Sunshine terrier Dylan

Blogs and Chats

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 30 Apr 2019, 00:25

Man melnbaltā fotogrāfija pašai ne īpaši patīk, bet reiz biju pasūtījusi melnbalto filmiņu bloku, ko lēnām fotogrāfēju ar veciem fotoaparētiem ekspermentējot. Tad nu sanāca attīstīt tādu filmiņu, kura bija aparātā divus gadus.

Pirmais attēls no Dillija 4. dzimšanas dienas, ko pavadījām gan Kopenhāgenā, gan Malmē.

Image

Kāda no daudzajām ziemas dienām, kas piedzīvota kaut kad, nezin kad.

Image

Image

Image

Un Dillijs 2019. gada aprīlī

Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 23 May 2019, 22:02

Šis pavasaris bijis ļoti aktīvs, neliels atskats vēl nemaz tik senā pagātnē. Aprīlis, Zviedrija un joprojām sniegs. Taisnības labad jāsaka, ka sniegs nu beidzot ir nokusis : )

Image

Viena no mūsu favorītvietām, neliels kalns no kura paveras fantastisks skats.

Image

Kalna Ziemeļu nogāze joprojām pilna ar sniegu, lai sasildītos, jāuzēd kāds hotdogs

Image

Reizēm vienkārši jāpameditē vienatnē

Image

Vai divatnē

Image

Lejā pie jūras, sniegs nokusis

Image

Var ērti staigāt pa akmeņiem

Image

Ļoti patīk akmeņi

Image

Ļoti, ļoti

Image

Bet tikpat ļoti ir apnicis fotogrāfēties

Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 25 Jul 2019, 13:57

Esam atgriezušies no diezgan apjomīga izbrauciena pa Eiropu. Šoreiz mūsu maršruts veda Zviedrija - Dānija - Vācija - Nīderlande - Beļģija - Francija - Lielbritānija - Francija - Vācija - Polija - Lietuva - Latvija.
Lai iebrauktu Lielbritānijā bija nepieciešama speciālā attārpošana, to veicām Zviedrijā un tad, šķiet, ka piecu dienu laikā bija jāšķērso robeža, tādēļ var teikt, ka ceļojums "pa īstam" sākās tikai Lielbritānijā, kas bija viens no mūsu galamērķiem. Uz robežas visu kārtīgi pārbauda un arī atgādina par tuvojošos potes termiņu. Attieksme ir brīnišķīga un ostā pat ir suņu laukumiņš, kur pirms brauciena var pastaigāt pa mākslīgo zālāju vai izmēģināt pārlekt pāri kādai barjerai, tiesa gan ļoti maziņš, bet tas jau ir patīkams bonuss, zinot kā ir citur.

Anglija ir suņu paradīzīte, visur un vienmēr suņi ir atļauti, visos pabos uz letes ir našķu trauks un katrs sevis cienīgs paba saimnieks nāk klāt un speciāli dod kraukšķus četrkājainajiem viesiem, nemaz nerunājot, ka gandrīz pie katras mājas ir izlikta ūdens bļodiņa. Suvenīru veikalos ir atsevišķi stendi sunīšiem un visi ir super laipni un pieklājīgi. Praktiski jau pēc pirmās dienas Dillijs bija gatavs pārvākties uz Lielbritāniju.

Pat Londonā, lai arī redzējām dienas laikā vēl tikai divus citus suņus attieksme bija fantastiska. Dillijam beidzās ūdens pudelītē un to netīšām bija redzējis džentlmenis, kas sēdēja pretējā ielas pusē un viņš mums nezinot bija aizskrējis uz bāru, paņēmis suņu bļodu un atnesa mums. Vai es minēju, ka iela bija četras joslas pa divām katrā virzienā un džentlmenis bija uzvalkā? Katrā ziņā, dzīve mūs tur lutināja. Anglijai piecas zvaigznes un ar to tā izvirzās vadībā Itālijai, kur suņus mīl tikpat ļoti, bet klimats mums patīkams Anglijā tomēr : )

Bilžu atskaiti centīšos veikt hronoloģisku. Tātad Anglija (1. daļa):


Rye ir maza piparkūku pilsētiņa ar glazētiem cukura jumtiņiem un bruģīti. Lieliska, lieliska vieta ar tikpat lieliskām pastaigu takām netālu.

Image

Brīnišķīgs skatu laukumiņš no Rye, Dillijam gan saistošāka šķiet dzīve uz ielas.

Image

Netālu no Rye centra ir dabas rezervāts, unikāla vieta Anglijā. Vieta, kur visi vietējie ved savus suņus, mums paveicās, ka vakars bija salīdzinoši vēss un vēls, ka bijām gandrīz vienīgie. Mājiņa kā no bērnu zīmējumiem.

Image

Heistinga ir cita pilsēta, šķiet, ka šo es varu dēvēt par savu mīļāko pilsētu Lielbritānijā. Lamanša jūras šaurums, akmeņainā pludmale un sāļais ūdens, kaut kas tajā visā Dillijam šķiet aizdomīgs pirmajā mirklī.

Image

Pie oļu pludmales noteikti ir jāpierod.

Image

Dillijs nav mednieks, bet viņš noteikti ir sargsuns. Tas ir viņa darbiņš 24/7 sargāt visu ģimeni, mašīnu un nometnes vietu. Dillijs darbiņā.

Image

Un tad uznāk bēgums un parādās smiltiņas, beidzot puika atdzīvojas. Skatamies ko esam nomakšķerējuši pa nakti.

Image

Iepazīstamies ar krabjiem

Image

Našķojamies ar tikko noķertām garnelītēm un mīdijām.

Image

Tālāk dodamies tālāk gar krastu nedaudz uz Rietumiem apskatīt baltās klintis.

Image

Mūsu uzmanību noķer upīte, kas met līkločus uz klinšu pusi.

Image

Un turpat jau ir Lamanšs un klintis.

Image

Esam ļoti priecīgi, bet arī piesardzīgi, jo bieži notiek nogruvumi, tādēļ piesardzības dēļ Dilans siksniņā. Pieredzējām arī nogruvumu acu priekšā, bet ne šeit, tur, kur makšķerējām garnelītes.

Image

Draudziņš laimīgs ticis pie jūras.

Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 25 Jul 2019, 23:30

Anglija (2. daļa)

Rīta pastaiga pa miglā vītajām baltajām klintīm. Šoreiz atradām lielāku pļaviņu, kur var arī izskrieties, tiesa gan vējš bija tik pamatīgs, ka nemaz tik ļoti skriet negribējās.

Image

Image

Image

Image

Klintis un jūra un dzīve ir izdevusies

Image

Tālāk mūsu ceļš ved uz vidieni, kur izskatās līdzīgi kā Latvijā, tikai kalni augstāki un ielejas dziļākas, un koki lielāki, bet Anglijas daba mūsu sirsniņās ir ļoti dziļi iespiedusies.

Image

Anglijā kolosāli ir tas, ka daudzos muzejos pat var ar suni iet iekšā. Šeit konkrēti mēs esam brīvdabas muzejā, bet bijām arī "slēgtā tipa".

Image

Šoreiz Dillijam solo bildes izpalikušas pie klasiskajiem Anglijas skatiem, tādēļ būs kopā ar mani pie sarkanās telefona būdiņas.

Image

Kā jau minēju, kafejnīcās un pabos sunīši ir vairāk kā gaidīti viesi. Bieži vien, vienlaikus kopā pabos atradās ap 10 suņiem, tāpat arī veikalos un muzejos.

Image

Vai es jau minēju, ka sunīši ir gaidīti visur? Pilīs, muzejos un baznīcās? (Lai nebūtu tik cukuraini, tad dārzos gan suņus nelaida).

Image

Aizbraucām arī uz Londonu.

Image

Klasiska bilde pie Londonas gurķa.

Image

Jāatzīst, ka no lielpilsētām šeit ar suni ir salīdzinoši visvieglāk, diezgan daudz zaļās zonas, krēsli, kur apsēsties un dzeramās ūdens bļodiņas.

Image

Patīk jau mums tā Londona.

Image

Bet vakarā gan atgriezāmies pie akmeņainās jūras.

Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby kalngalis18 » 03 Aug 2019, 12:58

bezgala skaisti
:) kredītu apvienošana ja vairs nav variantu
User avatar
kalngalis18
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 03 Aug 2019, 12:51

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 15 Apr 2020, 20:57

Izskatās, ka šajā forumā cilvēki vairs neuzturas, bet mēģināšu kaut ko ierakstīt, jo varbūt kādam ir padoms un vēl vairāk - varbūt kādam vēlāk noderēs. Runa ir par kastrāciju.

Tātad Dilanam šobrīd ir gandrīz 7 gadi. Lieldienu brīvdienās viņam urīnā parādījās asinis. Protams, mūsmājās sākās panika, Latvijas vetārsta pirmā uztraukuma doma bija par babeziozi. Uzreiz zvanījām arī Zviedrijas akūtajam vetrināram, bet viņš pēc dažu jauājumu uzdošanas teica, lai braucam pēc brīvdienām. Mēs gan joprojām uztraucāmies, bet tad lasījām, ka Zviedrijā šī babezioze nav īpaši izplatīta, tā pārsvarā ir suņiem, kas atbraukuši no Eiropas, pietam tā kā mēs dzīvojam vairāk uz Ziemeļiem un mums vēl ziema un ērces nav, guvām kādu sirdsmieru. Suns bija priecīgs, enerģisks, ar normālu temperatūru (38,14) un ar labu apetīti, kas drusku vēl vairāk mierināja.

Kopā ar Latvijas vetrināru sākām risināt problēmu telefoniski. Brīnumainā kārtā mums mājās atradās tieši tās antibiotikas, kuras mums ieteica un jau tajā pašā vakarā sākām kursu. Nākamajā dienā iegādājāmies arī dzērveņu ekstraktu pulverītī, ko likt klāt ēdienam. Pēc brīvdienām jau atradāmies Latvijā pašizolācijā, kur visu nodezinficējot, bezkontaktā nodevām Dilliju uzticības personai, kas aizveda viņu pie vetārsta Cēsīs. Tur paņemot asins un urīnanalīzes, apstiprinājās, jau esošās aizdomas, ka vaina būs vai nu urīnpūslī vai prostatā. Tālāk iedeva mums vēl pretiekaisuma zāles un vēl kaut kādas tabletes, kuras tagad jādod kā tādam opītim. Gaidam, kad šis kurss beigsies, lai varētu tālāk doties uz sonogrāfiju, kur pārbauda un nosaka galveno vainu.

Katrā ziņā, mums jau divi vetārsti, kas konsultē, saka, ka aizdomas ir par prostatu un, ka visdrīzākais būtu nepieciešama veikt kastrāciju. Te nu sākas mūsu dilemma. Internetā esam lasījuši par diva veida procedūrām: hormonālo kastrāciju, kur jāievada skaustā čips reizi gadā un ķirurģisko, kur process tiek veikts neatgriezeniski un narkozē. Itkā hormonālā kastrācija ir humānāka (tā raksta internetā), bet abi vetārsti minēja, ka šajā gadījumā ķirurģiskā būtu labāk. Pietam narkoze vairs neesot kā agrāk, esot vieglāk, nelieli iegriezumi tiek veikti ātri un narkozes laikā tiek kārtīgi iztīrīti arī zobi.

Vēlējos vaicāt vai kādam ir pieredze ar kādu no kastrācijas veidiem sunim, kurš vairs nav kucēns? Vai nebija kādas veselības komplikācijas? Vai suņa raksturs kādā veidā izmainījās?
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby dagi » 21 Apr 2020, 22:02

Man divām draudzenēm kastrēja suņus tieši prostatas problēmu dēļ. Gan vienam, gan otram bija ap gadi astoņi. Kastrēja ķirurģiski, kā jau mazpilsētā. Abiem jau ap 12 gadiem, prostatas problēmas beidzās jau neilgi pēc kastrācijas. Abi lieli suņi-VASveidīgs un stafa jauktenis. Uzvedība diži nemainījās, ja neskaita to, ka vairs neinteresē tekošas kuces. Par hormonālo nemācēšu teikt, nav bijusi saskare, bet, droši vien, ja vajadzētu, izvēlētos tomēr ķirurģisko, kaut vai tāpēc, lai lieki nepiebāztu suni ar hormoniem, kas to zin, kādas sekas tam var būt vēlāk. Pie tam tā jāatkārto katru gadu, bet te, čiks un viss.
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 30 Apr 2020, 22:39

dagi wrote:Man divām draudzenēm kastrēja suņus tieši prostatas problēmu dēļ. Gan vienam, gan otram bija ap gadi astoņi. Kastrēja ķirurģiski, kā jau mazpilsētā. Abiem jau ap 12 gadiem, prostatas problēmas beidzās jau neilgi pēc kastrācijas. Abi lieli suņi-VASveidīgs un stafa jauktenis. Uzvedība diži nemainījās, ja neskaita to, ka vairs neinteresē tekošas kuces. Par hormonālo nemācēšu teikt, nav bijusi saskare, bet, droši vien, ja vajadzētu, izvēlētos tomēr ķirurģisko, kaut vai tāpēc, lai lieki nepiebāztu suni ar hormoniem, kas to zin, kādas sekas tam var būt vēlāk. Pie tam tā jāatkārto katru gadu, bet te, čiks un viss.


Paldies!

Veicām aizvakar ultrasonogrāfiju urīnpūslim, un izskatās, ka tur viss kārtībā. Gala diagnoze ir prostatas hiperplāzija ar ieteikumu uz kastrāciju. Cik nu esmu runājusi ar visiem, izskatās, ka tomēr veiksim ķirurģisko kastrāciju. Tai par labu nosliecāmies, jo - dzirdēju, ka citiem suņiem ar laiku tā hormonālā kastrācija vairs neiedarbojas, un, jo vecāks sunīts paliek, jo lielāks risks laikam taisīt to ķirurģisko kastrāciju. Tā kā mūsu gadījumā vienīgais iemesls, kādēļ to darām ir veselība, kas ir vissvarīgākais šajā dzīvē, izvēlamies veikt vienreizēju procedūru, kas cerams atrisinās problēmu.

Pierakstīju Dilliju uz operāciju nākamnedēļ un tad jau cerams visas problēmas atrisināsies. Jo kā izrādās arī viņa kakāšana (viņš vienmēr kakā vismaz trīs kakas, kur pēdējā mēdz būt gļotaina) varētu būt saistīta ar to. Diezvai bailes no trepēm un nevēlēšanās iet ārā arī to atrisinās, bet nu skatīsimies kā būs.
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 30 Apr 2020, 22:55

Sapratu arī, ka neesmu pabeigusi salikt bildes no pagājušās vasaras ceļojuma. Šodien saņēmu vēl bildes no ziemas, tad nu uztaisīšu nelielu izlasīti, cerot, neaiziet pārāk lielā detalizācijā.

Tātad pēc Anglijas devāmies tālāk uz Franciju un izbraukājām nedaudz Normadiju.

Pirmais vakars Francijā
Image

Francijā salīdzinoši ar Angliju beidzot ir smilšu pludmales, kur var kārtīgi izskrieties
Image

Puika priecīgs Normandijas pļavās

Image

Kaut kā ik pa laikam fotoaparāts uzkaras un slēdzi nestrādā, tad nu sanāk šādas bildes, kur vispār plānots ir Dilans skrējienā/lecienā pa pļavu

Image
Image

Rīta pelde okeānā ar fonā Mont Saint-Michel
Image

Tur aiz lauka ir Mont Saint-Michel
Image

Labākie draugi
Image

Paisums un bēgums nomainās ļoti ātri, viegli tikt iesprostotam uz kāda sēkļa
Image

Parīze
Image

Parīzē viss super, suncīši tiek aicināti stūra kafejnīcu terasēs un ir visādas zaļās zoniņas, kur piestāt.
Image

Luvrings
Image

Brutālisms Parīzē
Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 30 Apr 2020, 23:15

Drusku Francijas arhitektūra un citas notis
Image

Image

Šeit, starpcitu, tika uzņemta filma Hunger games

Image

Image

Drusku Meksika, bet vispār Normandija
Image

Daudzās pludmalēs gan suņi nedrīkstēja, tādēļ izmantojām, ka Dilans ir liedaga krāsā un maskējāmies
Image

Image

Apmeklējām arī Kloda Monē Giverny dārzu. Šeit gan, diemžēl, suņus nelaida iekšā. Ja man jāsaka, kāda lieliska atsauksme par suņu tūrismu, tad Francijā pie Mont Saint-Michel bija speciālā suņu viesnīca, kur varēja atstāt suni uz pāris stundām, kamēr saimnieki izstaigā pilsētu un klosteri. Informācijas centrā teica, ka pašā pilsētā suņi arī nedrīks ieiet, bet tā gluži nebija taisnība, bija diezgan daudz suņu tur, bet pašā klosterī iekšā gan nedrīkstēja iet ar suni. Jāatzīst, ka pilsētā ir vieni vienīgi mūri un ir tūrisma pārbāzta, tādēļ suņu viesnīca bija labākais lēmums, kur sunim pavadīt karstu dienu, uz sava deķīša un ar kārumiņiem.

Image

Tālāk mūsu ceļš veda uz Šampanjas reģionu, kur gardās aknu pastētītes dēļ, Dillijs bija gatavs mesties ar galvu ūdenī
Image

Un caur Franciju devāmies tālāk uz Vāciju
Image

Vācijā daudz pilis un vīna dārzi un pārsvarā, kur braucām visur tikām ar Dilanu iekšā
Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 30 Apr 2020, 23:35

Un tad caur Vāciju uz Poliju. Polija noteikti būs mums kādreiz atsevišķs galamērķis, tur ir ļoti skaisti un grandioza daba. Pirmo reizi mūžā redzēju brīvā dabā vilku. Šeit īsi pims momenta ar Dilanu staigājam pa meža upes tiltiņu.
Image

un caur Lietuvu uz Latviju. Šķiet, ka Lietuvā tā arī nekur nepiestājām un no Suvalkiem pa tiešo braucām uz Cēsītēm.

Tad vēl dažas bildes no pagājušās vasaras.

Nevienu mežu nevar sajaukt ar Latvijas mežu : )

Image

Dilans ar (nujau) draugu Džordžu
Image

Ir svarīgi uzpasēt apkārtni
Image

Un Latvijas pludmales nevar ne ar ko salīdzināt. Vieglās smilšu pludmales ir bauda mazām ķepiņām.
Image

Darbiņā
Image

Kāršrozīte
Image

Drusku nepatīk, kad nosēdina pie hortenziju krūma
Image

Toties patīk iet uz Cēsu mākslas dienām
Image

un drusku pavērot māksliņu
Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Dylan » 30 Apr 2020, 23:42

un tad jau tālāk atpakaļ uz Zviedriju, sagaidam ziemu un 2020.

Šķiet vienīgā bilde no rudens 2019.
Image

Drusku ziemiņas ;)
Image

Gadu mija Zviedrijas Ziemeļvidienē
Image

Ar fantastiskām debesīm un skatiem
Image

Lai arī Ziemeļi un ziemas pats vidus, ārā līst
Image

Tādēļ vislabāk sēdēt iekšā un vērot visu caur lodziņu. Laimīgu jauno 2020. gadu
Image
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Sunshine terrier Dylan

Postby Māra » 11 Dec 2020, 14:42

Šādi izskatās, kad prot dzīvi :sirsninas:
Paldies par pasakainajām bildēm!
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2582
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Previous

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests