Čehoslovākijas vilku suns / Czechoslovakian Wolfdog

Dog Breeds

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby lauva » 15 May 2010, 12:50

piekrītu OSH tajā ziņā,ka pie labākās gribas ne visu var paredzēt. man ir bijuši ļoti daudzi gadījumi,kad pēc izskata un it kā arī pēc uzvedības miermīlīgs suns uzklūp manam sunim. man tik tā atšķirība,ka man ir rotveilers,kurš uzbrukumus neuztver tik saasināti.. ar šādām lietām var turpināt ilgi un dikti..

nezinu,varbūt tad,kad kādreiz jutīšos par sevi tik ļoti pārliecināta,ka varu izaudzināt normālu sārlosu vai čehu,tad ņemšu,a bet tagad es priecāšos par esošajiem un gaidāmajiem, un ar cieņu noraudzīšos uz tiem saimniekiem,kuriem ir izaudzināts socializēts un sabiedrībā vedam suns.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby wolf-eyes » 15 May 2010, 13:27

Jā, it kā jau visu nevar paredzēt, bet tieši to jau es saku- pieredzi jāveido mākslīgi, rūpīgi un tas ir liels darbs. Nevar pieļaut, ka suns paliek viens pats ar kaut kādu nezināmu suni, kurš izskatās mīļs, bet to droši nevar zināt.
http://www.thewolfcrossing.org/#/axel/4534862262
Ja interesē,var papētīt kādi izaug īsti Arktikas vilki, ja tie ir pareizi socializēti. Tiesa gan viņi izauga dabā, nevis tiek ņemti līdzi pilsētā vai uz izstādēm.
Bet cilvēki tur brauc daudz, jo šie vilki ir iekļauti izglītības programmās. Mums LV arī tādu vajadzētu, jo, tas gan nav pa tēmu, bet LV mednieku aprindās vilkus nīst un uzskata par teju cilvēkēdājiem, un šauj pat 2 mēnešu vecus vilka kucēnus. Tam ir savs pamats, kur gan nav vainīgi vilki. Proti, padomju savienība eksperimentēja ar vilku un suņu hibrīdiem, tie protams izmuka un sajaucās gan ar vilkiem ,gan suņiem,radot vilkam tik līdzīgus ,bet drošus un agresīvus suņu- vilku hibrīdus, kas uzbruka bērniem, sekoja vezumiem un taml. Tādēļ tagad vilkus nīst, jo nepazīst.
Labi, novirzījos no tēmas. Tātad šie cilvēki izlases kārtībā jau vairākās paaudzēs ir izselekcionējuši miermīlīgākos vilkus (kas varētu būt kaut kas līdzīgs čehiem un sārlosiem sarežģītākajā variantā) un stāsta ļoti interesantas lietas.
Pirmkārt viņi atšķir vilkus no mātes jau divu nedēļu vecumā un baro ar pudelīti. Tātad čehu vai sārlosu vajag no divu nedēļu vecuma ne gluži atšķirt no mātes, bet panākt, lai viņš redz ne tikai māti, bet arī cilvēkus, un tas notiek bieži.
Pret vilku ir jāizturas ar mieru un nosvērtību, uz vilku kliegt nozīmē visu vienā mirklī sabojāt. Tā varētu turpināt.
Pazīstu arī vienu cilvēku, kurš aiz mīlestības pret vilku hibrīdiem devies uz Kanādu un divus gadus viņus kopis. Tieši viņš stāstīja, ka vilki ir īpatnēji, bet ja viņus izprot, problēmas nerodas. Vienreiz viņš bijis ļoti sasmaržojies(viņš nestāstīja kādēļ:}) un aizgājis pie vilka hibrīda, kurš gandrīz momentāli ieķēris viņam sejā.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby OrlandoSeaHorse » 19 May 2010, 10:56

Tā ja. Tāpēc es vienmēr saku, ka īru terjers saimniekam priekš izlaišanās: kontrolētas socializācijas laikā pasākumā blakus izšauj viduslaiku lielgabals, skaņas vilnis visus apgāž vēkšpēdus - i nekas, dzīvē pat no jaungada salūta neraustāmies. Ģimenē sanāk skaļāk pakaigāt - attāluma vai selektīva kurluma dēļ - suņi nevis kož vai mūk mežā, bet pie alus kausa slēdz derības, kurš šoreiz uzvarēs. Iesmaržojos ne ar to - jā, nu ir gan pārmetošs skatiens un demonstratīva škaudīšana, OK, nākošreiz zināšu.
Ja es pēc terjeriem tagad to CW paņemtu, laikam gan smagi norautos. Jo reakcija jau iestrādājas automātiski, es domāju - cilvēka reakcija noteiktā situācijā. Ja vislaik šitā varēja, tad pēkšņi nevar?
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby wolf-eyes » 19 May 2010, 20:04

Lūk, vēl vienas audzētājas domas, kad sākām sarunu par čehu vilku psihi. Par to īpatni, kurš ierāvies būrī izskatījies pēc īsta nesociāla vilka.
:O
Who told you that wolfdogs are agressive, afraid and unstable??? These people didn't see an alive wolfdog I guess!!!
This is NONSENSE, I always invite anyone talking like this to meet my dog and they always have to apologise simply. I have just visited a friend - white switz sheperds breeder who has a litter at the moment, she said that these "normal" dogs also need just the same work as wolfdogs do!

Meet a wolfdog, do not believe gossips. Check everything with your own mind.

Nu mums aizgāja saruna par šo suņu nestabilitāti. Tiesa gan es runāju par nepareizi socializētiem gadījumiem. Es runāju ar piesardzību, un uzsverot, cik grūta ir pareiza socializācija. Viņa uzskatīja, ka ir jāuzraksta tas, ko nu viņa uzrakstīja.
Bet nu šādās sarunās dzimst patiesība. Interesanti salīdzināt reālus viedokļus ar savu pieredzi vai/un minējumiem.
Lai gan es tomēr pieļauju, ka tik viegli nav. Cita audzētāja man stāstīja par viņu stingro atlasi jau kucēnu vecumā. Temperamenta brāķus tālāk vaislā neiekļauj.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby lauva » 20 May 2010, 15:54

interesanti,ka,ja runājam par to konkrēto suni,ko pieminēju,tad visi,kas viņu ir satikuši vietās,kur ir ļoti daudz cilvēku,viennozīmīgi apstiprina,ka suns ir nepārliecināts un nobijies. suņa uzvedība ir pavisam,pavisam savādāka,kad suns ir savā teritorijā,kur jūtas drošs un pārliecināts.

protams,tas ir viens gadījums,kad savā dzīvē esmu saskārusies ar CW,bet tas vienalga neizslēdz to,ka ar šiem suņiem ir jāstrādā savādāk,kā ar ganu suņiem,piemēram.

es labprāt tās audzētājas suņus satiktu tieši tādā - neordinārā vidē,kur viņi nedzīvo diendienā,jo tikai tad vislabāk var novērtēt suņa psihi un uzvedību,nevis viņas pašas mājās,kas ir viņas suņu teritorija ar viņu pašu drošo baru.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby wolf-eyes » 20 May 2010, 20:07

Jā,tas tikai nozīmē, ja pastiprināta uzmanība IR jāpievērš, bet suns NEDRĪKST būt bailīgs, nestabils vai agresīvs. Ja viņš tāds kļūst, tad kaut kas tomēr ir izdarīts nepareizi. Tātad pareizi izdarīt var, bet tas ir grūti.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby ANN » 20 May 2010, 22:43

arī es kādreiz domāju/sapņoju par tādu suni. tikos izstādē ar kuci, kas dzīvo LV. stāsts tas pats, as augšā minēts - suns baidījās stipri, spiedās pie kājām saomniekam un centās aizraut sev līdzi kaut kur patālāk. :pastaiga:
es domāju , ka visu varēšu. bet.... bet - kā vairākiem. tas suns palicis vien sapnī, jo arī palasījos dažādos forumos un izlēmu, ka varu kļūdīties. lasīju daudz arī par vilku hibrīdiem/pieradinātajiem vilkiem. kas tā arī paliek vilki. tāda nu ir daba. ar dabu jokot negribas, jo visu paredzēt, izkontrolēt teju nav iespējams. :huh:
runājot par to audzētāju... sorry, bet tomēr neviens audzētājs neteiks par saviem suņiem ko sliktu, visiem tak vajag suņus pārdot. jo vairāk, ja audzētājs nav personīgi pazīstams.
un taisnība - sava teritorija, ir sava teritorija. un tam nav nekāda sakara ar sabiedrisku vietu!
protams, daudz ko var panākt, taču.... kā rakstīja link, man paliek tas taču vai bet...
Lambert, Nuby, Fula and CO
User avatar
ANN
Puppy
Puppy
 
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2010, 00:53

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby lauva » 21 May 2010, 12:38

mani pat ļoti vilina visi šie vilku hibrīdi un tiem pietuvinātās šķirnes,bet man vēl daudz jāmācās,lai varētu tādu suni ņemt.
wolf-eyes es nopratu,ka tu ņemsi sev CW?
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby wolf-eyes » 22 May 2010, 10:30

Jā, mani arī tādi vilina jau no bērnības.
Tāds vilkveidīgs ir kaut kas unikāls- viņš var būt kaprīzs, iecirtīgs- bet tāpat bezgala uzticīgs. Tikai nedrīkst būt tā, ka tu viņam esi saimnieks. Tev jābūt bara loceklim, tiesa gan vadonim, bet ja šāds dzīvnieks tevi-cilvēku uztvers kā savējo,tad tā iegūtā draudzība būs kaut kas pasakains.
Bet arī es vēl mazliet baidos no konkrēta lēmuma.
It kā jau bija izlemts nākošgad ņemt. Bet tas tomēr vēl jāapdomā- pati saprotu, ka kā ar parastu suni tomēr nebūs.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby wolf-eyes » 22 May 2010, 10:34

Ā vēl ko gribēju piebilst- kā saimnieks atšķiras no bara vadoņa- bara vadonis ir gudrākais, stiprākais- tāds kuram ir loģiski sekot. Vilks tādējādi neklausīs pavēles, kuras nebūs saskaņā ar viņa loģiku. Tas nav gluži neatkarīgums, bet sava loģika. Grūti izskaidrot.
Ar vilka suni gan ir citādi, vieglāk.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby ANN » 23 May 2010, 15:26

man ir interesnati materiāli no krievu žurnāla Drug. tur ir par kopdzīvi ar vilkiem un to hibrīdiem, audzināšanu, kopā būšanu u.t.t.

ja ir interese, varu te ieskanēt! :)
Lambert, Nuby, Fula and CO
User avatar
ANN
Puppy
Puppy
 
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2010, 00:53

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby wolf-eyes » 23 May 2010, 18:16

Nu info nekad nevar būt par daudz;) Domāju, ja nav grūti -ieliec.
Man kaut kur bija interneta adreses noseivotas ar ļoti labu infu par šo tēmu.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby lauva » 25 May 2010, 13:59

ANN noteikti ieliec! es ļoti labprāt palasītos.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby Saraida » 26 May 2010, 22:31

wolf-eyes wrote:1982. gadā Vispārējā Čehijas selekcionāru asociācijas komiteja atzina čehu vilku suni par nacionālo šķirni.


Interesanti, cik šī šķirne populāra ir pašā Čehijā (īpaši ņemot vērā to, ka tas ir ĻOTI īpašs suns). Ko viņi paši domā par šķirni, kuru ir radījuši?

Par šiem suņiem var atrast tik daudz pretrunīgas informācijas :neparliecinats:
Saraida
Baby
Baby
 
Posts: 20
Joined: 03 Mar 2010, 14:01

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby Laura » 26 May 2010, 22:57

Palūdziet adminam, lai izmaina šķirnes topica nosaukumu. Pareizi - Čehoslovākija. Un vajag pievienot arī starptautisko nosaukumu
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Čehslovākijas vilku suns

Postby ANN » 28 May 2010, 13:04

tūlīt, tūlīt ielikšu!
Lambert, Nuby, Fula and CO
User avatar
ANN
Puppy
Puppy
 
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2010, 00:53

Re: Čehoslovākijas vilku suns / Czechoslovakian wolfdogs

Postby ANN » 28 May 2010, 23:25

nu re, esmu klāt ar bildēm!
atradu daudz infas, pārsvarā gan par vilkiem un to uzvedības īpatnībām, bet ir arī par hibrīdiem un pašu Čehoslovākijas vilku.

tekstus likšu pareizā secībā, katru jaunu savā logā! ;)
Image
Image
Image
Lambert, Nuby, Fula and CO
User avatar
ANN
Puppy
Puppy
 
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2010, 00:53

Re: Čehoslovākijas vilku suns / Czechoslovakian wolfdogs

Postby ANN » 28 May 2010, 23:29

turpinājums:

Image
Image
Image
Image
Lambert, Nuby, Fula and CO
User avatar
ANN
Puppy
Puppy
 
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2010, 00:53

Re: Čehoslovākijas vilku suns / Czechoslovakian wolfdogs

Postby ANN » 28 May 2010, 23:31

tas par vilkiem, kas no bērnības dzīvoja kopā ar cilvēkiem, ļoti interesanti:

Image
Image
Image
Lambert, Nuby, Fula and CO
User avatar
ANN
Puppy
Puppy
 
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2010, 00:53

Re: Čehoslovākijas vilku suns / Czechoslovakian wolfdogs

Postby lauva » 29 May 2010, 13:27

Ann,paldies!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests

cron