Sterilizācija / kastrācija

Dog Health

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby gilroy » 04 Apr 2010, 07:34

Noise wrote:sheit visi veti baazhaas virsuu ar kastraaciju... ieteicos, ka varbuut labaak pagaidiit kameer sunene izaug un nobriest. nee nee, vets teica. a ko vetam teikt? cilveeki normaali un paarot vinju netaisaas. nu ja, pagaidiit jau nevar - veel paardomaas un savi £200 vismaz noies gar degunu. ticu, ka tas ir viens no lielaakajiem iemesliem :tikainesaki:


Man liekas, ka trakākā situācija ir USA - nupat bija smaga diskusija venā forumā, ka audzētājs (!) atsakās atdot kucēnu jaunajiem saimniekiem pirms steilizācijas (kas plānota pirms kucēns sasniedz 3 mēnešu vecumu (un turklāt runa ir par šķirni, kuras suņi vispār slikti panes narkozi...

Bet "foršāko" stāstu ieraudzīju kādā patversmē. Tas pats princips - kucēnu metiens nokļuvis patversmē, tad nu fiksi operējam, lai var dot jaunajiem saimniekiem... No 8 kucēniem, kam bija aptuveni 2 mēneši, operāciju pārcieta un izdzīvoja 3. Par to, kas no viņiem izauga, un kādas veselības problēmas, tālāka info man nav.

Es saprotu, ka ir daudz suņu, daudz par daudz nevajadzīgu suņu, bet nu šādas izdarības jau nu, manuprāt, ir klaja necilvēcība. Turklāt USA lapās atrast objektīvu informāciju par visiem šādu operāciju plusiem un MĪNUSIEM ir praktiski neiespējami. Ir tikai info, cik tas ir LABI, cik daudz plusu, bet par mīnusiem visās populārajās lapās klusē. No viena grāvja, ka "vienu reizi tak vajag..." iebraukts otrā grāvī.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Greylove » 04 Apr 2010, 09:41

Robins wrote:
Noise wrote: nav ne kur teikts, ka taa uzvediiba deelj kuras sho domu apsveru liidz ar to izgaisiis, bet plusaa veel var naakt probleemas.


Nedaudz neprecīzs uzstādījums. Nav jau tā, ka vienīgais labums no sterilizācijas ir iespējamas uzvedības izmaiņas. Ok, Tavā gadījumā tas varbūt ir galvenais, bet globāli... Pirmais tomēr ir - nespēja vairs radīt pēcnācējus, līdz ar to arī atkrīt rūpes par šī procesa ierobežošanu, vai atbildības uzņemšanās, ja ierobežošana apzināti vai neapzināti cieš neveiksmi.


Jā, bet 90% no tiem apzinīgajiem, kas izvēlas kastrēt suni, to dara nevis, lai sunim nebūtu iespēju sapārot kuci, bet teši uzvedības, veselības dēļ, un vienk. , tāpēc, ka tā vajag. Kur tad apzinīga saimnieka sunim radīsies iespēja to kuci uz savu galvu sapārot? Tiem, kam norma, ka suns viens blandās apkārt, tāpat jau neuztrauks, ka tas suns kādu sapāros, tieši labi, prieciņš tak.
Gribu vēl tādu lietu piezīmēt - tiek teikts, ka suns pēc kastrācijas paliek nosvērtāks, stabilāks, paklausīgāks. Man tas šķiet objektīvi tad, ja suns tiek kastrēts nu no kādiem 3,4 gadiem, un uz augšu. Tad tas var būt kā objektīvs fakts, ja kastrācija ir vecumā ap / zem gada vai pusotra, tad nav iespējams nošķirt to, vai šīs pārmaiņas ir kastrācijas rezultāts, jeb suns vienkārši nobriest atbilstoši vecumam.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Noise » 04 Apr 2010, 12:48

gilroy, shito es arii biju dzirdeejusi, gan anglju vipetu forumaa no austraalju vipetu audzeetaajiem, citi teica, ka zin un viena, kas to dara pati - kuceeni pirms doshanaas uz jaunaam maajaam tiek sterilizeeti/kastreeti 3 meeneshu vecumaa! un nav runa par veseliibas plusiem, bet gan taapeec, lai sunji nenonaaktu puppy fermeru rokaas (man gan domaat, ka taadi pavairotaaji nepirktu sunjus biznesam no show audzeetavas par pietiekoshi lielaam naudaam) un otrs, pats labaakais iemesls - vinja grib, lai tikai labaakie sunji nonaak ringaa, t.i. tie ko vinja patur. vipets nav taa shkjirne, kur 100% 8 - 12 nedeelju vecumaa var pateitk kursh buus izstaazhu zvaigzne.

greylove par to uzvediibu - manaa gadiijumaa taa ''uzvediiba'' izpauzhas paarmeeriigaa oshnjaashanaa un ieziimeeshanaa - kas taads, ko gluzhi nevar ''izdreseet''. bet cik netiek ieteikta kastraacija sunjiem pie mukshanas no maajaam (zhoga vietaa), agresijas pret citiem sunjiem un vienkaarshas neklausiishanas taa vietaa, lai ierosinaatu straadaat ar suni un apmekleet instruktoru?
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby maksis » 04 Apr 2010, 13:19

Noise wrote: nav runa par veseliibas plusiem, bet gan taapeec, lai sunji nenonaaktu puppy fermeru rokaas un otrs, pats labaakais iemesls - vinja grib, lai tikai labaakie sunji nonaak ringaa, t.i. tie ko vinja patur.

Es, piemēram, ļoti labi saprotu šos audzētājus, ja kas. Ja man būtu jāizvēlas - kastrēt kucēnu vai riskēt, ka viņš kļūst par ražošanas līdzekli - es ilgi nedomātu. Par to otru - nedomāju, ka ir akcents uz iziešanu ringā. Akcents ir uz to, ka nav jāpārojas visiem, kam ir 4 kājas, aste un galva pareizajos rumpja galos.
Tā ka problēmai kājas aug pavisam no citurienes. Teiksim "paldies" kucēnu ražotājiem un tiem, kam "mūsu sunītis pats skaistākais, eksperti visi nopirkti, mēs uztaisīsim bērniņus paši priekš sevis un draugiem, radiem, paziņām - tas nekas, ka pēc pāris paaudzēm uz ielas cilvēki jautās, kas tas par jauktenīti".
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Noise » 04 Apr 2010, 13:47

maksis wrote:
Noise wrote: nav runa par veseliibas plusiem, bet gan taapeec, lai sunji nenonaaktu puppy fermeru rokaas un otrs, pats labaakais iemesls - vinja grib, lai tikai labaakie sunji nonaak ringaa, t.i. tie ko vinja patur.

Es, piemēram, ļoti labi saprotu šos audzētājus, ja kas. Ja man būtu jāizvēlas - kastrēt kucēnu vai riskēt, ka viņš kļūst par ražošanas līdzekli - es ilgi nedomātu. Par to otru - nedomāju, ka ir akcents uz iziešanu ringā. Akcents ir uz to, ka nav jāpārojas visiem, kam ir 4 kājas, aste un galva pareizajos rumpja galos.
Tā ka problēmai kājas aug pavisam no citurienes. Teiksim "paldies" kucēnu ražotājiem un tiem, kam "mūsu sunītis pats skaistākais, eksperti visi nopirkti, mēs uztaisīsim bērniņus paši priekš sevis un draugiem, radiem, paziņām - tas nekas, ka pēc pāris paaudzēm uz ielas cilvēki jautās, kas tas par jauktenīti".


protams, ka pastaav risks - bet tad labaak varbuut nenodarboties ar sunju audzeeshanu, lai savu ambiiciju deelj nebuutu jaaciesh tiem kuceeniem, kas pasham neliekas labi diezgan?!
ne visi cilveeki, kas panjem shkjirnes suni vai pat suni ar domu vest uz izstaadeem, taisaas to paarot - piemeeram Eskils - nedomaaju, ka vinjsh savaa muuzhaa kaut reizi sheit nopelniis BOB, bet kaapeec, lai es shad un tad nevareetu vinju izvest ringaa? mums patiik. un pat ja man kaads pienaaktu klaat un teiktu, ka grib izmantot manu suni, jo vinjiem vinjsh liekas izcils skaistulis, es, protams, tam nepiekristu, jo es redzu, ka no vinja nekaads ieguldiijums shkjirnee nebuus.

reaali cik LV ir pagriidu metieni no show audzeetaaju kuceem? UK situaacija ir svaadaaka, jo sheit, lai metienu regjistreetu vieniigaa prasiiba ir, lai abi vecaaki buutu regjistreeti.

bottom line
, man neliekas ok sterilizeet 3 meeneshus vecus kuceenus.

p.s. es jau arii saprotu, bet tas nenoziimee, ka taa ir pareizi.
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby sansanich » 08 Apr 2010, 15:58

Par to uzvediibas mainju un kastraaciju. Man arii viena kuce ir kastreeta, bet uzvediiba nav mainiijusies. Vieniigaa probleema no taa mums ir pieaudzis liekais svars. Kaiminju sunim gan mainiijaas uzvediiba, vairs neklainjo, palicis mieriigaaks. Man jau arii nekaadas probleemas nebija lai mainiitos uzvediiba. Terija ir Zeltainais Retriivers un protams ljoti aktiiva. Tas sagalabaajies veel joprojaam. :dejosuns:
http://www.zennenhund.lv
FCI kennel BALTIC SAGA

Aitu un ganu suņi
User avatar
sansanich
Junior
Junior
 
Posts: 873
Joined: 15 Jan 2010, 15:49

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Ane » 24 Apr 2010, 10:30

Varbūt kāds zina, vai ES ir kādi normatīvie akti, kas nosaka, no kāda vecuma var sterilizēt/kastrēt kucēnus? No kāda vecuma kucēniem atļauts veikt šādu operāciju dzīvnieku patversmēs?
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby FANE » 24 Apr 2010, 14:14

Viena cilvēka neprāts nenozīmē, ka tā jau ir sistēma(par to kucēnu kastrēšanu). ja palasa, kas notiek dažās ģimenēs... Mēs savu VAS kuci kastrējām 4.g.vecumā(meklēšanās 3x gadā). Neteiktu, ka uzvedība mainījās, kā bija dominanta un agresīva pret citiem suņiem, tā palika, ar visām no tā izrietošajām sekām. Veselības problēmu nav, ja neskaita artrītu, bet tas jau ir cits stāsts. Kucei 10.gadi. Es esmu par to, lai vairojas tikai gribēti kucēni.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Unkas » 24 Apr 2010, 18:04

Nu 3 mēnešos sterilizēt manuprāt ir par agru, nez kā tas ietekmē kucēna augšanu un attīstību.Bet doma noteikti audzētājam pareiza, nepieļaut konkurenci sev pašam, un ja nu audzētājs zina kādu iespējamo defektu iedzimtības iespējamību - tad labāk tādus kucēnus sterilizēt/ kastrēt , jo līgums par saistibām vēlāk jaunajam saimniekam to izdarīt bieži ir neefektīvs un dabā apejams.
Es atbalstu sterilizāciju, blaknes apzinos bet vienmēr jāskatās no kā būs mazāks ļauņums. Man personīgi dažas kuces strauji ir uzņēmušas liko svaru, vienkārši jāapzinās, ka pārtikai jābut labi un atbilstoši sabalansētai.
Unkas
 

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby madzhy » 24 Apr 2010, 22:57

Unkas wrote:Nu 3 mēnešos sterilizēt manuprāt ir par agru, nez kā tas ietekmē kucēna augšanu un attīstību.Bet doma noteikti audzētājam pareiza, nepieļaut konkurenci sev pašam


Nu šāds iemesls 3 mēn. jauna kucēna sterilizēšanai būtu īpaši slims..
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby westija » 25 Apr 2010, 16:25

Ieskatiijos Juusu diskusijaa sterilizeeshana/kastreshana.... Mans viedoklis gan ir shaads, ka bez iipashas vajadziibas nevajag sterilizieet/kastreet ;) Man kucei buus 5 gadi, nav pat bijusi doma strerilizeeet, prieksh kam man to dariit? Veseliibas probleemu nav bijushas, barota tiek ljoti labi, fiziskaas aktivitaates labas, sunju dienas man nesagaadaa nekaadas probleemas. Varbuut kucei tas rada zinaamas neertiibas, jo pastaigaa jaaiet tikai pie siksnas, bet nu tas tak ir reizi pusgadaa un nav nekas shausmiigs, lai es skrietu sterilizeet. Atsaukt es arii savu kuci varu, prom man vinja nekur nebeeg. Nav maaja asinjaina un tanliidziigi. Nesen veel runaajos ar savu draudzeni, kas nupat beigusi vetus un ir mazu briitinju Riigaa pastraadajusi MBH, vinja man saka ka reaali, ja man netraucee, nav jeega sterilizeet, jo tas, ka sunim var buut dzemdes iekaisums, pastaav risks abos gadiijumos, gan ja nav sterilizeeta, gan ja ir. Risks jau ir abos gadiijumos. Es paarot kuci netaisos, jau buus 5ci gadi un nav nav tik daudz laika lai njemtos ar mazajiem. Mees plaanojam labaak nopirkt draudzeni kucei :D

Man vnk liekas stulbi, ka cilveeki saka ka noteikti jaakastree/jaasterilizee, kapeec? Ja cilveeks uzmana savu suni, ruupeejaas, tad nevairosies neka, ja vien to neveelaas :) Taapataas ka tagad lasiiju pat atseviskju sunju veseliibas probleemaam ( iru seteri, kavalieri), es jau laikam neriskeetu, ja zinu, ka tas var pastiprinaat kaukaadas tur slimiibas, mainiit spalvu struktuuru... vai tad tik ljoti 00 spiezj uz smadzeneem, ka nevar izdziivot? Man jau liekas, ka sunja veseliiba svariigaaka par kastreeshanu :)
westija
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 10 Feb 2010, 16:51

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby irituska » 25 Apr 2010, 17:18

westija wrote:.Varbuut kucei tas rada zinaamas neertiibas, jo pastaigaa jaaiet tikai pie siksnas, bet nu tas tak ir reizi pusgadaa un nav nekas shausmiigs

Es arī te vislaik gribēju izteikt viedoklīti no savas pieredzes. Man kuces meklēšanās nesagādāja nekādas neērtības, bet kā bija viņai pašai - traki gribēt, bet nedabūt, un pēc tam divus mēnešus tā hormonu svārstību radītā nomāktība - principā tie ir 3 mēneši, kas suns nav savā ādā, tad 3 normāli mēneši, un tad atkal :soks: Tātad puse no suņa dzīves. Un tā kā kucēni šajā gadījumā nu nekādi nebija paredzēti - tad kāda mārrutka pēc... Tagad, protams, man regulāri pastāsta, ka es esot, pirmkārt, ļauna - jo šitā izdarīju pāri sunītim, un, otrkārt, muļķe - jo varēju tak tomēr pārot un pārdot sunīšus....ehhhh....
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby FANE » 25 Apr 2010, 22:24

[quote="westija"]draudzeni, kas nupat beigusi vetus un ir mazu briitinju Riigaa pastraadajusi MBH, nav jeega sterilizeet, jo tas, ka sunim var buut dzemdes iekaisums, pastaav risks abos gadiijumos, gan ja nav sterilizeeta, gan ja ir.

Izklausās dīvaini, ka to Jums iesaka cilvēks, kas beidzis "vetus" - kā var būt dzemdes iekaisums, ja dzemdes nav? Pie sterilizācijas dzemdi izņem kopā ar olnīcām! Reizēm gadās, ka paliek olnīca, jo tās ir grūti atrast, domāju, ka sevi cienošs ārsts to nepieļauj, bet ne jau dzemde! Un nekur neesmu saskārusies ar to, ka mani kāds ar varu aģitētu uz obligātu suņu strerilizāciju. Viss ir atkarīgs no suņa saimnieka attieksmes un, nebaidos šī vārda - izglītotības pakāpes(te es domāju zināšanas par savu mājdzīvnieku). Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby westija » 25 Apr 2010, 22:56

Jaa, mana neprecizitaate par dzemdes iekaisumu, atvainojos. Bet cilveks kas beidzis vetus ir tieshaam zinosh, to nevajag apshaubiit.

Es nezinu, kur te kaadam salasaas 3 meeneshi :soks: kad suns nav savaa aadaa. Man kuce mekleeshanaas laikaa uzvedaas ar normaaali, iznjemot to faktu kad jaaiet laukaaa, tad nu viss jaaoshnjaaa. Maajaas pseeleejas ar savaam mantaam, viss normaaali. Bet taa vinja pat neraujaas pie sunju puikaam, parasti puikas skrien sunei virsuuu. Es neredzu te nekaadas shausmas un pazudushu sunju pusmuuzju. Bet nu tas laikam kaa kuram.


P.S. Katraa zinjaa, es nemegjinu pateikt to, ka sterilizaacija ir shausmas un taa noteikti nav jaadara. Iespejams, ka citiem kuchu saimniekiem tieshaam tas ir pagruutinaajums un taa ir labaakaa izeja.
westija
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 10 Feb 2010, 16:51

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby westija » 25 Apr 2010, 23:01

FANE wrote: izglītotības pakāpes(te es domāju zināšanas par savu mājdzīvnieku). Image


P.S. Manas zinaashanas ir ljoti labas attieciibaa uz manu skjirni un manu suni. Nepreciiza izteikshanas forumaa automaatiski nenoziimee, ka saimnieks ir mukljis ;)
westija
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 10 Feb 2010, 16:51

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Cilveeks » 25 Apr 2010, 23:46

madzhy wrote:
Unkas wrote:Nu 3 mēnešos sterilizēt manuprāt ir par agru, nez kā tas ietekmē kucēna augšanu un attīstību.Bet doma noteikti audzētājam pareiza, nepieļaut konkurenci sev pašam


Nu šāds iemesls 3 mēn. jauna kucēna sterilizēšanai būtu īpaši slims..

:par:
Unkas kāda vella pēc tad vispār būtu jāpāro kuci? Image
http://cilveeks.jimdo.com
,,Dzīvot prātīgi neprātīgā pasaulē ir neprāts." /Karlsons/
User avatar
Cilveeks
Junior
Junior
 
Posts: 816
Joined: 13 Jan 2010, 13:34
Location: Latvia, Vidzeme

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Shanele » 26 Apr 2010, 01:41

Unkas wrote:Nu 3 mēnešos sterilizēt manuprāt ir par agru, nez kā tas ietekmē kucēna augšanu un attīstību.Bet doma noteikti audzētājam pareiza, nepieļaut konkurenci sev pašam


trukst vel tikai lai jus ka audzetaja pielietotu so metodi.., var but par deretu

manuprat, audzetaji kur ir godigi un mil to ko dara, vinam jabut ir lepnam un japriecajas par savu pecnaceju panakumiem nevis jabaidas ko konkurences, protams ka audzetajs velesies paturet sev labako, bet neviemer tas izdodas. par brakiem ja tadi ir c/r ta ari var ierakstit un talak sis sunuks aizies ka pet klases nevis show klases.
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby irituska » 26 Apr 2010, 08:03

westija wrote: Es nezinu, kur te kaadam salasaas 3 meeneshi :soks: kad suns nav savaa aadaa.


Kas Tev nepatīk? Ka es minu pretēju piemēru - SAVU kuci, kad meklēšanās un viltus grūsnība ir problēma? Jā, tur salasās 3 mēneši. Varbūt man viņu vajadzētu turpināt mocīt un nesterilizēt tāpēc, ka desmit citām kucēm šādu problēmu nav ?
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Barbariisha » 27 Apr 2010, 08:27

Mums šodien ir sarunāta tikšanās pie ārsta sakarā ar šo procedūru. Sen nebiju lasījusi šo sadaļu un it kā visu bijām izlēmuši, bet vakar man puisis saka, varbūt nevajag. (mums nav c/r.) Es viņam teicu, ka labāk vēlāk nopirksim lielo suni tādu kā gribam un ja tad būs vēlēšanās, tad arī pārot.
Bet tāpat tāds apmulsums iestājies. :tikainesaki:
Image
Barbariisha
Puppy
Puppy
 
Posts: 241
Joined: 20 Jan 2010, 11:03

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby OrlandoSeaHorse » 27 Apr 2010, 08:57

Ne tikai attiecībā uz šo, bet vispār par visām iespējamām operācijām i suņiem, i cilvēkiem mana attieksme ir radikāla: ārā un miers. Līdz šim lielākas un mazākas problēmas tieši tā arī risinātas un daudz labāk, nekā plāksteri, tējiņas un uztraukumi. Tas, kas nav, tas problēmas nerada.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest