Suns vispār neklausa

Dogs Teaching

Re: suns vispār neklausa

Postby dresetajs » 03 Jun 2010, 15:09

keiko wrote:Drīzāk no psiholoģijas viedokļa atbalstu to žmiegšanu pie zemes, sēšanos virsū, ignorēšanu, kurš pirmais iziet pa durvīm/vārtiem, utt. ĀĀĀ nu ir bijis viens varbūt interesants piegājiens gan ar Melu, gan Maksi, kad bija periods abiem, ka koda rokās, iekodu purnā - pēc tā NEKAD neviens vairs nekožļāja manas rokas!


Priekš kā līdz tādam nonākt? :soks: Vai man vienai nav iemeslu to darīt ar saviem suņiem? Uzzsākot apmācību kopš kucēna parādīšanās mājās man vispār nav uzvedību problēmu un nepaklausības neskatoties ne uz kādiem sociālizācijas periodiem- es to kupēju embrija stādijā un veicu profilaktisko darbu 8-)

Neslepšu- to darīju 1980-tajos gados galā-1990-tajos sākumā. Bet tas taču bija cits gadsimts :kanepe: - citas zināšanās, cita pieredze... Cits vecums arī 8-) Bet mūsdien, kad var apmeklēt skolu un pieiejama kaudze informācijas... :shock:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: suns vispār neklausa

Postby chestresss » 03 Jun 2010, 15:21

Musu suns jau pavisam maza kucēna vecumā bija ar savu raksturiņu, mēs jau nosmējāmies, kad izaugs liels bus ritigs palaidnis un individuālists:)un tā arī ir. un jā, ir nepieciešama šī piespiešana pie zemes, lai viņš saprastu, ka viņa trakulības ir aizgājušas mazliet par daudz!!
Un laikam jau tā ir, kuram sunits jau kucēna vecumā ir bijis mierigs ari pec tam nav šādu problēmu un tie cilvēki nesaprot, kā tas ir ar tādu suni, kurš ir tik aktīvs un ir palaidnis.Tā pat taču arī ir ar cilvekiem, ka jau bērnībā var pateikt, ka šitas nu gan bus ar raksturiņu:)
chestresss
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 02 Jun 2010, 19:54

Re: suns vispār neklausa

Postby keiko » 03 Jun 2010, 15:26

pozitīvā apmācība ir viena lieta, jā, gardumi, uzslavas, utt. Par to jau visu rakstīju. BET kas skaitās izskaušana pašā saknē? es varu uzslavēt par labām lietām, izpildītām komandām, kā ir ar roku košanu, lekšanu virsū, uzrūkšanu? Suns savā tā saucamajā "pārejas posmā" izdomā un izmēģina visu ko. Es nekādā ziņā neatbalstu suņa sišanu un no kādas suņu skolas aizgājām ar Melu nodarbības vidū, kad man pateica, ka man sunim ir jāsit pa purnu un, ka nākošreiz ir nepieciešama metāla savelkošā kakla siksna, kas man liekas jau cīņa ar sekām, ne apmācība. Taču, ja man mājās suns priecājoties lec virsū, es par to nepriecāšos un neslavēšu drīzāk pagriezīšos iešu tālāk un ignorēšu, iedomājies, kā ir, kad 70 kg smags aziāts sapriecājies lec virsū? Vai, kad viņš izdomā, ka: heij, es taču esmu liels, smags, spēcīgs un tā sīkā knīpa blondīne, lai tika man pamēģina atņemt to maitu, ko atradu.
Par sēšanos virsū, līdz pārstāj spirināties, tā man šķiet ļoti laba metode, jo ir nepieciešamas vien maksimums 3 reizes to atkārtot, lai ierādītu, kurš ir galvenais mājās, ka nekāda rūkšana, ņurdēšana un vēl nezin kas neatkārtotos.
Šeit neiet runa par suņa fizisku iespaidošanu.
Pasaulē nav neviena cita dzīve būtne, kura spēj dot tādu beznosacījuma mīlestību kā suns.
keiko
Baby
Baby
 
Posts: 62
Joined: 14 Jan 2010, 22:03

Re: suns vispār neklausa

Postby dresetajs » 03 Jun 2010, 15:33

chestresss
A Jūs nemeģinājat nevis smieties, bat audzināt suni? Principā lidzīgs ka ar cilvēkbērniem- jo agrāk sāksi jo mazāk problēmu, jo vieglāk atrisināt tos. Tagda Jums jau bevis audzināšanas process, bet pāraudzināšanas. Tas vienmēr grūtāk un diemžēl bieži nācas pierādīt savu taisnīgumu ar spēku.

Ņemot vērā Jūsu parakstīto pastaigas stilu un Jūsu rīcības Jums tik viegli neizdosies tikt vaļā no problēmām, jo avots ir tai skaitā jūsu ar suni ikdienas attiecībās. Jāmainā pamati... Un aprakstīt to forumā nejedzīgi, llietderīgāk griezties pie profesionāla.
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: suns vispār neklausa

Postby dresetajs » 03 Jun 2010, 15:45

keiko

Ja Jūsu suns tā izdomā, tad Jums ir problēmas ar hierarhiju 8-) Un jā, ja Jūs palaidījat garam pareizo momentu suņu audzināšanai iespējams būs jāpielieto fiz. speks. Bet es pieturos pie tā, ka visu jādara laicīgi, un tad šādu konfliktu būs vai nu ļoti maz, vai nu drīzāk nebūs vispār.
Mana personīga pieredze: 22 gadu garumā neviens mans kobelis (līdz 5 vienlaicīgi) neizdomāja, ka esmu "sika knipa blondīne", kaut augums man nav liels :kanepe:
Nu ja, atšķirība protams starp mums ir- es tomēr visi tie gadi ar suņu apmācību nodarbojos, sportoju - suņiem ir kur pielietot savus smadzenes un enerģīju 8-)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: suns vispār neklausa

Postby dresetajs » 03 Jun 2010, 15:47

Visiem sorry- es atkal aizmirsu, ka man nevajag ieiet šajā sadaļā :sarkstosa: :davinuziedus:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: suns vispār neklausa

Postby chestresss » 03 Jun 2010, 15:49

Principā jau nevajag katru vārdu saprast burtiski, protams , ka suni audzinājām, vai tad mums vajadzēja pret kucēnu visu laiku būt ar stingru attieksmi, nekāda mīļuma uttt....
Un neuzskatu, ka es tagad būtu visur tā vainīgā, ka sunis lec virsū citiem utt...
Es šajā forumā uzrakstīju, lai cilvēki kuriem arī bijušas šādas problēmas , uzrakstītu, kā viņi tikuši ar to gālā, lai varētu arī pati to izmēģināt, ja nē, tad tālāk uz suņu skolu.....nevis lai mani noliktu un pataisītu par visu vainīgo!!!!
Arī paziņām ir bijuši bokseri un diemžēl arī šīs pašas problēmas, kā lekšana utt.....tad nu laikam sanāk, ka lielākā daļa bokseru saimnieku ir vainigi!!!!!
chestresss
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 02 Jun 2010, 19:54

Re: suns vispār neklausa

Postby brex » 03 Jun 2010, 15:50

chestresss wrote:Tur jau tā lieta, ka mājas iekšā viņš visas komandas klausa, bet ja atnāk ciemiņi, viņš ir tik aizņemts ar viņiem, ka manas komandas vinu galigi neinteresē :jaut:
:)


Tatad suns nav pietiekami apmacits pildit komandu!!!! Jus tagad meklejat attaisnojumus sunu neaudzinasanai!! Suns nespej stukot tadas kategorijas - vakar siamnieki bija dusmigi, sodien uzvedisos labi un viss bus OK!!

Vai jums pasiem ir noteikts, ko suns var un nevar darit? un vai visi to vienadi ievero? ja nav lauts lekt virsu, tad nav un punkts! vai ari suns var lekt virsu pec komandas - ar ieprieksejo suni atlavam lekt virsu pec plausktu sasisanas un paversanas pret suni - tad suns leca ar kepam uz rokam!! sim sunim atlauju lekt virsu sev un draugam, ja atnak cilveki, kam nevar lekt virsu - saku sunim - STAVI, ta ir komada, kad jasastingst un nevar kusteties, kamer neatlaiz, jo zinu, ka saviejiem leks virsu

Ja, pielnigi piekritu - lielaka sunu Latvija, neskatoties uz skirni vai bezskirni, nav apmaciti pat elemetarakaja limeni (vispareja paklausiba), un cilveki turas no padomju laikiem sasmelstita metozu putra!!

ja tiesam kadreiz velaties redzet, kas ir apmacits suns - paskatieties sacensibas IPO vai ko lidzigu :) ja, kops esmu redzejusi sunus, kas tiesam ir apmaciti, es skaidri apzinos, ka esmu parak slinka, lai panaktu tadu limeni ar savu suni un to atklati atzistu - ESMU SLINKA, nevis mans suns ir stulbs! tacu man loti gribetos sev lidzas tadu suni, ar kuru kopa ir tik viegli dzivot - jo suni ir vairak ielikts, jo uz to var vairak palauties
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: suns vispār neklausa

Postby keiko » 03 Jun 2010, 17:08

dresetajs netaisi drāmu. Es zinu gan par taviem 5 suņiem vienlaikus dzīvojot dzīvoklī, gan par to kādā līmenī darbojies ar suņiem. Tev ir sava pieredze ar kuru tad lūdzu arī dalies šajā sadaļā, pagaidām šeit ir vairāk nopēluma nekā reālu padomu. Bokseri lec virsū, visi kā viens, tas ir jāizskauž agrā jaunībā, savam bokserim neizskaudu, aziātam izdevās izskaust ar ignorēšanu, bet tā esot 80. gadu metode, nu tad lūdzu dod piemēru 2010. gada metodei kā izskaust to.
Pasaulē nav neviena cita dzīve būtne, kura spēj dot tādu beznosacījuma mīlestību kā suns.
keiko
Baby
Baby
 
Posts: 62
Joined: 14 Jan 2010, 22:03

Re: suns vispār neklausa

Postby dresetajs » 03 Jun 2010, 17:34

chestresss wrote:Principā jau nevajag katru vārdu saprast burtiski, protams , ka suni audzinājām, vai tad mums vajadzēja pret kucēnu visu laiku būt ar stingru attieksmi, nekāda mīļuma uttt....
Un neuzskatu, ka es tagad būtu visur tā vainīgā, ka sunis lec virsū citiem utt...
Es šajā forumā uzrakstīju, lai cilvēki kuriem arī bijušas šādas problēmas , uzrakstītu, kā viņi tikuši ar to gālā, lai varētu arī pati to izmēģināt, ja nē, tad tālāk uz suņu skolu.....nevis lai mani noliktu un pataisītu par visu vainīgo!!!!
Arī paziņām ir bijuši bokseri un diemžēl arī šīs pašas problēmas, kā lekšana utt.....tad nu laikam sanāk, ka lielākā daļa bokseru saimnieku ir vainigi!!!!!


A kušs ir vainīgs, varbūt suns? Vai kaiminiene? Vai foruma dalībnieki? Audzināsana nenozīme "pret kucēnu visu laiku būt ar stingru attieksmi, nekāda mīļuma uttt...." Mēs tacu mīlam mūsēuos bērnus, bet ts nenozīme visatļaujtību. Mēs viņiem mācām, ko drikst un ko nedrikst; kādreiz ļaujam kļūdīties vai nokrist lai bērni saprastu un apzinātu savas darbības sēkas utml. Un tas viss nenozīme "nekāda mīļuma", vai nē? 8-) Lai audzinātu un apmācītu suni svarīgi saprast arī šo sugas psiholoģiju un savstarpējas attiecības, jo pēc manas pieredzes nav lietderīgi mācīt saimnieka un suņi, kuriem nav uzcelti pareizas hierarhijas attiecības- tas būs milzīgs ieguldīts darbs ar niecīgiem panākumiem. Protams arī jārēķinās ar konkrētas šķirnes īpatnībām.

Suns mums nav parāda itin neko, bet mēs viņam ui cik daudz: i barot, i rūpēties par veselību, i nodarbīnāt gan fiziski gan emocionāli un vēl dauzd visādu pienākumu... Vairākus gadus brinos- priekš kā cilvēkiem tas viss vajadzīgs? :hih:

Teikšu godīgi- es nodarbojos ar savu suņu apmācību un audzināšanu pirmkārt deļ sava sliņkuma. Nu negribu es padsmit gadus ķert skrienošu prom suņi, negribu karāties citā pavada galā. Man pat pavadu ņemt sliņkums- vieglāk iemācīt suni iet visur bez pavadas un uz vairākiem gadiem aimirst par problēmām. Negribu ārstēt apēdušo kādu draņķi - labāk iemācīšu neēst no zemes. Es negribu lamāties ar citiem cilvekiem par sava suņa slikto uzvedību - labāk es klausīšos komplimentus cik mans suns ir gudrs :nadzinji: (nu jā, tas tiešam patikami 8-) ). Es negribu šķirties ar draugiem- es audzināšu suni tā, lai mani draugi būtu priecīgi redzēt pirmkārt manu suni un mani zaodno :kanepe: Es netaisos atstāt suņus mājās vai suņu viesnīcā kad braucu atpustīties utml. Tas viss aizņem ap gadu, un pēc tam vairakus gadus vari baudīt dzīvi ar labi audzinātu, neproblematisku un prieku dāvinošu suni.
Nu a ja tev kopā ar suni ir kādas kopējas darīšanās, dzīve vispār paliek ārkartīgi interesanta un ar notikumiem pilna. :)
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: suns vispār neklausa

Postby čība » 03 Jun 2010, 17:45

dresetajs wrote: Man pat pavadu ņemt sliņkums- vieglāk iemācīt suni iet visur bez pavadas un uz vairākiem gadiem aimirst par problēmām. Negribu ārstēt apēdušo kādu draņķi - labāk iemācīšu neēst no zemes. Es negribu lamāties ar citiem cilvekiem par sava suņa slikto uzvedību - labāk es klausīšos komplimentus cik mans suns ir gudrs :nadzinji: (nu jā, tas tiešam patikami 8-) ). Es negribu šķirties ar draugiem- es audzināšu suni tā, lai mani draugi būtu priecīgi redzēt pirmkārt manu suni un mani zaodno :kanepe: Es netaisos atstāt suņus mājās vai suņu viesnīcā kad braucu atpustīties utml. Tas viss aizņem ap gadu, un pēc tam vairakus gadus vari baudīt dzīvi ar labi audzinātu, neproblematisku un prieku dāvinošu suni.
Nu a ja tev kopā ar suni ir kādas kopējas darīšanās, dzīve vispār paliek ārkartīgi interesanta un ar notikumiem pilna. :)


:par:
Labi, nu man nav gluži tā,ka ne reizi nav bijis jāpaskrien sunim pakaļ vai jādusmojas, ka neatnāk pēc pirmā šurp... Bet pa lielam :jaa: 'It īpaši par to pavadu :pastaiga: Esparasti rokā uzkarinu simbolisku rokturīti. Un priecājos, ka citi suņi ved pastaigā savus burkšķošos saimniekus, bet mums pastaiga ir viena vienīga atpūta :koslene:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: suns vispār neklausa

Postby dresetajs » 03 Jun 2010, 17:50

keiko
Nu piemēram iemācīt komandu "sēdi" un paslavēt par to izpildīšanu. Sunim jāpilda komanda kamēr saimnieks nepateiks citu komandu vai neatbrīvos no izpildīšanas- tas ir gan mūsdienu, gan pagajuša gadsimta prasības. Tā teikt aksioma :kanepe: Ja suns nepilda- viņš nav pietiekoši labi apmācīts, jāturpina process. Ar pacietību un saprotot suņu uzvedību- tas mūsdienu piebildums ;) Personīgi man šāds (mūsdienu) rezultāts vairak patik un vairāk pieņemams.
Par bokseriem. Laikam man paveicas - redzēju nelekajošos uz visiem bokserus. Vairakumā. Tai skaitā I. Pablakas suņi (ne tikai peroniskie) - varbūs kāds brāķis? :medas: :pasmaržo:
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: suns vispār neklausa

Postby chestresss » 03 Jun 2010, 17:53

dresetaj

Un kas varbut es butu vainiga , ka suns lec virsu?????????? Padoma mazliet ar galvu!!!!!!!!!!
Saprotu, ka viņš ir jamaca un to es daru, tapec ar šeit jautaju varbut ir kadam bijusi kada iedarbiga metode. Un ja nezini par manu situāciju un kā es viņu esmu audzinājusi, tad labāk paklusē (draudzīgs ieteikums)
chestresss
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 02 Jun 2010, 19:54

Re: suns vispār neklausa

Postby brex » 03 Jun 2010, 17:55

Bet kas tad ir vainigs, ka suns joprojam 7 men vecuma lec virsu un nav pietiekami apmacits?? kurs tad??? suns? Majas rukitis??

un no dresetaja vajadzetu macities 99,9% Latvijas sunu saimnieku, ka audzinat sunus :) nevis ieteikt draudzigi kluset!!! :tikainesaki:
Last edited by brex on 03 Jun 2010, 17:57, edited 1 time in total.
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: suns vispār neklausa

Postby dresetajs » 03 Jun 2010, 17:56

chestresss

Draudzgam ieteikumam sekojot- iešu ar saviem suņiem pastrādāšu :kanepe: Tas dos labāku rezultātu neka rakstīšana forumā 8-) Visu labu!
User avatar
dresetajs
Veteran
Veteran
 
Posts: 4743
Joined: 15 Jan 2010, 09:45
Location: Rīga, Ķengarags

Re: suns vispār neklausa

Postby čība » 03 Jun 2010, 17:58

chestresss wrote:dresetaj

Un kas varbut es butu vainiga , ka suns lec virsu?????????? Padoma mazliet ar galvu!!!!!!!!!!
Saprotu, ka viņš ir jamaca un to es daru, tapec ar šeit jautaju varbut ir kadam bijusi kada iedarbiga metode. Un ja nezini par manu situāciju un kā es viņu esmu audzinājusi, tad labāk paklusē (draudzīgs ieteikums)


Interesanti gan... kuru Tu vaino? dresetaajs būtu tā galvenā vaininiece?
sunim ir 7 mēneši... nevis 3... protams, jauki jau, ka mazs bumbulītis stutējās pret kājām, a kad svars pieaug, tad vairs nav forši...

Lai nu kā, bet vaīnīgs ir tikai un vienīgi saimnieks. Nedomāju, ka ir jēga meklēt cēloņus, jo ātrāk pie kinologa, jo ātrāk un labāki būs rezultāti. Un jā, strādāšana ar suni tiešām dod vairāk nekā runāšana par to forumā ;)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: suns vispār neklausa

Postby murkata » 03 Jun 2010, 18:42

dresetajs wrote:Visiem sorry- es atkal aizmirsu, ka man nevajag ieiet šajā sadaļā :sarkstosa: :davinuziedus:

nu nu, labāk jau nemeties prom. šis forims (ne tēma) tā pat jau ir pārāk vieglprātīgs. mums tikai jāiemācās nepiekasīties vārdiem. jaatcerās, ka forumā uzrakstīto ir rūpīgi jāpādomā.mš neredzam mīmiku, nedzirdam intonācijas un nevaram adekvāti spriest par zemtekstu. tādēļ jāuzmanās ar atbildēm ;)

es jau arī tā uzrakstu, ka cilvēki šausminās. man liekas, daži padomāja, ka es ēdu suņa vietā no viņa bļodas. tik traka neesmu :) man garšoja galerts, bet es ēdu to sēžot uz dīvāna un ar dakšu. tik vien, ka no izmazgātas nerūsējošā tērauda bļodas. nez, kas tur tāds... un jāatzīst, ka manis aprakstītie paņēmieni netika pielietoti kā sods! tie bija preventīvi pasākumi, pēc relatīvi nelielie pārkāpumiem. par tiem suns pat netika lamāts, vai kā... gribēju paskaidrot dresētājam, kāda ir mana doma.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: suns vispār neklausa

Postby murkata » 03 Jun 2010, 18:45

un, protams, ir labi darīt visu laikus, ebt ne vienmēr padoms nāk laikā! tā, kā centīsimies palīdzēt.

keiko, nepārejiet uz "personībām" un neuztveriet visu tik dramatiski. mēs visi mācamies :) :pedinja:
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: suns vispār neklausa

Postby Sinty » 03 Jun 2010, 21:48

chestresss wrote:dresetaj

Un kas varbut es butu vainiga , ka suns lec virsu?????????? Padoma mazliet ar galvu!!!!!!!!!!
Saprotu, ka viņš ir jamaca un to es daru, tapec ar šeit jautaju varbut ir kadam bijusi kada iedarbiga metode. Un ja nezini par manu situāciju un kā es viņu esmu audzinājusi, tad labāk paklusē (draudzīgs ieteikums)


Es pievienošos vēl pārējiem, ka tā arī ir - TU esi vainīga, ne jau Tavs suns un ne arī kāds no šī foruma utt...
Tu atnāci lūgt padomu, tad arī uzklausi ko Tev saka... Tev ar to suni būs jādzīvo kopā... Ja jau zināji, ka draugiem bokseriem bijušas tādas problēmas, kāpēc neapgriezi jau saknē to lekšanu??? Un ar bokseri var ne to vien sagaidīt, ja neaudzināsi...Un zini, nav patīkami, ja iekož savs suns. Tapēc labāk nevajag taupīt uz tāda rēķina, bet maksimāli ātrāk aizvest suni pie kinologa, jo, ja arī viņam vēl ir laiks, tad Tev pašai jau sen vajadzēja iemācīties, ko un kā darīt, lai nesabojātu to suni...
Nekā personiska, bet reāli uzsita dusmas, kad paņem tādas šķirnes suni, neko par audzināšanu nezina, atrod vienu forumu un vēl atļaujas pieredzējušiem cilvēkiem pateikt "tad labāk paklusē"... :pilnmeness:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: suns vispār neklausa

Postby Maija_Dakota » 03 Jun 2010, 23:48

dresetajs, es arī esmu tas slinkais un augsti vērtēju zinošu un darīt gribošu pūliņus un arī protams rezultātus. :1:
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

PreviousNext

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron