Kataraktas operācija sunim Sanktpēterburgā No Rīgas ar auto

Dog Health

Kataraktas operācija sunim Sanktpēterburgā No Rīgas ar auto

Postby xxyyxx » 08 Jan 2020, 20:09

Kataraktas operācija sunim Sanktpēterburgā, Sotņikova vet klīnikā. Rīga - Sanktpēterburga ar automašīnu.

Manai suņu meitenei Čiko bija nepieciešama kataraktas operācija labajai acij. Čiko ir 7gadi, tojterjers, 6,5kg. Pirms trīs gadiem sāka veidoties katarakta. Pēc gada Čiko zaudēja redzi labajā acī. 2019 novembrī vērsāmies pie oftomologa Jeļenas Oksas Minaļto (Rīgā). Pēc izmeklēšanas, dr. Oksa rekomendēja veikt kataraktas operāciju Sanktpēterburgā. Latvijā šo operāciju dzīvniekiem neveic. Uzrakstīju emailu oftomologam Vasiljevai Jekaterinai Valerevnai, kura strādā Sotņikova veterināra klīnikā Sanktpēterburgā. https://spbvet.com/
Mūsu saziņā iesaistījās arī dr. Oksa, nosūtot dr. Valerevnai nepieciešamo informāciju par Čiko apskates rezultātiem.
Norunājām pirms operācijas apskati Sotņikova klīnikā 9.decembrī un operāciju 10.decembrī. Doties uz Krieviju nolēmu ar privāto auto no Rīgas, caur Igauniju (Narva/Ivangorod), uz Sanktpēterburgu.

Iebraucot krievijā sunim jābūt (ja ved vienu vai divus suņus, ne vairāk)
1. Eiropas dzīvnieku pase
2. Identifikācija (mikročips)
3. Dzīvniekam jābūt reģistrētam https://www.ldc.gov.lv/lv/pamatdarbibas ... _registrs/
4. Derīgas vakcīnas (pret trakumsērgu un pret citiem bīstamiem vīrusiem)(vakcinēts ne mazāk kā 21 dienu pirms izceļošanas)
5. Klīniskie izmeklējumi (Eiropas dzīvnieku pases pēdējās lapās)(izmeklējumi derīgi 72h pēc ieraksta veikšanas)(12eiro)

https://www.zm.gov.lv/partikas-un-veter ... =7439#jump

http://fsvps.ru/fsvps/importExport/pets ... tPets.html

Iebraucot krievijā cilvēkam ir jābūt
1. E-visa (kura uz robežas jāuzrāda izprintēta, krāsaina)(e-visa ir bezmaksas) http://electronic-visa.kdmid.ru/spb_home_en.html
2. Ceļojuma apdrošināšana (1pers. 10eiro)
3. Automašīnai - zaļā karte (aprodrošināšana)(9eiro)
4. Pasažiera muitas deklarācija. Šo deklarāciju jums izsniegs Ivangoroda robežas punktā 2 eksemplāros (vienu eksemplāru viņi paturēs sev). Deklarācija ir jāaizpilda automašīnas īpašniekam, krievu valodā, ar roku rakstīta. Iesaku sagatavoties, šo deklarāciju aizpildot jau mājās kā paraugu, lai ietaupītu laiku uz robežas.
5. Imigrācijas karte. Imigrācijas karti (maza papīra lapiņa) izsniedz Ivangoroda robežas punktā, kad uzrādi e-visu un pasi. Izceļojot no Krievijas imigrācijas katre obligāti jāatdod atpakaļ.

https://www.mfa.gov.lv/konsulara-inform ... federacija

Kompānijai ņēmu līdzi savus vecākus un abus manus suņus. 8.decembra agrā rītā devāmies ceļā.
Šķērsojot Narvas (Igaunijas) robežpunktu viss bija ātri un vienkārši. Tuvojoties Narvai rezervēju vietu rindā uz robežas (5eiro) (https://www.estonianborder.eu/yphis/pre ... cle.action
Kā un kur jābrauc Narvas robežas zonā noskaties https://www.youtube.com/watch?v=r13bBGv66EE&t=761s

Pārbraucot upi nonākam Ivangoroda robežpunktā (Krievijā). Tur mēs saskārāmies ar haotismu un bravūrīgiem robežkontroles darbiniekiem. Uz šīs robežas pavadījām 4stundas, līdz beidzot tiekām cauri. Plānojām maršrutu Rīga-Sanktpēterburga paveikt 9stundās, rezultātā brauciens aizņēma 12stundas.

Es noīrēju dzīvokli 10min auto braucienā no klīnikas (pirms dzīvokļa rezervācijas pārliecinājos, vai atļauts palikt ar dzīvniekiem). Dzīvoklis 25eiro diennaktī. https://www.airbnb.com/rooms/19616876?s ... oMBz8jmf1d

9.decembrī ieradāmies Sotņikova veterināra klīnikā. Satiekot dr. Jekaterinu Valerevnu un viņas palīdzi uzreiz sapratu, ka suns ir profesionāļu rokās. Čiko veica pirms operācijas pārbaudi - izmeklēja aci (spiediena mērīšana, sonogrāfija uc.), asins analīzes, pirms operācijas medikamenti. Tika izveidota pacienta karte. 4700RUB (70eiro)

10.decembrī operācija. 11:00 vēlreiz aprunājām operācijas gaitu, parakstīju līgumu un atstāju Čiko klīnikā. 17:00 saņemu ziņu, ka Čiko ir pamodusies, pārbaudīta un es varu braukt atpakaļ uz klīniku. Čiko jutās labi, acī vairs nebija pelēkā saduļķojuma, jau bija pamanāma reakcija labajā acī. Nebija nekādu pārsēju. Pēc operācijas, ap kaklu, bija jānēsā tas sauktais satelīts, lai suns nesatraumē aci. Man pastāstīja par acu pilienu un tablešu devām un lietošanas grafiku, kas būs jāievēro pēc operācijas. Visu informāciju izsniedz arī papīra veidā. Klīnikā norēķinoties skaidrā naudā saņēmu 5% atlaidi. 39 900RUB (580eiro)

11.decembrī ieradāmies uz pēc operācijas pārbaudi. Ar aci viss ļoti labi. Pēc operācijas vizītes ir iekļautas operācijas cenā.

12.decembrī ieradāmies uz otro pēc operācijas pārbaudi. Dr. Jekaterina Valerevna ar rezultātu bija apmierināta un ļāva mums doties atpakaļ uz Latviju. Nākamājai vizītei pie dr. Oksas Rīgā bija jābūt periodā 14 - 16decembrim. Nopirku vēl papildus medikamentus, lai nav Latvijā jādomā kur dabūt receptes un kur nopirkt. (30eiro)

Mājupceļā robežu šķērsojām 45minūtēs. Jāpiebilst, ka vienīgā vieta kur pievērsa uzmanību suņiem un suņu dokumetiem bija Narvas robežpunktā, braucot no Krievijas uz Igauniju. (paskatījās suņu pases un uzdeva pāris jautājumus)

Pieredzi komentēšu kā ļoti profesionālu un ne tik dārgu (kā piemēram tā pati operācija Somijā). Nekur tālu nebija jādodās un Čiko ir atguvusi redzi. Mēnesī reizi braucam uz pārbaudēm pie dr. Oksas Rīgā. Šobrīd pilienus jālieto 3x dienā.
Degvielu iesaku pildīt Krievijā, tur dīzelis litrā maksā 70centi (Nestē).

Liels paldies Jeļenai Oksai Minaļto par atsaucību, padomiem un iedrošinājumu.
Liels paldies Vasiljevai Jekaterinai Valerevnai un palīgiem par ekselentu darbu un servisu.
100% rekomendēju.
xxyyxx
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 08 Jan 2020, 18:28

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests