespēju pasniegt savam sunim to, ka treniņš ir super fun, ka tas ir kaut kas tāds, ko gribas darīt kopā ar saimnieku. Un te ir vainojams mans temperaments. Es gan palēnām labojos, bet esmu jau gana sačakarējusi sunim priekšstatu par to, cik forši ir pildīt saimnieka komandas.


man viena suņu paziņa rādīja video, kā atšķiras viņas suņa sadarbošanās vēlme, ja viņa runa vienkārši maigā balsī, vai ja nereāli sajūsminātā un sakāpinātā.. man vēl tāls ceļš ejams :sarkstosa: neesmu dzimusi slavētāja :D


Bonny Rain wrote:Ak, jā, vēl viena milzīga kļūda, ko nesen aptvēru: es pārāk bieži viņas vārdu lietoju noliedzošā formā. Tas ir, es mēdzu apsaukt viņu nevēlamajā darbībā nevis ar nē vai nedrīkst, bet ar viņas vārdu. Līdz ar to viņa uz savu vārdu pasākusi sliktāk reaģēt.


paldies, vērtīga piezīme!!


Bonny Rain wrote:. Un es zinu, ka gribēšu arī otru suni. Kaut kad. Tagad tikai jātiek galā ar jau pielaistajām kļūdām sava pirmā suņa audzināšanā.


Borderīti? :kanepe:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Burvis

Postby ligakrista » 11 Sep 2018, 14:30

Image


Divas nedēļas Burvis nav dabūjis ne tikai grupu nodarbības, bet nav arī mājās trennēts - dzīve ievieš korekcijas.. atsākot, izskatījās, ka viņš pat nogulties pie našķa nemāk :ninja:


Dzīve ieviesa tik daudz korekciju, ka uz noskatīto Ventspils izstādi ar neaizbraucām :( tik daudz enerģiijas prasīja savākties un pieteikties un viss velti :( jāsaņemas izpētīt, kur ir nākamā sakarīgā izstāde, lai nav tā, ka pirmā izstāde jau juniora vecumā :pilnmeness:

šķita jau ka iet labi ar suni, progress visur redzams gan uz uz pacietības trennēšanu - nu jau pie pilnas bļodas spēj sēdēt ar notecējušām siekalām līdz zemei, bet ēdienu neaiztiek.

Image

sapratu, ka man trūkst atļaujošās komandas šādām situācijām.. citreiz turpina sēdēt, pat, kad eju prom un sāk ēst tikai, ja es ar roku paskandinu bļodiņu);

Image


gan uz uzvešanos ar citiem suņiem - riet nerej bez jēgas, virsū nelec, ir jauks kompanjons un tad vakar lika man sarkt mežā bez mitas - nu negribēja tas otrs suns spēlēties ne pa kam un Burvis rēja uz viņu bez mitas, es nebiju gatava pārtraukt pastaigu, kaut ko mēģināju novērst uzmanību ar ēdienu un trennēšanu, bet kā atpakaļ pie nespēlīgā suņa, tā rej reāli neizturami. bija klusuma brīži, protams, visvairāk pēc tam, kad tas otrs bija beidzot paspēlējies, bet vispār nav ne jausmas, kā šo risināt.. :ieraujpoda:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Burvis

Postby ligakrista » 11 Sep 2018, 15:54

un vēl es domāju, vai, ja gadījumā manām paranoiskajām aizdomām izrādīsies taisnība un Burvim ir stress no glaudīšanas (bet kāpēc tad viņš ļaujas un pielāgojas tieši tā, lao visvairāk pakakle glaudītos?) tas varētu būt ne tikai šķirnes iezīme, bet arī efekts no tā, ka audzētājai izrādījās (jau tad, kad bijām atbraukuši maksāt rezervācijas maksu un pēc 9 mēnešu gaidīšanas nebijām gatavi atteikties no Burvja), ka ir alerģija no suņiem, tātad viņa tos neņēma iekšā mājās un viņš, kucēns būdams dzīvojās ar daudziem suņiem nevis ģimeni.. un ja tā - to tak var izmainīt arī savādāk, nekā neglaudot suni? :sajucis:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Burvis

Postby Bonny Rain » 11 Sep 2018, 18:19

ligakrista wrote:
Bonny Rain wrote:. Un es zinu, ka gribēšu arī otru suni. Kaut kad. Tagad tikai jātiek galā ar jau pielaistajām kļūdām sava pirmā suņa audzināšanā.


Borderīti? :kanepe:


Ha, ha, ha, ha... Būšu piesardzīga - cik reizes dzīvē ir sanācis aplauzties, sakot NEKAD, bet rezultātā tieši tas, kas bija NEKAD arī sanāk. :kanepe: Tā kā teikšu drīzāk tā - pagaidām šķiet borders nebūs mana favorītšķirne. Bet nekad jau neko nevar zināt. Tā skatos uz tiem sportistiem un tāda neliela skaudībiņa uznāk. Bet es labi saprotu, ka ne jau pašā borderī meklējama laimes atslēga. Nu jeb sporta panākumu atslēga. Bet nu tomēr, borderi ir ļoti piemēroti sportam. Mana acs pašlaik ir kritusi uz Baltajiem Šveices aitu suņiem. Bet nekur jau nav zvanīts, ka tas nebūs kāds labradors vai zeltainais retrīvers. Vai vēl kāds, par kuru pašlaik nedomāju.

Kādi jūs jau lieli izauguši! :shock:
Par to gulēšanu bez kāruma tepat blakus blogā rakstīju. Manējā tikai tagad vispār ir pasākusi bez kāruma gulties. Un nepareizi. Tā kā nāksies man vien turpināt gulšanos turpināt ar kārumu, kamēr sunei tomēr izstrādāsies pareizais gulšanās veids. Mums gulšanās specifika ir no priekškājām. Tas nozīmē, ka ja suns sēž, tad apguļoties viņai priekškājām nevajadzētu izkustēties no vietas, bet kustās suņa pakaļgals. Tas tā, ja nu kas. Tā kā par to, ka tik mazs kucēns kaut ko nedara bez kāruma, vari atslābt. Tas var būt vēl ilgi.
Bet par to riešanu un glaudīšanu, pajautā Zaigai. Viņa ir kinologs ar atbilstošu izglītību. Gan jau kaut ko saštukosiet. Bet cik saprotu, tas tiešām nav īsti labi, ka kucēns nav ņemts mājās un nav bijis pietiekama kontakta ar cilvēkiem.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests