Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Miscellaneous

Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby AliseM » 21 Apr 2010, 13:37

Ļoti vajadzīga tā saucamā "ausu puķe"? varbūt kādam ir vai var ieteikt kur to var dabūt un kā viņu īsti sauc?
Problēma ir tāda, ka ļoti tuvam bērniņam visu laiku iekaist austiņas un nu jau tiek runāts par operāciju - gribam vēl pamēģināt tautas medicīnu :ludzu:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby OrlandoSeaHorse » 21 Apr 2010, 13:58

Puķe ir laba, tiešām darbojas, sauc par smaržīgo/smirdīgo ģerāniju jeb citronģerāniju. Smarža ļoti raksturīga, vienreiz jutīsi - nekad nesajauksi: diezgan asa, agresīva, it kā pēc citroniem, bet smagnējāka, ne tik dzidra. Lietošana: noplūc lapiņu, saritina, pamīca, lai izdalās ēteriskās eļļas, bāž ausī. Izskatās šitā: Image
Iespējams, ka mūsdienu zāles "Otipax" dod tādu pat efektu, tikai iztrūkst darbošanās prieks.
Mums kādreiz vecmāmiņai tāda bija, jo bija vajadzība. Viņa neko citu ausīm nelietoja, tikai savu "rānīti". Bija aizaugusi visu logu ciet, liela un varena. Skaista. Vairākkārtīgas pārvākšanās rezultātā puķe sen jau kaut kur pazuda, tagad tikai nupat dabūju dažus zariņus. Ilgi meklēju. Tikko sākuši apsakņoties. Bet nu tie man ir te - Lux. Ja nekur citur nedabū, tad domāsim.
It kā esot dabūjami Botāniskajā dārzā. Es pat nezinu, vai Rīgas vai Salaspils.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby AliseM » 21 Apr 2010, 14:36

Liels paldies - nosaukums ir un nu jau sākam meklēt pa botāniskajiem dārziem!
Ja nedabūsim uz vietas, protams, ziņosim, bet es gan ceru, ka jābūt... mums pašiem arī tā puķe tika mantojumā, bet mēs laikam viņai nepatikām vai arī nemācējām pareiz kopt...
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby FANE » 21 Apr 2010, 15:12

AliseM
Manai mammai ir tā puķe, ne gluži tik liela, kā bildē, varu painteresēties. Ausī gan to lapu vajag bāzt ietītu marlītē, jo lapas daļiņas var palikt ausī un tad ķeza būs vēl lielāka. Mamma dzīvo pārdaugavā.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby Maija_Dakota » 21 Apr 2010, 22:30

Mani bērnībā arī ar šo dakterēja līdz ... mēnesi sēdēju slimnīcā ar vidusauss iekaisumu.
Es nenoliedzu tautas medicīnu, sākotnēji pie ķibelēm labi palīdz.
Lai veselība mazajam.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby AliseM » 22 Apr 2010, 09:03

Paldies visiem par padomiem! :labipadarits:
Doma jau nav tikai ar to puķi ārstēt - bet gan paralēli un varbūt pēc tam tīri profilaktiski, jo antibiotikas pašlaik tiek liktas iekšā jau kilogramiem, bet tā tas notiek ik pa mēnesim - kā nebeidzams riņķis. varbūt var kaut ko pamainīt un izsisties ārā no šīs nebeidzamās problēmas - tās antibiotikas jau ar nodara savu sliktumu imūnsistēmai.
Fane, ja botāniskajā dārzā nebūs, tad droši vien lūgsim kādu zariņu, lai varam ieaudzēt un dakterēties arī pašu spēkiem - nu jau tā ausu slimība ir tik bieži puiku apmeklējusi, ka tāpat vienkārši neizķepurosies - vajag cīnīties ar visiem pieejamiem līdzekļiem.
Vēl ir doma par homeopātu, jo manam personīgajam puisim bija problēma ar seriālu, ko sauc par strutojošo angīnu. 2 mēnešu laikā - 3 reizes ar 40 temperatūru - homeopāts izvilka no tā pasākuma ar saviem saldajiem graudiņiem.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby maksis » 22 Apr 2010, 09:05

AliseM wrote:Vēl ir doma par homeopātu, jo manam personīgajam puisim bija problēma ar seriālu, ko sauc par strutojošo angīnu. 2 mēnešu laikā - 3 reizes ar 40 temperatūru - homeopāts izvilka no tā pasākuma ar saviem saldajiem graudiņiem.

:jaa: Es arī šo ieteiktu.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby Sisija » 22 Apr 2010, 09:29

Var būt kāds var ieteikt labu homeopātu :jaut:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby AliseM » 22 Apr 2010, 11:26

Es ar savu dēlu gāju Ogrē pie homeopāta uz privātpraksi. Man šo dakteri rekomendēja citas mammas - bet nu laiciņš ir pagājis - tālr.Nr.ir iepalicis cita gada plānotājā - jāpaskatās mājās. Šajā gadījumā mums arī būtu izdevīgāk kāds dakteris Rīgā.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby Elbe » 22 Apr 2010, 20:36

Es to ausu puķi meklēju jau kādu gadu! Ja agrāk(pirms gadiem 10-15) man ar viņu visi logi bija aizauguši, tad tagad nav nekur. :soks:
Bet vienu vietu es atradu, kur aug, tikai pabaidījos nospert zariņu - publiska vieta. Tas ir benzīntanks aiz Valmieras uz Valkas ceļa. Tur kafejnīcā uz palodzes visā garumā aug milzīgas līdakastes un vienā stūrītī arī ši ausu puķe, tāda neliela, starp citām... Nākošreiz braucot mēģināšu ar kafejnīcas meitenēm pārrunāt viena zariņa nolaušanu :kanepe:
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby AliseM » 24 Apr 2010, 09:45

Runā, ka labāk augot tā puķe, kas nozagta :sarkstosa: :hih:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby emy » 24 Apr 2010, 12:10

manam māsas puikam bija tāda pat ķibele ar ausīm. Galu galā uztaisīja operāciju (īsti nezinu tieši kādu, kaut ko pārgrieza), bet tā bija ļoti īsa kādas 5 min un ļoti viegla. Narkozē gan, bet pats ne ko manīja, ne saprata. Ielika austiņās kaut kādas caurulītes. Caurulīte novērš šķidruma uzkrāšanos, jo tie vidusauss iekaisumi rodoties, kad kaut kas tur uzkrājās . Vienīgā ķibele bija, ka ļoti jāuzmana no ūdens (peldoties, vannā). Tad bāza ausīs speciālus puļķīšus un varēja arī peldēties. Pēc pusgada tās caurulītes izņēma (citiem izkrītot pašiem). Un nu gadu jau noturējās bez auss iekaisumiem. Māsa ļoti rekomendē šo pasākumu. Un rekomendē arī Vienības gatves slimnīcā dakteri vārdā Kitija Daina. Esot ļoti zinoša un ļoti mākot ar bērniņiem saprasties.
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby Komatins » 24 Apr 2010, 17:06

Es rudenī biju pamatīgi saaukstējusi ausi un man kolēģe iedalīja šo puķi! Ja ir nopietna nepieciešamība varu uzjautāt vēl kādu stādiņu, jo manējais vēl maziņš un pats tikko ieaudzies.
Komatins
Junior
Junior
 
Posts: 771
Joined: 13 Jan 2010, 13:20

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby Elbe » 27 Apr 2010, 11:07

Nu vot, Komatins, uzjautā.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby AliseM » 27 Apr 2010, 16:56

Par diviem stādiņiem lūdzu! :)
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Vajadzīga tā saucamā ausu puķe

Postby paula » 28 Apr 2010, 15:04

Tallinas un Zvaigžņu ielu krustā ir dārzkopības veikals "Kurmītis", un tur logā ir miiilzīga ausu puķe. Var ieiet un nozagt, :D jeb uzjautāt pārdevjai kādu zariņu ;)
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36


Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron