Cik audzētājam izmaksā kucēns

Want to Buy a Dog

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby FANE » 07 May 2010, 08:42

BaibaB
Laikam radies priekšstats, ja mans suns ir balts, tad arī es esmu blondine un ka manā izpratnē, tituli nozīmē tikai rozetes pie sienas! Necentīšos Jūs pārliecināt par pretējo.
Nardicum
Ja kāds man agresīvā tonī uzdod jautājumu par it kā manis teikto, es to uztveru personīgi. Pagodina Jūsu vēlme diskutēt un interese par manu viedokli, bet esmu to jau izteikusi, teju 5 lapu garumā!
Advokāts neesmu.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby BaibaB » 07 May 2010, 08:47

Fane, mamma mia, nu nevajag visu uztvert tik sāpīgi. :mierina:
ne katrs posts, uz kuru es (runāju savā vārdā) atsaucos, to kopējot, ir domāts kā uzbrukums Tavai domai. es vnk izsaku savu viedokli, attīstōt tālāk Tavu domu vai reflektējot par to...
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby maksis » 07 May 2010, 08:54

gilroy
Perfekti.
Pārliekot tavu skaidrojumu īsā un konkrētā formā - audzētājam ir nepieciešami vien trīs mazi nieciņi: čujs, ņuhs un poņa. Tik vien. :kanepe:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Robins » 07 May 2010, 09:08

Gilroy, nu tas tāds vienkāršots izklāsts, vēl būtu jāņem vērā, ka, ja arī ķēve X pārojumā ar ērzeli Y nodod tālāk savas labās īpašības a, b un c, tad tas nebūt nenozīmē, ka viņa tās nodos tālāk arī pārojumā ar ērzeli Z. Pie tam, vēlamās īpašības a, b un c patiesībā ir kompleksas, un sastāv no a1, a2, a3, a4 utt., tāpēc ļoti iespējams, ka īpašība kopumā tiek nodota, bet ne īsti tāda, kā gribētos, un detaļās, kā zināms, velns paslēpts.
Un vēl tas, ka bērni bieži atsitās vecvecākos, paaudzi izlaižot, plus imbrīdinga/linebrīdinga ietekme, plus groominga un hendlinga aspektu izslēgšana izdarot izvēli...
nu jā, bet var arī sameklēt kādu interčempionu - bišķi vienkāršāk. :koslene:
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby gilroy » 07 May 2010, 09:17

Ui, robins, tur vispār tā - jo dziļāk mežā, jo vairāk koku, bet nu pa krupnomu es vnk uztaisīju tādu primitīvu pastāstiņu par to, kāpēc ar 2 izcilu titulu īpašnieku apvienojumu tomēr nepietiek, lai tiktu pie titulēta bērneļa.

Par to ilgtermiņa redzējumu - man, piemēram, vēl joprojām ir sāpe par to, kur pazuda tas vecais padomju laika kollis? :D Bija tolaik Lesijas, tiiiik ļoti populāras, izciliem raksturiem, superīgām darbspējām, fantastiski suņi bija... Kur palika???
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby OrlandoSeaHorse » 07 May 2010, 09:30

Gilroy, tas stāsts par zirdziņiem - nāk prātā, kā senlaikos Orlova rikšotāju šķirni taisīja. Vispirms tādu galīgi nekādu zirģeli izkastrēja un tad pēkšņi attapās - oi, mamma mia, no šitā tak bērnu barus vajag!!!! AAAA!!! Un ta meklēja, oi. Bet re, kaut ko tomēr atrada, ne jau viņa bērnus, protams, bet tuvus radus.

FANE: :ragana: a kas tavu putru izstrebs? Samaisīji jau perfekti, tagad jēgu lūdzu! Vispār jau šitā diskusija tika sākta, lai potenciālajam kucēnu pircējam tā bilde skaidrāka paliktu, bet tad atnāci tu un visu tā pie....
Nez, es kaut kā vairāk ticu tiem, kas vismaz dažus metienus izaudzējuši, Nardicum pat tā kā vairāk par dažiem, nevis tev, kas vēl tikai sapņo kaut kad kaut ko audzēt. Pasaku par čiku zini? Un par baloža ligzdu? Dievs trīsvienību mīlot, tūlīt būs arī pasaka par Fanes audzētavu. :jaut:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby FANE » 07 May 2010, 09:37

Robins
:par:
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby FANE » 07 May 2010, 09:45

OrlandoSeaHorse
Manis sākumā teiktajam, jēga bija pavisam cita, ja palasītu varbūt saprastu, bet diskusija pagriezās šādi, jo visus ļoti ieinteresēja manas domas par dažu aspektu niansēm. Ja kas, pasakās vienmēr veicās tieši muļķītim!
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Robins » 07 May 2010, 09:46

Demix wrote:Nu vispār jau vaislas kobelis skaitās tas galvenais noteicējs par labu kucēnu iznākumu :rej:


Šitas tāds dīvains apgalvojums, feministu pulciņā par tādu vispār pa purnu varētu dabūt... ;(
varbūt citāts bija " ... labs vaislas kobelis skaitās tas galvenais noteicējs..." vai vēl precīzāk - labs vaislas kobelis tad ir labs, ja izrādās galvenais noteicējs...
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby OrlandoSeaHorse » 07 May 2010, 10:32

Robins wrote:
Demix wrote:Nu vispār jau vaislas kobelis skaitās tas galvenais noteicējs par labu kucēnu iznākumu :rej:


Šitas tāds dīvains apgalvojums, feministu pulciņā par tādu vispār pa purnu varētu dabūt... ;(
varbūt citāts bija " ... labs vaislas kobelis skaitās tas galvenais noteicējs..." vai vēl precīzāk - labs vaislas kobelis tad ir labs, ja izrādās galvenais noteicējs...
Nikā. Feministes visu atbildību par iespējamo brāķi jau laikus uz vīr. dzimumu noveļ.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby FANE » 07 May 2010, 11:00

OrlandoSeaHorse
Vispār jau šitā diskusija tika sākta, lai potenciālajam kucēnu pircējam tā bilde skaidrāka paliktu, bet tad atnāci tu un visu tā pie....

Labs stiliņš moderatoram...galvenais, pārliecinoši!
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby OrlandoSeaHorse » 07 May 2010, 14:32

FANE wrote:OrlandoSeaHorse
Vispār jau šitā diskusija tika sākta, lai potenciālajam kucēnu pircējam tā bilde skaidrāka paliktu, bet tad atnāci tu un visu tā pie....

Labs stiliņš moderatoram...galvenais, pārliecinoši!
Labāk patiktu, ja visu :ieraujpoda: ?
Vai arī tu gribēji teikt, ka moderatoram nedrīkst būt savs viedoklis?
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby irituska » 07 May 2010, 15:04

maksis wrote:
audzētājam ir nepieciešami vien trīs mazi nieciņi: čujs, ņuhs un poņa

Un tam vāl komplektā jārubī fiška :D
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 07 May 2010, 19:10

Kur tas laiks kad es nepievēršu nekādu vērienu suņa tituliem...Ja cilvēkam ir daudz maz sakarīgs suns, daudz laika un naudas, tad noformēt da jebkādu čempionu nav problēmu! Viens ir tas ja suns trijās izstādēs iegūst piem. LV jauno čempi, bet otrs - ja tam vajag 10 izstādes!
Man svarīgi ir suņa raduraksti, suņa eksterjers (manā vērtējumā nevis ekspertu, kurš pat reizēm no tā nekā daudz nejēdz), un (ja ir) viņa pēcnācēji.
Loģiski ka mani neinteresētu suns kas neko vairāk par ''ļoti labi'' vai ''pliku'' ''teicami'' nevar iegūt, bet nez tur kādi čempiona tituli mani neinteresē. Tik pat loģiski ir arī tas, ka labs suns ir arī čempions...Vai arī tam ir labi vērtējumi (tas attiecināms uz šķirnēm kurās ir ļoti liela konkurence).
Ne jau visi var tīri finansiāli atļauties saviem suņiem savākt čempiona titulus!
Un jā - ne jau visi super čempioni dod izcilus pēcnēcējus (man zināmi daudzi piemēri kad n-to BIG uzvarētājam ir tikai pāris labi kucēni, neskatoties uz lielo kucēnu skaitu).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby FANE » 07 May 2010, 20:21

OrlandoSeaHorse wrote:
FANE wrote:OrlandoSeaHorse
Vispār jau šitā diskusija tika sākta, lai potenciālajam kucēnu pircējam tā bilde skaidrāka paliktu, bet tad atnāci tu un visu tā pie....

Labs stiliņš moderatoram...galvenais, pārliecinoši![/quote
]Labāk patiktu, ja visu :ieraujpoda: ?
Vai arī tu gribēji teikt, ka moderatoram nedrīkst būt savs viedoklis?


Cik tas skar mani, pilnīgi droši varat ar to nodarboties :ieraujpoda:
Es visu laiku mēģinu pateikt, ka man var būt savs viedoklis, un nolaišanās līdz vulgaritātei, it sevišķi esot moderatoram(Jums taču jārāda piemērs citiem!) ir vai nu neaudzinātības, vai vājuma pazīme.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby NARDICUM » 07 May 2010, 21:27

maksis wrote:

audzētājam ir nepieciešami vien trīs mazi nieciņi: čujs, ņuhs un poņa
Un tam vāl komplektā jārubī fiška

Vēl vajag, lai būtu pruha un vezuha!
:hih: :medos:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby NARDICUM » 07 May 2010, 21:48

Ja kāds man agresīvā tonī uzdod jautājumu par it kā manis teikto,

Tu jau vēl agresīvu toni neesi dzirdējusi!
Es jau te vispār- tāpat, pačurāt atnācu :samilejies: (tas citāts no vecas populāras anekdotes, ja kas :hih: )
Baigi man vajag Tev virsū braukt! :braucam:
gilroy
Par to ilgtermiņa redzējumu - man, piemēram, vēl joprojām ir sāpe par to, kur pazuda tas vecais padomju laika kollis? Bija tolaik Lesijas, tiiiik ļoti populāras, izciliem raksturiem, superīgām darbspējām, fantastiski suņi bija... Kur palika???

Turpat kur daudzas citas darba šķirnes- izstāžu ringos CACkas lasa. Kam vajag darba spējas? Kam vajag raksturu? Galvenais uzvaras izstādēs!
Gilroy, tas stāsts par zirdziņiem - nāk prātā, kā senlaikos Orlova rikšotāju šķirni taisīja. Vispirms tādu galīgi nekādu zirģeli izkastrēja un tad pēkšņi attapās - oi, mamma mia, no šitā tak bērnu barus vajag!!!! AAAA!!! Un ta meklēja, oi. Bet re, kaut ko tomēr atrada, ne jau viņa bērnus, protams, bet tuvus radus.

Neesmu zirdzinieks, bet atceros stāstu. Kurā tur gadā kādā ASV zirgu audzētavā piedzima pelēks kumeļš (rakstā bija minēts tieši pelēks, grūti pateikt, kāda krāsa bija domāta, vai sirms, vai var būt tas, ko krieviski sauc par mišastij, kā tas ir latviski, nezinu). Amerikāņi šo krāsu necieš, tāpēc kumeļu nosauca par Greihaundu (Pelēkais Suns) un cik vien ātri varēja, izkastrēja, jo neviens taču neizmantotu vaislā tik nesmuku ērzeli!!! Šis zirgs bija ciktur gadus pēc kārtas vinnējis kaut kādas tur jeņķu galvenās skriešanas sacīkstes, bet viņa personīgais ātruma rekords tika labots tikai daudzus gadus pēc viņa nāves...
tev, kas vēl tikai sapņo kaut kad kaut ko audzēt. Pasaku par čiku zini? Un par baloža ligzdu? Dievs trīsvienību mīlot, tūlīt būs arī pasaka par Fanes audzētavu.

OrlandoSeaHorse
Nu nevajag jau tā, var būt, ka beigās būs viss baigi labi!Un būs laba audzētava. Es , piemēram, labi atceros tos laikus, kad biju izlasījusi vienu grāmatu par suņiem un jutos ļoti gudra!!!
Ar tiem iesācējiem ir tā. :nadzinji:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby FANE » 07 May 2010, 22:41

Mana atbilde Nardicum bija: tā jau ir, arī publiski pačurājot var pievērst uzmanību!

admin: posts r dažas reizes labots.
Last edited by FANE on 07 Jun 2010, 14:27, edited 10 times in total.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby BaibaB » 08 May 2010, 12:16

manuprāt, diskusija ir iegājusi jau pilnīgi neauglīgā plāksnē. ja kādu interesē manas pieticīgās domas, es tomēr respektēju NARDICUM viedokļi un zināšanas, jo viņai ir audzētava, izaudzēti aziātu un jagdu metieni, tātad viņa apēdusi ne vienu vien suni ar pudu sāls :hih: šajā jomā un zina, ko runā.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby gunele » 06 Jun 2010, 18:27

Par to ilgtermiņa redzējumu - man, piemēram, vēl joprojām ir sāpe par to, kur pazuda tas vecais padomju laika kollis? :D Bija tolaik Lesijas, tiiiik ļoti populāras, izciliem raksturiem, superīgām darbspējām, fantastiski suņi bija... Kur palika???[/quote]
Nekur vecais labais kollis nav pazudis. Kad bija saimniecība ar lopiem kollijs strādāja pēc šķirnes nozīmes, ganīja lopus, sargāja māju, auklēja bērnus. Tagad nav saimniecības un ir trešais kollijs, kurš pelna titulus, sargā māju un ganīšanu ceru pārbaudīt Kollimpiādē. Raksturi maniem trijiem kollijiem ir bijuši un ir fantastiski, darbaspējas arī. Otrajam sunim lopus ganīt nesanāca, bet viņš ganīja cilvēkus. To labi varēja vērot skolas ekskursijās, kad suns mērķtiecīgi visus vāķīja kopā un visus svešos pieklājīgi, bet uzstājīgi raidīja prom. Varbūt man ar kollijiem vienkārši ir paveicies un man atkal ir labākais suns pasaulē.
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron